GeriKoleksiyonlar Simay Bülbül, Keriman Halis'i IFW'ye taşıdı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Simay Bülbül, Keriman Halis'i IFW'ye taşıdı

Simay Bülbül, Keriman Halis'i IFW'ye taşıdı

"Simay Bülbül, 2012- 2013 Sonbahar Kış Koleksiyonunu Cumhuriyet döneminin İlk Türk Dünya Güzellik Kraliçesi “Keriman Halis Ece“ anısına hazırladı…"

Simay Bülbül'ün İstanbul Fashion Week kapsamındaki defilesi, Perşembe günü, Beyoğlu Oda Kule’deki IFW Çadırı’nda gerçekleşti. İstanbul Fashion Week kapsamında her sezon farklı bir kadın kimliği ile koleksiyon şovu hazırlayan Simay Bülbül, bu kez İlk Türk Dünya Güzelimiz Keriman Halis Ece özelinde bir defile sundu. Simay Bülbül, “Ece” adını verdiği 2012- 2013 Sonbahar Kış Koleksiyonu, Keriman Halis Ece’nin özelinde 1930’ların Cumhuriyet kadınını günümüze taşıyor.

IFW-Simay-Bulbul-Keriman-Halis-Ece

Ağırlıklı olarak deri, kürk, ipek ve krep gibi materyallerden tasarlanan koleksiyon, 50 parçadan oluşuyor. Simay Bülbül’ün vazgeçilmezi deri bu koleksiyonda yine başrolde.

Istanbul-Fashion-Week

Lacivert, bordo, haki, vizon, siyah ve beyaz gibi renklerin hakim olduğu koleksiyonda; 30’lu yılların siluetini yansıtan uzun elbiseler, deri kalem etekler, yüksek bel pantolonlar, ipek bluzlar, krep tulumlar ve ceketler yer alıyor. Dönemin gözde aksesuarlardan şapka ve eldivenler, koleksiyonun tamamlayıcı öğelerini oluşturuyor. Özel işleme detaylar ile göz alıcı bir şıklık yaratan “ECE” koleksiyonu, Cumhuriyet’in ilk yıllarındaki kadınların zarafetini de gözler önüne seriyor…

Simay Bülbül, Keriman Halisi IFWye taşıdı

Cumhuriyet döneminin ilk Türk dünya güzellik kraliçesi Keriman Halis Ece anısına böylesine özel ve önemli bir koleksiyon hazırladığı için son derece onur duyduğunu belirten Simay Bülbül, koleksiyonu kendisine sunamadan kaybetmenin derin üzüntüsü içinde olduğunu söyledi. Simay Bülbül, henüz hayattayken kendisinin de onayını alarak yola çıktığı “ECE” koleksiyonun daha anlam kazandığını ve kuşaklar boyunca Keriman Halis’in tescilli güzelliğinin ve zarafetinin hatırlanacağını dile getirdi.

Keriman-Halis

IFW-Simay-Bulbul-Keriman-Halis-Ece

Simay Bülbül 2012 – 2013 Sonbahar- Kış Koleksiyonun stil danışmanlığını Hakan Öztürk üstlenirken, fotoğraflar ise Barış Aktınaz tarafından çekildi.

IFW-Simay-Bulbul-Keriman-Halis-Ece

False