EKSTRA
MENÜ

Oyun Geliştirme

Oyun Geliştirme ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Oyun Geliştirme haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.633 Oyun Geliştirme haberi bulunmuştur.

Oyun Geliştirme Haberleri

Epic x Apple Store davasında yeni gelişme

Epic x Apple Store davasında yeni gelişme

Kaliforniya’daki federal bir mahkemenin yargıcı Epic Games ve Apple Store’un merak edilen davasına verdiği karar açıklandı.

13.10.2020eSpor
Türkiyede oyun sektörü bu kez internette bir araya geliyor

Türkiye'de oyun sektörü bu kez internette bir araya geliyor

2012 yılından beri ülkemizde geliştirilen orijinal fikri mülkiyete sahip oyunları belirleme ve ödüllendirme amacıyla Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) ve ODTÜ TEKNOKENT ATOM (Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi) iş birliğiyle düzenlenen Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri'nin 2020 yılı etkinliği COVID-19 sebebiyle çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek.

25.09.2020Teknoloji
48 saat sürecek oyun geliştirme maratonu başlıyor

48 saat sürecek oyun geliştirme maratonu başlıyor

Atak, Anka-S gibi Türk savunma sanayisi ürünleri için geliştirdiği oyunlarla adını duyuran OTTO Games, 48 saatlik oyun maratonu düzenliyor.

14.09.2020Teknoloji
Memories Of The Alhambra dizisinin konusu nedir Kaç bölüm ve sezon Memories Of The Alhambra oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Memories Of The Alhambra dizisinin konusu nedir? Kaç bölüm ve sezon? Memories Of The Alhambra oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Ülkemizde Güney Kore dizileri arasında sık olarak tercih edilen Memories Of The Alhambra dizisi pek çok kişi tarafından takip edilmektedir. Ayrıca dizi Güney Kore dizileri arasında dizi sektörü için oldukça değerlidir. İşte, Memories Of The Alhambra dizisi hakkında tüm detaylar.

9.09.2020Televizyon
Oyun sektörüne bugüne dek 426 milyon TL destek geldi

Oyun sektörüne bugüne dek 426 milyon TL destek geldi

Türkiye’de oyun sektörü, yapılan yatırımlar ve devlet destekleri ile gelişimini sürdürüyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, oyun sektöründeki yerli girişimlere son 10 yılda 426,7 milyon lira destekte bulunulduğunu açıkladı. Söz konusu yerli firmaların kişi başı 1,7 milyon dolarlık gelir elde ettiği ifade edildi.

17.08.2020Teknoloji
Dünyada oyun oynayan insan sayısı 2.6 milyara ulaştı

Dünyada oyun oynayan insan sayısı 2.6 milyara ulaştı

“Gaming Sektörü 2019-2020 Q1 Raporu” yayınlandı. Rapora göre, 2020 yılında 2,6 milyar olan dünya çapındaki toplam oyuncu sayısının 2021 yılında 2,7 milyarı geçmesi bekleniyor.

30.07.2020Teknoloji
Oyun geliştirme sektörünün 30 çocuğa ücretsiz bilgisayar

Oyun geliştirme sektörünün 30 çocuğa ücretsiz bilgisayar

TOGED, Ankara Üniversitesi ve AKÇAM'ın "Kırsaldaki Çocuklara Bilişim Yağmuru" sloganıyla başlattığı kampanya kapsamında evlerinde ziyaret edilen 30 çocuğa bilgisayar verildi.

7.07.2020Teknoloji
Öğrenmenin ‘yeni normal’i

Öğrenmenin ‘yeni normal’i

Eve kapandığımız günlerde popülerleşen ve hayatımızdaki yerini sağlamlaştıran yeniliklerden biri de ‘çevrimiçi’ eğitimler... Dijital platformlar üzerinden yapılan seminerler, atölye çalışmaları ve konferansların 20 bin kişi ağırlayanı bile var. Alanlarında uzman isimler aklınıza gelebilecek pek çok konuda dersler veriyor...

