MENÜ

Göz Migreni

Göz Migreni ile ilgili tüm haberleri, son dakika Göz Migreni haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Göz Migreni haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 52 Göz Migreni haberi bulunmuştur.

Göz Migreni Haberleri

Geçici görme kaybına yol açan göz migreni nedir

Geçici görme kaybına yol açan göz migreni nedir?

Migren, toplumda baş ağrısıyla özdeşleştirilmiş bir hastalık. Fakat yalnızca baş ağrısı olarak görülen bir durum değildir. Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Banu Coşar, gözde geçici körlük oluşmasına neden olan göz migreni hakkında bilinmesi gerekenleri anlattı.

13.02.2020Sağlık
Göz migreni geçici kör yapar

Göz migreni geçici kör yapar

Geçici görme kaybına neden olan göz migreni ile kalıcı görme kaybı yapan göz hastalıkları bazen karıştırılabiliyor. Uzmanlar, belirtilere dikkat etmeye çağırdı.

15.04.2010Kelebek
Migren gözleri de vuruyor

Migren gözleri de vuruyor

Çok sık rastlanan migrenin gözde de belirti vereceğini söyleyen Yeditepe Üniversitesi Göz Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. M. Levent Alimgil, şu bilgileri verdi…

2.04.2009Kelebek
Migren tedavisinde çığır açan aşı Türkiye’ye geliyor

Migren tedavisinde çığır açan aşı Türkiye’ye geliyor

DÜNYA Baş Ağrısı Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Nöroloji, Algoloji ve Vasküler Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Derya Uludüz, müjdeyi verdi: Migren hastalarının üç yıldır beklediği çığır açan tedavi, 'migren aşısı' birkaç ay içinde Türkiye’de kullanılmaya başlanacak.

13.02.2020Gündem
Migrene ne iyi gelir Migren nasıl geçer

Migrene ne iyi gelir? Migren nasıl geçer?

Migren ağrılarına ne iyi gelir sorusu, katlanılamaz ağrılarla başa çıkmaya çalışan pek çok kişinin araştırdığı konular arasında yer alıyor. Migren nasıl geçer ve Migren ağrılarına ne iyi gelir sorularına cevap arayan vatandaşlar, alternatif tıp dahil her türlü çözüm yöntemini merak ediyor. Peki, Migrene ne iyi gelir ve Migren nasıl geçer? İşte, o soruların cevabı

4.12.2019Sağlık

Gebelikte Görülen Baş Ağrısını Hafife Almayın

Gebelik döneminde veya doğumun hemen sonrasında ortaya çıkan baş ağrısının dikkatli bir şekilde incelenmesi gerektiğini belirten Kadın Sağlığı Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Tanju Demirören, "Baş ağrısıyla hekime başvuran gebelerin 3’te 1’inde gebelik hipertansiyonu ve zehirlenmesi saptanırken, üçte ikisinde migren tipi ağrılar görülür" dedi.

Mevsim Geçişleri Migreni Artırıyor

Mevsim Geçişleri Migreni Artırıyor

Nörolojik bir hastalık olan migreni tetikleyenler arasında yiyecek içeceklerden, mevsimsel değişikliklere kadar pek çok etken yer alıyor. Hastalığın seyrinde günlük hava değişiklikleri bile etkili olabiliyor. Nöroloji Uzmanı Dr. Nurettin Varolgüneş, migren hakkında bilgiler verdi.

12.09.2019İyi Yaşam
Auralı Migren Ağrılarını Hafifletecek Doğal Çözümler

Auralı Migren Ağrılarını Hafifletecek Doğal Çözümler

Migren, yarım baş ağrısı olarak tanımlanıyor. Sıradan bir baş ağrısı değildir ve insan hayatını oldukça fazla etkiler. Tedavisi mümkündür. Migrenin bazı türleri mevcuttur. Bunlardan biri de auralı migrendir.

Auralı Migren Ağrılarını Hafifletecek Doğal Çareler

Auralı Migren Ağrılarını Hafifletecek Doğal Çareler

Migren, yarım baş ağrısı olarak tanımlanıyor. Sıradan bir baş ağrısı değildir ve insan hayatını oldukça fazla etkiler. Tedavisi mümkündür. Migrenin bazı türleri mevcuttur. Bunlardan biride auralı migrendir.

