EKSTRA
MENÜ

Ufuk Askeroğlu

Ufuk Askeroğlu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ufuk Askeroğlu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 38 Ufuk Askeroğlu haberi bulunmuştur.

Ufuk Askeroğlu Haberleri

Yüzdeki yaşlanma belirtilerine karşı tedavi yöntemleri nelerdir

Yüzdeki yaşlanma belirtilerine karşı tedavi yöntemleri nelerdir?

Yaşlanma, yerçekimi, güneş ışınları gibi çeşitli nedenlerle yüzde derin kırışıklıklar oluşabileceğini belirten Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, yüzdeki yaşlanma belirtilerine uygulanan tedavi yöntemlerini anlattı.

26.02.2021Kişisel Bakım
Çekik Göz Tasarımı Nedir

Çekik Göz Tasarımı Nedir?

Güzel gözler terimi, genç, parlak, canlı ve çekici gözler olarak tanımlanabilir. Çekik ya da badem gözler neredeyse her kültürün en estetik ögelerinden biridir. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, estetik cerrahiyle kalıcı olarak çekik gözlere sahip olunabileceğini belirtti.

Keskin yüz hatları bu sene de moda olacak

Keskin yüz hatları bu sene de moda olacak

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, çene ve yanak estetiği ile yüz hatlarının daha belirgin hale getirilebileceğini belirtti.

29.01.2021Kişisel Bakım
Yeni Yıla Yeni Bir Ben Diyenlere Estetik Önerileri

 'Yeni Yıla Yeni Bir Ben' Diyenlere Estetik Önerileri

Yeni yılda görünümünüzde değişiklik mi yapmak istiyorsunuz? Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, yeni yılda görünümünüzü iyileştirecek estetik operasyonlar hakkında bilgiler verdi.

Yüzünüzde ufak dokunuşlar büyük farklar yaratır

Yüzünüzde ufak dokunuşlar büyük farklar yaratır

Doğuştan ya da yaş aldıkça yüzde çeşitli estetik sorunlar görülebilir. Bunlar arasında hacim eksiklikleri ve kırışıklar en başta yer alır. Yaşlandıkça yüzün özellikle de üst bölgelerinde alt çene kemiği boyunca yağlanma ve sarkma oluşur. Elmacık kemiklerinin belirginliği azalır. Yüzdeki sarkmalar yorgun bir görünüme neden olur. Nasolabial kıvrım dediğimiz bölüm yani dudak ile yanak arası kıvrım derinleşir. Alın ve göz kenarlarında çizgiler ve deri fazlalıkları oluşur. Bu durumda hastanın ihtiyacına göre 'üst, orta ve alt yüz' bölgelerinde estetik operasyonlar gerekebilir. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, estetik cerrahide yüze uygulanan ameliyatsız operasyonları anlattı.

17.12.2020Sağlık
Altın Oran Nedir Altın Orana Sahip misiniz

Altın Oran Nedir? Altın Orana Sahip misiniz?

Altın oran olarak bilinen 1.618 oranı en eski uygarlıklardan itibaren mimaride ve sanatta tasarım amacıyla kullanılır. Bu oran ideal insan formu için de geçerlidir. Vücudun ve yüzün oranları 1.618'e eşit olduğunda, mükemmel insan vücudu ortaya çıkmış olur. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, altın oran nedir, estetik açıdan önemi nedir, estetik cerrahide nasıl kullanılır sizler için anlattı.

15.12.2020Kişisel Bakım
Çene ve yanak estetiği nasıl yapılır

Çene ve yanak estetiği nasıl yapılır?

Çene ve yanak estetiği nedir? Hangi durumlarda uygulanır? Ameliyatlar nasıl yapılır? Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, çene ve yanak estetiği ile ilgili önemli bilgiler paylaştı.

13.11.2020Kişisel Bakım
Doğru Meme İmplantı Seçimi Nasıl Olmalı

Doğru Meme İmplantı Seçimi Nasıl Olmalı?

Göğüs büyütme düşünülüyorsa, özellikle vücuda hangi implant boyutu ve şeklinin en iyi görüneceği hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, doğru implant seçimi hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için anlattı.

Dolgu Uygulamalarında Doğru Bilinen Yanlışlar

Dolgu Uygulamalarında Doğru Bilinen Yanlışlar

Estetik cerrahide en fazla uygulanan ameliyatsız uygulamalardan biri de dolgudur. Her geçen gün yeni malzemeler ve teknolojileri takip ederek çeşitli dolgu ve akıllı dolgu uygulamaları yapılıyor. Dolgu dudaklara yapılabildiği gibi, yüzün çeşitli bölgelerine de yapılabilir. Başlıca dolgu uygulamaları; dudak dolgunlaştırma, derin yüz çizgileri (kas arası, yanak kıvrımları), yüz şekillendirme amacı ile bölgesel enjeksiyonlar ve elmacık kemikleri belirginleştirme operasyonlarıdır. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, dolgu uygulamalarını ve dolgu uygulamalarında doğru bilinen yanlışları anlattı...

