EKSTRA
MENÜ

Tcl

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 110 haberi bulunmuştur.

Tcl Haberleri

Mobilde Made in Türkiye yarışı

Mobilde 'Made in Türkiye' yarışı

Türkiye, başta otomotiv olmak üzere beyaz eşya ve mobilya gibi dayanıklı tüketim mallarında Avrupa’nın öncü ülkeleri arasında yer alıyor. Ancak son dönemde teknoloji devleri birbiri ardına yaptıkları fabrika yatırımları ve ‘Türkiye’de üretilmiştir’ ibareli akıllı telefon modelleriyle, farklı bir alanda ‘yerli üretim’ rekabetine girmiş durumda.

5.06.2021Ekonomi
TCL, Türkiye’de ürettiği ilk akıllı telefonu TCL 20 SE’yi tanıttı

TCL, Türkiye’de ürettiği ilk akıllı telefonu TCL 20 SE’yi tanıttı

Dünyanın en hızlı büyüyen tüketici elektroniği üreticilerinden biri olarak Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Asya Pasifik bölgelerindeki 160’ı aşkın ülkede ürün ve çözümlerini tüketicilere ulaştıran TCL, Türkiye’de ürettiği ilk akıllı telefonu TCL 20 SE ile dikkat çekti. İşte TCL 20 SE'nin öne çıkan özellikleri...

2.06.2021Teknoloji
Realme C21 incelemesi

Realme C21 incelemesi

Realme de Türkiye'de telefon üreten markaların arasına katıldı. Bu kapsamda 'Made in Turkey' etiketli ilk cihaz da elime ulaştı. Realme C21'i yakından inceliyoruz. Bakalım Realme'nin ilk yerli telefonu hangi özellikleriyle dikkat çekiyor?

1.06.2021Teknoloji
Son dakika: Bir dev şirket daha Türkiyede telefon üretimine başladı Bakan Varank müjdeyi duyurdu

Son dakika: Bir dev şirket daha Türkiye'de telefon üretimine başladı! Bakan Varank müjdeyi duyurdu!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Arçelik ile güçlerini birleştiren teknoloji devi TCL’nin Tekirdağ'da akıllı telefon üretimine başladığını açıkladı ve global markalara çağrıda bulundu. Varank, "Çok çeşitli teşvikler ve avantajlar sağlıyoruz. Sadece Türkiye pazarını değil, Türkiye'den ihracatı da düşünün. Yerli tedarikçileri artırarak verimli üretin, maliyetleri düşürün" dedi.

30.05.2021Ekonomi
TCL 10 Tab Max incelemesi

TCL 10 Tab Max incelemesi

Teknoloji üreticilerinden TCL, telefonlarıyla birlikte özellikle de tablet pazarının önemli markalarından biri. Bu kapsamda Türkiye'de de satışlarını artıran şirketin yeni tablet modellerinden TCL 10 Tab Max'i yakından inceliyoruz.

19.05.2021Teknoloji
Infinix, Türkiyede telefon üretecek

Infinix, Türkiye'de telefon üretecek

Teknoloji üreticilerinden biri olan Infinix; Oppo, Xiaomi, TCL ve Tecno Mobile'ın ardından Türkiye'ye yatırım yapmaya karar verdi. Şirket, İstanbul'da kurduğu tesiste pilot üretim sürecine başladı.

18.05.2021Teknoloji
TCL 10 TABMAX Türkiyede satışa sunuldu İşte özellikleri

TCL 10 TABMAX Türkiye'de satışa sunuldu! İşte özellikleri

Dünyanın önde gelen teknoloji üreticilerinden TCL, yeni tablet modellerinden TCL 10 TABMAX'i Türkiye'de satışa sundu. İşte tabletin öne çıkan özellikleri...

