EKSTRA
MENÜ

Sevkiyat

Sevkiyat haberleri sayfasında güncel ve son dakika Sevkiyat hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.158 Sevkiyat haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Sevkiyat Haberleri

ABDnin gizli Yunanistan planı Selanikten Girite kadar her yeri silahlandırdılar

ABD'nin gizli Yunanistan planı! Selanik'ten Girit'e kadar her yeri silahlandırdılar

Uzmanlar, ABD'nin, Rusya'yı çevreleme politikası kapsamında Selanik'ten Girit'e kadar olan toprakları silahlandırarak Yunanistan'ı bir "garnizon devlet" haline getirmeye çalıştığı görüşünü paylaştı.

21.10.2021Dünya
ABD’den Dedeağaç’a dev sevkıyat hazırlığı

ABD’den Dedeağaç’a dev sevkıyat hazırlığı

Yunanistan ile arasındaki Savunma İşbirliği Anlaşması’nı en az 5 yıllığına uzatan ABD, Türk sınırına 45 kilometre mesafedeki Dedeağaç limanına kasım ayında son yılların en büyük askeri sevkıyatını yapmaya hazırlanıyor.

17.10.2021Dünya
Rusyadan Avrupaya sözleşme dışında gaz verilmeyecek

Rusya'dan Avrupa'ya sözleşme dışında gaz verilmeyecek

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov "Rusya'nın tüm sözleşme yükümlülüklerini yerine getirdiğini söyleyebiliriz. Mevcut sözleşmelerdeki tedarik hacimleri azami seviyeye çıkarılmıştır" dedi.

13.10.2021Ekonomi
Bakan Dönmez: Türkiye doğalgazda sıkıntı yaşamayacak

Bakan Dönmez: Türkiye doğalgazda sıkıntı yaşamayacak

Doğalgaz fiyatlarının geçen yıla göre 5 kat arttığına vurgu yapana Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Biz hem mevcut kontratlardan boru hatlarıyla, hem de LNG tedarik etmek suretiyle bu sene inşallah (tedarikçiler de sevkiyat programlarına uyduğu takdirde) bir sıkıntı yaşamadan atlatmış olacağız” diye konuştu.

10.10.2021Ekonomi
Son dakika... DSÖden flaş Kuzey Kore adımı

Son dakika... DSÖ'den flaş 'Kuzey Kore' adımı

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Kuzey Kore'ye yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tıbbi malzemelerini göndermek için çalışıyor.

7.10.2021Dünya
Pandemide değişen şartlar etkili oldu İKEAdan Türkiye kararı...

Pandemide değişen şartlar etkili oldu! İKEA'dan Türkiye kararı...

IKEA, pandemi döneminde küresel olarak yaşanan üretim ve sevkiyat kesintilerinin yanı sıra artan navlun maliyetlerinin ardından, Türkiye'den daha fazla alım yapmak için harekete geçti.

6.10.2021Ekonomi
Asker devreye girmişti Akaryakıt krizi çözülemiyor

Asker devreye girmişti! Akaryakıt krizi çözülemiyor

İngiltere'de ağır araç sürücüsü eksikliği nedeniyle silahlı kuvvetler personelinin akaryakıt sevkiyatına başlamasına rağmen benzin istasyonlarında akaryakıt sorunu devam ediyor. İstasyonlar önünde uzun kuyruklar oluşurken marketlerde de et, taze sebze, meyve ve makarna gibi kuru gıda raflarının boş kaldığı görülüyor.

5.10.2021Dünya
Kolombiya Cali Kartelinden Türkiye’ye uyuşturucu rotası

Kolombiya Cali Karteli'nden Türkiye’ye uyuşturucu rotası

Ankara merkezli uyuşturucu operasyonu, Kolombiya’daki Cali Karteli’nden Türkiye’ye uzanan kokain rotasını ortaya çıkardı. Kokain, çiçek, muz ve kahve kolileri arasında uçakla Kolombiya, ABD ve Hollanda rotasını izleyerek Türkiye’ye getiriliyordu. Gemilerle sevkıyatı yapılan kokain ise İtalya üzerinden Mersin Limanı’na ulaşıyordu.

