EKSTRA
MENÜ

Okul Servisleri

Okul Servisleri haberleri sayfasında güncel ve son dakika Okul Servisleri hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 629 Okul Servisleri haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Okul Servisleri Haberleri

Beyoğlunda Kaçak Tur stantları denetimi; 78 bin lira ceza yazıldı

Beyoğlu'nda 'Kaçak Tur' stantları denetimi; 78 bin lira ceza yazıldı

Beyoğlu'nda Talimhane'de akşam saatlerinde acentelerin kapanmasının ardından açılan stantlarda turistlere 'kaçak tur' satışının yapıldığı DHA kameraları tarafından görüntülenmişti. Polis, 'Kültür Turizm Komisyonu' denetimleri yaparak, turizm acentesi görünümlü stantlarda 'kaçak tur' sattıkları belirlenen 60 kişiyi men ederken, 15 kişiye ise 78 bin lira para cezası uyguladı.

12.09.2021Gündem
10 bin okul servisi yollara çıkmadı

10 bin okul servisi yollara çıkmadı

Yeni eğitim-öğretim döneminde yüz yüze eğitime başlandı. Okul servisleri ve personel araçları da yollara çıktı. Ancak vaka sayılarının tekrar artıp, okulların kapatılabileceği endişesiyle bazı şoförler tekrar okullara servis çekmek istemiyor.

10.09.2021Ekonomi
İstanbul’da 10 bin okul servisi yola çıkmadı

İstanbul’da 10 bin okul servisi yola çıkmadı

İstanbul’da çok sayıda servis şoförü vaka sayılarının tekrar artar ve yüz yüze eğitime ara verilir endişesiyle okullarda çalışmak istemiyor. Birçok okulda servis sıkıntısı yaşandığını söyleyen İstanbul Umum Servis Aracı İşletmeleri Esnaf Odası Başkanı Hamza Öztürk, İstanbul’da 25 bin servis aracından 10 bininin çalıştırılmadığını söyledi.

9.09.2021Eğitim
İstanbul’un göbeğinde ‘kaçak tur’ stantları

İstanbul’un göbeğinde ‘kaçak tur’ stantları

Arap turistlerin yoğun olduğu bölgeleri ‘kaçak tur’ düzenleyenler mesken tutmaya başladı. İstanbul Beyoğlu’nda akşam saatlerinde ortaya çıkarak ‘kaçak tur’ stantları açanlara karşı, Beyoğlu Zabıta Müdürlüğü ekipleri denetim yaptı. Ekipler stant başında kimseyi bulamayınca cezai işlem de uygulanamadı. Turizmciler, “Bu firmalar TÜRSAB üyesi değil. Ayrıca bu fiyatlara da tur düzenlemek mümkün değil” dedi.

7.09.2021Ekonomi
Son dakika... Veliler dikkat Servisler fazla ücret talep ederse hakkınızı arayın

Son dakika... Veliler dikkat! Servisler fazla ücret talep ederse hakkınızı arayın

Okulların açılacak olmasıyla birlikte veliler, çocuklarının ulaşımı için servis araçlarıyla anlaşmaya başladı. Bazı servisçiler yüzde 15 yerine yüzde 35 oranında zam yaptı. Buna karşı olarak İBB Ulaşım Daire Başkanı Utku Cihan fazla ücret talep eden servisçilere ilişkin olarak Tüketici Mahkemeleri'ne bildirilmesi gerektiğini söyledi.

4.09.2021Ekonomi
İstanbulda ekipler harekete geçti Akşam saatlerinde açıyorlar... İsyan ettiler

İstanbul'da ekipler harekete geçti! Akşam saatlerinde açıyorlar... İsyan ettiler

İstanbul Beyoğlu'nda akşam saatlerinde acenteler kapandıktan sonra 'kaçak tur' stantları açılıyor. Turistler turlara okul servisi ibareli minibüslerle götürülüyor. İstanbul'da düşük fiyata düzenlenen kaçak turlardan acenteler şikayetçi. Beyoğlu Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Talimhane'de denetim yaparak, stantları topladı.

2.09.2021Gündem
İstanbulda kaçak tur stantları ekipleri harekete geçirdi

İstanbul'da 'kaçak tur' stantları ekipleri harekete geçirdi

Beyoğlu'nda özellikle Arap turistlerin yoğunlukta olduğu noktalardan Talimhane'de çok sayıda turizm acentesi bulunuyor. Ancak akşam saatlerinde acenteler kapandıktan sonra 'kaçak tur' stantları açılıyor. Yabancı uyrukluların açtığı stantlarda turistlere tur satılıyor. Turistler turlara okul servisi ibareli minibüslerle götürülüyor. İstanbul'da düşük fiyata düzenlenen kaçak turlardan acenteler şikayetçi.

