EKSTRA
MENÜ

Şair

Şair haberleri sayfasında güncel ve son dakika Şair hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 17.282 Şair haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Şair Haberleri

Çarlık Rusya’dan bir ‘İlk Aşk’ öyküsü

Çarlık Rusya’dan bir ‘İlk Aşk’ öyküsü

19. yüzyıl Rus edebiyatının en önemli şair ve yazarlarından İvan Sergeyeviç Turgenyev’in ‘İlk Aşk’ isimli romanı VakıfBank Kültür Yayınları’ndan çıktı. ‘İlk Aşk’, henüz büluğ çağındaki bir gencin kendisinden yaşça büyük bir kadına olan aşkını, bir aile dramı çerçevesinde anlatıyor.

27.09.2021Kitap Sanat
Talibanın Heratta dört kişinin cesedini teşhir ettiği bildirildi

Taliban'ın Herat'ta dört kişinin cesedini teşhir ettiği bildirildi

Taliban bir iş insanının kaçırılması olayına karışan 4 kişinin cansız bedenlerini şehir meydanında teşhir etti. Söz konusu kişilerin polisle girdiği çatışmada mı yoksa tutuklandıktan sonra mı öldürüldükleri ise belli değil.

26.09.2021Dünya
Divan Edebiyatı Nazım Türleri Ve Özellikleri Nelerdir Tekke Edebiyatı Nazım Şekilleri..

Divan Edebiyatı Nazım Türleri Ve Özellikleri Nelerdir? Tekke Edebiyatı Nazım Şekilleri..

Divan edebiyatının Türk edebiyatında önemli bir yeri vardır. Edebiyatçılar, İslam kültüründen etkilenerek eserler üretmişlerdir. Divan edebiyatında daha ziyade nazım eserleri ön plana çıkıyor. Nazım eserleri de türlere ayrılıyor. Türler, işlenen, ele alınan konuya göre sınıflara ayrılıyor. Nazım türlerini öğrenip, hangi eserin hangi türün içinde olduğunu öğrenebilirsiniz. Divan edebiyatında nazım türlerini, özelliklerini detaylı olarak derledik.

24.09.2021Araştırma
Adalet Bakanı Gül: Mağdur ve insan odaklı adalet anlayışı seferberliğini başlatıyoruz

Adalet Bakanı Gül: Mağdur ve insan odaklı adalet anlayışı seferberliğini başlatıyoruz

ADALET Bakanı Abdulhamit Gül, "Önümüzdeki adli yılda mağdur odaklı adalet anlayışı, insan odaklı adalet anlayışı için seferberliğimizi başlatıyoruz. Adli destek ve mağdur hizmetleri müdürlüklerimiz, kuruluşlarını yeni yapmış çok taze müdürlük ama adliyedeki bütün mağdurların eli, kolu ve gözü olacak" dedi.

24.09.2021Gündem
Elma bahçesinden, şiirin bahçesinden

Elma bahçesinden, şiirin bahçesinden!

Elmalı şiirler yanında elmaya methiyeler dizmiş, yazılar da yazmış biri olarak, kapağında ‘Elma Bahçesinden’ yazan bir kitaba kayıtsız kalamazdım elbette! Kalmadım, aldım, şiirdi, Olav H. Hauge yazmıştı, Orhan Tekelioğlu çevirmişti, Savaş Çekiç tasarlamıştı...

24.09.2021Kitap Sanat
Kafiye Türleri Ve Çeşitleri Nelerdir Uyak Nasıl Bulunur

Kafiye Türleri Ve Çeşitleri Nelerdir? Uyak Nasıl Bulunur?

Edebiyatta en önemli konulardan birisi de şiirlerdir. Şiirlerin uyak ve kafiye düzenleri de çok dikkat çeker. Kafiye türleri ve çeşitleri nelerdir? Uyak nasıl bulunur? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

24.09.2021Araştırma
Konularına Göre Şiir Türleri Nelerdir Kaça Ayrılır Türk Edebiyatındaki Şiir Çeşitleri..

