EKSTRA
MENÜ

Çıplak

Çıplak haberleri sayfasında güncel ve son dakika Çıplak hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 20.060 Çıplak haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Çıplak Haberleri

Avrupada görülmemiş skandal kadınları sokağa döktü

Avrupa'da görülmemiş skandal kadınları sokağa döktü!

Belçika'nın başkenti Brüksel'de kentin göbeğindeki iki kafede çok sayıda kadına içkilerine uyuşturucu katılarak tecavüz edildiği iddiası üzerine, savcılık tarafından soruşturma başlatıldı.

16.10.2021Dünya
Şimdi her yer kıpır kıpır

Şimdi her yer kıpır kıpır

Sonbahar yeni konserler, sergiler ve festivallerle devam ediyor. Bunca seçenek arasında ilgimizi çekecek bir etkinlik bulmak kolay ama biletler çabuk tükendiği için yer bulmak zor olabilir...

Belçika taciz iddiasıyla çalkalanıyor Kadınlar sokağa döküldü

Belçika taciz iddiasıyla çalkalanıyor! Kadınlar sokağa döküldü

Belçika'nın başkenti Brüksel'de öğrencilerin yoğun olarak gittiği iki kafede, çok sayıda kadının içkilerine uyuşturucu katılarak tecavüz edildiği haberleri üzerine, savcılık tarafından soruşturma başlatıldı.

15.10.2021Dünya
İtinayla şiir dersi verilir

İtinayla şiir dersi verilir!

‘Şiire Giriş Dersleri’, Şeref Bilsen'in öğretmenliğinin ürünü değil elbette, şiire ilgi var da, şiir yazılarına pek yok, o da ilgilisi ilgilensin diye bu kışkırtıcı adı seçmiş besbelli. İyi de etmiş.

14.10.2021Kitap Sanat
Yenilmez ordu kuracağım demişti... Kimin askerleri şov yaptı

'Yenilmez ordu kuracağım' demişti... 'Kim'in askerleri' şov yaptı!

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, ülkesinin sahip olduğu silahlarla verdiği pozlar ve gündeme bomba gibi düşen açıklamalarıyla yeniden gündeme bomba gibi düştü. ABD'ye tehditler yağdıran ve 'yenilmez ordu kuracağım' diyen Kim, askerlerinin sergilediği şovu izlerken verdiği mutluluk görüntüsüyle sosyal medyanın diline düştü.

13.10.2021Dünya
Umut Kurt kimdir, nereli, kaç yaşında Umut Kurt hangi dizilerde ve filmlerde oynadı

Umut Kurt kimdir, nereli, kaç yaşında? Umut Kurt hangi dizilerde ve filmlerde oynadı?

Umut Kurt, biyografisi ve kariyeri ile dikkat çekiyor. Beynelmilel ve Hatırla Sevgili gibi yapımlarda rol alan Umut Kurt, son günlerde pek çok kişinin filmleri ve dizileri ile araştırdığı isim olmaya başladı. Peki, Umut Kurt kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte, o isim hakkında detaylı bilgiler

12.10.2021Hayat
CHP Tire İlçe Başkanı Şenoyar ve yönetimi görevden alındı

CHP Tire İlçe Başkanı Şenoyar ve yönetimi görevden alındı

CHP Tire İlçe Başkanı Hakan Şenoyar ve ilçe yönetimi görevden alındı. CHP İzmir İl Başkanlığı tarafından Şenoyar, hakkında ayrıca disiplin dosyası hazırlandı.

11.10.2021Gündem
Bakterilerde Üreme Nasıl Olur Ve Çeşitleri Nelerdir

Bakterilerde Üreme Nasıl Olur Ve Çeşitleri Nelerdir?

Bakteriler yararlı ve zararlı bakteriler olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Bazı bakteriler insanların ve diğer canlıların hasta olmasına neden olurken bazıları canlılar için fayda sağlamaktadır. Bakterilerde üreme nasıl olur ve çeşitleri nelerdir detayları ile derledik.

