GeriKadın Sağlığı Bamya Suyunun Faydaları
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bamya Suyunun Faydaları

Bamya Suyunun Faydaları

"Bamya çoğu kişi tarafından çok beğenilmeyen bir besin olsa da faydaları oldukça fazla. Üstelik bu sebzenin suyu da pek çok soruna iyi geliyor. İşte bamya suyunun faydaları..."

1- Sindirim sistemini düzenler

Hazımsızlık ve ödem gibi sorunlarınız varsa bamya suyunu tüketmek sizi bu şikayetlerinizden kurtaracaktır. Kolesterolü düzenleyen bamya suyu aynı zamanda şişkinlik ve ishal gibi hastalıkları da tedavi eder.

2- Bağışıklık sistemini güçlendirir

İçerisinde bulunan antioksidan bileşenleri ve C vitamini sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirmede bamya suyu birebirdir. Beyaz kan hücrelerinin çoğalmasına katkı sağlar.

3- Tansiyon ve kalp sağlığı

Bamya suyu vücutta bulunan sıvıların dengelenmesini sağlar. Kan damarlarının gevşemesine yardımcı olarak basıncı azaltarak olası bir kalp hastalığını engellemeye yardımcı olur.

4- Cildi güzelleştirir

Ciltte bulunan yara ve sivilce gibi cilt sorunlarının daha hızlı iyileşmesini ve yenilerinin oluşmasını engeller. Serbest radikalleri engelleyerek cildin yaşlanmasını engeller. Yapmanız gereken bamyaları iri parçalara ayırıp 1 gece suda bekletin sabah tüketin.

5- Kemik erimesini önler

Bamya suyu, kemik sağlığı için de çok önemli. Kemik erimesinin önlenmesine yardımcı olur. 

Bamya suyu nasıl yapılır?

Bamyaların sap kısımlarını kesın ve bir kavanoza koyun. Bamyaların üzerine su ekleyin ve kapağını kapatıp 8 saat kadar bekletin.

Ardından kavanodaki bamyaları alın ve iyice sıkarak içindeli suyu çıkarın. Bamya suyunuz hazır. 

MAHMURE ÖZEL

False