EKSTRA
MENÜ

Müebbet

Müebbet haberleri sayfasında güncel ve son dakika Müebbet hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 11.907 Müebbet haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Müebbet Haberleri

Son dakika... Firari olarak aranan Sedat Peker hakkında tutuklama kararı

Son dakika... Firari olarak aranan Sedat Peker hakkında tutuklama kararı!

Sedat Peker'in elebaşı olduğu suç örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, hakkında yakalama kararı bulunan Peker'in de aralarında bulunduğu 26'sı tutuklu 92 şüpheli hakkında hazırlanan iddianame, gönderildiği ağır ceza mahkemesince kabul edildi.

18.10.2021Gündem
Elebaşılığını Sedat Pekerin yaptığı suç örgütüne yönelik soruşturma tamamlandı

Elebaşılığını Sedat Peker'in yaptığı suç örgütüne yönelik soruşturma tamamlandı

Sedat Peker'in elebaşı olduğu suç örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, Peker'in de aralarında bulunduğu 26'sı tutuklu 92 şüpheli hakkında iddianame hazırlandı. İddianamede, suç örgütü lideri olan Sedat Peker'in Çekmeköy'de 2017'de Cahit Çetin'in silahlı saldırı sonucu öldürülmesine ilişkin "tasarlayarak kasten öldürmeye azmettirme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması istendi. Peker'in, ayrıca "suç işlemek amacıyla silahlı örgüt kurma ve yönetme", "var olan suç örgütünün korkutucu gücünden faydalanarak silahla yağma suçuna azmettirme", "tefecilik" ve "silahla kasten yaralama" suçlarından da toplam 262 yıl 8 aydan, 392 yıl 4 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

16.10.2021Gündem
Kadir Şeker davasında son dönemeç Ya tahliye olacak ya yıllarca hapiste kalacak

Kadir Şeker davasında son dönemeç! Ya tahliye olacak ya yıllarca hapiste kalacak

Yargıtay’ın vereceği karara göre Kadir ya kısa sürede tahliye olacak ya da yıllarca hapiste kalmaya devam edecek.

16.10.2021Gündem
Gamze Palanın katili, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı

Gamze Pala'nın katili, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı

Rize'nin Fındıklı ilçesinde Gamze Pala’yı (46) aşkına karşılık vermediği gerekçesiyle tabancayla sırtından vurduktan sonra boğazını bıçakla keserek öldüren Savaş Dalançıkar (39), 'tasarlayarak kasten öldürme' suçundan 'ağırlaştırılmış müebbet hapis' cezasına çarptırıldı. Mahkeme heyeti cezada indirim uygulamadı. Duruşma sonrası Gamze Pala'nın ablaları Tülay Pala ve Fatma Serdar gözyaşlarını tutamadı.

15.10.2021Haber
Gamze Pala cinayetinde karar çıktı Ablaları gözyaşlarına boğuldu

Gamze Pala cinayetinde karar çıktı! Ablaları gözyaşlarına boğuldu

Rize'nin Fındıklı ilçesinde Gamze Pala’yı (46) aşkına karşılık vermediği gerekçesiyle tabancayla sırtından vurduktan sonra boğazını bıçakla keserek öldüren Savaş Dalançıkar (39), 'tasarlayarak kasten öldürme' suçundan 'ağırlaştırılmış müebbet hapis' cezasına çarptırıldı. Mahkeme heyeti cezada indirim uygulamadı. Duruşma sonrası Gamze Pala'nın ablaları Tülay Pala ve Fatma Serdar gözyaşlarını tutamadı.

15.10.2021Gündem
Yine o soru: Sevcan Demir düştü mü, atıldı mı

Yine o soru: Sevcan Demir düştü mü, atıldı mı?

Sevcan Demir, erkek arkadaşı Kenan Daniş’le tartıştıktan sonra balkondan esrarengiz bir şekilde düşerek hayatını kaybetti. Cinayetle suçlanan Kenan Daniş’in ağırlaştırılmış müebbet hapsi isteniyor.

