EKSTRA
MENÜ

Migren Tedavisi

Migren Tedavisi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Migren Tedavisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 499 Migren Tedavisi haberi bulunmuştur.

Migren Tedavisi Haberleri

ABDli Doktor Açıkladı: Migrenin Nedeni Yüzde 90 Çocukluk Alerjisi

ABD'li Doktor Açıkladı: Migrenin Nedeni Yüzde 90 Çocukluk Alerjisi!

Dünyada bütünleyici tıbbın kurucusu olarak bilinen ABD'li Dr. Leo Galland, alerji salgınının altında yatan nedenleri anlattı. Türkiye'de yaklaşık 13 milyon kişiyi etkileyen migren rahatsızlığının altında yüzde 90 ihtimalle alerjinin yer aldığını belirten Dr. Galland, "Migren, alerjinin dolaylı bir sonucudur" dedi.

24.01.2021İyi Yaşam
Migren Ağrıları için Hangi Tedavi Yöntemleri Kullanılabilir

Migren Ağrıları için Hangi Tedavi Yöntemleri Kullanılabilir?

Birçok insanı hayatından bezdiren migren günümüzde kabaca insanların yüzde 15’inde görüldüğü tahmin edilmektedir. Migrenler atakları çoğu zaman ilaçlarla kontrol altına alınabilir. Ama bazı hastalarda hiçbir ilaç ile yeterli kontrol veya önleme sağlanamayabilir. İlaçlarla ağrıları kontrol altına alınan bazı hastalar ise ilaçların yan etkilerinden rahatsız olmaktadır. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Doç. Dr. Karaca Başaran migren ağrıları ve tedavi yöntemleri hakkında bilgiler verdi.

18.12.2020İyi Yaşam
Migrende ilaçsız tedavi mümkün mü

Migrende ilaçsız tedavi mümkün mü?

Migrenin, tüm baş ağrısı hastalıkları içinde doktora en fazla başvuru nedeni olan durum olduğunu ifade eden Nöroloji Uzmanı Dr. Didem Er, "Migren tanısı için özel bir laboratuvar testi veya radyolojik inceleme yoktur. İnsanlık tarihi kadar eski bir hastalık olan migren toplum için oldukça önemli bir sağlık sorunudur” dedi.

11.12.2020Sağlık
Mevsim geçişlerinde migren ataklarına dikkat

Mevsim geçişlerinde migren ataklarına dikkat!

Milyonlarca kişinin kronik rahatsızlığı olan migren, mevsim geçişlerinde kendini daha fazla hissettiriyor. Yoğun ataklar yaşayan hastalar farklı uygulamalarla migreni hafifletmek istiyorlar. Bu işlemlerden biri olan migren botoksunun detaylarını Medikal Estetik Hekimi Uzm. Dr. Şafak Göktaş aktardı.

12.11.2020Sağlık
Migren Cerrahisi Nedir Nasıl Uygulanır

Migren Cerrahisi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Birçok insanı hayatından bezdiren migren günümüzde kabaca insanların yüzde 15’inde görüldüğü tahmin edilmektedir. Migrenler atakları çoğu zaman ilaçlarla kontrol altına alınabilir. Ama bazı hastalarda hiçbir ilaç ile yeterli kontrol veya önleme sağlanamayabilir. İlaçlarla ağrıları kontrol altına alınan bazı hastalar ise ilaçların yan etkilerinden rahatsız olmaktadır. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Doç Dr. Karaca Başaran konu ile ilgili bilgiler verdi.

21.10.2020İyi Yaşam
Migrene İyi Gelen Yağlar ve Kullanım Rehberi

Migrene İyi Gelen Yağlar ve Kullanım Rehberi

Migreniniz varsa burada yazacaklarımız anlamsız kalır. Çünkü bu rahatsızlık maalesef anlatılmaz, yaşanır... Peki ağrılarınız başladığında yardım alabileceğiniz bazı doğal yöntemler olduğunu biliyor musunuz?

15.09.2020İyi Yaşam
Her 5 Kadından 1inde Görülüyor: Migren Neden Olur

Her 5 Kadından 1'inde Görülüyor: Migren Neden Olur?

