EKSTRA
MENÜ

Sıcaklık

Sıcaklık ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sıcaklık haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 11.052 Sıcaklık haberi bulunmuştur.

Sıcaklık Haberleri

Süper fırtınada soğukluk rekoru kırıldı...

Süper fırtınada soğukluk rekoru kırıldı...

Ekvator'da ABD'ye ait Noaa-20 adlı uydu tarafından 2018 yılında gerçekleştirilen araştırmada süper soğuk fırtınada, -111 derece ile sıcaklık rekoru kırıldığı açıklandı.

27.03.2021Dünya
Gülibrişim Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Gülibrişim Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Gülibrişim Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Gülibrişim Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Gülibrişim ağacı nedir? Gülibrişim ağacının özellikleri nelerdir? Gülibrişim ağacı nerelerde yetişir? Gülibrişim ağacının faydaları nelerdir? Gülibrişim ağacının bakımı nasıl yapılır? Gülibrişim ağacının kökeni ve Latince adı nedir? Gülibrişim ağacının özellikleri hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

26.03.2021Bitki Bakımı
Ekmek Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Ekmek Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Ekmek Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Ekmek Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Ağaçlar pek çok özellikleri ile insan dostu olma özelliğine sahiptir. Ama ekmek ağacı diğer ağaçlardan farklı olarak, dünyada yaşanan açlık sorunlarına bile çözüm olabilir. Meyvesi ile son derece önemli bir yere sahiptir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

26.03.2021Bitki Bakımı
Kış sıcaklık rekoru Rizede kırıldı 27 dereceyi gördü

Kış sıcaklık rekoru Rize'de kırıldı! 27 dereceyi gördü

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre Türkiye’de bu yıl kış mevsimi sıcaklık rekoru 27 derece ile Rize’de ölçüldü. Kent sakinleri yağmurun şehrinde yağmuru özledikleri bir kış geçirdiklerini söyledi.

26.03.2021Gündem
Çikolata Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Çikolata Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Çikolata Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Çikolata Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Çikolata ağacı nedir? Çikolata ağacının özellikleri nelerdir? Çikolata ağacı nasıl yetiştirilir? Çikolata ağacının diğer adı nedir? Çikolata ağacı yetiştirmek için hangi iklim koşulları gerekmektedir? Çikolata ağacının yaşam süresi ne kadardır? Çikolata ağacının bakımı nasıl yapılır? Çikolata ağacının faydaları ve kullanım alanları nelerdir? Çikolata ağacının özellikleri hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

25.03.2021Bitki Bakımı
Mor Salkım Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Mor Salkım Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Mor Salkım Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Mor Salkım Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Mor salkım ağacı nedir? Mor salkım ağacı nerelerde bulunur? Mor salkım ağacı hangi şartlarda yetişmektedir? Mor salkım ağacının özellikleri nelerdir? Mor salkım ağacının faydaları nelerdir? Mor salkım ağacı nasıl yetiştirilir? Mor salkım ağacı çeşitleri var mıdır? Mor salkım ağacının kökeni neresidir? Mor salkım ağacı hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

25.03.2021Bitki Bakımı
Benjamin Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Benjamin Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Benjamin Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Benjamin Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Benjamin ağacı özelliği olan bir bitkidir ve faydaları da oldukça fazladır. Benjamin bitkisinin yetiştirilmesi çok kolay değildir. Ama doğru ortam yaratılırsa yetiştirmek mümkün olacaktır. Ayrıca yapraklarının güzelliği ile oldukça dekoratif bir görüntü sunar. İşte, merak edilen tüm detaylar.

25.03.2021Bitki Bakımı
Mart kapıdan baktırdı

Mart kapıdan baktırdı

Önceki gece yurdun özellikle orta ve batı kesimini etkisi altına alan kar yağışıyla, bahar havası kışa döndü. Başkent Ankara ve İstanbul başta olmak üzere çok sayıda şehir, mart sonunda kar sürpriziyle güne uyandı...

