EKSTRA
MENÜ

Türkiye Ziraat Odaları Birliği

Türkiye Ziraat Odaları Birliği haberleri sayfasında güncel ve son dakika Türkiye Ziraat Odaları Birliği hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.280 Türkiye Ziraat Odaları Birliği haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Haberleri

TZOB Genel Başkanı Bayraktar: Gıda için ortak çalışma şart

TZOB Genel Başkanı Bayraktar: Gıda için ortak çalışma şart

Dünya Gıda Günü’nün bu yıl “Eylemlerimiz geleceğimizdir. Daha iyi üretim, daha iyi beslenme, daha iyi bir çevre ve daha iyi bir yaşam” temasıyla kutlandığını ifade eden Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, her insanın sağlıklı ve sürdürülebilir gıdaya erişiminin en temel ihtiyaç olduğunu belirtti.

17.10.2021Ekonomi
‘Açlık oyunları’ başlamak üzere

‘Açlık oyunları’ başlamak üzere

Bugüne kadar insanlık olarak ‘yediğimiz önümüzde, yemediğimiz arkamızda’ydı. Ama o günler geride kaldı. Birçok bilimsel çalışma, bolluk döneminin bittiğini, gıda krizine doğru adım adım yaklaştığımızı söylüyor. Türkiye’de de böyle bir risk var mı? ‘Dünya Gıda Günü’ nedeniyle konuyu mercek altına aldık ve gördük ki gıda krizlerinden muaf değiliz...

17.10.2021Hürriyet Pazar
Üreticiden markete fiyat farkı 3.5 kat

Üreticiden markete fiyat farkı 3.5 kat

Türkİye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, eylül ayında üretici ile market arasındaki fiyat farkının 3.5 kata ulaştığını bildirdi.

2.10.2021Ekonomi
Rekolte oyunuyla fiyatı ayarlıyorlar

'Rekolte oyunuyla fiyatı ayarlıyorlar'

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, fındık üreticisinin mağduriyetine zemin oluşturan diğer kurum ve kuruluşların rekolte açıklamalarına asla müsaade edilmemesini isteyerek, “Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) hızlı ve fazla alım yapmalı, alım merkezlerini artırmalı, çiftçimize ödemeleri peşin yapmaya gayret göstermeli” ifadesini kullandı.

27.09.2021Ekonomi
‘Markette arttı üreticiye yansımadı’

‘Markette arttı üreticiye yansımadı’

Tavuk eti fiyatlarının marketlerde arttığını ancak bu artışın üreticiye yansımadığını belirten Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanı Şemsi Bayraktar, üreticilerin istedikleri gelirleri elde edemediklerini vurguladı. Bayraktar, “Üreticinin tavuk başına alacağı ücret sürdürülebilir seviyeye getirilmelidir. Üretici fiyatları, şeffaf bir şekilde üreticiye sürdürülebilir hale gelmeli” dedi.

21.09.2021Ekonomi
Balıkçılıkta av sezonu başlıyor

Balıkçılıkta av sezonu başlıyor

1 Eylül’de başlayacak av sezonuna ilişkin Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, yazılı bir açıklama yaptı.

31.08.2021Ekonomi
Balıkçılıkta av sezonu ne zaman başlıyor İşte belirlenen tarihler

Balıkçılıkta av sezonu ne zaman başlıyor? İşte belirlenen tarihler

TZOB Genel Başkanı Bayraktar, su ürünleri üretiminin sürdürülebilirliği için avcıların kurallara uyması gerektiğini belirterek "Su ürünleri avcılığında yer, zaman, tür, boy ve avlanma mesafesi gibi yasaklar büyük önem taşımaktadır" dedi.

