MENÜ

Müsteşar

Müsteşar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Müsteşar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 10.750 Müsteşar haberi bulunmuştur.

Müsteşar Haberleri

Volkan Bozkır kimdir, kaç yaşında BM 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkırın biyografisi

Volkan Bozkır kimdir, kaç yaşında? BM 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır'ın biyografisi

Volkan Bozkır kimdir? Birleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurul Başkanı seçilen Volkan Bozkır görevi devralarak konuşma gerçekleştirdi. Volkan Bozkır'ın hayatı ve biyografisi yeni görevine başlamasının ardından bir kez daha gündeme geldi. Volkan Bozkır, Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Büyükelçi gibi görevleri üstlenmişti. İşte, BM 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır'ın biyografisi ve hayatıyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

15.09.2020Gündem
BM Genel Kurul Başkanlığına seçilen Bozkır görevi devraldı

BM Genel Kurul Başkanlığına seçilen Bozkır görevi devraldı

Birleşmiş Milletler (BM) 75inci Genel Kurul Başkanlığına seçilen Volkan Bozkır, görevi devraldı.

15.09.2020Dünya
Başbakan Müller’in rakibi müsteşarı Chebli

Başbakan Müller’in rakibi müsteşarı Chebli

Almanya’da gelecek yıl eylül ayında yapılacak federal seçimler için milletvekili adayları yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. SPD’li Berlin Eyalet Başbakanı Michael Müller de milletvekilliği için aday olacağını açıkladı, Müller’in müsteşarı Sawsan Chebli de.

11.09.2020Avrupa
Faik Öztrak kimdir, kaç yaşında Faik Öztrakın sağlık durumu hakkında bilgi

Faik Öztrak kimdir, kaç yaşında? Faik Öztrak'ın sağlık durumu hakkında bilgi!

CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın Kovid-19 testi pozitif çıktı. Öztrak, sosyal medya hesabından, 'Sağlık durumum şu an gayet iyi' paylaşımında bulundu. Bu gelişmelerden sonra Faik Öztrak'ın kim olduğu ve yaşı merak konusu oldu. Öte yandan Faik Öztrak'ın sağlık durumu da araştırılıyor. Peki, Faik Öztrak kimdir, kaç yaşında? İşte Faik Öztrak'ın sağlık durumu...

10.09.2020Gündem
Duvar kurbanları asla unutulmayacak

Duvar kurbanları asla unutulmayacak

İki Almanya’yı birbirinden ayıran Berlin Duvarı’nın inşasının 59. yıl dönümünde duvar kurbanları bir kez daha anıldı.

13.08.2020Avrupa
Wirecard skandalının ucu hükümete uzandı

Wirecard skandalının ucu hükümete uzandı!

Online ticaret platformlarında ödeme işlemlerinin altyapısını sağlayan Almanya’nın en büyük teknoloji şirketi Wirecard’ta ortaya çıkan skandalın ucu hükümete uzandı. Maliye ve Ekonomi Bakanları zorda. Merkel de eleştirilerin hedefinde.

30.07.2020Avrupa
‘Korona nedeniyle uçak biletimi iptal edebilir miyim’

‘Korona nedeniyle uçak biletimi iptal edebilir miyim’

Korona yaz tatilini de zehir etti. Salgından önce erken rezervasyon yapanlar mağdur durumda. Uçak şitketleri parayı geri ödemeyi geciktiriyor veya ödemiyor. Havayolları iflasın eşiğinde...

28.07.2020Avrupa
Koronavirüs-online

Koronavirüs-online

Benim 25 yılda yapamadığımı koronavirüs bir haftada yaptı. Bütün dünyada eğitim geçmiş günlerde online yapıldı. Hala koronavirüs geçmediği için Harvard Üniversitesi, Cambridge Üniversitesi, California’da 11 üniversite 2020 sonbaharında üniversitelerini yüz yüze eğitime açmayacaklarını ilan etti. ABD’de pek çok üniversite şu anda ne yapalım ne yapmayalım diye müzakere ediyor.

27.07.2020Eğitim
‘Corona Warn’a Türkçe versiyon

‘Corona Warn’a Türkçe versiyon

Almanya, koronavirüs tanısı konulan kişilerle teması ve bulaşma tehlikesini haber veren ‘Korona Uyarı Uygulama’sının Türkçe versiyonunu hazırlattı. Hükümet Sözcüsü Müsteşar Steffen Seibert, Türkçe uygulamanın bugünden itibaren cep telefonlarına indirilebileceği müjdesini ilk olarak Hürriyet gazetesi üzerinden verdi. Seibert, Türkçe uygulamadan ne bekledikleri, neden bir Türkçe versiyon hazırladıklarını, uygulamanın nasıl işlediğini, Türkiye’de de kullanılıp kullanılamayacağını anlattı.

