MENÜ

Silikon

Silikon ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Silikon haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.037 Silikon haberi bulunmuştur.

Silikon Haberleri

İstanbulda hangi semtler evde kaldı Dikkat çeken harita...

İstanbul'da hangi semtler evde kaldı? Dikkat çeken harita...

Corona Virüsün yayılmasını engellemek için salgın başladığı andan beri insanların zorunlu durumlar dışında evden çıkmaması isteniyor. Yapılan bir çalışmada İstanbul’daki 1 milyon insanın akıllı telefonlarının dolaşım verilerini analiz ederek en fazla evde kalan semtleri belirledi. Buna göre 7 gün boyunca en fazla ve en az evde kalan ilçeler belirlendi.

26.03.2020Gündem
Göğüs ucu yarasına ne iyi gelir Göğüs ucu yarası neden olur ve nasıl geçer

Göğüs ucu yarasına ne iyi gelir? Göğüs ucu yarası neden olur ve nasıl geçer?

Göğüs ucu, insan vücudunun en hassas yerlerinden biri olma özelliğine sahiptir. Bu özelliği nedeniyle de bu bölgede yara oluşması, ağrı hissi yaşanması insana çok fazla rahatsızlık verebilen bir durum oluşturabilmektedir. Sizin için Göğüs ucu yarasına ne iyi gelir? Göğüs ucu yarası neden olur ve nasıl geçer detaylarıyla derledik.

25.03.2020Sağlık
Çikolatanızı evde yapmaya ne dersiniz Lezzetini çok beğeneceksiniz

Çikolatanızı evde yapmaya ne dersiniz? Lezzetini çok beğeneceksiniz

Çikolata sevmeyen olabileceğine inanmıyoruz. Kimi sütlü, kimi bitter, kimi de beyaz çikolatayı damak zevkine yakın buluyor ama bir şekilde herkes o ağızda eriyen muhteşem lezzete hayatında yer veriyor. Peki çikolatanızı evde yapmaya, dilediğiniz gibi şekillendirip aromalandırmaya ne dersiniz? “Çok şahane olur” dediğinizi duyar gibiyiz. O halde gelsin evde çikolata yapmak isteyenlere özel ipuçlarımız ve tarifimiz…

21.03.2020Evdehayat
Doğal Görünümlü Burun Estetiği

Doğal Görünümlü Burun Estetiği

Burun estetiği sonrası doğal görünüm operasyonun ana hedefidir. Burundaki fiziksel ve işlevsel sorunları giderip yüzün doğal bir görünüme kavuşarak güzelleşmesini sağlamak estetik operasyonun temel amacıdır. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Sabri Algun Aka, doğal görünümlü burun estetiğinde olması gereken kriterleri sizler için anlattı.

16.03.2020Kişisel Bakım
Uzaktan eğitimi nasıl fırsata dönüştürebiliriz

Uzaktan eğitimi nasıl fırsata dönüştürebiliriz

21’inci yüzyılın dünyamıza kazandırdığı yeni teknolojilerden en fazla fayda sağlayabilecek alanlardan biri eğitim. İletişim ve bilişim teknolojileri okul ve sınıfları dijital ortama taşırken, eğitime olan bakış açımızı da değiştiriyor.

16.03.2020Eğitim
Dev şirketten corona virüs duyurusu: Tüm dünyadaki personelimiz evden çalışacak

Dev şirketten corona virüs duyurusu: Tüm dünyadaki personelimiz evden çalışacak

Sosyal paylaşım sitesi Twitter, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle tüm dünyadaki personeline evden çalışma talimatı verdi.

12.03.2020Ekonomi
Karamel Saç Rengi Hangi Tene ve Kimlere Yakışır Akar mı Bakımı Nasıl Yapılır

Karamel Saç Rengi Hangi Tene ve Kimlere Yakışır? Akar mı? Bakımı Nasıl Yapılır?

Genellikle kadınlar tarafından sıkça tercih edilen bir renk olan karamel saç rengi, son dönemde oldukça karşılaştığımız bir renk. Kadınların fazlasıyla sevdiği karamel saç rengi, hangi tene ve kimlere yakışır? Karamel saç rengi akar mı? Karamel saç renginin bakımı nasıl yapılır? Soruları sizin de aklınızda ise, işte cevapları.

