MENÜ

Migren Tedavisi

Migren Tedavisi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Migren Tedavisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Migren Tedavisi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 385 Migren Tedavisi haberi bulunmuştur.

Migren Tedavisi Haberleri

Anestezi teknikeri Ayşenin ölümünde şok bir detay daha ortaya çıktı

Anestezi teknikeri Ayşe'nin ölümünde şok bir detay daha ortaya çıktı!

ANKARA'da, erkek arkadaşı anestezi uzmanı doktor Ö.T.’nin evinde ölü bulunan anestezi teknikeri Ayşe Karaman'ın (25), yanında 1 ampul propofol (bilinç düzeyinin azalması ve hafıza yetersizliği ile sonuçlanan kısa etkili bir ilaç) ve içinde poropofol bulunan enjektörler bulundu. Genç kızın ölümüne neden olduğu tahmin edilen propofol ilacının, 10 yıl önce dünyaca ünlü pop yıldızı Michael Jackson’ın ölümüne neden olduğu açıklanan ilaçla aynı olduğu ortaya çıktı. Genç kızın babası Adem Karaman, kızlarının Ö.T. ile tanışmadan önce hiçbir sağlık problemi ve ilaç bağımlılığının olmadığını, ölümünün de kesinlikle intihar sonucu olmadığını söyledi.

3.08.2019Gündem
Migren Nasıl Anlaşılır Migrenin 7 Önemli Belirtisi

Migren Nasıl Anlaşılır? Migrenin 7 Önemli Belirtisi

Migren kaynaklı baş ağrıları dayanılmaz olabiliyor. Peki migreni başlangıç aşamasındayken kontrol altına almak mümkün mü? Migren nasıl anlaşılır? Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Talip Asil migren hakkında bilgiler verdi. İşte migrenin 7 önemli belirtisi...

Migreni aşı ile tedavi etmek mümkün mü

Migreni aşı ile tedavi etmek mümkün mü?

Migren, yüz ve baş bölgesinin duyusunu alan (trigeminal) sinirin beyin sapındaki çekirdeğinin aşırı hassasiyeti nedeni ile ortaya çıkan kronik bir hastalıktır. Migren, soğuk, ışık, koku gibi dış uyaranlarla tetiklenebildiği gibi, bu sinirin beyinde birçok sistemle bağlantıları nedeni ile uyku, açlık, depresyon anksiyete gibi duygudurum bozuklukları da migren ataklarını başlatabilir. Nöroloji Uzmanı Dr. Aslı Şentürk, migren hastalığından kullanılan son tedavi yöntemlerini sizler için anlattı.

29.06.2018Sağlık
Çocuklarda baş ağrısı nedir Çocuklarda baş ağrısının belirtileri nelerdir

Çocuklarda baş ağrısı nedir? Çocuklarda baş ağrısının belirtileri nelerdir?

Yeni doğan bir bebek yanı sıra anne karnındaki ceninden itibaren ağrı algısı oluşur. Çocuk ve ergenlerdeki baş ağrısı da oldukça sık rastlanan bir sorundur. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroloji Ana Bilim Dalı'ndan Prof. Dr. Derya Uludüz, neden çocukların baş ağrısı yaşadığını, çocuklarda baş ağrısının nedenlerini ve çocuklarda migren tanısının koyulabilmesi için gerekli tipik özellikleri ve tedavisi hakkında bilgi verdi.

1.02.2018Sağlık
Migren nedir Migren belirtileri nelerdir

Migren nedir? Migren belirtileri nelerdir

Migren yetişkin kadınlarda yüzde 25, yetişkin erkeklerde yüzde 8 oranında görülüyor. Genetik bir hastalık olan migren yaşam şeklinin değiştirilmesiyle önemli ölçüde kontrol edilebiliyor. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı'ndan Prof. Dr. Derya Uludüz migren hastalığının belirtileri, nedenleri ve migrenin tedavisi hakkında bilgi verdi.

