EKSTRA
MENÜ

Bayraklı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 13.073 haberi bulunmuştur.

Bayraklı Haberleri

Sıfır Atık Projesi ile 17 milyar lira kazanç sağlandı

Sıfır Atık Projesi ile 17 milyar lira kazanç sağlandı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Sıfır Atık" projesiyle 17 milyar lira kazanç sağlandığını bildirdi.

4.03.2021Ekonomi
İzmirde depremzedelerin eşyaları için moloz yığınları arasında hassas çalışma yürütüyorlar

İzmir'de depremzedelerin eşyaları için moloz yığınları arasında hassas çalışma yürütüyorlar

İzmir depreminde yıkılan binalardan kalan molozlar güvenli bir alana taşındı. İşçiler polis nezaretinde molozları didik didik arayıp, depremzedelerden artakalan hatıraları topluyor. Hürriyet, İzmir’deki enkazların güvenli bir alana taşındığını ve içinde hatıraların aranacağını 3 Kasım 2020’de, ‘Burası enkaz tarlası’ başlığıyla haberleştirmişti.

4.03.2021Haber
Deprem molozlarını didik didik arıyorlar

Deprem molozlarını didik didik arıyorlar

İzmir depreminde yıkılan binalardan kalan molozlar güvenli bir alana taşındı. İşçiler polis nezaretinde molozları didik didik arayıp, depremzedelerden artakalan hatıraları topluyor. Hürriyet, İzmir’deki enkazların güvenli bir alana taşındığını ve içinde hatıraların aranacağını 3 Kasım 2020’de, ‘Burası enkaz tarlası’ başlığıyla haberleştirmişti.

4.03.2021Gündem
Turizm sezonu öncesi mavi bayraklı plaj sayısı arttı

Turizm sezonu öncesi mavi bayraklı plaj sayısı arttı!

Yıllara göre mavi bayraklı plaj sayıları belli olurken, 2020 yılında bu sayının 486’ya yükseldiği kaydedildi. Türkiye bu rakamla uluslararası mavi bayraklı plaj sayıları içerisinde 3'üncü sıradaki yerini korudu.

3.03.2021Gündem
Çanakkale Boğazında deniz ulaşımına 8 saatlik engel

Çanakkale Boğazı'nda deniz ulaşımına 8 saatlik engel

Çanakkale Boğazı’ndan en büyüğü 399 metre boyundaki üç dev konteyner geminin güvenli geçiş yapabilmesi için boğaz, güneyden kuzeye 8 saat süreyle tek yönlü trafiğe kapatıldı.

1.03.2021Gündem
Batı Trakyada tatbikat hareketliliği: Dedeağaçta ABD çıkarması

Batı Trakya'da tatbikat hareketliliği: Dedeağaç'ta ABD çıkarması!

NATO’nun ‘Defender Europe 21’ tatbikatında yer alacak ABD kuvvetlerinin ilk bölümünü taşıyan dev yük gemisi ‘Endurance’ dün öğle saatlerinde Yunanistan’ın Dedeağaç limanına varmıştı. ABD, Yunanistan’ın Batı Trakya bölgesinde yer alan Dedeağaç’a 1800’den fazla zırhlı araç ve en az 20 bin asker çıkarıyor. Tatbikata Yunanistan’ın ilk kez dahil edilmesi ise dikkat çekiyor.

25.02.2021Dünya
İzmirdeki siyanür cinayetinde gerekçeli karar açıklandı

İzmir'deki siyanür cinayetinde gerekçeli karar açıklandı

İZMİR'in Bayraklı ilçesinde, annesi Fatma Kalkan (39) ile babası Mehmet Kalkan'ı (46) siyanürlü şerbet içirerek öldüren, kardeşini de içmeye zorlayarak yaralayan Mahmut Can Kalkan’ın (21) 2 kez müebbet ve 10 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılmasıyla ilgili gerekçeli karar açıklandı. Gerekçeli kararda, sanığın cinayeti planlayarak işlediği ve siyanürü içirdikten sonra "Son 10 dakikanız" dediği yer aldı.