25.03.2021Gündem
Asma Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Asma Üzüm Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Asma Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Asma Üzüm Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Asma ağaçlarının birçok türü olsa da ülkemizde en çok bilinen türü üzüm veren asmalardır. Uzayan dallarının doğru şekilde asılmasıyla çardak yapımlarında da kullanılan asmalar hem lezzetli meyveleri hem de görselliğiyle ilgi görür. Asma ağaçları ile ilgili bilinmesi gerekenleri derledik.

24.03.2021Bitki Bakımı
Vaka sayılarındaki artışta soğuk hava etkisi

Vaka sayılarındaki artışta 'soğuk hava' etkisi

Ankara Şehir Hastanesi Acil Tıp Kliniği İdari ve Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Hakan Oğuztürk, bahar aylarına girilmesine rağmen soğuk havaların devam etmesi nedeniyle vatandaşların hala kapalı ortamlarda zaman geçirmek zorunda kaldığını söyledi. Oğuztürk, "Bu da Vuhan versiyonuna göre yeni mutant virüslerin dominant bir karakter özelliği kazandığı günümüzde bulaştırıcılık özelliğinin artmasından dolayı maalesef vaka sayılarının artmasına sebebiyet verdi" dedi.

24.03.2021Gündem
Karabiber Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Karabiber Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Karabiber Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Karabiber Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Türkiye'de yetişen pek çok ağaç vardır. Bu ağaçlardan bir tanesi de Karabiber ağacıdır. Karabiber ağacı biber ağacı türlerinden biri olarak bilinmektedir. Özellikle Karabiber ağacı yetiştirmek isteyen kişiler nasıl yetiştireceğinin araştırmasını yapmaktadırlar. Son haftalarda karabiber ağacı ile ilgili araştırma yapılmaktadır. Peki karabiber ağacı nedir? Karabiber ağacı nasıl yetiştirilir? Karabiber ağacı özellikleri nedir? Karabiber ağacı bakımı nasıldır? Karabiber ağacı ne zaman dikilmelidir? İşte Karabiber ağacı ile ilgili bilinmesi gereken tüm detaylar.

24.03.2021Bitki Bakımı
Kamkat Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Kumkuat Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kamkat Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Kumkuat Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kamkat ağacı turunçgiller familyasından gelmektedir ve Çincede altın portakal anlamına gelmektedir. Bu ağacın meyvesi ise yenebilir ve kabuğu soyulmadan tüketilir. Pek çok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır ve meyveleri tam bir vitamin deposudur. İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.03.2021Bitki Bakımı
Kakao Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Kakao Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kakao Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Kakao Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Dünya üzerinde meyve ağaçlarının yanı sıra pek çok farklı türde ağaçlar yer almaktadır. Bu ağaçların da hem doğaya hem de insanlığa pek çok yararı bulunuyor. Kakao ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

24.03.2021Bitki Bakımı
Kaju Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Kaju Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kaju Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Kaju Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Çerez tabaklarımızın içini süsleyen kuruyemişlerden biri de kajudur. Kaju ağaçta yetişmektedir. Kaju ağacı nedir? Kaju ağacı Latince ismi nedir? Kaju ağacı özelliklerinelerdir? Kaju ağacı ne zaman dikilir? Kaju ağacı nerede yetişir? Kaju ağacı nasıl yetiştirilir ve nasıl budanır? İşte tüm detaylar.

24.03.2021Bitki Bakımı
Fındık Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Fındık Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Fındık Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Fındık Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Özellikle ülkemizde bazı bölgelerle özdeşleşmiş tarımsal ürünler bulunmaktadır. Bu tarımsal ürünlerin bakımı da titizlikle yapılmaktadır. Bu ürünlerden bir tanesi de fındık ağacıdır. Fındık ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Fındık ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında bilgiler nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.03.2021Bitki Bakımı
Avokado Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Avokado Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Avokado Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Avokado Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Avokado ağacının bakımı oldukça kolay meyvesi ise, çok lezzetli ve faydalı bir meyvedir. Olgun bir avokado yediğiniz zaman çekirdeğini atmayarak dikmeniz gerekir. Avokado ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Sizler için derledik.

