EKSTRA
MENÜ

Çalışan Anneler

Çalışan Anneler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Çalışan Anneler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.852 Çalışan Anneler haberi bulunmuştur.

Çalışan Anneler Haberleri

Anaokulları, okul öncesi ve özel kreşler kapatıldı mı MEB son dakika duyurdu Günde 6 saat müjdesi

Anaokulları, okul öncesi ve özel kreşler kapatıldı mı? MEB son dakika duyurdu! Günde 6 saat müjdesi

Anaokulları ve kreşlerin durumu yeni tedbirlerin hayata geçirilmesiyle beraber velilerin merak ettiği konulardan oldu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada, Anaokulları, okul öncesi ve özel kreşlerin kapatılacağı iddiasıyla ilgili değerlendirmeler yaptı. Selçuk, katıldığı bir canlı yayında kendisine yöneltilen özel kreşler kapanacak mı sorusuna yanıt vererek, şu an için çalışmaların devam ettiğini, çalışan anneler için kreş imkanının sağlanması için düzenleme yapıldığını açıkladı. Kreşlerin açılmasına yönelik son dakika açıklamasını gün içerisinde yapabileceklerini belirten Bakan Selçuk'un bu ifadelerinin ardından bir açıklama da MEB'ten geldi. Peki, anaokulları, okul öncesi ve özel kreşler kapatılacak mı? İşte, ayrıntılar..

20.11.2020Gündem
Influencer Duygu Batum: Anneler her şeye yetebilme süper gücüne sahip

Influencer Duygu Batum: Anneler her şeye yetebilme süper gücüne sahip

Duygu Batum, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra uzun süre global şirketlerde, üst düzey pozisyonlarda çalıştı. Anne olma kararıyla birlikte kurumsal hayatla vedalaştı, ardından sosyal medya için içerikler üretmeye başladı. “Anne-çocuk” temalı paylaşımlarıyla büyük ilgi gören ünlü influencer Duygu Batum’la çalışma hayatına son verme kararını nasıl aldığını konuştuk.

18.11.2020Hayat
Evden Çalışan Anneler Hürriyet Pazarda

'Evden Çalışan Anneler' Hürriyet Pazar'da

Bir kadının bilgisayar başındaki toplantıdan kalkıp alışverişe koşması, çocuğunun canlı ders bağlantısı koptuğunda mutfakta yemeğini yakması ve evin tüm yükünü sırtlaması ne kadar adil? Gelin, evden çalışan 6 annenin neler yaşadığını kendilerinden dinleyelim. Çoğu aylardır ilk kez bu röportaj için kuaföre gidebilmiş kadınlar bize dünyalarının kapılarını araladı.

30.10.2020Magazin
Velilerin kafası karışık... Birinci sınıflar okula başlamalı mı

Velilerin kafası karışık... Birinci sınıflar okula başlamalı mı?

Okullar 31 Ağustos’tan itibaren uzaktan eğitimle açılıyor. Her kademeden öğrenci EBA TV ve EBA internet sitesi üzerinden ders başı yapacak. Ancak çocuğu bu yıl ilk kez birinci sınıfa başlayacak velilerin kafası karışık. Bazı veliler çocuğunu bu yıl okula başlatmamayı planlarken, bazıları ise ne yapmaları gerektiğini bilmemekten dert yanıyor.

19.08.2020Eğitim
‘Mikroplar gitti mi öğretmenim’

‘Mikroplar gitti mi öğretmenim’

Kreş, anaokulu ve okulöncesi eğitim kurumları dün dersbaşı yaptı. Maskelerini takıp okula gelen çocukların öğretmenlerine sorduğu ilk konu ‘mikroplar’ oldu.

2.06.2020Gündem
Kreşler açıldı, veliler temkinli... İlk gün az sayıda öğrenci geldi

Kreşler açıldı, veliler temkinli... İlk gün az sayıda öğrenci geldi

Özel okulöncesi eğitim kurumları 2.5 ayın ardından yeniden açıldı. Ancak bazı kurumlar koronavirüs önlemlerini tamamlayamadıkları için, bazıları da gelmesi beklenen öğrencilerin sayıca az olması nedeniyle açılmadı. Belirlenen önlemleri alıp sağlık koşullarını yerine getirerek kapılarını açan okullara da ilk günde az sayıda öğrenci geldi.

