MENÜ

Askerlik

Askerlik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Askerlik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 14.935 Askerlik haberi bulunmuştur.

Askerlik hizmeti, herhangi bir ülkede belirli bir yaşa gelen vatandaşların, zorunlu olarak, belirli bir süre orduda görev yapması veya anlaşmalı oldukları bir süre boyunca meslek olarak icra etmesi. Ayrıca askerlik veya vatanî görev olarak da bilinir.Ordular, mesleği askerlik olan kişilerin dışında, ya belirli bir süre için zorunlu askerlik hizmetine alınan yetişkin kişilerden ya da gönüllülerden oluşur. Bir tür zorunlu askerlik hizmeti Antik Mısır'da da uygulanırdı. Napolyon Savaşları sırasında Fransa'da, bütün sağlıklı erkekleri askere alındı. Daha sonra Prusya, erkekleri askerlik eğitimi için bir süre askere çağırmaya başladı. Böylece, az sayıda askerden oluşan asıl ordu, savaş zamanında hizmet etmeye hazır, eğitim görmüş yedek askerlerin katılmasıyla büyüyordu.

Amerikan İç Savaşı'nda (1861-65) Güney ve Kuzey, zorunlu askerlik usulüne başvurdular. Ama, 19. yüzyıl boyunca ABD'de ve İngiltere'de barış zamanında zorunlu askerlik uygulanmadı. I. Dünya Savaşı'nda, İngiliz ordusu düzenli askerlerden ve gönüllülerden oluşuyordu. 1930'larda ABD ve İngiltere, oldukça küçük düzenli ordularla yetindiler. Almanya ve Japonya ise, zorunlu askere alma usulü uyguladılar ve büyük ordular kurdular. 1939'da İngiltere zorunlu askere almayı yeniden uygulamaya başladı.

II. Dünya Savaşı, hemen bütün ülkelerin orduya bakışlarını değiştirdi. Çoğunlukla iki yıllık bir süre için gençler askere alınarak güçlü ordular kuruldu. İngiltere'de zorunlu askerlik 1960'a değin sürdü. Günümüzde İngiltere'nin kara, hava ve deniz kuvvetleri gönüllülerden oluşmaktadır. ABD zorunlu askere almayı Vietnam Savaşı nedeniyle sürdürdü ve bu uygulamaya ancak 1973'te son verebildi.


Askerlik Haberleri

Askerlik celp dönemlerinde son dakika: Askerlik yerleri açıklandı | e-Devlet askerlik yerleri sorgulama ekranı

Askerlik celp dönemlerinde son dakika: Askerlik yerleri açıklandı | e-Devlet askerlik yerleri sorgulama ekranı

Askerlik yerleri bugün e Devlet sistemi üzerinden açıklandı. Corona virüsü tedbirleri kapsamında ertelenen celpler yeniden başlıyor. Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Genel Müdürlüğü, ilk kez silah altına alınacak yedek astsubay aday adayı ile yedek subay aday adayı, erbaş/er statüsündeki yükümlülerin sevk işlemlerine ilişkin açıklamada bulundu. İşte, Milli Savunma Bakanlığı MSB e-Devlet askerlik yerleri ve celp tarihleri sorgulama sayfası…

28.05.2020Gündem
Cümbüş Cemaat ve DJ Shantel’in ‘İstanbul’u

Cümbüş Cemaat ve DJ Shantel’in ‘İstanbul’u

İstanbul eğlence dünyasının son on küsür yılının bir parçası ve hikâye anlatıcısı olan Cümbüş Cemaat, onlar sahnedeyken eğlenmenin kaçınılmaz olduğu bir müzik grubu. Bugüne kadar seyircisine aynı andan, aynı yerden seslenen grup, ‘İstanbul’ adını taşıyan DJ Shantel ortak albümüyle yepyeni bir faza geçmeyi tercih etmişe benziyor. Bize de bolca dinleyip, tesadüfen pandemiye denk gelen bu sürprize sevinmek düşüyor. Olan biteni grubun solisti Cem Köklükaya’dan dinledik...

28.05.2020Kitap Sanat
Evrak alma başlangıç ve bitiş tarihi ne demek Askerlik sevk tarihi nedir

Evrak alma başlangıç ve bitiş tarihi ne demek? Askerlik sevk tarihi nedir?

Evrak alma başlangıç ve bitiş tarihi araştırılıyor. Her yıl askerlik yerlerinin açıklanmasının ardından sevk tarihi merak edilen konular arasında yerini alıyor. Bu yıl er ve erbaşlar için 1. grup sevk tarihi 5 Haziran 2020 olacak. İlk grup sevk belgesini 1-5 Haziran tarihleri arasında alabilecek. Haziran grubu bedelli askerler için sevk tarihi ise 20 Haziran 2020 olacak.

