EKSTRA
MENÜ

Elektrik Akımı

Elektrik Akımı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Elektrik Akımı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.048 Elektrik Akımı haberi bulunmuştur.

Elektrik Akımı Haberleri

Ağrıda korkunç olay O anları cehennemi yaşadım diyerek anlattı...

Ağrı'da korkunç olay! O anları 'cehennemi yaşadım' diyerek anlattı...

Ağrı'da çocukları ile birlikte hayvan otlatan Memduh Kaya, direkten aşağı sarkan yüksek gerilim hattının altından geçerken akıma kapıldı. Yaralanan Kaya'nın ayak tabanları patladı. Kaya, cehennemi yaşadığını ifade ederek "Bir anda neye uğradığımı şaşırdım. Vücudumda büyük bir ağrı hissettim" dedi.

5.05.2021Gündem
Elektrik akımına kapılınca ayak tabanları patladı

Elektrik akımına kapılınca ayak tabanları patladı

AĞRI'da hayvan otlatırken, direkten aşağı sarkan yüksek gerilim hattının altından geçerken akıma kapılan 10 çocuk babası Memduh Kaya'ın (69) ayak tabanları patladı. Hastaneye kaldırılan Kaya'nın tedavisinin sürdüğü bildirildi.

5.05.2021Haber
Kütahyada elektrik akımına kapılan kişi öldü

Kütahya'da elektrik akımına kapılan kişi öldü

Kütahya'da elektrik akımına kapılan kişi hayatını kaybetti.

17.04.2021Gündem
Elektrikçi, kalp masajıyla hayata döndürüldü

Elektrikçi, kalp masajıyla hayata döndürüldü

DÜZCE'nin Gümüşova ilçesinde hastanenin önüne kurulan çadıra elektrik tesisatı çekerken akıma kapılan usta Murat Koç'un duran kalbi, sağlık ekiplerinin müdahalesiyle çalıştırıldı.

13.04.2021Gündem
Market işletmecisinin elektrik akımına kapıldığı anlar kamerada

Market işletmecisinin elektrik akımına kapıldığı anlar kamerada

Ankara'nın Haymana ilçesinde, market işletmecisinin bozuk prizi tamir ederken, elektrik akımına kapıldığı an, güvenlik kamerasına yansıdı.

5.04.2021Haber
Süt sağarken elektrik akımına kapılan muhtar hayatını kaybetti

Süt sağarken elektrik akımına kapılan muhtar hayatını kaybetti

TEKİRDAĞ'ın Şarköy ilçesi Sofuköy Mahallesi Muhtarı Murat Dermen (43), süt sağdığı sırada sağma makinesindeki kaçak nedeniyle elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti.

2.04.2021Gündem
Ahırda elektrik akımına kapılıp, öldü

Ahırda elektrik akımına kapılıp, öldü

KONYA'nın Ereğli ilçesinde, ahırda süt sağım makinesini kullanırken, elektrik akımına kapılan Suna Şener (49) yaşamını yitirdi.

22.03.2021Gündem
Dünyayı ısıtmadan ofiste çalışmak mümkün

Dünyayı ısıtmadan ofiste çalışmak mümkün

Epson’un ‘ısısız’ mürekkep püskürtme teknolojisi ısıya ihtiyaç duymadığı için hem enerji tasarrufu sağlıyor hem de çevreyi koruyor. Sayfa başı maliyeti yüzde 50 düşüren bu teknoloji, daha düşük arıza oranı ve bakım maliyeti sunuyor.

16.03.2021Teknoloji
Pek çok kişi merak ediyor: Kar yağarken neden gök gürledi

Pek çok kişi merak ediyor: Kar yağarken neden gök gürledi?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarının ardından İstanbul ve çevresinde beklenen kar yağışı hafta sonundan bu yana devam ediyor. Pazartesi gecesi başta İstanbul olmak üzere birçok yerde kara pek alışık olmadığımız şekilde gök gürültüsü de eşlik etti. Peki, vatandaşları tedirgin eden bu durum normal mi? Kar yağarken gök gürlemesi ve şimşek neden olur?

17.02.2021Gündem
Kar yağarken şimşek çakar mı, gök gürler mi Nadir görülen doğa olayı

Kar yağarken şimşek çakar mı, gök gürler mi? Nadir görülen doğa olayı!