21.07.2020Avrupa
ABDden Avrupaya Türkiye eleştirisi

ABD'den Avrupa'ya Türkiye eleştirisi

ABD Dışişleri Bakanlığı Yakın Doğu'dan Sorumlu Müsteşar Yardımcısı David Schenker, Avrupa ülkelerinin Libya silah ambargosu konusunda sadece Türkiye’ye karşı çıktıklarını kimsenin Rusya, BAE ve Mısır uçaklarına bir şey demediğini söyledi.

16.07.2020Dünya
Eyaletler arası seyahat yasağında çatlak büyüyor

Eyaletler arası seyahat yasağında çatlak büyüyor!

Başbakan Merkel, Almanya içinde korona vakalarının patlak verdiği bir bölgeden başka eyalet ya da bölgelere seyahat yasağı getirmek istiyor. Ancak kendi partisinden bazı eyalet başbakanları Almanya içinde seyahat yasağına karşı.

16.07.2020Avrupa
Almanya’dan olumlu sinyal: Türkiye’ye sınırı yakında açabiliriz

Almanya’dan olumlu sinyal: Türkiye’ye sınırı yakında açabiliriz

Almanya’da hükümetin Turizm Sorumlusu ve Ekonomi Bakanlığı Müsteşarı Thomas Bareiss, yakında Türkiye’ye seyahat uyarısını kaldırmak ve turizme açmak için hazırlık yaptıklarını söyledi. Bareiss ne zaman sorusuna, “önümüzdeki günlerde” cevabını verdi.

7.07.2020Dünya
THY yeni rotalarını bugün açıkladı İlk uçak indi...

THY yeni rotalarını bugün açıkladı! İlk uçak indi...

Türk Hava Yolları (THY), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bir süre ara verdiği İtalya'ya tarifeli seferlerine bugün Roma ve Milano'dan yeniden başlarken, Bulgaristan'a uçuşların başladığı duyuruldu.

1.07.2020Ekonomi
Volkan Bozkır kimdir, kaç yaşında BM Genel Kurulu Başkanı Volkan Bozkırın hayatı

Volkan Bozkır kimdir, kaç yaşında? BM Genel Kurulu Başkanı Volkan Bozkır'ın hayatı

Volkan Bozkır kimdir? Birleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurulu Başkanlığına seçilen Volkan Bozkır, göreve başladı. BM Genel Kurulu Başkanı Volkan Bozkır'ın biyografisi ve hayatı görevi kabul konuşması yapmasının ardından, bir kez daha gündeme geldi. Bozkır,Dışişleri Bakanlığında birçok görevi üstlenmişti. İşte, BM Genel Kurulu Başkanı Volkan Bozkır'ın biyografisi ve hayatına ilişkin bazı bilgiler.

23.06.2020Gündem
Volkan Bozkır kimdir Volkan Bozkırın biyografisi

Volkan Bozkır kimdir? Volkan Bozkır'ın biyografisi

BM 75. Genel Kurul Başkanlığına Türkiye'nin adayı eski AB Bakanı ve Başmüzakereci, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Büyükelçi Volkan Bozkır seçildi. Bu gelişmenin ardından Volkan Bozkır'ın kim olduğu, kariyeri ve daha önce yaptığı görevler merak konusu oldu. Peki, Volkan Bozkır kimdir?

18.06.2020Gündem
Volkan Bozkır kimdir Birleşmiş Milletler 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkırın biyografisi

Volkan Bozkır kimdir? Birleşmiş Milletler 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır'ın biyografisi

Volkan Bozkır merak edilen isimler arasında yerini aldı. BM 75. Genel Kurul Başkanlığına Türkiye'nin adayı eski AB Bakanı ve Başmüzakereci, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Büyükelçi Volkan Bozkır seçildi. Bozkır, Türkiye'den BM Genel Kurul Başkanlığına seçilen ilk isim oldu. Bozkır, 15 Eylül'de görevi BM 74. Genel Kurul Başkanı Tijjani Muhammad-Bande'den devralacak ve 2021 Eylül ayına kadar bu görevi sürdürecek. İşte 22 Kasım 1950'de dünyaya gelen Bozkır'ın biyografisi...