28.05.2020Gündem
K.K.K. Sözleşmeli Er Temini ön başvuru sonuçları açıklandı.. İşte MSB sonuç sorgulama sayfası ve sınav tarihleri

K.K.K. Sözleşmeli Er Temini ön başvuru sonuçları açıklandı.. İşte MSB sonuç sorgulama sayfası ve sınav tarihleri

Milli Savunma Bakanlığı'nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre K.K.K. Sözleşmeli Er Temini ön başvuru sonuçları https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinde yayınlandı. Ön başvuru sonuçları ile birlikte er temin faaliyetinin gerçekleştirileceği tarihlerde belirlenmiş oldu. Birinci grup adaylar; 02-05 Haziran 2020 tarihleri arasında sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte sınavlara girecek..

28.05.2020Gündem
Sınıflandırılmış yükümlü ne demek Sınıflandırılmış yükümlü ne zaman askere gider

Sınıflandırılmış yükümlü ne demek? Sınıflandırılmış yükümlü ne zaman askere gider?

Milli Savunma Bakanlığı'nın belirlediği askerlik yerleri içerisinde yer alan sınıflandırılmış yükümlü ibaresi, E-Devlet üzerinden görüntülenebiliyor. Sınıflandırılmış yükümlü ne zaman askere gider ve ne demektir sorularına cevap arayan pek çok vatandaş, internet üzerinden bu konunun detaylarını sorgulamaya başladı. Peki, sınıflandırılmış yükümlü ne demek ve sınıflandırılmış yükümlü ne zaman askere gider? İşte, o bilgiler

28.05.2020Gündem
e devlet bedelli askerlik sorgulama nasıl yapılır Askerlik yerleri ve celp tarihleri sorgula

e devlet bedelli askerlik sorgulama nasıl yapılır? Askerlik yerleri ve celp tarihleri sorgula

Virüs nedeniyle ertelenen askerlik terhis ve celp işlemleri yeniden başlıyor. e devlet bedelli askerlik sorgulama ekranı günün ilk ışıklarından bu yana en çok ziyaret edilen sayfa oldu. e devlet bedelli askerlik sorgulama nasıl yapılır? Askerlik yerleri ve celp tarihleri sorgulamak isteyenler için bilinmesi gerekenleri derledik.

28.05.2020Gündem
İnönü Üniversitesi 342 sözleşmeli personel alımı yapıyor İşte, başvuru şartları

İnönü Üniversitesi 342 sözleşmeli personel alımı yapıyor! İşte, başvuru şartları

Malatya İnönü Üniversitesi 342 sözleşmeli personel alımı için ilanı yayımladı. 2018 yılı KPSS puanı ile alım gerçekleştirecek olan İnönü Üniversitesi, çoğunluğu hemşire olmak üzere psikolog, diyetisyen, fizyoterapist, sağlık teknikeri alanında gerçekleşecek olan İnönü Üniversitesi sözleşmeli personel alımı başvurusu, 12 Haziran tarihine kadar devam edecek. Peki, başvuru işlemleri nasıl yapılabilecek? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

28.05.2020Gündem
Askerlik celp yerleri ne zaman açıklanacak Asker alımları ne zaman başlıyor

Askerlik celp yerleri ne zaman açıklanacak? Asker alımları ne zaman başlıyor?

Ertelenen celp dönemi kapsamında TSK'ya askere alım işlemlerinin ne zaman başlayacağı konusundaki araştırmalar hız kazandı. Corona virüsü önlemleri kapsamında geçtiğimiz haftalarda ertelenen askere alım işlemlerinin güncel tarihini merak eden asker adayları, silah altına alınacakları tarihi sorguluyor. Peki, asker alımları ne zaman başlıyor?

28.05.2020Gündem
Sokağa çıkma yasağında çakar lambalı minibüsle yakalandı

Sokağa çıkma yasağında çakar lambalı minibüsle yakalandı

SOKAĞA çıkma yasağı sırasında yapılan denetimlerde Avcılar’da durdurulan bir minibüste çakar lambalı siren sistemi tespit edildi. Sürücüye ve minibüsün ruhsatının kayıtlı olduğu kişiye bin 228'er TL para cezası kesildi.

26.05.2020Gündem
Survivor yarışmacılarından Ardahan kimdir, kaç yaşında

Survivor yarışmacılarından Ardahan kimdir, kaç yaşında?

