MENÜ

Sevkiyat

Sevkiyat ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sevkiyat haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.963 Sevkiyat haberi bulunmuştur.

Sevkiyat Haberleri

Mangal keyfi robotlara emanet... 3 yılda 200 milyon TL’lik yatırım yapacak

Mangal keyfi robotlara emanet... 3 yılda 200 milyon TL’lik yatırım yapacak

Son 7 yılda 180 bin olan kesim kapasitesini 400 bine yükselten Gedik Piliç, yeni yatırımıyla ızgaralık tavukların hazırlanmasında robotları kullanmaya başladı. Robotlar ızgaralık parçaları bıçak kullanmadan basınçlı suyla hazırlıyor. Firma önümüzdeki 3 yıl içinde 200 milyon liralık yatırımla personel istihdamı ve üretici sayısında yüzde 20'lik artış hedefliyor.

5.06.2020Gündem
Huawei, dünyanın en çok satan ikinci akıllı saat markası oldu

Huawei, dünyanın en çok satan ikinci akıllı saat markası oldu

Yayınlanan IDC (International Data Corporation) Raporu’na göre Huawei, akıllı saat sevkiyatlarında geçen yıla göre yüzde 118,5 büyüme kaydederek sektörün en büyük ikinci markası oldu. Huawei tüm giyilebilir teknoloji ürünlerinde ise 2020 yılının birinci çeyreğinde yüzde 62,2 oranında büyüme kaydetti.

3.06.2020Teknoloji
BTC hattından 14 yılda 4 bin 500den fazla tankere ham petrol yüklendi

BTC hattından 14 yılda 4 bin 500'den fazla tankere ham petrol yüklendi

Bakü-Tiflis-Ceyhan Ham Petrol Boru Hattı'nın son durağı Adana'nın Ceyhan ilçesindeki Haydar Aliyev Deniz Terminali'nden, 2006'dan itibaren tankerle 3 milyar 457 milyon 928 bin 659 varil ham petrol sevk edildi.

2.06.2020Ekonomi
Suriye’ye askeri sevkiyat yapıldı

Suriye’ye askeri sevkiyat yapıldı

GAZİANTEP'in İslahiye ilçesinden Bahar Kalkanı Harekatı bölgesine obüs, zırhlı araç ve askeri personel sevkiyatı yapıldı.

30.05.2020Gündem
Türkiye, karpuz ihracatına hızlı başladı

Türkiye, karpuz ihracatına hızlı başladı

Koronavirüse rağmen gerekli tedbirler alınarak kaliteli tarımsal üretime devam edilen Türkiye'de, 25 günde 4 bin ton karpuz ihraç edildi.

22.05.2020Ekonomi
Tarım Kredi 4 ayda kurumlara 700 bin gıda kolisi temin etti

Tarım Kredi 4 ayda kurumlara 700 bin gıda kolisi temin etti

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz "Hedefimiz, yüzde 100 yerli imkanları kullanarak talep eden kurumlara yıl sonu itibarıyla 1 milyon adet gıda kolisini ulaştırmaktır" dedi.

21.05.2020Ekonomi
Kuzu göbeği Türkiyeye döviz kazandırıyor

Kuzu göbeği Türkiye'ye döviz kazandırıyor

Türkiye'nin dört bir tarafındaki ormanlarda yetişen kuzu göbeği mantarı, yaş ve kuru halde özellikle Avrupa ve Uzak Doğu ülkelerine gönderiliyor.

18.05.2020Ekonomi
New York Fed imalat endeksi mayısta beklentinin üzerinde seyretti

New York Fed imalat endeksi mayısta beklentinin üzerinde seyretti

ABD Merkez Bankası (Fed) New York Şubesi İmalat Endeksi, mayısta eksi 48,5 değerini alarak piyasa beklentisinin üzerinde gerçekleşti.

15.05.2020Ekonomi
Jandarmanın uyuşturucu operasyonu kamerada

Jandarmanın uyuşturucu operasyonu kamerada

JANDARMA ekipleri yurtdışından yasadışı yollarla Türkiye'ye getirdikleri uyuşturucu maddeleri Bahçelievler ve Zeytinburnu'nda işletmiş oldukları kafe kapalı olmasına rağmen, kafenin müşterilerine ulaştıran şebekeye operasyon düzenledi. Jandarma ekipleri düzenlediği operasyonda 29 kilogram scunk, 36 bin uyuşturucu hap, bir miktar kokain ile 2 hassas terazi ele geçirildi. 8 şüpheli gözaltına aldı.

