EKSTRA
MENÜ

Cruise Gemisi

Cruise Gemisi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Cruise Gemisi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 265 Cruise Gemisi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Cruise Gemisi Haberleri

UNESCO’dan İtalya’ya ultimatom: Venedik kara listeye alınabilir

UNESCO’dan İtalya’ya ultimatom: Venedik 'kara listeye' alınabilir

İtalya'nın Venedik kentinde yıllardır tartışılan büyük gemiler sorununa çözüm üretilmemesi halinde kentin "Tehlike Altındaki Dünya Mirasları" listesine alınabileceği uyarısı geldi.

22.06.2021Dünya
Korku filmi gibi geçen 14 gün Diamond Princesste neler oldu

Korku filmi gibi geçen 14 gün! Diamond Princess'te neler oldu?

Koronavirüs salgınının Vuhan'dan sonra patlak verdiği ikinci yer olan cruise gemisi Diamond Princess'teki yolcu ve mürettebatın karantinada geçirdikleri 14 gün belgesel oldu. Bu süreçte gemide yaşananlar gerilim filmlerine taş çıkartacak cinsten...

31.03.2021Dünya
Lüks cruise gemisi alevler içinde kaldı

Lüks cruise gemisi alevler içinde kaldı!

Yunanistan’ın Kerkira adasında limana demirlenen “MSC Lirica” adlı lüks cruise gemisinde yangın çıktı.

12.03.2021Dünya
Ece Sükan: Oyunculuğumu modelliğimden daha çok severim

Ece Sükan: Oyunculuğumu modelliğimden daha çok severim

Best Model tescilli güzel ve 10 parmağında 10 marifet: Oyunculuk, modellik, moda editörlüğü, DJ’lik, TV programcılığı, dergi yöneticiliği, influencer’lık... Ayrıca psikoloji bölümü mezunu. Sekiz mi etti? Piyano ve baleyi de ekleyin. İkilemli soruların konuğu bu hafta Ece Sükan.

7.09.2020Magazin
Dev cruise gemileri rotayı Türkiyeye çevirdi

Dev cruise gemileri rotayı Türkiye'ye çevirdi

Global Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kutman, "Cruise şirketlerinin 2021 için güçlü rezervasyonlar bildirmeye devam etmesi cesaret verici. Dev cruise gemileri rotayı Türkiye'ye çevirdi" ifadelerini kullandı.

28.08.2020Seyahat
Akdeniz’e ilk cruise

Akdeniz’e ilk cruise

Pandemi sürecinde seferlerini durduran cruise gemileri yeniden harekete geçti. Akdeniz’e gelen ilk cruise gemisi dünyada 19 cruise limanı işleten Türk şirketi Global Port’un Malta’daki Valletta Limanı’na yanaştı. Hürriyet’e konuşan Global Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kutman, “Başka gemilerin de seferlere başlamasını bekliyoruz. Yeni gemiler yola çıktıkça, Türkiye limanları da bu hareketlilikten yararlanacaktır” dedi.

23.08.2020Ekonomi
Aylık kazançları 10 bin dolar Türkiyeye geliyorlar

Aylık kazançları 10 bin dolar! Türkiye'ye geliyorlar

Koronavirüs salgını nedeniyle yolcu ağırlayamayan cruise gemileri, bu kez sadece personeli için çalıştı. Binlerce kişinin çalıştığı gemiler okyanusları aşarak çalışanlarını evlerine götürmeye başladı. ABD’li cruise şirketi Carnival da, ABD’den kalkan ve içinde 1600 personeli bulunan gemideki 36 Türk çalışanını Türkiye'ye getirmek için harekete geçti. 4 Mayıs’ta ABD’den yola çılan geminin 27 Mayıs’ta Türkiye’de olması bekleniyor.