18.06.2020Gündem
BM 75. Genel Kurul Başkanlığına Volkan Bozkır seçildi

BM 75. Genel Kurul Başkanlığı'na Volkan Bozkır seçildi

Birleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurul Başkanlığına Türkiye'nin adayı eski Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Büyükelçi Volkan Bozkır seçildi.

17.06.2020Dünya
Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım kimdir

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım kimdir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararlarına göre 41 ilin valisi değişti. Atama kararlarıyla birlikte Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya Valiliğine atandı. Bu gelişmenin ardından başta Sakaryalılar olmak üzere pek çok kişi yeni valinin kim olduğunu ve kariyerini araştırmaya başladı. Peki, Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım kimdir?

10.06.2020Gündem
Basri Bağcı kimdir Anayasa Mahkemesi yeni üyesi Basri Bağcı nereli

Basri Bağcı kimdir? Anayasa Mahkemesi yeni üyesi Basri Bağcı nereli?

Anayasa Mahkemesi yeni üyesi olarak atanan Basri Bağcı, 9 Haziran 2020 tarihinde yemin töreni ile birlikte resmen görevine başlamış olacak. Adalet Bakanlığı bünyesinde pek çok görevde bulunan Basri Bağcı, Yargıtay üyeliği de gerçekleştirmiştir. Peki, Basri Bağcı kimdir nereli ve kaç yaşında? İşte, Basri Bağcı hakkında merak edilen bazı bilgiler

9.06.2020Gündem
Almanya Rusya arasında siber saldırı krizi

Almanya Rusya arasında siber saldırı krizi

Almanya 2015 yılında federal meclisteki bazı maillerin Rusya tarafından ele geçirilmesi hakkında Rusya'nın Berlin Büyükelçisi'ni Dışişleri Bakanlığı'na çağırdı. Almanya şimdi Rusya'ya karşı AB düzeyinde yaptırımlar istiyor.

28.05.2020Dünya
Almanya’dan güzel haber: Bu yaz yurtdışına tatil mümkün

Almanya’dan güzel haber: Bu yaz yurtdışına tatil mümkün!

Almanya’da Merkel hükümeti korona krizine rağmen bu yaz tatilin yurtdışında mümkün olacağı, hatta Avrupa ülkeleri dışında da tatile gidilebileceği mesajını verdi. Dışişleri Bakanı Maas, 15 Haziran’dan önce dünya çapında seyahat uyarısını kaldıracaklarını açıkladı.

18.05.2020Avrupa
Yeni Danıştay Başkanı Yiğit

Yeni Danıştay Başkanı Yiğit

Danıştay Başkanlığı’na, koronavirüs önlemleri altında dün yapılan seçimde 8. Daire üyesi Zeki Yiğit (55) seçildi.

8.05.2020Gündem
Zeki Yiğit kimdir nereli Danıştay Başkanı Zeki Yiğit hakkında detaylar

Zeki Yiğit kimdir nereli? Danıştay Başkanı Zeki Yiğit hakkında detaylar

Danıştay yeni başkanı Zeki Yiğit, görevine atanmasının ardından biyografisi ile merak edilmeye başlandı. İnterenet üzerinden Zeki Yiğit kimdir ve nereli sorusuna cevap arayan vatandaşlar, bilgi almak üzere araştırmalarını gerçekleştirdi. Peki, Zeki Yiğit kimdir ve nereli? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

7.05.2020Gündem
Son dakika... Danıştay Başkanlığına Zeki Yiğit seçildi

Son dakika... Danıştay Başkanlığı'na Zeki Yiğit seçildi

Danıştay Başkanlığına, görev süresi dolan Zerrin Güngör'ün yerine 8. Daire Üyesi Zeki Yiğit seçildi.

7.05.2020Gündem
Pentagondan Türkiyeye tıbbi yardım teşekkürü

Pentagon'dan Türkiye'ye tıbbi yardım teşekkürü

ABD Savunma Bakanlığı Avrupa ve NATO Politikalarından Sorumlu Müsteşar Yardımcısı Michael Ryan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında ABD'ye gönderdiği tıbbi yardımlardan dolayı Türkiye'ye teşekkür etti.