Panteon ile Teknasyon güçlerini birleştirdi, Rocket Games’i kurdu

Panteon ile Teknasyon güçlerini birleştirdi, Rocket Games’i kurdu

Mobil oyun geliştiricisi Panteon ile global uygulama geliştiricisi ve yayıncısı Teknasyon güçlerini birleştirerek Rocket Games’i kurdu

3.07.2020Teknoloji
NBA 2K21 ne zaman çıkacak Tarih belli oldu

NBA 2K21 ne zaman çıkacak? Tarih belli oldu

2K, son yaptığı açıklama ile son 19 yılın en çok satan ve en yüksek puanları alan NBA video oyunu serisinin en yeni versiyonu NBA 2K21’in tüm kapak yıldızlarını duyurdu. NBA 2K21’in mevcut nesil konsollar için kapağında beş kez NBA All-Star seçilen ve Portland Trail Blazers oyuncusu Damian Lillard; yeni nesil konsollar için kapağında ise 2019 NBA Draft’ının 1 numarası, 2019 National College Player of the Year ödülü sahibi ve New Orleans Pelicans takımının forveti Zion Williamson yer alacak. Son olarak, NBA efsanesi Kobe Bryant’ın basketbol hayatındaki başarıları Mamba Forever Edition ile birlikte anılıyor.

3.07.2020Teknoloji
Gençlere e-sporda kariyer var

Gençlere e-sporda kariyer var

Profesyonel sporcuların sanal ortamda, profesyonel organizasyonlarda rekabet ettikleri bir spor dalı olan e-spor, gençlere çok çeşitli kariyer fırsatları sunuyor. Dijital oyunlara ilgisi olan tüm gençler, kendilerini geliştirmeleri halinde profesyonel e-sporcu olabiliyorlar. Ayrıca sporcuların yanı sıra antrenör, menajer, e-spor yöneticisi, e-spor psikoloğu gibi pek çok farklı pozisyonda da iş imkanı bulunuyor.

28.06.2020Ekonomi
PUBGnin arkasındaki isimde önemli değişiklik

PUBG'nin arkasındaki isimde önemli değişiklik

PUBG ve TERA gibi eğlence ürünlerinden sorumlu olan KRAFTON; Güney Kore’de Changhan Kim'i yeni CEO olarak atamak üzere göreve başlama töreni düzenledi. Açılış konuşmasını KRAFTON çalışanlarına yapan Kim, şirketin ana vizyonunun ve odağının “başyapıtların gerçek üreticisi” olduğunu duyurdu.

26.06.2020Teknoloji
Herkes eve kapandı, dijital oyun satışları patladı

Herkes eve kapandı, dijital oyun satışları patladı

Koronavirüs döneminde evlere kapanmak oyun şirketlerine yaradı. Her yaş grubundan kişiler boş vakitlerinde sanal ortamda oyun oynamayı tercih etti. Bu da dijital oyun trafiğinde yüzde 75 artışa neden olurken, bu oyunlara harcanan paranın da yüzde 60 artmasını sağladı.

22.06.2020Teknoloji
Peak Games satışı, Türkiyedeki girişimcileri heyecanlandırdı

Peak Games satışı, Türkiye'deki girişimcileri heyecanlandırdı

Türk oyun şirketi Peak Games'in küresel bir şirket tarafından satın alınması, genç girişimcileri yerli oyun üretimi ve dünyaya pazarlanması konusunda cesaretlendirdi.

15.06.2020Teknoloji
Yatırımcılara destek müjdesi

Yatırımcılara destek müjdesi

Serbest Bölgelerde yüksek teknoloji, Ar-Ge yoğun mal ve hizmet üretimine yeni destek geldi.

10.06.2020Ekonomi
Bakan Pekcan: Vergi istisnası sunacağız

Bakan Pekcan: Vergi istisnası sunacağız

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Ülkemizin Ar-Ge yoğun, yüksek teknoloji ve katma değerli ihracat hedeflerine katkı sağlayacak firmalara kira, nitelikli istihdam gibi desteklerin yanı sıra, gelir, kurumlar ve gümrük vergisi gibi birçok vergi istisnası sunacağız" açıklamasında bulundu.

9.06.2020Ekonomi
Bilişim Vadisi, genç oyun geliştiricilerini ağırlayacak

Bilişim Vadisi, genç oyun geliştiricilerini ağırlayacak

Türkiye'nin en büyük tematik teknoparkı olan Bilişim Vadisi, genç oyun geliştiricilerini dijital ortamda gerçekleştirilecek "United Game Jam" etkinliğinde bir araya getirecek.

4.06.2020Teknoloji
Oyun Sektörüne Giriyorum Programı için başvurular başladı

'Oyun Sektörüne Giriyorum Programı' için başvurular başladı

Game Factory ve Rollic işbirliği ile düzenlenen tamamen ücretsiz “Oyun Sektörüne Giriyorum Programı” başvuruları başladı.