Sadık Ardahan Uzkanbaş, Survivor 2020 sezonuyla adını duyurmayı başaran isimlerden biri oldu. Gönüllüler takımında mücadele eden ve takımına kazandırdığı puanlarla takdir toplayan Sadık Ardahan Uzkanbaş, SMS sıralamasının ilk sıralarında yer almayı başarmıştı. Sempatik tavırlarıyla da dikkat çeken Sadık Ardahan Uzkanbaş, zaman zaman sosyal medyaya da konu oluyor. Peki, Survivor Ardahan kimdir, nereli? Survivor Sadık Ardahan Uzkanbaş'ın hayatı ile ilgili bilgiler...

25.05.2020Televizyon
Son dakika... Milli Savunma Bakanlığından önemli duyuru

Son dakika... Milli Savunma Bakanlığı'ndan önemli duyuru

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Haziran 2020 celp ve sevk döneminde silâhaltına alınacak yedek subay/astsubay aday adayları ve erbaş/erler ile bedelli askerlik hizmetine tabi yükümlülere ait duyuru yayımlanmıştır" denildi.

23.05.2020Gündem
Son dakika ... MSBden celp ve sevk işlemleriyle ilgili açıklama

Son dakika ... MSB'den celp ve sevk işlemleriyle ilgili açıklama

Milli Savunma Bakanlığı, terhislerin 31 Mayıs tarihinden itibaren, celplerin 5 Haziran’dan itibaren, bedelli askerlik celplerinin ise 20 Haziran'dan itibaren başlayacağını açıkladı. Sevke tabi yükümlülüklerin seçim ve sınıflandırma sonuçlarının ise 28 Mayıs tarihinde e-Devlet üzerinden duyurulacağı belirtildi. Açıklamada, FETÖ ile mücadeleye de yer verildi ve 15 Temmuz 2016'dan bugüne 19 bin 495 kişinin TSK'dan ihraç edildiği bildirildi.

22.05.2020Haber
Son dakika haberler... MSBden celp ve sevk işlemleriyle ilgili açıklama: 28 Mayısta e-Devletten duyurulacak

Son dakika haberler... MSB'den celp ve sevk işlemleriyle ilgili açıklama: 28 Mayıs'ta e-Devlet'ten duyurulacak

Milli Savunma Bakanlığı, terhislerin 31 Mayıs tarihinden itibaren, celplerin 5 Haziran’dan itibaren, bedelli askerlik celplerinin ise 20 Haziran'dan itibaren başlayacağını açıkladı. Sevke tabi yükümlülüklerin seçim ve sınıflandırma sonuçlarının ise 28 Mayıs tarihinde e-Devlet üzerinden duyurulacağı belirtildi. Açıklamada, FETÖ ile mücadeleye de yer verildi ve 15 Temmuz 2016'dan bugüne 19 bin 495 kişinin TSK'dan ihraç edildiği bildirildi.

22.05.2020Gündem
5 isimli adamın isyanı İki kez askere gitti, evliliğim tehlikede dedi

5 isimli adamın isyanı! İki kez askere gitti, 'evliliğim tehlikede' dedi

Antalya'da yaşayan Ersin Akbaş (54), doğumunda cinsiyeti kız olarak kayıtlara geçtiğini, ardından hatalar zinciri nedeniyle, resmi kurumlarda isminin Ersin, Ersün, Ergün, Ergun ve Ergin Akbaş olmak üzere 5 farklı ismin yazıldığını belirterek, hukuk mücadelesine hazırlandığını söyledi. Evliliğinin de tehlikeye girdiğini kaydeden Akbaş, “İnsanın bir kocası olur. Hanımın 5 kocası var. Hatta eşim bu yüzden boşanma davası açacak" dedi.

22.05.2020Gündem
Bipolar nedir Bipolar hastası ne demek

Bipolar nedir? Bipolar hastası ne demek?

Bipolar bozukluk hem kişinin kendisinin hem de çevresindekilerin hayat kalitesini düşüren önemli bir psikiyatrik bozukluktur. Bipolar hastası olan kişiler tedavi edilmesi gereken atak dönemleri dışında sağlıklıdırlar. Ataklar belli mevsimlerde; özellikle bahar ayları, askerlik gibi stresli dönemlerde, lohusalık gibi özel durumlarda tetiklenebilir.Bipolar hastalarının tedavi konusunda desteklenmesi, hastalığı tanımaları ve tetikleyen faktörler, öncül belirtiler, ilaç yan etkileri, hastalıkta damgalanma gibi konularda bilgili olmaları, psikososyal destek vermeleri vb. görevler düşmektedir. Peki, bipolar nedir? Bipolar hastası ne demek?Bipolar nedir? Bipolar hastası ne demek? Bipolar bozukluk belirtileri neler?