29.04.2020Dünya
Türkiyenin tıbbi yardım malzemesi taşıyan askeri kargo uçağı ABDye ulaştı

Türkiye'nin tıbbi yardım malzemesi taşıyan askeri kargo uçağı ABD'ye ulaştı

Türkiye'nin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede kullanılmak üzere ABD'ye gönderdiği tıbbi yardımları taşıyan askeri kargo uçağı bu ülkeye ulaştı.

28.04.2020Gündem
‘Yaza düğün planlamayın’

‘Yaza düğün planlamayın’

Almanya Başbakanlık Müsteşarı Helge Braun, yaptığı açıklamayla yazın kimsenin düğün planlamamasını istedi.

17.04.2020Avrupa
Turgut Özal kimdir Kaç yaşında vefat etti Turgut Özalın hayatı ve biyografisi

Turgut Özal kimdir? Kaç yaşında vefat etti? Turgut Özal'ın hayatı ve biyografisi

Türkiye Cumhuriyeti'nin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal 27. ölüm yıl dönümünde anılıyor. 17 Nisan 1993 tarihinde yaşamını yitiren eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölüm yıl dönümüyle beraber, hayatına ilişkin bilgiler yeniden gündeme geldi. Peki, Turgut Özal kimdir? Kaç yaşında vefat etti? İşte, Turgut Özal'ın biyografisi ve hayatıyla ilgili detaylı bilgiler...

16.04.2020Gündem
İş Bankası’na partili olmayan 4 yeni üye

İş Bankası’na partili olmayan 4 yeni üye

CHP’nin İş Bankası’ndaki hisselerinin Hazine’ye devri ile ilgili tartışmaların ardından Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı ile bu kez İş Bankası Yönetim Kurulu’na parti ile bağlantısı olmayan Maliye ve Hazine bürokrasisinde görev yapmış 4 yeni isim atandı.

10.04.2020Ekonomi
Zor günler önümüzde: 14 gün şart

Zor günler önümüzde: 14 gün şart!

Almanya Başbakanlık Müsteşarı Helge Braun, koronavirüs vakalarının henüz en yüksek sayıya ulaşmadığını ve daha zor günlerin geleceği uyarısında bulundu.

5.04.2020Avrupa
Serdar Savaş kimdir Doktor Serdar Savaşın hayatına dair bilgiler

Serdar Savaş kimdir? Doktor Serdar Savaş'ın hayatına dair bilgiler

Dr. Serdar Savaş, konuk olarak katıldığı programlarda yaptığı açıklamalarla zaman zaman gündeme geliyor. 1993 yılında Kopenhag'da bulunan Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölge Ofisi'nde görev alan Serdar Savaş, 2000 yılında Türkiye'ye döndü, Birleşik Sağlık Sistemleri'ni, İleri Tıp Teknolojileri'ni ve GENAR Enstitüsü'nü kurdu. İşte Doktor Serdar Savaş'ın hayatına dair bilgiler

1.04.2020Gündem
Merkel’e koronavirüs bulaştı mı

Merkel’e koronavirüs bulaştı mı?

Almanya Başbakanı Merkel, kendisine zatürre aşısı yapan doktora koronavirüs tanısı üzerine kendisine de bulaşmış olabileceği şüphesiyle evde karantinaya girdi. Başbakanlık Müsteşarı Helge Braun, “Merkel’e bulaşmadığından çok umutluyuz” dedi.

23.03.2020Avrupa
Elektrikler ne zaman gelecek BEDAŞ İstanbulda 9 saatlik elektrik kesintisi programı

Elektrikler ne zaman gelecek? BEDAŞ İstanbul'da 9 saatlik elektrik kesintisi programı

BEDAŞ planlı elektrik kesintileri programında yer alan bilgilere göre, İstanbul'da 9 saat süreyle geçerli olacak elektrik kesintileri bilgisi paylaşıldı. İstanbul'un Esenler, Sultangazi, Avcılar, Başakşehir gibi birçok ilçesinde yaşanacak olan elektriklerin ne zaman son bulacağını öğrenmek isteyenler, 'Elektrikler ne zaman gelecek?' sorusunun yanıtını sorguluyor. İşte, 20 Mart İstanbul elektrik kesintisi programı.