2.09.2021Gündem
İstanbulda kaçak tur stantları

İstanbul'da 'kaçak tur' stantları

BEYOĞLU'nda özellikle Arap turistlerin yoğunlukta olduğu noktalardan Talimhane'de çok sayıda turizm acentesi bulunuyor. Ancak akşam saatlerinde acenteler kapandıktan sonra 'kaçak tur' stantları açılıyor. Yabancı uyrukluların açtığı stantlarda turistlere tur satılıyor. Turistler turlara okul servisi ibareli minibüslerle götürülüyor.

2.09.2021Haber
GÖZDEN KAÇMASIN | Yüz yüze eğitim soruları, uçaktan düşen Afgan futbolcunun son saatleri, küresel ısınma ve su problemi (23-29 Ağustos 2021)

GÖZDEN KAÇMASIN | Yüz yüze eğitim soruları, uçaktan düşen Afgan futbolcunun son saatleri, küresel ısınma ve su problemi (23-29 Ağustos 2021)

Hurriyet.com.tr'de sıcak gündemi size ulaştırdığımız gibi 'son dakika' telaşından uzak; dosya ve analizler içeren, ne olduğu kadar neden olduğunu da irdeleyen haberler üretiyoruz. İşte hafta sonu boyunca 'gözden kaçmış' olabilecek haberlerden bazıları...

29.08.2021Gündem
Velilerin kafasındaki soru işaretlerine yanıt aradık... Okul servislerinde 6 Eylül alarmı

Velilerin kafasındaki soru işaretlerine yanıt aradık... Okul servislerinde 6 Eylül alarmı!

Normalleşme sürecinin en önemli adımı sayılan okullar, 6 Eylül'de kapılarını açıyor. Ancak çocukların yakın temasta bulunacakları servislerle ilgili soru işaretleri sürüyor. Bu yıl okul servisleri nasıl olacak? Servis şoförlerinin ve çalışanlarının aşı durumu nasıl? Uzmanlar servisler için hangi uyarılarda bulunuyor? İşte okulların açılmasına 2 hafta kala servislerde son durum...

25.08.2021Gündem
Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Şenerden yüz yüze eğitim açıklaması İşte yapılması gerekenler...

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Şener'den yüz yüze eğitim açıklaması! İşte yapılması gerekenler...

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Alper Şener, açılması planlanan okullarda koronavirüse karşı alınması gereken tedbirlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Şener, eğitimcilerin ve sağlık çalışanlarının aşılanması kadar, öğrencilerin temaslı olabileceği grupta yer alan okul servisi, yemekhane, kafeterya, kırtasiye çalışanlarının da çift doz aşı olması gerektiğini belirtti.

14.08.2021Gündem
İstanbul’da toplu ulaşıma yüzde 22.47’lik zam teklifi reddedildi

İstanbul’da toplu ulaşıma yüzde 22.47’lik zam teklifi reddedildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında, elektronik bilet ücretleri için talep edilen yüzde 22,47'lik zam teklifi, oy çokluğu ile reddedildi.

24.06.2021Ekonomi
Esnafın yüzü gülecek Hibe desteğine başvuru zamanı

Esnafın yüzü gülecek! Hibe desteğine başvuru zamanı

Pandemiden etkilenen esnaf grupları için verileceği açıklanan hibe destekleri için başvuru süreci başladı. İki gruba ayrılan işletmeler bir defaya mahsus olmak üzere 3 bin ile 5 bin TL hibeden yararlanabilecek. Peki başvurular nasıl yapılacak? Kimler hangi destekten yararlanacak? İşte hibe desteği ile ilgili merak edilenler...

26.05.2021Ekonomi
Milyonlarca esnafa gelir kaybı desteği ödemesi yapıldı

Milyonlarca esnafa gelir kaybı desteği ödemesi yapıldı

Ticaret Bakanlığı, milyonlarca esnafa gelir kaybı desteği ödemelerine bugün itibariyle başladı. Esnafın hesabına 1000 lira yatarken 25 Mayıs itibariyle yeniden destek programına başvurarak 3-5 bin lira ödeme alınacak.

24.05.2021Ekonomi
Hibe başvuruları 25 Mayıs’ta başlıyor

Hibe başvuruları 25 Mayıs’ta başlıyor

Koronavirüsle mücadele kapsamında esnafa sağlanacak hibe desteği için başvurular 25 Mayıs’ta başlayacak. Destekten yararlanmak isteyenler bir ay süreyle e-Devlet üzerinden başvurabilecek.