21.05.2020Sağlık
Askerlik terhis ve celp işlemleri : 2020 askere alımlar ne zaman başlayacak Askerlik yerleri ne zaman belli olacak

Askerlik terhis ve celp işlemleri : 2020 askere alımlar ne zaman başlayacak? Askerlik yerleri ne zaman belli olacak?

Askerlik terhis ve celp işlemleri gündemdeki yerini koruyor. Corona virüsü önlemleri kapsamında geçtiğimiz haftalarda ertelenen askere alım işlemlerinin güncel tarihini merak eden er adayları, silah altına alınacakları tarihi sorguluyor. Peki, 2020 askere alımlar ne zaman başlayacak? Askerlik yerleri ne zaman belli olacak? İşte askerlik terhis ve celp işlemlerinde son durumu merak edenler için detaylar...

21.05.2020Gündem
Manisa CBÜ 191 personel alımı yapıyor İlan.mcbu.edu.tr üzerinden başvurular başladı

Manisa CBÜ 191 personel alımı yapıyor! İlan.mcbu.edu.tr üzerinden başvurular başladı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ), bünyesinde görevlendirmek üzere 137 sözleşmeli personel alımı yapmaya hazırlanıyor. Başvuruları ilan.mcbu.edu.tr isimli internet adresi üzerinden alana Manisa CBÜ, eczacı alımı haricinde tüm pozisyonlar için KPSS puanı talep edecek. Peki, Manisa CBÜ personel alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, 54 sürekli işçi ve 137 sözleşmeli personel alımı yapacak olan Manisa CBÜ için merak edilen bazı bilgiler

20.05.2020Gündem
Survivor Ardahan kimdir, nereli Survivor Sadık Ardahan Uzkanbaşın hayatı ile ilgili bilgiler

Survivor Ardahan kimdir, nereli? Survivor Sadık Ardahan Uzkanbaş'ın hayatı ile ilgili bilgiler

Sadık Ardahan Uzkanbaş, Survivor 2020 sezonuyla adını duyurmayı başaran isimlerden biri oldu. Gönüllüler takımında mücadele eden ve takımına kazandırdığı puanlarla takdir toplayan Sadık Ardahan Uzkanbaş, SMS sıralamasının ilk sıralarında yer almayı başarmıştı. Sempatik tavırlarıyla da dikkat çeken Sadık Ardahan Uzkanbaş, zaman zaman sosyal medyaya da konu oluyor. Peki, Survivor Ardahan kimdir, nereli? Survivor Sadık Ardahan Uzkanbaş'ın hayatı ile ilgili bilgiler...

19.05.2020Televizyon
Necip Fazıl Kısakürek Kimdir Necip Fazıl Kısakürekin Kısaca Hayatı, Eserleri (Kitapları), Sözleri Ve Şiirleri

Necip Fazıl Kısakürek Kimdir? Necip Fazıl Kısakürek'in Kısaca Hayatı, Eserleri (Kitapları), Sözleri Ve Şiirleri

Türk edebiyatına damga vuran sayısız şair biliniyor. Bunlardan bir kısmı yarattığı eserlerle günümüzde bile etkilerini sürdürmeyi başarmış durumda. Necip Fazıl Kısakürek de etki bırakan bu şairler arasındadır. Peki, bu şairin hayatı nasıl geçmiştir? Sizler için Necip Fazıl'ın hayatını ve eserlerini derledik.

18.05.2020Gündem
Ataol Behramoğlu Kimdir Ataol Behramoğlunun Kısaca Hayatı, Eserleri (Kitapları), Sözleri Ve Şiirleri

Ataol Behramoğlu Kimdir? Ataol Behramoğlu'nun Kısaca Hayatı, Eserleri (Kitapları), Sözleri Ve Şiirleri

Türk Edebiyatı'nda pek çok önemli yazar ve şair bulunmaktadır. O yazar ve şairlerden birisi de Ataol Behramoğlu'dur. Ataol Behramoğlu özellikle şiirleri ve hayatı oldukça fazla araştırılmaktadır. Son haftalarda arama motorlarında en fazla araştırılan şair ve yazarlar arasında Ataol Behramoğlu da yer almaktadır. Peki Ataol Behramoğlu kimdir? Ataol Behramoğlu'nun kısaca hayatı, eserleri (kitapları), sözleri ve şiirleri nedir? Sizler için Ataol Behramoğlu'na dair tüm detaylar.