1.06.2020Eğitim
Feyza Altun kimdir Avukat Feyza Altunun hayatıyla ilgili bilgier

Feyza Altun kimdir? Avukat Feyza Altun'un hayatıyla ilgili bilgier

Feyza Altun yaptığı açıklamalar ve katıldığı programlarla gündeme gelmeye devam ediyor. Özellikle kadınlara yönelik yaptığı paylaşımlarla adından söz ettiren Feyza Altun’un hayatına dair bilgiler merak ediliyor. Peki, Feyza Altun kimdir? Avukat Feyza Altun'un hayatıyla ilgili bilgier

9.04.2020Hayat
Çoğu çalışan haklarını bilmiyor O ödemeleri nasıl alabilirsiniz, işte detaylar

Çoğu çalışan haklarını bilmiyor! O ödemeleri nasıl alabilirsiniz, işte detaylar

Çalışan kadınlara, özellikle de çalışan annelere sunulan birçok imkan bulunuyor. Ancak çoğu çalışan haklarını bilmiyor. Desteklerin başında da süt parası, iş göremezlik ödeneği, doğum yardımı geliyor. Ayrıca çalışan anneler borçlanarak, erken emeklilikten de yararlanabiliyor. İşte, çalışan kadınlara sunular haklar.

27.02.2020Ekonomi
TOKİ bu yıl 31 bin konut sattı

TOKİ bu yıl 31 bin konut sattı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum "TOKİ Başkanlığımızla 2003-2019 yılları arasında yaklaşık 160 milyar lira yatırımla 857 bin konut ürettik. Sosyal donatılar dahil edildiğinde 1 milyonun üzerinde bağımsız bölüm inşa ettik" dedi.

19.12.2019Ekonomi
Çalışan annelere kreş desteği şartları nedir Çalışan anneye kreş yardımı başvurusu nasıl yapılır

Çalışan annelere kreş desteği şartları nedir? Çalışan anneye kreş yardımı başvurusu nasıl yapılır?

Çalışan annelerin son dönem internette merakla araştırdığı soruların arasında kreş desteği konusu yer alıyor. Bu konu hakkında başvuru şartları ve çalışan annelerin hangi şartları yerine getirdiği takdirde kreş desteğinden faydalanabileceği merak ediliyor. Peki Çalışan annelere kreş desteği şartları nedir? Çalışan anneye kreş yardımı başvurusu nasıl yapılır?

14.11.2019Gündem
Çalışan annelere sağlanan kreş desteğinin şartları nedir

Çalışan annelere sağlanan kreş desteğinin şartları nedir?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile AB Delegasyonu, "Kurumsal Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi"ni hayata geçirecek. Peki Çalışan annelere aylık 650 lira destek şartları nedir? Hangi durumda olan vatandaşlarımız bu devlet desteğinden faydalanabilecekler ve başvurular hangi tarihte alınacak? İşte detaylar

30.10.2019Ekonomi
Çalışan annelere 650 lira kreş desteği başvuru şartları nedir Hangi illerde kreş desteği yapılacak

Çalışan annelere 650 lira kreş desteği başvuru şartları nedir? Hangi illerde kreş desteği yapılacak?

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından duyurulan çalışan annelere 650 liralık kreş desteği kapsamında başvuru şartları açıklandı. Şimdilik 7 pilot ilde geçerli olan kreş desteği başvurusu e devlet üzerinden yapılacak. Peki, çalışan annelere kreş desteği başvuru şartları neler? 650 liralık kreş desteği hangi illerde geçerli? İşte, o konu hakkında bilgiler.

25.10.2019Ekonomi
Çalışan annelere 650 lira kreş desteği başvurusu nasıl yapılır İşte başvuru şartları

Çalışan annelere 650 lira kreş desteği başvurusu nasıl yapılır? İşte başvuru şartları

Çalışan annelere ödenecek olan 650 liralık maddi destek için uygulama bazı illerde başlayacak. Çalışan annelere kreş yardımı olarak duyurulan destek için başvuru ekranı üzerinden müracaatları ise e devlet aracılığı ile gerçekleşecek.0 ila 60 yaş arası çocuk sahibi annelerin yararlanabileceği çalışan annelere kreş yardımı desteği için brüt asgari ücretin iki katını aşmayan kazanca sahip olmak gerekecek. Peki, Çalışan annelere 650 lira kreş desteği şartları nelerdir? Başvurular nasıl yapılır?