3.10.2021Gündem
Putin, Avrupa’nın gaz vanasını kıstı

Putin, Avrupa’nın gaz vanasını kıstı

Batı Avrupa ülkelerine ‘Yamal-Avrupa’ boru hattı üzerinden pompalanan gaz miktarını üçte birine düşüren Rus enerji devi Gazprom, Avrupa’yı pençesine alan enerji krizine benzin döktü. Ukrayna, Moskova yönetimini, gazı silah olarak kullanmakla suçladı.

2.10.2021Dünya
Kremlin’den Putin-Erdoğan görüşmesine ilişkin açıklama

Kremlin’den Putin-Erdoğan görüşmesine ilişkin açıklama

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Soçi’de yaptığı görüşmeye ilişkin açıklamalarda bulundu.

30.09.2021Dünya
Gazprom, TürkAkım üzerinden Macaristan’a doğal gaz ihraç edecek

Gazprom, TürkAkım üzerinden Macaristan’a doğal gaz ihraç edecek

Gazprom ile Macaristan merkezli MVM şirketi arasında imzalanan anlaşmaya göre Rus şirketi Macaristan’a 15 yıl boyunca yılda 4,5 milyar metreküp doğal gaz ihraç edecek.

27.09.2021Ekonomi
A101 ne zaman açılıyor / kaçta kapanıyor Hafta içi ve hafta sonu A101 açılış kapanış saatleri

A101 ne zaman açılıyor / kaçta kapanıyor? Hafta içi ve hafta sonu A101 açılış kapanış saatleri

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan Temmuz ayı normalleşme tedbirleri genelgesinde marketler ile ilgili ayrıntılar yer aldı. Peki, A101 saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor? A101 hafta içi ve hafta sonu çalışma saatleri nedir? Cumartesi ve Pazar günleri açık mı? İşte, 2021 yılına ait A101 çalışma saatleri bilgisi

23.09.2021Gündem
1915 Çanakkale Köprüsüne son tabliye bloğu sevkiyatı yapıldı

1915 Çanakkale Köprüsü'ne son tabliye bloğu sevkiyatı yapıldı

1915 Çanakkale Köprüsü'nün yolunu oluşturacak her biri 45 metre genişliğinde, 48 metre uzunluğunda ve 700 ton ağırlığındaki mega tabliye bloklarından sonuncusunun sevkiyatı, Gölcük'ten Gelibolu Sütlüce'deki şantiyeye gerçekleştirildi.

3.09.2021Haber
Son dakika haberi: 1915 Çanakkale Köprüsüne son tabliye bloğu sevkiyatı yapıldı

Son dakika haberi: 1915 Çanakkale Köprüsü'ne son tabliye bloğu sevkiyatı yapıldı

1915 Çanakkale Köprüsü'nün yolunu oluşturacak her biri 45 metre genişliğinde, 48 metre uzunluğunda ve 700 ton ağırlığındaki mega tabliye bloklarından sonuncusunun sevkiyatı, Gölcük'ten Gelibolu Sütlüce'deki şantiyeye gerçekleştirildi. Ayrıca Cumhuriyet'in 100'üncü kuruluş yıl dönümünü temsil eden 2023 metrelik orta açıklığıyla köprü tamamlanınca 'dünyanın en büyük orta açıklığına sahip asma köprüsü' unvanına sahip olacak.

3.09.2021Gündem
Şilede ekipleri harekete geçiren görüntü Ormanın ortasında operasyon

Şile'de ekipleri harekete geçiren görüntü! Ormanın ortasında operasyon

Şile'de jandarma ekiplerinin ormanlık alanlardaki kaçak yapılara yönelik denetimlerinde çok sayıda su borusu olduğu görüldü. Yapılan incelemelerde boruların uzandığı doğal kaynak su dolum tesisine kuyu suyu aktarıldığı tespit edildi. Olay yerine çağrılan İl sağlık ekipleri işletme ile ilgili soruşturma başlattı. Numuneler alınan tesis, mevzuata uygun olmayan şekilde faaliyet gösterdiğinin belirlenmesi üzerine kapatıldı.