10.03.2020Saç
Besleyin, Güçlendirin; Saçlarınızı Authentıc Beauty Concept İle Yenileyin

Besleyin, Güçlendirin; Saçlarınızı Authentıc Beauty Concept İle Yenileyin!

Yoğun temponun izlerini yalnızca bedenimizde görmeyiz, saçlarımız da bundan payını alır. Tıpkı bedenimiz gibi saçlarımız da güç ve enerji için doğru gıdaya ihtiyaç duyar. Özenle seçilmiş saf içeriklerden oluşan vegan* saç ürünleri markası AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT’in REPLENISH serisi tam da bunun için geliştirildi. Akçaağaç ve pekan cevizi özleri içeren seri, saçları besliyor ve parlaklığını geri kazanıyor.

10.03.2020Alışveriş
Asherman Sendromu (Rahim İçi Yapışıklık): Sebepleri, Tanısı ve Tedavisi

Asherman Sendromu (Rahim İçi Yapışıklık): Sebepleri, Tanısı ve Tedavisi

Asherman sendromu rahim iç zarının yani endometriyumun yapışıklıklar yüzünden sağlığını kaybetmesidir. Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Yavuz Şimşek, Asherman sendromuyla ilgili tüm merak edilenleri cevaplıyor.

Meme Kanserinde Onkoplastik Cerrahi Yöntemler

Meme Kanserinde Onkoplastik Cerrahi Yöntemler

Yaşamları boyunca her sekiz kadından birinde meme kanseri görülmektedir. Kanserli memenin ameliyatla alınması sonucu hastalarda ağır depresyona kadar gidebilen psikolojik sorunlar görülebilir.Aynı zamanda vücut dış görünümünün bozulması günlük yaşamı da etkilemekte bazen motivasyon kaybına yol açmaktadır. Genel Cerrahi ve Cerrahi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Gürkan Yetkin konu hakkında önemli bilgiler verdi.

Gaziantepte Zeka Gücü Sınıfı açıldı

Gaziantep'te "Zeka Gücü Sınıfı" açıldı

Gaziantep'te, Turkcell ile Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğinde "Zeka Gücü Sınıfı" açıldı.

27.02.2020Teknoloji
Şehzadeler şehri Amasyanın müzeleri ilgi görüyor

'Şehzadeler şehri' Amasya'nın müzeleri ilgi görüyor

Hititlerden Perslere, Romalılardan Osmanlılara kadar pek çok medeniyete ev sahipliği yapan, 8 bin 500 yıllık geçmişe sahip "şehzadeler şehri" Amasya'daki 11 müzenin toplam ziyaretçi sayısı geçen yıl 700 bini buldu.

26.02.2020Seyahat
Yıldız Teknopark ihracatını 400 milyon dolara çıkaracak

Yıldız Teknopark ihracatını 400 milyon dolara çıkaracak

Yıldız Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Mesut Güner, "Yıldız Teknopark şirketlerinin toplam cirosu 2019’da 3 milyar TL’nin üzerinde gerçekleşti. Şu an aktif olarak 800 proje teknoparkımızda yürütülmeye devam ediyor." dedi.

26.02.2020Teknoloji
Intel, 5G ağ altyapısı için en geniş kapsamlı silikon portföyünü duyurdu

Intel, 5G ağ altyapısı için en geniş kapsamlı silikon portföyünü duyurdu

5G’nin tüm potansiyelini ortaya çıkarmak, ağ altyapısını çekirdekten edge’e kadar dönüştürmeyi gerektiriyor. Dünyanın öncü silikon tedarikçisi olarak Intel, bu dönüşümü yönlendirenler arasında ön saflarda yer alıyor. Şirket, kablosuz baz istasyonları için tasarlanmış 10nm SoC (yonga üzerinde sistem) çözümü olan yeni Intel Atom P5900 de dahil olmak üzere bir dizi kapsamlı donanım ve yazılımını duyurdu.

26.02.2020Teknoloji
Dünyanın her yerinde eviniz hazır

Dünyanın her yerinde eviniz hazır!

Yurtdışında yaşadıkları zorluklardan yola çıkan 2 girişimci ev kiralama sektörüne girdi. İlk yurtdışı açılımını İstanbul’da yapan Blueground, geçen ay itibarıyla Londra, Paris ve Seattle’a açıldı. Bugün 12 şehirde kurumsal şirketlere ve bireysel kullanıcılara bir aydan başlayan sürelerle eşyalı konut kiralama hizmeti sunan şirket, 50 şehirde 50 bin daireye ulaşmayı hedefliyor.