15.10.2021Gündem
Ayşeyi öldüren eşine indirimsiz müebbet hapis

Ayşe'yi öldüren eşine indirimsiz müebbet hapis

Samsun'un Canik ilçesinde 18 yıllık eşi Ayşe Cenikli'yi (39) apartman girişinde tabanca ile öldüren Bülent Cenikli (44), 'tasarlayarak yakın akrabayı öldürmek’ suçundan tutuklu yargılandığı davada tahrik ve iyi hal indirimi uygulanmadan müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

14.10.2021Haber
Ayşeyi öldüren eşine indirimsiz müebbet hapis

Ayşe'yi öldüren eşine indirimsiz müebbet hapis

Samsun'un Canik ilçesinde 18 yıllık eşi Ayşe Cenikli'yi (39) apartman girişinde tabanca ile öldüren Bülent Cenikli (44), 'tasarlayarak yakın akrabayı öldürmek’ suçundan tutuklu yargılandığı davada tahrik ve iyi hal indirimi uygulanmadan müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

14.10.2021Gündem
Çocukluk arkadaşını uyurken öldürmüştü Müebbet hapse çarptırıldı

Çocukluk arkadaşını uyurken öldürmüştü! Müebbet hapse çarptırıldı

Bursa’da, yatağında uyuyan çocukluk arkadaşı Emrah Arslanoğlu'nu (24) 13 yerinden bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanan Ahmet Babur (25), ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Takdir indirimi uygulayan mahkeme heyeti, cezayı müebbet hapse çevirdi.

13.10.2021Gündem
Kurtarın diye bağırmış 28 kez bıçaklayarak öldürmüştü, pes dedirten savunma: Öldürmek istemedim

'Kurtarın' diye bağırmış! 28 kez bıçaklayarak öldürmüştü, pes dedirten savunma: Öldürmek istemedim

Trabzon'da daha önce hakkında uzaklaştırma kararı aldıran Medine Seyis’i (43), okul önünde 28 yerinden bıçaklayarak öldüren Bülent Taşkın (40) hakkında ‘tasarlayarak öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı. İddianamede Seyis’in olay anında kaçmaya çalıştığı, ‘beni öldürecek kurtarın' diye bağırarak çevreden yardım istediği yer aldı. İddianamede ifadesine yer verilen tutuklu sanık Taşkın ise, “Tükürdü, ‘şerefsiz’ diyerek hakaret etti. Peşinden koştum. Birkaç kez bıçakladım. Öldürmek istemedim” diyerek kendini savundu.

13.10.2021Gündem
Yaprak Medine: En orantısızı anaçlık

Yaprak Medine: En orantısızı anaçlık

Yeni yol almaya başladığı oyunculukta, iki dizide de canlandırdığı karakterlerle dikkatleri çeken Yaprak Medine ile sağlık okuyup, üç yıl hemşirelik yaptıktan sonra iki gün içinde istifasını verip modelliğe akabinde de oyunculuğa geçiş hikayesini konuştuk. Ve daha neler neler…

12.10.2021Televizyon
Gamze Esgicioğlu cinayeti davasında karar Müebbet isteniyordu, 18 yıl hapis cezası verildi

Gamze Esgicioğlu cinayeti davasında karar! Müebbet isteniyordu, 18 yıl hapis cezası verildi

Isparta'da erkek arkadaşı tarafından göğsünden bıçaklanarak öldürülen Gamze Esgicioğlu (23) cinayeti davasında karar çıktı. Hakkında kasten öldürme suçundan müebbet hapis cezası istenen sanık Hasan Bölüm'e (25) mahkeme heyeti, kasten yaralamaya bağlı öldürme suçundan 18 yıl hapis cezası verdi. Kızı öldürülen baba Mehmet Esgicioğlu da sanık hakkında mahkemenin verdiği karara saygı duyduğunu ancak cezanın az olduğunu söyledi.

12.10.2021Gündem
Fatihte trans birey cinayeti: Müebbet hapis talebiyle dava açıldı

Fatih'te trans birey cinayeti: Müebbet hapis talebiyle dava açıldı

Fatih'te trans birey Kadir Murat Sözübir'i (42) bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Abdürrahim E. hakkındaki soruşturma tamamlandı. Savcılık, cinsel ilişki amacıyla evine gittiği Sözübir'i, trans birey olduğunu fark edince verdiği 100 TL'yi geri almaya çalışırken yaşanan boğuşmada öldürdüğünü itiraf eden şüpheli Abdürrahim E. hakkında müebbet hapis istemiyle dava açtı.