24.02.2021Gündem
Çanakkale Boğazı 14 saat tek yönlü trafiğe kapatıldı

Çanakkale Boğazı 14 saat tek yönlü trafiğe kapatıldı

Çanakkale Boğazı, 300 metre üzerindeki dev konteyner gemilerinin geçişi nedeniyle tek yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldı. Çanakkale Boğazı'nın planlama kapsamında saat 19.45'te açılması planlanıyor.

24.02.2021Gündem
İzmirde deprem evleri ağustosta teslim edilecek

İzmir'de deprem evleri ağustosta teslim edilecek

Elazığ depreminin birinci yıl dönümünde sekiz bin konutu tamamlayıp hak sahiplerine teslim eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İzmir'de de depremin yaralarını hızla sarıyor. En ağır hasar gören Bayraklı ilçesinde yapılacak 1.841 konut için bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla temel atma töreni düzenlenecek.

23.02.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan Ayda bebeği sevdiler

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan Ayda bebeği sevdiler

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan kongre öncesinde, İzmir’deki depremde enkazın altından 91 saat sonra kurtarılan Ayda bebeğin yakınları ile görüştü.

23.02.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan İzmirde esnafı sürpriz ziyaret

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İzmir'de esnafı sürpriz ziyaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir esnafını ziyaret etti.

22.02.2021Gündem
Kleopatra Adası Nerede Ve Nasıl Gidilir Kleopatra Adası Gezilecek Yerler, Konaklama, Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Kleopatra Adası Nerede Ve Nasıl Gidilir? Kleopatra Adası Gezilecek Yerler, Konaklama, Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Kleopatra Adası; Sedir, Gülen, Şiir, Aşk, Balayı gibi isimlerle de bilinen, altın kumları ile meşhur bir adadır. Bu güzel isimlerin atfedilmesinin nedeni ise görenleri kendine hayran bırakacak kadar eşsiz olmasıdır. Adını duyup sadece internette hakkında araştırmalar yapan kişileri bile cezp etmektedir. Kleopatra Adası’nı tatil planlarına dahil etmek isteyenler için, ada hakkında bilgileri derledik.

22.02.2021Seyahat
Kalem Adası Nerede Ve Nasıl Gidilir Kalem Adası Gezilecek Yerler, Konaklama, Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Kalem Adası Nerede Ve Nasıl Gidilir? Kalem Adası Gezilecek Yerler, Konaklama, Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Ülkemizin Maldivleri olarak anılan Kalem Adası, Mavi bayraklı plajları, muhteşem doğası ve şifalı suları ile bir efsane haline gelmiştir. Pek çok kişinin merak ettiği bu ada, tatil anlayışını farklı bir seviyeye çıkarmaktadır. Kalem Adası’nı merak edenler ve tatil planları yapmak için ada hakkında bilmek istediklerinizi derledik.

22.02.2021Seyahat
Emine Erdoğan depremzedeleri ziyaret etti

Emine Erdoğan depremzedeleri ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, İzmir'de 30 Ekim 2020'de meydana gelen depremde evleri yıkılan ve geçici barınma merkezinde yaşayan vatandaşları ziyaret etti.

22.02.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan çok önemli kentsel dönüşüm çağrısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok önemli kentsel dönüşüm çağrısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bayraklı'da Deprem Konutları Temel Atma ve Göztepe Stadı Açılış Töreni'nde konuştu. Erdoğan konuşmasında önemli bir çağrıda bulunarak 'İmkanı olan vatandaşlarıma afet riski altında olan binalarını hızla güçlendirmelerini veya gerekiyorsa yenilemeleri çağrısında bulunuyorum. Üzmeyeyim, kırmayayım ama şahsen ben güçlendirmekten değil yenilemekten yanayım ve ben tüm vatandaşlarıma güçlendirin değil gelin yenileyin derim' ifadelerini kullandı.

22.02.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Emine Erdoğan Ayda bebek ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Emine Erdoğan Ayda bebek ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, İzmir depreminden 91 saat sonra sağ olarak kurtarılan 3 yaşındaki Ayda Gezgin ve yakınları ile görüştü.