Konularına Göre Şiir Türleri Nelerdir Kaça Ayrılır? Türk Edebiyatındaki Şiir Çeşitleri..

İnsanların en çok sevdiği edebi türlerden birisi şiirdir. Çok önemli ve sevilen şairlerin bulunduğu Türk Edebiyatı'nda şiirlerin birçok özelliği olduğu görülmektedir. Bu özellikler öğrenildiği zaman şiirleri anlamak daha kolaydır. Sizler için Konularına göre şiir türleri nelerdir, kaça ayrılır? Türk edebiyatındaki şiir çeşitleri nelerdir detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
‘Duran bir şey var bende, ağaç gibi’

‘Duran bir şey var bende, ağaç gibi’

Selçuk Demirel’in çağrışımlarla yüklü çoksesli çizgi dünyası bu kez ağaçlar üzerinden konuşuyor bizimle. Kitap ve sergi olarak aynı anda sanatseverlerle buluşan ‘Bir Ağacın Altında’da sanatçı, insan-doğa ilişkisinin rahatlatıcı, meditatif ve korunaklı yönüne, diğer yandan da insanın çevresiyle ilişkisindeki yalnızlığa ve kendini izole etme isteğine dikkat çekiyor.

24.09.2021Kitap Sanat
İdari hakim nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur İdari hakim olma şartları ve maaşları

İdari hakim nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? İdari hakim olma şartları ve maaşları

Her dönem hakimler saygın bir meslek grubu olmuşlardır. Pek çok genç, hakim olmak ister. Ancak genellikle hakimlik nedir, nasıl ve nerede görev yapılır, mesleğin özellikleri nelerdir gibi çok çeşitli sorularına cevap bulamayabilirler. İşte ilgiyle okuyacağınız İdari hakim nedir, idari hakim ne iş yapar, İdari hakim nasıl olunur, şartları nelerdir ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

23.09.2021Araştırma
Prof. Dr. Hülya Nutku kimdir kaç yaşında vefat etti İşte tiyatro araştırmacısı Hülya Nutkunun hayatı

Prof. Dr. Hülya Nutku kimdir kaç yaşında vefat etti? İşte tiyatro araştırmacısı Hülya Nutku'nun hayatı

Tiyatro araştırmacısı Prof. Dr. Hülya Nutku hayatını kaybetti. Bir süredir kanser tedavisi gördüğü öğrenilen Hülya Nutku'nun hayatı ölüm haberinin ardından gündeme geldi. 1973’ten itibaren çeşitli gazete ve dergilerde makaleleri yayınlanan Hülya Nutku, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü'nde uzun yıllar eğitim vermişti. Peki, Prof. Dr. Hülya Nutku kimdir kaç yaşında neden vefat etti? İşte, Prof. Dr. Hülya Nutku'nun hayatı ve biyografisi ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

21.09.2021Kitap Sanat
Tiyatro araştırmacısı Prof. Dr. Hülya Nutku hayatını kaybetti

Tiyatro araştırmacısı Prof. Dr. Hülya Nutku hayatını kaybetti

Tiyatro araştırmacısı Prof. Dr. Hülya Nutku, İzmir'de 68 yaşında vefat etti.

21.09.2021Kitap Sanat
31 Aralık hangi burç ve burcu ne 31 Aralık tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

31 Aralık hangi burç ve burcu ne? 31 Aralık tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

31 Aralıkta doğanlar hangi burç olduğunu merak etmektedirler. Özellikle astroloji bilimine ilgi duyan kişiler ve günlük olarak burç yorumlarını okumak isteyenler 31 Aralığın hangi burç olduğunu sorgulamaktadırlar. Son günlerde 31 Aralığın hangi burca ait olduğu araştırması artmıştır. Peki, 31 Aralık hangi burçtur? 31 Aralık tarihte bugün ne olmuştur? İşte 31 Aralık burcu ile ilgili tüm bilgiler.