17.05.2020Ekonomi
Koronavirüsün görülmediği tek kıta: Antarktika

Koronavirüsün görülmediği tek kıta: Antarktika

Dünyanın en soğuk yeri olarak bilinen Antarktika, koronavirüs salgınında aynı zamanda dünyanın en güvenli yeri oldu. Çoğu araştırmacı beş bin kişinin yaşadığı kıtada şimdiye kadar tek bir koronavirüs vakası bile görülmedi.

8.05.2020Teknoloji
Tam yol İstanbul

Tam yol İstanbul

Koronavirüs turizm sektörünü derinden etkiledi. Özellikle Uzakdoğu turlarındaki cruise gemilerinde virüse rastlanması bölgedeki turlara olan ilgiyi azalttı. Barcelona veya Roma’yı gezenler de yeni yerler arıyor. Liman sıkıntısı ve başka sorunlar sebebiyle yaklaşık 5 yıldır uzak kaldıkları İstanbul’u yeniden turlara alan cruise şirketleri ilgiden oldukça memnun.

12.02.2020Ekonomi
Son dakika haberler.. Corona virüsü karantinasındaki crusie gemisinde son durum.. Korkutan gelişme

Son dakika haberler.. Corona virüsü karantinasındaki crusie gemisinde son durum.. Korkutan gelişme!

Coronavirüsü karantinasındaki cruise gemisi Diamond Princess'te kriz devam ediyor. Çok uluslu yolcu ve kabin görevlilerini içerisinde bulunduran cruise gemisinde dün tahliye sevinci yaşanmıştı ama dünyayı şoke eden gelişmeyi Japonya Sağlık Bakanı açıkladı... Dünya genelinde ise 75 bin 600 kişi enfekte olmuş durumda. Vakaların büyük çoğunluğu yine Çin'de bulunuyor.. Son olarak Diamond Princess gemisinde yaşanan karantina ise tüm dünyanın takibinde. İşte Corona Virüsü hakkında son dakika gelişmeleri

10.02.2020Dünya
Japonya’daki karantina gemisinde salgın önlenemiyor

Japonya’daki karantina gemisinde salgın önlenemiyor

Japonya’da korona virüsü riski nedeniyle karantina altına alınan gemideki 41 yolcuda daha virüs tespit edildiği açıklandı. Gemideki hasta sayısı 61'e yükseldi.

7.02.2020Dünya
Japon askerleri karantinadaki gemide bulunan yolculara yardıma gidiyor

Japon askerleri karantinadaki gemide bulunan yolculara yardıma gidiyor

Japonya Savunma Bakanlığı, karantina altına alınan gemideki yolculara yardım etmek üzere Öz Savunma Kuvvetleri personelini gemiye göndermeye hazırlanıyor.

6.02.2020Dünya
Japonya’da karantina altındaki gemide 10 kişide daha korona virüsü

Japonya’da karantina altındaki gemide 10 kişide daha korona virüsü

Japonya’da korona virüsü riski nedeniyle karantina altında tutulan gemideki 10 yolcuda daha virüs tespit edildiği açıklandı. Gemideki hasta sayısı 20'ye, Japonya'daki toplam vaka sayısı da 45'e yükseldi.

6.02.2020Dünya
Son dakika haberler: Japonyadaki cruise gemisinde 61 yolcuda coronavirüsü tespit edildi

Son dakika haberler: Japonya'daki cruise gemisinde 61 yolcuda coronavirüsü tespit edildi

Coronavirüsü salgını artarak devam ediyor. Japonya'da 3 bin 700 yolcunun bulunduğu cruise gemisi şu an coronavirüsü nedeniyle karantina altında. Gemiden her gün daha fazla vaka sayısı anons ediliyor. Gelen son dakika bilgisine göre; gemide süren testlerde toplamda 61 kişinin enfekte olduğu açıklandı. İşte yaşanan tüm gelişmeler...