21.08.2021Gündem
Kireçle tuzak kurup yakaladılar… Uyuşturucu hattı böyle çökertildi Şok detaylar...

Kireçle tuzak kurup yakaladılar… Uyuşturucu hattı böyle çökertildi! Şok detaylar...

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, İstanbul Havalimanı'nda Hong Kong’dan Hollanda’ya giden uyuşturucu yapımında kullanılan 4,3 ton madde ele geçirildiğini duyurmuştu. CNN Türk İstihbarat Şefi Nihat Uludağ canlı yayında operasyonun detaylarını anlattı. Uludağ, 'Hava yoluyla Hong Hong ve Çin’den gelen El Nino Karteli'ne ait uyuşturucular İstanbul Havalimanı’nda ele geçiriliyor. Bu uyuşturucu 2. Dünya savaşı sırasında Hitler Nazi askerlerine uygulamıştı. Kullanıcılar üzerinde müthiş etkili, ölümlere neden oluyor.' ifadelerini kullandı.

17.08.2021Gündem
Hong Kong-Hollanda arası uyuşturucu trafiğine İstanbul kıskacı

Hong Kong-Hollanda arası uyuşturucu trafiğine İstanbul kıskacı

Hong Kong’dan havayolu ile İstanbul’a, buradan da karayoluyla Hollanda’ya gidecek kargodan uyuşturucu yapımında kullanılan 4.3 ton kimyasal madde ele geçirildi.

17.08.2021Gündem
Son dakika: İstanbul Havalimanında büyük operasyon Bakan Muş duyurdu: Tam 4,3 ton ele geçirildi

Son dakika: İstanbul Havalimanı'nda büyük operasyon! Bakan Muş duyurdu: Tam 4,3 ton ele geçirildi

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, İstanbul Havalimanı'nda Hong Kong’dan Hollanda’ya giden uyuşturucu yapımında kullanılan 4,3 ton madde ele geçirildiğini duyurdu.

16.08.2021Gündem
WhatsAppta milyonlarca kullanıcıyı bekleyen gizli tehlike

WhatsApp'ta milyonlarca kullanıcıyı bekleyen gizli tehlike

2021 yılının ikinci çeyreğinde tedarik zincirlerinde ve posta hizmetlerinde aksamalar devam ederken, dolandırıcılar bu durumu paranızı ve kredi kartı bilgilerinizi çalmak için kullanıyor.

16.08.2021Teknoloji
Bakan Muş: Türkiye, cari fazla veren ülke noktasına geldi

Bakan Muş: Türkiye, cari fazla veren ülke noktasına geldi

Türkiye'nin uzun yıllar cari açıkla uğraştığını belirten Ticaret Bakanı Mehmet Muş, krizlerin temelinde bütçe ve cari açık ile borç yükünün olduğunu söyledi.

14.08.2021Ekonomi
İlk 10 zengin arasına girdiler

İlk 10 zengin arasına girdiler

BioNTech kurucuları Uğur Şahin ile Özlem Türeci, Almanya’nın en zengin ilk 10 kişisi arasına girdi. Geliştirdikleri koronavirüs aşısıyla dünyaca üne kavuşan çift, son bilançoda 2.8 milyar euro net kâr açıklayınca New Yok Borsası’nda işlem gören BioNTech hisseleri yüzde 12 dolayında değer kazandı.

10.08.2021Avrupa
Türkiye sınırına 50 km uzaklıkta... Dedeağaç’a yeni ABD yığınağı

Türkiye sınırına 50 km uzaklıkta... Dedeağaç’a yeni ABD yığınağı!

ABD, doğu Avrupa’da Rusya tehdidine karşı yürüttüğü ‘Atlantik Çözümü’ operasyonu çerçevesinde Türkiye sınırına 50 km ötedeki Yunanistan’ın Dedeağaç limanına yüzlerce tanktan oluşan yığınak yaptı. ABD’li yetkililer Dedeağaç’ın önemli bir liman haline geldiğini belirtti.