5.05.2021Teknoloji
TCL TAB 10S incelemesi

TCL TAB 10S incelemesi

Dünyanın önde gelen teknoloji üreticilerinden TCL, tablet pazarının da en güçlü isimlerinden biri. Şirketin ürettiği ve hem iş hem de eğitim için kullanılabilecek yeni TCL TAB 10S, oldukça iddialı bir ürün. Bu videomuzda TCL TAB 10S'i yakından inceliyoruz. (Sponsorlu İçerik)

20.04.2021Teknoloji
TCL TAB 10S incelemesi

TCL TAB 10S incelemesi

Dünyanın önde gelen teknoloji üreticilerinden TCL, tablet pazarının da en güçlü isimlerinden biri. Şirketin ürettiği ve hem iş hem de eğitim için kullanılabilecek yeni TCL TAB 10S, oldukça iddialı bir ürün. Bu videomuzda TCL TAB 10S'i yakından inceliyoruz. (Sponsorlu İçerik)

20.04.2021Teknoloji
TLC 20 serisi yeni telefonların duyurusu yapıldı

TLC 20 serisi yeni telefonların duyurusu yapıldı

Dünyanın önde gelen teknoloji üreticilerinden TCL, gerçekleştirdiği son etkinlikte TCL 20 Pro 5G, TCL 20L+ ve TCL 20L olmak üzere üç yeni telefonunu dünyayla paylaştı. İşte yeni telefonların öne çıkan tüm özellikleri...

15.04.2021Teknoloji
TCL yeni tabletlerini Türkiyede satışa sunuyor

TCL yeni tabletlerini Türkiye'de satışa sunuyor

TCL, TAB 10 S WiFi ve TAB 10 FHD 4G tabletlerinin Türkiye’de satışa çıkacağını duyurdu.

19.03.2021Teknoloji
Akıllı ekranlar gündeme taşınıyor

Akıllı ekranlar gündeme taşınıyor

TCL Communication, Mobile World Congress Shanghai'da “Yeni nesil akıllı ekranlardan beklenmesi gerekenler” (What to look for of the next generation intelligent displays) isimli yuvarlak masa toplantısı üzerinden katılımcılarla buluştu.

9.03.2021Teknoloji
Samsung ve Oppo Türkiyede üretecek Fiyatlar düşer mi

Samsung ve Oppo Türkiye'de üretecek! Fiyatlar düşer mi?

Samsung ve Oppo bu yıl itibarıyla Türkiye'de akıllı telefon üretimine başlıyor. Peki Türkiye'de telefon fiyatları düşecek mi?

26.01.2021Teknoloji
NASR Esports, Royal Youth’u satın aldı

NASR Esports, Royal Youth’u satın aldı

Royal Youth, NASR Esports tarafından satın alındı.

13.01.2021eSpor
TCL 10 SE incelemesi

TCL 10 SE incelemesi

Türkiye'de adını giderek daha sık duyduğumuz teknoloji üreticilerinden TCL, yeni telefonlarını kullanıcılarla buluşturuyor. Şirketin yeni telefonlarından biri de TCL 10 SE adını taşıyor.

29.12.2020Teknoloji
TCL 10 serisi için Anroid 11 sürprizi

TCL 10 serisi için Anroid 11 sürprizi

TCL, 10 Serisi'ne Android 11 güncellemesinin geldiğini duyurdu.

8.12.2020Teknoloji
Alcatel tablet satışlarında Türkiye ikincisi oldu

Alcatel tablet satışlarında Türkiye ikincisi oldu

2020'nin ikinci çeyreğinde Türkiye tablet satış sıralamasında ikinci tablet üreticisi olan Alcatel, üçüncü çeyrekte de yerini korudu.

25.11.2020Teknoloji
TCL, Türkiyede tablet satışlarında ilk iki markadan biri

'TCL, Türkiye'de tablet satışlarında ilk iki markadan biri'

Alcatel ve BlackBerry markalarıyla bilinen TCL, tablet satışlarında da büyük bir pazar payına sahip ve Türkiye'de de faaliyetlerini giderek artırıyor. Peki şirket Türkiye'de neler yapıyor? Telefon pazarında hedefleri neler? Bu kapsamda TCL Mobil Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Serhan Tunca önemli açıklamalarda bulundu.