19.05.2020Teknoloji
Matematik için oyun geliştirme yarışması

Matematik için oyun geliştirme yarışması

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Ankara Kalkınma Ajansı, "Matematik Öğretimi için Oyun Geliştirme Yarışması" düzenleyecek. Birinciye 7 bin 500 lira, ikinciye 5 bin lira ve üçüncüye 2 bin 500 lira ödül verilecek.

28.04.2020Eğitim
Liselilerden bilim ve deney videoları

Liselilerden bilim ve deney videoları

Koronavirüs salgını nedeniyle okullar kapandı. Öğrenciler eğitimlerine evden devam ediyor. Bir grup lise öğrencisi; minik kardeşleri için bardak, kavanoz, pamuk gibi kolayca bulunabilecek malzemelerle, ailecek yapılabilecek deney videoları çekip YouTube üzerinden paylaşıyor. Ayrıca üç haftalık bir eğitim program hazırlayan öğrenciler, canlı yayınlarla tüm genç arkadaşlarına ders anlatıyor.

27.03.2020Eğitim
NVIDIA’nın en son paketi oyun geliştiricilerini güçlendirecek

NVIDIA’nın en son paketi oyun geliştiricilerini güçlendirecek

NVIDIA, oyunlarda grafik yeniliğini artırmak, endüstri standardı API'lerde ve oyun motorlarında ilerleme sağlamaya yardımcı olmak için oyun geliştiricilerin projelerine ışın izleme, NVIDIA DLSS, ağ gölgelendiricileri (mesh shaders) ve değişken oranlı gölgeleme (variable rate shading) gibi yeni nesil grafik özellikleri ekleme olanağı sağlıyor.

27.03.2020Teknoloji
PUBGnin arkasındaki isme yeni görev

PUBG'nin arkasındaki isme yeni görev

Playerunkknown's Battlegrounds (PUBG) dahil olmak üzere birçok oyunun yaratılmasında öncü olan stüdyolardan oluşan KRAFTON Game Union, Changhan (C.H.) Kim'i yeni CEO'su olarak göreve getirdi. C.H. Kim 2017’den bu yana PUBG Corporation’ın CEO’su olarak görev alıyordu. İlerleyen süreçte, KRAFTON C.H. Kim’i Yönetim Kurulu ve hissedarları ile yapacağı toplantıyı takiben CEO olarak atayacak ve bu noktada hem KRAFTON hem de PUBG Corporation’ın CEO’su olarak görevine devam edecek.

11.03.2020Teknoloji
ODTÜ ve TOGED’in yeni projesi oyun sektörünü güçlendirecek

ODTÜ ve TOGED’in yeni projesi oyun sektörünü güçlendirecek

eçtiğimiz yıl yaratıcı endüstrilere destek olmak amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Avrupa Birliği tarafından hayata geçirilen Yaratıcı Sektörler Programı kapsamında destek almaya hak kazanan projeler açıklandı. Program çerçevesinde Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) proje ortaklığı ile hayata geçireceği Yaratıcı Endüstrilerin Ortaya Çıkışı ve Ekonominin Yenilikçi Teknolojilerle Dönüştürülmesi: Oyunlar, Giyilebilir Kumaşlar ve Yeni Nesil Film Yapımı adlı projesi de desteğe layık görüldü.

10.03.2020Teknoloji
Bakan Selçuk: İŞKUR’la 21. yüzyılın işgücünü yetiştiriyoruz

Bakan Selçuk: İŞKUR’la 21. yüzyılın işgücünü yetiştiriyoruz

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, dijitalleşen sanayide nitelikli işgücü ihtiyacının karşılanabilmesinin ülkemiz açısından oldukça önemli bir konu olduğuna, bilgi ve iletişim teknolojileri ve Ar-Ge alanlarında gelişen teknoloji ve üretim süreçlerinin değişimi ile birlikte yeni mesleklerin ortaya çıkacağına, bazı mesleklerde ise işgücü talebinin artacağına dikkat çekti.

22.02.2020Ekonomi
BM, iklim değişikliğiyle ilgili olarak dünyanın en büyük anketini başlattı

BM, iklim değişikliğiyle ilgili olarak dünyanın en büyük anketini başlattı

Bugün bir araya gelen BM yetkilileri, hükümet ve sivil toplum temsilcileri ile şöhretler ve genç aktivistler, iddialı iklim eylemi konusunda halk ile hükümetler arasındaki kopukluğu gidermeyi amaçlayan Mission 1.5 kampanyasını başlattılar.