Kar yağarken şimşek çakması ve gürlemesinin olup olmayacağı merak ediliyor. İstanbul’da kar yağışı tüm hızıyla devam ediyor. Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü'nden iklim bilimci Dr. Öğretim Üyesi Okan Bozyurt, kar yağışı esnasında gök gürültüsü ve şimşek çakması olayı hakkında açıklama yaptı.

15.02.2021Gündem
FET nedir, ne işe yarar ve nerelerde kullanılır FET sembolü, çalışma prensibi ve kullanım alanları

FET nedir, ne işe yarar ve nerelerde kullanılır? FET sembolü, çalışma prensibi ve kullanım alanları

Alan etkili bir transistör olarak bilinen FET, çıkış akımının bir elektrik alanı tarafından kontrol edildiği bir transistördür. Geniş bir kullanım alanı olan FET hakkında bilmek istediğiniz her şeyi sizin için araştırdık. FET'e dair tüm detayları sizler için derledik.

22.01.2021Araştırma
Elektrik nedir Elektrik nasıl oluşur ve üretilir

Elektrik nedir? Elektrik nasıl oluşur ve üretilir

Elektrik, insanlık tarihinin en önemli buluşlarından biridir. Yaşamın devam edebilmesi için ise vazgeçilmez unsurların başında geliyor. Yaşam kaynağı elektriğe dair Elektrik nedir? Elektrik nasıl oluşur ve üretilir? Tüm bilgileri sizler için derledik.

22.01.2021Araştırma
Elektrik devresi nedir ve nasıl yapılır Basit elektrik devresi elemanları ve örnekleri

Elektrik devresi nedir ve nasıl yapılır? Basit elektrik devresi elemanları ve örnekleri

Elektrik ile uğraşanlar için elektrik devresi kurmanın inceliklerini bilmek oldukça önemlidir. Elektrik devresi nedir, nasıl yapılır, basit elektrik devre elemanları nelerdir tarzı soruların cevaplarını derledik.

22.01.2021Araştırma
Elektrik akımı nedir ve nasıl oluşur Elektrik akımı ölçü birimi ve yönü konu anlatımı

Elektrik akımı nedir ve nasıl oluşur? Elektrik akımı ölçü birimi ve yönü konu anlatımı

Elektrik akımı konusu elektriğin en önemli konularından biridir. Pek çok kişi elektrik akımı terimini sık sık duysa da ne işe yaradığını tam olarak bilmez. Elektrik akımı nedir, nasıl oluşur, ölçü birimi, yönü ile alakalı bilgileri derledik.

21.01.2021Araştırma
Bobin nedir ve ne işe yarar Bobin nasıl çalışır ve nerelerde kullanılır

Bobin nedir ve ne işe yarar? Bobin nasıl çalışır ve nerelerde kullanılır?

Bobin, üzerinden akım geçtiği zaman manyetik alan içinde enerji depolayan bir devre elemanıdır. Bobin nedir? Nerelerde kullanılır? Sorularının cevabını sizler için derledik.

21.01.2021Araştırma
Amper nedir Amper formülü, birimi, sembolü, ölçümü ve yasası hakkında bilgi

Amper nedir? Amper formülü, birimi, sembolü, ölçümü ve yasası hakkında bilgi

Amper elektrik akımı birimidir. Geniş bir kullanım alanı vardır. Elektrik akımını ölçmek için kullanılan Amper'e dair tüm detayları sizin için bu yazıda topladık. Amper ne demek, nerde kullanılır, ne anlam ifade eder tüm detayları derledik.

21.01.2021Araştırma
Alternatif Akım nedir AC ne demek Alternatif Akım özellikleri, kaynakları ve formülleri hakkında bilgi

Alternatif Akım nedir? AC ne demek? Alternatif Akım özellikleri, kaynakları ve formülleri hakkında bilgi

Alternatif akım, elektriksel akımı ifade eder. Elektrik alanında çalışanlar için sıklıkla kullanılan alternatif akım yönü ve genliği bakımından değişkenlik gösterir. Sizin için alternatif akımın ne demek olduğunu araştırdık. Alternatif akımın ne olduğunu detaylarıyla derledik.