20.09.2021Burçlar
25 Aralık hangi burç ve burcu ne 25 Aralık tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

25 Aralık hangi burç ve burcu ne? 25 Aralık tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Merak edilen konuların başında Astroloji gelmektedir. İşte ilgiyle okuyacağınız 25 Aralık hangi burç, yükseleni nedir, 25 Aralık doğumlu Türk ve yabancı futbolcular ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

20.09.2021Burçlar
24 Aralık hangi burç ve burcu ne 24 Aralık tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

24 Aralık hangi burç ve burcu ne? 24 Aralık tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

22 Aralık - 20 Ocak tarihleri arasında doğanlar oğlak burcudur. Oğlak burcu başak ve boğa ile birlikte toprak grubunda yer alır. Bu burcun gezegeni disiplin ve otoritenin simgesi olan Satürn'dür. Akrep, balık ve ikizler, oğlak burcunun anlaşamadığı burçlar arasında yer alır. En iyi anlaştığı burçlar ise aslan ve kovadır. 24 Aralık hangi burç? Tarihte bugün doğan Türk ve yabancı ünlüler kim? İşte, merak edilen tüm detaylar.

20.09.2021Burçlar
18 Kasım hangi burç ve burcu ne 18 Kasım tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

18 Kasım hangi burç ve burcu ne? 18 Kasım tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Pek çok insan 18 Kasım tarihinde doğar ve bu günün anlamını merak eder. Sizler için 18 Kasım hangi burç ve burcu ne, 18 Kasım yükseleni, 18 Kasımda doğanların özellikleri, 18 Kasım özel bir gün müdür, 18 Kasım ne günü sorularını yanıtladık. 18 Kasımda doğan Türk ünlüler ve futbolcular, 18 Kasımda doğan yabancı ünlü ve futbolcular, 18 Kasımda doğan anime karakterlerini sizler için derledik.

20.09.2021Burçlar
16 Aralık hangi burç ve burcu ne 16 Aralık tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

16 Aralık hangi burç ve burcu ne? 16 Aralık tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Heyecan ve merak uyandıran bir alandır Astroloji. Astroloji yıldızların, yerdeki durum ve olaylar üzerindeki etkisini belirten ve bu etkileri göz önünde tutarak değişik çıkarım ve değerlendirmeler yapan bir alandır. İşte ilgiyle okuyacağınız 16 Aralık hangi burç, yükseleni, özellikleri, 16 Aralık doğumlu ünlü Türkler, yabancı futbolcular ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

20.09.2021Burçlar
Manzum ne anlama gelir Manzum hikaye nedir, özellikleri nelerdir

Manzum ne anlama gelir? Manzum hikaye nedir, özellikleri nelerdir?

Manzum ne anlama geldiği ve manzum hikaye okul döneminin başlamasıyla birlikte öğrenciler tarafından araştırılan konular arasında yer alıyor. Kendi içerisinde ölçü, kafiye ve uyaklar gibi kuralları olan manzum hikayelerin özelliklerin, tarihini manzum hikaye ile ilgili tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

18.09.2021Eğitim
Sokak sanatı yaşadığımız şehri açık hava müzesine çeviriyor

Sokak sanatı yaşadığımız şehri açık hava müzesine çeviriyor

İstanbul artık, sokak sanatının dünyadaki öncü şehirlerinden biri haline geldi. Şehirde ‘street art’ festivalleri düzenleniyor; belediyeler sokak sanatçılarını, duvarlara sanat eserleri (mural) yapmaları için destekliyor; sanat galerileri onlara kapılarını açıyor. Sokak sanatçıları artık polisten köşe bucak kaçmıyor, isimlerini saklamaya ihtiyaç duymuyorlar. Instagram’da popülerler, ayrıca birçok marka reklam kampanyalarını onların çizgilerine teslim ediyor. Son günlerde işleriyle dikkat çeken sokak sanatçılarıyla görüştük. Stencil art’tan graffitiye, hangi şehirde hangi işleri görebiliriz diye baktık. Şehirleri adeta birer açık hava müzesine dönüştüren sokak sanatı dünyasına mercek tuttuk...

Yeryüzü şiirin yüzü oluncaya dek

Yeryüzü şiirin yüzü oluncaya dek!