19.10.2019Ekonomi
Çalışan annelere kreş desteği başvurusu nasıl yapılır SGK kreş desteği başvuru ekranı

Çalışan annelere kreş desteği başvurusu nasıl yapılır? SGK kreş desteği başvuru ekranı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sigortalı çalışan annelere ödenecek olan kreş desteği, gündemdeki yerini koruyor. 7 ilde 0-60 aylık çocuk sahibi olan annelere, başvuru koşullarını karşılamaları halinde 24 ay boyunca 650 lira mali destek sağlanacak. Peki, çalışan annelere kreş desteği başvurusu nasıl ve nereden yapılır? 650 lira kreş desteği hangi illerde geçerli? İşte, o konu hakkında detaylar.

16.10.2019Gündem
Emzirme ödeneği kimlere verilir ve şartları nedir

Emzirme ödeneği kimlere verilir ve şartları nedir?

Yeni çocuk sahibi olan çalışan anneler emzirme ödeneği ve analık hakları ile ilgili detayları merak ediyorlar. Analık sigortasının kapsamında bulunan anneler için belirlenen bir takım şartların yerine getirilmiş olması gerekiyor. Peki Emzirme Ödeneği Kimlere Verilir ve şartları nedir? İşte SGK analık hakları ile ilgili tüm detaylı bilgiler

15.10.2019Sağlık
Çalışan annelere aylık 650 lira kreş desteği başvurusu için şartlar nedir

Çalışan annelere aylık 650 lira kreş desteği başvurusu için şartlar nedir?

Çalışan anneler için kreş desteği başvurusu başladı. Belirli koşulları karşılayan annelerin başvuruda bulunabileceği 650 lira kreş desteği, sadece belirli illerde geçerli olacak. Peki, çalışan annelere kreş desteği başvurusu nasıl yapılır? İşte, toplam 169 milyon lira yardım verilecek olan kreş desteği hakkında detaylı bilgiler

14.10.2019Ekonomi
Son dakika... Bakan açıkladı: 7 ilde 10 bin 250 kadına aylık 650 lira destek

Son dakika... Bakan açıkladı: 7 ilde 10 bin 250 kadına aylık 650 lira destek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "7 ilde 0-60 aylık çocuk sahibi sigortalı çalışan 10 bin 250 kadına 24 ay boyunca aylık 650 lira mali destek sağlanacak" dedi.

13.10.2019Ekonomi
Çalışan anneler işe dönmeden önce süt stoğu yapabilir

Çalışan anneler işe dönmeden önce süt stoğu yapabilir

Yenidoğan bebeğin beslenmesinin temelini oluşturan anne sütü, hem anne hem de bebek açısından mucizevi bir besin. Buna karşın çoğu anne, doğum sonrası sütünün yeterli gelip gelmediği ya da bebeği doğru pozisyonda emziremediği konusunda panik yaşar.

Kaplanoğlu, Oscar adayı filmini anlattı

Kaplanoğlu, Oscar adayı filmini anlattı

Türkiye'nin 2020'de gerçekleştirilecek 92. Akademi Ödülleri'nde (Oscar) yabancı dilde en iyi film aday adayı olarak belirlenen "Aslı" filmini yazıp yöneten Semih Kaplanoğlu, filminin modern dünyada kadın ve anne olmanın yarattığı açmazlara odaklandığını belirtti.

4.09.2019Keyif
Kimyasallara maruz kalan kadınların çocuklarında otizm riski yüksek

Kimyasallara maruz kalan kadınların çocuklarında otizm riski yüksek

Son 20 yıldır otistik çocuk sayısında hızlı bir artış mevcut. Günümüzde her 68 çocuktan biri otizm spektrumunda yer alıyor. Otizmin gerçek sebebi henüz bilinmiyor ama hem genetik hem de çevresel faktörlerin etkisi olduğu bilinen bir gerçek. Çevresel faktörlerin başında da bazı kimyasallara maruz kalmak önemli yer alıyor.

Binali Yıldırım: İstanbul’un çöpleri ayrıştıkça öğrencilerimiz kazanacak

Binali Yıldırım: İstanbul’un çöpleri ayrıştıkça öğrencilerimiz kazanacak

AK Parti ve Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, “Sıfır atık projesi kapsamında İstanbul genelinde bir altyapı kuracağız. İnsanlar atıklarını evlerinde ayrıştıracak. O atıklardan gelir elde edeceğiz. Buradan elde edilecek geliri öğrencilerimizin biletlerine indirim olarak yansıtacağız. İstanbullular çöplerini evlerinde ayrıştırdıkça öğrencilerimiz toplu taşımayı daha da indirimli kullanabilecek” dedi.