22.02.2021Gündem
İzmir’de hızlı dönüşüm

İzmir’de hızlı dönüşüm

30 Ekim’de 6.6 büyüklüğünde depremle sarsılan İzmir’de dönüşüm konutlarının temeli bugün atılıyor. İzmir tarihinin en büyük dönüşümünü başlattıklarını belirten Bakan Murat Kurum, teslimlerin ağustosta olacağını açıkladı.

22.02.2021Ekonomi
Bakan Kurumdan Rıza Bey Apartmanı açıklaması

Bakan Kurum'dan Rıza Bey Apartmanı açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir depreminde yıkılan Rıza Bey Apartmanı'nın yerinde yeşil alan düzenlemesi yapılacağını ve depremde hayatını kaybedenlerin hatıralarının yaşatılacağı bir mekan inşa edileceğini bildirdi.

21.02.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmire geliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir'e geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yarın İzmir’de olması bekleniyor. AK Parti İzmir İl Kongresi’ne katılması planlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın depremzedeler için yapılacak konutların temel atma töreninin ardından ‘Göç: Önümüzdeki Yirmi Yılın Projeksiyonu ve Ötesi' konulu konferansı izleyeceği bildirildi.

21.02.2021Gündem
İstanbulda 10 yaşındaki Muhammedin bayrak sevgisi kamerada

İstanbul'da 10 yaşındaki Muhammed'in bayrak sevgisi kamerada

BAŞAKŞEHİR'de bir çocuk tek başına karda oynadığı sırada, kardan adamın üzerinde asılı Türk bayrağının yarıya indiğini rüzgarda dolandığını görüp düzeltti. Rüzgarda tekrar bozulan bayrağı 3 defa düzelterek oyununa devam eden çocuğun o anları güvenlik kamerasına yansıdı.

17.02.2021Gündem
Dijital yaşamda çocuk hakları

Dijital yaşamda çocuk hakları

Temelini Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi (1989) üzerine kuran Dijital Dünyada Çocuk Hakları: Dünya Çocuklarının Görüşleri projesi çerçevesinde 2013 yılında Harvard Üniversitesi’nde Berkman Klein hakları ve dijitalleşme konusunda bir çalışmaya katılma ve 2014 yılında aynı ekipten bir grupla Cenevre’de Birleşmiş Milletler’de Dünya Çocuk Hakları günü toplantısında tekrar Çocuk hakları ve dijital dünya konusunda tartışma ve bilgileri paylaşma deneyimim oldu. Bu yazıda sizlerle çocuk haklarını, dijital dünyada nelerin kabul gördüğünü, paylaşımların ortaya çıkardığı kavramları ve bu kavramları COVID-19 pandemi sürecinde ne kadar yerine getirebildiğimizi paylaşmak istiyorum.

15.02.2021Eğitim
Nijeryada serbest bırakılan 15 gemici Türkiyede

Nijerya'da serbest bırakılan 15 gemici Türkiye'de

Nijerya açıklarında kaçırılan Mozart gemisinden kurtarılan 15 gemici, THY uçağıyla İstanbul'a getirildi

14.02.2021Haber
Son dakika... Kaçırılan Türk denizciler İstanbulda

Son dakika... Kaçırılan Türk denizciler İstanbul'da

Nijerya açıklarında korsanların saldırısına uğrayan "Mozart" gemisinden kaçırılarak rehin tutulan ve 21 gün sonra özgürlüklerine kavuşan 15 Türk denizci Türkiye'ye geldi.

14.02.2021Gündem
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Nijeryalı mevkidaşı Onyeama ile telefonda görüştü

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Nijeryalı mevkidaşı Onyeama ile telefonda görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Nijerya Dışişleri Bakanı Geoffrey Onyeama ile telefonda görüştü.

13.02.2021Gündem
Sokağa çıkma kısıtlamasında sessizliğe bürünen Akçakoca drone ile görüntülendi

Sokağa çıkma kısıtlamasında sessizliğe bürünen Akçakoca "drone" ile görüntülendi

Batı Karadeniz'in "incisi" Düzce'nin Akçakoca ilçesinde, Kovid-19 tedbirleri kapsamında hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle boşalan sahil ve caddeler, "drone" ile görüntülendi.