Hollywood Yanağı Estetiği Nasıl Yapılır

Hollywood Yanağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Bişektomi ameliyatı yanaklardaki yağları alınarak yanaklarda daha keskin hatlar oluşturmayı hedefler. Sadece kadınlar için değil erkekler için de tercih edilen bir estetik operasyondur. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, bişektomi ameliyatı hakkında bilinmesi gerekenleri anlattı.

Meme estetiği hakkında doğru bilinen yanlışlar

Meme estetiği hakkında doğru bilinen yanlışlar

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, meme estetiği hakkında doğru bilinen yanlışları sizler için anlattı.

23.09.2020Sağlık
Badem Göz Ameliyatı Nasıl Yapılır

Badem Göz Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Badem şeklinde çekik göz ve kalkık kaşlar ideal güzellik kavramları arasında yer alan kriterler arasında yer alır. Geleneksel teknikler ile bu görünüm teknik desteklerle elde edilemeyen ama çoğu kişinin sahip olmak istediği bir görünümdür. Günümüzde ortalama 2 saat süren özel bir operasyon ile bu görünüme kavuşmak artık mümkün.

17.09.2020Kişisel Bakım
 Yaza merhaba partisi

" Yaza merhaba" partisi

Opr. Dr. Ufuk Askeroğlu ve Estetik Danışmanı Şehnaz Askeroğlu, önceki gün Nişantaşı’ndaki kliniklerinde " Yaza merhaba" partisi düzenledi.

6.05.2019Keyif
Küçük Dokunuşlar ile Arzu Ettiğiniz Yüz Hatlarına Sahip Olabilirsiniz

Küçük Dokunuşlar ile Arzu Ettiğiniz Yüz Hatlarına Sahip Olabilirsiniz!

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, ameliyatsız tekniklerle küçük dokunuşlar yaparak istenilen yüz hatlarına sahip olunabileceğini belirtti.

29.03.2019Kişisel Bakım
Hollywood yanağı ile tombul yanaklara elveda

Hollywood yanağı ile tombul yanaklara elveda!

Daha kemikli bir yüze sahip olmayı sağlayan ‘Hollywood yanağı’ estetiği nasıl yapılıyor?

Angelina Jolie yanağı hayal değil

Angelina Jolie yanağı hayal değil

Yüzünüz gözünüze güzel görünmüyor mu? Kendinizi yaşlanmış mı hissediyorsunuz? Dikkat çekici mi olmak istiyorsunuz? Günümüzde insanların kendilerini daha iyi hissetmeleri, daha güzel olmaları için çeşitli yöntemler üretiliyor. Bu yöntemlerden bir tanesi de "Hollywood yanağı".

28.12.2017Kişisel Bakım
Ense bölgesi migreni nasıl tedavi edilir

Ense bölgesi migreni nasıl tedavi edilir?

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu cevapladı: "Ense bölgesi migreni nasıl tedavi edilir?"

8.08.2017Sağlık
Migren ameliyatıyla yaz gelmeden migreninizden kurtulun

Migren ameliyatıyla yaz gelmeden migreninizden kurtulun!

Migren ağrıları nedeniyle hayatınız mı kısıtlanıyor? Günlerce geçmeyen, tüm yaşamınızı altüst eden migrenin cerrahi teknikler ile tedavi edilebildiğini biliyor musunuz? Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, sizler için migren ameliyatı hakkında bilinmesi gerekenleri anlatıyor.

25.04.2017Sağlık
Ense bölgesi migreni nasıl tedavi edilir

Ense bölgesi migreni nasıl tedavi edilir?

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu cevapladı; Ense bölgesi migreni nasıl tedavi edilir?

Botoks ve dolgu arasındaki estetik fark nedir

Botoks ve dolgu arasındaki estetik fark nedir?

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu cevapladı; Botoks ve dolgu arasındaki estetik fark nedir?

Migren ameliyatı nedir

Migren ameliyatı nedir?

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu cevapladı; Migren ameliyatı nedir?

Migren artık kabus olmaktan çıkıyor

Migren artık kabus olmaktan çıkıyor!

Tüm dünyada en sık karşılaşılan rahatsızlıkların başında gelen migren artık kâbus olmaktan çıkıyor, nasıl mı?

14.03.2016Sağlık
“Anne estetiği” ile eski formunuza kavuşun

“Anne estetiği” ile eski formunuza kavuşun!

Hamilelik döneminde oluşan fiziksel değişimleri ortadan kaldırmak mümkün.

1.03.2016Sağlık
Benlerden kurtulma yolları nelerdir

Benlerden kurtulma yolları nelerdir?

Benler, melanosit denilen, deriye rengini veren pigmenti üreten hücrelerin kümeleşmesi sonucu belirgin hale gelerek meydana gelen oluşumlardır. Vücudun her yerinde görülebilmekle birlikte farklı şekillerde ve renklerde olabilirler. Benlerin oluşumunda genetik faktör en önemli kriterdir ancak her yaşta ben oluşumu görülebilmektedir.

19.01.2016Sağlık
Karın germe ve liposuction zayıflama yöntemi midir

Karın germe ve liposuction zayıflama yöntemi midir?

