EKSTRA
MENÜ

Sayaç

Sayaç ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sayaç haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.498 Sayaç haberi bulunmuştur.

Sayaç Haberleri

Sayaç görevlisine saldırdı Örnek ceza

Sayaç görevlisine saldırdı! Örnek ceza

Mardin'de sayaç okumak için gittiği ev sahibi, ardından da mahallelinin saldırısına uğrayarak yaralanan çalışanının şikâyeti üzerine açılan dava karara bağlandı. Mahkeme sanık A.A.’ya 3 ayrı suçtan toplam 13 ay 15 gün hapis cezası verdi.

8.10.2018Gündem
Su faturalarının ÜFE ile artması yanlış

"Su faturalarının ÜFE ile artması yanlış"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, faturalardaki su ve atık su bedellerinin Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) oranıyla her ay artırılmasının yanlış olduğunu belirterek, "Su faturası elektrik faturasıyla yarışır hale gelmişken, bu şekilde yapılan zamlar vatandaşı zora sokuyor. Zaman kaybedilmeden bu yanlış uygulamalardan vazgeçilmeli." değerlendirmesinde bulundu.

30.09.2018Ekonomi
Turkcell ve Huawei Samsunda akıllı şehir için işbirliği yaptı

Turkcell ve Huawei Samsun'da akıllı şehir için işbirliği yaptı

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Turkcell ve Huawei ile Akıllı Şehir İşbirliği protokolü imzaladı.

2.09.2018Teknoloji
Teknolojide milli hamle

Teknolojide milli hamle

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın teknolojide yerli ve milli çağrısına şirketlerden destek sürüyor. Türkiye’nin yerli telefon üreticilerinden Başarı Elektronik bünyesindeki Kaan, Türkiye’de üretim için kolları sıvadı. Bunun için şirket Ankara’da sıfır bir fabrika kurdu. Türkiye’nin millileştirilmiş işletim şirketi Pardus da tüm kamuya yayılmak için görev bekliyor. AK Partili belediyelere ‘Pardus kullanın’ çağrısı yapılırken Pardus’un ticarileşmesi için çalışan HAVELSAN, kamu kurumlarının gönül rahatlığıyla Pardus’a geçebileceğini belirtiyor.

20.08.2018Ekonomi
Ön ödemeli sayaçlarla ilgili önemli açıklama

Ön ödemeli sayaçlarla ilgili önemli açıklama

Tüketici Hakları Derneği Başkanı Turhan Çakar, EPDK’nin ön ödemeli ile faturalı sayaç kullanan tüketiciler arasındaki eşitsizlik ve farklı uygulamaları ortadan kaldırma amacıyla yaptığı düzenlemeye ilişkin, “Kartlı-ön ödemeli doğal gaz sayacı kullanan tüketiciler cezalandırılıyor” açıklamasında bulundu.

1.08.2018Ekonomi
EPDKden ön ödemeli doğalgaz sayacı açıklaması: Eşitsizliği ortadan kaldıran düzenleme yapıldı

EPDK'den 'ön ödemeli doğalgaz sayacı' açıklaması: Eşitsizliği ortadan kaldıran düzenleme yapıldı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK), ön ödemeli ile faturalı sayaç kullanan tüketiciler arasındaki eşitsizlik ve farklı uygulamaları ortadan kaldırmayı amaçlayan düzenleme yapıldı.

29.07.2018Ekonomi
Fenerbahçeliler forma satışını sayaçtan takip edecek

Fenerbahçeliler forma satışını "sayaç"tan takip edecek

Sarı-lacivertli kulüp, taraftarının isteği doğrultusunda yeni sezon formalarının satış adetini gösteren sayacı "Fenerium"un internet sitesine ekledi.

21.07.2018Futbol
Fenerbahçeden bir rekor daha

Fenerbahçe'den bir rekor daha!

Fenerbahçe, kombine ve forma satışlarında 2 rekor daha kırdı. Yönetici Kemal Danabaş, şu ana kadar satılan kombine kart sayısının 38 bin adete ulaştığını açıkladı.

20.07.2018Futbol
Rekabet Kurumunda sözlü savunma

Rekabet Kurumu'nda sözlü savunma

REKABET Kurumu’nca, haklarında soruşturma yürütülen 7 enerji şirketinin sözlü savunması alındı.

4.07.2018Ekonomi
Elektrik faturası sorgulama işlemi nasıl yapılır

Elektrik faturası sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Elektrik faturası sorgulama işleminin nasıl yapılacağı milyonlarca vatandaş tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer alıyor. BEDAŞ üzerinden elektrik faturanızı oldukça kolay ve hızlı bir yolla ödeyebilirsiniz. İşte detaylar.

3.07.2018Gündem
Enerji işlemleri artık e-devlette

Enerji işlemleri artık e-devlet'te

LİMAK Uludağ Elektrik e-devlet’ten hizmet veren ilk enerji şirketi oldu.