20.02.2020Teknoloji
Netmarble EMEA’nın oyun geliştirme maratonu etkinliği başlıyor

Netmarble EMEA’nın oyun geliştirme maratonu etkinliği başlıyor

Netmarble EMEA ve Yıldız Teknik Üniversitesi Dijital Oyun Geliştirme ve Dijital Oyunculuk Kulübü (DOGDOK) işbirliği ile düzenlenen Hyper Jam, tüm amatör ve profesyonel oyun geliştiricilerini 48 saat sürecek bir hyper-casual oyun yaratma maratonuna davet ediyor. 21 – 23 Şubat 2020 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek Hyper Jam’e başvurular başladı.

18.02.2020Teknoloji
Genç oyun geliştiricileri Bilişim Vadisinde kampa girdi

Genç oyun geliştiricileri Bilişim Vadisi'nde kampa girdi

Bilişim Vadisi'nin, Türkiye'deki genç oyun geliştiricilerini bir araya getirerek yeni oyun şirketlerinin kurulmasını sağlamak amacıyla düzenlediği Oyun Geliştirme Kış Kampı başladı.

14.02.2020Teknoloji
İŞKUR’dan iş arayanlara günlük 77 tl harçlık İşbaşı eğitim programı

İŞKUR’dan iş arayanlara günlük 77 tl harçlık! İşbaşı eğitim programı

İŞKUR’a kayıtlı işsizlerin mesleki yeterliliklerini geliştirebilmeleri ve tecrübe edinmeleri için düzenlenen “İşbaşı Eğitim Programları” kapsamında iş arayanlara günlük ödeme yapılır. 2020 yılında asgari ücrete yapılan enflasyon oranındaki zam artışına bağlı olarak; işbaşı eğitim programı katılımcılarına yapılan günlük ödeme miktarı da fazlalaşmıştır. Peki işbaşı eğitim programları nedir? Kimler işbaşı eğitim programlarından yararlanabilir? İşbaşı eğitim programlarına katılım şartları nelerdir? Günlük olarak verilen ödenek ne kadardır? İşte İŞKUR tarafından verilen işbaşı eğitim programlarına dair merak edilen bütün detaylar…

13.02.2020Ekonomi
Oyun geliştiriciler Global Game Jamde bir araya geldi

Oyun geliştiriciler 'Global Game Jam'de bir araya geldi

Türkiye'nin de yer aldığı dünyanın en büyük ve kapsamlı oyun geliştirme maratonu Global Game Jam, 119 ülkede eş zamanlı gerçekleştirilen 48 saatlik oyun geliştirme maratonunun ardından sonra erdi.

3.02.2020Teknoloji
Kadın oyun geliştiricilere özel Hyper Jam etkinliği başlıyor

Kadın oyun geliştiricilere özel Hyper Jam etkinliği başlıyor

Netmarble EMEA ve Women in Games işbirliği ile düzenlenen 2020 yılının ilk Hyper Jam etkinliğini sadece kadın oyun geliştiricilere özel düzenliyor ve tüm amatör ve profesyonel kadın oyun geliştiricilerini 48 saat sürecek bir hyper-casual oyun yaratma maratonuna davet ediyor. 3 – 5 Ocak 2020 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek Hyper Jam’e başvurular başladı.

2.01.2020Teknoloji
Türk dizilerinin dünyadaki başarısı oyun sektörüne ilham oluyor

Türk dizilerinin dünyadaki başarısı oyun sektörüne ilham oluyor

Türk oyun geliştirme şirketi InGame Group'un Üst Yöneticisi Gözalan, "Türk dizi ve filmleriyle birlikte MENA bölgesi, Türk kültürüne aşina oldu ve buna bağlı olarak bu bölgeden oyunlarımıza hatırı sayılır bir ilgi oluştu." dedi.

23.12.2019Teknoloji
Cloud Chamber, yeni BioShock oyunu geliştirecek

Cloud Chamber, yeni BioShock oyunu geliştirecek

2K, Cloud Chamber isminde yeni kurulan ve tamamına sahip olduğu yeni oyun stüdyosunu tanıttı. İstekli hikaye anlatıcılarının sınırları zorlayarak, eğlenceli ve kaliteli interaktif eğlence deneyimi sunacağı Cloud Chamber stüdyosu’nun 2K San Francisco Bay Area ve Quebec Montreal olmak üzere iki ofisi bulunacak. Cloud Chamber’ın Montreal stüdyosu, aynı zamanda 2K stüdyoları arasında ilk defa Kanada ofisinin açılması anlamına geliyor. Ayrıca 2K, Cloud Chamber’ın dünya çapında başarı elde eden BioShock serisi için de yeni bir oyunun yapımına başladığını ve önümüzdeki yıllarda geliştirilme aşamasının süreceğini duyurdu.