21.11.2020Teknoloji
TCL 10 SE Türkiyede satışa çıktı: İşte özellikleri

TCL 10 SE Türkiye'de satışa çıktı: İşte özellikleri

TCL, yeni akıllı telefon modellerinden TCL 10 SE'yi Türkiye'de kullanıcılara sundu. İşte yeni telefonun öne çıkan özellikleri...

5.11.2020Teknoloji
TCLden önemli açıklama: Çin merkezli bir şirketiz

TCL'den önemli açıklama: Çin merkezli bir şirketiz

Telefonları ve televizyonlarıyla Türkiye'de aktif olarak kullanıcılarla buluşan TCL, sosyal medyada marka hakkında paylaşılan bazı mesajlardan dolayı önemli bir duyuru yaptı.

27.10.2020Teknoloji
TCL 10 Plus incelemesi

TCL 10 Plus incelemesi

Dünya genelinde daha çok televizyon sektöründe yakından tanınan; ancak mobil cihazlar söz konusu olduğunda da çözümler üreten TCL, yeni akıllı telefonlarını Türkiye'ye getirmeyi sürdürüyor. Şirketin Türkiye pazarına sunduğu telefonlardan TCL 10 Plus'ı yakından inceliyoruz.

21.10.2020Teknoloji
TCL yeni televizyonlarıyla Türkiye pazarına girdi

TCL yeni televizyonlarıyla Türkiye pazarına girdi

Teknoloji şirketlerinden TCL; halihazırda akıllı saatleri, tabletleri ve telefonlarıyla Türkiye pazarında yer alıyor. Ancak şirket, bu kez televizyonlarıyla da Türkiye pazarında yer alacak.

1.10.2020Teknoloji
TCL Movetime 40SX Türkiyede satışa sunuldu: İşte özellikleri

TCL Movetime 40SX Türkiye'de satışa sunuldu: İşte özellikleri

TCL, yeni akıllı saatlerinden Movetime 40SX'i Türkiye'de satışa çıkardı. İşte ürünün öne çıkan özellikleri...

15.09.2020Teknoloji
Türkiye bizim için çok önemli bir pazar

'Türkiye bizim için çok önemli bir pazar'

Türkiye'de yatırımlarını gün geçtikçe artıran ve yeni ürünlerini daha sık görmeye başladığımız TCL, son olarak yeni akıllı telefonları ile kullanıcıların karşısına çıktı. Peki TCL bundan sonra ne yapacak? Türkiye operasyonunda hangi yol haritasını izleyecek? Bu kapsamda TCL Communication Küresel Pazarlama Genel Müdürü Stefan Streit önemli açıklamalarda bulundu.

12.09.2020Teknoloji
TCL Movetime isimli akıllı saat tanıtıldı: İşte özellikleri

TCL Movetime isimli akıllı saat tanıtıldı: İşte özellikleri

TCL, yeni akıllı saati Movetime MT43A'yı ortaya çıkardı. Aile büyüklerine yönelik olarak tasarlanan ürün, bakın hangi özellikleriyle öne çıkıyor?

7.09.2020Teknoloji
TCL yeni kablosuz kulaklıklarını ortaya çıkardı

TCL yeni kablosuz kulaklıklarını ortaya çıkardı

TCL, yeni telefonlarının ardından bu kez kablosuz kulaklıklarıyla kullanıcılarının karşısına çıkıyor. İşte karşınızda TCL'in geliştirdiği MOVEAUDIO S200...

7.09.2020Teknoloji
TCL televizyonlar Türkiyede de satılacak

TCL televizyonlar Türkiye'de de satılacak

Akıllı telefonlarıyla bir süredir Türkiye pazarında olan TCL, bu kez televizyonlarıyla Türkiye'de kullanıcılarının karşısına çıkıyor.

