EKSTRA
MENÜ

Anneler

Anneler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Anneler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 15.348 Anneler haberi bulunmuştur.

Anneler Haberleri

Ebeveynlerin çocukları için asla yapmaması gereken 8 şey

Ebeveynlerin çocukları için asla yapmaması gereken 8 şey

Bazen ebeveynler çocuklarına çok fazla yardım eder. Aslında görevleri onların büyümelerine ve kendi deneyimlerini kazanmalarına yardımcı olmak. Bu konuda kesinlikle aşırıya kaçılmamalı. İşte çocuklarınız için asla yapmamanız gereken birkaç şey…

8.01.2021İlişkiler
Çiçekçiler 2020yi büyük ihracatla tamamladı

Çiçekçiler 2020'yi büyük ihracatla tamamladı

Orta Anadolu Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Yılmaz "Aslında hedefimiz daha yüksekti ama salgın gibi dünyayı etkisi altına alan küresel sorun karşısında ulaştığımız rakam son derece sevindirici" dedi.

8.01.2021Ekonomi
Bakan Soylu kürsüde çok sert tepki gösterdi: Terör militanlarıyla orada ne işi var

Bakan Soylu kürsüde çok sert tepki gösterdi: 'Terör militanlarıyla orada ne işi var?'

Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olaylarla ilgili konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'ndan bahsederek, "Buradan sormak istiyorum, bir siyasi parti il başkanının, üniversitedeki bir rektör atamasında oranın önüne terörle iltisaklı militanlarıyla beraber gelenlerin içerisinde ne işi var?" diye konuştu. Soylu, "Bu ülke, çok badire geçirdi, çok zorluklardan geçti, bu tip militan ruhlu insanları da ülkenin huzurunu bozmak isteyen siyasileri de çok gördü. Ama bu tezgâha bu ülke bir kez daha düşmez." ifadelerini kullandı.

8.01.2021Gündem
Bakan Soyludan Diyarbakırda çok önemli çağrı Sizi duymayanlara buradan sesleniyorum

Bakan Soylu'dan Diyarbakır'da çok önemli çağrı! 'Sizi duymayanlara buradan sesleniyorum'

Diyarbakır Anneleri'ni ziyaret eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamalarda bulundu. "Sizi duymayanlara, vicdanlarını size kapatanlara, Ankara'da Meclis'te afilli afilli cümleler edip de buradaki anneleri hissetmeyenlere buradan tekrar sesleniyorum" diyen Soylu, "Her şeyi bir kenara bırakın, Allah için ana yüreğinize, Allah için baba yüreğinize danışın da buradaki insanların karşı karşıya kaldığı zulmü bir kez hissedin. Lanet olsun sizin siyasetinize, lanet olsun siyaset anlayışınıza, lanet olsun efendilerinizin size vermiş olduğu talimatlardan ayrılmamak için ortaya koyduğunuz o bağlılığa. Bağlılığınız anneler, evlatları olsun, bu millete olsun." diye konuştu.

7.01.2021Gündem
Fiziksel aktivite şimdi daha da önemli

Fiziksel aktivite şimdi daha da önemli

Koronavirüs salgınının öğrenim çağındaki çocuklar için en önemli olumsuz etkilerinden biri, hareketsiz yaşam olarak karşımıza çıkıyor. Okullarda uzaktan eğitim yoluyla derslerin verilmesi ve virüs nedeniyle dışarıdaki hayatın güvensiz oluşu çocukları evin içinde bir yaşama mahkum ediyor.

7.01.2021Eğitim
Şef Maksut Aşkar: Geleneksel Anadolu mutfağı, anne mutfağı gibi

Şef Maksut Aşkar: Geleneksel Anadolu mutfağı, anne mutfağı gibi

Ünlü şef Maksut Aşkar, geleneksel Anadolu mutfağının, anne mutfağı olduğunu söyledi. Aşkar, Anadolu mutfağının uçsuz bucaksız bir okyanus olduğunu belirterek, "Özünden, lezzetinden, gelenek olmasına neden olan kurallarından taviz vermeden, günümüz koşullarının modern teknikleri ve yenilikçi bakış açısıyla yorumlamamız gerekiyor ki gelecekte geleneksel mutfağımız dünyada daha çok kabul görebilsin" dedi.