11.12.2019Teknoloji
Korku ve aksiyon oyunu GTFO Erken Erişim’e açıldı

Korku ve aksiyon oyunu GTFO Erken Erişim’e açıldı

PAYDAY: The Heist ve PAYDAY 2 gibi oyunlarıyla da bilinen ve sektörün önde gelen dokuz isminin 2015 yılında kurduğu İsveçli oyun geliştirme şirketi 10 Chambers Collective, 4 kişilik co-op deneyimi sunan, aksiyon/korku temalı FPS oyunu GTFO’yu Erken Erişim’e açtı. Oyun “The Rundown” denilen bir sistem sayesinde, öncekilerin yerini alacak yeni keşif haritalarıyla düzenli olarak güncellenecek.

11.12.2019Teknoloji
Riot Games, “Riot Forge” markasını duyurdu

Riot Games, “Riot Forge” markasını duyurdu!

Riot Games, League of Legends evrenini genişleterek tüm dünyadaki oyunculara ulaştırmak amacıyla oluşturduğu Riot Forge markasını duyurdu.

6.12.2019eSpor
Hyper-casual oyun geliştirme maratonu Hyper Jam Gaziantep’te

Hyper-casual oyun geliştirme maratonu Hyper Jam Gaziantep’te

Netmarble EMEA ve Gaziantep Teknopark iş birliği ile düzenlenen Hyper Jam, tüm amatör ve profesyonel oyun geliştiricilerini 48 saat sürecek bir hyper-casual oyun yaratma maratonuna davet ediyor. 29 Kasım – 01 Aralık 2019 tarihlerinde Gaziantep’te düzenlenecek Hyper Jam’e başvurular başladı.

26.11.2019eSpor
Hyper-casual oyun geliştirme maratonu Hyper Jam Gaziantep’te

Hyper-casual oyun geliştirme maratonu Hyper Jam Gaziantep’te

Netmarble EMEA ve Gaziantep Teknopark iş birliği ile düzenlenen Hyper Jam, tüm amatör ve profesyonel oyun geliştiricilerini 48 saat sürecek bir hyper-casual oyun yaratma maratonuna davet ediyor. 29 Kasım – 01 Aralık 2019 tarihlerinde Gaziantep’te düzenlenecek Hyper Jam’e başvurular başladı.

26.11.2019Teknoloji
GTFO geliştiricileri Erken Erişim versiyonu için yeni konsept “The Rundown”ı tanıttı

GTFO geliştiricileri Erken Erişim versiyonu için yeni konsept “The Rundown”ı tanıttı

2015 yılında PAYDAY: The Heist ve PAYDAY 2 gibi oyunlarıyla da bilinen ve sektörün önde gelen dokuz isminin kurduğu İsveçli oyun geliştirme şirketi 10 Chambers Collective, bu kez 4 kişilik co-op deneyimi sunan, aksiyon/korku temalı FPS oyunu GTFO ile geliyor. GTFO bu yıl sonunda Erken Erişim’e açılacak ve önceki eski bölümlerin yerini alacak olan yeni bölümlerin güncellemelerini içeren yeni bir konsepti tanıtacak. Bu yeni konseptin adı “The Rundown” ve içeriğine dair yeni bir tanıtım videosu yayınlandı.

24.11.2019Teknoloji
Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği, yeni dernek yönetimini belirledi

Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği, yeni dernek yönetimini belirledi

Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) Olağanüstü Genel Kurulu'nda yeni dernek yönetimi belirlendi. Derneğin olağanüstü genel kurulu, ODTÜ Teknokent'te gerçekleştirildi.

24.11.2019Teknoloji
Oyun ve Espor Gaming İstanbul’da

Oyun ve Espor Gaming İstanbul’da

Uluslararası oyun ve espor fuarı GIST, 30 Ocak – 2 Şubat 2020 tarihleri arasında Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek.