24.03.2021Bitki Bakımı
Prof. Dr. Şenden İstanbul için uyarı... Bahar gelecek mi sorusuna cevap verdi

Prof. Dr. Şen'den İstanbul için uyarı... Bahar gelecek mi sorusuna cevap verdi

Meteoroloji'den alınan bilgiye göre, Eskişehir ve Kütahya çevrelerinde yer yer kuvvetli (5-15 cm) olmak üzere karla karışık yağmur ve kar şeklinde yağış bekleniyor. CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen de, 'Yarın İstanbul’da akşama doğru karla karışık yağmur, yükseklerde kar yağışı görülecek. Bu durum iki gün devam edecek.' açıklamasında bulundu. Şen 'bahar gelecek mi?' sorusuna ise, 'Hiç bahar gelecek diyemiyoruz. Biraz Nisan’ın ilk haftasında da bu kadar soğuk olmasa da yine yağışlı geçireceğiz gibi geliyor.' şeklinde cevap verdi.

23.03.2021Gündem
Prof. Dr. Orhan Şenden hava durumu uyarısı

Prof. Dr. Orhan Şen'den hava durumu uyarısı

Meteoroloji'den alınan bilgiye göre, Doğu Anadolu Bölgesi'nde gök gürültülü sağanak öngörülüyor. CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen ise, 'Bugün ve yarın Güney Doğu Anadolu ya Bugün Doğu Anadolu'ya çamur yağar.' uyarısında bulundu.

23.03.2021Gündem
“Pandemide hastaneye başvurular gecikti; böbrekler ihmal edildi”

“Pandemide hastaneye başvurular gecikti; böbrekler ihmal edildi”

Gece sık sık idrara çıkma, idrarda koyu renk veya köpüklenme, bacaklarda şişlik gibi şikayetlerin böbrek hastalıklarının habercisi olduğunu ifade eden Nefroloji Uzmanı Doç. Dr. Mahmut Altındal, pandemi döneminde böbrek hastalıklarının belirtilerinin göz ardı edilerek hastaneye başvurularda gecikmeler yaşandığını söyledi.

23.03.2021Sağlık
Horlamanın nedeni uyku apnesi olabilir

Horlamanın nedeni "uyku apnesi" olabilir

Dünya genelinde insanların yüzde 35,7’sinin uyku problemi yaşadığını belirten Çene-Yüz Protezi Uzmanı Dr. Tuğrul Saygı, horlamanın kişinin uyku kalitesine dair önemli mesajlar verdiğine dikkat çekti. Saygı, “Aşırı horlama burun, boğaz ve çene şekliyle ilgili sorunlar veya uyku apnesi gibi hastalıkların habercisi olabilir” uyarısında bulundu.

22.03.2021Sağlık
İstanbul barajları doldu ama yeterli mi ‘Su kıtlığı çok yakın, yazı zor çıkarırız

İstanbul barajları doldu ama yeterli mi? ‘Su kıtlığı çok yakın, yazı zor çıkarırız'

Kuraklık ve mevsim normallerinin altındaki yağışlar İstanbul’un barajlarını yüzde 20 seviyelerine düşürmüştü. Sonra yağan kar ve yağmurlarla doluluk arttı. Ama tehlike geçti mi? Daha geniş perspektiften bakıldığında İstanbul'un su durumu nasıl? Konunun uzmanları Hürriyet.com.tr’ye anlattı…

22.03.2021Gündem
Baş ağrısı neden olur, nasıl geçer İşte baş ağrısının nedenleri

Baş ağrısı neden olur, nasıl geçer? İşte baş ağrısının nedenleri

Baş ağrısı farklı nedenlerle ortaya çıkabiliyor. Pek çok kişinin ortak problemi olan baş ağrısı günlük işleri ve sosyal hayatı da olumsuz etkiliyor. Hal böyle olunca, çözüm olarak doğal yöntemler de merak konusu. Peki baş ağrısı neden olur, nasıl geçer? İşte baş ağrısının nedenleri

