EKSTRA
MENÜ

Prp Tedavisi

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 238 haberi bulunmuştur.

Prp Tedavisi Haberleri

Saç Dökülme Tipleri Nelerdir

Saç Dökülme Tipleri Nelerdir?

Saç dökülmesi günümüzün en çok tartışılan ve sürekli çözümü aranılan bir sorunu haline gelmiştir. Saç dökülmesi problemi, kişilerin görünümlerini etkileyen, çekiciliklerinin, cazibelerinin düştüğünü ve erken yaşlandıklarını hissettirmektedir. Saç dökülmesinin önemli bir psikolojik problem teşkil ettiğini, öz güven duygusuna zarar verdiğini söyleyen Dr. Emrah Çinik, saç dökülmesi hakkında bilgiler verdi.

18.01.2021Saç
Hamilelik döneminde neden ciltte lekelenmeler olur

Hamilelik döneminde neden ciltte lekelenmeler olur?

Hamilelik oldukça büyüleyici bir süreçtir. Bununla birlikte anne adaylarının hayatında birçok değişiklik meydana gelir. Öyle ki, duygular değişir, fiziksel özellikler değişir, küçük bir misafir ile hayat değişir.

5.01.2021Kadın
PRP Tedavisi ile Dökülen Saçlar Geri Kazanılır mı

PRP Tedavisi ile Dökülen Saçlar Geri Kazanılır mı?

PRP yönteminde hastadan kan alınarak bu kan santrifüj ediliyor yani hücreler birbirinden ayrılıyor. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk cevaplıyor; PRP nedir? Dökülen saçlar PRP ile tedavi edilebilir mi?

14.12.2020Kişisel Bakım
Evde Kaldığınız Sürede Sağlığınızdan Olmayın İşte Yapmanız Gerekenler...

Evde Kaldığınız Sürede Sağlığınızdan Olmayın! İşte Yapmanız Gerekenler...

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Ahmet Çapar, Kovid-19'la mücadele kapsamında yeniden getirilen kısıtlamaların etkisiyle insanların evde hareketsiz kalmayıp düzenli egzersiz yapması gerektiğini belirterek, "Hareketsizlik nedeniyle kaslarda oluşan zayıflama ve deformasyon kasların zedelenme riskini artırır, sakatlıklar artar, kişinin dayanıklılığı düşebilir." dedi.

24.11.2020İyi Yaşam
Cinsel sağlık sorunu yaşayan diyabetli hastalara yeni tedavi yöntemleri

Cinsel sağlık sorunu yaşayan diyabetli hastalara yeni tedavi yöntemleri

ŞEKER hastalarının cinsel sağlık sorunları yaşadığını söyleyen Üro-Androloji Uzmanı Prof. Dr. Halim Hattat, "Yaşam tarzı değişiklikleri ve yeni tedavi yöntemleriyle sorun ortadan kalkabiliyor. Diyabet, testosteron hormonunu da düşürüyor böyle olunca şeker hastası erkeklerde isteksizlik ve sertleşme sorunu görülme riski normal erkeklere göre üç kat artıyor" dedi.

13.11.2020Sağlık
Tüp bebek tedavisinde başarıyı artıran yöntemler

Tüp bebek tedavisinde başarıyı artıran yöntemler

“Kadınlarda yaş ilerledikçe kadının yumurta rezervindeki azalma ile birlikte yumurta kalitesi de düşer. Bu nedenle normal yollarla ya da tüp bebek tedavisi ile gebelik oluşmuş kadınlarda ileri yaşta düşük oluşma riski de artabilir” diyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Esra Çabuk Cömert, tüp bebek tedavisinde başarıyı artıran yöntemlerden bahsetti.

Yumurta Rezervi Düşük Kadınlarda PRP Tedavisinin Faydaları

Yumurta Rezervi Düşük Kadınlarda PRP Tedavisinin Faydaları

Kök hücreler, uygun biyolojik uyarıyla vücudumuzdaki herhangi bir hücreye dolayısıyla yumurta hücresine de dönüşme yeteneğine sahip olağanüstü hücrelerdir. Bu dönüşümü sağlayan da kişinin kendi kanından elde edilen ve PRP (platelet rich plasma) adı verilen özel sıvının yumurtalıklara verilmesidir. Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Seval Taşdemir, yumurtalık rezervi düşük kadınlarda PRP tedavisiyle yumurta sayısının arttırılabildiğini söyledi.