22.05.2021Ekonomi
Palandöken şoför esnafına muafiyet istedi

Palandöken şoför esnafına muafiyet istedi

TESK, salgın döneminde çalışamayan şoför esnafının araçları için sigorta ve muayene ücreti muafiyeti istedi.

25.04.2021Ekonomi
İçişleri Bakanlığı duyurdu Ülke genelinde denetim yapılacak

İçişleri Bakanlığı duyurdu! Ülke genelinde denetim yapılacak

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine yeni genelge gönderdi. Genelgeye göre yarın ülke genelinde 300 bin personelle gün boyu sürecek yoğunlaştırılmış dinamik denetim faaliyeti yapılacak.

16.03.2021Haber
Son dakika... İçişleri Bakanlığından 81 il valiliğine genelge: Yarın ülke genelinde 300 bin personelle denetim yapılacak

Son dakika... İçişleri Bakanlığı'ndan 81 il valiliğine genelge: Yarın ülke genelinde 300 bin personelle denetim yapılacak

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine yeni genelge gönderdi. Genelgeye göre yarın ülke genelinde 300 bin personelle gün boyu sürecek yoğunlaştırılmış dinamik denetim faaliyeti yapılacak.

16.03.2021Gündem
İçişleri Bakanlığından yeni genelge 81 ile gönderildi

İçişleri Bakanlığı'ndan yeni genelge! 81 ile gönderildi

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine “Haftalık Tematik Denetimler” konulu ek denetim genelgesi gönderdi. Genelgeye göre, 'Tematik Denetim Planı’ kapsamında, yarın ülke genelinde restoran, lokanta, kafeterya gibi yeme içme yerleri ile kahvehane, kıraathane gibi umuma açık yerler denetleneceği bildirildi.

5.03.2021Gündem
Kılıçdaroğlu’ndan esnafla sohbet... ‘Sosyal devlet fakiri koruyamadı’

Kılıçdaroğlu’ndan esnafla sohbet... ‘Sosyal devlet fakiri koruyamadı’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’nın küçük sanayi bölgesi olan İskitler’de esnafa sürpriz bir ziyaret yaptı. Kılıçdaroğlu, esnafla sohbetinde, “Fakir daha fakir, zengin daha zengin oldu. Sosyal devletin fakiri koruması lazımdı ama onu yeteri kadar koruyamadı. En büyük sıkıntı o” dedi.

6.02.2021Gündem
Esnaf, sanatkar ve gerçek kişi tacirlere verilecek desteklerde başvurular bugün başlıyor.. İşte başvuru ekranı ve detaylar

Esnaf, sanatkar ve gerçek kişi tacirlere verilecek desteklerde başvurular bugün başlıyor.. İşte başvuru ekranı ve detaylar

Esnaf, sanatkar ve gerçek kişi tacirlere verilecek desteklerde başvurular bugün başlıyor. Bilindiği üzere, koronavirüs salgınının (COVID-19) ülkemiz ticari hayatı üzerindeki olumsuz etkilerinin azaltılmasına yönelik çeşitli tedbirler alınmaktadır.

30.12.2020Ekonomi
Jandarma ekiplerince okul servisleri aralıksız denetleniyor

Jandarma ekiplerince okul servisleri aralıksız denetleniyor

Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, okul servislerini aralıksız olarak denetlemeye devam ediyor. Denetimlerde 55 okul servis şoförüne bilgilendirme yapılırken, 10 okul servis aracına 2 bin 568 TL para cezası kesildi.

21.10.2020Gündem
Son dakika... İçişleri Bakanlığından Koronavirüs salgını ile ilgili ek genelge

Son dakika... İçişleri Bakanlığı'ndan Koronavirüs salgını ile ilgili ek genelge!

İçişleri Bakanlığınca 81 il valiliğine 'Koronavirüs Salgını' konulu ek genelge gönderildi. Genelgeye göre tüm il ve ilçelerde en geç 48 saat içerisinde Umumi Hıfzıssıhha Kurulları toplanacak. Hıfzıssıhha kurullarında, Kovid-19'la mücadelede 'takip', 'denetim' ve 'uyarı' ekseninde mevcut durum analiz edilerek denetimler değerlendirilecek. Genelgeye göre, 19 Ekim Pazartesi'den itibaren 7 gün boyunca her gün ayrı konuda olmak üzere, ülke genelinde Kovid-19'a yönelik denetim yapılacak.