6.01.2021Yemek
Çocuk İstemeyen Kadınlara Asla Söylememeniz Gereken 9 Şey

Çocuk İstemeyen Kadınlara Asla Söylememeniz Gereken 9 Şey!

Çocuksuz olmak toplumda giderek daha yaygın kabul görüyor. Ancak kadınların çocuk sahibi olmak istememesi hala herkesin anlayabildiği ve kabul edebildiği bir durum değil maalesef. Hemfikir olmasak bile herkesin kararlarına saygı duymak zorundayız, bunu unutmamalıyız. Çevrenizde anne olmak istemeyen kadınlar varsa lütfen onlara bu cümleleri kurmaktan uzak durun!

DMD hastalığında düzenli takip büyük önem taşıyor

DMD hastalığında düzenli takip büyük önem taşıyor

DMD hastalığının çocuklarda 3 ila 5 yaşları arasında bulgu veren, ilerleyici kas yıkımı ve zayıflığına neden olan genetik bir hastalık olduğunu söyleyen Nöroloji Uzmanı Dr. Gültekin Kutluk, hastalıkla ilgili önemli bilgiler paylaştı.

Yeni anneler için 8 pratik tavsiye

Yeni anneler için 8 pratik tavsiye

İlk defa ebeveyn olanlar genelde dünyaya gelen sevimli miniğe nasıl bakacakları konusunda tedirgin oluyor. Yeni annelerin kendilerini daha iyi hissetmesini sağlayacak bu önerileri dikkate almalıdır. İşte yeni anneyi rahatlatacak 8 pratik tavsiye…

5.01.2021İlişkiler
Genç anne olmanın artıları ve eksileri

Genç anne olmanın artıları ve eksileri

Genç bir anne olmanın birçok artı ve eksisi vardır. Çocuk sahibi olma yaşı gittikçe ilerliyor. Genç anne tanımı herkes için değişse de 20 yaşındaki genç anne ile 25’li yaşlardaki genç anne arasında da farklar olabilir. İşte genç anne olmanın artı ve eksileri…

Yeni ebeveynlerim izolasyon içinde yaşamasına yardımcı olacak öneriler

Yeni ebeveynlerim izolasyon içinde yaşamasına yardımcı olacak öneriler

Koronavirüs salgını nedeniyle yeni anneler için çok şey değişti. Her yeni ebeveyn ihtiyaç duyduğu desteğe bu günlerde çok daha fazla ihtiyaç duyuyor. Normalde tüm aile bireylerinden yardım alınır, çocuk kalabalık içinde büyürdü. Pandemi sebebiyle kalabalıklardan da uzak durulduğu için ebeveynler için zor olabilir.

4.01.2021İlişkiler
Bebeğin doyduğu nasıl anlaşılır Ebeveynler için önemli tüyolar…

Bebeğin doyduğu nasıl anlaşılır? Ebeveynler için önemli tüyolar…

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ülkü Korkmaz, doğumlara çocuk hekimi olarak eşlik ettiklerini aktararak, doğum sonrası bebeklerin detaylı muayenesini ilk 24 saat içinde yaptıklarını söyledi.

4.01.2021Yenidoğan
Edirnede evlat vahşeti İfadeleri ortaya çıktı... Kanınız donacak

Edirne'de evlat vahşeti! İfadeleri ortaya çıktı... Kanınız donacak

Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde, evinden 3 gün önce çıktıktan sonra haber alınamayan ve sazlıklar arasında cansız bedeni bulunan Fatma Günay'ın (61) katil zanlıları oğlu Murat Günay ile komşuları Ercüment Arslan ile Jülide Aygün'ün yargılanmalarını başlandı. İddianamede, Aykut Günay ile arkadaşı Ercüment Arslan'ın, Fatma Günay'ın öldürülmeden 20 gün önce önünü keserek, bıçak gösterdikten sonra, "Beni Burada kessek, atmak, gömsek, hiç kimsenin ruhu dahi duymaz, seni burada kimse burada bulamaz" dedikleri ifade edildi. Ayrıca sanıklardan Jülide Aygün, Aykut Günay'ın annesini ormanlık alanda başına taşla vurduktan sonra boğazını keserek öldürdüğünü söyledi.