14.05.2020Gündem
Son dakika haberi.. Corona virüsü ile mücadele eden İngilterede dikkat çeken yorum: Türk hükümeti..

Son dakika haberi.. Corona virüsü ile mücadele eden İngiltere'de dikkat çeken yorum: Türk hükümeti..

Son dakika haberi.. Corona virüsü (koronavirüs) ile mücadele eden İngiltere'nin koruyucu giysi siparişi verdiği özel firmanın ürünleri zamanında tedarik edememesi üzerine Türk hükümetinin, İngiliz bakanların imajlarını kurtarmak için devreye girerek Sağlık Bakanlığına bağlı bir firmadan on binlerce ürün temin ettiği ve bunların tamamının güvenlik testlerinden geçtiği belirtildi.

8.05.2020Dünya
İngilizlerin imdadına Bingöllü iş insanı yetişti

İngilizlerin imdadına Bingöllü iş insanı yetişti

Avrupa’da koronavirüs salgınından en fazla etkilenen ülkelerden olan İngiltere’nin kişisel koruyucu ekipman ihtiyacını Bingöllü iş insanı Yılmaz Demir karşılıyor.

4.05.2020Avrupa
Avansastan 20 bin maske bağışı

Avansas'tan 20 bin maske bağışı

Avansas, Cumhurbaşkanlığı tarafından başlatılan “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyası kapsamında 20 bin adet maskeyi de İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’ne kamu hastanelerinde kullanılmak üzere bağışladı.

24.04.2020Ekonomi
SSD sevkiyatında ipi göğüsleyen isim Kingston oldu

SSD sevkiyatında ipi göğüsleyen isim Kingston oldu

Kingston, 2019 yılının ardından SSD iş biriminin güçlü bir şekilde büyümeyi sürdürdüğünü duyurdu. Son kullanıcı, kurumsal şirket ve OEM sektörlerinde süren büyüme sayesinde 2020’nin ilk çeyreğindeki SSD talebi yüksek oldu. Şirket, 2019’dan bu yana SSD portföyünü üç yeni istemci SSD’si, ikisi VMware Ready derecesi alan beş adet veri merkezi odaklı sürücü ve ilk U.2 NVMe PCIe çözümüyle genişletti.

22.04.2020Teknoloji
‘Yardıma muhtaç kalındı’ tepkisi

‘Yardıma muhtaç kalındı’ tepkisi

İngiltere’de COVID-19 vaka ve ölümleri artmaya devam ederken, hükümetin yurtdışından yüksek miktarda koruyucu ekipman talebi İngiliz basınının gündeminde. Hükümetin krizi yönetmede yetersiz kaldığı ve hazırlıksız olduğu yönünde eleştiriler yaygın.

20.04.2020Dünya
40 yılın en düşük seviyesinde

40 yılın en düşük seviyesinde

ABD'de Philadelphia Fed İmalat Endeksi nisanda eksi 56,6'ya gerileyerek, Temmuz 1980'den bu yana kaydedilen en düşük seviyeyi gördü.

16.04.2020Ekonomi
New York Fed imalat endeksi nisanda rekor düşüş kaydetti

New York Fed imalat endeksi nisanda rekor düşüş kaydetti

ABD Merkez Bankası (Fed) New York Şubesi İmalat Endeksi, nisanda eksi 78,2 değerine inerek, tüm zamanların en düşük seviyesine geriledi.

15.04.2020Ekonomi
Azure Grup Başkanı Gül: Lojistiğe destek salgını azaltır

Azure Grup Başkanı Gül: Lojistiğe destek salgını azaltır

Azure Grup Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Gül, “Türkiye coğrafyası ile kazanan ülke. Dünyanın en önemli bağlantı yollarına sahip. Bu sektörün şu anda daha fazla desteklenmesi gerekiyor” dedi.

14.04.2020Ekonomi
Sanayi kentinden yılın ilk çeyreğinde 3,4 milyar dolarlık ihracat

Sanayi kentinden yılın ilk çeyreğinde 3,4 milyar dolarlık ihracat

"Sanayi ve liman kenti" Kocaeli'den ocak-mart döneminde 170 ülke ile 13 serbest bölgeye 3,4 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirildi.