18.05.2020Gündem
Terhis karantinası bugün başlıyor

Terhis karantinası bugün başlıyor

TSK’da koronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında terhis olacak yükümlüler, bugünden itibaren bulundukları kışlalarda 14 günlük gözetim altına alınacak.

17.05.2020Gündem
Askerlik terhis işlemleri ne zaman yapılacak Celp dönemi tarihi açıklandı mı

Askerlik terhis işlemleri ne zaman yapılacak? Celp dönemi tarihi açıklandı mı?

Cumhurbaşkanı Kararı ile Türk Silahlı Kuvvetlerinde celp ve terhislerin ertelenmesinin ardından, askerler ve ailelerinin terhis tarihine yönelik araştırmaları hız kazandı. Mayıs ayının gelmesiyle araştırmalarına hız veren vatandaşlar, konuya dair bilgi almak adına internetteki araştırmalarını yoğunlaştırdı. İşte, 'Kasım celbi ne zaman terhis olacak?' sorusunun yanıtı...

15.05.2020Gündem
Son dakika haberler... Milli Savunma Bakanı Akardan Corona Virüs açıklaması

Son dakika haberler... Milli Savunma Bakanı Akar'dan Corona Virüs açıklaması

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, şu ana kadar operasyon bölgelerinde Kovid-19 vakası görülmediğini belirtti. Akar, normalleşme adımları kapsamında, 31 Mayıs'tan itibaren terhislerin, 5 Haziran'dan itibaren celplerin başlamasını planladıklarını, 20 Haziran'dan itibaren de bedelli askerlik celplerinin başlayacağını bildirdi.

15.05.2020Gündem
Son dakika haberler: İçişleri Bakanlığı duyurdu 53 günde 5 milyon 674 bin 281 haneye ulaştı

Son dakika haberler: İçişleri Bakanlığı duyurdu! 53 günde 5 milyon 674 bin 281 haneye ulaştı

İçişleri Bakanlığı, Vefa Sosyal Destek Gruplarının 53 günde 5 milyon 674 bin 281 haneye ulaştığını bildirdi. Bakanlık ayrıca, "Vefa iletişim sistemi üzerinden 1 milyon 980 bin 795 seyahat izin belgesi başvurusu yapıldı, 806 bin 767'si onaylandı." açıklamasında bulundu.

14.05.2020Gündem
Survivor Ardahan kimdir, nereli Sadık Ardahan Uzkanbaş ne mezunu

Survivor Ardahan kimdir, nereli? Sadık Ardahan Uzkanbaş ne mezunu?

Sadık Ardahan Uzkanbaş, Survivor 2020 ile ismini duyuran isimlerden biri oldu. Yarışmayla birlikte 'Survivor Ardahan' olarak tanınan Gönüllüler yarışmacısı gerek sempatik tavırlarıyla gerekse başarılı performansıyla dikkatleri üzerine çekti. Takım arkadaşı Cemal Can'a gizli gizli bolibon vermesi sosyal medyaya da konu olan Sadık Ardahan Uzkanbaş'ın hayatına ilişkin bilgiler merak ediliyor. Survivor Ardahan kimdir, nereli? Sadık Ardahan Uzkanbaş ne mezunu?

13.05.2020Televizyon
Askerlik yerleri ne zaman belli olacak Celp yerleri ne zaman açıklanacak

Askerlik yerleri ne zaman belli olacak? Celp yerleri ne zaman açıklanacak?

Koronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında celp dönemi gelenlerin askere alınmaları ertelenmişti. İlk kez silah altına alınacak yedek astsubay aday adayı ile yedek subay aday adayı, erbaş/er statüsündeki yükümlülerin sevk işlemlerine ilişkin celp tarihi araştırmaları, normalleşme adımlarının atılmasıyla birlikte hız kazandı. Peki, askerlik yerleri ne zaman belli olacak? Celp yerleri ne zaman açıklanacak?

13.05.2020Gündem
Bedelli askerlik ne zaman Askerlik terhis işlemleri ne zaman, hangi tarihte yapılacak

Bedelli askerlik ne zaman? Askerlik terhis işlemleri ne zaman, hangi tarihte yapılacak?

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında yaşanan kritik süreçte Cumhurbaşkanı Kararı ile Türk Silahlı Kuvvetlerinde celp ve terhislerin ertelenmesinin ardından, binlerce askerin terhis olacak ailelerine kavuşacakları tarih netleşti. İşte, "Askerler ne zaman terhis olacak?" sorusunun yanıtı.