30.12.2020Gündem
Edirnedeki korkunç Fatma Günay cinayetinde yeni gelişme İfadeler ortaya çıktı

Edirne'deki korkunç Fatma Günay cinayetinde yeni gelişme! İfadeler ortaya çıktı

Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde 61 yaşındaki Fatma Günay’ın oğlu tarafından başının kesilip su kanalına atıldığı iddiasına ilişkin soruşturma tamamlandı. İddianamede kan dondurucu ifadeler yer aldı. Tutuklu sanık Jülide Aygün, savcılıktaki ilk ifadesinde, "Olaydan önce öldürülen Fatma Günay’ın oğlu Aykut Günay, yolumu keserek annesini bir şekilde ormana getirmemi istedi. İstediği yere getirmezsem ailemi öldüreceğini söyledi. Ormanlık alana geldiğimizde Aykut birden önümüze çıkarak eline aldığı taşla annesinin kafasına vurarak etkisiz hale getirmeye çalıştı, ardından elindeki döner bıçağıyla boğazını keserek öldürdü. Olay yerinden kaçmak istedim ama Aykut izin vermedi. Ardından döner bıçağıyla parmağımı kesip akan kanı cesedin üzerine damlattı ve 'Kanını cesede akıttım, bu iş sana kaldı' dedi." ifadelerini kullandı.

30.12.2020Gündem
Doğum sonrası karşılaşılan hurafeler

Doğum sonrası karşılaşılan hurafeler

Bebek bekleyen anne adayına muhtemelen doğum ve doğum sonrası için pek çok şey anlatılır. Her ne kadar bilimsel olarak geçerliliği olmasa da bu söylenenler yine de uygulanabiliyor.

29.12.2020Doğum
Pandemi anne adaylarını da etkiledi... Bu süreçte nelere dikkat edilmeli

Pandemi anne adaylarını da etkiledi... Bu süreçte nelere dikkat edilmeli?

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi insan sağlığını tehdit etmeye devam ederken, kısıtlama kararları ile evlerde geçirilen süreyi uzatıyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr Derya Aslan, koronavirüsü nedeni ile anne adaylarının da olumsuz yönde etkilendiğini ve kendi sağlığına dikkat etmeleri tavsiyesinde bulundu.

Koronavirüse Karşı Bağışıklığı Güçlendirecek Kür Önerileri

Koronavirüse Karşı Bağışıklığı Güçlendirecek Kür Önerileri

Pandemi sürecinde beslenmenin çok önemli olduğunu vurgulayan Kaliteli Yaşam Uzmanı Doç. Dr. Haluk Saçaklı, bağışıklığı güçlendiren kür önerileri verdi.

29.12.2020İyi Yaşam
Demir depolarını artıracak ve kansızlığı önleyecek besinler

Demir depolarını artıracak ve kansızlığı önleyecek besinler

Vücudumuzda yeterli demirin bulunmamasından kaynaklı demir eksikliği anemisi en sık görülen kansızlık nedenidir. Demir eksikliği anemisinin en sık görülen belirtileri; halsizlik, yorgunluk, enerji azlığı, konsantrasyon bozukluğu, nefes darlığı, çarpıntıdır. Diyetisyen Gizem Gençyürek demir eksikliği anemisine dair bilgiler verdi.

28.12.2020Kadın
Diyarbakırda evlat nöbetindeki anne: Kardeşin askere gidecek, onu mu öldüreceksin

Diyarbakır'da evlat nöbetindeki anne: Kardeşin askere gidecek, onu mu öldüreceksin

Diyarbakır'da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 181 ailenin HDP binası önündeki oturma eylemi, 484'üncü günde de sürüyor. 9 yıl önce 13 yaşındayken kaçırılan kızı Şeyma için evlat nöbetini sürdüren Nazlı Sancar, kızına seslenerek, "Artık dayanacak gücümüz kalmadı. Benim evimi yıktılar. Şeyma, kızım ben kapıyı kapatmışım buraya gelmişim. Senin kardeşin de 20 gün sonra askere gidecek. Onun karşısına geçip kardeşini mi öldüreceksin? Gel devlet güçlerimize teslim ol" dedi.