30.08.2021Gündem
Balık avı yasağı ne zaman kalkıyor İşte tarih bilgisi

Balık avı yasağı ne zaman kalkıyor? İşte tarih bilgisi

Balıkçılıkta av sezonu kısa süre sonra başlayacak. TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, su ürünleri üretiminin sürdürülebilirliği için avcıların kurallara uyması gerektiğini belirterek "Su ürünleri avcılığında yer, zaman, tür, boy ve avlanma mesafesi gibi yasaklar büyük önem taşımaktadır" dedi. Peki, balık avı yasağı ne zaman kalkıyor?

30.08.2021Gündem
Balıkçılıkta av sezonu başlıyor TZOB Genel Başkanı Bayraktardan önemli uyarılar

Balıkçılıkta av sezonu başlıyor! TZOB Genel Başkanı Bayraktar'dan önemli uyarılar

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, sürdürülebilir su ürünleri üretimi için gerekli stratejilerle kısa, orta, uzun vadeli eylem planları ve hedefler belirlenmesi gerektiğini belirterek, "Kaynakların verimli kullanılabilmesi için su ürünleri eğitim merkezleri kurulmalı, yetiştiricilik, avcılık ve Ar-Ge çalışmaları daha fazla desteklenmeli, sektörde örgütlenme yapısı mutlaka güçlendirilmelidir." ifadesini kullandı.

30.08.2021Ekonomi
Bal rekoltesi düştü

Bal rekoltesi düştü

Türkiye'nin önemli bal üretim merkezlerinden biri olan ve 2018 yılında coğrafi işaret alan Kars balını kuraklığın, yurtta üretilen çam balının ise ülkenin dört bir yanında başlayan yangınların vurduğu bildirildi.

12.08.2021Ekonomi
TZOB’tan çiftçiler için yardım kampanyası

TZOB’tan çiftçiler için yardım kampanyası

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), orman yangınlarında zarar gören çiftçilerin ihtiyaçlarının karşılanması ve yanan alanların ağaçlandırılması için ziraat odalarının da katılımıyla yardım kampanyası başlattı.

10.08.2021Ekonomi
Orman yangınlarına ilişkin STKlerden ortak açıklama

Orman yangınlarına ilişkin STK'lerden ortak açıklama

Türkiye'nin önde gelen meslek örgütü, sendika konfederasyonları ve sivil toplum örgütleri (STK) yaptıkları ortak açıklamada, orman yangınlarıyla mücadelede imkanlar ölçüsünde devletin ve milletin yanında olduklarını bildirdi.

4.08.2021Ekonomi
Fındıkta 30 TL beklentisi

Fındıkta 30 TL beklentisi

Türkiye’de ağustos başında itibaren fındık tarlaları hareketlenmeye başlayacak. Binlerce üretici fındıklarını toplamaya başlayacak. Ancak üreticiler bu yıl fındık rekoltesinde bir düşüş bekliyor. Yaşanan aşırı sıcak ve soğuk havaların fındıkta verimi etkilediğine dikkat çeken üreticiler, “Maliyetlerimizde de artış yaşandı. Bu yıl bir kilogram fındık fiyatının en az 30 TL olmasını bekliyoruz” dedi.

16.07.2021Ekonomi
Kurbanlık fiyatları belli oldu Büyük 6 bin, küçükbaş 1300 liradan başlıyor

Kurbanlık fiyatları belli oldu! Büyük 6 bin, küçükbaş 1300 liradan başlıyor

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, kurbanlık fiyatlarının illere ve canlı ağırlığa göre farklılık göstermekle birlikte, büyükbaşta 6 bin lira ile 35 bin lira, küçükbaşta ise 1300 lira ile 5 bin lira arasında değişeceğini, canlı ağırlıklı fiyatının da kilogram başına büyükbaşta 24-35 lira, küçükbaşta 24-40 lira olacağını bildirdi.