İlkin albeni demeyi hak eden kapaklarıyla dikkat çekiyor Ketebe’nin ‘Yeryüzü Şiirleri’ dizisi. Asıl olarak da dizide yer alan şairlerin adları elbette, Lorca’dan Pound’a, Jacob’dan Ungaretti’ye şiirin yeryüzü olan şairler.

17.09.2021Kitap Sanat
Unuttuğum kapak sanatçılarından özür dilerim

Unuttuğum kapak sanatçılarından özür dilerim

İhap Hulusi ile rahmetli çevirmen arkadaşım Adnan Semih Yazıcıoğlu aracılığıyla tanıştım. O, Kınalıada’da İhap Hulusi’nin Fazıl Ahmet Aykaç Caddesi’ndeki evinin üst katında oturuyordu...

16.09.2021Kitap Sanat
29 Eylül hangi burç ve burcu ne 29 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

29 Eylül hangi burç ve burcu ne? 29 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Her dönemde Astroloji merak uyandırmıştır. Bu durum günümüzde de farklı değildir. İşte 29 Eylül hangi burç, 29 Eylül tarihte ne günüdür, 29 Eylül tarihinde doğan Türk ünlüler ve futbolcular ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

15.09.2021Burçlar
28 Ağustos hangi burç ve burcu ne 28 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

28 Ağustos hangi burç ve burcu ne? 28 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Günümüzde Astrolojiye olan ilgi gün geçtikçe artmaktadır. Kişiler burçlarını öğrenebilmeleri için doğum tarihlerini bilmeleri gerekir. Bu tarihlerden birisi de 28 Ağustos olmaktadır. Peki 28 Ağustos hangi burç ve burcu ne? 28 Ağustos tarihinde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özelliklerini sizlere detaylıca derledik.

15.09.2021Burçlar
26 Eylül hangi burç ve burcu ne 26 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

26 Eylül hangi burç ve burcu ne? 26 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Geçmişten günümüze insanları cezbeden bir alan olan Astroloji popülerliğini sürdürmektedir. 26 Eylül hangi burç, 26 Eylül özel bir gün müdür, 26 Eylülde tarihte yaşanmış olaylar ve konu hakkında pek çok şeyi sizler için derledik.

15.09.2021Burçlar
25 Ekim hangi burç ve burcu ne 25 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

25 Ekim hangi burç ve burcu ne? 25 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar insanlara karakter analizi bakımından pek çok yardımı bulunan önemli bir bilimin konusudur. Aslında burçlar ile genellikle astroloji bilimi ile ilgilenir. Bu bilim burçlar yönünden çok ayrıntılı ve derin araştırmalar içinde bulunur. Toplam 12 adet burç farklı vardır. Bu burçların her biri kendine has özellikler taşır. 25 Ekim hangi burç ve burcu ne? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.09.2021Burçlar
23 Ekim hangi burç ve burcu ne 23 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

23 Ekim hangi burç ve burcu ne? 23 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astroloji, mistik bir alan olarak insanlığın odak noktası olmuştur. Sümerlerde, Çinlilerde, Eski Yunanda olduğu gibi günümüzde de aynı ilgi sürmektedir. İşte ilgiyle okuyacağınız 23 Ekim hangi burç ve yükseleni, 23 Ekim tarihte hangi olaylar yaşanmıştır, 23 Ekim tarihinde doğan yabancı futbolcular ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

15.09.2021Burçlar
22 Ağustos hangi burç ve burcu ne 22 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

22 Ağustos hangi burç ve burcu ne? 22 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Gün geçtikçe astrolojiye olan ilgi artmaktadır. Burcu öğrenmek ve daha fazla bilgi edinmek isteyen kişiler ise doğum tarihlerine bakarak burçlarını çok kolay öğrenebilirler. Burçlarının yanı sıra kişiler burcun ait olan özelliklerini hatta kendileri ile aynı gün doğmuş olan ünlüleri bile öğrenebilirler. 22 Ağustos doğum tarihli bir kişi hangi burç olur? Yükseleni nedir? Bu tarihte yaşanan olaylar nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.09.2021Burçlar
21 Eylül hangi burç ve burcu ne 21 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