7.04.2020Ekonomi
TürkAkımdan Avrupaya ilk çeyrekte 1,3 milyar metreküp gaz aktı

TürkAkım'dan Avrupa'ya ilk çeyrekte 1,3 milyar metreküp gaz aktı

TürkAkım doğal gaz boru hattının Avrupa'ya giden kolundan Bulgaristan'a geçen ay 428 milyon metreküp gaz iletildi.

3.04.2020Ekonomi
Xiaomi, 2019 yılını 29 milyar dolar gelirle tamamladı

Xiaomi, 2019 yılını 29 milyar dolar gelirle tamamladı

Xiaomi, yıl sonu rakamlarını açıkladı. Sert esen rüzgara rağmen tüm segmentlerde büyüme kaydeden Xiaomi, beklentilerin üzerine çıkarak 2019’da yaklaşık 29 milyar dolar (200 milyar RMB) gelir elde etti. Şirketin net karı yaklaşık 1,6 milyar dolar (11,5 Milyar RMB) olarak açıklandı.

3.04.2020Teknoloji
Yumurtacılar yeni pazarlara açıldı

Yumurtacılar yeni pazarlara açıldı

Kovid-19 önlemleri nedeniyle İran üzerinden ihracat yapamayan yumurta üreticileri, yeni pazarlara yöneldi .

2.04.2020Ekonomi
Pentagonda corona virüs vakası Asker sevkiyatları durdu

Pentagon'da corona virüs vakası! Asker sevkiyatları durdu

ABD Savunma Bakanı Mark Esper, koronavirüs tehdidi nedeniyle yurt dışına asker sevkiyatlarının 60 gün süre ile durdurulduğunu açıkladı.

26.03.2020Dünya
MESS’ten 500 milyon TL’lik virüs desteği

MESS’ten 500 milyon TL’lik virüs desteği

Koronavirüsün ekonomi üzerindeki etkilerini azaltmak için Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası da devreye girdi. MESS Başkanı Özgür Burak Akkol, içinde 500 milyon TL’lik maddi desteğin de olduğu paketi devreye aldıklarını açıkladı.

22.03.2020Ekonomi
Suriye sınırına askeri sevkiyat

Suriye sınırına askeri sevkiyat

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Hatay-Suriye sınır hattına zırhlı personel taşıyıcı (ZPT) ve komando sevkiyatı gerçekleştirildi.

17.03.2020Gündem
Yazıcılarda kullanılan sahte mürekkep için düğmeye basıldı

Yazıcılarda kullanılan sahte mürekkep için düğmeye basıldı

Epson, 2019’un son çeyreğinde kullanıcılardan gelen yoğun uyarıları dikkate alarak; sahte mürekkep üretimi konusunda harekete geçti. İstanbul merkezli olan çalışma İstanbul Emniyet Müdürlüğü ile birlikte yürütüldü. Epson denetimcileri ve emniyet güçlerinin şüphelenilen merkeze gerçekleştirdiği baskın sonucunda; binlerce sahte doldurulmuş; satışa hazır mürekkep şişesine, çok yüksek miktarda Epson logolu basılmış etiket ve sevkiyat ambalajlarına el konuldu. Merdiven altı üreticide Epson’un yanı sıra başka markaların da sahte ürünleri ele geçirildi.

17.03.2020Teknoloji
Panik atak

Panik atak

Koronavirüsün Türkiye’de görülmesiyle birlikte vatandaşlar markete koştu. Raflar boşalırken insanların oluşturduğu yoğun görüntüler ortaya çıktı. Alışverişi abartanlar da göze çarptı. Market arabalarını sonuna kadar dolduranlar olduğunu söyleyen çalışanlar, “2 aylık ihtiyacını alanları gördüm. Bazıları ürünlerin markalarına dahi bakmıyordu. Garip bir yarış içine girmişlerdi” diye konuştu.

12.03.2020Ekonomi
İdlib’e ‘ejder’ sevkiyatı

İdlib’e ‘ejder’ sevkiyatı

İdlib’de “Bahar Kalkanı” harekatına destek için ‘ejder’ olarak bilinen zırhlı personel taşıyıcı araçların sevkiyatı yapıldı.