12.10.2021Gündem
HDP İzmir İl Binasına yönelik saldırıda yeni gelişme Onur Gencer hakkında ağırlaştırılmış müebbet istemi

HDP İzmir İl Binası'na yönelik saldırıda yeni gelişme! Onur Gencer hakkında ağırlaştırılmış müebbet istemi

HDP İzmir İl Başkanlığına girerek parti binasındaki Deniz Poyraz'ı öldüren Onur Gencer hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame kabul edildi.

11.10.2021Gündem
Rezidans cinayetinde Yargıtay kararından döndü

Rezidans cinayetinde Yargıtay kararından döndü

Sevgilisi Murat Akar’ın fiziksel şiddetine maruz kalan, vücudunda 66 darp izi tespit edilen, aldığı darbeler sonucu beyin kanaması geçirerek hayatını kaybeden Ayşe Atasayar’ın ölümüne ilişkin davada, Yargıtay ilk kararından döndü.

10.10.2021Gündem
Eşini sokak ortasında bıçaklamıştı Cezası 11 yıla düşürüldü

Eşini sokak ortasında bıçaklamıştı! Cezası 11 yıla düşürüldü

Kayseri'de boşanma aşamasındaki eşi Sinem Karadeniz'i (21) sokak ortasında bıçaklayarak ağır yaraladığı gerekçesiyle 15 yıl hapis cezası verilen Ali Karadeniz (26), cezayı yüksek bulan Kayseri Bölge Adliyesi’nin kararı bozmasının ardından yeniden yargılandığı davada 11 yıl 3 ay hapse çarptırıldı.

9.10.2021Gündem
Leyla Aydemir cinayeti davasında tüm sanıklara beraat

Leyla Aydemir cinayeti davasında tüm sanıklara beraat

Ağrı'da, yeğeni Leyla Aydemir'i (4) öldürdüğü iddia edilen amcası Yusuf Aydemir, hakkında verilen ağırlaştırılmış müebbet ve 4 yıl hapis cezasının Erzurum Bölge Adliye Mahkemesi 1'inci Ceza Dairesi'nce bozulmasının ardından bugün ikinci kez hakim karşısına çıktı. Duruşmada, Aydemir ile birlikte tüm sanıkların beraatine karar verildi. Duruşmadan sonra açıklama yapan UCİM Genel Başkan Danışmanı avukat Ayşegül Aydoğan, "Ne utançtır ki Leyla davası, bugün faili meçhul bir cinayet olmuştur. Asla peşini bırakmayacağız." dedi. Leyla Aydemir’in anne ve babasının avukatı Erdoğan Tunç ise "Tüm sanıklar hakkında verilen beraat kararlarını bir üst mahkeme olan istinaf mahkemesine taşıyacak, hukuk mücadelemiz devam edecek. Şu anda her şey bitmiş değil. Karara çok şaşırdık." dedi.

8.10.2021Haber
Öğretim üyesi Aylin Sözer feci şekilde öldürülmüştü Sanık suçlamayı kabul etmedi

Öğretim üyesi Aylin Sözer feci şekilde öldürülmüştü! Sanık suçlamayı kabul etmedi

İstanbul Aydın Üniversitesi'nde öğretim üyesi olan Dr. Aylin Sözer'in (48) boğazını kesip yakarak katlettiği iddia edilen sanık Kemal Ayyıldız (32) savunmasında cinayeti başkasının işlediğini, çocukları tehdit altında olduğu için cinayeti üstlendiğini öne sürerek "İsterseniz 3 değil 5 tane müebbet verin. Yeter ki çocuklarım kurtulsun" dedi. Mahkeme Başkanı'nın "Bu söylediklerinin hepsini sen ellerin bağlıyken mi yaptın" şeklinde soru yöneltince sanık "evet" dedi. Mahkeme sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

8.10.2021Gündem
Bursada eşini sokak ortasında öldüren sanıktan pes dedirten savunma

Bursa'da eşini sokak ortasında öldüren sanıktan 'pes' dedirten savunma

BURSA'da, boşanma aşamasındaki eşi Aygül Yıldız’ı (34) öldürdüğü iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan Mehmet Yıldız’ın (35) ilk duruşmada, "Eşimle aramızda şiddetli geçimsizlik vardı. Ben, kitap okuyan, kütüphaneye giden, hiçbir kötü alışkanlığı olmayan bir kişiydim. Başımıza böyle bir olay nasıl geldi bilmiyorum" dedi.