28.12.2020Gündem
Almeda Abazi: Çocuklarıma yetememekten korkuyorum

Almeda Abazi: Çocuklarıma yetememekten korkuyorum!

Oyuncu Tolgahan Sayışman ile eşi Almeda Abazi şu sıralar ikinci kez bebek heyecanı yaşıyor. Efehan adında bir oğlu olan mutlu çift kız bebek beklediklerinin müjdesini verdi.

28.12.2020Magazin
Bir kaşığı bile şifa dağıtıyor Andız pekmezi, öksürük ve bronşit için doğal çare...

Bir kaşığı bile şifa dağıtıyor! Andız pekmezi, öksürük ve bronşit için doğal çare...

Andız pekmezinin yapımı zor ve zahmetli… İğneli andız ağacının olgunlaşmış kozalaklarını toplayan kişiler, bu kozalaklardan pekmez üretiyor. Peki, bu pekmez nelere faydalı? Andız pekmezi gerçekten şifa kaynağı mı?

28.12.2020Sağlık
Gal Gadot: Başarının da bedeli var

Gal Gadot: Başarının da bedeli var

Gişe rekorları kıran ilk kadın süper kahraman filmi Wonder Woman’ın devamı “Wonder Woman 1984”, haziran ayında vizyon bulmayı planlamıştı. İlkinin 800 milyon dolarlık gişe başarısından sonra ikinci filmde 1 milyar doları aşmayı planlayan DC Comics’in en popüler karakteri, salgın nedeniyle vizyon bulamadı ve HBO Max’te kısa bir süreliğine yayınlanmaya başladı. Barbaros Tapan, başrol oyuncusu Gal Gadot’la görüntülü konuştu. Filmi bu şekilde yayınlamanın kolay bir karar olmadığını söyleyen oyuncu, evliliğini ve çocuklarını da anlattı.

27.12.2020Magazin
Hibiskus Nedir ve Faydaları Nelerdir

Hibiskus Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Muhteşem rengi ile dikkatleri üzerine çeken hibiskus, ülkemizde hatmi çiçeği olarak da biliniyor. Genellikle çay formunda tüketilen bu bitkinin sağlığa çok fazla faydası bulunuyor. Hibiskusun pek bilinmeyen faydalarını anlatıyoruz.

24.12.2020İyi Yaşam
Tekirdağda, En iyi narkotik polisi anne projesi

Tekirdağ'da, 'En iyi narkotik polisi anne' projesi

TEKİRDAĞ Emniyet Müdürlüğü'nün, 'En iyi narkotik polisi anne' projesi kapsamında Vali Aziz Yıldırım, Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, alışveriş merkezine gelen annelere gül ve bilgilendirme broşürleri dağıttı.

23.12.2020Gündem
Prof. Dr. Bülent Ertuğrul: Mutasyonun aşıyı etkilemeyeceğini öngörüyoruz

Prof. Dr. Bülent Ertuğrul: Mutasyonun aşıyı etkilemeyeceğini öngörüyoruz

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Bülent Ertuğrul, yeni tip koronavirüsün İngiltere'de mutasyona uğramasının ilk etapta aşıyı etkilemesinin söz konusu olmayacağını söyledi. Ertuğrul, "Şu andaki bilgilerimiz ışığında bu yeni mutasyonun aşıyla ilişkisinin çok olmayacağı yönünde. Çünkü bu mutasyon bölgesi çok küçük bir bölge ve bir proteinde ufak bir değişiklik var. Virüsün insan hücresine yapıştığı yerde. Bizim antikorlarımız o proteinin bütününe yönelik yanıt verdiğinden dolayı şu anda aşıyla oluşacak antikorların etkilenmeyeceğini öngörüyoruz" dedi.

23.12.2020Gündem
Uzmanlardan o soruya yanıt geldi: Covid-19 aşısı hamileler için riskli mi

Uzmanlardan o soruya yanıt geldi: Covid-19 aşısı hamileler için riskli mi?

Uzun zamandır beklenen ve üzerinde çalışılan aşı artık uygulanmaya başladı, ancak henüz herkes ulaşabilecek mi belli değil. Bunların başında da hamile ve yeni doğum yapmış, bebeğini emziren kadınlar geliyor. Bu kadınların aşıya ulaşıp ulaşamayacağı, nerede yaşadıklarına bağlı olarak değişiyor.