11.07.2021Ekonomi
2021 Kurbanlık fiyatları ne kadar İşte büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık fiyatları

2021 Kurbanlık fiyatları ne kadar? İşte büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık fiyatları

2021 Kurbanlık fiyatları, Kurban Bayramı'na günler kala belli oldu. Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, kurbanlık fiyatlarını açıkladı. Bayraktar, "Hayvan başına büyükbaşta 6 bin 500 ile 35 bin lira, küçükbaşta ise 1300 lira ile 5 bin lira arasında değişiyor. Canlı ağırlık fiyatı da kilogram başına büyükbaş hayvanlarda 24-35 lira, küçükbaş hayvanlarda ise 24-40 lira arasında." dedi.

10.07.2021Gündem
Ziraat Odaları Birliği ortalama kurbanlık fiyatlarını açıkladı

Ziraat Odaları Birliği ortalama kurbanlık fiyatlarını açıkladı

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, "Bu yıl ülkemizde ortalama kurban fiyatları, hayvan başına büyükbaşta 6 bin 500 ile 35 bin lira, küçükbaşta ise 1300 lira ile 5 bin lira arasında değişiyor. Canlı ağırlık fiyatı da kilogram başına büyükbaş hayvanlarda 24-35 lira, küçükbaş hayvanlarda ise 24-40 lira arasındadır" dedi.

10.07.2021Ekonomi
Kurbanlık fiyatları 2021 Koyun, koç, dana canlı hayvan kilo fiyatları... İşte büyükbaş ve küçükbaş hayvan fiyatları için son bilgiler

Kurbanlık fiyatları 2021! Koyun, koç, dana canlı hayvan kilo fiyatları... İşte büyükbaş ve küçükbaş hayvan fiyatları için son bilgiler

Kurbanlık fiyatları 2021 gündemde yer almaya devam ediyor. Kurban ibadetini idrak edecek olanlar, kurbanlık fiyatları, koyun, koç, dana almak isteyen kişilerce araştırılıyor. Bayrama yaklaşık 2 hafta kala pek çok kişinin merak ettiği konu olan kurbanlık fiyatları 2021, internet üzerinden araştırılıyor. Her yıl Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) tarafından açıklanan kilogram fiyatlarına göre ortalama olarak belirlenen kurbanlık fiyatları, illere göre de değişiklik gösteriyor. Bu yıl bu fiyatlar henüz açıklanmazken, ortalama satış fiyatları konusunda piyasadaki satıcılardan açıklamalar geldi. Peki, kurbanlık fiyatları koç, koyun ve dana için ne kadar? İşte, İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer illerin kurbanlık fiyatları hakkında detaylı bilgiler

7.07.2021Gündem
Kapıdaki tehlike: Kuraklık ve gıda krizi

Kapıdaki tehlike: Kuraklık ve gıda krizi

Nisanda tarımsal kuraklık yaşayan 22 ilin sayısı haziranın ilk haftasında 52’ye çıktı. Hububat ve baklagiller çok etkilendi. Kuruyan göl ve nehirler de cabası. Kıtlık yaşanmaması için “Üreticiler desteklenmeli ve üzerinde üretim yapılmayan bir karış toprak kalmamalı”.

Önemli uyarı 30 Haziranda sona eriyor

Önemli uyarı! 30 Haziran'da sona eriyor

TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar çifti kayıt sistemiyle ilgili yaptığı açıklamada "Çiftçi Kayıt Sistemi'ne başvurular 30 Haziran'da sona eriyor" dedi.

19.06.2021Ekonomi
‘Toprak en değerli varlığımız’

‘Toprak en değerli varlığımız’

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, “Toprak en değerli varlığımız, üzerinde üretim yaparak geçimimizi sağladığımız ekmek teknemizdir. Gelecek nesillerden ödünç aldığımız topraklarımız, gıda güvenliğimizin teminatıdır. Topraklarımızı koruyamazsak miras olarak çocuklarımıza açlık bırakırız” dedi. Bayraktar, Toprak Bayramı’nın 76’ncı yılı nedeniyle yaptığı açıklamada, pandemi sürecinde toprağın ve üretimin öneminin bir kez daha ortaya çıktığını bildirdi.