8.10.2021Gündem
Leyla Aydemir cinayeti davasında flaş gelişme Tüm sanıkların beraatine karar verildi

Leyla Aydemir cinayeti davasında flaş gelişme! Tüm sanıkların beraatine karar verildi

Ağrı'da, yeğeni Leyla Aydemir'i (4) öldürdüğü iddia edilen amcası Yusuf Aydemir, hakkında verilen ağırlaştırılmış müebbet ve 4 yıl hapis cezasının Erzurum Bölge Adliye Mahkemesi 1'inci Ceza Dairesi'nce bozulmasının ardından bugün ikinci kez hakim karşısına çıktı. Duruşmada, Aydemir ile birlikte tüm sanıkların beraatine karar verildi. Duruşmadan sonra açıklama yapan UCİM Genel Başkan Danışmanı avukat Ayşegül Aydoğan, "Ne utançtır ki Leyla davası, bugün faili meçhul bir cinayet olmuştur. Asla peşini bırakmayacağız." dedi. Leyla Aydemir’in anne ve babasının avukatı Erdoğan Tunç ise "Tüm sanıklar hakkında verilen beraat kararlarını bir üst mahkeme olan istinaf mahkemesine taşıyacak, hukuk mücadelemiz devam edecek. Şu anda her şey bitmiş değil. Karara çok şaşırdık." dedi.

8.10.2021Gündem
Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde ücretli HGS dönemi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde ücretli HGS dönemi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) yönetimi tepki çeken bir karara imza attı. Karara göre Meşelik Kampüsü'nde tıp fakültesi ile eğitim bilimlerinin güzergahları turnikeler ve ücretli hızlı geçiş sistemi (HGS) ile ayrıldı. Araçlı geçişlerde 1 defaya mahsus akademisyenlere 50 lira, idari çalışan ve öğrencilere 30 lira ve dışarıdan gelenlere ise 100 lira geçiş bedeli belirlenmesine 5 farklı sendika tepki gösterdi, kararın iptali için dava açtı. Konuya ilişkin üniversite yönetimi de açıklama yaptı.

8.10.2021Haber
Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde ücretli HGS dönemi Karara tepki yağdı, açıklama geldi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde ücretli HGS dönemi! Karara tepki yağdı, açıklama geldi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) yönetimi tepki çeken bir karara imza attı. Karara göre Meşelik Kampüsü'nde tıp fakültesi ile eğitim bilimlerinin güzergahları turnikeler ve ücretli hızlı geçiş sistemi (HGS) ile ayrıldı. Araçlı geçişlerde 1 defaya mahsus akademisyenlere 50 lira, idari çalışan ve öğrencilere 30 lira ve dışarıdan gelenlere ise 100 lira geçiş bedeli belirlenmesine 5 farklı sendika tepki gösterdi, kararın iptali için dava açtı. Konuya ilişkin üniversite yönetimi de açıklama yaptı.

8.10.2021Gündem
Doktor kızını öldüren babaya, indirimsiz ağırlaştırılmış müebbet istemi

Doktor kızını öldüren babaya, indirimsiz ağırlaştırılmış müebbet istemi

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde görülen duruşmada, GPS cihazıyla takip ettiği kızı doktor Gülnur Yılmaz’ın (28) otomobiline çarpıp kaza yaptırdıktan sonra 20 kurşunla öldüren Mustafa Ali Yılmaz (69) hakkında savcılık mütalaasını verdi. Canavarca hisle kızını öldürdüğü belirtilen Yılmaz'a, indirim hükümlerinin uygulanmayarak 'ağırlaştırılmış müebbet hapis' cezası verilmesi istendi. Öte yandan Yılmaz’ın otomobilini silah gibi kullandığı belirtilerek, 'silahla kasten basit yaralama' suçundan da ceza alması talep edildi.

