EKSTRA
MENÜ

Meme Protezi

Meme Protezi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Meme Protezi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 152 Meme Protezi haberi bulunmuştur.

Meme Protezi Haberleri

Meme estetiği emzirmeye engel mi

Meme estetiği emzirmeye engel mi?

Günümüzde giderek daha fazla kadın meme estetiği nedeniyle ameliyat masasına yatıyor. Antik çağlardan bu yana kadında güzelliğin ve anneliğin simgesi olarak görülen memede yaşanan sorunların gelişen ameliyat teknikleri sayesinde rahatlıkla ortadan kaldırılabildiğini anlatan Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Dr. Çiğdem Demiroğlu Yakut, meme estetiğinin emzirmeye engel olup olmadığını anlatıyor.

25.11.2020Kadın
Meme Estetiği Emzirmeye Engel mi

Meme Estetiği Emzirmeye Engel mi?

Meme estetiği ile ilgili bilgiler veren Prof. Dr. Ayşin Karasoy Yeşilada, “Emzirme açısından protezin kas altına veya üstüne yerleştirilmesinin etkisi bulunmamaktadır. Dünyada meme estetiğinde yeni jenerasyon protezler biçimini her pozisyonda koruyarak protez dış kılıfı zarar görse bile içindeki silikonun vücut dokuları içine dağılmadığı protezler olarak üretilmektedir” dedi.

Meme kanseri ve estetiği ameliyatı aynı anda yapılabiliyor

Meme kanseri ve estetiği ameliyatı aynı anda yapılabiliyor

Meme kanseri, her 8 kadından 1'inin hayatını herhangi bir dönemde etkileyebiliyor. Ancak bu ameliyatlarda kadınları rahatsız eden konuların başında memenin tamamen kaybedilmesi geliyor. Memenin tümünün çıkarılmasının estetik olarak hastaları mutsuz ettiğine dikkat çeken Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Özcan Gökçe, meme başı ve meme derisi koruyucu mastektomiyle bu sorunun önüne geçilebildiğini belirterek önemli bilgiler verdi.

20.10.2020Sağlık
Meme kanseri sonrası meme onarımı neden önemli

Meme kanseri sonrası meme onarımı neden önemli?

Meme dokusu dişiliğin, üretkenliğin, anneliğin ve cinselliğin bir simgesi. Bu dokunun en korkulan hastalığı ise elbette meme kanseri. Meme kanseri giderek artış göstermekte ve özellikle Batılı toplumlarda her sekiz kadından birinde hayatının herhangi bir döneminde ortaya çıkmakta. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof Dr Reha Yavuzer, meme kanseri ameliyatı olan hastaların göğüs bölgesinde yaşadıkları deformasyonu meme rekonstrüksiyonu ameliyatları ile memeyi tekrar yaparak düzelttiklerini anlattı.

14.10.2020Sağlık
Göğüs Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göğüs Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göğüs estetiği, en sık tercih edilen estetik operasyonlar arasında yer alıyor. Çok sık tercih edilmesine rağmen bu operasyonla ilgili pek çok merak edilen soru bulunuyor. Merak edilenlerin başında da operasyon sonrası süreç yer alıyor. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ayşen Bilge Sezgin, göğüs estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.

Meme Büyütme Estetiği ve Yöntemleri

Meme Büyütme Estetiği ve Yöntemleri

Günümüzde meme büyütmenin ideal yolunun protez kullanmak olduğuna dikkat çeken Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Naci Karacaoğlan meme büyütme estetiğinde kullanılan yöntemleri anlattı.

24.06.2020Kişisel Bakım
Spor Kombinleri Yeniden Şekilleniyor

Spor Kombinleri Yeniden Şekilleniyor

Yeni İnci, ev giyim ve pijama koleksiyonlarından sonra spor giyimde de iddiasını konuşturmaya hazırlanıyor.

8.01.2020Alışveriş
Memesizlik kader değil, kazanılmış bir zaferdir

Memesizlik kader değil, kazanılmış bir zaferdir

Meme kanserinin ardından yaşanan meme kaybını ortadan kaldırmak için yapılan işlemlerinin, tek başına bir estetik operasyon olarak tanımlanamayacağını vurgulayan Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahı Op. Dr. Evrim Uçkunkaya, “Meme kanseri sonrasında yeniden meme yapma işlemi, hayatını tekrar kazanmaya çalışan bir kadın için, yeniden özgüven kazanma sürecinin bir paçasıdır. Memesizlik bir kader değil, yeni bir hayat için kazanılmış bir zaferdir!” diyor.