21.03.2021Sağlık
Kandillinin bilinmeyen yüzü Detayları anlattılar

Kandilli'nin bilinmeyen yüzü! Detayları anlattılar

Her deprem sonrası değerlendirmelerin yapıldığı Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi, astronomi, meteoroloji, jeomanyetizma laboratuvarları ile de 153 yıldır bilime ışık tutuyor. Kandilli Rasathanesi, Astronomi Laboratuvarı'nda sürdürülen bir diğer çalışma ise Adli Bilimler'in bir dalı olan Adli Astronomi. Hülya Yeşilyaprak, Adli Astronomi alanında yaptıkları çalışmalar hakkında, 'Adli Astronomi 1950'li yıllarda başlıyor. Örneğin ölümlü bir trafik kazası oluyor ya da beni çok üzen bir konu özellikle tarlalarda insanlar birbirlerini yaban domuzu sanıp vuruyor.' ifadelerini kullandı.

21.03.2021Haber
Antalya-Konya arasındaki Demirkapı Tünelinin 2022 sonunda hizmete girmesi hedefleniyor

Antalya-Konya arasındaki Demirkapı Tüneli'nin 2022 sonunda hizmete girmesi hedefleniyor

Demirkapı Tüneli'nin yüzde 80'i tamamlandı. İkinci tüpünde son 600 metrelik aşamanın kaldığı projenin tamamının 2022 sonunda teslim edilmesi planlanıyor.

21.03.2021Ekonomi
Kandillinin bilinmeyen yüzü İşte detaylar...

Kandilli'nin bilinmeyen yüzü! İşte detaylar...

Her deprem sonrası değerlendirmelerin yapıldığı Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi, astronomi, meteoroloji, jeomanyetizma laboratuvarları ile de 153 yıldır bilime ışık tutuyor. Kandilli Rasathanesi, Astronomi Laboratuvarı'nda sürdürülen bir diğer çalışma ise Adli Bilimler'in bir dalı olan Adli Astronomi. Hülya Yeşilyaprak, Adli Astronomi alanında yaptıkları çalışmalar hakkında, 'Adli Astronomi 1950'li yıllarda başlıyor. Örneğin ölümlü bir trafik kazası oluyor ya da beni çok üzen bir konu özellikle tarlalarda insanlar birbirlerini yaban domuzu sanıp vuruyor.' ifadelerini kullandı.

21.03.2021Gündem
Dev projede sona gelindi 2022 sonunda hizmete girecek

Dev projede sona gelindi! 2022 sonunda hizmete girecek

Demirkapı Tüneli'nin yüzde 80'i tamamlandı. İkinci tüpünde son 600 metrelik aşamanın kaldığı projenin tamamının 2022 sonunda teslim edilmesi planlanıyor.

21.03.2021Ekonomi
Hava nasıl olacak İstanbul için kuvvetli yağış uyarısı - MGM 21 Mart il il hava durumu tahminleri

Hava nasıl olacak? İstanbul için kuvvetli yağış uyarısı - MGM 21 Mart il il hava durumu tahminleri

Hava durumu için Meteoroloji'den yeni açıklama geldi. Yurt genelinde ani sıcaklık değişimleri sonrası Meteoroloji, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve kar yağışının etkili olacağını duyurdu. Yurdun doğusunu etkisi altına alan kar yağışı, iç kesimlerde de yerini yağmura bırakacak. Trakya kesimi ile İstanbul ve Çanakkale çevrelerinde pazar günü sağanak yağışların kuvvetli olması ön görülüyor. Hava sıcaklığı ise kentte 9 derece olacak. İşte, MGM 21 Mart İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri.

20.03.2021Gündem
Prof. Dr. Orhan Şenden Sıra dışı meteorolojik olaylar açıklaması Salı günü kar geliyor

Prof. Dr. Orhan Şen'den 'Sıra dışı meteorolojik olaylar' açıklaması! Salı günü kar geliyor

Meteoroloji'nin son hava durumu raporunda soğuk hava ve kar yağışının döneceğini açıklamasının ardından CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, 'Önümüzdeki dört gün sıra dışı meteorolojik olaylar yaşayacağız' mesajını paylaşmıştı. Prof. Dr. Şen yaptığı açıklamada 4 gün boyunca çok ani sıcaklık değişimlerinin yaşanacağını ve salı akşamı Türkiye'ye kar yağışının geleceğini söyledi. Prof. Dr. Şen, "İstanbul'a kar yağacak mı?" sorusuna da yanıt verdi.