Ülkemizde yapılan araştırma sonucuna göre her 5 kadından birinde ve her 10 erkeğin birinde migren görülüyor. Peki ama neden? Prof. Dr. Sabahattin Saip, migren hakkında önemli bilgiler verdi.

14.09.2020İyi Yaşam
Yaz Aylarında Görülen Migren Ağrılarına Dikkat

Yaz Aylarında Görülen Migren Ağrılarına Dikkat

Migren günümüz dünyasında yaşadığımız tempoya hiç de uygun olmayan, ciddi maddi ve manevi kayıplara eşlik eden ve sık görülen bir hastalıktır. Bir hastalığın tedavi edilmesi öncesinde doğru bir şekilde tetkik edilmesi prensibi bu hastalıkta da geçerliliğini korumaktadır.

8.07.2020İyi Yaşam
Migren Kabusuna Nöral Terapi Tedavisi

Migren Kabusuna Nöral Terapi Tedavisi

Migren, orta şiddetli veya şiddetli tek taraflı baş ağrısı şeklinde görülen birçok kişinin muzdarip olduğu sorunlardan biridir.Migren atakları kişilerin günlük yaşamlarını olumsuz yönde etkiler. Ancak bu can sıkıcı problem çözümsüz değil.Migrenin dünyada bilinen en etkili tedavi yöntemi nöral terapidir. Medikal Estetik ve Tamamlayıcı Tıp Hekimi olan Dr. Meltem Ayran konu hakkında önemli bilgiler verdi.

15.05.2020İyi Yaşam
Geçici görme kaybına yol açan göz migreni nedir

Geçici görme kaybına yol açan göz migreni nedir?

Migren, toplumda baş ağrısıyla özdeşleştirilmiş bir hastalık. Fakat yalnızca baş ağrısı olarak görülen bir durum değildir. Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Banu Coşar, gözde geçici körlük oluşmasına neden olan göz migreni hakkında bilinmesi gerekenleri anlattı.

13.02.2020Sağlık
Mevsim Geçişleri Migreni Artırıyor

Mevsim Geçişleri Migreni Artırıyor

Nörolojik bir hastalık olan migreni tetikleyenler arasında yiyecek içeceklerden, mevsimsel değişikliklere kadar pek çok etken yer alıyor. Hastalığın seyrinde günlük hava değişiklikleri bile etkili olabiliyor. Nöroloji Uzmanı Dr. Nurettin Varolgüneş, migren hakkında bilgiler verdi.

12.09.2019İyi Yaşam
Anestezi teknikeri Ayşenin ölümünde şok bir detay daha ortaya çıktı

Anestezi teknikeri Ayşe'nin ölümünde şok bir detay daha ortaya çıktı!

ANKARA'da, erkek arkadaşı anestezi uzmanı doktor Ö.T.’nin evinde ölü bulunan anestezi teknikeri Ayşe Karaman'ın (25), yanında 1 ampul propofol (bilinç düzeyinin azalması ve hafıza yetersizliği ile sonuçlanan kısa etkili bir ilaç) ve içinde poropofol bulunan enjektörler bulundu. Genç kızın ölümüne neden olduğu tahmin edilen propofol ilacının, 10 yıl önce dünyaca ünlü pop yıldızı Michael Jackson’ın ölümüne neden olduğu açıklanan ilaçla aynı olduğu ortaya çıktı. Genç kızın babası Adem Karaman, kızlarının Ö.T. ile tanışmadan önce hiçbir sağlık problemi ve ilaç bağımlılığının olmadığını, ölümünün de kesinlikle intihar sonucu olmadığını söyledi.

3.08.2019Gündem
Yaz ayında migren ağrılarına dikkat

Yaz ayında migren ağrılarına dikkat!

Migren günümüz dünyasında yaşadığımız tempoya hiç de uygun olmayan, ciddi maddi ve manevi kayıplara eşlik eden ve sık görülen bir hastalıktır. Bir hastalığın tedavi edilmesi öncesinde doğru bir şekilde tetkik edilmesi prensibi bu hastalıkta da geçerliliğini korumaktadır. Estetik Plastik Ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Diren Çelik konu hakkında bilgiler verdi.

25.07.2019Sağlık
Migren hakkında her şey Nedenleri, belirtileri, tedavisi...

Migren hakkında her şey! Nedenleri, belirtileri, tedavisi...