11.10.2021Araştırma
Yumurta Hücresi Nedir, Nerede Üretilir Ve Özellikleri Nelerdir Yumurta Hücresi Yapısı Ve Oluşumu

Yumurta Hücresi Nedir, Nerede Üretilir Ve Özellikleri Nelerdir? Yumurta Hücresi Yapısı Ve Oluşumu

Dişi üreme hücresi olarak bilinen yumurta, vücuttaki en ilginç hücre yapıları arasında yer alır. İnsan vücudunda bulunan temel yapı taşları arasında yer alan hücreler, bulundukları yere ve işlevine göre farklılık gösteren yapıya sahiptir. Kadınların yumurtalıklarında yer alan yumurta hücrelerinin de kendine özgü bazı özellikleri bulunuyor. Yumurta hücresi nedir, nerede üretilir ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

11.10.2021Araştırma
Aracıyı ortadan kaldırdık

Aracıyı ortadan kaldırdık

Bu hafta İşin Peşinde köşesi için Manisa’da bir zeytin bahçesinde çalıştık. Zeytinleri önce topladık sonra yağa çevirdik. İş, satmaya gelince herkesin yüksek komisyonculuklarından şikâyet ettiği aracıları ortadan kaldırdık. Ürünleri e-ticaret ile tarladan tüketiciye ulaştırdık. Çiftçilere göre e-ticarette de komisyon var ama eski sisteme göre kâr marjı daha yüksek. Zeytinde ise bu yıl kuraklık etkili; verim çok iyi değil. 6 kilogram zeytinden bir litre yağ çıkıyor. Zeytin bahçelerinde çalışan işçiler günlük 125 lira yevmiye alıyor. Bir litre yağın çıplak maliyeti ise 30 lira.

11.10.2021Ekonomi
İbrahim Tatlıses 12 yıl sonra ilk kez yurt dışında

İbrahim Tatlıses 12 yıl sonra ilk kez yurt dışında

İbrahim Tatlıses, 12 yıl sonra ilk yurt dışı konserini önceki gece Belarus’un başkenti Minsk’teki Double Tree by Hilton Otel verdi.

10.10.2021Keyif
Denize girenlere elektrik gibi çarpan denizanası uyarısı

Denize girenlere elektrik gibi çarpan 'denizanası' uyarısı

Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu, Antalya Yat Limanı açıklarında yoğunlukla görülen Kızıldeniz kökenli denizanalarına karşı uyardı. Denize girenlerde elektrik çarpmasına benzer yakınmalar olduğunu belirten Prof. Dr. Gökoğlu, “Çok yakıcı uzantıları var. Sopayla aldığım halde vücudumuzun çıplak noktalarında hemen etkisini gösterdi. Balıklara zararı yok" dedi.

10.10.2021Haber
Denize girenlere elektrik gibi çarpıyor Denizanası uyarısı...

Denize girenlere elektrik gibi çarpıyor! 'Denizanası' uyarısı...

Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu, Antalya Yat Limanı açıklarında yoğunlukla görülen Kızıldeniz kökenli denizanalarına karşı uyardı. Denize girenlerde elektrik çarpmasına benzer yakınmalar olduğunu belirten Prof. Dr. Gökoğlu, “Çok yakıcı uzantıları var. Sopayla aldığım halde vücudumuzun çıplak noktalarında hemen etkisini gösterdi. Balıklara zararı yok" dedi.

10.10.2021Gündem
Bahçeli’den ABD’ye: ‘Terörist görmek istiyorsa yeni dostlarına baksın’

Bahçeli’den ABD’ye: ‘Terörist görmek istiyorsa yeni dostlarına baksın’

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Türk Gençliği Büyük Kurultayı’nda yaptığı konuşmada ABD’ye, “ABD Temsilciler Meclisi, terörist görmek istiyorsa, teröristi tanımak ve bilmek merakındaysa Ülkü Ocakları’na değil, yeni dost ve müttefiki yanaşmalarına bakmalıdır. Ülkü Ocakları’ndan terörist değil, terörizmin can düşmanı çıkar” diye seslendi.