20.06.2018Ekonomi
Elektrikte fesih bedeli yüzde 10’u geçemeyecek

Elektrikte fesih bedeli yüzde 10’u geçemeyecek

KOLEN Elektrik Genel Müdürü Kaya Uğur Karayurt, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) tüketicilere yönelik yaptığı yönetmelik değişikliğin ardından elektrikte serbest tüketicilerin sözleşmelerinde fesih bedelinin bir yıllık faturanın yüzde 10’unu geçemeyeceğini söyledi. Geçmişteki uygulamada en yüksek faturanın iki katı olarak fesih bedeli alındığını anlatan Karayurt, “En yüksek fatura 120 liraysa fesih bedeli 240 lira oluyordu. Şimdi yıllık fatura 1200 lira ise 120 lira alınacak” dedi.

18.06.2018Ekonomi
Elektrik dağıtımına 5,9 milyar liralık yatırım

Elektrik dağıtımına 5,9 milyar liralık yatırım

Türkiye'de geçen yıl elektrik dağıtım şirketlerinin abonelerine daha kaliteli hizmet götürmek amacıyla yaptığı yatırım miktarı, bir önceki yıla göre yüzde 10,6 artarak 5 milyar 929 milyon liraya ulaştı.

16.05.2018Ekonomi
KDKye başvurdu, haksız fatura bedelini geri aldı

KDK'ye başvurdu, haksız fatura bedelini geri aldı

Kamu Denetçiliği Kurumuna (KDK) başvuran kişi, yazlık konutuna elektrik şirketince hiç sayaç okuması yapılmadan kesilen fatura bedelini faiziyle geri aldı.

12.05.2018Ekonomi
Sayaçların yüzde 80i akıllanacak

Sayaçların yüzde 80'i akıllanacak

Türkiye'nin akıllı şebekelere geçiş sürecinde izlenecek yol haritası açıklandı. "Türkiye Akıllı Şebekeler 2023 Vizyon ve Strateji Belirleme Projesi-TAŞ 2023" ile elektrikte kayıp-kaçak oranının yüzde 8'in altına indirilmesi, tüketicilerin en az yüzde 80'inin akıllı sayaç kullanmasının sağlanması, küçük ölçekli ve yenilenebilir kaynaklı üretimin desteklendiği bir dağıtım şebeke altyapısının geliştirilmesi amaçlanıyor.

26.04.2018Ekonomi
Su aboneliği iptali nasıl yapılır E-Devlet Abonelik İptali Başvurusu

Su aboneliği iptali nasıl yapılır? E-Devlet Abonelik İptali Başvurusu

Su aboneliği iptal başvurusu nasıl yapılır sorusu binlerce vatandaş tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Taşınma ve ya iş yeri değişikliği gibi çeşitli sebeplerle su aboneliğini iptal ettirmek isteyen vatandaşlar, e-Devlet üzerinden kolayca iptal başvurusu yapabiliyorlar. İşte, su aboneliği iptali hakkında detaylı bilgiler.

30.03.2018Gündem
Tarımsal sulamaya özelleştirme itirazı

Tarımsal sulamaya "özelleştirme itirazı"

TBMM Tarım Komisyonunun önceki gün yapılan toplantısında, torba tasarıdaki tarımsal sulamanın özelleştirilmesinin önünü açan maddeler damga vurdu. MHP ve CHP’li vekiller, iki maddenin geçmesi halinde tek bir kişi ya da şirketin tüm Türkiye’nin sulamasını ele geçireceğini iddia etti. Komisyon dışında bekleyen çok sayıda çiftçi temsilcisi, “Sulama özelleşirse çiftçi ekip biçemez, tarlasını satar, Ankara’ya yürür” uyarısı yaptı. Gelen itirazlar sonucu kritik maddenin değiştirilmesi gündeme geldi.

22.03.2018Ekonomi
Yüksekovada sayaç gerginliği

Yüksekova'da 'sayaç' gerginliği

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, elektrik sayaçlarının evlerinin dışına çıkarılmasını istemeyen köylüler ile Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) ekipleri arasında gerginlik çıktı. Jandarma ekipleri, gaz bombası kullanarak, taraflara müdahale etti.

13.03.2018Gündem
Kars’ın en büyük işvereni oldu

Kars’ın en büyük işvereni oldu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı hem müşteri memnuniyetini arttırmak hem de istihdam yaratmak için elektrik dağıtım şirketlerine çağrı merkezleri açmaları konusunda çağrıda bulunmuştu. Dağıtım şirketleri de bu çağrıya kulak verdi ve dokuz ilde çağrı merkezleri açtı. Kars’ta kurulan çağrı merkezi ilin en büyük istihdam sağlayan şirketine dönüştü.

5.03.2018Ekonomi
Kredibilitesi olan abonenin elektriği kesilmeyecek

"Kredibilitesi olan abonenin" elektriği kesilmeyecek

Uludağ Elektrik Dağıtım AŞ Yönetim Kurulu Başkanvekili İsmail Ergüneş, müşterileri elektrik faturası ödeme alışkanlıklarına göre A'dan E'ye kadar gruplandırdıklarını belirterek, "Böylece müşterilerimiz için bir kredibilite oluşturduk.

5.03.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Uyarı levhası yok aydınlatma yok

Okurumuz Emre Çetiner diyor ki:“Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Bilkent’te yaptığı yol çalışmasında ne bir uyarı levhası, ne de aydınlatma var.”

24.06.2018