2.10.2019Sağlık
Meme Büyütme Estetiği Nasıl Yapılır

Meme Büyütme Estetiği Nasıl Yapılır?

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Dr. Muba (Op. Dr. Mbaraka Ljohiy), meme büyütme ameliyatları hastanın kendi dokusu ile (yağ enjeksiyonu) yapılabilir ancak sonuçların uzun süreli olması için meme protezi ile meme büyütme ameliyatlarının daha fazla tercih edildiğini belirtti.

16.05.2019Kişisel Bakım
Zenginler de ağlar

Zenginler de ağlar

İZLEMEDEN GEÇMEYİN Elçin Yahşi öneriyor... Işıltılarıyla göz kamaştıran dünyalara içeriden bakışlar...

Meme Kaybı Depresyona Neden Olmasın

Meme Kaybı Depresyona Neden Olmasın

Son yıllarda meme kanserinin tanı ve tedavisindeki gelişmelerin sonucunda hastaların beklenen yaşam süreleri uzuyor ancak kanser cerrahisi sonrası meme kaybının olumsuz fiziksel ve psikolojik etkileri ön plana çıkıyor. Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Bölümü’nden Op. Dr. Ozan Luay Abbas, hastanın kanser tedavisi sonrasında yaşam kalitesini yükselten meme onarımı ile ilgili önemli bilgiler verdi.

Meme protezi normal karşılanıyor, penis protezi ayıplanıyor

Meme protezi normal karşılanıyor, penis protezi ayıplanıyor

Ürolog Hüseyin Serhat Kerman, erkeklerin ’ayıplanma ve alay konusu olma’ gibi nedenler yüzünden cinsel sorunlarına çözüm arayamadıklarını söyledi. Dr. Kerman, "Kadınlarda meme protezi normal karşılanırken, erkeklerde eksiklik giderici penis ve testis protezleri kabullenilmiyor, ayıp sayılıyor" dedi.

4.01.2019Sağlık
Yüzde 88.7 tipinden memnun

Yüzde 88.7 tipinden memnun!

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği’nin 6 ilde yaptırdığı bir araştırmaya göre Türkiye’de dış görünüşünden memnun olanların oranı % 88.7.

26.10.2018Gündem
Meme estetiği bebek emzirmeye engel değil

Meme estetiği bebek emzirmeye engel değil

Son yıllarda çok sık talep gören meme estetiğiyle ilgili merak edilenleri Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Tuğrul Çelebi anlattı. Çelebi, meme estetik operasyonunun bebek emzirmeye engel olmadığını da belirtti

18.04.2018Sağlık
Evliliklerde yeni trend: Düğün öncesi çift estetiği

Evliliklerde yeni trend: Düğün öncesi çift estetiği

Evlilik hazırlığı yapanları keyifli olduğu kadar zorlu da bir süreç bekliyor. Gelinlik damatlık seçimi, mekan arayışı, fotoğraf konsepti vs derken çiftler tatlı bir telaş yaşıyor. Hayatının en özel gününde kusursuz görünmek ve anılarda iz bırakmak isteyen çiftler, kendi bakımları için de zaman ayırıyor. Son dönemin popüler trendi ise düğün öncesi yapılan çift estetiği.

18.05.2017Kişisel Bakım
Meme protezi nedir Meme protezi nasıl yapılır

Meme protezi nedir? Meme protezi nasıl yapılır?

Daha iri, daha dolgun, daha büyük ve estetik memeler elde etmek için...

Aynur Kanbur kimdir Mezdeke dansçısı Aynur Kanbur evinde ölü bulundu

Aynur Kanbur kimdir? Mezdeke dansçısı Aynur Kanbur evinde ölü bulundu

Ünlü dans grubu 'Mezdeke'nin dansçılarından Aynur Kanbur (49), Fulya'daki evinde tabancayla öldürülmüş halde bulundu. Aynur Kanbur'un vücuduna 5, yüzüne de 1 kurşun isabet ettiği öğrenildi. Peki Aynur Kanbur kimdir?