10.10.2021Gündem
‘Küçük sorunlara deva, sonsuz uzayda’

‘Küçük sorunlara deva, sonsuz uzayda’

Derin uzay fotoğrafçısı Uygar Mitat’ın çektiği Andromeda Galaksisi karesi NASA’nın resmi sosyal medyasından paylaşıldı ve 7 milyon kişiye ulaştı. Mitat, kendini “Karanlıktaki aydınlıkları keşfetmeye çalışan tutkulu bir astrofotoğrafçı” olarak tanımlıyor.

10.10.2021Hürriyet Pazar
Yüzen adayla açıldım, sopayla kurtarıldım

Yüzen adayla açıldım, sopayla kurtarıldım

Doğa müthiş bir sanatçı. Biz de muhteşem bir coğrafyada yaşıyoruz. Doğal oluşumlar, göller, şelaleler her zaman ilgimi çekmiştir. Hayran olduklarımın listesine şimdi bir de yüzen adaları ekledim. “Yüzen ada mı? Ada tamam da yüzeni nasıl oluyor” dediğinizi duyar gibiyim. Hatta üzerinde ağacı bile oluyor ve ben yüzüp uzaklaşan adada mahsur bile kaldım!

10.10.2021Seyahat
Esenyurtta yarı çıplak koşup hırsızı yakaladı O anlar kamerada

Esenyurt'ta yarı çıplak koşup hırsızı yakaladı O anlar kamerada

Esenyurt'ta, amcasının aracından hırsızlık yapıldığını gören Emir Kurt Toprak, kar maskeli şüpheliyi yarı çıplak halde kovalayıp, yakaladı. O anlar Toprak'ın yaşadığı apartmanın güvenlik kamerasına yansıdı.

9.10.2021Haber
Son dakika: MHP Genel Başkanı Bahçeliden Boğaziçi tepkisi: Bunlar öğrenci değil, ajan provokatörlerdir

Son dakika: MHP Genel Başkanı Bahçeli'den 'Boğaziçi' tepkisi: Bunlar öğrenci değil, ajan provokatörlerdir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfınca Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen "Türk Gençliği Büyük Kurultayı"na katıldı. Bahçeli, "Milli mücadelede denize süpürdüklerimiz bir kez daha kıyılarımıza çıkmanın arayışındadır. Son neferimiz son nefesinde tamam demedikçe, son namlu sükut etmedikçe bu can bu bedene dar olsun ki Türkiye'nin diz çöktüğünü hiç kimse görmeyecektir" dedi. Bahçeli, "Türkiye devleti temel insani istekleri karşılamakla mükelleftir, yapılan da budur ancak yurt diyerek banklarda yatmak neyin nesidir. Bunlar öğrenci değil, ajan provokatörlerdir. PKK'nın DHKP-C'nin tasması boğazlarına geçiren bunlardır. Çapulcular öğrenci falan değil düpedüz şehir eşkıyasıdır" ifadelerini kullandı.

9.10.2021Gündem
Esenyurtta hırsızı yarı çıplak kovalayıp yakaladı

Esenyurt'ta hırsızı yarı çıplak kovalayıp yakaladı

Esenyurt'ta, amcasının aracından hırsızlık yapıldığını gören Emir Kurt Toprak, kar maskeli şüpheliyi yarı çıplak halde kovalayıp, yakaladı. O anlar Toprak'ın yaşadığı apartmanın güvenlik kamerasına yansıdı.

9.10.2021Gündem
Bana gofrette karides, bir de ayranda tavuk lütfen

Bana gofrette karides, bir de ayranda tavuk lütfen!

Bomontiada’nın şef restoranı Kilimanjaro, sezona yeni menüsüyle girdi. Akılda en çok kalacak tabaklardan biri, balık suyuyla yapılan çıtır gofretlerin arasındaki mavi kuyruk karides... İçindeki wasabi’li mayonez sos ve üzerindeki kereviz cipslerle ısıranı mest ediyor ama tost gibi elle yemeniz gerek, utanıp sıkılan kaybeder, benden söylemesi...