21 Eylül hangi burç ve burcu ne? 21 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Her devirde merak konusu olan Astrolojiye bu merak günümüzde de sürmektedir. İşte, 21 Eylül hangi burç, 21 Eylül tarihinde yaşanmış tarihi olaylar, 21 Eylül tarihinde doğanlar ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

15.09.2021Burçlar
21 Ekim hangi burç ve burcu ne 21 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

21 Ekim hangi burç ve burcu ne? 21 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

21 Ekim doğumlu olan kişiler hangi burç olduğunu tahmin etmektedirler. 21 Ekim tarihinde doğan kişiler hangi Türk ünlülerle aynı doğum tarihi olduğunu merak etmektedirler. Son günlerde 21 Ekim ile ilgili araştırmalar artmıştır. Peki, 21 Ekim hangi burca aittir? 21 Ekim burcu nedir? 21 Ekim tarihte bugün neler olmuştur? İşte 21 Ekim ile ilgili bütün bilgiler.

15.09.2021Burçlar
20 Ekim hangi burç ve burcu ne 20 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

20 Ekim hangi burç ve burcu ne? 20 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

İnsanlar kendileri için olan özel günlerin dünya içinde ne ifade etmek istediğini merak edebiliriler. Bazı insanlar için 20 Ekim günü oldukça özel bir gündür. 20 Ekim ne günü? 20 Ekim’de doğan ünlüler kimler? 20 Ekim’de doğan anime karakterler kimler? 20 Ekimde yaşanan tarihi olaylar nelerdir? 20 Ekim hangi burç? 20 Ekim gününün yükseleni nedir? Sizler için 20 Ekim ile ilgili merak edilenleri detayları ile derledik.

15.09.2021Burçlar
19 Eylül hangi burç ve burcu ne 19 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

19 Eylül hangi burç ve burcu ne? 19 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astroloji dinlerce yıldır bilim insanlarının araştırma konusu olmuştur. Günümüzde de hiç olmadığı kadar gündemdedir. İşte sizler için 19 Eylül hangi burçtur, burcu nedir, 19 Eylül günü tarihte yaşananlar nelerdir, 19 Eylül günü doğmuş Türk ünlüler ve futbolcular, 19 Eylül günü doğan yabancı ünlüler ve futbolcular ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

15.09.2021Burçlar
19 Ekim hangi burç ve burcu ne 19 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

19 Ekim hangi burç ve burcu ne? 19 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar insanların doğum tarihlerine göre değişkenlik gösterir. Geçmişten beri burç konusu insanların ilgisini çekmiştir. Konu ile ilgili sürekli araştırmalar yapılmaktadır. 19 Ekim hangi burç ve burcu ne? 19 Ekim tarihte bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.

15.09.2021Burçlar
Mersindeki kazılarda, gök bilimci ve şair Aratosun anıt mezarı arkeolojik olarak kanıtlandı

Mersin'deki kazılarda, gök bilimci ve şair Aratos'un anıt mezarı arkeolojik olarak kanıtlandı

Mersin'de Soli Pompeiopolis Antik Kenti'ndeki kazılarda Helenistik Dönem'in ünlü gök bilimcisi ve şairi Aratos'un anıt mezarı, arkeolojik olarak ortaya çıkarıldı.

14.09.2021Gündem
16 Eylül hangi burç ve burcu ne 16 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

16 Eylül hangi burç ve burcu ne? 16 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Ülkemizde astroloji bilimine çok fazla önem verilmektedir. Gündelik burç yorumlarını takip edenler hangi burca ait olduklarını ve burcun yükselenini sorgulamaktadırlar. Özellikle son günlerde 16 Eylül doğumluları hangi burç olduklarını merak etmektedirler. Peki, 16 Eylül hangi burçtur? 16 Eylül burcu nedir? 16 Eylül tarihte bugün neler yaşanmıştır? 16 Eylül'de doğan ünlüler kimlerdir? İşte 16 Eylül tarihi ile ilgili tüm detaylar.