7.10.2021Haber
Doktor kızını vahşice öldürmüştü İndirimsiz ağırlaştırılmış müebbet istemi

Doktor kızını vahşice öldürmüştü! İndirimsiz ağırlaştırılmış müebbet istemi

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde görülen duruşmada, GPS cihazıyla takip ettiği kızı doktor Gülnur Yılmaz’ın (28) otomobiline çarpıp kaza yaptırdıktan sonra 20 kurşunla öldüren Mustafa Ali Yılmaz (69) hakkında savcılık mütalaasını verdi. Canavarca hisle kızını öldürdüğü belirtilen Yılmaz'a, indirim hükümlerinin uygulanmayarak 'ağırlaştırılmış müebbet hapis' cezası verilmesi istendi. Öte yandan Yılmaz’ın otomobilini silah gibi kullandığı belirtilerek, 'silahla kasten basit yaralama' suçundan da ceza alması talep edildi.

7.10.2021Gündem
Balkondan düşüp ölen Şeyda Yılmaz  davasında, aile intihar değil dedi

Balkondan düşüp ölen Şeyda Yılmaz davasında, aile 'intihar değil' dedi

İstanbul Ataşehir'de lüks bir rezidansın 8'inci katından düşerek hayatını kaybeden Şeyda Yılmaz'ın (48) ölümüne ilişkin müebbet hapis ve 33 yıla kadar hapsi istenen 2 sanık, savunmalarında Yılmaz'ın intihar ettiğini, üzerine atılı suçlamaları kabul etmediklerini söylediler. Yılmaz'ın annesi Ayten Yılmaz, kızının gelecek planları olduğunu, intihar edeceğini düşünmediğini belirterek sanıklardan şikayetçi oldu. Ayrıca Şeyda Yılmaz'ın sanıklarla asansöre binerek rezidansa çıktığı ve camdan düşerek hayatını kaybettiği anların güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı.

7.10.2021Haber
Anne-babasını siyanürle öldürmüştü Tüm Türkiyeyi şoke eden olayda yeni gelişme

Anne-babasını siyanürle öldürmüştü! Tüm Türkiye'yi şoke eden olayda yeni gelişme

İzmir'in Bayraklı ilçesinde annesi Fatma Kalkan (39) ile babası Mehmet Kalkan'ı (46) siyanürlü şerbet içirerek öldüren, içmeye zorladığı kardeşinin de yaralanmasına neden olan Mahmut Can Kalkan'a (23) verilen iyi hal indirim kararını İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 1'inci Ceza Dairesi kaldırdı. Yeniden yargılanan Kalkan, 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

7.10.2021Gündem
Son dakika: Şeyda Yılmazın ölümüne ilişkin yeni gelişme Sanıklar o geceyi saniye saniye anlattı

Son dakika: Şeyda Yılmaz'ın ölümüne ilişkin yeni gelişme! Sanıklar o geceyi saniye saniye anlattı

İstanbul Ataşehir'de lüks bir rezidansın 8'inci katından düşerek hayatını kaybeden Şeyda Yılmaz'ın (48) ölümüne ilişkin müebbet hapis ve 33 yıla kadar hapsi istenen 2 sanık, savunmalarında Yılmaz'ın intihar ettiğini, üzerine atılı suçlamaları kabul etmediklerini söylediler. Yılmaz'ın annesi Ayten Yılmaz, kızının gelecek planları olduğunu, intihar edeceğini düşünmediğini belirterek sanıklardan şikayetçi oldu. Ayrıca Şeyda Yılmaz'ın sanıklarla asansöre binerek rezidansa çıktığı ve camdan düşerek hayatını kaybettiği anların güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı.

7.10.2021Gündem
Antalyada iğrenç olay Cinsel istismarda bulunup, kaçırmaya çalıştı

Antalya'da iğrenç olay! Cinsel istismarda bulunup, kaçırmaya çalıştı

Antalya'da iki kez evlenip boşanan, şu an nişanlı olan M.Ü. (47), yanında çalışan S.A.'ya (17) iddiaya göre cinsel istismarda bulundu. S.A.’nın kahvesine uyuşturucu hap atıp içiren, ailenin şikayeti üzerine 2 ay hapis yatan M.Ü., kızı annesinin yanından kaçırmaya çalışınca mahalleli tarafından linç edilmek istendi. M.Ü.'nün hala peşlerinde olduğunu söyleyen S.A. ve ailesi, hayatlarından endişe ediyor. Anne Aysun A., 'Bu kişi ayrıca kızımın 4'üncü kattaki odasına terastan uyuşturucu madde, aşk, tehdit içeren sözleri içeren notlar atmış. ' dedi.