Sülün Kuşu Nedir, Nerede Yaşar Ve Ne Yer Bayağı Sülün Özellikleri Hakkında Bilgi

Sülün Kuşu Nedir, Nerede Yaşar Ve Ne Yer? Bayağı Sülün Özellikleri Hakkında Bilgi

Kuşlar arasında oldukça çok sevilen türler bulunmaktadır. Bu türlerden biriside sülün kuşu olarak bilinmektedir. Sülün kuşu oldukça farklı özelliklere sahiptir. Görünümü ise insanların ilgisini kolayca çekmektedir. Sülün kuşu nedir, nerede yaşar ve ne yer? Bayağı sülün özellikleri hakkında bilgiler nelerdir detayları ile derledik.

7.10.2021Araştırma
Akbaba Nedir, Nerede Ve Kaç Yıl Yaşar Akbaba Kuşu Özellikleri Hakkında Bilgi

Akbaba Nedir, Nerede Ve Kaç Yıl Yaşar? Akbaba Kuşu Özellikleri Hakkında Bilgi

Yırtıcı kuşlar ailesinden sayılan akbaba kuşları Türkiye'de ve dünyanın hemen hemen her ülkesinde yaşamlarını sürdürebilmektedirler. Birçok fonksiyonları sayesinde öbür yırtıcı kuşlardan ayrılan akbabalar özellikle yemek konusunda herhangi bir ayrım yapmamaları sebebi ile tanınmaktadırlar. Akbabanın ne olduğunu, nerede ve kaç yıl yaşadığını, akbabanın özelliklerini ve daha fazlasını derledik.

7.10.2021Araştırma
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan 3600 ek gösterge açıklaması: Önümüzdeki yılın sonuna kadar bu mesele çözülecek

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 3600 ek gösterge açıklaması: Önümüzdeki yılın sonuna kadar bu mesele çözülecek

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Kılıçdaroğlu, memurları tahrik etmek için diline 3600 ek gösterge meselesini dolamış, ha bire tekrarlayıp duruyor. Halbuki bu sözü veren biziz ya. Verdiğimiz sözün hukuki altyapısını oluşturmaya başlayan yine biziz. Önümüzdeki yılın sonuna kadar bu meselenin çözüleceğini bizzat muhataplarımıza beyan eden yine biziz'' dedi.

7.10.2021Gündem
Emily Ratajkowski kendisine ün kazandıran kliple ilgili ilk kez konuştu. Robin Thicke göğüslerime dokundu

Emily Ratajkowski kendisine ün kazandıran kliple ilgili ilk kez konuştu. Robin Thicke göğüslerime dokundu

Ünlü model, kendisine şöhretin kapılarını açan video klibin kamera arkasında yaşananlar hakkında ilk kez konuştu. Çekimler sırasında klibinde oynadığı ünlü şarkıcının kendisini taciz ettiğini ileri sürdü.

4.10.2021Magazin
Tamer Karadağlının şaşırtan takıntısı: Ayakkabılarını sadece yatarken çıkarıyor

Tamer Karadağlı'nın şaşırtan takıntısı: Ayakkabılarını sadece yatarken çıkarıyor

Televizyon dünyasının ünlü isimleri... Spot ışıklarının altında parlayan yıldızlar... Belki de birçoğunuzun ilk kez duyacağı bilgilerle artık her cumartesi “Bunları Biliyor muydunuz?” köşesinde. Ünlü isimlerin bilinmeyen yönlerini sizler için derledik.

2.10.2021Magazin
Marmariste fuhuş çetesine sezon 3 operasyonu: 9 gözaltı

Marmaris'te fuhuş çetesine 'sezon 3' operasyonu: 9 gözaltı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde 'Sezon 3' operasyonu düzenlendi. Oerasyonda yurt dışından getirdikleri kadınları çeşitli vaatlerle kandırıp, fuhuşa zorladıkları belirlenen çetenin 9 üyesi gözaltına alındı. Kadınların çıplak fotoğraflarını çektikleri, ayrılmaları halinde ailelerine göndermekle tehdit ettikleri ileri sürülen şüphelilerden birinin adliyeye sevkedilirken tanınmamak için başına poşet geçirmesi dikkat çekti.

