EKSTRA
MENÜ

Sihirli Annem

Sihirli Annem ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sihirli Annem haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 650 Sihirli Annem haberi bulunmuştur.

Sihirli Annem Haberleri

Yalım Eralp: Devlet hayatında sıfır hataya yakın çalıştım ama özel hayatım hatadan geçilmez

Yalım Eralp: Devlet hayatında sıfır hataya yakın çalıştım ama özel hayatım hatadan geçilmez

Uluslararası satrançlarda ağartılmış saçlar; onurla, aşkla, biraz da yalnızlıkla taçlandırılmış bir ömür... Onun dünyasına girince siz de kendinizi Özal, Demirel gibi efsanelerden Turgut Bey, Süleyman Bey diye söz ederken buluyorsunuz. Emekli diplomat Yalım Eralp’i Kadıköy’de zeybek kursunda yakaladık. 76’lık bir delikanlının biriktirdiği en diplomatiğinden Türkiye notları, en gurmesinden hayat dersleri...

13.02.2016Hayat
Beşiktaş’ın eski hocası Slaven Bilic: Kadınlara saygım sonsuz ama futbol onlardan daha güzel

Beşiktaş’ın eski hocası Slaven Bilic: 'Kadınlara saygım sonsuz ama futbol onlardan daha güzel'

Beşiktaş’ı şampiyon yapamasa da burada geçirdiği iki yılda futbol dünyamıza tarzıyla, tavrıyla imzasını atan Slaven Bilic, İngiltere’de İzzet Çapa’yla bir araya geldi.

30.01.2016Magazin
Ceyhun Yılmaza resmen aklımıza her geleni sorduk

Ceyhun Yılmaz'a resmen aklımıza her geleni sorduk!

Yıllar önce ilk radyoda sesini duyduk, sevdik, sonra sosyal medyayla daha da tanıdık. Bize hep bir şeyler anlatan, şiirler okuyan, her daim güzel konuşan adam Ceyhun Yılmaz. Bu sefer de, merak ettiğimiz ne varsa, ona soralım dedik.

25.01.2016Kampüs
Halit Kıvanç: Üç parti aynı anda ‘Sen bizdensin’ diyerek vekillik teklif etti, neredeyse ağlayacaktım

Halit Kıvanç: Üç parti aynı anda ‘Sen bizdensin’ diyerek vekillik teklif etti, neredeyse ağlayacaktım

Beş yaşında evde gazete okudu. Okul müdürünün masasındaki gazeteyi okuyunca beş buçuğunda ilkokula başlatıldı. Hukuk okudu, bir süre yargıçlık yaptı, “Bana göre değil” diyerek kısa sürede vazgeçti. Türkiye’nin televizyonla tanıştığı günden bu yana ekranda. Milli maçları o anlattı, Pele’yle ilk röportajı o yaptı. Sezen Aksu’yu ilk o anons etti. 30’dan fazla kitap yazdı. Şimdi yeniden basılan ‘Telesafir’le karşınızda. Halit Kıvanç, 90 yaşında Halit Kıvanç hâlâ mikrofona konuşuyor, hâlâ onu dinlemeyi çok seviyoruz...

30.12.2015Hayat
Nilay Deniz: Aşklarımı güzel yaşadım

Nilay Deniz: Aşklarımı güzel yaşadım

Yıldızı “Aşk Yeniden” dizisindeki Selin rolüyle parlayan Nilay Deniz, Pantene Altın Kelebek Ödül Töreni’nde “Parlayan Yıldızlar” kategorisinde ödüle layık görüldü. Ödül heyecanı yaşayan genç oyuncu, oyunculuk serüveninin nasıl başladığını ve hakkında merak edilenleri anlattı.

12.11.2015Kelebek
Ferhan Şirvan, kanseri inanılmaz mücadeleyle yendi

Ferhan Şirvan, kanseri inanılmaz mücadeleyle yendi

İZMİR’de, babası, annesi, kız kardeşi ve kayınvalidesi kanser hastasıyken kendisine de meme kanseri tanısı konulan mühendis 53 yaşındaki Ferhan Şirvan, hastalığın hayatını ele geçirmesine izin vermedi.