21.01.2021Araştırma
Alessandro volta kimdir, neyi buldu ve icat etmiştir Alessandro volta hayatı, buluşları (icatları), sözleri ve biyografisi

Alessandro volta kimdir, neyi buldu ve icat etmiştir? Alessandro volta hayatı, buluşları (icatları), sözleri ve biyografisi

Fizik, kimya ve elektrik biliminin öncülerinden olan Alessandro Volta; hayat hikayesi ve bu hikayede yer alan buluşları ile merak uyandıran bir bilim adamıdır. Başarılı projelere ve ses getiren icatlara imza atan ünlü bilim adamına dair Alessandro Volta kimdir, neyi buldu ve icat etmiştir? Alessandro Volta hayatı, buluşları (icatları), sözleri ve biyografisi konu başlıkları ile ilgili detayları sizler için derledik.

21.01.2021Araştırma
Akım nedir ve ne demek Akım birimi, formülü ve yoğunluğu hakkında bilgi

Akım nedir ve ne demek? Akım birimi, formülü ve yoğunluğu hakkında bilgi

Elektrik akımı, elektrik konusu açısından oldukça önemlidir. Bu sebeple elektrik ile uğraşan kişilerin bu konuyu çok iyi bir şekilde öğrenmeleri gerekir. Akım nedir, akım birimi, formülü ve akım yoğunluğu ile ilgili bilgileri sizler için derledik.

21.01.2021Araştırma
Elektrik akımına kapılan işçi hayatını kaybetti

Elektrik akımına kapılan işçi hayatını kaybetti

Kartepe’de elektrik akımına kapılan bakım onarım işçisi hayatını kaybetti.

21.01.2021Gündem
Hc-Sr04 nedir Hc-Sr04 Ultrasonik mesafe sensörü kullanım alanları

Hc-Sr04 nedir? Hc-Sr04 Ultrasonik mesafe sensörü kullanım alanları

HC-SR04 günümüzde oldukça sık olarak kullanılan bir sistemdir. Sizler için HC-SR04 nedir? HC-SR04 Ultrasonik Mesafe Sensörü kullanım alanları nelerdir? Detaylı olarak araştırdık ve derledik.

20.01.2021Araştırma
Eş değer direnç nedir Eş değer direnç hesaplama örnekleri

Eş değer direnç nedir? Eş değer direnç hesaplama örnekleri

Elektrik akımı ile beraber elektrik devrelerinde devre elemanlarının direnç üzerinden etkileşime girmesi eşdeğer direnç ile bağlantılıdır. Tabii bu etkileşim kapsamında eşdeğer direncin görevi farklılık göstermektedir. Peki, eş değer direnç nedir? Eş değer direnç hesaplama örnekleri.

20.01.2021Araştırma
Ampermetre nedir ve ne işe yarar Ampermetre nasıl çalışır ve devreye nasıl bağlanır Ampermetre kullanımı

Ampermetre nedir ve ne işe yarar? Ampermetre nasıl çalışır ve devreye nasıl bağlanır? Ampermetre kullanımı

Ampermetre günümüzde oldukça sık olarak kullanılmaktadır. Ampermetre nedir ve ne işe yarar? Ampermetre nasıl çalışır ve devreye nasıl bağlanır? Ampermetre kullanımı nedir? Sizler için araştırdık ve derledik.

20.01.2021Araştırma
Gerilim Düşümü nedir Gerilim Düşümü hesabı nasıl yapılır

Gerilim Düşümü nedir? Gerilim Düşümü hesabı nasıl yapılır?

Elektrik ya da elektronik konularında bazı konular, o konuları bilmeyen kişilere karmaşık gelebilir. Fakat konu biraz araştırılmaya başlandığında aslında işlerin o kadar da karmaşık olmadığı ortaya çıkar. Söz konusu konulardan biri de gerilim düşümü konusudur? Peki, gerilim düşümü nedir ve nasıl hesaplanır? İşte detaylar.

19.01.2021Araştırma
Prostat kanserine ameliyatsız çözüm Elektrik akımı ile tedavi yöntemi

Prostat kanserine ameliyatsız çözüm! Elektrik akımı ile tedavi yöntemi

Erkeklerde kansere bağlı ölümlerde ikinci sırada yer alan prostat kanseri, elektrik akımı kullanılarak yumuşak doku tümörlerinin yok edilmesini sağlayan NanoKnife isimli yöntemle ameliyatsız ve kısa sürede tedavi ediliyor.