1.10.2021Haber
Marmariste Sezon 3 operasyonu... Çıplak fotoğrafla şantaj yapmışlar Tanınmamak için başına poşet geçirmiş

Marmaris'te 'Sezon 3' operasyonu... Çıplak fotoğrafla şantaj yapmışlar! Tanınmamak için başına poşet geçirmiş

Muğla'nın Marmaris ilçesinde 'Sezon 3' operasyonu düzenlendi. Oerasyonda yurt dışından getirdikleri kadınları çeşitli vaatlerle kandırıp, fuhuşa zorladıkları belirlenen çetenin 9 üyesi gözaltına alındı. Kadınların çıplak fotoğraflarını çektikleri, ayrılmaları halinde ailelerine göndermekle tehdit ettikleri ileri sürülen şüphelilerden birinin adliyeye sevkedilirken tanınmamak için başına poşet geçirmesi dikkat çekti.

1.10.2021Gündem
Köyde su tartışması arbedesi Jandarma biber gazıyla müdahale etti

Köyde su tartışması arbedesi! Jandarma biber gazıyla müdahale etti

Çorum’un Osmancık ilçesine bağlı Öbektaş Köyü'nde su deposu inşa edilen alana gelerek sularının alındığını iddia eden grup ile jandarma arasında çıkan tartışma arbedeye dönüştü. Ekipler kalabalığa biber gazıyla müdahale etti, gazdan etkilenen 4 kişi hastaneye kaldırıldı.

30.09.2021Gündem
Ömer Başdoğan (Naletbebe)den Hülya Avşar itirafı: Hayatımda görüp görebileceğim en komik kadın

Ömer Başdoğan (Naletbebe)'den Hülya Avşar itirafı: "Hayatımda görüp görebileceğim en komik kadın"

Sosyal medyanın konuştuğu 'Naletbebe' Ömer Başdoğan, hurriyet.com.tr'de Ferit Ömeroğlu'nun konuğu oldu. Kendine has tarzıyla samimi yanıtlar veren Başdoğan Hülya Avşar ile ilgili, "Hayatımda görüp görebileceğim en komik kadınlardan biri, kankam..." dedi.

30.09.2021Televizyon
Koruk suyu nedir, nasıl yapılır ve saklanır Koruk suyu tarifi ve yapımı

Koruk suyu nedir, nasıl yapılır ve saklanır? Koruk suyu tarifi ve yapımı

Koruk meyvesi; halk dilinde ham üzümlere verilen isimdir. Olgunlaşmamış olan koruk üzümleri ezilip, suyu çıkarılır. Çıkarılan asidik meyvenin suyu; ekşi tadıyla alternatif bir lezzet sunmaktadır. Tam anlamıyla doğan koruk suyu; ham şekilde şişelenip saklanır. Peki koruk suyu nedir, nasıl yapılır ve saklanır? Koruk suyu tarifi ve yapımı hakkında tüm detaylar.

30.09.2021İyi Yaşam
Hindistanda tepki çeken uygulama Milyonlarca kişinin internetini kestiler

Hindistan'da tepki çeken uygulama! Milyonlarca kişinin internetini kestiler

Hindistan devleti, öğretmen sınavında kopya çekilmesini önlemek için milyonlarca kişinin internet erişimini kesti. Kentte internetle bağlantılı bir çok hizmet kullanılamayınca hayat felç oldu.