24.03.2016Gündem
Meme kanserinde önemli olan erken teşhis

Meme kanserinde önemli olan erken teşhis!

Her kanserde olduğu gibimeme kanserinde de erken teşhisin hastanın hayat süresini etkileyen en önemli faktör olduğunu söyleyen Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Bahadır Ege, Meme kanserinin erken teşhisinde en önemli görevin kadınlara düştüğünü belirtiyor.

Meme büyütme estetiği nasıl yapılır

Meme büyütme estetiği nasıl yapılır?

Memeler kadın vücudunun en simgesel organlarından birisidir.

11.03.2016Kişisel Bakım
Cerrahi iplerle yüz askılama

Cerrahi iplerle yüz askılama

Yaşlanma ile geçen yıllar sürecinde cildimiz elastikiyetini yitirir, yer çekiminin de etkisi ile yüzümüzdeki dokular aşağıya doğru yer değiştirir. Kaşlar, göz kapakları, yanaklar ve boyun yer çekiminden en çok etkilenen yapılardır.

10.03.2016Sağlık
Kombine çözüm: kompozit meme büyütme

Kombine çözüm: kompozit meme büyütme

"Göğüslerim yeterince büyük mü, şekilli mi, yoksa çok mu büyük?” Bu sorular neredeyse her kadının ergenlikten itibaren aklını kurcalar. Kadının en önemli dişilik göstergesi olan meme güzelliği konusunda en büyük etken ise medya ve moda. Elbiseyi taşıyacak ideal vücut ölçüleri, sağlıklı kadın vücudunda olması gereken ölçülermiş gibi algılanıyor. Bu baskı kadında ve erkekte bir tür 'meme ideali' yaratıyor. Bu ideali oluşturmak için de estetik cerrahi uzmanlarının kapısı çalınıyor.

8.02.2016Sağlık
Meme protezlerinin seçimi nasıl olmalı

Meme protezlerinin seçimi nasıl olmalı?

Günümüzde altın standart olarak kabul edilen yöntem...

15.01.2016Kişisel Bakım
Meme büyütmede kullanılan silikonun zararları var mı

Meme büyütmede kullanılan silikonun zararları var mı?

Estetik ve plastik cerrahi’nin en sık yapılan işlemlerinden biri hiç şüphesiz meme büyütme. Çünkü bu ameliyatlar çok kısa sürüyor, iyi sonuç veriyor ve sonuçlar kadınları mutlu ediyor. Peki meme büyütmede kullanılan silikon protezler gerçekten güvenli mi? Kansere neden olur mu, emzirmeye engel mi ve ömürleri ne kadar? Bu ve bunun gibi akılları kurcalayan soruları her yıl yüzlerce kadına meme protezi ameliyatı yapan Op. Dr. Altan Yücetaş'a sorduk.

10.12.2015Sağlık
Meme protezi emzirmeye engel değil

Meme protezi emzirmeye engel değil

Protezler, emzirme sırasında anneye ve bebeğe zarar vermez.

13.07.2015Sağlık
Düğün öncesi en çok bu estetikler tercih ediliyor

Düğün öncesi en çok bu estetikler tercih ediliyor

Gelin ve damat adaylarının en çok yaptırdığı operasyonlar hangileri?

Meme büyütme hakkında tüm merak edilenler...

Meme büyütme hakkında tüm merak edilenler...

Göğüslerin büyütülmesi için ilaç ya da kremler kullanılabilir mi?

22.04.2015Sağlık
Kışın Sarkan Göğüslerinizden Kurtulun

Kışın Sarkan Göğüslerinizden Kurtulun!

Estetik Plastik Cerrah Op.Dr. Ergin Er; meme, karın, bel ve bacak estetik operasyonlarının bir arada rahatlıkla yapılabileceğinin bilgisini veriyor...

18.02.2015Kişisel Bakım
Erkekler ne istiyor kadınlar ne yaptırıyor

Erkekler ne istiyor kadınlar ne yaptırıyor?