13.05.2020Gündem
Libya ordusundan Vatiyye Hava Üssündeki Hafter milislerine hava harekatı

Libya ordusundan Vatiyye Hava Üssü'ndeki Hafter milislerine hava harekatı

Libya ordusu hava unsurları, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerin işgalindeki Vatiyye Askeri Hava Üssü'nde bulunan mühimmat ve silah yüklü araçları vurdu.

12.05.2020Dünya
Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) personel alımı ilanı verdi: Başvuru şartları neler

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) personel alımı ilanı verdi: Başvuru şartları neler?

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) personel alımı ilanı yayınladı. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, DHMİ bünyesine 17 asistan, 20 stajyer hava trafik kontrolörü alınacak. 5 Haziran'da sona erecek olan başvurular "isbasvuru.dhmi.gov.tr" adresi üzerinden alınacak. Asistan hava trafik kontrolörü DHMİ personel alımı başvuru şartları arasında KPSSP3 puan türünden en az 70 puan alma şartı aranıyor. Peki, başvuru şartları neler? DHMİ personel alımı başvuruları nasıl yapılacak? İşte, ayrıntılar...

12.05.2020Gündem
Kendisine kale yaptı  Tank ile burayı vursak hiçbir şey olmaz diyorlar

Kendisine kale yaptı! "Tank ile burayı vursak hiçbir şey olmaz diyorlar"

Askerliğini komando olarak yaptığı sırada yaşadığı doğal ortamdan esinlenen bir vatandaş yaklaşık 3 milyon lira harcayarak kendisine ‘kale' yaptı.

11.05.2020Seyahat
Antalyalı ‘Uslugiller’

Antalyalı ‘Uslugiller’

Aile Meclisi bu hafta Antalya’nın mis kokulu portakal bahçelerine, seralarına konuk oluyor. Fırıncı oğlu ve çiftçi kızının kesişen yollarının hikâyelerini, bürokrasiden Meclis’e uzanan serüvenlerini dinleyip hareketli anlarına şahitlik edeceğiz. Kendilerine ‘Uslugiller’ diyen AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu ve eşi Seyhan Uslu ile keyifli sohbetimize kızları 11 yaşındaki Sezen, 9 yaşındaki Zeynep ve 8 yaşındaki Ayşe de eşlik ediyor.

11.05.2020Gündem
Son dakika haber: Bakan Akardan terörle mücadele vurgusu

Son dakika haber: Bakan Akar'dan "terörle mücadele" vurgusu

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Dün yapılan operasyonlarda çeşitli bölgelerdeki 17 terörist etkisiz hale getirildi. 1 Ocak'tan bu yana operasyon bölgelerinde etkisiz hale getirilen terörist sayısı 1359 oldu." dedi.

9.05.2020Gündem
Engelli iki çocuk annesi:İsterdim ki, bir kez olsun anne desinler

Engelli iki çocuk annesi:İsterdim ki, bir kez olsun anne desinler

İZMİR'in Gaziemir ilçesinde, 3 çocuk annesi Şadiye Candemir (36), yüzde 99 engelli olan yatağa bağlı iki oğlunun hem eli ayağı, hem de hayat enerjisi oldu. Candemir, "Ben de isterdim çocuklarım sağlıklı olsun, bana bir kez olsun anne desin. Anneler Günü'mü kutlasınlar" dedi.

9.05.2020Gündem
Askerlik terhis işlemleri ne zaman yapılacak Bedelli askerlik ne zaman başlayacak

Askerlik terhis işlemleri ne zaman yapılacak? Bedelli askerlik ne zaman başlayacak

1 Kasım-1 Aralık 2019 tarihlerinde silah altına alınan erbaş ve erlerin, askerlik hizmet süresinin 1 ay uzatılmasının ardından, terhis tarihine yönelik araştırmalar hız kazandı. Nisan ayında terhis olamayan binlerce askerin terhis işlemleri için tarih belli oldu. Peki, askerler ne zaman terhis olacak?Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında yaşanan kritik süreçte Cumhurbaşkanı Kararı ile Türk Silahlı Kuvvetlerinde celp ve terhislerin ertelenmesinin ardından, binlerce askerin terhis olacak ailelerine kavuşacakları tarih netleşti. İşte, "Askerler ne zaman terhis olacak?" sorusunun yanıtı.

8.05.2020Gündem
Heung-min Son tezkeresini aldı En iyi asker ödülü...

Heung-min Son tezkeresini aldı! En iyi asker ödülü...

Tottenham forması giyen Heung-min Son, 4 hafta süren zorunlu askerlik görevini tamamlayarak terhis oldu. Güney Koreli oyuncu, birliğinde bulunan 157 kişiyi geride bırakarak 'En iyi performans gösteren asker' ödülünü aldı.