29.09.2021Dünya
Güneş Tutulması Nasıl, Ne Zaman Olur İşte Güneş Tutulmasının Özellikleri

Güneş Tutulması Nasıl, Ne Zaman Olur? İşte Güneş Tutulmasının Özellikleri

Güneş tutulması, Ay'ın yörünge hareketi sırasında Dünya ile Güneş arasına girmesi ve dolayısıyla Ay'ın Güneş'i kısmen ya da tümüyle örtmesi sonucunda gözlemlenen doğa olayıdır. Yılda iki ile beş arasında gerçekleştiğinden Güneş tutulması merakla beklenen ve araştırılan bir doğa olayıdır. Peki, güneş tutulması nasıl, ne zaman olur? İşte güneş tutulmasının çeşitleri ve özellikleri…

29.09.2021Kültür Sanat
İtalyayı karıştıran müstehcen heykel

İtalya'yı karıştıran 'müstehcen' heykel!

İtalya'da bir kasaba meydanına yerleştirilen heykel 'müstehcenlik' tartışmalarını alevlendirdi ve ülke gündemine oturdu. Heykelin şeffaf gibi görünen bir elbise içindeki bir kadını tasvir etmesi polemiklere yol açarken heykeltıraştan ise hiç beklenmeyen bir açıklama geldi.

28.09.2021Dünya
PKK’nın talimatlarını, kız kardeşiyle cezaevine sokmak istemiş

PKK’nın talimatlarını, kız kardeşiyle cezaevine sokmak istemiş

Adana ve Siirt’te terör örgütü PKK/KCK’ya yönelik operasyonda gözaltına alınan 9 kişiden 2’si, ev hapsi cezasına çarptırılırken, diğer şüpheliler ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Siirt’te gözaltına alınan E.Ö.’nün, PKK’nın pelur kağıda yazılı talimatlarını, pantolonun etiket kısmına yapıştırarak kız kardeşi Z.Ö. ile birlikte Kürkçüler F Tipi Cezaevi’nde terör suçundan hükümlü oğlu D.Ö.’ye gönderdiği belirlendi.

25.09.2021Gündem
Venüs Gezegeni Nedir, Ne Renktir Ve Ne Zaman Keşfedildi Venüs Gezegeninin Özellikleri Ve Dünyaya Uzaklığı Hakkında Bilgi

Venüs Gezegeni Nedir, Ne Renktir Ve Ne Zaman Keşfedildi? Venüs Gezegeninin Özellikleri Ve Dünyaya Uzaklığı Hakkında Bilgi

Yaşadığımız Dünya Güneş Sistemi'nde yer alan gezegenlerden birisidir. Gezegenler arasında sadece Dünya yoktur. Güneş Sistemi'nde toplamda 8 adet gezegen bulunur. Bu gezegenlerden biriside Venüs olarak bilinmektedir. Venüs gezegeni nedir, ne renktir ve ne zaman keşfedildi? Venüs gezegeninin özellikleri ve dünyaya uzaklığı hakkında bilgiler nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.09.2021Araştırma
Takım Yıldızı Nedir Takım Yıldızlarının İsimleri Özellikleri Ve Anlamları

Takım Yıldızı Nedir? Takım Yıldızlarının İsimleri Özellikleri Ve Anlamları

Evren her zaman insanların ilgisini çekmiştir. Pek çok yıldız, gezegenler ve güneş sistemleri gizemleri ile insanların ilgisini çekmektedir. Takım yıldızlar da bunlardan bir tanesidir. Takım yıldızı nedir? Takım yıldızlarının isimleri özellikleri ve anlamları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.09.2021Araştırma
Süreyya Yıldızı Nedir Ve Ne Zaman Doğar Ülker Yıldızı Hakkında Bilgi

Süreyya Yıldızı Nedir Ve Ne Zaman Doğar? Ülker Yıldızı Hakkında Bilgi

En merak edilen ve araştırılan yıldız kümeleri içerisinde Süreyya Yıldızı gelmektedir. Aynı zamanda belli bir takım yıldızı üzerinden oluştuğunu söylemek mümkün. Peki, Süreyya yıldızı nedir ve ne zaman doğar? Ülker yıldızı hakkında tüm detayları derledik.