19.03.2020Gündem
Ali Babacan partisini kurdu... Gül kriziyle başladı

Ali Babacan partisini kurdu... Gül kriziyle başladı

AK Parti’den ayrılan isimlerden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ardından, eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan da partisini dün kurdu. Babacan’ın, Demokrasi ve Atılım Partisi’nde Abdullah Gül’e yakın isimlerden kimsenin yer almaması ‘Babacan-Gül arasında kriz var’ söylentisine neden oldu

10.03.2020Gündem
Dünya Meclisi’ne Türk başkan

Dünya Meclisi’ne Türk başkan

Eski AB Bakanı, Meclis Dışişleri Komisyonu Başkanı Büyükelçi Volkan Bozkır, 193 üye ülkeli Birleşmiş Milletler’in (BM) 75. Genel Kurul Başkanı oluyor.

1.03.2020Dünya
Arka Sokaklar 544. yeni bölüm fragmanı yayınlandı.. Son bölüm tek parça izle

Arka Sokaklar 544. yeni bölüm fragmanı yayınlandı.. Son bölüm tek parça izle

Arka Sokaklar dizisinin nefes kesen son bölümünün ardından yeni bölüm fragmanı ekranları geldi. Dizinin son bölümünde  Ezgi, Müsteşar Kemal’in öldürülmesine neden olmak ve katilleriyle işbirliği yapmak gibi ağır suçlamalarla zan altında kalmıştır. Başta Cemal olmak üzere, ekibimiz Ezgi’nin durumundan dolayı fazlasıyla gergindir. Peki Arka Sokaklar son bölümün ardından yeni bölüm fragmanında neler yaşanıyor? İşte dizinin yeni bölüm fragmanı ve son bölümü izleme imkanı..

22.02.2020Televizyon
Arka Sokakların 544. yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı Son bölümde Ezgi aklandı mı

Arka Sokaklar'ın 544. yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Son bölümde Ezgi aklandı mı?

Ekranların sevilen polisiye dizisi Arka Sokaklar, cuma akşamı 543. bölümü ile yayınlandı. Arka Sokaklar'ın son bölümünde, Ezgi'nin gözaltından kurutup kurtulmayacağı izleyenleri heyecanlandırdı. Ekibin tehlikeli bir sokağa operasyon düzenlendiği anlar ise gerilim dolu anları ekranlara yansıttı. Dizinin son bölümünün ardından Arka Sokaklar yeni bölüm fragmanı merak konusu oldu. Peki, Arka Sokaklar'ın 544. yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Son bölümde Ezgi aklandı mı?

21.02.2020Televizyon
Arka Sokakların yeni bölüm fragmanında Engin Müdüre kötü sürpriz Arka Sokaklar 543. bölüm fragmanı

Arka Sokaklar'ın yeni bölüm fragmanında Engin Müdür'e kötü sürpriz! Arka Sokaklar 543. bölüm fragmanı

Arka Sokaklar'ın merakla beklenen yeni bölüm fragmanı ekranlara geldi. Her cuma Kanal D'de izleyici karşısına çıkan Arka Sokaklar'ın yeni bölümünde dair ipuçlarını verdiği fragmanda ekibin çete liderini yakalamak için tehlikeli mahalleye operasyon düzenlemesi heyecanlı anlara damga vurdu. Baskın için gidilen evde Nadya'nın Engin Müdür'ün karşısına çıkması ise şaşırtıcı gelişmeler arasında yer aldı. İşte, Arka Sokaklar'ın 543. yeni bölüm fragmanı ve bu hafta yaşanacakların özeti.

20.02.2020Televizyon
Okul seçerken öncelik ücret olmamalı

Okul seçerken öncelik ücret olmamalı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Muammer Yıldız, okuma yazma bilmeyen anne, askerde okuma öğrenen bir babanın beş çocuğundan biri. Zorlu şartlarda ilkokul, ortaokul ve liseyi bitiren Yıldız, öğrencilik yıllarında hep çalıştı. Beş kardeşten sadece üniversiteye o gitti. Sınava hazırlanırken bile harçlığını kazanmak için çalışmak zorundaydı. O da bir çok farklı işte çalıştı. Öğretmenlik, akademisyenlik, Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ve şimdi de Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü’ne kadar yükseldi.

17.02.2020Eğitim
Arka Sokakların 542. yeni bölüm fragmanı yayınlandı Zeliha hamile mi

Arka Sokaklar'ın 542. yeni bölüm fragmanı yayınlandı! Zeliha hamile mi?