14.06.2021Ekonomi
Kılıçdaroğlu: Öfkeden beslenen bir din insanı olmaz

Kılıçdaroğlu: Öfkeden beslenen bir din insanı olmaz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Kinden beslenen, öfkeden beslenen bir din insanı olmaz. Ayasofya'yı açtınız da Atatürk'e hakaret etmek için mi açtınız?" dedi.

1.06.2021Gündem
‘Kuraklığa karşı üreticiye destek verilmeli’

‘Kuraklığa karşı üreticiye destek verilmeli’

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, yaptığı açıklamada, ‘Mayıs Ayına İlişkin Kuraklık Raporu’nu değerlendirdi.

31.05.2021Ekonomi
Kuraklıktan etkilenen il sayısı 41’e çıktı

Kuraklıktan etkilenen il sayısı 41’e çıktı

TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, mayıs ayı kuraklık raporunu açıkladı. Mayıs yağışları yetersiz olunca kuraklıktan etkilenen il sayısının 41’e çıktığını ifade eden Bayraktar, "Kuraklıktan zarar gören çiftçilere dekar başına 200 lira hibe verilmeli" dedi.

30.05.2021Ekonomi
Fındık üreticisi zorda Yüzde 90a varan kayıp var

Fındık üreticisi zorda! Yüzde 90'a varan kayıp var

Ordu’da şubat ve mart aylarında yağan karın ardından hava sıcaklıklarında yaşanan düşüş, fındık bahçelerinde zirai dona yol açtı. Kentte, 200 ile 600 rakım arasındaki fındık bahçelerinde yüzde 90’a ulaşan zarar tespit edildi. Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu üyesi Arslan Soydan, "Ortalama 200 bin tonluk fındık rekoltesi zirai dondan etkilenecek” dedi.

6.04.2021Ekonomi
Son dakika... Bakan Soylu: AFAD uygulaması hazırlıyoruz, birinci fazı bitti

Son dakika... Bakan Soylu: AFAD uygulaması hazırlıyoruz, birinci fazı bitti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AFAD Başkanlığı konferans salonunda 2021 Afet Eğitim Yılı kapsamında düzenlenecek TOBB, TZOB ve TİSK ile iş birliği protokolü imza törenine katıldı. Bakan Soylu, ''Çok güzel bir AFAD uygulaması hazırlıyoruz, birinci fazı bitti. Bir noktaya geldik. Telefonunuza uygulamayı indirdiğinizde enkaz altında kaldığınızda oradaki vatandaşımızı bulma kabiliyetinde olacak, 112'yi arama kabiliyetinde olacak. ''

25.03.2021Gündem
Su israfına karşı... 3-7-10 formülü

Su israfına karşı... 3-7-10 formülü

Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Aziz Akgül, su israfını önlemek için 3-7-10 kuralını önerdi: “Musluğu açıp 3 saniye ellerimizi ıslatıp kapatacağız. Ellerimizi sabunladıktan sonra musluğu tekrar açıp 7 saniye durulayacağız. Musluğun 10 saniye açık kalmasıyla yüzde 50 su tasarrufu elde edebiliriz.”

22.03.2021Gündem
Şubatta en fazla sivribiberin fiyatı arttı

Şubatta en fazla sivribiberin fiyatı arttı

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, şubat ayında markette en fazla fiyat düşüşünün yüzde 25 ile patateste, en fazla fiyat artışının ise yüzde 29.31 ile sivribiberde olduğunu bildirdi.

2.03.2021Ekonomi
Patates ve soğanda pazarlama şart

Patates ve soğanda pazarlama şart

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, patates ve soğanda pazarlama sorunlarına ve gübre fiyatlarının düşürülmesine ilişkin açıklama yaptı.