13.02.2021Gündem
Nijeryada kurtarılan Türk denizcilerle ilgili yeni gelişmeler

Nijerya'da kurtarılan Türk denizcilerle ilgili yeni gelişmeler

Nijerya'da kurtarılan 15 Türk gemiciden 6'sının önceki saatlerde Türkiye'nin Abuja Büyükelçiliği'ne getirilmesinin ardından 9'unun daha ulaşmasıyla mürettebatın tamamı büyükelçiliğe varmış oldu. Gemicilerin THY uçağıyla İstanbul'a geleceği öğrenildi.

13.02.2021Gündem
Zeytinburnunda karaya oturan gemideki sızıntı nedeniyle denizin rengi değişti

Zeytinburnu'nda karaya oturan gemideki sızıntı nedeniyle denizin rengi değişti

İstanbul Zeytinburnu'nda karaya oturan "STREAMLINE" isimli kargo gemisinden denize sızıntı oldu. Gemi daha fazla batmaması için halatlarla kayalara bağlanarak önlem alınırken, havadan çekilen görüntülerde denizin renginin değiştiği görüldü.

13.02.2021Gündem
İzmirde terör propagandasına 6 gözaltı

İzmir'de terör propagandasına 6 gözaltı

İzmir'de terör örgütlerinin propagandasını yaptıkları iddia edilen 6 şüpheli, jandarma tarafından 4 ilçede düzenlenen eş zamanlı operasyonla gözaltına alındı.

13.02.2021Gündem
Gara kahramanlarına acı veda... Aslanlara doyamadık

Gara kahramanlarına acı veda... Aslanlara doyamadık

Pençe Kartal-2 harekâtında şehit olan Piyade Komando Yüzbaşı Burak Coşkun, Muhabere Komando Yüzbaşı Ertuğ Güler ve Muhabere Astsubay Kıdemli Çavuş Harun Turhan, dün gözyaşları içinde uğurlandı.

13.02.2021Gündem
Son dakika haber... Kaçırılan 15 Türk denizci kurtarıldı

Son dakika haber... Kaçırılan 15 Türk denizci kurtarıldı

Nijerya'nın Lagos kentinin yaklaşık 180 mil açığında Borealis firmasına ait Mozart isimli gemiden korsanlar tarafından kaçırılan 15 Türk gemici sağ salim kurtarıldı. Boden Denizcilik Genel Müdürü Levent Karsan, CNN TÜRK canlı yayınında yaptığı açıklamada 15 Türk denizcinin durumlarının iyi olduğunu ve 1-2 gün içinde Türkiye'ye getirileceklerini duyurdu.

12.02.2021Gündem
Çanakkalede Ro-Ro gemisindeki yangın söndürüldü

Çanakkale'de Ro-Ro gemisindeki yangın söndürüldü

Çanakkale Boğazı'ndan geçip, İtalya'nın Trieste Limanı'na gitmekte olan 193 metre boyundaki 'Gallipoli Seaways' isimli Ro-Ro gemisinde çıkan yangın söndürüldü.

12.02.2021Gündem
Çanakkale Boğazı çıkışı yapan Ro-Ro gemisinde yangın çıktı

Çanakkale Boğazı çıkışı yapan Ro-Ro gemisinde yangın çıktı

Çanakkale açıklarında, İtalya'nın Trieste Limanı'na seyir halindeki Ro-Ro gemisinde yangın çıktı. 220 araç ve 24 kişinin bulunduğu gemiye iki yönünden müdahale ediliyor.

11.02.2021Haber
İzmirden acı haber 7nci kattan düşerek hayatını kaybetti

İzmir'den acı haber! 7'nci kattan düşerek hayatını kaybetti

İzmir'in Bayraklı ilçesinde iddiaya göre dengesini kaybederek 7'nci kattan düşen Okay Coşar (32), kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

10.02.2021Gündem
Dünyanın en büyüklerinden biri Tekirdağ kıyısına yanaştı

Dünyanın en büyüklerinden biri! Tekirdağ kıyısına yanaştı

Cezayir'in Arzew Limanı’ndan yola çıkan Lalla Fatma NSoumer isimli dünyanın en büyük LNG gemisi, Tekirdağ'ın Marmara Ereğlisi ilçesinde bulunan Botaş tesisleri terminaline yanaştı.