22.11.2019eSpor
Apple yeni profesyonel dizüstü bilgisayarı 16 inç MacBook Pro’yu tanıttı

Apple yeni profesyonel dizüstü bilgisayarı 16 inç MacBook Pro’yu tanıttı

Apple; geliştiriciler, fotoğrafçılar, film yapımcıları, bilim insanları ve müzik prodüktörleri için yeni profesyonel dizüstü bilgisayarı 16 inç MacBook Pro’yu tanıttı. Yeni MacBook Pro; 16 inç Retina Ekran, en yeni 8 çekirdekli işlemciler, 64 GB’a kadar bellek, 8 GB’a kadar VRAM’e sahip yeni nesil grafik işlemcisi ve yeni gelişmiş termal tasarımı sayesinde şimdiye kadar üretilen en güçlü MacBook Pro olma özelliğini taşıyor.

14.11.2019Teknoloji
Hyper-casual oyun geliştirme maratonu Hyper Jam başlıyor

Hyper-casual oyun geliştirme maratonu Hyper Jam başlıyor

Netmarble EMEA ve İTÜ Oyun Tasarlama ve Geliştirme Kulübü işbirliği ile düzenlenen Hyper Jam, tüm amatör ve profesyonel oyun geliştiricilerini 48 saat sürecek bir hyper-casual oyun yaratma maratonuna davet ediyor. 25-27 Ekim 2019 tarihlerinde Netmarble İstanbul ofisinde düzenlenecek Hyper Jam’e başvurular başladı.

24.10.2019Teknoloji
League Of Legends tutkunlarına Riot Gamesten yeni oyun müjdesi: League Of Runeterra

League Of Legends tutkunlarına Riot Games'ten yeni oyun müjdesi: League Of Runeterra!

League Of Legends ya da kısa adıyla LOL isimli oyunun yaratıcısı Riot Games, 10. yıl kutlamalarında yeni oyun müjdesi ile oyuseverlerin karşısına çıktı. League Of Runeterra (LOR) isimli oyunu mobil oyun tutkunlarının karşısına çıkaran Riot Games, oyunun hem PC hem de mobil platform karşılıklarını üretecek. Peki, LOL 10. yıl etkinliklerinde mobil oyun haricinde neler yaşandı? İşte, oyunseverlerin merak ettiği o konu hakkında bazı bilgiler

16.10.2019Teknoloji
Riot Games, League of Legends’ın 10. yılını yeni oyunlar ve dev projelerle kutluyor

Riot Games, League of Legends’ın 10. yılını yeni oyunlar ve dev projelerle kutluyor!

Riot Games, geliştiricisi olduğu League of Legends’ın 10. yıl kutlamasında 5 yeni oyununu, League of Legends evreninde geçen animasyon dizisini, uzun metrajlı belgeselini ve geliştirdiği diğer sürpriz projelerini duyurdu.

16.10.2019eSpor
22 yeni yerli oyun Bilişim Kampında hayat buldu

22 yeni yerli oyun Bilişim Kampı'nda hayat buldu

"Milli teknoloji" hamlesinin bilişim ayağında kaldıraç rolü üstlenen Bilişim Vadisi öncülüğünde organize edilen Oyunla Gelecek Kampı'na katılan gençler, 10 günde 22 oyun geliştirdi.

21.09.2019Teknoloji
Oyun geliştiriciler teknolojiye de yön veriyor

Oyun geliştiriciler teknolojiye de yön veriyor

Teknolojinin sınırlarını zorlayan oyun geliştiriciler, eğlencenin yanı sıra eğitim, sağlık, savunma, telekomünikasyon, tanıtım, ulaşım gibi pek çok sektörün gelişimine katkıda bulunuyor.

17.09.2019Teknoloji
Işın izleme destekli oyun fırtınası başladı

Işın izleme destekli oyun fırtınası başladı

Video oyunu endüstrisinde gün geçtikçe yayılan ışın izleme devrimine dikkat çeken NVIDIA ve ortakları Gamescom 2019’da katılımcılara, ışın izlemeyi destekleyen, daha önce duyurusu yapılan ve merakla beklenen AAA kategorisindeki çok satan oyunların ışın izleme efektlerini ilk kez deneyimleme imkânı sunacak.

20.08.2019Teknoloji
Bulut oyun platformlarının büyüklüğü 450 milyar dolara ulaşacak

"Bulut oyun platformlarının büyüklüğü 450 milyar dolara ulaşacak"

Yüksek donanımlı bilgisayarlara ihtiyaç duymadan, sanal sunucular aracılığıyla yüksek kalitede oyun oynamayı mümkün kılan bulut oyun teknolojisinin market büyüklüğünün 2023 yılında 450 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

16.08.2019Teknoloji