11.03.2020Gündem
Bakan Soylu açıklamıştı Operasyonun detayları ortaya çıktı

Bakan Soylu açıklamıştı! Operasyonun detayları ortaya çıktı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun dün CNN Türk'te açıkladığı Türk ve Hollanda polisinin 5 ülkede düzenlediği ortak operasyonlarda ele geçirilen 2 ton 384 kilo uyuşturucu madde ile ilgili ayrıntılar ortaya çıktı. Türkiye, Kazakistan, Hollanda, Almanya ve Polonya'da gerçekleştirilen operasyonlarda 21 şüpheli gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden 16'sı tutuklandı.

5.03.2020Gündem
Suriye’ye askeri sevkiyat

Suriye’ye askeri sevkiyat

Türkiye'nin çeşitli illerindeki birliklerden Bahar Kalkanı Harekatı'na destek amacıyla sevk edilen zırhlı araçlar Gaziantep’in İslahiye ilçesine ulaştı.

5.03.2020Gündem
Western Digital, NVMe SSD WD Gold ailesini tanıttı

Western Digital, NVMe SSD WD Gold ailesini tanıttı

Western Digital, NVMe SSD WD Gold ailesini tanıttı. Şirket, birinci sınıf NVMe SSD WD Gold ailesi ile KOBİ'lerin NVMe depolama alanına geçmesini ve veri merkezi NVMe SSD portföyüne yeni bir ek ile uygulama performansını artırmasını sağlayacak.

5.03.2020Teknoloji
Çukurun 90. bölümünde neler olacak Yeni bölüm fragmanları yayınlandı

Çukur'un 90. bölümünde neler olacak? Yeni bölüm fragmanları yayınlandı

Aras Bulut İynemli, Öner Erkan, Perihan Savaş, Şenay Gürler ve Erkan Kolçak Köstendil gibi isimlerin rol aldığı Çukur, bu hafta 90. bölümüyle yayınlanacak. Çukur'un yeni bölümüne kısa bir süre kala, fragmanlar diziseverlerle paylaşıldı. Peki, Çukur'un yeni bölümünde neler olacak?

1.03.2020Televizyon
Sınır birliklerine tank ve obüs sevkiyatı görüntülendi

Sınır birliklerine tank ve obüs sevkiyatı görüntülendi

Suriye sınırındaki birliklere takviye olarak gönderilen obüs ve tank yüklü tırlardan oluşan askeri konvoy, Hatay’ın Kırıkhan ilçesinden geçerek sınır birliklerine doğru devam etti.

1.03.2020Gündem
Sınırda askeri sevkiyat sürüyor

Sınırda askeri sevkiyat sürüyor

Türkiye'nin çeşitli illerinden Suriye sınırına sevk edilen askeri araç ve komando birliklerinden oluşan konvoy, Kilis'e ulaştı.

28.02.2020Haber
Sınırda dikkat çeken hareketlilik Askeri sevkiyat sürüyor…

Sınırda dikkat çeken hareketlilik! Askeri sevkiyat sürüyor…

Türkiye'nin çeşitli illerinden Suriye sınırına sevk edilen askeri araç ve komando birliklerinden oluşan konvoy, Kilis'e ulaştı.

28.02.2020Gündem
Suriye’ye askeri araç sevkiyatı

Suriye’ye askeri araç sevkiyatı

Türkiye’nin çeşitli illerindeki birliklerden sevk edilen askeri araçlar ile personelleri taşıyan konvoy Gaziantep’in İslahiye ilçesine ulaştı.

27.02.2020Gündem
Suriye sınırına askeri sevkiyat görüntülendi

Suriye sınırına askeri sevkiyat görüntülendi

TÜRKİYE'nin farklı illerinden Suriye sınırına sevk edilen askeri araçların yüklü olduğu konvoy, Kilis'e ulaştı.

27.02.2020Gündem
Dünyaya Gemlik’ten yayılacak

Dünyaya Gemlik’ten yayılacak

Yerli otomobil fabrikasının Gemlik’e kurulacak olmasından büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Paşa Ağdemir, “Gemlik mevcut limanları, sanayi tesisleri, serbest bölgesi, gümrük hizmetleri ve tüm altyapısıyla Bursa’nın dünyaya açılan kapısıdır. 13 milyar dolar ihracat hacmi Gemlik Gümrüğü ülkemizin en önemli lokasyonlarından bir tanesidir” dedi.