Hemen hemen herkes hayatında en az bir kere baş ağrısıyla karşı karşıya kalıyor. Bazılarında ise bu ağrılar kronik hale gelerek dayanılmaz bir hal alıyor. Işığa, sese hassasiyet oluşturan bazen de bulantı ve kusmayla görülebilen migren ağrıları kişinin yaşam kalitesini olumsuz etkiliyor.

24.05.2019Sağlık
Migren Nasıl Anlaşılır Migrenin 7 Önemli Belirtisi

Migren Nasıl Anlaşılır? Migrenin 7 Önemli Belirtisi

Migren kaynaklı baş ağrıları dayanılmaz olabiliyor. Peki migreni başlangıç aşamasındayken kontrol altına almak mümkün mü? Migren nasıl anlaşılır? Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Talip Asil migren hakkında bilgiler verdi. İşte migrenin 7 önemli belirtisi...

Migreni Uçucu Yağlar İle Tedavi Edin

Migreni Uçucu Yağlar İle Tedavi Edin

Migreni size anlatmayacağız, zira bu hastalığa sahipseniz ağrısını sizden başka kimse daha iyi bilemez. Ancak ağrılarınız başladığında doğal yöntemlerden yardım alabileceğinizi söylemek isteriz. İşte migren tedavisinde kullanabileceğiniz esansiyel yağlar…

Migreni aşı ile tedavi etmek mümkün mü

Migreni aşı ile tedavi etmek mümkün mü?

Migren, yüz ve baş bölgesinin duyusunu alan (trigeminal) sinirin beyin sapındaki çekirdeğinin aşırı hassasiyeti nedeni ile ortaya çıkan kronik bir hastalıktır. Migren, soğuk, ışık, koku gibi dış uyaranlarla tetiklenebildiği gibi, bu sinirin beyinde birçok sistemle bağlantıları nedeni ile uyku, açlık, depresyon anksiyete gibi duygudurum bozuklukları da migren ataklarını başlatabilir. Nöroloji Uzmanı Dr. Aslı Şentürk, migren hastalığından kullanılan son tedavi yöntemlerini sizler için anlattı.

29.06.2018Sağlık
Çocuklarda baş ağrısı nedir Çocuklarda baş ağrısının belirtileri nelerdir

Çocuklarda baş ağrısı nedir? Çocuklarda baş ağrısının belirtileri nelerdir?

Yeni doğan bir bebek yanı sıra anne karnındaki ceninden itibaren ağrı algısı oluşur. Çocuk ve ergenlerdeki baş ağrısı da oldukça sık rastlanan bir sorundur. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroloji Ana Bilim Dalı'ndan Prof. Dr. Derya Uludüz, neden çocukların baş ağrısı yaşadığını, çocuklarda baş ağrısının nedenlerini ve çocuklarda migren tanısının koyulabilmesi için gerekli tipik özellikleri ve tedavisi hakkında bilgi verdi.

1.02.2018Sağlık
Migren nedir Migren belirtileri nelerdir

Migren nedir? Migren belirtileri nelerdir

Migren yetişkin kadınlarda yüzde 25, yetişkin erkeklerde yüzde 8 oranında görülüyor. Genetik bir hastalık olan migren yaşam şeklinin değiştirilmesiyle önemli ölçüde kontrol edilebiliyor. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı'ndan Prof. Dr. Derya Uludüz migren hastalığının belirtileri, nedenleri ve migrenin tedavisi hakkında bilgi verdi.

12.01.2018Sağlık
Migren nedir Migren belirtileri, tanısı ve tedavisi

Migren nedir? Migren belirtileri, tanısı ve tedavisi

"Migren, kadınlarda erkeklerden 3 kat daha fazla görülür" diyen Nöroloji Bölümü Doç. Dr. Demet Yandım Kuşcu, migren hastalığının nedenleri, belirtileri, türleri ve migren tedavisiyle ilgili önemli bilgiler paylaştı.

15.09.2017Sağlık
Migren ağrılarıyla başınız dertte mi

Migren ağrılarıyla başınız dertte mi?

Birçok kişinin, migrenin tedavisinin olmadığını sanması nörologları hep şaşırtır. Migrenin tedavisi vardır!