18.10.2020Gündem
Son dakika... İstanbulda okul servislerinde denetim

Son dakika... İstanbul'da okul servislerinde denetim

İstanbul'da öğrenci servislerine yönelik denetim yapıldı. Denetimlerde koronavirüs tedbirleri kapsamında kurallara uyulup, uyulmadığına bakıldı.

16.10.2020Haber
Son dakika haberler: İstanbulda okul servislerinde denetim

Son dakika haberler: İstanbul'da okul servislerinde denetim

İstanbul'da öğrenci servislerine yönelik denetim yapıldı. Denetimlerde koronavirüs tedbirleri kapsamında kurallara uyulup, uyulmadığına bakıldı.

16.10.2020Gündem
Son dakika haberi... Bakan Selçuk yüz yüze eğitimde detayları açıkladı Sınav sistemi değişecek mi

Son dakika haberi... Bakan Selçuk yüz yüze eğitimde detayları açıkladı! Sınav sistemi değişecek mi?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, her ülkenin koşullarının kendine özgü olduğunu belirterek, "Kıta Avrupası açısından bakıldığında tümünün açtığını ve hatta 10-12 yaş altında maske olmadığını, tam zamanlı açtıklarını haftada 5 gün, bütün kademelerde, kimisinde sadece öğretmenlerde maske olduğunu kiminde lise düzeyinde maskenin gerekli olduğunu görüyoruz." dedi. Ayrıca Yüz yüze eğitime ilişkin önemli bilgiler veren Selçuk sınavların yüz yüze yapılacağını ve öğrencilerin müfredatın tümünden sorumlu olacaklarını belirtti.

6.10.2020Gündem
İstanbul’da okul servisi çıkmazı Zammı az bulan servisler çalışmıyor...

İstanbul’da okul servisi çıkmazı! Zammı az bulan servisler çalışmıyor...

İSTANBUL'da  okul servislerinin bir çoğu öğrenci sayısının az olması nedeniyle çalışmıyor. Son yapılan UKOME toplantısında servisçilere verilen yüzde 11,50 oranındaki zammı yetersiz bulan servis şoförleri giderlerini karşılayamadıklarını belirtiyor. Veliler ise servislerinin çalışmaması nedeniyle çocuklarını kendi imkanları ile okula getirip götürüyor.

29.09.2020Gündem
Servisler boş kaldı

Servisler boş kaldı

Okulların kademeli olarak yüz yüze eğitime başlamasıyla öğrenci servisleri de yollara çıktı.

22.09.2020Eğitim
Okul servislerine jandarma denetimi

Okul servislerine jandarma denetimi

Okullarda kademeli olarak yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte öğrenciler sabah saatlerinde yollara düştü. İstanbul genelinde okul yolundaki servislere jandarma ekipleri tarafından koronavirüs denetimi gerçekleştirildi. Jandarma helikopterinin de destek verdiği denetimde sosyal mesafe ve maske kuralına uyulup uyulmadığı kontrol edildi.

21.09.2020Eğitim
Jandarma ekiplerinden okul servislerinde koronavirüs denetimi

Jandarma ekiplerinden okul servislerinde koronavirüs denetimi

OKULLARDA kademeli olarak yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte öğrenciler sabah saatlerinde yollara düştü. İstanbul genelinde okul yolundaki servislere jandarma ekipleri tarafından koronavirüs denetimi gerçekleştirildi. Jandarma helikopterinin de destek verdiği denetimde sosyal mesafe ve maske kuralına uyulup uyulmadığı kontrol edildi.

21.09.2020Gündem
Minikler okula başladı... İşte İstanbulda sabah trafiği

Minikler okula başladı... İşte İstanbul'da sabah trafiği

Milli Eğitim Bakanlığınca okullarda yüz yüze eğitim, seyreltilmiş uygulamalarla anasınıfı ve ilkokul 1'inci sınıflarda haftada bir gün olacak şekilde bugünden itibaren başlatıldı.

21.09.2020Gündem
Tekirdağda ihale yolsuzluğu operasyonunda 4 tutuklama

Tekirdağ'da ihale yolsuzluğu operasyonunda 4 tutuklama

TEKİRDAĞ'ın Saray ilçesinde, ‘ihaleye fesat karıştırma ve okul servisleri taşımacılığı yolsuzluğu’ yaptıkları iddiasıyla jandarmanın düzenlediği ‘İçel’ adı verilen operasyonda gözaltına alınan 16 şüpheliden 4’ü tutuklanırken, 4’ü adli kontrol şartıyla olmak üzere 8 şüpheli, serbest bırakıldı.