20.03.2021Gündem
Orhan Şen: Önümüzdeki dört güne dikkat

Orhan Şen: Önümüzdeki dört güne dikkat

Meteoroloji'nin son hava durumu raporunda soğuk hava ve kar yağışının döneceğini açıklamasının ardından CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, 'Önümüzdeki dört gün sıra dışı meteorolojik olaylar yaşayacağız' mesajını paylaşmıştı. Prof. Dr. Şen yaptığı açıklamada 4 gün boyunca çok ani sıcaklık değişimlerinin yaşanacağını ve salı akşamı Türkiye'ye kar yağışının geleceğini söyledi. Prof. Dr. Şen, "İstanbul'a kar yağacak mı?" sorusuna da yanıt verdi.

20.03.2021Haber
Sıcaklık farkı, çileğin şeklini bozdu

Sıcaklık farkı, çileğin şeklini bozdu

ANTALYA'da seralarda üretilen çileklerden bazılarının iri ve şeklinin bozuk olması, tüketicilerde 'hormon mu kullanılıyor' endişesi yaratıyor. Ziraat mühendisleri, şekil bozukluğunun, iklim değişikliğinin de neden olduğu gece-gündüz sıcaklık farkından kaynaklandığını açıkladı.

19.03.2021Gündem
Pendik ve Kartal sahilinde tedirgin eden görüntünün nedeni belli oldu

Pendik ve Kartal sahilinde tedirgin eden görüntünün nedeni belli oldu

İstanbul'da Pendik ve Kartal sınırında kalan sahil şeridinde deniz yüzeyinde oluşan görüntü endişe yarattı. Çevre sakinlerinin 'kirlilik' olarak gördüğü tabakanın 'deniz salyası' olduğunu belirten Prof. Dr. Yelda Aktan, "Marmara Denizi çok büyük bir baskı altında" dedi.

16.03.2021Haber
İstanbulda tedirgin eden görüntünün nedeni belli oldu

İstanbul'da tedirgin eden görüntünün nedeni belli oldu

İstanbul'da Pendik ve Kartal sınırında kalan sahil şeridinde deniz yüzeyinde oluşan görüntü endişe yarattı. Çevre sakinlerinin 'kirlilik' olarak gördüğü tabakanın 'deniz salyası' olduğunu belirten Prof. Dr. Yelda Aktan, "Marmara Denizi çok büyük bir baskı altında" dedi.

16.03.2021Gündem
Prof. Dr. Orhan Şen canlı yayında illeri tek tek sayıp uyardı: Yağmur, kar, fırtına, çamur...

Prof. Dr. Orhan Şen canlı yayında illeri tek tek sayıp uyardı: Yağmur, kar, fırtına, çamur...

Meteoroloji uyardı, Türkiye'de 5 gün boyunca kar ve yağmur etkili olacak. CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, canlı yayında illeri tek tek sayıp kar, yağmur ve fırtına uyarısında bulundu.

16.03.2021Gündem
PALIT GeForce RTX 3080 GAMING PRO’nun öne çıkan özellikleri

PALIT GeForce RTX 3080 GAMING PRO’nun öne çıkan özellikleri

PC oyuncuları ekran kartlarında son trendi yakından takip ederken, son ayların en çok konuşulan kartı ise hiç şüphesiz NVIDIA’nın hayat verdiği RTX 3080 model ekran kartları. Peki bu kartlar hangi özellikleriyle öne çıkıyor? Gelin beraber inceleyelim.

16.03.2021Teknoloji
Garanti BBVA kömürü finanse etmeyecek

Garanti BBVA kömürü finanse etmeyecek

İklim değişikliğiyle mücadele ve düşük karbonlu ekonomiye geçişte öncü uygulamalarına bir yenisini daha ekleyen Garanti BBVA, kömürü ve kömürle ilişkili aktiviteleri finanse etmeyeceğini duyurdu.