24.09.2021Araştırma
Sirius Nedir Ve Ne Zaman Görülür Sirius Yıldızı Anlamı Ve Hikayesi

Sirius Nedir Ve Ne Zaman Görülür? Sirius Yıldızı Anlamı Ve Hikayesi

Sirius yıldızı gökyüzünü süsleyen ve parlak bir yıldızdır. Parlak oluşu nedeniyle diğer yıldızlardan ayrılmaktadır. Aynı zamanda sirius yıldızının bilinen bir diğer ismi de ak yıldız olarak geçmektedir. Sirius yıldızı nedir ve ne zaman görülür, sirius yıldızı anlamı ve hikayesi nasıldır detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
Şira Yıldızı Nedir Ve Ne Zaman Görülür

Şira Yıldızı Nedir Ve Ne Zaman Görülür?

Sirius yıldızını ifade eden en güzel ve etkili tanımlama "gökyüzünün en parlak yıldızı" olduğudur. Bu anlamı ile pek çok eser ve markaya da ilham kaynağı olan bir yıldızdır. Büyük Köpek takımyıldızında yer alan Sirius, "yakıcı", "kavurucu" anlamlarını taşır. Türkçede Akyıldız, Osmanlıcada ise Şira ismi ile bilinmektedir. Kur'an-ı Kerim'de ismi geçen tek yıldız olma özelliğini taşıyan Şira yıldızı dini bakımdan da merak edilerek özellikleri araştırılan özel bir yıldızdır. Rengi beyaz ile mavi arasında olmakla beraber pek çok renkte görülen yıldıza dair Şira yıldızı nedir ve ne zaman görülür? İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.09.2021Araştırma
Seher Yıldızı Nedir Ve Hangi Gezegen Seher (Zühre Yıldızı) Yıldızının Anlamı Ve Hikayesi

Seher Yıldızı Nedir Ve Hangi Gezegen? Seher (Zühre Yıldızı) Yıldızının Anlamı Ve Hikayesi

Seher Yıldızı, astrolojiyle ilgilenenler için önemli bir yere sahiptir. Mitolojide ve tarihi kitaplarda sıklıkla adı geçiyor. Tarih öncesinden günümüze kadar insan kültüründe yerini koruyarak gelmiştir. Dünya'ya yakınlığı nedeniyle sürekli ilgi görmüş, 1961'den itibaren uzay araçları gönderilmeye başlanmıştır. Seher Yıldızının hangi gezegen olduğunu, hangi isimlerle anıldığını, tarihteki ve mitolojideki yerini sizler için derledik.

24.09.2021Araştırma
Satürn Gezegeni Nedir, Ne Renktir Ve Ne Zaman Keşfedildi Satürn Gezegeninin Özellikleri Ve Dünyaya Uzaklığı Hakkında Bilgi

Satürn Gezegeni Nedir, Ne Renktir Ve Ne Zaman Keşfedildi? Satürn Gezegeninin Özellikleri Ve Dünyaya Uzaklığı Hakkında Bilgi

Satürn, Güneş Sistemi içerisinde bulunan sekiz gezegen içerisindeki en büyük ikinci gezegendir. Bunun yanı sıra Satürn, Güneş Sistemi içerisinde Güneş'e en uzak olan 6. gezegendir. Peki, Satürn gezegeni nedir, ne renktir ve ne zaman keşfedildi? Satürn gezegeninin özellikleri ve dünyaya uzaklığı hakkında bilgiler nelerdir? Sizin için tüm detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
Neptün Gezegeni Nedir, Ne Renktir Ve Ne Zaman Keşfedildi Neptün Gezegeninin Özellikleri Ve Dünyaya Uzaklığı Hakkında Bilgi

Neptün Gezegeni Nedir, Ne Renktir Ve Ne Zaman Keşfedildi? Neptün Gezegeninin Özellikleri Ve Dünyaya Uzaklığı Hakkında Bilgi

