MENÜ

Madımak Oteli

Madımak Oteli ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Madımak Oteli haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 794 Madımak Oteli haberi bulunmuştur.

Madımak Oteli Haberleri

‘Hasret’ türkülerinin müzikali perdelerini açtı

‘Hasret’ türkülerinin müzikali perdelerini açtı

Ozan Hasret Gültekin’in hayatını sahneye taşıyan “Hasret–Hasret Gültekin Türkü Müzikali” önceki akşam CKM’de perdelerini açtı.

11.03.2020Keyif
Sabahat Akkiraz: Türkülerle donatılıp dünyaya gönderilmiş gibiyim

Sabahat Akkiraz: Türkülerle donatılıp dünyaya gönderilmiş gibiyim

Türk halk müziği sanatçısı Sabahat Akkiraz, meslek hayatının 50’nci yılını bir plakla kutluyor. İçinde 10 şarkının yer aldığı ‘Sabahat Akkiraz ile 50 Yıl’ plağının ilk klibinde bir rap sürprizi de var: Erci E. ile yaptıkları ‘Beni Gör Bana Gel’ adlı şarkı... “Ne olursa olsun türküler hep söylendi. Tutunacak başka pek bir şeyimiz de yoktu” diyen Akkiraz’la türkü sohbetine oturduk.

Ahmet Turan Kılıç tahliye edildi

Ahmet Turan Kılıç tahliye edildi

SİVAS'ta, 2 Temmuz 1993'te Madımak Oteli'nin ateşe verilmesi sonucu 33 aydın ile 2 otel görevlisinin yaşamını yitirmesiyle ilgili davanın hükümlüleri arasında olan ve sağlık sorunları nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını kaldırdığı Ahmet Turan Kılıç (86), tahliye edildi.

31.01.2020Gündem
Yeşiller: Madımak failleri Almanya’da soruşturulsun

Yeşiller: Madımak failleri Almanya’da soruşturulsun

YEŞİLLER Partili vekiller Benedikt Lux ile Fatoş Topaç, Madımak faillerinin soruşturulmasını istedi.

7.12.2019Dünya
Yeşiller’den Madımak başvurusu

Yeşiller’den Madımak başvurusu

Almanya’da Yeşiller Federal Meclis milletvekilleri Benedikt Lux ile Fatoş Topaç, Federal Savcılığın, Madımak faillerini soruşturmasını istedi. Faillerden en az dokuzunun Almanya’da yaşaması gerekçe gösterilen başvuru dilekçesinde, hükümetin bu kişilerin Türkiye’de mahkûm olduğunu belirten cevabına dikkat çekildi.

6.12.2019Avrupa
‘Tweet’le tahrik’ soruşturması

‘Tweet’le tahrik’ soruşturması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şehit cenazesi için gittiği Ankara’nın Çubuk ilçesinde linç girişimine uğradığı 21 Nisan’da Twitter’da “Sivas’ta otel önünde bekleyenlerle Çubuk’ta ev önünde bekleyenler aynı kandan” diye yazan eski CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer hakkında halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek iddiasıyla soruşturma açıldı.

5.07.2019Gündem
Metin Altıok ve Behçet Aysan aynı sahnede

Metin Altıok ve Behçet Aysan aynı sahnede

2 Temmuz 1993’te Sivas Madımak Oteli’nde öldürülen iki şair, Metin Altıok ve Behçet Aysan, adlarına verilen ödüllerle anılacak.

3.12.2018Kitap Sanat
Gerekçeli karar: 28 Şubat küresel darbe

Gerekçeli karar: 28 Şubat küresel darbe

Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi 28 Şubat davasında gerekçeli kararını açıkladı. “28 Şubat darbesi, sadece Türkiye’deki Müslümanları değil, dünyadaki bütün Müslümanları kapsayan, ‘küresel’ bir darbedir” denilen kararda Muammer Aksoy, Çetin Emeç, Turan Dursun, Bahriye Üçok cinayetlerinin de 28 Şubat darbe planının bir parçası olduğu savunuldu.

3.07.2018Gündem
25’inci yılında Sivas acısı

25’inci yılında Sivas acısı

Sivas’ta 33 aydının ateşe verilen otelde hayatını kaybettiği olayların 25’inci yıldönümünde kentte iki ayrı anma etkinliği düzenlendi. Vali ve milletvekillerinin de katıldığı anmada eski Madımak Oteli’ne çiçek bırakılırken sivil toplum örgütleri, ellerinde ölenlerin fotoğraflarıyla binaya kadar yürüyüş yaptı.

2.07.2018Gündem
25 yıl sonra aynı acı

25 yıl sonra aynı acı

Sivas Katliamı'nın 25. yıl dönümü nedeniyle çeşitli sivil toplum kuruluşlarınca eski Madımak Oteli önünde anma programı yapıldı. Törende ölenlerin yakınları gözyaşlarını tutamadı.