18.01.2021Sağlık
Erzincanda korkunç olay Ayak tabanları patladı... Bellerine kadar toprağa gömdüler ve...

Erzincan'da korkunç olay! Ayak tabanları patladı... Bellerine kadar toprağa gömdüler ve...

Erzincan'ın Tercan ilçesine bağlı Kalecik köyünde Mustafa Yalçın (13) ile Ahmet Yalçın (16) inşaat demiri taşırken yüksek gerilim hattıyla temas edince her ikisinin de ayak tabanları patladı. Olaydan sonra iki çocuk da baygınlık geçirirken akrabaları Muhanur Yalçın (60) tarafından vücutlarındaki elektriği alsın, diye toprağa gömdü. Köye gelen sağlık ekibince 2 çocuk, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

16.01.2021Gündem
Elektrik akımına kapılan iki kardeş yaralandı

Elektrik akımına kapılan iki kardeş yaralandı

Konya’nın Seydişehir ilçesinde, elektrik hattı direği montajı yapan Mehmet Algül ve kardeşi Mustafa Algün, akıma kapılıp, yaralandı. İki kardeş, hastaneye kaldırıldı.

25.12.2020Gündem
Son dakika haberler: Kahramanmaraş’ta işçinin acı ölümü Elektrik akımına kapıldı

Son dakika haberler: Kahramanmaraş’ta işçinin acı ölümü! Elektrik akımına kapıldı

Son dakika haberi... Kahramanmaraş’ta bir evin çatı profili yapımında çalışan işçi elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti.

18.12.2020Gündem
Akıma kapılmıştı... 4 ay sonra acı haber

Akıma kapılmıştı... 4 ay sonra acı haber

Gaziantep'te, inşaatta kaynak yaparken elektrik akımına kapılan Mustafa Örgüç (51), tedavi gördüğü hastanede 4 ay sonra yaşamını yitirdi. Örgüç'ün ölümünün ardından yapılan koronavirüs testinin de pozitif çıktığı öğrenildi.

14.12.2020Gündem
Son dakika haberleri... Rusya bu ölümü konuşuyor Küvete düşen telefon sonu oldu

Son dakika haberleri... Rusya bu ölümü konuşuyor! Küvete düşen telefon sonu oldu

Rusya'nın Arkhangelsk şehri, banyo küvetinde feci şekilde can veren 24 yaşındaki Olesya Semenova isimli genç kadını konuşuyor. Şarj olurken akıllı telefonunu küvete düşüren Rus kadın, elektrik çarpması nedeniyle hayatını kaybetti. Olay sosyal medyada da geniş yankı uyandırırken Rus yetkililer telefon merakı nedeniyle benzer vakaların artması nedeniyle yeni önlemler alarak uyarılar yayınlamaya başladı.

9.12.2020Dünya
İstem dışı kasılmaları beyin pili ile son buldu

İstem dışı kasılmaları beyin pili ile son buldu

Manisa’da yaşayan 62 yaşındaki Eczacı Ayşe Özhan Kocakabak, 5 yıl önce sol bacağında ve karnında kasılmalar yaşamaya başladı. Yıllar içinde kasılmaların şiddeti o kadar şiddetlendi ki işini bırakmak zorunda kaldı. Doktor doktor gezen ama hastalığına bir türlü çare bulamayan Kocakabak’ın yolu Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Ali Zırh ile kesişince hayatı değişti. Dr. Zırh, tetkikler sonrası Özhan’a vücutta aşırı kasılmalara neden olan Distoni hastalığı teşhisi koydu. Beyin pili tedavisi uygulanan Kocakabak’ın istem dışı kasılmaları bu tedavi ile son buldu.

10.11.2020Sağlık
Direnç fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli direnç modelleri ve tavsiyeleri

Direnç fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli direnç modelleri ve tavsiyeleri

Devre elemanlarından biri olan direnç, farklı modelleriyle pek çok alanda kullanılmaktadır. Peki, direnç nedir ve ne işe yarar? Direnç modelleri nelerdir ve bu eleman satın alırken nelere dikkat edilmelidir? Sizler için direnç hakkında merak edilen tüm soruların cevaplarını araştırdık. Karşınızda tüm detaylar.