14.09.2021Burçlar
15 Eylül hangi burç ve burcu ne 15 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

15 Eylül hangi burç ve burcu ne? 15 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astroloji bilimi sürekli kendini geliştirmektedir. Bunun sebebi insanların bu bilime oldukça ilgi göstermesinden kaynaklanmaktadır. İnsanlar doğum tarihlerine göre burçlarını öğrenebilirler. 15 Eylül hangi burç ve burcu ne? 15 Eylül tarihte bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

14.09.2021Burçlar
15 Ekim hangi burç ve burcu ne 15 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

15 Ekim hangi burç ve burcu ne? 15 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Bugünde aynı ilgiyi gören Astroloji kadimden beri saygı görmüş bir alandır. Dünya ile gökyüzü yıldızlarının ve başka unsurların analiz edilip değerlendirildiği özel bir alandır. İşte ilgiyle okuyacağınız 15 Ekim burcu nedir, 15 Ekim hangi yükselen burçtur, özellikleri, 15 Ekim tarihinde meydana gelmiş olaylar, 15 Ekim doğumlu Türk ünlüler ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

14.09.2021Burçlar
14 Ekim hangi burç ve burcu ne 14 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

14 Ekim hangi burç ve burcu ne? 14 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astroloji geçmişten beri gizemini korumaya devam etmektedir. İnsanlar tarih boyunca gökyüzü olaylarını görmemiş ve bunların kayıtlarını tutmuşlardır. Özellikle burçlar kişiler tarafından en çok araştırılan konular arasında yer almıştır. Peki 14 Ekim hangi burç ve burcu ne? 14 Ekim tarihinde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özelliklerini sizlere detaylıca derledik.

14.09.2021Burçlar
13 Eylül hangi burç ve burcu ne 13 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

13 Eylül hangi burç ve burcu ne? 13 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

13 Eylülde doğanlar başak burcudur. Oğlak ve Boğa ile birlikte hava grubunda yer alan başak burcunun yönetici gezegeni Merkür, uğurlu taşları ise akik ve zümrüttür. Masumiyetin ve doğanın sembolü olan Başak’ın anlaşamadığı burçlar, İkizler, Yengeç ve Balıktır. Yay ve Boğa ise başakların en iyi anlaştığı burçlar arasında yer alıyor. 13 Eylülde doğan Türk ile yabancı ünlüler kimlerdir? 13 Eylülde doğanların yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

14.09.2021Burçlar
10 Eylül hangi burç ve burcu ne 10 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

10 Eylül hangi burç ve burcu ne? 10 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

İnsanlığın binlerce yıldır araştırdığı ve günümüzde de odağında olan Astroloji çok merak edilmektedir. İşte, 10 Eylül burç nedir, 10 Eylül tarihinde bugün yaşanan olaylar, 10 Eylül tarihinde doğan Türk ve yabancı ünlüler ve futbolcular ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

14.09.2021Burçlar
3 Ekim hangi burç ve burcu ne 3 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

3 Ekim hangi burç ve burcu ne? 3 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

3 Ekimde doğanlar terazi burcudur. İkizler ve Kova ile birlikte hava grubunda yer alan terazinin yönetici gezegeni Venüs, uğurlu taşları ise safir ve kuvarsdır. Adaletin ve dengenin sembolü olan teraziler, oğlak, balık ve akrep burçlarıyla anlaşamaz. Terazilerin en iyi anlaştığı burçlar ise başak, kova ve ikizlerdir. 3 Ekim, tarihte bugün doğan Türk ile yabancı ünlüler kimlerdir? 3 Ekimde doğanların yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

14.09.2021Burçlar
2 Ekim hangi burç ve burcu ne 2 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

2 Ekim hangi burç ve burcu ne? 2 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astroloji, gökyüzündeki yıldız, gezegen, güneş ve ay gibi unsurların dünya üzerindeki etkisini konu alan ve kadim uygarlıklardan beri merak uyandıran bir alandır. İşte 2 Ekim hangi burç ve burcu ne, 2 Ekim tarihinde meydana gelmiş olaylar, 2 Ekim tarihinde doğan Türk ünlüler ve yabancı futbolcular ve konu hakkında çok daha fazlasını sizin için derledik.