9.02.2021Gündem
Lillede Yusuf Yazıcı ve Burak Yılmazın sakatlıkları devam ediyor Mustafa Kapı...

Lille'de Yusuf Yazıcı ve Burak Yılmaz'ın sakatlıkları devam ediyor! Mustafa Kapı...

Türk futbolcuların damgasını vurduğu Lille'de teknik direktör Christophe Galtier, Yusuf Yazıcı ve Burak Yılmaz hakkında konuştu.

9.02.2021Futbol
Zeytinburnunda karaya oturmuştu Sol tarafı suya gömüldü...

Zeytinburnu'nda karaya oturmuştu! Sol tarafı suya gömüldü...

Zeytinburnu'nda sürüklenerek karaya oturan 108 metrelik Comoros bayraklı STREAMLINE isimli geminin sol kısmı dün akşam etkili olan kuvvetli fırtına nedeniyle yan yatarak sular içinde kaldı.

9.02.2021Gündem
İzmirde aile içi kavga kanlı bitti: 2 yaralı

İzmir'de aile içi kavga kanlı bitti: 2 yaralı

İZMİR'in Bayraklı ilçesinde, 2 kardeş arasında çıkan tartışma, sopalı ve bıçaklı kavgaya döndü; 2 kişi yaralandı.

8.02.2021Gündem
Çanakkale Boğazından apartman görünümlü platform geçti

Çanakkale Boğazı'ndan 'apartman' görünümlü platform geçti

Çanakkale Boğazı'ndan geçen 'Atlantis X' isimli platformun taşıdığı 8 çelik bloğun apartmana benzeyen görüntüsü dikkat çekti.

7.02.2021Haber
Çanakkale Boğazından apartman görünümlü platform geçti

Çanakkale Boğazı'ndan 'apartman' görünümlü platform geçti

ÇANAKKALE Boğazı'ndan geçen 'Atlantis X' isimli platformun taşıdığı 8 çelik bloğun apartmana benzeyen görüntüsü dikkat çekti.

7.02.2021Gündem
3 kardeş sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendi; birinin durumu ağır

3 kardeş sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendi; birinin durumu ağır

İZMİR'in Bayraklı ilçesinde, yaşları 6 ile 15 arasında değişen 3 kardeş, kömür sobasından sızan karbonmonoksit gazında zehirlendi. Hastanede tedaviye alınan kardeşlerden 15 yaşındaki İlayda Alkan'ın hayati tehlikeyi atlatamadığı öğrenildi.

4.02.2021Gündem
Meslek liselerinde denizcilik eğitimi verilecek

Meslek liselerinde denizcilik eğitimi verilecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, meslek liselerinde denizcilik eğitimine yönelik Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile başlatılan işbirliğinin son derece önemli olduğunu belirtti. Bakan Karaismailoğlu, "Bu liselerimizde güncel mesleki bilgiyle donatılmış, yabancı dil bilen, öz güveni yüksek, kritik kararlar alabilen, mesleğin gerektirdiği psikolojik duyarlılık ve dayanıklılığa sahip gemi insanları yetiştireceğiz" dedi.

4.02.2021Eğitim
Meslek liselerinde denizcilik eğitimi için iş birliği protokolü imzalandı

Meslek liselerinde denizcilik eğitimi için iş birliği protokolü imzalandı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "Denizcilik sektörünün ihtiyacı olan eğitimli insan kaynağı yetiştirilmesi için bugün başlattığımız iş birliği son derece önemli" dedi.