Çocuklarda baş ağrısı nedir Çocuklarda baş ağrısının belirtileri nelerdir

Çocuklarda baş ağrısı nedir? Çocuklarda baş ağrısının belirtileri nelerdir?

Yeni doğan bir bebek yanı sıra anne karnındaki ceninden itibaren ağrı algısı oluşur. Çocuk ve ergenlerdeki baş ağrısı da oldukça sık rastlanan bir sorundur. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroloji Ana Bilim Dalı'ndan Prof. Dr. Derya Uludüz, neden çocukların baş ağrısı yaşadığını, çocuklarda baş ağrısının nedenlerini ve çocuklarda migren tanısının koyulabilmesi için gerekli tipik özellikleri ve tedavisi hakkında bilgi verdi.

1.02.2018Sağlık
Migren tedavisinde bütüncül yaklaşım

Migren tedavisinde bütüncül yaklaşım

Migrenin genellikle ergenlikte veya 20’li yaşlarda ortaya çıktığını söyleyen Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı/Proloterapi Eğitmeni Dr. Ülkü Sarpkaya, migren hakkında merak edilenleri anlattı.

28.02.2017Sağlık
Baş ağrısı belirtileri nelerdir

Baş ağrısı belirtileri nelerdir ?

Hem kendimizin dillendirdiği, hem de çevremizdekilerden en sık duyduğumuz sağlık şikayetlerinden biri de baş ağrılarıdır. Birbirinden oldukça farklı sebepler değişik türde ağrılara yol açar. Baş ağrıları kısa süreli veya kronik(sürekli) olabilir. Ağrıların çoğu tehlikesizdir ancak bazı hastalıklarında belirtisi olabilir.

20.01.2016Sağlık
Doğal Taşların Bilmediğimiz Faydaları

Doğal Taşların Bilmediğimiz Faydaları

Doğal taş ve minerallerin bedenimiz ve psikolojimiz için birçok faydasının olduğunu biliyor muydunuz? Taşların etkilerini hissedebilmek için yapmanız gereken tek şey doğru taşı sorunlu bölgenin üstüne günde yarım saat kadar temas ettirmek. Ayrıca bu taşları takılarınıza ekleyerek sürekli rahatlama halinde olabilirsiniz. İşte o mucize etkiler...

11.01.2016Kelebek
Migren ağrılarının azalmasına yardımcı yeni yöntem

Migren ağrılarının azalmasına yardımcı yeni yöntem

Migren hastalığı onlarca araştırmaya rağmen kesin çözüm bulunamayan hastalıklardan bir tanesi. Plastik cerrah Doç. Dr. Tayfun Türkaslan ise tesadüfen bulunan bir göz estetiği ameliyatının migren ağrılarını geçirmeye yardımcı olabileceğini iddia ediyor.

10.06.2015Sağlık
Baş ağrısı sebebi

Baş ağrısı sebebi

Baş ağrısının oluşmasında birçok faktör etkili olmasına rağmen kadınlarda görülen baş ağrılarının çoğu regl döneminde ortaya çıkmaktadır.

23.10.2013Sağlık
Migrenle yaşamayı öğrenin

Migrenle yaşamayı öğrenin

Migren neden olduğu şiddetli baş ağrısıyla, yaşam kalitenizi düşürür. Ancak ilaç tedavisinin yanı sıra dikkat edeceğiniz bazı noktalar da su sorunla baş etmenizi oldukça kolaylaştırabilir.

Önce test sonra hap

Önce test sonra hap

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gonca İmir Yenicesu, doğum kontrol haplarının tetkiklerden sonra kullanılması gerektiğini bildirdi.

27.12.2012Sağlık
İş dünyasının başı çok ağrıyor

İş dünyasının başı çok ağrıyor

Yüksek katlı binalar, çalışanlara sağladıkları konfor, kaynakların ekonomik kullanımı, daha fazla insanı bir arada çalıştırma imkanı gibi olumlu katkılarının dışında birçok sağlık sorununu da beraberinde getiriyor.