5.02.2020Dünya
Her çekik gözlüyü hastalıklı sanıyoruz

Her çekik gözlüyü hastalıklı sanıyoruz

Dünyayı etkileyen koronavirüs salgını, sosyal medyada Asyalı vatandaşlara yönelik nefret söylemlerinin oluşmasına sebep oldu. Uzmanlar kasıtlı, yanlış bilgilendirmelerin önyargıları tetiklediğini, bunun da sosyal medyada panik havası yarattığını ve ırkçı söylemleri doğurduğunu söylüyor.

5.02.2020Dünya
Galataport gün sayıyor

Galataport gün sayıyor

5 Nisan 2020’de ilk cruise gemisini karşılamaya hazırlanan Galataport’ta inşaat süreci tüm hızıyla devam ediyor. Yolcuların özel bir sistemle gemi yanaştıktan sonra ‘yer altında’ karşılanacağı liman inşaatına Hürriyet olarak girdik. Galataport İstanbul Genel Müdürü Erdem Tavas, 5 Nisan’a kadar taahhüt edilenlerin tamamının hayata geçirilerek, liman kısmının hizmete alınacağını söyledi.

5.02.2020Ekonomi
Son dakika haberler... İtalyadan flaş corona virüs kararı

Son dakika haberler... İtalya'dan flaş 'corona virüs' kararı

İtalya hükümeti coronavirüs nedeniyle ülkede altı ay acil durum ilan etti ve hastalıkla mücadele için ilk aşamada beş milyon euro fon ayırdı. Başkent Roma'da iki Çinli turistte coronavirüs tespit edilmişti. Çin'de ortaya çıkan virüs kaynaklı korku ve panik, İtalya'da Çinlilere karşı ırkçı eylemlere dönüşmeye başladı.

31.01.2020Dünya
Son dakika haberler.. Sağlık Bakanı Koca: 11 bin yolcu tarandı, şüpheli 68 kişiden numune alındı

Son dakika haberler.. Sağlık Bakanı Koca: '11 bin yolcu tarandı, şüpheli 68 kişiden numune alındı'

'Koronavirüs' ile ilgili açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 'Şu ana kadar Türkiye’de kesin olarak 'koronavirüs' tanısı alan herhangi bir hastamız olmadı.' dedi. Bakan Koca, 'Şu ana kadar 11 bin yolcu tarandı ve herhangi bir şüpheli yolcuya rastlanmadı." ifadelerini kullanırken, Wuhan'dan getirilecek Türkler'le ilgili de 'Uçak indiğinde de ekiplerimiz dahil olmak üzere 14 gün gözlem altında tutulacak.' dedi.

31.01.2020Gündem
Türkiye ve dünya bu gemiyi konuşmuştu Dışarıda karantina içeride tatil…

Türkiye ve dünya bu gemiyi konuşmuştu! Dışarıda karantina içeride tatil…

Tatil için gemi yolculuğunu tercih eden 6 bin kişi önceki gün büyük bir şok yaşadı. İki Çinli yolcuda koronavirüsü belirtileri görülünce gemi karantinaya alındı. Gemide tatil yapan 27 Türk yolcuya Hürriyet ulaştı. Gemideki durumu anlatan Türk yolcular şunları söyledi: “İlk etapta büyük bir panik yaşandı. Sonrasında duruma alışıldı ve gemi içinde tatiline devam edenler vardı. Sonrasında virüs olmadığı anlaşılınca gemide büyük mutluluk yaşandı.”

31.01.2020Dünya
Gemide virüs paniği 30 Türk var

Gemide virüs paniği! 30 Türk var

6 bin yolcu ve 1000’e yakın mürettebatıyla yola çıkan cruise gemisi, iki Çinli yolcuda koronavirüs şüphesiyle İtalya’nın başkenti Roma yakınlarındaki Civitavecchia şehri limanında dün karantinaya alındı.