8.05.2020Futbol
‘Savaş hakkında anlatılacak ne kaldı’ diyenlere iyi bir cevap...

‘Savaş hakkında anlatılacak ne kaldı?’ diyenlere iyi bir cevap...

John Boyne ‘Asker Doğmayanlar’da okuru, henüz 17 yaşındayken 1. Dünya Savaşı’nda, Fransa’da savaşan Tristan’ın öyküsüyle buluşturuyor. Roman, “Savaş hakkında yazılmadık ne kaldı” diye düşünenlere, “Farklı açıdan bakmayı başarır, tek tek insanların öykülerine odaklanırsanız anlatılacak çok şey var” diyen iyi bir cevap.

7.05.2020Kitap Sanat
Survivor Ardahan kimdir, nereli Survivor Ardahan hakkında bilgiler...

Survivor Ardahan kimdir, nereli? Survivor Ardahan hakkında bilgiler...

Sadık Ardahan Uzkanbaş, Survivor 2020 sezonuyla tanınan isimlerden biri oldu. Geçtiğimiz günlerde Survivor Sms sıralamasının ilk sıralamalarında yer alan Ardahan Uzkanbaş, yaşadığı mutluluğu sık sık dile getirmişti. Ödül oyununda takım arkadaşına gizlice jelibon veren yarışmacı, bu davranışıyla sosyal medyada da gündem olmuştu. Peki, Survivor Ardahan kimdir, kaç yaşında? Survivor Ardahan hakkında bilgiler

7.05.2020Televizyon
Tottenhamın askere gönderdiği Heung-Min Sonun ordudaki fotoğrafları sızdı

Tottenham'ın askere gönderdiği Heung-Min Son'un ordudaki fotoğrafları sızdı!

Premier Lig takımlarından Tottenham'ın yıldız futbolcusu Heung-Min Son, Güney Kore'de zorunlu askerlik görevini yaparken fotoğrafları basına düştü.

7.05.2020Futbol
Askerler ne zaman terhis olacak

Askerler ne zaman terhis olacak?

1 Kasım-1 Aralık 2019 tarihlerinde silah altına alınan erbaş ve erlerin, askerlik hizmet süresinin 1 ay uzatılmasının ardından, terhis tarihine yönelik araştırmalar hız kazandı. Nisan ayında terhis olamayan binlerce askerin terhis işlemleri için tarih belli oldu. Peki, askerler ne zaman terhis olacak?

6.05.2020Gündem

Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak?

İlk kez silah altına alınacak yedek astsubay aday adayı ile yedek subay aday adayı, erbaş/er statüsündeki yükümlülerin sevk işlemlerine ilişkin celp tarihi araştırmaları Cumhurbaşkanı'nın açıklamalarının ardından hız kazandı. Koronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında celp dönemi gelenlerin askere alınmaları ertelenmişti. Peki, askerlik yerleri ne zaman açıklanacak?

5.05.2020Gündem
Askerlik terhis işlemleri ne zaman olacak, Bedelli askerlik ne zaman başlayacak Celp tarihi için merak edilen tarih açıklandı..

Askerlik terhis işlemleri ne zaman olacak, Bedelli askerlik ne zaman başlayacak? Celp tarihi için merak edilen tarih açıklandı..

Dün gerçekleştirilen son dakika askerlik terhis tarihleri ile silah altındaki erler için detaylar da belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklama neticesinde kasım celbi olarak askerlik görevini ifa ettiren erler haricinde, askere alınacak vatandaşların celp tarihleri de belli oldu. Peki, kasım celbi ne zaman terhis olacak? İşte, son dakika askerlik terhis bilgileri

5.05.2020Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı normalleşme planını açıkladı İşte AVMler, kuaförler ve berberlerin açılış tarihi

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı normalleşme planını açıkladı! İşte AVM'ler, kuaförler ve berberlerin açılış tarihi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı sonrası normalleşme planını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "65 yaş üstü gruba ilk etapta sokağa çıkma sınırlandırması günlerinin birinde ve dört saat süreyle yürüme mesafesiyle tahditli olarak dışarı çıkabilme imkanı getiriyoruz. İlk uygulamayı da 10 Mayıs Pazar günü saat 11,00 - 15,00 saatleri arasında gerçekleştiriyoruz. 20 yaş altı için de bu esnemeyi iki grup halinde uygulayacağız" dedi. Erdoğan ayrıca, "Berber, kuaför, güzellik salonu gibi işletmeler 11 Mayıs'ta faaliyete geçebilecek. Alışveriş merkezleri 11 Mayıs'tan itibaren hizmet vermeye başlayabilecek" dedi.