İştahsız çocuğa yaklaşım nasıl olmalı

İştahsız çocuğa yaklaşım nasıl olmalı?

Covid-19 pandemisi en çok çocuklar ve ergenleri olumsuz yönde etkiledi. Ebeveynler işsiz, çocuklar okullarından uzak kaldı. Pandeminin yıkıcı etkisi aile içi şiddete neden olurken, şiddetin aktarıldığı durumlardan biri de çocukların yemek yemeyi reddetmesi. Peki, iştahsız çocuğa yaklaşım nasıl olmalı? Uzman Psikolog Arzu Yazar, pandemi günlerinde çocukların yaşadığı zorlukları anlattı.

Travma, pandemi ve psikolojik sorunlar

Travma, pandemi ve psikolojik sorunlar

İster yakın tarihli deprem gibi bir felaket, ister araba kazası olsun, ya da bir aile içinde yaşanan uzun veya kısa süren ve şiddet içeren bir süreç olsun, bu olaylar ‘travmatik süreçler’ olarak adlandırılır. İyi de, travmanın çeşidi, şiddeti, süresi ne olursa olsun bazı insanlar çok, bazıları ise hiç etkilenmiyor. Travmayı nasıl tanımlayacağız?

21.12.2020Eğitim
Dadı nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Dadı olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Dadı nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Dadı olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Herkesin kendine uygun bir mesleği seçmesi gerekir. Buna göre de hedeflere ve yeteneklere göre meslek seçilebilir. Günümüzde iş hayatının yoğunlaşması ile birlikte anneler de iş hayatında yerini alıyor. O nedenle dadılara da çok ihtiyaç duyuluyor. Dadı nedir? Tüm ayrıntıları sizler için derledik.

19.12.2020Meslekler
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğandan flaş sözler: Bazılarını şaşırtıyor hatta çıldırtıyor

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş sözler: Bazılarını şaşırtıyor hatta çıldırtıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kağıthane Meydanı Açılışı’nda açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Salgın gibi küresel bir sağlık krizine ve bununla bağlantılı olarak giderek derinleşen ekonomik sıkıntılara rağmen Türkiye'nin hedeflerine doğru yürümekten vazgeçmemesi bazılarını şaşırtıyor, hatta çıldırtıyor. Dışarıdaki şaşkınları anlayabiliyoruz ama maalesef içerideki şaşkınları anlayamıyoruz. Ağızlarını her açtıklarında demokrasiden, haktan, hukuktan, adaletten bahsedenlerin AK Parti'ye ve Cumhur İttifakı'na yönelttikleri tehditlere baktığımızda katıksız bir faşizmin izlerini görüyoruz" ifadelerini kullandı.

18.12.2020Gündem
Pınar Altuğun anne özlemi: İyi ki senin kızın olmuşum...

Pınar Altuğ'un anne özlemi: İyi ki senin kızın olmuşum...

İşte Türkiye'nin ve dünyanın en güzel ünlüleri ve onların hayatındaki 'en özel' kadınlar..

17.12.2020Magazin
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, evlat nöbetindeki aileleri ziyaret etti

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, evlat nöbetindeki aileleri ziyaret etti

Diyarbakır'da Türkiye Belediyeler Birliği'nin (TBB) ‘Pandemi sonrası bölgesel kalkınma’ konulu toplantısına katılan TBB ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, HDP il binası önünde evlat nöbeti tutan aileleri ziyaret etti. Şahin, teslim olan her evladın kendi evlatları olduğunu belirterek, "Evlatlarıma sesleniyorum. Şu yürekteki sıcaklığı hissedin ve gelin annenizin bağrına göğsünüzü koyun. Allah'ın izniyle bunu birlikte başaracağız. İnşallah bu mücadele başarıyla sonuçlanacaktır ve tarih Diyarbakır anneleri ile babalarını yazacaktır" dedi.