15.03.2019Gündem
Kadınlar İstanbul’un geleceği için önemli görevler alacak

Kadınlar İstanbul’un geleceği için önemli görevler alacak

AK Parti İstanbul büyükşehir belediye başkan adayı Binali Yıldırım, seçim çalışmaları kapsamında bölge esnafı ve çoğunluğu kadınlardan oluşan Fatihliler ile birlikte Kocamustafapaşa Meydanında açık havada kahvaltı yaptı. Kahvaltıya katılan kadınlara çiçek dağıtıldı. Yıldırım, “Kadınlar artık İstanbul’un geleceği için önemli görevler alacaklar” dedi.

9.03.2019Gündem
Yeni annelere lohusalık dönemi için beslenme önerileri

Yeni annelere lohusalık dönemi için beslenme önerileri

Yeni doğum yapmış anneler, emzirme döneminde nelere dikkat etmelidir? Annenin sütü az geliyorsa neler yapılmalıdır? Anneler bu süreçte nasıl beslenmelidir? Anne sütü nasıl saklanmalıdır? Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Derya Fidan, lohusalık döneminde en çok merak edilenleri açıkladı.

8.03.2019Doğum
Binali Yıldırım: İstanbuldaki 961 mahallenin 300ünde 955 kreş açacağız

Binali Yıldırım: İstanbul'daki 961 mahallenin 300'ünde 955 kreş açacağız

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, İstanbul'un 39 ilçesi ve 961 mahallesinde ciddi araştırma yaparak çalışan annelerin kreş ihtiyacı duydukları yerleri tek tek tespit ettiklerini belirterek, "961 mahallenin 300'ünde toplam 955 tane kreş açacağız. Bu mahallelerde 0 ila 4 yaş arasında 577 bin 370 bebek kreş hizmetinden yararlanacak." dedi.

27.02.2019Gündem
Çalışan anneye 5 destek

Çalışan anneye 5 destek

Çalışan annelere, doğum izninden kısmi süreli çalışmaya, evde çocuk bakımı yardımından doğum borçlanmasına kadar çalışma hayatında birçok hak tanınıyor.

23.01.2019Ekonomi
2019un ilk bebeği dünyaya geldi

2019'un ilk bebeği dünyaya geldi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ankara'da dünyaya gelen yeni yılın ilk bebeğini hastanede ziyaret etti.

31.12.2018Gündem
Çalışan annelerin hamilelik ve doğum sonrası hakları

Çalışan annelerin hamilelik ve doğum sonrası hakları

Çalışan anne adaylarının doğum öncesi ve sonrasına dair yasal hakları neler? Doğum izni süresi ne kadar? Doğum parası nasıl alınır? Çalışan anne adaylarının aklına takılan tüm soruları Avukat Demet Ceylan Demircan son yasal düzenlemelere göre detaylı olarak cevapladı.

Kreş desteği başvurusu ne zaman yapılacak

Kreş desteği başvurusu ne zaman yapılacak?

Kreş desteği başvurusu ne zaman alınacak sorusu, çocukları için bu destekten faydalanmak isteyen ebeveynlerin sorguladığı husus oldu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlı merkezler ve iş yeri üzerinden gerçekleştirilebilen kreş desteği, maaş ve akraba desteği desteği iyi durumda olanlar için geçerli olmayacak. Peki, kreş desteği başvurusu ne zaman ve nasıl yapılacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

7.09.2018Gündem
Kreş desteği başvurusu nasıl yapılır Kreş yardımı kimlere yapılır

Kreş desteği başvurusu nasıl yapılır? Kreş yardımı kimlere yapılır?

Çalışan anneler için sunulan kreş desteği son günlerin en çok merak edilen konularından oldu. Kadınların ve özellikle annelerin iş gücünde daha çok yer almalarını sağlayacak tedbirler kapsamında hayata geçirilen kreş desteğinden yararlanmak için belirli şartlar var. Peki, kreş desteği başvurusu nasıl yapılır? Kreş yardımı kimlere yapılır?