14.09.2021Burçlar
1 Eylül hangi burç ve burcu ne 1 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

1 Eylül hangi burç ve burcu ne? 1 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

1 Eylül gününün tarih sahnesinde ki yeri oldukça büyüktür. İnsanlar geçmişten günümüze 1 Eylül gününde neler olduğunu merak etmektedir. 1 Eylül günü tarihsel olaylar nelerdir? 1 Eylül hangi burçtur? 1 Eylülde doğan ünlüler kimlerdir? 1 Eylül ne günüdür? Sizler için 1 Eylülle ilgili merak edilenleri detayları ile derledik.

14.09.2021Burçlar
21 Mayıs hangi burç ve burcu ne 21 Mayıs tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

21 Mayıs hangi burç ve burcu ne? 21 Mayıs tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar ve astroloji konusu her dönem insanların ilgisini çekmiştir. Güneş burçları kişilerin doğum tarihlerine göre belirlenir. İşte 21 Mayıs günü hangi burç, burcu nedir, tarihte bugün, 21 Mayıs doğumlu yerli ve yabancı ünlüler, Türk ve yabancı futbolcular gibi ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

13.09.2021Burçlar
16 Haziran hangi burç ve burcu ne 16 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

16 Haziran hangi burç ve burcu ne? 16 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Bugün de tıpkı geçmiş devirlerde olduğu gibi Astroloji gizemini korumaktadır. İnsanlar burçlarını ve burçlarla ilgili her konuyu merak etmektedirler. İşte ilgiyle okuyacağınız 16 Haziran hangi burç, özellikleri nedir, 16 Haziran tarihinde yaşanmış önemli olaylar, 16 Haziran doğumlu ünlü Türk ve yabancı futbolcular ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

12.09.2021Burçlar

Yazar Sonuçları

Elinizi uzatacağınız bir yere koyun!

İyi bir yazarın iyi yazarlar üzerine yazması kendisi için risklidir. Çünkü hem öznel yargılarını yazacak hem edebiyat tarihindeki yerini es geçmeyecektir. İşte Hans Magnus Enzensberger’in ‘Hayatta Kalma Sanatçıları-20. Yüzyıldan 99 Edebi Vinyet’i böyle bir kitap.

25.09.2021

'Tarih bir romana sığar mı?'

Son romanı ‘Veba Geceleri’yle, tarihi gerçek ve roman gerçeği tartışmasını yeniden alevlendiren Orhan Pamuk ile tarihçi Edhem Eldem mini bir söyleşi dizisinde bir araya geliyor.

22.09.2021

‘Emeğin Sineması: Karanlıkta UyananlaR BELGEsELİ

Filmleri sinemada izlemekten yanayım. Adana Altın Koza Film Festivali pandemiye rağmen büyük bir boşluğu doldurmayı başardı.

22.09.2021

Sarı Yaz Tavsiyeleri

Sonunda eylül geldi. Uzun ve sıcak yaz tatili sona erdi, okullar açıldı; birçok insan işlerine öğrenciler de okullarına döndü. Yaz kalabalığınn yerini sakinliğe bırakmaya başladığı günlerdeyiz. Yazdan sonbahara geçişin yaşandığı, birçok yerde halen daha denize girilen, sarı sıcak ve güzel bir geçiş bu. Eylül sarı yazdır.

19.09.2021

Sultanahmet’ten manzaralar... Tarih kaçak katların gölgesinde

Sultanahmet Meydanı'ndaki çirkin binaların dış cepheleri ele alınmalıdır. Kaçak katların derhal tasfiyesi gerekir. Bir memleketin şerefi, onun tarihi alanlarına ve abidelerine göstereceği hürmetle ölçülür.

19.09.2021

Zeytinyağı restoranları birliği

Geçtiğimiz haftalarda Toscana’da zeytinyağı sıkım ustaları için düzenlenen bir eğitim programına katıldım.

13.09.2021