GeriSosyal Medya 3 Soruda Influencer Olmak: Müge Demirel
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

3 Soruda Influencer Olmak: Müge Demirel

3 Soruda Influencer Olmak: Müge Demirel

"Instagram’ın en zarif hesaplarından birinin sahibi Müge Demirel ile tanışmaya ne dersiniz?"

Life style’dan geziye, modadan yeme-içmeye hesabından paylaştığı tüm fotoğraflarda aynı estetik değerleri yakalamak için seyahatlerinden tek kare bile çekemeden dönmeyi göze alan @mugusdemirel, Instagram’ın en ince eleyip sık dokuyan influencerlar’ndan. Bazen bir kare fotoğraf için saatlerce uğraşan, çektikten sonra minik bir küpenin bile bütünlüğü bozmasından rahatsız olup her şeyi en baştan tekrarlayan, galerisinin bütünlüğü bozulmasın diye seyahatlerinde havanın güneşsiz olması için dua eden @mugusdemirel’in titizliği hesabını farklı kılıyor. Zarafetiyle ayrılan bu güzel hesabın sahibesi @mugusdemirel’i yakalamışken, aklımıza takılan her şeyi sorduk.

3 Soruda Influencer Olmak: Müge Demirel

Hepimiz merak ediyoruz, yüzünü neden saklıyorsun?

Yüzümü niye saklıyorum, aslında saklamıyorum :) Sadece yüz olan fotoğrafları çok sevmiyorum. Gizem ya da detay olunca bir fotoğrafta çok hoşuma gidiyor. Yukarıda bahsettiğim favori hesaplarımda da böyle fotoğraflar, yüz çok ön planda değil. Ama yüzümü paylaşmadıkça gizem artıyor, saklıyormuşum gibi algılanıyor. Takipçilerim en çok bu durumu merak ediyorlar galiba, birkaç tane paylaştım onlar için.

3 Soruda Influencer Olmak: Müge Demirel

Senin için Influencer oldu diyorlar. Nasıl oldu bu? Ne noktada “artık infuencer oldum ben” dedin? :)

Aslında işim bu değil. Avukatım :) Fikir ve Sanat Eserleri alanında işimi yapıyorum. Ama işim kadar vaktimi alıyor :) Fotoğraf çekmek apayrı bir tutku. İçerik üretirken de fotoğraf çekerken de inanılmaz mutlu oluyorum. Ve her geçen gün kendimi geliştirdikçe daha da keyif alıyorum.

Influencer olmak bence günümüzde, çevresini etkileyen, gittiği yerlere ya da kullandığı ürünlere özellikle sosyal medya kanallarından takipçilerini sürükleyen demek. Gerçek bir influencer takipçileri tarafından adım adım takip ediliyor :) Ne ara influencer oldum ya da tam oldum mu bilmiyorum aslında. Nisan ayında İtalya'da Blogger Week olarak adlandırılan uluslararası bir etkinlik düzenlenecek. Birçok ünlü influencer katılacak. Türkiye'den ben davet edildim ve bu davet gelince "oldum galiba" dedim.

3 Soruda Influencer Olmak: Müge Demirel

İnsanlar seni takip ediyor, senden ilham alıyor. Sen kimleri takip ediyorsun? İlhan kaynağı “influencerlar’ın” kimler?

Özellikle fotoğraflarına hayran olduğum Jacqueline Mikuta (@mikutas) Çok başarılı fotoğrafları var. @melotones un stili ve fotoğrafları efsane, çok seviyorum tarzını. Heather (@_thefab3), @theslowtraveler ve @figtny tarzlarını sevdiğim diğer hesaplar. Türk influencerlardan Gamze Biran'ı (@gamzebiran) Altuğ Galip'i (@kyrenian) ve Ahmet Erdem'i (@ahmet.erdem) çok beğenerek takip ediyorum. Altuğ beni çok yönlendirdi fotoğrafa ilk başladığımdan beri ve tam bir gezgin. Ahmet Erdem'in kendine has renk tonlarını çok seviyorum nerede görsem tanırım fotoğraflarını, çok başarılı. Ve tabi ki bembeyaz galerisiyle Hakan Kütahya :)

Fotoğraflar ve röportaj: Hakan Kütahya

False