27.08.2018Gündem
“Anne işe gitme, benimle kal”

“Anne işe gitme, benimle kal!”

Birçok anne, sabahları işe giderken şu sözü duyar: “Anne işe gitme, benimle kal!” Hemen hemen her çalışan kadın, sabahları çocuğuyla vedalaşma anında, bu dramatik sahneyi yaşamak zorunda kalır. Eğitim-Öğretim Uzmanı ve Pedagog İshak Orhan, hem çocukların üzülmemesi hem de annelerin suçluluk duygusu yaşamaması için yapılması gerekenleri anlattı.

Yazar Sonuçları

Bakıcı mı öğretmen mi tartışması büyüyor

Yüz yüze eğitimin kademeli açıldığı okullar salgın tedbirleri kapsamında bir kez daha kapandı ama bu kez bir farkla. Anaokulu ve kreşlerde yüz yüze eğitim pazartesiden itibaren devam edecek. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un bu açıklamayı yaparken kullandığı ‘çalışan anneler’ ifadesi ise tepkiye neden oldu. Okulöncesi öğretmenlerin bir kısmı ‘Bakıcı değil öğretmeniz’ diye isyan ederken bir kısmı da ‘Anaokulları açık kalmalı’ diyerek veliler ile meslektaşlarını topa tuttu. İşte eğitimcilerin ‘bakıcı’ polemiği!

22.11.2020

Şimdi ekonomiye odaklanmalıyız

PANDEMİ sürecinde önce sağlımızı düşündük. Önce ayakta kalmayı, sağlık sistemini güçlü tutmayı, herkes için bu hizmetleri açık tutmayı...

30.05.2020

Eğitime koronavirüs engeli

Koronavirüs hepimizi psikolojik olarak derinden etkiledi. Her yerde panik havası ve büyük bir telaş var. Evde, sokakta, okulda her yerde risk gittikçe büyüyor.

13.03.2020

Hangi karar Erdoğan’a bırakıldı?

Koronavirüs sadece sağlığımızı değil, ekonomiden siyasete bütün alanları kasıp kavurmaya başladı.

13.03.2020

İşte kadın çalışanların hakları

Çalışan kadınlara, özellikle de çalışan annelere sunulan birçok imkân bulunuyor. Ancak çoğu çalışan haklarını bilmiyor. Desteklerin başında da süt parası, iş göremezlik ödeneği, doğum yardımı geliyor. Ayrıca çalışan anneler borçlanarak erken emeklilikten de yararlanabiliyor. İşte çalışan kadınlara sunular haklar.

27.02.2020

Çalışan kadının doğum sonrası yasal hakları nelerdir?

Kadınların bebek sahibi olduktan sonra “doğum iznine” ayrılması konusunda kanun, çalışan yeni anneye, doğum izni sürecinde ve sonrasında bazı haklar tanıyor. Bu haklar çalışan kadının bağlı olduğu sigortaya göre de değişiklik gösteriyor.

22.11.2019

15 soruda çocuk bakım desteği... Çalışan 10 bin 250 anneye, her ay 100 Euro ödenecek

Sosyal Güvenlik Kurumu, Kurumsal Çocuk Bakım Hizmetleri adı altında yeni proje başlattı. Bu kapsamda 7 ilde çalışan annelere her ay 100 Euro, yani 650 lira destek verilecek. Ayrıca çocuğun kırtasiye giderleri de ödenecek. Böylece annelerin kreş, anaokulu, gündüz bakımevi gibi çocuğun okulöncesi eğitim ve bakım kurumuna gönderilmesi durumunda ortaya çıkacak masrafları karşılanacak. İlk önce kayıt yaptıran 10 bin 250 anneye gerekli şartları yerine getirmesi halinde 26 milyon Euro ödenecek. Peki, kimler bu destekten yararlanabilecek?

23.10.2019
Bebek uyutmanın sırları nelerdir

Bebek uyutmanın sırları nelerdir?

Eve yeni gelen bir bebek yeni bir düzen demektir.

19.06.2019

Çalışan anneye 5 destek

Çalışan annelere, doğum izninden kısmi süreli çalışmaya, evde çocuk bakımı yardımından doğum borçlanmasına kadar çalışma hayatında birçok hak tanınıyor.

23.01.2019

İzliyor musunuz?

Çok yorucu ve başarılı bir sezon geçirdiler…

27.06.2018