31.01.2020Dünya
Son dakika haberleri: İtalyada koronavirüs şüphesi taşıyan yolcuda virüse rastlanmadı

Son dakika haberleri: İtalya'da koronavirüs şüphesi taşıyan yolcuda virüse rastlanmadı

İtalya'da Costa Smeralda yolcu gemisinde koronavirüs şüphesiyle hastaneye kaldırılan Çinli yolcunun ilk tetkiklerinde virüse rastlanmadığı belirtildi. Öte yandan İtalya Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Karantina altındaki gemide yapılan taramada koronavirüse rastlanılmadı" ifadeleri kullanıldı.

30.01.2020Dünya
İtalyada coronavirüsü karantinasındaki gemiden görüntüler

İtalya'da coronavirüsü karantinasındaki gemiden görüntüler

İtalya'da içerisinde binlerce kişinin olduğu coronavirüsü karantinasındaki gemiden görüntüler yayınlandı.

30.01.2020Dünya
İtalyadaki cruise gemisine coronavirüsü karantinası

İtalya'daki cruise gemisine coronavirüsü karantinası

AFP'de yer verilen son dakika haberine göre; İtalya'da 6 bin kişilik cruise gemisi coronavirüsü nedeniyle karantinaya alındı. Geminin Türkiye yetkilisi 30 Türk yolcu olduğunu açıkladı.

30.01.2020Haber
İlk gemi 5 Nisan’da

İlk gemi 5 Nisan’da

2013’te ihalesi düzenlenen, Şubat 2014’te liman sahası devralınarak yapımına başlanan Galataport İstanbul cruise limanına ilk gemi Nisan 2020’de yanaşacak. 1.7 milyar dolarlık yatırımla hayata geçirilen projede, 5 bin kişiye istihdam sağlanacak. Uzun yıllardır vatandaşların kullanımına kapalı olan 1.2 kilometrelik sahil şeridi, hem turistlere hem de vatandaşlara hizmet verecek.

27.08.2019Ekonomi
Kontrolden çıkan cruise gemisi, bir gemiye ve limana çarptı

Kontrolden çıkan cruise gemisi, bir gemiye ve limana çarptı

İtalya'nın ünlü turizm kenti Venedik'te kontrolden çıkan dev cruise gemisi, içerisinde yolcuların bulunduğu bir gemiye çarptı. Çarpma sonucu en az 5 kişinin yaralandığı bildirildi.

2.06.2019Haber
Venedikte cruise gemisi yolcu gemisine çarptı

Venedik'te cruise gemisi yolcu gemisine çarptı

İtalya'nın ünlü turizm kenti Venedik'te kontrolden çıkan dev cruise gemisi, içerisinde yolcuların bulunduğu bir gemiye çarptı. Çarpma sonucu en az 5 kişinin yaralandığı bildirildi.

2.06.2019Dünya
Son dakika... Venedikte cruise gemisi yolcu gemisine çarptı

Son dakika... Venedik'te cruise gemisi yolcu gemisine çarptı

İtalya'nın ünlü turizm kenti Venedik'te kontrolden çıkan dev cruise gemisi, içerisinde yolcuların bulunduğu bir gemiye çarptı. Çarpma sonucu en az 5 kişinin yaralandığı bildirildi.

2.06.2019Dünya
Budapeşte’de tekne faciası

Budapeşte’de tekne faciası

Budapeşte’de turistleri taşıyan gezi teknesinin batması sonucu en az 7 kişi hayatını kaybetti, 21 kişi ise kayıp.

31.05.2019Dünya
ABDde deniz uçakları çarpıştı: 6 ölü

ABD'de deniz uçakları çarpıştı: 6 ölü

ABD'nin Alaska eyaletinde cruise gemisi yolcularını taşıyan iki deniz uçağının havada çarpıştığı kazada hayatını kaybedenlerin sayısı 6'ya ulaştı.