12.01.2018Sağlık
Migrenin faturası 14 milyar dolar

Migrenin faturası 14 milyar dolar

Migren, sürekli olarak ve nöbetler halinde baş ağrısı oluşturan, hastaların yaşam kalitesini ciddi şekilde etkileyen önemli bir hastalıktır. Dünyada her gün ortalama 300 milyon kişinin yaşadığı migren, tedavi edilebiliyor. Peki ama 14 milyar dolarlık mali kayba yol açan migrenin tedavisi nasıl?

23.05.2017Sağlık
Migren ameliyatıyla yaz gelmeden migreninizden kurtulun

Migren ameliyatıyla yaz gelmeden migreninizden kurtulun!

Migren ağrıları nedeniyle hayatınız mı kısıtlanıyor? Günlerce geçmeyen, tüm yaşamınızı altüst eden migrenin cerrahi teknikler ile tedavi edilebildiğini biliyor musunuz? Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, sizler için migren ameliyatı hakkında bilinmesi gerekenleri anlatıyor.

25.04.2017Sağlık
Google’ı bunlarla yormaya yazık

Google’ı bunlarla yormaya yazık

2016 Google arama trendlerinde en çok arananlar; “Slime nasıl yapılır?”, “Tanka nasıl çıkılır?”, “Darbe”, kişilerde Aleyna Tilki, dizilerde “Kiralık Aşk”, yemeklerde ise trileçeymiş. Konsey’in bu sonuçlara yorumlarını alalım. Konsey üyeleri Google’da en çok neler aradı bu yıl?

18.12.2016Magazin
2016’nın Google’da yükselen trendleri

2016’nın Google’da yükselen trendleri

Google, Türkiye’de ve dünyada en çok aradığımız kelimelerin ve en son trendlerin yer aldığı “2016 Arama Trendleri” listesini açıkladı. Türkiye’de 2016 yılında yapılan aramalarda “Slime nasıl yapılır?”, “Tanka nasıl çıkılır?” ve “Darbe” üst sıralarda yer aldı. En çok arananlar içinde Aleyna Tilki, Tarık Akan gibi isimler dikkat çekerken, Hayat Şarkısı, Kiralık Aşk gibi diziler de sık sık Google'landı.

14.12.2016Hayat
Googleda Türkiye en çok bu yıl neleri aradı

Google'da Türkiye en çok bu yıl neleri aradı?

Google, Türkiye’de ve dünyada en çok aradığımız kelimelerin ve en son trendlerin yer aldığı “2016 Arama Trendleri” listesini açıkladı. Türkiye’de 2016 yılında yapılan aramalarda “Slime nasıl yapılır?”, “Tanka nasıl çıkılır?” ve “Darbe” üst sıralarda yer aldı.

14.12.2016Teknoloji
Migren çilesinin sonu geliyor

Migren çilesinin sonu geliyor!

Milyonlarca kişinin hayatını cehenneme çeviren migren krizlerini tamamen ortadan kaldıracak bir tedavi geliştirmek için çalışmakta olan bir ecza firması, bu hastalığın etkisini önemli oranda azaltabilecek bir ilacı üç yıl içinde piyasaya sürmeye hazırlandıklarını duyurdu.

5.04.2016Sağlık
Migren artık kabus olmaktan çıkıyor

Migren artık kabus olmaktan çıkıyor!

Tüm dünyada en sık karşılaşılan rahatsızlıkların başında gelen migren artık kâbus olmaktan çıkıyor, nasıl mı?

14.03.2016Sağlık
Estetik ameliyatlar giderek azalıyor en çok burun ameliyatı oluyor

Estetik ameliyatlar giderek azalıyor en çok burun ameliyatı oluyor

Estetik amaçlı yapılan uygulamalarda ameliyatın yeri yüzde 10’lara kadar geriledi.