25.07.2021Dünya
BTCden yılın ilk 6 ayında 99 milyon 95 bin 854 varil petrol aktı

BTC'den yılın ilk 6 ayında 99 milyon 95 bin 854 varil petrol aktı

Ceyhan'daki deniz terminalinden bu yılın ilk 6 ayında en çok sevkiyat, 18 milyon 497 bin 997 varille ocak ayında gerçekleştirildi.

18.07.2021Ekonomi
Kurbanlık satışları besicileri sevindirdi

Kurbanlık satışları besicileri sevindirdi

Diyarbakır ve Siirt’te pazarlarda Kurban Bayramı öncesinde başlayan hareketlilik ve satışlar besicileri sevindiriyor.

18.07.2021Ekonomi
Proforma nedir, nasıl hazırlanır Proforma fatura nasıl kesilir, ne işe yarar

Proforma nedir, nasıl hazırlanır? Proforma fatura nasıl kesilir, ne işe yarar?

Proforma fatura, asıl faturanın öncesinde kesilen ön faturadır. Proforma faturalar herhangi bir mali yükümlülük taşımadıklarından, resmi olarak sorumluluğu bulunmamaktadır. Ticaret ve Vergi Hukuku alanında da proforma faturalar hakkında düzenlemeler bulunmamaktadır. Proforma nedir, nasıl hazırlanır, proforma fatura nasıl kesilir, ne işe yarar soruların yanıtlarını sizin için derledik.

15.07.2021Araştırma
Uçtan uca e-ticarette operasyon hizmeti

Uçtan uca e-ticarette operasyon hizmeti

n11 ve Ekol’ün iş birliğiyle hayata geçirilen n11depom projesi ile e-ticarette hizmet veren tüm firmaların operasyonları tek bir noktadan yürütülebilecek. n11 iş ortaklarının ve e-ticarette hizmet veren tüm KOBİ’lerin depolama, sipariş yönetimi, paketleme, sevkiyat ve iade gibi tüm e-ticaret operasyonel süreçleri n11depom tarafından sağlanıyor.

8.07.2021Teknoloji
Kocaeliden yılın ilk yarısında 7,8 milyar dolarlık ihracat

Kocaeli'den yılın ilk yarısında 7,8 milyar dolarlık ihracat

Türk sanayisinin ana üssü Kocaeli, ocak-haziran döneminde 7 milyar 840 milyon 382 bin dolarlık dış satıma imza attı.

6.07.2021Ekonomi
Küba aşısı o ülkede de kullanılacak... İlk sevkiyat ulaştı

Küba aşısı o ülkede de kullanılacak... İlk sevkiyat ulaştı

 Venezuela'ya Küba'nın yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirdiği "Abdala" ismi verilen aşının ilk doz sevkiyatı ulaştı.

25.06.2021Dünya
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demirden önemli açıklamalar

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir'den önemli açıklamalar

Türkiye ile Azerbaycan, Dağlık Karabağ’ın işgalden kurtarılmasında da büyük ses getiren silahlı insansız hava araçlarının (SİHA) ortak üretimi dahil savunmada yeni işbirliği projeleri hedefliyor.

21.06.2021Gündem
Kemalpaşa’dan 40 ülkeye turşu yolluyor

Kemalpaşa’dan 40 ülkeye turşu yolluyor

43 yıl önce Kemalpaşa’da kurulan Fersan bugün 40 ülkeye ihracat yapıyor. Kurulduğunda bin ton olan yıllık sirke üretimi 22 bin tona, 4 ton olan turşu üretimi 6 bin tona kadar yükseldi. Turşuların yüzde 95’ini ihraç ettiklerini belirten Fersan Yönetim Kurulu Başkanı Gürhan Güven, “Bugün Rusya’dan Japonya’ya kadar 40 ülkede fast food zincirlerinde tüketilen turşular İzmir Kemalpaşa’dan gidiyor” dedi.