Kadınlar estetik girişim yaptırma konusunda artık çok daha cesur. Belki bunda estetik işlemlerin daha doğal görünümde olması, belki de çevrelerinde daha çok kişinin estetik uygulama yaptıyor olması etken olabilir.

12.02.2015Sağlık
Meme protezi kötü anılar yaratabiliyor

Meme protezi kötü anılar yaratabiliyor

Meme kanseri ameliyatı sonrasında göğüslerin yeniden onarılmasıyla proteze ihtiyaç kalmıyor.

19.12.2014Sağlık
Kaybettiği davadan 2 saat sonra öldü

Kaybettiği davadan 2 saat sonra öldü

Mezdeke üyesi Aynur Kanbur, Plastik ve Estetik Cerrahı Güner Uysal’a açtığı davayı kazandı. Uysal, karar duruşmasından 2 saat sonra kalp krizi geçirerek öldü.

26.11.2014Magazin
Doğru meme protezi nasıl seçilir

Doğru meme protezi nasıl seçilir?

Damla ve yuvarlak protez arasındaki farklar...

3.11.2014Sağlık
Hollywood’un tercih ettiği göğüs büyütme tekniği

Hollywood’un tercih ettiği göğüs büyütme tekniği

Yoğun çalışan ve sosyal yaşantısına hemen dönmek zorunda olan kadınların tercihi!

4.06.2014Kişisel Bakım
NİHAT HATİPOĞLU ESTETİK YAPTIRIR MI

NİHAT HATİPOĞLU ESTETİK YAPTIRIR MI

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu estetik eperasyonlarla ilgili düşünceleri açıkladı. Estetisyen Ayşe Yıldız'a konuşan Hatipoğlu'ndan ilginç açıklamalar...

4.10.2013Kelebek
Bekarlığa veda estetiği

Bekarlığa veda estetiği

Gelinler kusursuz gözükmek için bekarlığa veda partisi yerine, artık estetik yaptırıyorlar...

Meme Protezi Nasıl Yaptırılır

Meme Protezi Nasıl Yaptırılır?

Kadının feminen yapısının, dişiliğin en önemli görsel simgesi diri ve biçimli göğüslerdir. Opr. Dr. Metin Kerem, meme protezi hakkında öğrenmek istediklerimizi anlatıyor…

Bikiniden önce son çıkış

Bikiniden önce son çıkış

Yaz mevsimi gelmeden önce telaşı geliyor. Özellikle deniz, tatil, kum, güneş düşünülürken bikini ve mayoların akla gelmemesi söz konusu değil.

13.05.2013Sağlık

Yazar Sonuçları

Doğal ve dolgun göğüslere sahip olabilirsiniz

Meme ameliyatları günümüzde en çok tercih edilen estetik cerrahi işlemidir. Meme ameliyatları içerisinde ise en sık meme büyütme operasyonu gerçekleştirilmektedir.

6.08.2020
Küçük göğüsler kısırlık korkusunu tetikliyor

Küçük göğüsler kısırlık korkusunu tetikliyor

Küçük göğüs ölçüleri, kadının dişilik algısında ve beğenilme duygusunda, dolayısıyla psikolojisinde derin yaralar açabiliyor.

14.08.2015

Silikonlu anne emziremez mi

Kadınlarda meme öncelikle dişiliğin bir sembolü olarak görülüyor.

30.03.2014

Kadınların kâbusu meme sarkması

Meme yapısal olarak, vücut silüetinin dışına doğru gelişmiş bir organ olduğundan dolayı, askı sistemi çok güçlü değildir. Bu nedenle de yerçekiminin etkisi, sık sık kilo alıp verme, genetik faktörler gibi etkenlerle sarkabilir.

15.09.2013

Memeye silikon girince bebek emzirmek mümkün mü

Memeler dişiliğin sembolü olan organlardır. Bu nedenle kadınlar meme dokusunda gevşeme, sarkma olduğundan estetik yöntemlerle bunlardan kurtulmaya çalışıyor. Bazen doğumlar sonrasında meme içi dokusu gevşiyor, hastalar bunu memelerinin boşaldığı şeklinde yorumluyor. Günümüzde silikon protezlerle meme büyütülebiliyor, protez takıldıktan sonra da rahatlıkla bebek emzirmek mümkün olabiliyor.

13.01.2013