25.02.2020Ekonomi
‘Kız çocuklarınızı bilimle tanıştırın’

‘Kız çocuklarınızı bilimle tanıştırın’

TİKAD’ın öncülüğünde gerçekleştirilen kadın girişimcileri destekleyen GİKAMER toplantısında Emine Erdoğan, kadınların daha çok bilim ve teknolojide olması gerektiğini vurguladı. Erdoğan, “Kız çocuklarımızı erken yaşta bilimle tanıştıralım” dedi.

23.02.2020Ekonomi
Görme engelli Türk mühendis Facebookta işe başladı

Görme engelli Türk mühendis Facebook'ta işe başladı

Yazılım mühendisliği eğitimini ABD'de kazandığı burslarla tamamlayan görme engelli Burak Koray Polat, Facebook'un merkezinde yazılım mühendisi olarak çalışmanın mutluluğunu yaşıyor.

17.02.2020Teknoloji
Haftanın en teknolojik anne-bebek ürünü hangisi

Haftanın en teknolojik anne-bebek ürünü hangisi?

Annelerin günlük hayatta işlerini kolaylaştıran pek çok ürün mevcut. Piyasada olan bu ürünler bebeklerine daha fazla vakit ayırmak açısından annelerin yaşamında büyük kolaylık sağlıyor. Peki, bu ürünlerden sizin tercihiniz hangisi?

13.02.2020Alışveriş
2020 yılına damga vuracak teknolojiler

2020 yılına damga vuracak teknolojiler

Teknoloji baş döndürücü bir hızla gelişiyor. Peki 2000’lerin üçüncü 10 yıllık döneminde dünyayı nasıl teknolojiler bekliyor? Yeni nesi uygulamaları, bugünün internet altyapısıyla desteklemek mümkün mü? Teknoloji üreticisi Cisco da 5 başlık altında 2020 ve ötesine damga vuracak trendleri paylaştı.

7.02.2020Teknoloji
İnsan yüzünün Googleını yaptılar, fotoğrafı yükleyince kim olduğunuzu buluyor Saklayacak yüzümüz kalmadı

İnsan yüzünün Google'ını yaptılar, fotoğrafı yükleyince kim olduğunuzu buluyor! Saklayacak yüzümüz kalmadı

Metroda karşınızda oturan bir yabancıyla göz göze geliyorsunuz… Size uzun uzun, sanki tanıdıkmış gibi bakıyor. Tuhaf bir şey var ama anlam veremiyorsunuz. Eve gelip Facebook’a girdiğinizde sizi daha büyük bir şaşkınlık bekliyor: O yabancı profilinizi bulup arkadaşlık talebi göndermiş.

Tüm Saç Tipleri İçin Besin Değeri Yüksek Nemlendirme

Tüm Saç Tipleri İçin Besin Değeri Yüksek Nemlendirme

Aveda’nın yeni vegan, silikon içermeyen Nutriplenish™ Serisi besin değeri yüksek içeriklerden elde edilen ve omega 5 içeren organik nar yağlı formülü sayesinde 72 saat etkili güçlü bir nemlendirme sağlıyor.

30.01.2020Alışveriş
ING İnovasyon Merkezi, start-uplar için hızlandırma programı başlattı

ING İnovasyon Merkezi, start-up'lar için hızlandırma programı başlattı

ING Bank'tan yapılan açıklamaya göre, start-up'ları daha hızlı büyümeleri yolunda desteklemeyi hedefleyen ING Türkiye, ING İnovasyon Merkezi kapsamında MVP 1.0 ve daha ileri aşama girişimleri kabul ettiği bu program ile start-up’lara eğitim, mentorluk ve networking desteği sağlayacak.