21.06.2021Ekonomi
Son dakika haberi: ABD Başkanı Biden ve Rusya lideri Putin arasındaki tarihi zirve sona erdi Açıklamalar peş peşe geldi

Son dakika haberi: ABD Başkanı Biden ve Rusya lideri Putin arasındaki tarihi zirve sona erdi! Açıklamalar peş peşe geldi

ABD Başkanı Joe Biden, 20 Ocak'ta göreve başladıktan sonra Rus lider Vladimir Putin'le ilk kez bugün bir araya geldi. İsviçre'nin Cenevre kentinde başlayan Biden-Putin zirvesi sona erdi. Görüşme 4 saat sürdü. Rus İnterfaks haber ajansı delegasyonlarda yer alan bir yetkiliye dayandırdığı habere göre; iki liderin görüşmesi oldukça başarılı geçti. Toplantının ardından iki lider basın toplantısı düzendi. Putin, görüşmenin yapıcı olduğunu belirtirken Biden ise "açık sözlü" olarak nitelendirdi. Kremlin, Putin ve Biden arasındaki görüşmenin ardından üzerinde uzlaşıya varılan ortak bildiriyi yayımladı.

16.06.2021Dünya
Kayıp atları, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü talep etmiş

Kayıp atları, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü talep etmiş

HATAY'ın Dörtyol ilçe Belediyesi tarafından, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) hibe ettiği kayıp 99 atla ilgili, 'görevinde ihmal ve basında atlarla ilgili belgelerin yer alması' nedeniyle açılan soruşturmada memurluktan çıkarılması istenen Veteriner İşleri Müdürü Yıldıray Yıldız, konuya ilişkin savunmasını verdi. Yıldız, savunmasında, "Böyle bir at talebi tarafımdan veya müdürlüğümüzce yapılmamıştır. Atları, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü talep etmiş. Normal koşullarda bu talep yazısını müdürlüğümüz yazması gerekirdi" dedi.

16.06.2021Gündem
99 kayıp atla ilgili flaş gelişme Müdür Yıldıray Yıldızın memurluktan ihracı istendi

99 kayıp atla ilgili flaş gelişme! Müdür Yıldıray Yıldız'ın memurluktan ihracı istendi

İBB'nin Hatay'ın Dörtyol ilçesi Belediyesi'ne hibe ettiği 99 kayıp atla ilgili 'görevinde ihmal ve basında atlarla ilgili belgelerin yer alması' nedeniyle hakkında soruşturma açtığı Veteriner İşleri Müdürü Yıldıray Yıldız'ın memurluktan çıkarılması istendi. Yıldıray Yıldız'ın 8 iş günü içinde savunması istendi. Yıldız'ın 'memurluk sıfatı ile bağdaşmayacak nitelikte ve derecede yüz kızartıcı ve utanç verici hareketlerde bulunmak' suçunu işlediği iddia edildi.

10.06.2021Gündem
Savunma ve havacılıktaki KOBİler güçleniyor

Savunma ve havacılıktaki KOBİ'ler güçleniyor

Türk savunma ve havacılık sanayisinde faaliyet gösteren KOBİ'ler sektördeki gelişme ve ihtiyaçlara bağlı olarak rekabet güçlerini artırmaya çalışıyor.

8.06.2021Ekonomi
2021in ikinci yarısı için flaş iddia Pandemiyle başladı... Kaos sürüyor

2021'in ikinci yarısı için flaş iddia! Pandemiyle başladı... Kaos sürüyor

Pandemiyle birlikte ortaya çıkan çip kaosunun ne zaman sona ereceği merak konusuyken açıklamalar arka arkaya geliyor. Goldman Sachs’ın Baş Asya Ekonomisti Andrew Tilton’a göre, küresel çip sıkıntısından kaynaklanan aksaklıkların yakında sona erebileceğini duyurdu.