2.07.2018Gündem
Sivas acısı 25. yılında

Sivas acısı 25. yılında

Sivas'ta 2 Temmuz 1993’te Pir Sultan Abdal şenlikleri sırasında Madımak Oteli’nin ateşe verilmesi sonucu hayatını kaybeden 33 aydın ve 2 otel görevlisi bugün anılacak.

1.07.2018Gündem
Madımak’ta hayatını kaybedenler için Berlin’de anma

Madımak’ta hayatını kaybedenler için Berlin’de anma

2 Temmuz 1993’te Sivas’taki Madımak Oteli’nde yaşanan katliamda hayatını kaybeden 35 kişi, Almanya’nın başkenti Berlin’de anıldı.

1.07.2018Avrupa
Karamollaoğluna Madımak sürprizi

Karamollaoğlu'na Madımak sürprizi

Necmettin Erbakan Ödülleri için dün akşam Mustafa Kemal Kültür Merkezi'nde düzenlenecek törene erken gelen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Sivas olaylarında yaşamını yitirenlerin anısına açılan “Unutmamak ” müzesinin bulunduğu sanat galerisinin içindeki odada bekledi

25.04.2018Gündem
Bayıltan daire başkanı milli güreşçi çıktı

Bayıltan daire başkanı milli güreşçi çıktı

Kızdığı zabıta memuruna bağırıp tokat attığı görüntüler sosyal medyada tepki toplayınca gece yarısı operasyonuyla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlut Uysal tarafından görevinden alınan Zabıta Dairesi Başkanı Tayfun Karali’nin Madımak davası sanıklarının avukatlarından ve eski milli güreşçi olduğu ortaya çıktı.

22.12.2017Gündem
Kanlı golün hikâyesi

Kanlı golün hikâyesi

Kenan Başaran, üzerine konuşmanın adeta yasak olduğu; 43 kişinin can verdiği, Sivas ile Kayseri arasında kan davasına dönen, Türk futbol tarihinin en büyük faciasını 50 yıl sonra bir roman tadında belgeselleştiriyor. 

2.11.2017Kitap Sanat
Volkan Konak o mesajlara isyan etti...

Volkan Konak o mesajlara isyan etti...

Volkan Konak, kendisiyle ilgili sosyal medyadaki paylaşımlara bu sözlerle tepki gösterdi

14.08.2017Gündem
‘Madımak için adalet istiyoruz’

‘Madımak için adalet istiyoruz’

SİVAS’ta 2 Temmuz 1993’te Pir Sultan Abdal şenlikleri sırasında Madımak Oteli’nin ateşe verilmesi sonucu hayatını kaybeden 33 aydın ve 2 otel görevlisi binlerce kişinin katıldığı törenle anıldı.

2.07.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Evlat acısıyla nasıl başa çıkılır?

Philip Ridley’in şiddetle ve saf acıyla ördüğü oyunu ‘Narin Napalm’ bizi yas halindeki bir anne-babayla tanıştırıyor. Oyun, bir kaybı anlatmanın yollarının ne kadar sınırsız olabileceğinin de kanıtı.

14.03.2020

‘F. Gülen’in yargı serüveni’

Yargıtay Onursal Daire Başkanı Hamdi Yaver Aktan’ın dün Cumhuriyet’te yayınlanan ‘Kestanepazarı’ndan Pensilvanya’ya-F.Gülen’in yargı serüveni’ başlıklı yazısı, tam belgesel niteliğinde. Bu bilgileri, baroların ve hukukçuların arşivlerine not etmesi gerekiyor.

4.03.2020

Okuyarak konuşalım kitabın gücünü yayalım

 BUGÜN yine 24. TÜYAP İzmir Kitap Fuarı’ndan söz edeceğim. Öncelikle Fuar’ın onur konuğu Hidayet Karakuş’tan.

9.04.2019

Cevat Geray ve “yaya kalmış bir memleket”in “yaya”ları...

Bu “önemli adım”ın kronolojisi, sandığınızdan daha eski... İngiltere’deki “Living Streets” organizasyonu, 1929 senesinde kurulmuş. “Uzun adımlar”la göz atarsak; 1988’de Avrupa Parlamentosu (ilk) yaya hakları bildirgesini açıklamış.

26.07.2018

Kürt’e sövmemiş adayı destekleyebiliriz

HDP’nin, bir davette karşılaştığımız güvenilir bir ismine sorduk: Yerel seçimlerde CHP ile birliktelik olacak mı?

5.04.2018

1993’ten 25 yıl sonra, “göz ucuyla”…

Aslına bakarsanız, “hiçbir yıl”, bir diğerine göre daha masum, daha sevimli ya da daha az “hatırlanası” değildir.

18.02.2018

Önemli olan ‘adalet’ arayışı, sayı değil

İSTANBUL Valiliği’nin, Maltepe’deki “adalet mitingine” katılımın 175 bin kişi olduğunu açıklaması, yaz sıcağında eğlenceli sohbetlerin konusu oldu.

11.07.2017