16.12.2020Gündem
P&G’nin Olimpiyat Oyunlarına olan desteği 2028 yılına kadar sürecek

P&G’nin Olimpiyat Oyunlarına olan desteği 2028 yılına kadar sürecek

Dünyada ve Türkiye’de spor kültürünün yaygınlaşması adına çalışmalar yürüten dünyanın en büyük temizlik ve kişisel bakım ürünleri şirketlerinden Fairy, Ariel, Prima gibi markaların üreticisi Procter & Gamble (P&G), gururla sürdürdüğü Olimpiyat Oyunlarına olan desteğini 2028 yılına kadar uzatma kararı aldı. Buna paralel olarak P&G’nin Türkiye ofisi de 2014 yılında Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ile başlattıkları Olimpik Anneler projesi kapsamında ülkemizi Olimpiyat Oyunlarında temsil edecek 30 sporcuya olan desteğini, programda önceki yıllarda yer alan ve yeni sporcularla sürdürme kararı aldı.

16.12.2020Futbol
Uzmanından pandemide hamileler ve yeni doğum yapmış anneler için önemli uyarı

Uzmanından pandemide hamileler ve yeni doğum yapmış anneler için önemli uyarı

Covid-19 hastası hamileler ve yeni doğum yapmış annelere uyarılarda bulunan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Berrin Karakuy, dünyada koronavirüsle enfekte hamile kadınların yüzde 56,9’unun sezaryenle, yüzde 31,3’ünün normal doğumla bebeğini dünyaya getirdiğini, yüzde 2,8’inin yaşamını kaybettiğini, doğum öncesi bebek kaybının ise yüzde 2,2 olduğunu belirtti.

Pendikte ölüme terk edilen yavru köpekleri bulan hayvansever konuştu

Pendik'te ölüme terk edilen yavru köpekleri bulan hayvansever konuştu

Pendik Kurtköy'de ormana önceki gün terk edilen ve donmak üzereyken bulunan yavru köpekleri bulan hayvansever Merve Bekler, "Karşılaştığımız manzara gerçekten çok kötüydü. Bazılarının gözleri kapalı, bazıları biraz daha büyük, çok karma bir yavru grubuyla karşılaştık. Ölüler vardı, can çekişenler vardı. Isınmak için ölülerin üstüne yatanlar, bir araya sokulmuş hayvanlar vardı. Hayatla ölüm arasındaki ince çizgiyi çok net gördüm" dedi. Hayvansever Işkın Moğol Alçı ise 10 yıldır Kurtköy ormanındaki sahipsiz hayvanları beslediğini, istenmeyen bütün köpeklerin getirilip buraya atıldığını söyledi.

12.12.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Çarpık ayak (Pes ekinovarus) ve emzirme

Adına pes ekinovarus (PEV) denilen bu hastalık, bebeğin ayağının içe doğru dönmesiyle karakterize bir durumdur. Neyse ki henüz elastik yapıda olan kas-iskelet sisteminin avantajı ile bu durum, doğumdan sonra bir dizi alçı ve gerekirse operasyon ile kendi doğasında olabilecek en sağlıklı formuna kavuşabilir.

6.01.2021

Efsane kupa Antalya'da

Önceki gün Anadolu Ajansı’ndan gelen şu fotoğrafa bakıyordum.

2.01.2021

Emzirme ve botoks güncellemesi

Bu konudaki ilk yayınlarda botoksun herhangi bir yan etkisinden bahsedilmemişti ancak 8 Kasım 2020 tarihindeki güncellemesinde Specialist Pharmacy Service (sps.nhs.uk)’deki öneri: “Bebek sütten kesilene kadar kozmetik kullanımını erteleyin” şeklinde oldu.

30.12.2020

Minikler için leziz bir sürpriz: Fındık kremalı pankek

Çocuklara minik bir sürpriz yapmaya ne dersiniz? Hem besleyici hem de anne elinden sağlıklı pankekler ile mutlu çocuklar mutlu anneler...

28.12.2020

Hayattaki en büyük arayışım: Denge

Gişe rekorları kıran ilk kadın süper kahraman filmi Wonder Woman’ın devamı “Wonder Woman 1984”, haziran ayında vizyon bulmayı planlamıştı. İlkinin 800 milyon dolarlık gişe başarısından sonra ikinci filmde 1 milyar doları aşmayı planlayan DC Comics’in en popüler karakteri, salgın nedeniyle vizyon bulamadı ve HBO Max’te kısa bir süreliğine yayınlanmaya başladı. Barbaros Tapan, başrol oyuncusu Gal Gadot’la görüntülü konuştu. Filmi bu şekilde yayınlamanın kolay bir karar olmadığını söyleyen oyuncu, evliliğini ve çocuklarını da anlattı.