27.08.2020Teknoloji
TCL 10 Plus ve TCL 10 SE Türkiyede satışa sunuluyor

TCL 10 Plus ve TCL 10 SE Türkiye'de satışa sunuluyor

TCL, yeni akıllı telefonları TCL 10 Plus ile TCL 10 SE'yi Türkiye'de satışa sundu. İşte yeni telefonların öne çıkan özellikleri...

26.08.2020Teknoloji
TCL 10 Pro satışa çıktı İşte özellikleri ve fiyatı

TCL 10 Pro satışa çıktı! İşte özellikleri ve fiyatı

TCL Communication, ilk kavisli AMOLED ekranına sahip TCL 10 Pro'yu satışa sundu. 6.47 inç FHD+ kavisli AMOLED ekranla gelen ve NXTVISION teknolojisini kullanan TCL 10 Pro'nun diğer öne çıkan özellikleri ise şöyle...

6.08.2020Teknoloji
Motorolanın ekranı katlanabilen telefonu böyle görüntülendi

Motorola'nın ekranı katlanabilen telefonu böyle görüntülendi

Dünyanın önde gelen telefon üreticilerinden biri olan Motorola, her ne kadar Türkiye'de bulunmuyor olsa da dünya genelinde girdiği pazarlarda adından söz ettiren bir şirket. Son olarak geliştirdiği ekranı katlanabilen telefonu Motorola RAZR 2020 ile dikkat çeken şirket, bakın nasıl görünüyor?

2.08.2020Teknoloji
TCL 10L incelemesi: Nasıl bir telefon

TCL 10L incelemesi: Nasıl bir telefon?

Alcatel ve BlackBerry gibi markaların arkasındaki isim olan ve son zamanlarda kendi ismiyle telefon çıkaran TCL, yeni akıllı telefonu TCL 10L ile karşımızda. Peki TCL bu kez nasıl bir telefon yapmış? Gelin beraber yakından bakalım...

26.05.2020Teknoloji
Alcatel 1S (2020) Türkiye’de satışa sunuldu

Alcatel 1S (2020) Türkiye’de satışa sunuldu

TCL Communication, Alcatel 1S (2020)’nin satışının başladığını duyurdu. Peki yeni telefon hangi özelliklerle geliyor? Fiyatı ne olacak?

13.05.2020Teknoloji
TCL 10L Türkiyede satışa sunuldu

TCL 10L Türkiye'de satışa sunuldu

TCL 10L Türkiye'de satışa sunuldu. Türkiye'de satışa sunulan yeni cihazlardan TCL 10L, yapay zekayla desteklenen kamerası, aynı anda birden fazla cihazın bağlanmasını sağlayan Süper Bluetooth ve NXTVISION teknolojisine sahip 6.53 inç ile öne çıkıyor.

5.05.2020Teknoloji
Alcatel 3T 10 Türkiyede satışa sunuldu

Alcatel 3T 10 Türkiye'de satışa sunuldu

Temas gerektirmeyen sesli komut imkanı ve büyük ekranıyla ev ortamı için uygun bir tablet olan Alcatel 3T 10, Türkiye'de satışa sunuldu. İşte tabletin öne çıkan özellikleri...

20.04.2020Teknoloji
TCL, yeni telefonlarını gün yüzüne çıkardı

TCL, yeni telefonlarını gün yüzüne çıkardı

TCL Communication, TCL markalı ilk akıllı telefon serisi olan TCL 10 Serisi’ni tanıttı. Premium ve uygun maliyetli bu Android cihazlarında TCL’in ürettiği yüksek çözünürlüklü ekran ve NXTVISION görsel teknolojisi kullanılıyor. Cihazlar dörtlü kamera kurulumunu, Qualcomm Snapdragon işlemcileri ve amiral gemisi telefonlarda bulunan diğer birçok özelliğiyle dikkat çekiyor.