18.02.2021Ekonomi
Üreticide 63 kuruş pazarda 1.25 TL

Üreticide 63 kuruş pazarda 1.25 TL

Gıda fiyatlarında yaşanan artışların ardından Ticaret Bakanlığı’nın başlattığı seri denetimler, yumurta fiyatlarında son bir ayda üretici satışında yüzde 9 düşüş sağladı. Ancak üreticide yüzde 9 düşen fiyatların market raflarına yansıması yüzde 5.5 oldu.

3.02.2021Ekonomi
Yüksek sıcaklıklar fındıkçıyı korkuttu

Yüksek sıcaklıklar fındıkçıyı korkuttu

Karadeniz Bölgesi’nde hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi fındık üreticilerini endişelendiriyor.

12.01.2021Ekonomi
Milyonları ilgilendiriyor Bugün netleşecek... Destek paketinde 3 seçenek masada

Milyonları ilgilendiriyor! Bugün netleşecek... Destek paketinde 3 seçenek masada

Esnaf ve KOBİ’ler için kira yardımı, düşük faizli kredi ve borç yapılandırması gibi destekler gündemde. 5 parti bu konuda ortak hareket ediyor. Tarım kredi kooperatiflerine borçlarını ödeyemediği için icra takibi, haciz işlemleriyle karşı karşıya kalan çiftçilerin yaklaşık 5 milyar liralık borcu da destek paketine alınabilir. Karar bugünkü Bakanlar Kurulu’nda netleşecek.

14.12.2020Ekonomi
Pazar sorunu olmayan kivi, üreticisinin yüzünü güldürüyor

Pazar sorunu olmayan kivi, üreticisinin yüzünü güldürüyor

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan "Başta Ordu'da olmak üzere Yalova ve diğer illerimizde üretilen kiviler alıcılar tarafından ciddi talep görüyor. Üretici henüz bahçesine girmeden ürününü pazarlamanın mutluluğunu yaşıyor" dedi.

10.11.2020Ekonomi
Orduda serbest piyasada fındık 24 liradan işlem görüyor

Ordu'da serbest piyasada fındık 24 liradan işlem görüyor

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, Ordu'da fındığın kilogramının serbest piyasada 24 liradan işlem gördüğünü söyledi.

19.10.2020Ekonomi
Denizlerde av sezonu başladı, balıkçılar denize açıldı

Denizlerde av sezonu başladı, balıkçılar denize açıldı

Denizlerde av yasağının bitmesi ile beraber hazırlıklarını tamamlayan balıkçılar tekneleri ile gece yarısından itibaren sulara açıldı.

1.09.2020Ekonomi
Türkiye’nin aklı, fikri, yüreği oralarda... Dereli çığlığı: ‘Boğuluyoruz, kurtarın’

Türkiye’nin aklı, fikri, yüreği oralarda... Dereli çığlığı: ‘Boğuluyoruz, kurtarın’

Giresun’da cumartesi günkü sağanağın ardından meydana gelen sel felaketinin yaraları sarılmaya devam edilirken, dün sabah Betül Akgün’ün (20) de cansız bedeni bulundu. Emine-Davut Akgün çifti ile kızları Betül’ün otomobilde mahsur kaldıkları, yakınlarından “Boğuluyoruz, kurtarın” diyerek yardım istedikleri ortaya çıktı.

26.08.2020Gündem
Giresundaki sel felaketi fındığı da vurdu

Giresun'daki sel felaketi fındığı da vurdu

Giresun'un Dereli, Yağlıdere ve Doğankent ilçelerinde etkili olan sel felaketi, bu bölgedeki fındık üreticilerini de olumsuz etkiledi.

25.08.2020Gündem
Fındık üreticilerine kurutma ve pazar uyarısı

Fındık üreticilerine kurutma ve pazar uyarısı

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, üreticilere hastalık oluşmaması için fındığı yeterince kurutup bu şekilde depoya koymaları ve ardından pazara sunmaları tavsiyesinde bulundu.