14.05.2012Sağlık
Plaza hayatı geriyor

Plaza hayatı 'geriyor'

Yüksek katlı binalar iş hayatında sağladıkları olumlu katkılarının dışında birçok sağlık sorununu da beraberinde getiriyor.

20.12.2011Kelebek
Yanlış aydınlatılan ofis göz sağlığını bozuyor

Yanlış aydınlatılan ofis göz sağlığını bozuyor!

Ofis ve evde kullanılan yanlış ışıklar göz sağlığını olumsuz etkiliyor...

Migren zekayı etkilemiyor

Migren zekayı etkilemiyor

Migren ve tekrarlanan baş ağrılarının zekayı etkilemediği ortaya çıktı.

20.01.2011Gündem
Bu hastanede ağrı yok

Bu hastanede ağrı yok

Kronikleşmiş boyun, bacak ve bel ağrıları, ameliyat ve doğumlarda meydana gelen ağrılar ile kanser kaynaklı ağrılar artık tarihe karışıyor.

28.09.2010Kelebek
Yaşlanmayı geciktiren sebze hangisi

Yaşlanmayı geciktiren sebze hangisi?

Mantar, ete yakın oranda ve çok değerli bir protein kaynağı olmasının yanı sıra, vücut için gerekli aminoasitlerin tümünü barındırıyor.

Mantar yaşlanmayı geciktiriyor

Mantar yaşlanmayı geciktiriyor

Mantarın içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde yaşlanmayı geciktirdiği, alzheimer'dan koruduğu söylendi.

17.03.2010Kelebek
Migren tedavisinde sıradışı bir yöntem

Migren tedavisinde sıradışı bir yöntem

Migren ağrısı çeken ama bunu basit bir baş ağrısıyla karıştıran, ve ağrı kesici alarak ağrısını geçirebileceğini düşünen çok kişi var. Ancak migren farklı bir tedavi gerektiriyor. O yöntemlerden biri de botoks.

Migrene karşı botoks

Migrene karşı botoks

Yüzdeki kırışıklıkları gidermek için uygulanan botoksun (botulinum toksini) bazı migren türlerine iyi gelebileceği bildirildi.

24.02.2010Gündem
Başımız neden dönüyor

Başımız neden dönüyor?

Her 5 kişiden biri baş dönmesinden şikayetçi. Günlük hayatta sıkça rastlanan bu rahatsızlığın çok ciddi nedenleri de bulunuyor.

Migrenin düşmanlarını tanıyın

Migrenin düşmanlarını tanıyın

Migren ağrılarınız zaman zaman dayanılmaz hale geliyorsa yanlış yaptığınız bir şeyler var demektir.

6.09.2009Kelebek
Her 4 kadından biri migrenli

Her 4 kadından biri migrenli

Migren sıklığının ülkeden ülkeye hatta aynı ülkede farklı bölgelerde bile değişiklik gösteriyor.

Auralı migren başlamadan habercilerini yolluyor

Auralı migren başlamadan habercilerini yolluyor

Migren başağrısından öte bir hastalık. Dünya Sağlık Örgütü’ne göre, günlük yaşamı en fazla engelleyen kronik hastalıklar arasında. Her beş kadından birinde görülüyor. Erkeklerde bu oran yarıya iniyor. Türkiye’de 15-55 yaş aralığında görülme sıklığı yüzde 16.

15.03.2008Kelebek
Çocukların da migreni tutar

Çocukların da migreni tutar

Baş ağrısı ve migren giderek daha fazla çocuğun sorunu olmaya başladı. Tahmin ettiğinizden daha fazla sayıda çocuk, yetişkinlerin hayatını bile çekilmez kılan baş ağrısı ve migrenle mücadele ediyor. Bağ ağrılarının görülme sıklığı yaşla birlikte artıyor.

28.12.2007Kelebek
Baş ağrılarınıza son verin

Baş ağrılarınıza son verin!

Memorial Hastanesi Nöroloji uzmanları başağrısı ve migrenle ilgili e-kolay Sağlık okuyucularına bilgi verdi.

Sizi güzelleştiren yedi yasak yiyecek

Sizi güzelleştiren yedi yasak yiyecek

Sağlıklı ve fit bir yaşam için süt, peynir ve kırmızı ete veda mı ettiniz? Şu halde yiyecek planınızı yeniden yapmakta fayda var.