29.02.2016Sağlık
Milattan önce de migrene çare aranmış

Milattan önce de migrene çare aranmış

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Aslan Tekataş, milattan önceki yıllara ait değişik çizimler birleştirildiğinde, o dönemde de migren tedavisi yapıldığının görüldüğünü söyledi.

3.06.2015Sağlık
CoQ10 takviyesi migrene iyi geliyor olabilir

CoQ10 takviyesi migrene iyi geliyor olabilir

Baş ağrısı atakları ve zonklamalarla, Türkiye’de her 6 kişiden birinin dünyasını karartan migrenin tedavisinde, vücudun enerji üretiminde başrolü oynayan doğal molekül Coenzym Q10 umut oldu. ABD’de yapılan araştırmalar, ülkemizde her 4 kadından birinin sorunu olan migren ataklarında, CoQ10 takviyesi ile yüzde 50’ye varan azalma sağlanabildiğini ortaya koydu. Genellikle cilt kırışıklıklarına karşı kozmetik olarak kullanılan CoQ10 enzimi

18.01.2015Sağlık
En çok kadınları vuruyor

En çok kadınları vuruyor

Kişinin yaşam dengesini bozan, sosyal ve çalışma yaşamını olumsuz etkileyen şiddetli baş ağrısı migren, her dört kadından birinde görülüyor.

6.03.2014Kelebek
Botoksla migren tedavisi

Botoksla migren tedavisi

İZMİR'deki Şifa Üniversitesi nöroloji uzmanlarından Doç. Dr. Sultan Tarlacı, bugüne kadar estetikle özdeşleşen botoksun artık migren hastalarına da şifa olduğunu söyledi. Migreni ayda 10-15 kez tekrarlayan hastalara tedavi yöntemi olarak botoksun önerildiğini belirtti.

22.01.2014Ege
Sebebi migren olabilir

Sebebi migren olabilir

Baş dönmenizin nedenlerinden biri de migren olabilir.

18.11.2013Kelebek
Baş ağrısı sebebi

Baş ağrısı sebebi

Baş ağrısının oluşmasında birçok faktör etkili olmasına rağmen kadınlarda görülen baş ağrılarının çoğu regl döneminde ortaya çıkmaktadır.

23.10.2013Sağlık
İŞTE AFRİKA USULÜ BAŞ AĞRISI TEDAVİSİ

İŞTE AFRİKA USULÜ BAŞ AĞRISI TEDAVİSİ

İnternet icat oldu, artık hiçbir şey eskisi gibi olmadı.. Sanal alemin hızla yayılması bu koca Mavi Gezegeni de adeta küçülttü. Gün geçmiyorki bir sanal alem "Bombası" patlamasın.. İnternet alemine düşen bu görüntüler de baş döndürücü bir hızla yayıldı.. Sosyal paylaşım siteleri sayesinde geniş kitlelere ulaşan bu görüntüler, hem düşündürüyor hem de güldürüyor.. "Afrika usulü Migren tedavisi" başlığı ile sanal alemi resmen sallayan bu videoda olup biten görüntüler, sanki bir film sahnesinden fırlayıp çıkmış gibi.. İnternetteki arkadaş gruplarında elden ele dolaşan bu videodaki görüntülerde, baş ağrısı çeken bir adam tedavi için yere oturmuş bekliyor. Ona yardımcı olmak için bir kişi yanında dururken, tedavi "Operasyonunu" yapacak olan adam ise belli ki "ALTERNATİF TIP"(!) yöntemi ile eline "Düşmüş" adama bakın neler yapıyor.. Yerde oturan ve canı yanan adamın ağlamaklı sesi ise olayın bir başka boyutunu taşıyor! KURGU : Levent SERT

23.11.2012Haber
Dünyanın en sinir bozucu sesi

Dünyanın en sinir bozucu sesi

Bir cam şişe ve keskin bir bıçakla, en sabırlı insanı bile çileden çıkarmak mümkün.