7.04.2020Teknoloji
TCL de ekranı katlanabilen telefon üretti, ortaya bu çıktı

TCL de ekranı katlanabilen telefon üretti, ortaya bu çıktı!

TCL Communication, mobil ekran inovasyonlarını dünyanın ilk içe doğru katlanabilen ve büyütülebilen ekranı akıllı telefonun yanı sıra üçlü katlanabilen tablet konseptleriyle ortaya çıkardı. TCL'in tanıttığı yeni dinamik esnek ekran konseptlerinin kullanıldığı iki ürün, 30'dan fazla farklı ürün tasarımlarının yer aldığı TCL-CSOT'un da bulunduğu TCL'in ekran üretim uzmanlığından faydalanılan geniş kapsamlı geliştirme programının bir parçası olarak yer alıyor.

12.03.2020Teknoloji
En çok 4G destekli giriş seviyesi telefon satan marka belli oldu

En çok 4G destekli giriş seviyesi telefon satan marka belli oldu

TCL Communication, Alcatel 1 Serisi'nin 2020'nin ilk çeyreğinde Avrupa'daki orijinal ürün üretici (OEM) ve orijinal tasarım üretici (ODM) markalarına 1,5 milyon adet gönderildiğini açıkladı.

4.03.2020Teknoloji
TCLnin ekranı katlanan telefonu işte böyle görünüyor

TCL'nin ekranı katlanan telefonu işte böyle görünüyor!

Dünyanın önde gelen teknoloji markalarından biri olan TCL, yeni bir telefon üzerinde çalışıyor. Ekranı katlanabilen tasarımıyla dikkat çeken cihazın ilk görüntüleri ise internete sızdı.

18.02.2020Teknoloji
Fujifilm X100V tanıtıldı İşte özellikleri

Fujifilm X100V tanıtıldı! İşte özellikleri

Fujifilm, ikonik X100 kompakt dijital fotoğraf makineleri serisinin en yenisi X100V modelini tanıttı. X100 serisinin beşinci jenerasyonu olan X100V, 23mmF2 lens, Gelişmiş Hibrit Vizör’de iyileştirmeler, iklime karşı dayanıklılık ve açılabilen yeni bir arka LCD dahil bir dizi yeniliklerle donatıldı.

7.02.2020Teknoloji
Bir dönemin sonu BlackBerry telefonlar artık üretilmeyecek

Bir dönemin sonu! BlackBerry telefonlar artık üretilmeyecek

2016 yılında TCL Communications ile kendi adını taşıyan telefonların tasarım ve üretim hakları konusunda anlaşan BlackBerry, bu anlaşmanın sona erdiğini açıkladı. Şirketin gelecekte yeniden akıllı telefon üretip üretmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

4.02.2020Teknoloji
TCL Plex için Android 10 güncellemesi kullanıcılara sunuldu

TCL Plex için Android 10 güncellemesi kullanıcılara sunuldu

Dünyanın önde gelen teknoloji markalarından TCL, geçtiğimiz aylarda tanıttığı ve satışa sunduğu telefonu TCL Plex için Android 10 güncellemesini kullanıcılarına sunmaya başladı.

28.01.2020Teknoloji
CES 2020: TCL, ev ve hayvanlar için özel çözümlerini tanıttı

CES 2020: TCL, ev ve hayvanlar için özel çözümlerini tanıttı

TCL Communication bugün en yeni LINKHUB ve MOVETRACK serisi ürünleri olan LINKHUB Wi-Fi Mesh AC1200'ü ve MOVETRACK Pet Tracker'ı CES 2020'de tanıttı. Hareket halindeyken tüm akıllı cihazların ve hayvanların bile bağlanmasını sağlayan bu cihazlar, TCL'in televizyon, ses ürünleri, akıllı ev cihazları ve mobil cihazlardan oluşan entegre ekosistemini büyütüyor.