Yaz ve güneş saçlarınızı yıpratmasın Dermatolog Dr.  Neslihan Dolar yazdı

Yaz ve güneş saçlarınızı yıpratmasın! Dermatolog Dr. Neslihan Dolar yazdı

Yazın güneş, deniz ve havuz suyu saçların nem kaybına uğramasına, renk açılmasına yol açabilir. Özellikle boyalı saçları olanlarda zarar daha fazladır. Parlak, yumuşak, sağlıklı saçlara sahip olmak için öncelikle mevcut olanı korumalısınız...

16.07.2020Sağlık
Tüp bebekte PRP yöntemi nedir, ne işe yarar

Tüp bebekte PRP yöntemi nedir, ne işe yarar?

Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Opr. Dr. Şafak Hatırnaz, tüp bebek tedavisinde, rahim zarında kalınlaşmanın sağlanmasında ve yumurta kalitesinin artırılmasında, kişinin kendi kanından elde edilen trombositten zengin plazma tedavisinin (PRP) başarıyı artırdığını söyledi.

Diz Ağrıları Neden Olur Dizde Yanma Tedavisi Nasıl Yapılır

Diz Ağrıları Neden Olur? Dizde Yanma Tedavisi Nasıl Yapılır?

Diz, insan vücudunda en aktif olarak kullanılan eklemlerden biri olduğundan, diz ağrısı çok sık görülen bir şikâyettir. Diz ağrıları birçok şekilde görülebilir, yanma şeklinde olan diz ağrısı çeşitli sorunların bir göstergesi olabilir. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Turan Uslu yanıcı diz ağrısı hakkında bilgiler verdi.

22.06.2020İyi Yaşam
Mevsimsel saç dökülmesi

Mevsimsel saç dökülmesi

Saçlarınız mı dökülüyor? O zaman “bahar geldi” demektir. Tıpkı doğa gibi saçlarımız da ilkbaharda kendini yenilemeye hazırlanır. Mevsim geçişlerinde ani saç dökülmelerine karşı korunmak ise sizin elinizde. Dermatolog Dr. Neslihan DOLAR yazdı

16.04.2020Sağlık
Saç Dökülmesinin Nedenleri ve Tedavisi

Saç Dökülmesinin Nedenleri ve Tedavisi

Dr. Emrah Çinik, "Saç dökülmesi sorunu erkeklerde daha sık olmakla beraber erkek ve kadın ayrımı olmadan hemen herkesin ortak sorunudur. Ancak psikolojik olarak olumsuz etki kadınlarda daha belirgindir" dedi, saç dökülmesinin nedenlerini ve tedavisini anlattı.

31.01.2020Saç
Tüp bebek tedavisinde başarıyı artıran son teknoloji yöntemler

Tüp bebek tedavisinde başarıyı artıran son teknoloji yöntemler

Tüp bebek tedavisinde başarı oranı pek çok etkene bağlıdır. Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Koray Altunay, başarıyı artıran bu yöntemleri anlattı.

Yumurta Rezervi Azalmış Kadınlarda PRP Uygulaması: Gerçek Bir Tedavi mi, Hayal mi

Yumurta Rezervi Azalmış Kadınlarda PRP Uygulaması: Gerçek Bir Tedavi mi, Hayal mi?

Bebek sahibi olmak isteyen ancak düşük yumurta rezervine sahip kadınlar için günümüzde birçok yöntem gelişmektedir. Bu yöntemlerden biri de; PRP uygulaması. Peki, PRP uygulaması nedir, nasıl yapılır? Tüm bu soruları Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Yavuz Şimşek, sizler için tüm ayrıntılarıyla anlattı.

Alex de Souza İstanbul’da

Alex de Souza İstanbul’da

Fenerbahçe’nin eski kaptanı Alex de Souza, önceki akşam İstanbul’a geldi.