15.03.2021Ekonomi
Prof. Dr. Orhan Şen saat verip uyardı Yağışlı hava geliyor…

Prof. Dr. Orhan Şen saat verip uyardı! Yağışlı hava geliyor…

Önümüzdeki hafta için hava durumu değerlendirmesi yapan CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, ''Yarın öğle saatlerinden itibaren Batı’dan ve Güney Ege’den Türkiye’ye yağışlı hava girecek. Bu yağışlı hava hemen hemen 5 gün ülkemizde kalacak.'' ifadelerini kullandı

14.03.2021Gündem
Hafta içi yağış geliyor

Hafta içi yağış geliyor

Önümüzdeki hafta için hava durumu değerlendirmesi yapan CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, ''Yarın öğle saatlerinden itibaren Batı’dan ve Güney Ege’den Türkiye’ye yağışlı hava girecek. Bu yağışlı hava hemen hemen 5 gün ülkemizde kalacak.'' ifadelerini kullandı

14.03.2021Haber
Boluda lav gölünün soğumasıyla oluşan bazalt sütunlar tespit edildi

Bolu'da lav gölünün soğumasıyla oluşan bazalt sütunlar tespit edildi

Bolu'nun Seben ilçesinde lav gölünün yer altındaki çatlaklara inerek asırlar boyu soğuması sonucu oluşan yüzlerce "bazalt sütuna" rastlandı. Batı Karadeniz Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Mustafa Arslan, "Buradaki oluşumlarda yaklaşık 50-60 santimetre çapında, 15-20 metre yüksekliğinde bazalt sütunları görebilmekteyiz. Bu tabii şu anda yeryüzüne çıkmış olan kısmı. Bunun daha toprak altında devam eden kısımları var" dedi.

12.03.2021Haber
Uzmanından bahar yorgunluğundan kurtulma tavsiyeleri

Uzmanından bahar yorgunluğundan kurtulma tavsiyeleri

İlkbahar ile birlikte başlayan sıcaklık ve basınç değişimlerinin insan vücudu üzerinde problemler meydana getirdiğine dikkat çeken Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Cem Nevşioğlu, doğru beslenmeyle bahar yorgunluğundan kurtulmanın mümkün olduğunu söyledi. Nevşioğlu, bahar yorgunluğunun etkilerini hafifletmek için tavsiyelerde bulundu.

12.03.2021Sağlık
Boluda tespit edildi Ender görülüyor

Bolu'da tespit edildi! Ender görülüyor

Bolu'nun Seben ilçesinde lav gölünün yer altındaki çatlaklara inerek asırlar boyu soğuması sonucu oluşan yüzlerce "bazalt sütuna" rastlandı. Batı Karadeniz Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Mustafa Arslan, "Buradaki oluşumlarda yaklaşık 50-60 santimetre çapında, 15-20 metre yüksekliğinde bazalt sütunları görebilmekteyiz. Bu tabii şu anda yeryüzüne çıkmış olan kısmı. Bunun daha toprak altında devam eden kısımları var" dedi.

12.03.2021Gündem
Prof. Dr. Orhan Şen havadaki değişimin nedenini açıkladı: 1853 yılından bu yana ilk kez oldu...

Prof. Dr. Orhan Şen havadaki değişimin nedenini açıkladı: 1853 yılından bu yana ilk kez oldu...

CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, Türkiye'nin etkisi altına girdiği yağışlı hava sistemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Şen, İstanbul'da yağışların bu akşam etkisini kaybedeceğini ancak pazar akşamı Türkiye'nin yeni bir yağışlı hava sistemine gireceğini belirtirken "Artık Türkiye'de 1 aylık bir bahar ayı yaşayacağız. İklim değişimi bahar aylarını ortadan kaldırdı" dedi. Prof. Dr. Şen, havadaki değişiminin nedenini açıklayarak "Bu ilk defa olmuyor. 1853 yılında da dünyada meydana gelmişti, bu önemli bir olay ama küresel ısınmayla karıştırmamak lazım" dedi.

