GeriModa Trendleri Ekose Giyim Tarzı Nedir, Nasıl Kombinlenir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ekose Giyim Tarzı Nedir, Nasıl Kombinlenir?

Ekose Giyim Tarzı Nedir, Nasıl Kombinlenir?

"Geçmişten günümüze en şık kumaşlardan biri olan ekose kumaşlar, popülerliği ve sportif görünümüyle dolapların vazgeçilmez parçası haline geldi!"

Çeşitli renk ve dokularda olabilen ekose desenli kumaşlar günümüzdeki yaygın kullanımıyla adından bahsettiriyor. Temelinde dikey ve yatay çizgilerin bir arada kullanılmasıyla ortaya çıkan kare desenleri ekose olarak adlandırılır. 

Ekose Giyim Tarzı Nedir, Nasıl Kombinlenir

 Köken olarak Fransa ve İskoçya'dan geldiği bilinen ekose kumaşlar koltuk ve kanepe kaplamalarında kullanılsa da genellikle giyim sektörünün çoğunlukta tercihidir. Etek, şal, gömlek gibi giyimlerde kullanımı kolay olduğu için spor bir görünüşle tamamlanıyor. 

 Ekose Giyim Tarzı Nedir, Nasıl Kombinlenir

Sade ve rahat bir giyim kumaşı olduğu için dolaplarda yer alan bu tarz kolay kombinlenebilir olmasıyla beraber yanlış kullanımlarda karmaşık bir görüntü oluşturabilir. Ekose içeren bir parça kullanımında diğer parçalarınızın düz olması bu konuda çok önemlidir.

Ekose Giyim Tarzı Nedir, Nasıl Kombinlenir

Yapılan hatalardan biri de ekose kullanırken olduğundan kilolu gösterecek modellerin kullanılmasıdır. Büyük ekoseye sahip kumaşlar yerine daha küçük karelerle bu yanlıştan kurtulabilirsiniz.

Ekose Giyim Tarzı Nedir, Nasıl Kombinlenir

Ekose kullanımındaki püf notkalardan biri de oduncu gömlekleridir. Oduncu kesim gömlekler, akla ilk gelen şekilde kot pantolonlarla kombinlenmesi kolay bir parçadır. Beyaz düz bir tişört ve jean pantolonla hem sade hem de cool bir görünüme erişebilirsiniz. Ekose Giyim Tarzı Nedir, Nasıl KombinlenirKıyafetlerde kullanılmasının yanı sıra çanta ve ayakkabılarda da kendini sevdiren ekose desenleri gündemlerde yer almakta. Düz ya da tek renk bir kombinin altına rahatlıkla tercih edebileceğiniz çanta ve ayakkabılarınız tamamlayıcı aksesuarlarınız olacaktır. Ekosenin diğer bir başka kullanım alanıysa atkı ve şallardır. Atkı ve şalları kullanırken dikkat edilmesi gereken tek şey yine fazlaca kullanmamaktan geçiyor. Aşırıya kaçıldığı zaman modadan uzak bir görünüm veren bu parçalar yerinde ve miktarında kullanılmalıdır. 

Ekose Giyim Tarzı Nedir, Nasıl Kombinlenir

Hemen hemen her sene moda olan ekose bu yıl da olduğu gibi gelenek dönemlerde de kendinden birşey kaybetmeyen bir trend haline gelmiştir.

False