15.05.2019Dünya
ABDde iki deniz uçağı havada çarpıştı

ABD'de iki deniz uçağı havada çarpıştı

ABD'nin Alaska eyaletinde cruise gemisi yolcularını taşıyan iki deniz uçağının havada çarpışması sonucu 5 kişi yaşamını yitirdi, 10 kişi yaralandı.

14.05.2019Dünya
2021’de Yenikapıya Cruise Limanı

2021’de Yenikapı'ya Cruise Limanı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, turizmin büyüdüğüne dikkat çekerek, “Galataport 3 cruise gemisi alabilecek ama bu önümüzdeki yıllarda yeterli olmayacak. Ulaştırma Bakanlığı 2019 sonuna kadar ihaleye çıkacak. Yenikapı civarında en az 5-6 cruise gemisini aynı anda alabilecek kapasiteye sahip yeni bir liman yapılacak. 2021’e yetişecek” dedi.

7.05.2019Ekonomi
Türkiyeyi keşfe çıktık

Türkiye'yi keşfe çıktık

Türkiye’de kıyı otellerinde yaşanan fiyat artışı tatilciyi farklı alanlara yöneltti. Ülke içinde yapılan kültür turları tatilcilerin ilk tercihi oldu. TL ile satışa sunulan yurtdışı fırsatları da ikinci tercih olarak öne çıktı.

14.04.2019Ekonomi
Geminin 11inci katından atladı

Geminin 11'inci katından atladı

Bahamalar'da cruise gemisi ile tatil yapan 27 yaşındaki Nick Naydev, geminin 11'inci katından denize atladığı için ömür boyu cruise gemisi seyahatlerinde men edildi.

18.01.2019Dünya
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy kimdir Yeni kabine açıklandı...

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy kimdir? Yeni kabine açıklandı...

Mehmet Ersoy, Kültür ve Turizm Bakanı olarak ilan edilmesinin ardından gündemdeki isim oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı kabinede Kültür ve Turizm Bakanı olarak görev alacağı açıklanan Mehmet Ersoy, turizm sektöründeki çeyrek asırlık bilgi birikimini bakanlık görevinde icra edecek. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy evli ve iki çocuk babasıdır.

10.07.2018Gündem
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy oldu… Mehmet Ersoy kimdir

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy oldu… Mehmet Ersoy kimdir?

Yeni kabine listesinde yer alan isimlerden biri de Mehmet Ersoy oldu. Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde Kültür ve Turizm Bakanlığına turizmci, iş adamı Mehmet Ersoy getirildi. Peki, turizm dünyasının tanınmış simalarından olan Mehmet Ersoy kimdir?

10.07.2018Gündem
Ekonomide yeni dönem: Cumhurbaşkanlığı sisteminde ekonominin dümenine Albayrak geçti

Ekonomide yeni dönem: Cumhurbaşkanlığı sisteminde ekonominin dümenine Albayrak geçti

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk ekonomi yönetimi belli oldu. Listeye göre, Hazine ve Maliye Bakanlığı’na, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak getirildi. Albayrak, böylece ekonominin dümenine geçti. Ticaret Bakanlığı’na ise iş insanı Ruhsar Pekcan gelirken, Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum da artık bakan. Yeni kabine üyelerinin açıklanmasının ardından, hem kamu kurumlarında deneyim kazanan bürokratların hem de özel sektörde yeniliklere imza atan ve öncülük yapan isimlerin bakanlıklara getirildiği yorumları yapıldı. Bakanların ilk icraatları ve alanlarına yönelik uygulamaları merakla bekleniyor.