28.01.2020Teknoloji
70 yıldır testiyi kırmadık

70 yıldır testiyi kırmadık

Dile kolay, 1950’de başlayıp 2020’ye kadar gelmiş bir ortaklık... Özilhan ve Yazıcı ailelerinin kurdukları Anadolu Grubu tam 70 yıldır faaliyette. 2019 3. çeyrek gelirleri 38 milyar TL’yi aşan, Türkiye dahil 19 ülkede, 66 üretim tesisinde yaklaşık 80 bin kişilik istihdam yaratan dev bir yapı. Grup, 55 yıldır dünya devi Coca-Cola Company ile de ortak. Birlikte 10 ülkede faaliyetteler. ABInBev, Faber-Castell, Isuzu ve Kia diğer uluslararası ortakları. Anadolu Grubu Başkanı Tuncay Özilhan bütün bu ortaklıklarda sağlanan başarı için ‘Dinlemeyle gelen ortak akıl’ diyor. Türkiye’nin otomobili projesindeki 5 ‘babayiğit’ten biri olan Özilhan’la, yerli otomobilden örneğine az rastlanan bu ortaklığın sırrına kadar pek çok konuyu konuştuk. İşte basketboldan torunlarıyla ilişkisine, müzikten izlediği dizilere kadar daha pek çok konuyu daha konuşmayı ihmal etmediğimiz Özilhan’ın ‘Ekonomi ve Ötesi’ne anlattıkları...

26.01.2020Ekonomi
Hibrit bilişim modellerinin artışı dikkat çekiyor

Hibrit bilişim modellerinin artışı dikkat çekiyor

Vertiv uzmanları belirledikleri 2020 veri merkezi trendlerini yorumladılar. Buna göre kurumların üst düzey yöneticileri son yıllarda verilerin işletmede mi bulutta mı tutulacağı konusundaki tartışmalardan, genel ve özel bulut modelleri ile yeniden yapılandırılmış bir merkez etrafındaki edge varlıkları birleştiren hibrit mimarilerden taraf olarak vazgeçecekler. Veri yönetimi ve bilgi işlem kaynaklarına yönelik olan bu dönüşmekte olan yaklaşım, BT altyapısı ve süreklilik çözümlerinin küresel sağlayıcısı olan Vertiv'in uzmanları tarafından belirlenen ve yeni ortaya çıkan 5 trendden birisidir ve 2020 veri merkezi trendleri arasında yer almaktadır.

24.01.2020Teknoloji
Son dakika: Bakan Varank duyurdu: 2020 çağrısı hala açık 200 bin lira destek ödenecek

Son dakika: Bakan Varank duyurdu: 2020 çağrısı hala açık! 200 bin lira destek ödenecek

İstanbul Ticaret Odası(İTO) Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi açılış törenine katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Geçtiğimiz sene gençlerimiz bu program sayesinde 26 milyon liralık destekten faydalandı. Programın 2020 çağrısı hala açık. Gençlerimiz 200 bin liraya kadar hibe desteğinden faydalanabilirler. Ekonomik görünümümüz canlanmaya devam ediyor. Geçen senenin 3'üncü çeyreğinden itibaren yeniden büyüme eğilimine girdik. Faizler düşüyor, iç talep canlanıyor" dedi.

23.01.2020Ekonomi
Yarıyıl tatilinin en güzel adresi: Barış Manço Müzesi

Yarıyıl tatilinin en güzel adresi: Barış Manço Müzesi

Kadıköy denilince Moda, Moda denilince de Barış Manço gelir hemen akla... "Barış Manço 81300 Moda" adını taşıyan müzede Manço’nun bestelerini yaptığı piyanosu, gezilerinden topladığı cam objeleri, aksesuarları, sahne kostümleri ve tablolarıyla sanatçıyı daha da yakından tanımış olacaksınız. Hazır okullar yarıyıl tatilindeyken çocuklarınızla bu güzel müzeyi gezmeye ne dersiniz?

23.01.2020Seyahat
Bezos’a MBS’den ‘mobil hack’ iddiası

Bezos’a MBS’den ‘mobil hack’ iddiası

BİRBİRİNDEN oldukça uzak görünen iki ismin adının karıştığı enteresan bir iddia, dünya gündemini karıştırdı.

23.01.2020Dünya
The Guardian: Prens Selman Jeff Bezosun telefonunu hackletti

The Guardian: Prens Selman Jeff Bezos'un telefonunu hackletti

Suudi Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesinden 5 ay önce, gazetecinin çalıştığı Washington Post’un patronunun telefonunu "hacklettiği" iddia edildi.

22.01.2020Dünya
Canlı ve Sağlıklı Görünen Saçlar

Canlı ve Sağlıklı Görünen Saçlar

Güzellik ve bakım için iyi olan her şeyin dünyaya da iyi gelmesi gerektiği fikrinden yola çıkan Love Beauty & Planet, muru muru yağı ve gül özü içeren şampuan ve saç kremiyle saçlara canlılık verirken sağlıklı görünmesini de sağlıyor. Ürünler, tüm Love Beauty and Planet ürünlerinde olduğu gibi paraben, renklendirici ve silikon içermiyor.