21.08.2020Gündem
Okullarda 2 senaryo

Okullarda 2 senaryo

Milli Eğitim Bakanlığı okulları 31 Ağustos’ta açmak için hazırlık yapıyor ancak salgının seyri her şeyi değiştirebilir. Okulların açılması ya da açılmaması üzerine farklı senaryolar hazır. Birinci senaryo, uzaktan eğitim. Okulların açılmaması üzerine kurgulanan bu modelde öğrenciler canlı sınıf uygulamaları üzerinden eğitim alacak. İkinci senaryo ise yüz yüze eğitimin ağırlıkta olduğu hibrit model. Haftalık 40 saatlik dersler 20 saate indirilecek. Sınıflarda öğrenci sayısı azaltılacak. Öğrenciler bölünerek pazartesi-çarşamba-cuma ve salı-perşembe-cumartesi okula gelecek. Özel okullar da kendi planlarını hazırladı.

22.07.2020Eğitim
Oyuncakları temizlemek için 3 yol

Oyuncakları temizlemek için 3 yol

Sevgi ŞİMŞEK soruyor: Çocuklarımın oyuncaklarını nasıl dezenfekte edebilirim?

4.05.2020Gündem
Osmaniye’de, toplu taşıma ve okul servis araçları dezenfekte edildi

Osmaniye’de, toplu taşıma ve okul servis araçları dezenfekte edildi

OSMANİYE’de, Corona Virüsü önlemleri kapsamında toplu taşıma araçları ve okul servisleri belediye ekiplerince dezenfekte edildi.

12.03.2020Gündem
Şemdinlide yoğun kar yağışı nedeniyle araçlar yolda kaldı

Şemdinli'de yoğun kar yağışı nedeniyle araçlar yolda kaldı

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle birçok araç ile Tekeli köyü yakınlarında öğrencileri almaya giden okul servisleri mahsur kaldı.

17.02.2020Gündem
Okul servislerine sıkı denetim

Okul servislerine sıkı denetim

İSTANBUL Emniyet Müdürlüğü ekipleri, İstanbul’da kayıtlı 18 bin 247 servis aracından 9 bin 436’sını kontrol etti. Polis 5 bin 714 servis aracına 1 milyon 691 bin liralık trafik cezası kesti.

19.10.2019Gündem
Son dakika... Okul servisleri denetlendi: 346 araç men edildi

Son dakika... Okul servisleri denetlendi: 346 araç men edildi

İçişleri Bakanlığı'nın okul servis araçlarına yönelik denetimlerinde, aranan 946 şahıs yakalandı, 346 araç trafikten men edildi.

10.09.2019Gündem
İstanbul’da bugün toplu ulaşım ücretsiz

İstanbul’da bugün toplu ulaşım ücretsiz

İstanbul’da yeni eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle bugün saat 14.00'e kadar toplu ulaşım ücretsiz.

6.09.2019Eğitim
İzmirde okul servisi ücretlerine zam

İzmir'de okul servisi ücretlerine zam

İzmir'de 2019-2020 eğitim öğretim yılında okul servisleri için uygulanacak ücretlere ortalama yüzde 13 zam yapıldı.

28.08.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

Eğitimde istenen başarı yakalandı mı?

Gelişmenin yolu eğitimden geçiyor. Bilişim ve yazılımda, teknolojide, gıda, tarım ve hayvancılık, endüstri ve sanayide, sağlık, tıp, eczacılık, veterinerlik, yol, köprü, baraj, inşaat, medya, ulaşım ve haberleşme alanlarında ilerleme isteniyorsa, bunların da yolu eğitimden geçiyor. 

9.09.2021

İnce’den 47 günde 46 kent

Sivas Kongresi’nin 101. yıldönümü olan 4 Eylül’de Sivas’tan ‘Memleket Hareketi’ gezilerine başlayan Muharrem İnce, Türkiye siyaset tarihinde, belki de dünyada denenmemiş yeni bir yöntemle, 81 ili karış-karış, hem de pandemi ortamının zor şartlarında geziyor...

28.10.2020

Okullarda 2 senaryo

Milli Eğitim Bakanlığı okulları 31 Ağustos’ta açmak için hazırlık yapıyor ancak salgının seyri her şeyi değiştirebilir. Okulların açılması ya da açılmaması üzerine farklı senaryolar hazır. Birinci senaryo, uzaktan eğitim. Okulların açılmaması üzerine kurgulanan bu modelde öğrenciler canlı sınıf uygulamaları üzerinden eğitim alacak.

22.07.2020