9.07.2018Ekonomi
Dünyayı nehirlerden keşfet

Dünyayı nehirlerden keşfet

Mekong, Guadalqivir, Douro, Dinyeper, Volga, Ren, Yangtze, Tuna ve Mississipi…. Nehir turları dendiğinde ilk akla gelen, katılan seyahat severler için zihinlerinde derin izler bırakan unutulmaz keşiflerin adresleridir bu rotalar…

10.05.2018Seyahat
Dünyayı nehirlerden keşfet

Dünyayı nehirlerden keşfet

Nehir turları dendiğinde ilk akla gelen, Mekong, Guadalqivir, Douro, Dinyeper, Volga, Ren, Yangtze, Tuna ve Mississipi oluyor. Katılan seyahat severler için zihinlerinde derin izler bırakan unutulmaz keşiflerin adresleri bu rotalar…

10.05.2018Seyahat
Yunan adalarına gemiyle helal tur

Yunan adalarına gemiyle helal tur

'Helal konseptli' Yunan adaları turları için cruise gemisi dönüştürüldü. Kumarhaneler alakart restoran, spor salonu mescit oldu. Tüm tuvaletlere ise taharet musluğu eklendi.

6.03.2018Dünya
Helal cruise gemisi geliyor

Helal cruise gemisi geliyor

'Helal konseptli' Yunan adaları turları için cruise gemisi dönüştürüldü. Kumarhaneler alakart restoran, spor salonu mescit oldu. Tüm tuvaletlere ise taharet musluğu eklendi.

27.02.2018Ekonomi
Cruise gemisi karıştı 30 kişi yaralandı

Cruise gemisi karıştı! 30 kişi yaralandı

Carnival Cruise’a ait Legend isimli kruvaziyerde çıkan kavgada 30 yolcu yaralandı. Geminin güvenlik görevlilerinin sert müdahalesi ise şaşkınlık yarattı.

17.02.2018Haber
Cruise gemisi karıştı 30 kişi yaralandı

Cruise gemisi karıştı! 30 kişi yaralandı

Carnival Cruise’a ait Legend isimli kruvaziyerde çıkan kavgada 30 yolcu yaralandı. Geminin güvenlik görevlilerinin sert müdahalesi ise şaşkınlık yarattı.

17.02.2018Dünya

Yazar Sonuçları

Oyunculuğumu modelliğimden daha çok severim

Best Model tescilli güzel ve 10 parmağında 10 marifet: Oyunculuk, modellik, moda editörlüğü, DJ’lik, TV programcılığı, dergi yöneticiliği, influencer’lık... Ayrıca psikoloji bölümü mezunu. Sekiz mi etti? Piyano ve baleyi de ekleyin. İkilemli soruların konuğu bu hafta Ece Sükan.

7.09.2020

Bakan’la Doğu Ekspresi’nde

Hafta sonu Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’la Erzurum’dan Kars’a 3.5 saatlik bir tren yolculuğu yaptık, cumartesi gecesi Sarıkamış’ta konakladık, daha sonra Kars’tan İstanbul’a döndük.

25.02.2020

Şehirde neler oluyor?

Bir otel, bir pastane, bir geçici restoran ve bir dernek... Ortak yanları, kendilerine odak noktası olarak lezzet, sağlık ve hazzı almaları.

26.10.2019

İstanbul’un çok bilinmeyenli vale problemi

Bana hava hoş, araba kullanmıyorum. Dalga geçen arkadaşım çok ama vale ücretlerini ve şikayetleri duydukça da bıyık altından gülüyorum. Arkadaş, meğer insanlar ne dertliymiş! Murat Boz vesilesiyle hiç bilmediğim bir dünyaya daldım.

14.06.2019

Ruslar gol atıyor, St. Petesburg kazanıyor

Dünya Kupası nedeniyle gözler bir süredir Rusya’da malum.

1.07.2018

Dünyayı nehirlerden keşfet

Nehir turları dendiğinde ilk akla gelen, Mekong, Guadalqivir, Douro, Dinyeper, Volga, Ren, Yangtze, Tuna ve Mississipi oluyor. Katılan seyahat severler için zihinlerinde derin izler bırakan unutulmaz keşiflerin adresleri bu rotalar…

9.05.2018