7.10.2021Gündem
Can Dündarın MİT TIRları davası: Cumhurbaşkanı avukatının davaya katılma talebi kabul edildi

Can Dündar'ın MİT TIR'ları davası: Cumhurbaşkanı avukatının davaya katılma talebi kabul edildi

MİT TIR'ları davasından ayrılan dosyası kapsamında yargılanan Can Dündar'ın davasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatının katılma talebi kabul edildi.

6.10.2021Gündem
Pandora’dan FETÖ’cü vekilin eşi de çıktı

Pandora’dan FETÖ’cü vekilin eşi de çıktı

Dünyayı sarsan ‘Pandora Belgeleri’nden, FETÖ davasından cezaevinde olan eski AK Parti milletvekili İlhan İşbilen’in eşi Nebahat Evyap İşbilen de çıktı. Belgeler İşbilen’in hesaplarına ve mal varlıklarına tedbir konmadan bir ay önce 110 milyon doları vergi cennetlerine aktardığını ortaya koydu.

6.10.2021Gündem
Bensu’nun katiline müebbet hapis

Bensu’nun katiline müebbet hapis

Muğla’nın Milas ilçesinde 12 Mart’ta Bensu Narlı (23) ile evine gelen erkek arkadaşı Serhat Kantaş (25) arasında tartışma çıktı. Kantaş, yanında getirip kapının arkasına sakladığı av tüfeğiyle Narlı’ya ateş etti. Göğsünden vurulan Narlı hayatını kaybetti.

6.10.2021Gündem
Ofisten iki kişi daha çıktı

Ofisten iki kişi daha çıktı

Şeyda Yılmaz’ın ölümü ile iki kişi hakkında açılan dava dosyasına göre, o gece iki kişinin daha olayın olduğu ofiste bulundukları ortaya çıktı. Adli Tıp Kurumu raporuna göre, bu iki kişinin de kanında kokain tespit edildi.

5.10.2021Gündem
Eşini canice öldürdü Sözleri dehşete düşürdü

Eşini canice öldürdü! Sözleri dehşete düşürdü

ANKARA'da, gördüğü şiddet nedeniyle babaevine dönen eşi Emine Yanıkoğlu'nu (20) pompalı tüfekle öldüren Soner Yanıkoğlu'nun (22) tutuklu yargılanmasına devam edildi. Duruşmada tanık olarak dinlenen Sevgi G. (17) emniyette verdiği, "Soner, Emine'nin kafasına tüfek dayamış, 'ya benimsin ya kara toprağın' diyerek Emine’nin kendisinden ayrılmamasını söylemiş" yönündeki ifadesinin doğru olduğunu söyledi.

4.10.2021Gündem
İstanbul Adli Tıp Kurumundan 28 Şubat generallerine ilişkin açıklama

İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan 28 Şubat generallerine ilişkin açıklama

İstanbul Adli Tıp Kurumu, Ankara 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi’nin tutuklama kararları sonrası cezaevine giren ve sağlık sorunları olan dönemin Genelkurmay 2. Başkanı emekli Orgeneral Çevik Bir'in de aralarında olduğu 7 generalle ilgili kararını verdi. Generallerle ilgili raporları inceleyen Adli Tıp Kurumu, cezaevi koşullarında kalmalarına engel fiziki ve psikolojik hastalıkları olmadığına karar verdi.

4.10.2021Gündem
Şengül öğretmen cinayetinde yeni gelişme Üst mahkeme beraat kararını kaldırdı, müebbet verdi

Şengül öğretmen cinayetinde yeni gelişme! Üst mahkeme beraat kararını kaldırdı, müebbet verdi

Beyoğlu'nda 4 Mayıs 2017'de kaldığı evin penceresinden düşerek ölen öğretmen Şengül Karaca'yı iterek ölümüne sebep olduğu iddiasıyla beraatine karar verilen birlikte yaşadığı sevgilisi sanık Hasan Aydın hakkında üst mahkemede görülen davada, müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Mahkemeye tutuksuz gelen sanık Aydın'ın tutuklanmasına da karar verildi.