Akü fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli Akü modelleri ve tavsiyeleri

Akü fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli Akü modelleri ve tavsiyeleri

Hem otomobiller hem de motosikletler gibi tüm araçlar için akü büyük öneme sahiptir. Tabii bu cihazların kalitesini değerlendirmek ve doğru ürünü kullanmak gerekir. İşte Akü fiyatları - en iyi, ucuz kaliteli akü modelleri ve tavsiyeleri.

Elektrofizyoloji nedir Elektrofizyoloji hangi hastalıkların tedavisinde kullanılır ve neyi inceler

Elektrofizyoloji nedir? Elektrofizyoloji hangi hastalıkların tedavisinde kullanılır ve neyi inceler

Elektrofizyoloji ile tedavi yöntemleri merak edilen yöntemlerden bir tanesidir. Hangi hastalıklarda kullanıldığı ile alakalı da çok fazla soru gelmektedir. Elektrofizyoloji nedir ve hangi hastalıklarda kullanılır sorularının cevaplarını derledik.

30.10.2020Araştırma
Titremelerim dursun diye kendimi duvardan duvara vuruyordum

"Titremelerim dursun diye kendimi duvardan duvara vuruyordum"

ŞİDDETLİ titreme nöbetleri geçiren ve bu nedenle su bile içemeyecek hale gelen 32 yaşındaki Ebubekir Yapar, uzun yıllar titremelerinin nedenini bulamadı. 6 ay önce Parkinson olduğunu öğrenen Yapar'ın şikayetleri ise Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Ali Zırh tarafından uygulanan beyin pili tedavisi ile son buldu.

19.10.2020Sağlık
Beyin pillerinin ömrü 25 yıla kadar uzadı

Beyin pillerinin ömrü 25 yıla kadar uzadı

Parkinson ve hareket bozukluklarının tedavisinde kullanılan yeni teknoloji beyin pillerinin özelliklerine dikkat çeken Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Ali Zırh, Yakın zamana kadar dışarıdan şarj edilemeyen pilleri uyguluyorduk ve Parkinson hastalarında beyin pillerinin ömrü 4-6 yıl arasında idi. Daha yüksek elektrik akımına ihtiyaç duyulan distoni hastalarında bu süre daha da kısa olabiliyordu. Son yıllarda gelişen teknoloji sayesinde dışarıdan şarj edilebilen ve 20-25 yıla kadar ömrü olan pilleri uygulamaya başladık dedi.

5.10.2020Sağlık
Çalıştığı inşaatta elektrik akımına kapılan tesisat ustası yaşamını yitirdi

Çalıştığı inşaatta elektrik akımına kapılan tesisat ustası yaşamını yitirdi

MUĞLA’nın Bodrum ilçesinde çalıştığı site inşaatında elektrik akımına kapılan Ayhan Köse (39), hastanede yaşamını yitirdi.

2.10.2020Gündem
Elektrik akımına kapılan maymun, hayata döndürüldü

Elektrik akımına kapılan maymun, hayata döndürüldü

KOCAELİ’nin Darıca ilçesinde bulunan Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı’nda yaşayan 3 kahverengi kapuçin maymunu dün barınağından kaçtı. İki maymun bakıcısına geri dönerken bir maymun yol kenarındaki elektrik direklerindeki tellerde akıma kapılıp yere düştü. Hayvanat bahçesine götürülen maymun burada tedavi edilerek yaşama dönmesi sağlandı.

29.09.2020Gündem
Beyin Pillerinin Yerini Musk’ın Çipi mi Alacak

Beyin Pillerinin Yerini Musk’ın Çipi mi Alacak?

Günümüzde başta Parkinson hastalığı olmak üzere birçok hareket bozukluğunun tedavisinde başarı ile uygulanan; obezite, epilepsi, depresyon ve Alzheimer gibi hastalıkların tedavisinde de umut vadeden beyin pilleri ve Elon Musk’ın birçok nörolojik hastalığın tedavisinde kullanılmasını amaçladığı projesi Neuralink, beyin pilleri mi yoksa Neuralink mi sorusunu akıllara getirdi. Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Ali Zırh, Musk’ın insan beynini bilgisayara bağlamayı hedefleyen projesi Neuralink’e dair açıklamalarda bulundu.

14.09.2020İyi Yaşam
Neuralink projesinde kullanılan çip beyin pilinin yerini alabilir mi

Neuralink projesinde kullanılan çip beyin pilinin yerini alabilir mi?