8.06.2021Ekonomi
NASA ve Space Xten ses getirecek proje: Uzaya taze meyve, deniz canlısı ve pamuk fidesi yolladılar

NASA ve Space X'ten ses getirecek proje: Uzaya taze meyve, deniz canlısı ve pamuk fidesi yolladılar!

NASA adına uzay taşımacılığı yapan SpaceX, Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) kargo taşıyan roketini fırlattı. ISS’e gönderilen kargonun içinde ise alışılmamış malzemeler bulunuyor. Bu ilginç malzemelerin uzun uzay konaklamalarının insan vücudundaki etkilerini daha iyi bir şekilde anlaşılması için çok önemli ve çığır açıcı bilgiler elde edeceği düşünülüyor.

4.06.2021Dünya
Fob Nedir Fob Bedeli Nedir Fob Teslim Şekli Nedir

Fob Nedir? Fob Bedeli Nedir? Fob Teslim Şekli Nedir?

Herhangi bir şey gönderdiyseniz, muhtemelen nakliye belgelerinizde FOB kısaltmasını görmüşsünüzdür. Yine de kaç kişi bunun ne anlama geldiğini bilmiyor. Gemicilik endüstrisinde yük taşımacılığı terminolojisi bilgisine sahip olanlar bile çoğu zaman gerçek anlamı konusunda net bir bilgiye sahip değil. İşte, merak edilen tüm detaylar.

26.05.2021Araştırma
Akdeniz ve Karadenizde yeni müjdeler... Bakan Dönmezden heyecanlandıran açıklama: Haziranı bekleyelim

Akdeniz ve Karadeniz'de yeni müjdeler... Bakan Dönmez'den heyecanlandıran açıklama: Haziranı bekleyelim

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Akdeniz'de müjde diyerek anlattı: "Doğu Akdeniz'de kıyı uzunluğu en yüksek ülke Türkiye. Doğu Akdeniz'de gaz emaresi gördüğümüz yerlerde yeni sondajlar yapacağız. Doğu Akdeniz'de açtığımız bazı kuyularda gaz emareleri var. Araştırmalar sürüyor. Görevli arkadaşlarımız analizler yapmaya devam ediyor. Açtığımız kuyularda potansiyel olduğunu değerlendiriyoruz."

24.05.2021Ekonomi
Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı: Kokain sevkinde yeni rota Türkiye

Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı: Kokain sevkinde yeni rota Türkiye

Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, kokainin Güney Amerika'dan Avrupa ve Asya'ya sevkinde Türkiye üzerinden yeni bir rota oluştuğunu bildirdi.

22.05.2021Dünya
Philadelphia Fed İmalat Endeksi beklentileri karşılayamadı

Philadelphia Fed İmalat Endeksi beklentileri karşılayamadı

ABD'de Philadelphia Fed İmalat Endeksi, mayısta 31,5 seviyesinde gerçekleşerek piyasa beklentilerinin üzerinde düşüş kaydetti.

20.05.2021Ekonomi
New York Fed imalat endeksi düştü

New York Fed imalat endeksi düştü

ABD Merkez Bankası (Fed) New York Şubesi imalat endeksi, mayısta 24,3 değerine inerek beklenenden az düşüş gösterdi.

17.05.2021Ekonomi
Çinden yeni parti aşı geldi

Çin'den yeni parti aşı geldi

Birkaç hafta aradan sonra Çin’den yeni korona aşıları Türkiye’ye getirildi. Sinovac firmasının ürettiği CoronaVac aşısının yeni partisini taşıyan uçak, dün sabah Esenboğa’ya indi. Yeni partide 1 milyondan fazla doz olduğu öğrenildi...