4.10.2021Gündem
FETÖnün sözde sıkı yönetim komutanına ağırlaştırılmış müebbet

FETÖ'nün sözde sıkı yönetim komutanına ağırlaştırılmış müebbet

Kars'ta, FETÖ/PDY'nin sözde sıkıyönetim komutanı ve dönemin 14'üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Avcı, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

2.10.2021Gündem
Bebeğin kendisinden olmadığını iddia edip hamile eşini öldüren sanığa iyi hal indirimi

Bebeğin kendisinden olmadığını iddia edip hamile eşini öldüren sanığa iyi hal indirimi!

Konya'nın Çumra ilçesinde 6 aylık hamile eşi Sadife Yüzer’i (35), karnındaki bebeğin kendisinden olmadığı iddiasıyla tüfekle vurarak öldüren Ali Rıza Yüzer (36), 'gebe olduğunu bildiği eşine karşı kasten öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme heyeti, iyi hal indirimi uygulayarak cezayı müebbet hapse çevirdi. Yapılan DNA testinde Yüzer'in ölen bebeğin babası olduğu ortaya çıktı.

1.10.2021Gündem
Ozan Tekcan cinayetinde aynı aileden 4 kişi hakim karşısına çıktı Tepki çeken sözler

Ozan Tekcan cinayetinde aynı aileden 4 kişi hakim karşısına çıktı! Tepki çeken sözler

Şişli'de hastanede husumetlisine benzettiği Emre Tyler Mays'ı öldürdüğü gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Akın Kutlu'nun yargılandığı davanın tanıklarından akrabaları Ozan Tekcan'ın öldürülmesine ilişkin hakkında dava açılan karı-koca ve iki oğlunun yargılanmasına devam edildi. Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk halinin devamına hükmederek eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi. Duruşmanın bitmesi üzerine tutuksuz sanık Döndü Kutlu, maktulün ailesine bakıp "Acı var mı?" diye sordu. Bunun üzerine maktulün ailesi tepki gösterdi.

30.09.2021Gündem
Çevik Bir, Adli Tıpta sağlık kontrolünden geçirilirken görüntülendi

Çevik Bir, Adli Tıp'ta sağlık kontrolünden geçirilirken görüntülendi

Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nin tutuklama kararları sonrası 19 Ağustos'ta cezaevine giren dönemin Genelkurmay 2. Başkanı emekli Orgeneral Çevik Bir, İstanbul adli Tıp Kurumu'na getirildi.

29.09.2021Gündem
Çevik Bir, Adli Tıpa getirildi

Çevik Bir, Adli Tıp'a getirildi

Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nin tutuklama kararları sonrası 19 Ağustos'ta cezaevine giren dönemin Genelkurmay 2. Başkanı emekli Orgeneral Çevik Bir, İstanbul adli Tıp Kurumu'na getirildi.

29.09.2021Gündem
Yok böyle indirim Müebbetten 10 yıla

Yok böyle indirim! Müebbetten 10 yıla

İki grup arasındaki silahlı çatışmada 20 yaşındaki Enes Peker’i başından vurarak öldürdüğü için yargılanan Güven Başören’e verilen müebbet hapis cezası, iyi hal ve haksız tahrik indirimiyle 10 yıla kadar indi. Başören’e bir kişiyi yaraladığı için verilen ceza da büyük indirim yapılarak 3 yıl 9 aya indirildi.

29.09.2021Gündem
Doktor meslektaşına 75 bıçak darbesine ağırlaştırılmış müebbet

Doktor meslektaşına 75 bıçak darbesine ağırlaştırılmış müebbet

Sarıyer Baltalimanı'nda birlikte çalıştığı asistan Dr. Kaan Erol'u, 75 bıçak darbesiyle öldürdüğü iddiasıyla yargılanan asistan Dr. Yavuz Sümter'in davasında karar çıktı. Mahkeme, sanık Yavuz Sümter hakkında "Kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı.

29.09.2021Gündem
ABDde 5 gazeteciyi öldürmüştü... Cezası belli oldu

ABD'de 5 gazeteciyi öldürmüştü... Cezası belli oldu

ABD'nin Maryland eyaletinde 5 yıl önce bir gazete binasında 5 kişiyi öldüren Jarrod Ramos, ömür boyu hapis cezası aldı.

28.09.2021Dünya
Son dakika haberi: Meslektaşını 75 bıçak darbesiyle katleden doktor hakkında flaş karar

Son dakika haberi: Meslektaşını 75 bıçak darbesiyle katleden doktor hakkında flaş karar

Sarıyer Baltalimanı'nda birlikte çalıştığı asistan Dr. Kaan Erol'u, 75 bıçak darbesiyle öldürdüğü iddiasıyla yargılanan asistan Dr. Yavuz Sümter'in davasında karar çıktı. Mahkeme, sanık Yavuz Sümter hakkında "Kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı.