10.12.2019Keyif
PRP nedir PRP tedavisi ne işe yarar

PRP nedir? PRP tedavisi ne işe yarar?

PRP (Platelet Rich Plasma) tedavisi, kozmetik anlamda son yıllarda ön plana çıkan yöntemler arasında yer almaktadır. Çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılan PRP tedavisi, daha çok kozmetik ve anti-aging amaçlı ortaya çıkmıştır. Peki, son dönemlerde kas ve iskelet sistemi hastalıklarında da kullanılmaya başlanan PRP tedavisi nedir ve ne işe yarar? İşte, o konuda bazı bilgiler

9.12.2019Sağlık
Alex de Souza İstanbul’a geldi

Alex de Souza İstanbul’a geldi

Fenerbahçe'nin efsane futbolcusu Alex de Souza bugün İstanbul’a geldi.

9.12.2019Futbol
PRP yöntemi ile yumurtası olmayanların çocuk sahibi olma şansı arttı

PRP yöntemi ile yumurtası olmayanların çocuk sahibi olma şansı arttı

İstanbul'da düzenlenen bir etkinlikte uzmanlar bir araya geldi. Uluslararası katılımlı olarak gerçekleştirilen ve yerli, yabancı 2 bin kadın hastalıkları ve doğum uzmanı doktorun katıldığı toplantıda, son yıllarda birçok hastalığın tedavisinde yardımcı olarak kullanılan PRP yönteminin yeni bir kullanım alanı olan tüp bebek tedavisinde başarısı konuşuldu.

Hamilelikte En Sık Görülen 7 Cilt Sorunu ve Çözümü

Hamilelikte En Sık Görülen 7 Cilt Sorunu ve Çözümü

Anne adayı için her yönüyle dikkat ve bakım isteyen bir süreç olan gebelik döneminde cilt çok hassaslaşıyor ve bu nedenle farklı cilt problemleri ortaya çıkabiliyor. Deri ve Zührevi Hastalıkları Uzmanı Dr. Hülya Sağlam, gebelikte en sık görülen 7 cilt sorununu ve çözümlerini anlattı.

PRP Uygulaması Hakkında Merak Edilenler

PRP Uygulaması Hakkında Merak Edilenler

PRP uygulaması ile cilt lekelerinin, ciltteki çatlakların ve yaraların tedavisinde, cilt gençleştirme de olumlu etkiler görülmektedir. Peki bu gençleşme nasıl oluyor ? Medikal Estetik Uzmanı Doktor Jale Şenyurt konu ile ilgili bilgiler verdi.

10.01.2019Kişisel Bakım
Gebelikte oluşan cilt lekelerinden kurtulmak mümkün

Gebelikte oluşan cilt lekelerinden kurtulmak mümkün

Getirdikleriyle, değiştirdikleriyle hamilelik, bir kadının yaşadığı en farklı dönemlerin başında gelir. Bazı şeylerin eskisi gibi olmayacağı aşikardır. Öyle ki duygular değişir, fiziksel özellikler değişir, küçük bir misafir ile hayat değişir.

En Yaygın 14 Otoimmün Hastalık ve Belirtileri

En Yaygın 14 Otoimmün Hastalık ve Belirtileri

Otoimmünite, bağışıklık sisteminin düzgün bir şekilde işlemeyerek kişinin kendi öz hücrelerine zarar verdiği tıbbi bir durumdur. Bağışıklık sistemi, bakteriler ve virüsler gibi mikrobik istilacılara karşı vücudumuzu korumak üzere tasarlanmıştır. Gerektiği gibi çalıştığında, bağışıklık sistemi bu mikrobik yabancıları algılar, onları çevrelemek ve öldürmek için savaşçı hücrelerden oluşan bir savunma gücü gönderir.

Sonbaharda saçlarınız değil yapraklar dökülsün

Sonbaharda saçlarınız değil yapraklar dökülsün

Kalıcı bir saç sorunu yok ise mevsimsel geçişler ile birlikte eski saçlarınızda dökülme artarken yerine yenileri gelecektir. Saç dökülmelerini sadece mevsime bağlamak eksik kalır. Aynı zamanda testosteron düzeyinde yaşanan dengesizlik de bunun başlıca nedenlerinden olabilir.