2.08.2017Saglik
Migrenin faturası 14 milyar dolar

Migrenin faturası 14 milyar dolar

Migren, sürekli olarak ve nöbetler halinde baş ağrısı oluşturan, hastaların yaşam kalitesini ciddi şekilde etkileyen önemli bir hastalıktır. Dünyada her gün ortalama 300 milyon kişinin yaşadığı migren, tedavi edilebiliyor. Peki ama 14 milyar dolarlık mali kayba yol açan migrenin tedavisi nasıl?

23.05.2017Sağlık
Migren ameliyatıyla yaz gelmeden migreninizden kurtulun

Migren ameliyatıyla yaz gelmeden migreninizden kurtulun!

Migren ağrıları nedeniyle hayatınız mı kısıtlanıyor? Günlerce geçmeyen, tüm yaşamınızı altüst eden migrenin cerrahi teknikler ile tedavi edilebildiğini biliyor musunuz? Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, sizler için migren ameliyatı hakkında bilinmesi gerekenleri anlatıyor.

25.04.2017Sağlık
Google’ı bunlarla yormaya yazık

Google’ı bunlarla yormaya yazık

2016 Google arama trendlerinde en çok arananlar; “Slime nasıl yapılır?”, “Tanka nasıl çıkılır?”, “Darbe”, kişilerde Aleyna Tilki, dizilerde “Kiralık Aşk”, yemeklerde ise trileçeymiş. Konsey’in bu sonuçlara yorumlarını alalım. Konsey üyeleri Google’da en çok neler aradı bu yıl?

18.12.2016Magazin
2016’nın Google’da yükselen trendleri

2016’nın Google’da yükselen trendleri

Google, Türkiye’de ve dünyada en çok aradığımız kelimelerin ve en son trendlerin yer aldığı “2016 Arama Trendleri” listesini açıkladı. Türkiye’de 2016 yılında yapılan aramalarda “Slime nasıl yapılır?”, “Tanka nasıl çıkılır?” ve “Darbe” üst sıralarda yer aldı. En çok arananlar içinde Aleyna Tilki, Tarık Akan gibi isimler dikkat çekerken, Hayat Şarkısı, Kiralık Aşk gibi diziler de sık sık Google'landı.

14.12.2016Hayat
Googleda Türkiye en çok bu yıl neleri aradı

Google'da Türkiye en çok bu yıl neleri aradı?

Google, Türkiye’de ve dünyada en çok aradığımız kelimelerin ve en son trendlerin yer aldığı “2016 Arama Trendleri” listesini açıkladı. Türkiye’de 2016 yılında yapılan aramalarda “Slime nasıl yapılır?”, “Tanka nasıl çıkılır?” ve “Darbe” üst sıralarda yer aldı.

14.12.2016Teknoloji
Migren tedavileri nelerdir

Migren tedavileri nelerdir?

Migrenin biyo-davranışsal bir hastalık olduğunu söyleyen Psikiyatrist Prof. Dr. M. Kerem Doksat, migren tedavisinin uzun seneler sürdürüldüğüne dikkat çekiyor.

4.08.2016Sağlık
Migren çilesinin sonu geliyor

Migren çilesinin sonu geliyor!

Milyonlarca kişinin hayatını cehenneme çeviren migren krizlerini tamamen ortadan kaldıracak bir tedavi geliştirmek için çalışmakta olan bir ecza firması, bu hastalığın etkisini önemli oranda azaltabilecek bir ilacı üç yıl içinde piyasaya sürmeye hazırlandıklarını duyurdu.

5.04.2016Sağlık
Migren artık kabus olmaktan çıkıyor

Migren artık kabus olmaktan çıkıyor!

Tüm dünyada en sık karşılaşılan rahatsızlıkların başında gelen migren artık kâbus olmaktan çıkıyor, nasıl mı?

14.03.2016Sağlık
Estetik ameliyatlar giderek azalıyor en çok burun ameliyatı oluyor

Estetik ameliyatlar giderek azalıyor en çok burun ameliyatı oluyor

Estetik amaçlı yapılan uygulamalarda ameliyatın yeri yüzde 10’lara kadar geriledi.

29.02.2016Sağlık
Baş ağrısı değil baş belası: Migren

Baş ağrısı değil baş belası: Migren!