6.04.2015Ege
İşte 2014ün En Pinokyo Anneleri

İşte 2014'ün En Pinokyo Anneleri

Adil ışık'tan 750 TL'lik hediye çeki kazanan 40 Pinokyo Anne

29.12.2014Etkinlikler
Thomas Piketty: Bu kadar milyarderinizin olması son derece tuhaf

Thomas Piketty: Bu kadar milyarderinizin olması son derece tuhaf

‘21. Yüzyılda Kapital’ kitabıyla bir anda ‘ekonominin rock starı’ olan Thomas Piketty: Sizden kat kat zengin Japonya’dan daha fazla dolar milyarderine sahipsiniz. Bazılarının zenginleşmesi elbet kötü değil ama büyümenin daha eşit dağılması gerekir.

24.11.2014Hayat
Beyaz Mucize Yoğurt

Beyaz Mucize Yoğurt!

Türk mutfak kültürünün Dünya mutfağına armağanı sofraların yasak olmayan hatta şart koştuğumuz beyaz mucizesi yoğurttan bahsetmek istiyorum...

Naomi & Claudia & Eva

Naomi & Claudia & Eva

Öylesine profesyoneller ki, moda dünyasının 90’ların süpermodellerine sadakatine şaşmamalı. Taze kalan bir nostalji. Sonuç garanti. Onlarla güvenli alandasınız. Kaldı ki, Claudia Schiffer, Naomi Campbell ve Eva Herzigova’ya bakınca zamanın götürdüklerini göremiyorum. Bir genç kızdan kadınlığa dönüşmenin olgunluğu dışında neredeyse hiç değişmemişler.

26.10.2014Stil
Çeyrek asırlık Sinan Özen

Çeyrek asırlık Sinan Özen

Bu sene sanat yaşamında 25. yılını kutlayan Sinan Özen, “Babamın Şarkıları ve İnce Saz” adını verdiği 17. albümü ile sevenlerinin karşısına çıktı. “Dilim döndüğünce müziğin evrensel olduğunu, sınıflandırılmaması gerektiğini anlatmaya çalıştım.” diyen Sinan Özen ile 25 senenin ona neler kattığını ve ondan neler götürdüğünü konuştuk.

26.09.2014Magazin
Bu hafta 5 film vizyona girecek

Bu hafta 5 film vizyona girecek

Türkiye sinemalarında bu hafta 2'si animasyon 5 film vizyona girecek.

17.08.2014Keyif
Haftanın Vizyona Giren Filmleri

Haftanın Vizyona Giren Filmleri

Bugün vizyona giren filmleri kaçırmamanızı öneriyoruz...

14.08.2014İyi Yaşam
Zara: Eşim Akifin benim için bir titri yok

Zara: 'Eşim Akif'in benim için bir titri yok'

Annelik kadınlara gerçekten de bambaşka bir enerji, bambaşka bir güzellik katıyor. Ünlü yorumcu Zara da şu sıralar anneliğin tadını çıkaran isimlerden. “Ben bir aşk evliliği yaptım İzzet” diyor gözlerinin içi ışıldarken: “Akif’le 2012’nin mart ayında evlendik ve en az iki sene gezip, tozup kendimizi yaşayalım dedik. Bir mayıs günü ‘Akif biz anlaşmayı bozduk’ dedim. Beklemediğimiz bir zamanda olmuştu Dila. İyi ki de olmuş, deliler gibi aşığız ona.”

2.08.2014Magazin
Kermit’i sana yedirmem

Kermit’i sana yedirmem!

Kermit ve Miss Piggy aşklarını yeni Muppets filmi ‘Muppets Aranıyor’da yaşayacak.

21.06.2014Hayat
Çocukların 23 Nisan dilekleri: Şiddet gören çocuk kalmasın

Çocukların 23 Nisan dilekleri: Şiddet gören çocuk kalmasın

Türkiye’nin farklı illerinden, ilk ve ortaokul seviyesinden dört çocuk 23 Nisan dileklerini, istek ve hayallerini Hürriyet’e anlattı. Yaşadıkları hayat, koşulları, okulları, çevreleri farklı olsa da benzer dileklerde bulundular: Çocuklar ölmesin, bize şiddet dursun ve çocuk işçiler olmasın.