27.12.2020

İş hayatında kadınlara destek: Çalışan annelere bakıcı desteği

Günümüzde kadınların iş hayatında daha aktif olmasını sağlamak için Avrupa Birliği destekli bir “mali destek projesi” getirildi. Bu proje ile hem sigortalı çalışan kadın sayısını olabildiğince arttırmak hem de bakıcılık mesleğine sahip bireylerin bu alanda sigortalı olarak çalışmalarına imkân sağlayarak, son zamanlarda gündemde olan “eğitimli çocuk bakıcı” mesleği ön plana çıkarmayı hedeflemektedir.

25.12.2020

PKK terörünün ‘çözüm süreci’ devam ediyor

CHP ve İYİ Parti’nin (İP) başını çektiği ‘millet ittifakı’nın doğrudan ve dolaylı ortaklarının ağzından ‘Kürt Sorunu’ lafı eksik olmuyor. Bunu böyle bir soruna inandıklarından değil, onları yüzde 50 artı 1 oy oranına ulaştıracağını umdukları HDP’nin oylarını almak için yapıyorlar.

25.12.2020

Virüslere karşı bariyer görevi görüyor… İşte ev yapımı doğal boğaz pastili

Yapılan araştırmalar, boğaz pastillerinin bariyer görevi görerek, virüslerin çoğalmasını engellediğini ve bu hastalıklara karşı etkili olduklarını gösteriyor. Siz de üst solunum yolu hastalıklarına karşı savunma noktası olan ağız ve boğaz bölgenizi evinizde yapabileceğiniz bitkisel pastillerle koruyabilir, virüsün çoğalarak akciğerlere inmesini önleyebilirsiniz.

23.12.2020

Çocuklar için çok besleyici bir çorba tarifi: Köfteli yoğurt çorbası

Çocuklu evde her gün mutlaka çorba pişiyor. Peki yaptığımız çorbalar besleyici mi?

22.12.2020

Doğal terapi kaynağımız: Türk Hamamları

Hani çok bunaldığımız dönemlerde, her şey üs tüste gelir bir de dışarıda hava puslu, buz gibi soğuktur. Eğer böyleyse ancak tek bir tedavi yeri önerebilirim. Anadolu’nun özellikle iç kısımlarına yayılmış gerçek Türk Hamamları ve geleneksel Hamam kültürü!

21.12.2020

Doğum sonrası depresyona dikkat!

Doğum sonrası depresyon, doğum yapan her 100 kadından yaklaşık 15'inde görülen psikolojik ve fiziksel değişimlerin adıdır. Bu rakamlar varsayılan rakamlardır. Ne yazık ki birçok kadının bunu anlamlandıramaması, saklaması, görmezden gelmesi, yardım almak için psikoloğa ya da psikiyatriste başvurmaması sonucunda gerçek rakamlar tam olarak saptanamamaktadır.

21.12.2020

Yalnız ebeveynler ve yaşadıkları zorluklar

Ebeveynin tek başına çocuklarının bakımından sorumlu olduğu ve ailenin reisi olduğu ailedir yalnız ebeveynlik! Literatürde ‘tek ebeveynli aile’ olarak da geçer. Boşanma, ölüm, terk etme, evlilik dışı hamilelik, ebeveynlerden birinin hapiste olması, evlat edinme, uzak yerde askerlik ya da savaş durumları yalnız ebeveyn olmayı oluşturan durumlardır.

16.12.2020

“Yeni Normalli” dijital çağda kariyer keşfi

Kariyer hepimizin hayatının oldukça merkezinde yer alan bir kavram. Bu sebeple hem yaşamımızın kalitesini etkiliyor hem de yaşadığımız her türlü değişimden önemli ölçüde etkileniyor.

15.12.2020

Çok kolay yapılıyor, uzun süre tok tutuyor: Haşhaşlı tava kek

Minikler için değişik tok tutan alternatif tarif arayan anneler! Size yapımı oldukça basit, lezzeti tam ufaklıkların damağına göre bir tarif ile geldim: Haşhaşlı tava kek...

14.12.2020