8.01.2020Teknoloji
CES 2020: TCL, 5Gli ilk telefonunu sahneye çıkardı

CES 2020: TCL, 5G'li ilk telefonunu sahneye çıkardı

Dünyanın önde gelen teknoloji üreticilerinden TCL, Las Vegas'ta devam eden teknoloji fuarı CES 2020'de yeni ürünlerini sergiledi. Bu ürünlerden biri de 5G teknolojisine sahip olan ilk telefonu TCL 10 5G oldu.

7.01.2020Teknoloji
Teknoloji trendleri: Yeni uzay gemisi ve esnek ekranlar

Teknoloji trendleri: Yeni uzay gemisi ve esnek ekranlar

Eğer hayalinizde uzaya gitmek varsa ve harcayacak epey yüklü miktarda paranız da bulunuyorsa, 2020 sizin için heyecan verici bir yıl olabilir.

24.12.2019Teknoloji
Motorola Razr mı yoksa Samsung Galaxy Fold mu

Motorola Razr mı yoksa Samsung Galaxy Fold mu?

Ekranı katlanabilen telefonlar, gelecekte daha sık karşımıza çıkacak. Peki hangi telefon daha iyi: Samsung'un bu yılın başlarında duyurduğu telefonu Galaxy Fold mu yoksa Motorola Razr mı? Okuyun, kararı siz verin.

20.12.2019Teknoloji
Dünyayı şaşkına çeviren telefon Ekranına dikkat...

Dünyayı şaşkına çeviren telefon! Ekranına dikkat...

Ne Huawei ne Samsung... Bu kez çok başka bir isim ekranı üçe katlanabilen telefon yaptı.

21.11.2019Teknoloji
Motorola Razr ile ekran defalarca katlanacak; ama kırılmayacak

Motorola Razr ile ekran defalarca katlanacak; ama kırılmayacak

Samsung ve Huawei'nin bu yılın başlarında dünyaya duyurduğu ekranı katlanabilen telefonları büyük ses getirmiş, akıllı telefonların geleceği gözler önüne serilmişti. Ancak Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X'in dünya genelinde satışa sunulmaması ise ürünlerin teknik sorunları fazlasıyla barındırdığı ve son kullanıcının karşısına çıkmaya hazır olmadığını gösterdi. Motorola ise bir sürpriz yaparak Razr ile eski tasarımını ekranı katlanabilen formuyla tekrar ortaya çıkardı. Ancak Motorola, ilk günden iddialı bir giriş yaptı ve şirket yetkililerine göre ekran defalarca katlanacak; ama kırılmayacak.

18.11.2019Teknoloji

Yazar Sonuçları

Ekranı katlanabilen telefonlar hayal kırıklığı mı?

Telefonların iyiden iyiye akıllanmasıyla birlikte şimdi de telefonların kamerasını ve tasarımını daha çok konuşur olduk. Öyle ki ekranı katlanabilen telefonlar dahi satışa sunuldu. Peki yıllardır hayalini kurduğumuz ekranı katlanabilen telefonlar gerçekten de beklediğimiz gibi mi oldu? Yoksa bir hayal kırıklığından öteye gidemedi mi?

1.01.2021

Akıllı telefonlar neden yeni bir şey sunmuyor?

Her gün yeni bir akıllı telefonun duyurusu yapılıyor. Pek çok marka var ve gerçekten de kullanıcılar için pek çok çözümü bir arada sunuyorlar. Peki gerçekte yeni çıkan telefonlar müthiş yeniliklerle mi geliyor? Yoksa sektör olduğu gibi yerinde mi sayıyor?

22.05.2020

Ekranı katlanabilen telefonlar hayatımızı değiştirecek mi?

Huawei, Samsung, Motorola, TCL gibi bir dizi teknoloji üreticisi, ekranı katlanabilen telefonlarıyla dikkatleri üzerlerine çekmeyi başarıyor. Size 4 marka saymış olsam da aslında son tüketiciye gerçek manada ulaşabilen tek bir ekranı katlanabilen telefon yok!

29.02.2020