Baş ağrısı bir ilaçla geçer demeyin

Baş ağrısı bir ilaçla geçer demeyin!

Şu yoğun, stresli, koşuşturmalı hayatta baş ağrısından yakınmayan kaldı mı? Hemen hemen herkesin ortak derdi baş ağrıları.

Migrenli hayat

Migrenli hayat

Baş ağrıları ve migren, çok yaygın bir sorun. Türkiye'de her 16 kişiden biri migren ağrıları çekiyor.

Migreni tetikleyen yiyecekler

Migreni tetikleyen yiyecekler

Migreni her hastada değişmekle birlikte çikolata, peynir, portakal, kola ve alkol daha sık tetikliyor.

Migren mi baş ağrısı mı

Migren mi baş ağrısı mı ?

Özelikle kadınların en büyük dertlerinden biridir baş ağrısı. Hayatı çoğu zaman nasıl da çekilmez hale getirir. Şiddetli ağrılar karşısında ne yapacağımızı şaşırır, gelişi güzel aldığımız ilâçlardan medet umarız.

Sık alınan ağrı kesici baş ağrılarınızı artırıyor

Sık alınan ağrı kesici baş ağrılarınızı artırıyor

Çoğu insan, öldürücü olabildiği gibi geçici körlüğe de neden olabilen migreni baş ağrısı ya da sinüzitle karıştırıyor. Profesör Dr. Mustafa Ertaş, migrenle baş edebilmenin sırlarını anlattı...

11 çeşit başağrısı var

11 çeşit başağrısı var

Başağrısı, türleri ve nedenleri açısından büyük farklar içeriyor. www.migren.gen.tr'de verilen bilgilere göre, başağrısının 11 çeşidi bulunuyor.

4.11.2001Seyahat

Yazar Sonuçları

Mİgren tedavisinde botoks uygulaması

Sizi günlük işlerden alıkoyan baş ağrılarınız düşündüğünüz kadar masum olmayabilir. Dünya Sağlık Örgütü’nün en çok kısıtlamaya sebep olan hastalıklar arasında ele aldığı ve her 4 kişiden 1’nde rastlayabileceğimiz migren kronik hale geldiyse botoksla tedavi edilebiliyor.

7.09.2019

Baş ağrısı deyip geçmeyin!

Siz siz olun, baş ağrısı deyip geçmeyin. Özellikle birkaç günden uzun süren, şiddeti giderek artan, bedenin başka yerlerindeki sağlık sorunlarıyla ilişkili olduğu düşünülen baş ağrılarında zaman kaybetmeden bir uzmana görünün.

21.10.2016

DAVRANIŞ BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ BAŞKANI EMRE KONUK: Tehdit, aşağılama, küfür travmadır!

Kızını dövmeyen dizini döver diye ezberletilmiş, yanlış sözler zincirlerini yıkmak istercesine okuyacağınız bilgiler var bu hafta sayfamızda.

29.03.2016

Kadınların başı daha çok ağrıyor

“Bunca yıllık hekimlik yaşantınızda en sık duyduğunuz yakınmalar hangileri” diye sorsalar sanırım baş ağrısı, yorgunluk ve hazımsızlığı ilk sıralarda sayarım. Başımızı ağrıtan o kadar çok neden var ki!

24.08.2015

Davetlerde beslenme önerileri

Özel davetler, partiler, yemek organizasyonları derken çoğu zaman kendimizi unutuveriyoruz ve son dakikada kilolarımızı fark ediyoruz.

14.11.2008

Parti kurmak turşu kurmaya parti kapatmak da musluk kapatmaya benzemez

Yaşanılan günceli kendinizce algılayıp buna göre anında tepki göstermek ve bunlardan bazıları için geri dönüşü mümkün olmayan radikal kararlar almak özellikle devlet hayatında kaçınılması gereken bir durumdur.

20.11.2007

Yeni margarinlerin trans yağ oranı çok düşük

Doktorlar ve beslenme uzmanlarının margarinlerden hoşlanmamalarının en önemli nedeni bazı margarinlerin fazla miktarda trans yağ ihtiva etmesidir.

16.08.2007