11.03.2021Gündem
Turist sayısı düşünce bu yöntemi buldular Koronavirüse karşı ilginç uygulama

Turist sayısı düşünce bu yöntemi buldular! Koronavirüse karşı ilginç uygulama

Tayland ziyaretçileri artık zorunlu iki haftalık koronavirüs karantinasını bir yatta geçirebilirler.

9.03.2021Ekonomi
Prof. Dr. Tecerden çok önemli hava kirliliği uyarısı Bugün ve yarına dikkat...

Prof. Dr. Tecer'den çok önemli hava kirliliği uyarısı! Bugün ve yarına dikkat...

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Lokman Hakan Tecer, hava kirliliğine dikkat çekerek özellikle bu hafta sonu astım hastaları, kalp rahatsızlıkları veya hassas grupta olan çocukların dışarıdaki aktivitelerini sınırlandırmaları gerektiğini söyledi. Prof. Dr. Tecer, "Hassas grupların dışarıda çok vakit geçirmemelerini sağlamamız gerekiyor" dedi.

6.03.2021Gündem
3. cemre ne zaman düşecek 2021in son cemresi toprağa düşecek

3. cemre ne zaman düşecek? 2021'in son cemresi toprağa düşecek

Mart ayının gelmesiyle birlikte cemre düşme sırası konusunda araştırmalara başlayan vatandaşlar, üçüncü Cemre'nin ne zaman toprağa düşeceğini araştırıyor. Baharın gelişi ve havaların ısınmasının müjdecisi olan Cemrenin birincisi ve ikincisi geçtiğimiz günlerde düştü. Üçüncü Cemre'nin ne zaman düşeceği ise vatandaşlar tarafından merak edilen konulardan biri. Peki, üçüncü Cemre ne zaman düşecek?

5.03.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Giysi tercihi kısırlık için önemli olabilir

Çocuk sahibi olmaya niyetlenen çiftlerin önceliği hiç kuşkusuz doğal yolla bunu başarmaktır. Ancak günümüzde gebe kalınmasını etkileyebilecek o kadar çok çevresel faktör ortaya çıktı ki, bunların hangi birine dikkat edileceği tam bir işkence. Üstelik çoğu konusunda yeterli bilimsel araştırmalar yapılmadığı için sadece tavsiye seviyesinde kalıyor. İşte bunlardan bir de erkekte giysilerin sperm sağlığı üzerine etkileri.

22.03.2021

Bir zamanlar Patagonya’da

Patagonya ismini duyduğumuzda düzensizlik gelir aklımıza. Sanki bahsedilen hayali bir yerdir, hiç var olmamıştır. Gerçekten de bir hayal gibidir Patagonya. Sosyal medyanın en sevdiğim özelliklerinden biri, geçmişte bugün nerede, ne yaptığımızı hatırlatması. Bir zamanlar ben de o uzak ve büyülü topraklardaymışım. Bu hafta size dünyanın sonundaki ‘Ateş Toprakları’nı anlatmak istiyorum.

21.03.2021

Yeni bir 8 yıllık Venüs döngüsü başlıyor. Yeni bir yola giriyoruz!

26 Mart Cuma günü Koç burcunda Güneş ve Venüs kavuşarak 8 yıllık bir döngüyü başlatacağını düşünüyorum.

15.03.2021

Bursa Turizminden ve şehrin insanından hakettiği ilgiyi göremeyen YILDIRIM KÜLLİYESİ

Bursa erken dönem Osmanlı mimari eserlerini barındıran, Sultan Orhan’dan başlayarak en güzel külliyelerin yapıldığı bir şehir. Öyle ki bu külliyeler bakıldığında her yerden görülebilsin, şehri süslesin, yaptıran Sultanın şehre mührü olsun diye tepelere yapılmış. Hatta o günlerde, şehrin kuzeyinde verimli ova güneyinde ise Uludağ olduğu bilinci ile Sultan Orhan ile birlikte surlar dışına taşınan yerleşimin, şehrin doğu – batı istikametinde gelişebilmesi yolunda adımlar atılmış ve en batıda 1. Murat Hüdavendigar kendi adına külliyesini, en doğuya da Yıldırım Bayezid Külliye’sini inşa ettirmiş.

7.03.2021