16.08.2020Ekonomi
Kurbanlık fiyatları 2020: Kurbanlık koyun, koç, dana fiyatları 30 Temmuz tarihinde ne kadar

Kurbanlık fiyatları 2020: Kurbanlık koyun, koç, dana fiyatları 30 Temmuz tarihinde ne kadar?

Kurbanlık koyun, koç fiyatları, bayrama 1 gün kala pazara giden pek çok kişinin merak ettiği konu olmaya başladı. Kurbanlık fiyatları, 2020 yılının güncel fiyat listesi ile bayrama çok az bir süre kala araştırılmaya devam ediliyor. Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) tarafından açıklanan kilogram fiyatlarına göre ortalama olarak belirlenen kurbanlık fiyatları, illere göre de değişiklik gösteriyor. 70 kiloluk bir koyun İstanbul'da 2400 lira civarından alıcı bulabilirken, Anadolu'da bu fiyat 1960 ila 2100 lira civarında seyredebiliyor. Peki, kurbanlık fiyatları koç, koyun ve dana için ne kadar? İşte, İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer illerin kurbanlık fiyatları hakkında detaylı bilgiler

30.07.2020Ekonomi
Kurbanlık fiyatları 2020: Kurbanlık koyun, koç, dana fiyatları ne kadar

Kurbanlık fiyatları 2020: Kurbanlık koyun, koç, dana fiyatları ne kadar?

Kurbanlık fiyatları, 2020 yılının güncel fiyat listesi ile bayrama çok az bir süre kala araştırılmaya devam ediliyor. Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) tarafından açıklanan kilogram fiyatlarına göre ortalama olarak belirlenen kurbanlık fiyatları, illere göre de değişiklik gösterecek. Peki, kurbanlık fiyatları koç, koyun ve dana için ne kadar? İşte, İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer illerin kurbanlık fiyatları hakkında detaylı bilgiler

23.07.2020Ekonomi
Bakan Pakdemirli: Kurban Bayramı’na yönelik gerekli tedbirleri aldık

Bakan Pakdemirli: Kurban Bayramı’na yönelik gerekli tedbirleri aldık

TARIM ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Bu yıl kurbanlık vasfı taşıyan yaklaşık 3,6 milyon küçükbaş ve 1,2 milyon büyükbaş hayvan mevcuduna sahibiz. Kurban Bayramı’na yönelik olarak, Bakanlık olarak; teknik, hijyenik ve hayvan sağlığı konularında gerekli tedbirlerimizi aldık" dedi.

16.07.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

‘Atatürk Türk demektir’

Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kürşat Zorlu, dün kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı “haklı ve kutlu bir mücadelenin geri dönülmez bir zaferle taçlandığını gün” olarak nitelendirdi ve “Şüphesiz bu zaferin mimarı ve başkomutanı her geçen vakit önemini ve değerini daha iyi kavradığımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Birileri görmek istemese de, tarihi çarpıtsa da gerçek budur. Atatürk Türk demektir. Bilimin önderliğine inançtır.

31.08.2021

Cevap hakkına saygım sonsuz/3

GELELİM, Ayvalık Zeytin Hasat Festivali’ne...

4.02.2021

Tarım sigortasında fiyat tartışması

Salgın, tarımın stratejik öneme sahip olduğunu bir kere daha gösterdi. Diğer taraftan yaşanan doğal afetler nedeniyle tarım ciddi risk altında. Salgın devam ediyor, afetlerin sıklığı da artacak.

25.01.2021

‘Antalyalı parti’ hikâyesinin ardındaki gerçekler CHP aşındırılıyor...

Dün iki cümle bahsettiğimiz, adını vermediğimiz‚ ‘Antalya kökenli parti’ hikâyesi bir anda ortalığa düştü. ‘Heyecan’ ötesinde ‘kızgınlık’ da yarattı. İttifakın lokomotifi CHP, nereye gidiyor, ne yapıyor soruları öne çıkmaya başladı.

16.10.2020