10.10.2018Kişisel Bakım
Saç Ekim Sonrası Ne Zaman Denize Girilebilir

Saç Ekim Sonrası Ne Zaman Denize Girilebilir?

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, saç ekiminden sonra denize, havuza ya da saunaya ne zaman girilebileceği konusunda bilinmesi gerekenleri sizler için anlattı.

2.08.2018Saç
PRP İle Saç Tedavisi Desteği

PRP İle Saç Tedavisi Desteği

Saç ekiminden sonra ya da saç dökülmesi tedavisinde PRP tedavisi hakkında bilinmesi gerekenleri Op. Dr. Güncel Öztürk denetimindeki Saç Ekim Merkezi Uzmanlarına sorduk. “PRP; Platelet Rich Plasma yani trombositten zengin plazma anlamına gelir. Ve PRP zengin plazma enjeksiyonu kalp cerrahisinden ortopedi, üroloji, cilt ve saç tedavisinde de yaygın olarak kullanılmaktadır.”

11.06.2018Kişisel Bakım
Saç ekiminde ‘İğneli Kalem Tekniği’ dönemi…

Saç ekiminde ‘İğneli Kalem Tekniği’ dönemi…

Saç ekimine artan taleple birlikte geliştirilen yeni teknikler de dikkat çekiyor. İğneli kalem tekniği de daha sık saçlar için geliştirilen yeni teknikler arasında yer alıyor. Ancak uzmanlar uyarıyor: ”Teknikler ne kadar gelişse de işlemler hem sağlık hem de estetik açıdan mutlaka uzmanlar tarafından planlanmalı ve kişiye özel olmalıdır.”

24.01.2018Sağlık
Saçlarını Kaybetmek İstemeyenler İçin Tedavi Yöntemleri

Saçlarını Kaybetmek İstemeyenler İçin Tedavi Yöntemleri

Saç ekimi üzerine yapılan tedavilerde son yıllarda büyük gelişmeler yaşandı. İnsanların saç ekimine talebi ve tedavinin bir tabu olmaktan çıkışı yeni ve daha etkili yöntemlere geçilmesini sağladı. Artık saçlarını çeşitli sebeplerden dolayı kaybeden kişiler, bunun önüne geçmek için saç ekimi yapan merkezlere akın ediyorlar.

20.09.2017Kişisel Bakım
Cildinizi kandırarak yenileyin

Cildinizi kandırarak yenileyin

Tıbbın pek çok dalında yenileyici olarak yıllardır uygulanan PRP yöntemi artık kozmetik amaçlar için de kullanılıyor.

6.02.2017Kisisel Bakim
Prp Tedavileri

Prp Tedavileri

PRP tedavisi hakkında açıklamalarda bulunan Medikal Estetik Hekimi Dr. Meral Seyman, PRP’nin medikal estetik alanında nasıl kullanıldığını anlattı.

30.01.2017Kişisel Bakım

Yazar Sonuçları

Ameliyatsız Estetiklerle Daha Genç Görünüm

Yüz gençleştirme süreci, özellikle cerrahi olmayan tekniklerdeki gelişmeler ile daha fazla tercih edilmeye başlandı. Özellikle virüs nedeniyle cerrahi operasyonların kısmen de olsa risk içermesi nedeniyle…

24.11.2020

Ameliyatsız yüz gençleştirme seçenekleri

Yüz gençleştirme süreci, özellikle cerrahi olmayan tekniklerdeki gelişmeler ile daha fazla tercih edilmeye başlandı. Özellikle virüs nedeniyle cerrahi operasyonların kısmen de olsa risk içermesi nedeniyle…

10.11.2020

PRP nedir?

PRP ya da trombosit bakımından zengin plazma tedavisi, kişinin kendisinden alınan kanın çeşitli işlemlerden geçirilerek vücutta tedavisi planlanan dokulara enjeksiyonu şeklinde uygulanan tedavi yöntemidir.