21.04.2014Eğitim
Çatışma

Çatışma

Az önce telefonla beni arayan iki farklı ses, aynı olaya iki farklı yorumda bulunan iki kişi: anne ve kızı. Her ikisi de çatışmadan mütevellit asabi. Halet-i ruhiyelerini anlamamak olası değil! Söz konusu anne ve kızları olunca “çatışma” da ilişkilerin olmazsa olmazı oluyor.

4.04.2014Kelebek
2013’te kaybettik

2013’te kaybettik

2013 sevinçlerle, üzüntülerle, anılarla geçti gitti. Hayatımıza yeni eklenenler de oldu, eksilenler de... Kaybettiğimiz isimleri, onları yakından tanıyanlar anlattı…

30.12.2013Kelebek
Zoraki patron

Zoraki patron

AYAKKABIDA 75 yılı geride bırakan Hotiç’in uzun yıllar Koç, Sabancı ve Boyner Holding’de üst düzey yöneticilik yapan Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hotiç, aile şirketinin başına 6 yıl önce geçti.

8.12.2013Ekonomi
Emek yoksa yetenek hiçbir şeydir

Emek yoksa yetenek hiçbir şeydir

Yozgat Blues’daki rolüyle Altın Koza’da En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü alan Ercan Kesal, “Ben sadece çalışmaya inanırım” diyor. Oyunculuğuyla da yazdıklarıyla da ses getiren Kesal, sinema ve edebiyata gönlünü kaptırmış bir hekim. Bir yandan da antropoloji doktorası yapıyor.

27.09.2013Kelebek
PARAMI YÖNETEBİLİYORUM

PARAMI YÖNETEBİLİYORUM

Gençlerin Hayatı ‘Paramı Yönetebiliyorum’ ile Değişiyor.

19.05.2013Advertorial

Yazar Sonuçları

Monşerle dans

Uluslararası satrançlarda ağartılmış saçlar; onurla, aşkla, biraz da yalnızlıkla taçlandırılmış bir ömür... c

13.02.2016

Masallar hayal etme fırsatı verir

Judith Liberman Türkiye’de 11 yıldır yaşayan bir Fransız.

6.02.2016

Kadınlara saygım sonsuz ama futbol onlardan daha güzel

Beşiktaş’ı şampiyon yapamasa da burada geçirdiği iki yılda futbol dünyamıza tarzıyla, tavrıyla imzasını atan Slaven Bilic, İngiltere’de bir araya geldim.

30.01.2016

Sihirli Dilek Kutusuna gelenler

Hepinize teşekkür ederim. Ne çok iyi dilek okudum, ne kadar anlamlı dilekler okudum anlatamam.

29.12.2015

Kilolarım peşimi bırakmıyor

Ben 19 yaşındayım ve aşırı kiloluyum. İradeli değilim, diyet yapamıyorum. Bu yüzden evden dışarı çıkamıyorum. Çok mutsuzum.

11.12.2015

Yeşilçam tadında bir dizi 'Bir Deniz Hikayesi'

Yarın yepyeni bir dizi Kanal D ekranında perde açıyor...

13.09.2015

Düşündüğün her şey yanılama, hissettiğin her şey hakikattir

O aslında fizik tedavi ve rehabilitasyon eğitimi almış bir tıpçı.

5.07.2015

“Annemi bir başka hekime emanet eder gibi…”

Bugüne kadar hep hayalim doğum izlemekti. İnternetten defalarca izledim ama tatmin etmedi. Ne zaman bu hayalimi dile getirsem “Saçmalama, çok zor! Hayattan soğursun…” dediler. İnsan neden hayattan soğusun ki? Bir cana şahit olmak, ilk nefesini görmek, ilk sesi duymak… O ana şahit olmak benim için her şeye değer.

2.07.2015

Aşkın birden fazla hali var: Kimi taşır kimi altına kalır

Avrupa Yakası’nın yeni popüler olmaya başladığı zamanlardı... Bütün bir hafta sonu evden hiç çıkmamış, neredeyse bir sezonun tamamını büyük keyifle izlemiştim. Hemen ardından da Bodrum’a tatile gittim. Bir baktım Türkbükü’nün en ünlü restoranında karşımda Volkan duruyor! O kadar bölümü üst üste izleyince Ata’yı gerçekten arkadaşım zannettiğimden kendimi hemen onun yanında buldum. İşte böyle tanıştık biz Ata’yla...