20.01.2020Alışveriş
Bakan Varank, Silikon Vadisinden yatırım alan Türk şirketini ziyaret etti

Bakan Varank, Silikon Vadisi'nden yatırım alan Türk şirketini ziyaret etti

 Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Silikon Vadisi merkezli girişim sermayesi yatırımcısı Michael Moritz liderliğindeki bir grup yabancı girişimcinin 38 milyon dolarlık yatırım yaptığı Türk teslimat sitesi Getir'in Ar-Ge merkezinde incelemelerde bulundu.

19.01.2020Ekonomi
Yabancı yatırımcının gözü Türk girişimlerinde

Yabancı yatırımcının gözü Türk girişimlerinde

Londra merkezli Numis Securities Üst Yöneticisi Alex Ham “Getir'in yatırımcısının ortağı olduğu şirket (Sequoia) zaten Asya’da oldukça büyük. Türkiye’nin son derece etkileyici bir startup görünümü var” dedi.

17.01.2020Ekonomi
Hibrit bilişim modellerinde kayda değer artış var

Hibrit bilişim modellerinde kayda değer artış var

Vertiv uzmanları belirledikleri 2020 veri merkezi trendlerini yorumladılar. Buna göre kurumların üst düzey yöneticileri son yıllarda verilerin işletmede mi bulutta mı tutulacağı konusundaki tartışmalardan, genel ve özel bulut modelleri ile yeniden yapılandırılmış bir merkez etrafındaki edge varlıkları birleştiren hibrit mimarilerden taraf olarak vazgeçecekler.

17.01.2020Teknoloji
Robotların çalıştığı restoranlar bir bir batıyor

Robotların çalıştığı restoranlar bir bir batıyor

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hayatımızın her alanına girmeye başlayan robotları artık daha sık görüyoruz. Öyle ki bazı ülkelerde sadece robotların olduğu restoranlar, otelde resepsiyonda bekleyen robotlar bizi şaşırtmıyor. Peki geleceğimiz gerçekten böyle mi olacak? Robotların olduğu restoranların bir bir kepenk indirmesi, işlerin pek de planlandığı gibi gitmeyeceğini gözler önüne seriyor.

16.01.2020Teknoloji
Türk şirketi Getire Silikon Vadisinden büyük yatırım

Türk şirketi Getir'e Silikon Vadisi'nden büyük yatırım

Hızlı tüketim, gemicilik, otomotiv, mobilya gibi pek çok farklı sektörde çalıştıktan sonra 50 yaşında teknoloji sektörüne giriş yapan Nazım Salur, mobil alanda geliştirdiği ikinci projesi Getir uygulaması ile bu kez Silikon Vadisi'nden 38 milyon dolar yatırım almayı başardı.

15.01.2020Teknoloji
Kadınlarda Tampon Kullanımı: Nasıl Takılır Sağlıklı Mıdır

Kadınlarda Tampon Kullanımı: Nasıl Takılır? Sağlıklı Mıdır?

Tampon, kadınların regl döneminde ped yerine kullanılan bir üründür. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel, tampon kullanımı hakkında merak edilen tüm soruları yanıtladı.

Migros Silikon Vadisi ile işbirliğine gidiyor

Migros Silikon Vadisi ile işbirliğine gidiyor

Migros, şirketlerin ürün ve hizmetler geliştirmesine katkı sağlayan Softtech’in San Francisco’daki iştiraki Maxitech ile teknoloji geliştirecek.

9.01.2020Teknoloji
Türkiyenin Otomobili Bilişim Vadisine ilgiyi artırdı

'Türkiye'nin Otomobili' Bilişim Vadisi'ne ilgiyi artırdı

Türkiye'nin en büyük teknoloji geliştirme bölgesi olan Bilişim Vadisi'ne, ev sahipliği yaptığı "Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Yeniliğe Yolculuk Buluşması" programının ardından ulusal ve uluslararası firmaların ilgisi arttı.