27.02.2020Ekonomi
Suriyeye tank sevkiyatı

Suriye'ye tank sevkiyatı

Türkiye'nin çeşitli illerindeki birliklerden Suriye'nin İdlib bölgesine sevk edilen tanklardan oluşan konvoy, Gaziantep'in İslahiye ilçesine ulaştı.

25.02.2020Gündem
Ramonun 7. bölüm fragmanları yayınlandı Yeni bölümde neler olacak

Ramo'nun 7. bölüm fragmanları yayınlandı! Yeni bölümde neler olacak?

Ramo dizisinin 7. bölümünde neler olacağı, sevilen dizinin takipçileri tarafından merak ediliyor. Salı akşamları Show TV'de yayınlanan dizide bu hafta Ramo aile meclisini toplayacak. İşte, Ramo 7. bölüm fragmanları ve kısa özeti...

24.02.2020Televizyon
Otomobilde uyuşturucularla yakalandılar

Otomobilde uyuşturucularla yakalandılar

KONYA'nın Kulu ilçesinde, jandarmanın uyuşturucu operasyonunda, 3 kişi yakalandı. Şüphelilerin otomobilinde; 1388 uyuşturucu hap, 2 gram kubar esrar ve uyuşturucu ticaretinden kazanıldığı değerlendirilen 750 lira ele geçirildi.

20.02.2020Gündem
Suriyeye sevkiyat devam ediyor

Suriye'ye sevkiyat devam ediyor

Suriye'de Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) gözlem noktalarını korumak ve Türkiye’ye göçü önlemek amacıyla İdlib’in güneyi ve doğusuna askeri personel ve zırhlı araç sevkiyatı devam ediyor.

17.02.2020Gündem
Esedin katliamından kaçıyorlar Türkiye yolunda uzun araç kuyrukları

Esed'in katliamından kaçıyorlar! Türkiye yolunda uzun araç kuyrukları

Suriye'de rejim kuvvetlerine ait bir helikopterin muhaliflerce düşürülmesinden sonra, bölgede yaşayan halk Türkiye sınırına doğru yola çıktı. Helikopterin düşmesi nedeniyle göçün yoğunlaştığı ve Türkiye sınırına uzun araç kuyruklarının olduğu belirtiliyor.

14.02.2020Gündem
Son dakika...TSKdan İdlibe yoğun sevkiyat

Son dakika...TSK'dan İdlib'e yoğun sevkiyat

TÜRK Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye'nin İdlib kentine sevkiyat gerçekleştirildi. Sabah sınırdan geçirilen, obüs ve tankların da olduğu 100'den fazla araçlık konvoyla İdlib'e ulaşıldı.

14.02.2020Haber

Yazar Sonuçları

Gıda üreticisi harıl harıl üretiyor

TÜRKİYE’nin büyük bölümünün evine kapandığı şu günlerde en büyük endişe ‘gıda ürünlerine ulaşım’dı.

31.03.2020

Yanı başımızdaki HTŞ’yi yakından tanıyalım

Türkiye’yi ilgilendiren Suriye ile ilgili hangi haberi okusak hemen karşımıza çıkıyor.

19.03.2020

Erdoğan-Putin zirvesi için ne kadar iyimser olalım?

Türkiye ve Rusya cumhurbaşkanları geride bıraktığımız yıllarda pek çok kritik zirvede bir araya geldiler.

5.03.2020

Esneklik en önemli meziyetimiz

Çin’de ortaya çıkan ve dünyaya korku salan Corona Virüsü’nün ekonomik olarak Türkiye’ye olumlu yansımalarının olabileceği konuşulmaya başlandı bile. Ama sakın yanlış anlaşılmasın, çıkarcı bir yaklaşımdan ziyade, gelecek süreci öngörmek adına yapılan konuşmalar.

26.02.2020

Türkiye ile Rusya arasında İdlib’de uzlaşı olabilir mi?

Esad ordusunun 28 Ocak tarihinde M-5 otoyolu üzerindeki Maarat El Numan kasabasını ele geçirip kuzeye doğru ilerlemeye başlaması İdlib’deki bütün hesapları karıştırdı.

25.02.2020