13.05.2021Gündem
Bitmeyen çile... Kayıp atlarla ilgili şaşırtan iddia

Bitmeyen çile... Kayıp atlarla ilgili şaşırtan iddia

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB), Hatay'ın Dörtyol Belediyesi’ne hibe ettiği 99 atın kaybolmasıyla ilgili soruşturma devam ederken, yeni iddialar ortaya atıldı. Atları sahiplenmek isteyen ve çiftliği A.E. ile işleten C.C.'nin daha önce bir emlak ofisinde beraber çalıştığı Belediye Başkanı Fadıl Keskin'in çocuklarından yardım istediği öne sürüldü. Keskin'e sunulan listede 50 at sahipleneceklerini öne süren A.E. ve C.C.'nin çiftliğin kapasitesini göz önünde bulundurunca başkanın 100 atı fazla bulup, karşı çıkabileceğini düşündükleri için bu yolu kullandıkları da kaydedildi.

12.05.2021Gündem
Sinovac firmasının CoronaVac aşısının yeni partisi Türkiyede

Sinovac firmasının CoronaVac aşısının yeni partisi Türkiye'de

Sağlık Bakanlığı'nın son dakika açıklamasında "Sinovac firmasının ürettiği CoronaVac aşısının yeni partisini taşıyan uçak sabah saatlerinde Esenboğa Havalimanı'na indi." denildi.

12.05.2021Haber
İrandan Suriyeye 1,5 milyon varil ham petrol sevkiyatı

İran'dan Suriye'ye 1,5 milyon varil ham petrol sevkiyatı

İran'dan gönderilen 1,5 milyon varil ham petrolün bu hafta Suriye'nin liman kenti Baniyas'a ulaşması bekleniyor.

3.05.2021Ekonomi
AK Partiden yeni iddia: 978 at kayıp

AK Parti'den yeni iddia: 978 at kayıp

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) Adalar’daki faytonlardan kurtardığı atlardan Hatay Dörtyol Belediyesi’ne gönderilen 99’unun kayıp olduğu ortaya çıkmıştı. Ancak AK Parti İstanbul Çevre, Şehir ve Kültür İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Cahit Altunay, çok daha fazla atın kayıp olduğunu öne sürdü.

2.05.2021Gündem
Son dakika haberler: Sağlık Bakanı Fahrettin Kocadan Biontech ve Sputnik V aşısı için çok önemli açıklama..

Son dakika haberler: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Biontech ve Sputnik V aşısı için çok önemli açıklama..

Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, acil kullanım onayı verilen Sputnik V aşısı ve koronavirüsle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, aşının ne zaman geleceği ilgili olarak, " 6 aylık zaman diliminde 50 milyon doz aşının gelmesi planlandı. Önümüzdeki mayıs ayından itibaren bu aşıların ilk etabının geleceğini söylemek istiyorum. Önümüzdeki 1 hafta-10 gün içerisinde mayıs ve haziran ayında ne kadar aşının gelebileceği konusu netleşmiş olacak" ifadelerini kullandı.

1.05.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Çeşme ve Bodrum ‘pahalı mı’- Tartışmada son nokta

Aşılanmanın hızlanması ve ‘normalleşme’ ile tatile rağbet arttı. Yerli turist gözünü Bodrum ve Çeşme’ye çevirdi ve her yıl olduğu gibi Bodrum ve Çeşme’de ‘Fiyatlar dudak uçuklatıyor’ sezonu da açıldı. Kelebek’te Orkun Ün yazdı; bir tas tarhana çorba 85, bir lahmacun 120 TL. Beach’lere giriş 500 liradan başlıyor, 30 bin liraya kadar loca var. Ne zaman fiyatları duysam aklıma Banker Bilo’da Şener Şen ile İlyas Salman arasındaki o müthiş diyalog geliyor: “Sor bakalım niye yaptım...” Ben de işletmecilere ve başkanlara sordum. Neden pahalı? Haksız bir eleştiri mi? Ucuza tatil hayal mi?

28.06.2021

Aşı stratejisinde karşılıksız çıkan vaatler

Prof. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci’nin kurucu ortak oldukları Alman BioNTech firması ile varılan ve eylül ayı sonuna kadar 120 milyon doz mRNA aşısının teslim edilmesini hedefleyen mutabakat, COVID-19 salgınıyla mücadelede ülkemizde genel bir iyimserlik dalgasının yerleşmesine yol açmış bulunuyor.

25.05.2021