Tesla ve SpaceX'in başındaki isim olan ve aynı zamanda Neuralink projesiyle ede adından şu günlerde sıkça söz ettiren Elon Musk, projenin ilk gösterimini geçtiğimiz haftalarda yapmış ve dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Pek çok alanda kullanılması beklenen bu özel çip, özellikle sağlık alanında önemli yenilikler getirecek. Peki Neuralink'in çipi gelecekte beyin pillerinin de yerini alabilir mi?

14.09.2020Teknoloji
Büyük İstanbul kapışması

Büyük İstanbul kapışması

Özel bir tasarımla, Sakine Korkmaz editörlüğünde okura sunulan ‘Aynı Rüyanın İçinde Ara Güler Ahmet Hamdi Tanpınar’ adlı kitap, Tanpınar’dan mülhemle söylersek, ne içinde ne de dışında kalabildiğimiz İstanbul’a yazıklanmanın da bir değerli belgesi.

11.09.2020Kitap Sanat
Beyin pili ameliyatında hem şarkı söyledi hem eşiyle görüntülü konuştu

Beyin pili ameliyatında hem şarkı söyledi hem eşiyle görüntülü konuştu

Romanya'da yaşayan 56 yaşındaki mühendis Gıcu Sahaıdec, 13 yıl önce Parkinson hastalığıyla tanıştı. Hastalığın bulgularının ilerlemesi sonucu titreme, tutukluk, hareketlerde yavaşlama, yürüme ve konuşma güçlüğü yaşayan Rumen mühendis, Türkiye'de Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Ali Zırh tarafından beyin pili ameliyatına alındı. Narkozsuz (uyanık beyin ameliyatı ile) gerçekleştirilen operasyonda Gıcu Sahaıdec, önce Let Me Try (Bırak Tekrar Deneyeyim) adlı şarkıyı söyledi. Ardından Romanya'daki eşiyle görüntülü konuştu.

7.09.2020Haber
İngilterede polis restoranda çıkan kavgayı şok tabancasıyla ayırdı

İngiltere'de polis restoranda çıkan kavgayı şok tabancasıyla ayırdı

İngiltere'nin başkenti Londra'da gece geç saatlerde bir restoranda kavga çıktı. Yükselen tansiyonun ardından olay yerine gelen polis, tarafları ayırmak için şok tabancası kullandı.

6.09.2020Haber
Sera tamiri yaparken elektrik akımına kapılan işçi öldü

Sera tamiri yaparken elektrik akımına kapılan işçi öldü

ANTALYA'nın Kumluca ilçesinde sera tamiratı yaptığı sırada elektrik akımına kapılan işçi Emre Metin (32), yaşamını yitirdi.

27.08.2020Gündem
Çiftlikte elektrik akımına kapılan işçi öldü

Çiftlikte elektrik akımına kapılan işçi öldü

DENİZLİ'nin Acıpayam ilçesinde bir süt firmasında çalışan işçi Veli Aytan (36) numune almak için çıktığı süt tankında elektrik akımına kapılarak yaşamını yitirdi.

26.08.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Göz altı morluklarının tipleri nelerdir, neden olur ve nasıl geçer?

Gözaltı morlukları kadın olsun, erkek olsun pek çok kişinin ortak sorunu… Kişiye sürekli yorgun veya hasta bir ifade veren göz altı morluklarının çeşitli tipleri ve farklı oluşma mekanizmaları var. Tedavisi de ancak morluk tipine uygun yapılırsa başarılı oluyor.

27.04.2021

Eve kapanan çocuklarda “elektromanyetik etkilenme” tehdidi

Pandemi döneminde eve kapanan çocuklar, geçmiş dönemlere göre çok daha fazla televizyon, tablet, bilgisayar ve telefon bağımlısı oldular. Bağımlılığın pek çok fiziksel ve psikolojik olumsuzlarının yanı sıra, çocuklar yoğun bir şekilde elektromanyetik kirliliğe maruz kalmaktadırlar.

31.03.2021

Aynalara küsmeyin, selülite karşı harekete geçmek için geç değil

Pantolonlar, çoraplar, tunikler, şallar ve kabanlar. Onlar üzerimizdeyken selülitlerimiz bizden çok uzakta görünüyor. Hatta gözden ırak olan gönülden de ırak oluyor.

25.02.2021