5.05.2020Gündem
Normalleşme adımları

Normalleşme adımları

Koronavirüs salgını sınırlamalarının kademeli şekilde esnetilmesi ile ilgili düzenlemeleri açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sokağa çıkma yasağı getirilen 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlar için müjde verdi. Düzenlemelerin esnetilmesinin mayıs, haziran ve temmuz aylarına yayılarak yapılacağını söyleyen Erdoğan, “Şehirlerarası giriş-çıkış sınırlandırmasını 7 il için bitiriyoruz. Diğer illerimizdeki seyahat kısıtlaması 15 gün uzatılmıştır” dedi.

5.05.2020Gündem
Survivor Ardahan kimdir, kaç yaşında, nereli İşte Survivor Ardahanın biyografisi

Survivor Ardahan kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte Survivor Ardahan'ın biyografisi

Survivor Ardahan'ın verilen ödülü yememesi gereken bir yarışmacı ile paylaşması sosyal medyanın gündemine oturdu. Yaptığı şey nedeniyle cezalandırılacağını öğrenen Ardahan'ın kendini açıklamaya çalıştığı anlar hem takım arkadaşlarını hem de ekran karşısındakileri güldürdü. Ancak Acun Ilıcalı şaka yaptığını söyledi. Survivor Ardahan olarak tanınan 'Sadık Ardahan Uzkanbaş' performansının yanı sıra sempatik tavırlarıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Peki, Survivor Ardahan kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte Survivor Ardahan'ın biyografisi

4.05.2020Magazin
AK Partili Gündoğdu ve eşi anlattı: Hayatta olmaz demiştim 25 yıldır evliyiz

AK Partili Gündoğdu ve eşi anlattı: Hayatta olmaz demiştim 25 yıldır evliyiz

Aile Meclisi bu hafta AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu ve eşi Gönül Gündoğdu’nun Ankara’daki evlerine konuk oldu. Ordulu vekil, karantina günlerinde sık sık mutfağa girmeye hatta pide yapmaya başlamış. Eşi “Çocuklarım bir arada, Metin Bey yanımızda. Aile olduğumuzu hissettik” diyor.

4.05.2020Gündem
İçişleri Bakanlığı personel alımı yapıyor Başvuru şartları neler

İçişleri Bakanlığı personel alımı yapıyor! Başvuru şartları neler?

İçişleri Bakanlığı, Genel İdare Hizmetleri Sınıfında bulunan 15 adet İçişleri Uzman Yardımcısı kadrosuna alım yapılıyor. Buna göre KPSS'den 70 puan ve üzeri alan en yüksek puanlı 60 kişi, İçişleri Bakanlığı kadrosu için mülakata girebilecek. Peki, İçişleri Bakanlığı başvuru şartları neler olacak? İşte, o kou hakkında detaylı bilgiler

1.05.2020Gündem
Kasım celbi ne zaman terhis olacak Terhisler ne zaman başlayacak

Kasım celbi ne zaman terhis olacak? Terhisler ne zaman başlayacak?

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Corona virüsünün ülkemizde yayılmasını önlemek adına aldığı tedbirler kapsamından 2019 Kasım döneminde silahaltına alınan binlerce askerin terhis işlemini dondurmuştu. Askerlik süresi, uzayan binlerce asker ve asker yakını bu gelişmenin ardından terhis tarihi araştırmalarına hız verdi. Peki, kasım celbi ne zaman terhis olacak? Terhisler ne zaman başlayacak?

1.05.2020Gündem
Türk müziğinde ilk solo konsere imza atan sanatçı: Münir Nurettin Selçuk

Türk müziğinde ilk solo konsere imza atan sanatçı: Münir Nurettin Selçuk

Müzik kariyeri boyunca Türk müziğine farklı bir üslup getiren ve 100'den fazla besteye imza atan sanatçı, vefatının 39. yılında anılıyor.

27.04.2020Keyif

Yazar Sonuçları

Turizm sektörünün de bir bilim kurulu olmalı

Bugün yaşanan salgın sürecinde gerek ülkemizde gerek dünyada yönetici konumunda olan tüm insanlar böyle zor bir sürecin içinde kendilerini bulacaklarını tahmin bile edemezdi.

18.05.2020

FETÖ tasfiye mi ediliyor, tasfiye mi ediyor?

"Alo İhbar” isimli internet sitesi yaşı 35-40’ın altında olanlar için hiçbir şey ifade etmeyecektir.

15.05.2020