7.01.2020Teknoloji
CES 2020 kapılarını açıyor, Bosch yeni teknolojilerini tanıtacak

CES 2020 kapılarını açıyor, Bosch yeni teknolojilerini tanıtacak

Bosch, 7-10 Ocak tarihleri arasında Las Vegas’ta gerçekleştirilecek CES 2020’de, mobilite ve konutlara yönelik ağa bağlı ürünlerini sergileyecek. Bosch’un Merkez Salon 12401 numaralı standında öne çıkanlar arasında, yapay zeka kullanan ya da yapay zeka yardımıyla geliştirilen veya üretilen çözümler yer alacak. Bosch, yapay zekanın üretimde, akıllı evlerde veya otonom sürüşte güvenli, sağlam ve açıklanabilir olmasını istiyor.

3.01.2020Teknoloji
‘En tatlı şey sanayicilik’

‘En tatlı şey sanayicilik’

Zorlu Tekstil, ‘Akıllı Hayat 2030’ vizyonuyla, 2025’te tekstil cirosunun yüzde 50’sinin akıllı tekstilden gelmesini hedefliyor. Zorlu Holding Yönetim Kurulu Eşbaşkanı Zeki Zorlu, “Yeryüzünde en tatlı şey sanayicilik. Üretim teknolojilerindeki tüm yenilikleri takip ederek üretmeye devam ediyoruz. 80 milyonun işe ihtiyacı var, yoksa insanlar çatışır” diyor.

2.01.2020Ekonomi
Silikonlu göğüslerim yüzünden öleceğim sandım

'Silikonlu göğüslerim yüzünden öleceğim sandım'

Göğüslerini büyütmek için silikon implantı yaptıran kadınların sayısı giderek artıyor. Ancak silikon implantı hastalığından şikayet edenlerin de... Peki, bu hastalık hakkında neler biliniyor, ne tür önlemler alınıyor?

23.12.2019Dünya

Yazar Sonuçları

Avrupa’nın güçlü kadınları erkek egemen yapay zekâya karşı

Silikon Vadisi’nin devlerinin paçaları tutuştu! Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ve AB’nin rekabet kurumu şefi Margarethe Vestager yapay zekânın hukuki düzenlemeleriyle ilgili uzun bir süredir mesai harcıyor. Avrupa Birliği konuya ne ABD gibi fazla rahat ne de Çin gibi mutlak kontrol politikasıyla yaklaşıyor.

23.02.2020

Aşk dolu bir lezzet: Muffin

Sevginin gücünün ortaya çıktığı Sevgililer Günü için çiftler birbirlerine en güzel sürprizi yapmak için hazırlanır. Böyle dönemlerde sevgililerin telaşa düşmeden kısa yoldan birbirini mutlu etmesinin yolları da bulunuyor elbette…

14.02.2020

Nasıl bir kent hayalim var

İZMİR’in bazı alanlarda öncü rol üstlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Örneğin yüksek teknolojide Türkiye’nin geleceğini kurgulayabilir. İzmir dijital kafalı bir şehir olmalı. Silikon Vadisi benzeri büyük bir yatırımı İzmir’e çekebilir. Oyun teorilerinin yapıldığı bir İzmir hayal ediyorum.

9.02.2020

Göz Çevresi Hiç Bu Kadar Kusursuz Olmamıştı

Göz altı torbaları, koyu halkalar, kırışıklıklar ve kuruluk; göz çevresi sorunları say say bitmiyor ve ne yazık ki bu sorunları gidermek için tek bir yöntem bulunmuyor. Var olan yöntemlerin ne kadar sonuç verdiği ise tartışılır.

30.01.2020

Vaziyeti bir de böyle ‘gugıllayın’

“...AMA sadece halkımız değil, bazı bakanların ve önemli bürokratların da değişik yöntemleri kullanarak Wikipedia’ya girdiği söyleniyor. Bunlar yasak kararının alınması ve uygulanmasında etkin olan isimler çıkarsa şaşırmayın...”

14.01.2020

Türkiye Avrupa’ya lazım

TÜRKİYE zor bir coğrafyada...

9.01.2020

Bir oyun 100 milyon dolar eder mi?

HÜRRİYET Ege’nin ekonomi editörü Mete Tamer Omur’un ilgiyle izlediğim bir köşesi var.

3.01.2020

Kahvenizi termosta mı karton bardakta mı alırsınız?

Geldik 2020’nin son gününe. Bu yılı kapatırken size 2019’un başında kurduğum bir hayalden bahsetmek istiyorum. Hikaye sevenler için olsun bugünkü yazı.

1.01.2020

Kafa topuna girişim

HER şey oyunlara olan merakıyla başlar.

29.12.2019