Karın estetiğinde temel amacın ideal kiloyakavuşmuş hastaların estetik görünümünü sağlamak olduğunu söyleyen Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, karın germe ve liposuction hakkında açıklamalarda bulunuyor.

Göz kapağı estetiği

Göz kapağı estetiği

Göz Kapağı estetiğinin genellikle 40yaş üstü hastalarda uygulanan bir operasyon olduğunu söyleyen Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, istisnai durumlarda operasyon yaş aralığının değişebileceğini belirtiyor.

Saç ekimi

Saç ekimi

Saç ekiminin uzman hekim gözetimindeve ameliyathane koşullarında uygulanması gereken cerrahi bir prosedür olduğunu söyleyen Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, bu uygulamanın hastane ortamı dışında uygulanmasının mümkün olmadığını belirtiyor.

Doğum sonrası anne estetiği nedir

Doğum sonrası anne estetiği nedir?

Estetik ve PlastikCerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu cevaplıyor; Doğum sonrası anne estetiğinedir?Doğum sonrası anne estetiği anneninestetik ve psikolojik olarak özgüven kazanması amacıyla yapılan estetikoperasyonlar dizisidir. Doğuma bağlı oluşan tüm deformasyonların iyileştirmesiamacıyla anneye özel bir plan çıkarılarak kombine estetik prosedürleruygulanır. Ayrı ayrı yapılan operasyonlardan en büyük farkı prosedürlerin birarada ve sonuç odaklı olarak bölgesel uygulanmasıdır. Böylelikle anne doğumöncesi döneme hızla döndurulur, bu operasyon için en erken 7-8. ayveya emzirme döneminin tamamlanması beklenmelidir.

Yanak estetiği (Hollywood yanağı) nedir

Yanak estetiği (Hollywood yanağı) nedir?

Estetik ve PlastikCerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu cevaplıyor; Yanak estetiği (Hollywoodyanağı) nedir?Yanak ve çene hattı üçgen ve keskin bir hattasahip olan yüz her zaman daha çekici ve güzeldir. Hollywood'daki pek çokünlunün uygulattığı yanak estetiği "Hollywood Yanağı" yanaktaki fazlayağ yastıklarının lokal anestezi altında çıkarılarak üçgen bir hatoluşturulmasını sağlar. Bu operasyon ile 30 dk'da daha çekici ve estetik biryüz şekli elde edilir.

Kişiye özel burun estetiği nasıl yapılır

Kişiye özel burun estetiği nasıl yapılır?

Burun estetiğinde hakkında açıklamalarda bulunan Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, kişiye özel burun estetiği konusuna değiniyor.

Meme büyütme ameliyatı

Meme büyütme ameliyatı

Meme büyütme ameliyatının memehacminden memnun olmayan veya çesitli sebeplerle meme dokusunda kayıp yaşayanhastalarda uygulandığını dile getiren Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, kullanılan akıllı implantlarla hastaların hiç birproblem yaşamadan ömür boyu protezi kullanabildiğini söylüyor.

Burun Estetiğine Doktor mu & Hasta mı Karar Verir

Burun Estetiğine Doktor mu & Hasta mı Karar Verir?

Burun estetiği her geçen gün daha popüler hale geliyor. Sizce bunun sebebi ne ve daha çok kimler burun estetiği yaptırıyor? Ve buna doktor mu & hasta mı karar veriyor?

İdeal kaş şeklini bulmak için yeni trend estetik kaş analizi

İdeal kaş şeklini bulmak için yeni trend estetik kaş analizi

İdeal yüz, ideal burun, ideal yanaklar derken artık hep abartısız ve doğal olanı ister olduk. Şimdi de ideal kaş nasıl olmalı konusunu masaya yatırıyoruz. Estetik ve plastik cerrahi uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu cevapladı.

5.01.2016Sağlık

Yazar Sonuçları

Ense bölgesi migreni nasıl tedavi edilir

Ense bölgesi migreni nasıl tedavi edilir?

Migren ameliyatında 3. Tetik bölgemiz ense bölgesidir. Peki, ense bölgesi migreni nasıl tedavi edilir? Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu konuyla ilgili detaylı bilgi verdi.

2.05.2017
Botoks ve dolgu arasındaki estetik fark nedir

Botoks ve dolgu arasındaki estetik fark nedir?

Botoks ve dolgunun kullanım alanlarını sıralayan Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, işlemler arasındaki farkları sıraladı.

28.04.2017
Migren ameliyatına kimler adaydır

Migren ameliyatına kimler adaydır?

Migren hastalığı hakkında bilgiler veren Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, bir ay içinde en az 2-3 şiddetli migren atağı geçirmiş ve hiçbir ilaçlı tedaviye yanıt alamamış hastaların tedavi için aday olduğunu söylüyor.

22.12.2016
Migrenin kalıcı tedavisi mümkün mü

Migrenin kalıcı tedavisi mümkün mü?

Kişiye göre farklı bölgelerde ve farklı şikayetlerle ortaya çıkabilir.

30.12.2015