10.10.2012Gündem
Geçmeyen baş ağrısına botoks tedavisi

Geçmeyen baş ağrısına botoks tedavisi

Şiddetli baş ağrısı, mide bulantısı, aşırı gürültüden rahatsız olma gibi şikayetler migren belirtileri arasında yer alıyor.

22.08.2012Sağlık
Migren hastası başkan olur mu

Migren hastası başkan olur mu

ABD’de muhafazakârların yükselen başkan aday adaylarından Michelle Bachmann’ın migren hastası olması tartışma yarattı. Bachmann rahatsızlığının işine engel olmadığını açıkladı, doktor raporunu yayınladı. Ancak muhafazakâr haber sitesi Politico, Bachmann’ın migren yüzünden birçok siyasi olayı kaçırdığını yazdı.

21.07.2011Gündem
Migren için botoksa onay

Migren için botoksa onay

İngiltere, migren tedavisi için Allergan ilaç firmasının botoks uygulamasına izin veren ilk ülke oldu.

21.07.2010Kelebek
Migren botoksuna İngiltere vizesi

Migren botoksuna İngiltere vizesi

İngiltere, migren tedavisi için Allergan ilaç firmasının botoks yöntemine izin vererek, bu alanda ilk ülke oldu.

10.07.2010Dünya
Migren tedavisinde sıradışı bir yöntem

Migren tedavisinde sıradışı bir yöntem

Migren ağrısı çeken ama bunu basit bir baş ağrısıyla karıştıran, ve ağrı kesici alarak ağrısını geçirebileceğini düşünen çok kişi var. Ancak migren farklı bir tedavi gerektiriyor. O yöntemlerden biri de botoks.

Göğüslere botoks takviyesi

Göğüslere botoks takviyesi

Botoks artık göğüslere de uygulanabiliyor ve sarkmış dekolte bölgesinde çok başarılı sonuçlar veriyor.

Her 4 kadından biri migrenli

Her 4 kadından biri migrenli

Migren sıklığının ülkeden ülkeye hatta aynı ülkede farklı bölgelerde bile değişiklik gösteriyor.

Gebelikte migren inme riskini artırıyor

Gebelikte migren inme riskini artırıyor

Gebelik sırasında sigara kullanımının, bebeğin gelişen kalbine uzun süreli zararlı etkileri olabileceği bildirildi.

15.05.2007Sağlık
Migren tedavisi için iki ilacın birleşimi

Migren tedavisi için iki ilacın birleşimi

ABD’li bilim adamları, migren tedavisinde kullanılan iki ilacın birleşimiyle yapılan kombine bir ilacın ağrıyı geçirmede daha etkili olduğunu açıkladı. "Sumatriptan ile "Naproksen Sodyum"un birleşiminden oluşan "Trexima"nın, bu iki ilacın tek tek kullanımından daha etkili olduğu gözlendi.

4.04.2007Gündem
Baş ağrısı bir ilaçla geçer demeyin

Baş ağrısı bir ilaçla geçer demeyin!

Şu yoğun, stresli, koşuşturmalı hayatta baş ağrısından yakınmayan kaldı mı? Hemen hemen herkesin ortak derdi baş ağrıları.

Migren acısına karşı panzehir: akupunktur

Migren acısına karşı panzehir: akupunktur

Başağrısı deyip geçmeyin. Aşırı duyarlılık, huzursuzluk ve iştahsızlığı da beraberinde getiriyor.

Estetik yüz ameliyatının migreni geçirdiğini keşfetti, 300 migrenli hastayı ameliyat etti

Estetik yüz ameliyatının migreni geçirdiğini keşfetti, 300 migrenli hastayı ameliyat etti

24 yıllık Amerikalı plastik cerrah Prof. Dr. Bahman Guyuron, beş yıl önce yüz germe ameliyatı yaptığı migrenli hastaların bu dertten kurtulduğunu fark etti.