9.05.2015

3 Adam: Çocukluğumuzda çok dışlandık

Onlar mahallenin dışlanan, itilip kakılan sümüklü çocukları olarak başladıkları hayatlarına, hepimizin tanıdığı “komik adamlar” olarak devam ediyor...

11.04.2015

12 yaşında bir çocuk

Cape Town yakınlarında bir kafede oturmuş bizi fok balıklarına götürecek teknenin gelmesini bekliyorduk. Elimde çay, önümdeki tabakta omlet vardı. Kızım ve oğlum kahvaltılarını ediyorlardı.

25.12.2014
Aralayın ve hiç korkmayın

Aralayın ve hiç korkmayın

Telaşsız hayatıma ve yeni bana kendim ‘hoş geldim’ diyerek, en güzel ve en kolay yaptığım şeyi terki terk etmeyi bırakarak kapatıyorum dedim kapıları kendime, yolum artık sadece içindekilerle.

10.12.2014

Oyunculuk savaştan kaçış yolumdu

Alma Terzic, Angelina Jolie’nin yönettiği Bosna iç savaşını anlatan “Kan ve Aşk” (In the Land of Blood and Honey) filmiyle adını duyurmuştu.

6.12.2014

Hatırla ey hocam!

Dilimizden anlar diyerek teneffüslerde yakalarsak sohbete tutuyoruz. Ama derste mum gibi diziyor bizi.

30.09.2014

Benim için Akif’in titri yok

Annelik kadınlara gerçekten de bambaşka bir enerji, bambaşka bir güzellik katıyor. Ünlü yorumcu Zara da şu sıralar anneliğin tadını çıkaran isimlerden. “Ben bir aşk evliliği yaptım İzzet” diyor gözlerinin içi ışıldarken: “Akif’le 2012’nin mart ayında evlendik ve en az iki sene gezip, tozup kendimizi yaşayalım dedik. Bir mayıs günü ‘Akif biz anlaşmayı bozduk’ dedim. Beklemediğimiz bir zamanda olmuştu Dila. İyi ki de olmuş, deliler gibi aşığız ona.” İşte size bir yanı Kürt bir tarafı Türk, anne tarafından Alevi baba tarafından Sünni ama tepeden tırnağa aşk ve müzik dolu güzeller güzeli bir kadının, Zara’nın öyküsü efendim... Bu aralar Zara, içinde İbrahim Tatlıses’ten Orhan Gencebay’a, Müslüm Gürses’ten Ferdi Tayfur’a kadar bir devre ışık tutan eserlerin yer aldığı “Derin Aşk” isimli yeni albümünün heyecanını yaşıyor. Ben onunla çok keyif alarak konuştum, size de keyifli okumalar...

2.08.2014

367 garabet mi?

TBMM, 184 milletvekili olmadan toplanamıyor.

5.07.2014

2014'te Türkiye'yi zor günler mi bekliyor?

Ünlü Astrolog Şenay Yangel ile astroloji dünyasında keyifli bir yolculuğa çıkıyoruz.

22.10.2013

Annelerin uzmanlık alanları

Anne olduktan sonra çok değişiyor insan. Zaman da ha hızlı ve dolu dolu geçiyor, yepyeni duygular keşfediliyorken, kişisel gelişim gözüyle bakıldığında “çok şey öğreniyor” hatta yeteneklerini geliştiriyor.

15.08.2013

Edirne’nin yıldızı parlıyor

GEZİ Parkı’nda, eylemlerin ilk başladığı gün “Bende direneceğim” diye tutturan genç ruhlu annemi ancak memleketi Edirne’ye götürerek avutabildim.

17.06.2013

Kemandan kemençeye

‘Bedia’, bir kişinin ekseninde Türkiye’yi anlatan uzun bir öykü. İstanbul’dan Karadeniz’e uzayan bir aile öyküsüyle başlıyor.

14.06.2013