28.09.2021Gündem
28 Şubat Davası hükümlüsü Çevik Bir İstanbul Adli Tıp Kurumuna sevk edildi

28 Şubat Davası hükümlüsü Çevik Bir İstanbul Adli Tıp Kurumu'na sevk edildi

ANKARA 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nin tutuklama kararları sonrası 19 Ağustos'ta cezaevine giren, dönemin Genelkurmay 2. Başkanı emekli Orgeneral Çevik Bir, İstanbul adli Tıp Kurumu'na sevk edildi. Çevik Bir'in Yeşilyurt Devlet Hastanesi'nde 6 gün süresince yatarak tetkikleri yapılmıştı. Bir'in bu tetkiklerden sonra, mevcutlu olarak İstanbul Adli Tıp Kurumu'na getirilmek üzere yola çıktığı öğrenildi.

28.09.2021Gündem
Ceren Özdemir cinayetinin faili için karar verildi İşte cezası

Ceren Özdemir cinayetinin faili için karar verildi! İşte cezası

Ordu'da üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'i bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılan Özgür Arduç'a, yakalandığı sırada polis memurlarını bıçakla yaralamasıyla ilgili davada toplam 15 yıl 9 ay hapis cezası verildi.

28.09.2021Gündem
Laf atma cinayetinde öldüren darbeyi, kamera görüntüsü ortaya çıkaracak

'Laf atma' cinayetinde öldüren darbeyi, kamera görüntüsü ortaya çıkaracak

Ankara'da Hasan Bağcı'nın (22), parkta laf attığı B.Ö. adlı kızın sevgilisi ve onun arkadaşları tarafından art arda 3 noktada tekme tokat dövülerek öldürülmesiyle ilgili 2'si tutuklu 10 sanığın yargılandığı dava dosyasına, olayın güvenlik kamerası görüntüleri delil olarak girdi. Bağcı'nın ölümüne neden olan darbenin tespiti için kamera görüntüleri dosya ile birlikte bilirkişiye gönderildi. Görüntüde, kalabalık grubun arasında yer alan Bağcı'nın, aldığı darbeler sonucu bayılarak yere düşmesi sonra yerden kaldırılarak, bir süre yürümesi ve tekrar düşmesi yer aldı.

24.09.2021Gündem
60 yıllık eşini öldüren kadının kızı: Annem cinayet oldu, babanı öldürdüm, gel dedi

60 yıllık eşini öldüren kadının kızı: Annem 'cinayet oldu, babanı öldürdüm, gel' dedi

Ankara'dan 60 yıllık eşi Ahmet Akgün’ü (80) 38 yerinden bıçaklayarak öldüren Mevlüde Akgün'ün (76) tutuklu yargılanmasına başlandı. Sanık Akgün sağlık sorunları nedeniyle savunma yapmadı. Kızı Şengül Yılmaz "Babam Ahmet Akgün sürekli anneme psikolojik ve fiziksel şiddet uyguluyordu" dedi.

23.09.2021Gündem
60 yıllık eşini öldüren kadının kızı: Babam anneme şiddet uyguluyordu

60 yıllık eşini öldüren kadının kızı: Babam anneme şiddet uyguluyordu

Ankara'da 60 yıllık eşi Ahmet Akgün’ü (80) 38 yerinden bıçaklayarak öldüren Mevlüde Akgün'ün (76) tutuklu yargılanmasına başlandı. Sanık Akgün sağlık sorunları nedeniyle savunma yapmadı. Kızı Şengül Yılmaz "Babam Ahmet Akgün sürekli anneme psikolojik ve fiziksel şiddet uyguluyordu" dedi.

23.09.2021Gündem

Yazar Sonuçları

‘Muhatap HDP’, TBMM’de çözümü açıklamış: Türkiye'nin 25 eyalete bölünmesi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yerel seçimlerden sonra, 2023 cumhurbaşkanlığı seçimi için yüzde 50 artı 1 oy almak için HDP’ye dayalı yaptığı hesap ile köşeye sıkışmış görünüyor.

24.09.2021