4.02.2021Ekonomi
İzmirde barajlarda son durum

İzmir'de barajlarda son durum

İZMİR'de, pazartesi gecesi başlayan ve ertesi gün de aralıklarla etkisini sürdüren sağanak yağmur, bir günde barajları doldurdu. Ürkmez Barajı tamamen dolarken, Tahtalı, Balçova, Güzelhisar ile Alaçatı Kutlu Aktaş barajlarının su seviyesi büyük oranda arttı. Dokuz Eylül Üniversitesi Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Doğan Yaşar, İzmir'de sele neden olan yağmurun, son 100 yılda en çok yağış aldığımız ilk 5 yıldan biri olduğunu söyledi.

4.02.2021Gündem
İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklıdan Boğaziçi Üniversitesi açıklaması

İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı'dan Boğaziçi Üniversitesi açıklaması

İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olaylarla ilgili olarak, "Halen İstanbul'da 28 kişinin işlemleri devam etmektedir. Gözaltına alınan 45 kişiden 22'sinin terör örgütleriyle irtibatlı oldukları kesinleşmiştir." açıklamasında bulundu. Çataklı ayrıca, Boğaziçi protestolarında yakalanan 528 kişiden 2'sinin tutuklandığını, 108'i adli kontrolle toplam 498 kişinin serbest bırakıldığını bildirdi.

4.02.2021Gündem
Akar’dan Alman bakana İHA teklifi

Akar’dan Alman bakana İHA teklifi

Berlin’de önceki gün Alman mevkidaşı Annegret Kramp-Karrenbauer ile görüşen Milli Savunma Bakanı Hulusi akar, insansız hava aracı (İHA) konusu dahil birçok konuda işbirliğini gündeme getirdiklerini söyledi. Akar, önümüzdeki dönemde güvenlik ve savunma konusunda somut adımların atılabileceğini de belirtti.

4.02.2021Dünya
Zeytinburnunda karaya oturan gemide dalgıçlar, görüntü alarak inceleme yaptı

Zeytinburnu'nda karaya oturan gemide dalgıçlar, görüntü alarak inceleme yaptı

İstanbul Zeytinburnu'nda fırtına sebebiyle kıyıya oturan 108 metrelik Comoros bayraklı STREAMLINE isimli gemiye yönelik çalışmalar devam ediyor. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne (KEGM) bağlı dalgıçlar, kıyıya vuran geminin tabanından sualtı kamerasıyla görüntü alarak inceleme yaptı.

3.02.2021Gündem
Ege ve Trakya’yı sel vurdu

Ege ve Trakya’yı sel vurdu

Ege ve Trakya bölgelerinde önceki gece başlayan sağanak, dün aralıklarla sürdü. Birçok merkezde dereler taştı, köprüler yıkıldı, evler, ahırlar, tarlalar ve bahçeler su altında kaldı.

3.02.2021Gündem
Son dakika: İzmirdeki olağanüstü sağanak yağış için peş peşe açıklamalar 2 kişi hayatını kaybetti

Son dakika: İzmir'deki olağanüstü sağanak yağış için peş peşe açıklamalar! 2 kişi hayatını kaybetti

İzmir'deki sağanak yağış kenti adeta felç etti. Birçok ev ve iş yerini su bastı. Belediye ve itfaiye ekipleri, su tahliye ihbarlarına yetişemeyince vatandaşlar kendi imkanlarını seferber etti. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından sabah saatlerinde "Kent şu anda afet yaşıyor. Zorunlu olmadıkça evden çıkılmasın" uyarısı yapıldı. Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz ise Foça’nın 30 yıldır bu yoğunlukta bir yağmur görmedik." dedi. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger yaptığı açıklamada, kamu çalışanlarının tam gün izinli sayılacağını dile getirirken, selde 2 kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı. İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı ise 2 bin 391 personel ve 451 araçla tüm imkanların seferber edildiğini bildirdi. Öte yandan, CNN Türk Meteoroloji Editörü Bünyamin Sürmeli, "Aşırı kuraklıkla aşırı yağışlar kardeş... Bu tür sel çapında yağışları beklemek gerekiyor. Kıyı Ege bandında, Çanakkale çevrelerinden başlayıp Fethiye'ye uzanacak şekilde yağışlar olacak" diye konuştu.

2.02.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Güzel havalar mı bozuyor bizi acaba

BİR süredir hafta sonları kısıtlamalar var.

13.02.2021