Gezegenlerin yapısı uzun yılladır merak edilmektedir. Gezegenlerin gizemi henüz tam olarak çözülebilmiş değildir. Güneş sisteminde yer alan 8 gezegenden bir tanesi Neptün Gezegenidir. Diğer gezegenler Dünya, Merkür, Satürn, Uranüs, Mars, Venüs ve Jüpiter olarak bilinmektedir. Neptün gezegeni ile ilgili de henüz bilinmeyen pek çok konu vardır. Güneş sistemindeki her gezegenin dünyaya olan uzaklıkları farklıdır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.09.2021Araştırma
Mars Gezegeni Nedir, Ne Renktir Ve Ne Zaman Keşfedildi Mars Gezegenin Özellikleri Ve Dünyaya Uzaklığı Hakkında Bilgi

Mars Gezegeni Nedir, Ne Renktir Ve Ne Zaman Keşfedildi? Mars Gezegenin Özellikleri Ve Dünyaya Uzaklığı Hakkında Bilgi

Mars birçok açıdan dünya için çok büyük bir öneme sahip bir gezegendir. Aynı zamanda da keşif amacı ile ziyaret edilen ve edilmek istenilen en önemli gezegenlerden birisidir. Sizin için Mars nedir, Mars ne zaman ve kim tarafından keşfedilmiştir, Mars gezegeni hangi renktir ve Mars'ın özellikleri nelerdir şeklinde olan soruların cevaplarını derledik.

24.09.2021Araştırma
Kutup Yıldızı Nedir, Hangi Yönü Ve Nereyi Gösterir Kutup (Şimal) Yıldızı Anlamı Ve Hikayesi

Kutup Yıldızı Nedir, Hangi Yönü Ve Nereyi Gösterir? Kutup (Şimal) Yıldızı Anlamı Ve Hikayesi

Parlak bir gece de gökyüzüne baktığınız zaman binlerce yıldız görebilirsiniz. Ancak bir tanesi diğerlerinden daha parlak görünmesi ile ayrılmaktadır. Bu yıldız Kutup Yıldızı ismi ile bilinmektedir. Kutup yıldızı nedir, hangi yönü ve nereyi gösterir? Kutup (Şimal) yıldızı anlamı ve hikayesi nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.09.2021Araştırma
Güneşin Katmanları Var Mıdır Ve Nelerdir İçten Dışa Doğru Güneşin Katmanlarının Sıralaması Ve Özellikleri

Güneşin Katmanları Var Mıdır Ve Nelerdir? İçten Dışa Doğru Güneşin Katmanlarının Sıralaması Ve Özellikleri

Güneş, bir yıldız olma özelliğinin yanı sıra güneş sistemindeki en büyük ışık ve ısı kaynağıdır. Güneşin içten dışa doğru olan katmanları bulunmaktadır. Bu katmanların ne olduğu ve özellikleri hakkında detaylı olarak derledik.

24.09.2021Araştırma

Yazar Sonuçları

Adanalı, festivaline sahip çıkıyor

Adana Lezzet Festivali şehir içi ve şehir dışından binlerce katılımcıyla yapıldı. Söyleşiler, tadımlar, hasatlar, atölyeler... 3 gün boyunca bütün bir şehir gastronomiyle yattı, gastronomiyle kalktı desem yeri...

12.10.2021

Downloading

Bazen hiçbir şey yapmıyormuş gibi geçiyor günlerim.

11.10.2021

Sonbaharda Karaburun Rotası

Sonbaharı iyiden iyiye hissetmeye başladık. Sabahları ince bir serinlikle uyanıyoruz, akşamları erkenden alacakaranlık çöküyor. Kışlık hazırlıkları tamamlanıp, dolaplardaki yerlerini aldı.

30.09.2021

Hazreti İsa'nın sol kolunu yontarken fark edilen arıza

Dünya sanat tarihinde hiçbir heykel sanatçısı Michelangelo’nun ulaştığı şöhrete ulaşamamıştır.

29.09.2021

Beşiktaş ve Serdar Ortaç

Serdar Ortaç geçen hafta konser için Adana’daydı. O şarkılarını söylerken, Beşiktaş ile Adana Demirspor’un maçı oynanıyordu.

26.09.2021