20.05.2005Kelebek
Estetik yüz ameliyatının migreni geçirdiğini keşfetti, 300 migrenli hastayı ameliyat etti

Estetik yüz ameliyatının migreni geçirdiğini keşfetti, 300 migrenli hastayı ameliyat etti

24 yıllık Amerikalı plastik cerrah Prof. Dr. Bahman Guyuron, beş yıl önce yüz germe ameliyatı yaptığı migrenli hastaların bu dertten kurtulduğunu fark etti. Alın ve yüzde bazı sinirlerin kesilmesi ağrıları önlüyordu.

20.05.2005Kelebek
Migreni olanın kalbi delik olabilir

Migreni olanın kalbi delik olabilir

Migrendeki problem çok rastlanan bir kalp rahatsızlığı ile bağlantılı olabilir.

Migreni olanın       kalbi delik olabilir

Migreni olanın kalbi delik olabilir

İngiliz uzmanlar, binlerce migren hastasının kalplerinin delik olabileceğini ve bu deliklerin ameliyatla onarılarak baş ağrılarının giderilebileceğini söylediler. Araştırmayı yürüten doktorlar, migrendeki problemin çok rastlanan bir kalp kusuru ile bağlantılı olabileceğini ve hiç bilmedikleri halde 4 kişiden birinde bu rahatsızlığın olduğunu belirttiler.

17.01.2005Gündem
Başağrılarınıza son verin

Başağrılarınıza son verin

Dünyada bilinen en eski hastalıklardan biri migren. Migren ağrısının şiddeti kişiden kişiye değişir. Hatta aynı kişide ağrı her seferinde aynı şiddette de olmaz. Ağrı şiddetli olduğunda bulantı ve kusma da eşlik eder.

Bilinçsiz ağrı kesici kullanımı migreni tetikliyor

Bilinçsiz ağrı kesici kullanımı migreni tetikliyor

Dünyada bilinen en eski hastalıklardan biri migren. Migren ağrısının şiddeti kişiden kişiye değişir. Hatta aynı kişide ağrı her seferinde aynı şiddette de olmaz. Ağrı şiddetli olduğunda bulantı ve kusma da eşlik eder. Kusmadan sonra ağrıda azalma olması migrenin tipik özelliklerinden.

21.10.2004Kelebek

Yazar Sonuçları

Botulinum Toksin Nedir?

Hepimiz aynaya baktığımızda kendimizi genç ve güzel hissetmek isteriz. Zamanla yüzümüzde ortaya çıkan kırışıklıklar kendimizi yaşlı olarak hissetmemizde büyük rol oynamaktadır.

13.03.2019

Fazla Kilolarınızdan Mide Botoksu ile Kurtulmak Mümkün

Günümüzde diyet ve egzersizle kilo veremeyen aşırı kilolu hastaların etkinliği kanıtlanmış birçok cerrahi yöntemle fazla kilolarından kurtulması mümkün. Ancak sadece 15-20 dakikalık cerrahi olmayan bir işlemle zayıflamak ister miydiniz?

6.02.2019

TEDAVİYE DİRENÇLİ HİPERTANSİYONDA YENİ UMUT

Sevgili okurlar bu hafta konumuz hipertansiyon tedavisinde ‘Renal Denervasyon’ (yani böbreğin sinirlerini duyarsızlaştırma...)

21.06.2013

Botoksun fazlası zararlı olabilir

Kırkını geçen kadınların neredeyse dörtte biri botoks yaptırıyor ama botokstan faydalananlar yalnız kadınlar değil! Son yıllarda erkekler de botoks yaptırmaya başladı.

9.02.2011

Biberiye mucizesine inanmıyorsanız denemesi bedava

Eşim evliliğimizden önce başlayan migren ağrılarından şikayetçiydi, cebinde bir sürü ağrı kesici ilaçla dolaşır, kriz anlarında da "Başımı kesin de bu ağrıdan kurtulayım" derdi.

7.01.2008