Pek çok hastalık vardır ki, temelde yatan sebep bedenselmiş gibi gözükür ama aslında altta yatan sebep psikiyatriktir. Bunlardan bir tanesi de migrendir. Genellikle başın iki yarısını tutar ama bazen tek taraflı da görülür.

8.02.2016Sağlık
Çocuklardaki migren daha tehlikeli

Çocuklardaki migren daha tehlikeli

Çocuğunuz oyun oynarken aniden sessizleşip bir köşeye çekiliyorsa dikkat!

Adet döneminde yaşanan hormonel migren

Adet döneminde yaşanan hormonel migren!

Erişkin her 5 kadından 1'inde migren var!

6.08.2015Sağlık
Çocuklarda migren belirtileri nelerdir

Çocuklarda migren belirtileri nelerdir?

Çocuklarda migren ve tedavisi hakkında tüm bilinmeyenler...

Yazar Sonuçları

Kırışıklık tedavisi

Kırışıklık tedavisi temel olarak botulinum A toksini enjeksiyonları ile yapılır. Toksin ile açılamayan derin kırışıklıklara ise dolgu enjeksiyonları yapılır.

3.09.2020

Botulinum Toksin Nedir?

Hepimiz aynaya baktığımızda kendimizi genç ve güzel hissetmek isteriz. Zamanla yüzümüzde ortaya çıkan kırışıklıklar kendimizi yaşlı olarak hissetmemizde büyük rol oynamaktadır.

13.03.2019

Fazla Kilolarınızdan Mide Botoksu ile Kurtulmak Mümkün

Günümüzde diyet ve egzersizle kilo veremeyen aşırı kilolu hastaların etkinliği kanıtlanmış birçok cerrahi yöntemle fazla kilolarından kurtulması mümkün. Ancak sadece 15-20 dakikalık cerrahi olmayan bir işlemle zayıflamak ister miydiniz?

6.02.2019
Migreni nefes egzersizleri ile yenebilirsiniz

Migreni nefes egzersizleri ile yenebilirsiniz

Migren ağrılarından kurtulmanın yeni yöntemi olarak nefes egzersizlerini öneren Fizyoterapist Ahmet Burak Sezgin, bu egzersizlerin nasıl uygulanacağını anlattı.

4.05.2018
Adana nüfusu kadar hasta İstanbulda yaşıyor

Adana nüfusu kadar hasta İstanbul'da yaşıyor!

Migrenli hastalar için tavsiye edilen yaşam tarzı değişikliği koşullar gereği büyük şehirlerde hayata geçirilemiyor.

16.03.2016
Migrenin kalıcı tedavisi mümkün mü

Migrenin kalıcı tedavisi mümkün mü?

Kişiye göre farklı bölgelerde ve farklı şikayetlerle ortaya çıkabilir.

30.12.2015
Çocukların da migreni olur

Çocukların da migreni olur

Migrenli çocukları anlamak için onları iyi gözlemlemek gerekir

13.10.2015
Migren tedavisinde botoksun yerini ameliyat aldı

Migren tedavisinde botoksun yerini ameliyat aldı

Botoksun müdahale prensibiyle migren ameliyatınınki aynı. Aralarındaki fark botoks geçici, migren ameliyatı ise kalıcı tedavi sağlıyor.

23.08.2015
Migren ameliyatıyla ilgili en çok merak edilenler

Migren ameliyatıyla ilgili en çok merak edilenler!

Migren hastalığı kapalı ameliyat yöntemi sayesinde tedavi edilebiliyor!

6.08.2015
Migren tedavi edilebilir bir hastalık mı

Migren tedavi edilebilir bir hastalık mı?

Bedendeki her ağrı gibi migrenin de bir tedavisi vardır.

29.07.2015
Bu yazı acil servis yerine şezlongda geçirebilirsiniz

Bu yazı acil servis yerine şezlongda geçirebilirsiniz

Yazın, denizin ve güneşlenmenin keyfini migren ağrılarından kurtulmuş bir şekilde yaşamak mümkün mü?

1.07.2015
Çocukların da migreni olur

Çocukların da migreni olur

Çocuklarda baş ağrısı ve migren düşünüldüğünden daha yaygındır. Çoğunlukla erişkinlerde gördüğümüz tipik migrene benzemediği için dikkat çekmez.

29.06.2015