21.10.2020

Saçlarda PRP tedavisi nasıl yapılır?

Sağlıklı bir saç kökünün devamlılığını sağlayabilmesi için doğru malzemelerle ve yeteri miktarda beslenmesi şarttır. Saç köklerini besleyen kılcal damarlar kan dolaşımı ile ihtiyaç duyulan yapılandırıcı maddeleri saç köklerine taşırlar.

5.09.2020

Güneş lekesi nasıl geçer?

Güneş lekeleri (melazma) türü lekeler doğuştan olmayan genellikle yüzde görülen kahve renkli oluşumlardır. Kadınlarda erkeklere oranla daha sık görülür. Yüz bölgesinde sıklıkla iki taraflı ve simetriktir. Güneş lekesi histolojik olarak yüzeysel, derin ve karışık tip olarak ikiye ayrılır. Yüzeysel güneş lekeleri tedaviye daha iyi yanıt verir. Güneşlenme, hamilelik, hormon tedavileri ve doğum kontrol hapları güneş lekesini tetikler.

4.09.2020

Sertleşme bozukluğu onarıcı tedaviler ile tamamen ortadan kalkabilir mi?

Sertleşme bozukluğu (erektil disfonksiyon) erkekler arasında oldukça sık rastlanılan bir sağlık sorunudur. Her ne kadar cinsel ilişki için yeterli ereksiyonu geçici olarak sağlayan ilaçlar 1999 yılından beri yaygın biçimde kullanılsa da, sertleşme bozukluğu sorunu yaşayan hastalar kalıcı tedavi arayışı içerisindedir. Bu nedenle araştırmalar sertleşme bozukluğu sorununu tamamen ortadan kaldıracak ve penisteki yaşlanmayı durduracak “penis onarıcı” tedavilere odaklanmıştır.

21.07.2020

PRP tedavisi nedir, ne işe yarar?

PRP tedavisinin başarı puanı oldukça yüksektir. Ancak tedaviye katkı sağlayacak olan uygulanan...

3.04.2020

Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Sivilceler iyileşirken ciltte çukur ya da lekelenme tarzında izler bırakarak iyileşir. Sivilce izleri kozmetik bir sorun oluşturmasının yanında ruh sağlığını ve sosyal hayatı da olumsuz yönde etkileyebilir. Zamanla can sıkıcı bir hal alan sivilce izlerini geçirmek için kullanılan yöntemler; sivilcelerin büyüklüğü ve yaygınlığıyla ilgilidir. Seçilecek yöntem de buna göre belirlenir.

7.01.2020
Tüp bebekte PRP yöntemi ile gebelik şansı nasıl anlaşılır

Tüp bebekte PRP yöntemi ile gebelik şansı nasıl anlaşılır?

Yumurtalık rezervi azalmış, yumurtalık rezerv yetersizliği veya erken yumurtalık yaşlanması olan kadınlarda yumurtalıkları gençleştirmeye ihtiyaç duyuyoruz.

30.12.2019

Ameliyatsız estetiklerle daha genç görünebilirsiniz

Ameliyatsız estetiklerle ortalama yarım saat içinde, en az on yaş daha genç görünmek mümkün. Bunun için kırışık tedavisi, kaş kaldırma, gözaltı torbası tedavileri ve dudak dolgusu yaptırılması yeterlidir.

27.05.2019
PRP nedir, hangi hastalıkların tedavisinde uygulanır

PRP nedir, hangi hastalıkların tedavisinde uygulanır?

PRP uygulaması için kişilerden bir miktar kan alınır. Özel bir santrifüj yardımıyla serum hazırlanır. Peki, bu işlem hangi hastalıkların tedavisinde kullanılır? Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı / Proloterapi eğitmeni Uzm. Dr. Ülkü Sarpkaya cevapladı.

2.05.2017

Aklım hala eski sevgilimde

Şu anda düzgün giden bir ilişkim var. Ama geçen yıl birlikte olduğum sevgilim hâlâ aklımdan çıkmıyor. Ne yapacağımı bilmiyorum.

5.02.2017