Cuma akşamları izleyici karşısına çıkan Arka Sokaklar'ın yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Her hafta ilgiyle izlenen Arka Sokaklar'ın yeni bölüm fragmanında Rıza Baba’nın, Tarık’ı yakalamak için oynayacağı oyun heyecanlandırıcı gelişmeler arasında yer aldı. Yeni bölüm ipuçlarını veren fragmanda Zeliha ile Tarık'ın görüşmesi ise şaşırtıcı ipuçlarından. Peki, Zeliha hamile mi? Arka Sokaklar'da bu hafta neler olacak? İşte, Arka Sokaklar'ın 542. yeni bölüm fragmanı.

13.02.2020Televizyon
ABDden çok önemli İdlib açıklaması Türkiye ile yakından çalışıyoruz

ABD'den çok önemli İdlib açıklaması! 'Türkiye ile yakından çalışıyoruz'

ABD Dışişleri Bakanlığı Avrupa ve Avrasya İlişkilerinden Sorumlu Müsteşar Yardımcısı Christopher Robinson, İdlib'deki gerginliğe ilişkin değerlendirmesinde, Türkiye'nin önemli bir NATO müttefiki olduğunu vurgulayarak, "Türkiye, Esed rejimi ve Rusya nedeniyle Suriye'de çok sayıda askerini kaybetti. Türkiye'nin endişelerini ciddiye alıyoruz ve Ankara ile yakından çalışıyoruz." dedi.

12.02.2020Dünya
En büyük dinleme skandalı

En büyük dinleme skandalı

Alman ve Amerikan gizli servislerinin ortak olduğu Crypto adlı İsviçre şirketinin yüzü aşkın ülkeye milyarlarca dolarlık şifreleme tekniği sattığı, manipüle edilen bu şifreleme tekniği üzerinden Türkiye dâhil 100’ü aşkın ülkenin yıllarca dinlediği ortaya çıktı.

12.02.2020Dünya
‘Türkiye, Almanya ve Avrupa’nın önemli ekonomik ve stratejik ortağı’

‘Türkiye, Almanya ve Avrupa’nın önemli ekonomik ve stratejik ortağı’

Türk Alman İşadamları Birliği’nin (TDU) düzenlediği resepsiyonda konuşan Federal Ekonomi ve Enerji Bakanlığı Müsteşarı Elisabeth Winkelmeier Becker, “Almanya’da 100 binden fazla Türkiye kökenli iş insanı var. Türkiye kökenli iş insanları yarım milyon çalışanı istihdam ediyor. Yıllık toplam ciroları 50 milyar Euro. Bu faaliyetleriyle Almanya’da hem refaha hem de ekonomiye katkı sunuyorlar. Türkiye’de 7 bin Alman şirketi var. Türkiye hem Almanya hem de Avrupa’nın önemli ekonomik ve stratejik ortağıdır. Böyle de kalacaktır” dedi.

9.02.2020Avrupa
ABD’den Rumlara gaz desteği

ABD’den Rumlara gaz desteği

Amerikalı müsteşar Francis Fannon, Kıbrıs Rum Yönetimi’nde yapılan enerji güvenliği toplantısında Rumların sondaj çalışmalarına destek verdi.

7.02.2020Dünya
Londra’da İkinci Türk Toplumu Sanat Sergisi’ne yoğun ilgi

Londra’da İkinci Türk Toplumu Sanat Sergisi’ne yoğun ilgi

İngiltere’de yaşayan 35 sanatçının 47 eserinden oluşan İkinci Türk Toplumu Sanat Sergisi, Londra Yunus Emre Enstitüsü’nde sanatseverlerle buluştu. Sergi 17 Şubat Pazartesi gününe kadar ziyaretçilere açık olacak.

28.01.2020Avrupa

Yazar Sonuçları

Kılıçdaroğlu FETÖ’yü aklıyor

Demokrasi tarihimiz aynı zamanda darbeler tarihi.

16.07.2020

Kaşıkçı cinayetinde sır mektup: Tüm yollar Veliaht Prens Selman’a çıkıyor

Günlerdir medyada haber olan gazeteci Cemal Kaşıkcı cinayetiyle ilgili iddianameyi okurken, ilginç bir kişinin verdiği ve cinayet kararını veren merkezi işaret eden ifadeye rastladım.

22.04.2020

Eski MİT Müsteşarı Atasagun: ‘Gülen ABD’nin yeşil kuşak projesidir’

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun FETÖ’nün siyasi ayağı ile ilgili konuşmasını dinlerken, hafızam beni ‘Ergenekon Belgelerinde Fetullah Gülen ve Cemaat’ kitabını yazdığım 2009 yılına götürdü.

14.02.2020