EKSTRA
MENÜ

Silikon

Silikon haberleri sayfasında güncel ve son dakika Silikon hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 4.469 Silikon haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Silikon Haberleri

Teknoloji devleri yarışta

Teknoloji devleri yarışta

Dünya teknoloji devleri Apple, Google ve Huawei en yeni teknolojileri ve uzunca bir süredir merakla beklenen ürünleriyle haftaya damgasını vurdu. Rekabeti kızıştıran teknolojilere ve en yeni cihazları yakından inceledik.

23.10.2021Ekonomi
Facebookdan Metaverse atağı: 10 bin kişiyi işe alacaklar

Facebook'dan 'Metaverse' atağı: 10 bin kişiyi işe alacaklar!

Sosyal medya devi Facebook 'Metaverse'yi inşa etmek için AB'de 10 bin kişiyi işe alacağını açıkladı. Metaverse internetin sanal gerçeklik versiyonu olacak.

18.10.2021Dünya
MediaMarkt Startup Challengea girişimcilerden büyük ilgi

MediaMarkt Startup Challenge'a girişimcilerden büyük ilgi

MediaMarkt Türkiye’nin 4’üncüsünü gerçekleştireceği MediaMarkt Startup Challenge’a 300’e yakın başvuru yapıldı. Bu yıl Lenovo Türkiye iş birliği ile gerçekleştirilecek yarışmanın finaline ise sadece 1 hafta kaldı. Yarışmada birinci olan proje, Münih’te gerçekleşecek Plug and Play Retailtech Center Hızlandırma Programı’na katılmanın yanı sıra; girişimciler için kurumsal ortaklıklar sunan hızlandırma programına katılma hakkı, Silikon Vadisi’nin en aktif yatırımcıları arasında olan Plug and Play’in girişimci ağına dahil olma fırsatı yakalayacak. Ayrıca Lenovo Türkiye tarafından sürpriz hediyeler de verilecek. Kazanan proje, 22 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek online etkinlik ile açıklanacak.

15.10.2021Teknoloji
Evin bilmediğiniz en kirli yerleri

Evin bilmediğiniz en kirli yerleri

Sizin ve aileniz için en hijyenik ortam olarak düşündüğünüz eviniz, tahmin ettiğinizden çok daha fazla mikrop ve bakteri bulunduruyor olabilir. İşte, en çok bakteri bulunduran yerler hakkında merak ettiğiniz her şey bu yazıda!

15.10.2021Temiz Sözlük
Elektrikli araçlara ‘yerli’ usta çözümü

Elektrikli araçlara ‘yerli’ usta çözümü

‘Sanayi’ ve ‘laboratuvar’ kelimelerini birleştirerek sanayinin laboratuvarı olma hedefiyle SANLAB markasını yaratan Salih Kükrek ve Evren Emre, ‘Türkiye’de teknoloji üretilemez’ algını kırma hedefiyle yola çıktı. Girişimcilerin son projesi ise elektrikli araç sektörüyle ilgili. Kükrek ve Emre, yeni simülasyonu ile elektrikli araç bakım ustaları yetiştirmeyi planlıyor.

11.10.2021Ekonomi
Silikon tabancası nasıl kullanılır Donmuş silikon tabancasının kullanımı..

Silikon tabancası nasıl kullanılır? Donmuş silikon tabancasının kullanımı..

Birçok farklı malzemede değişik amaçlar altında kullanılan silikon tabanca, günlük yaşamın vazgeçilmez parçaları içerisinde yer alır. Tabii bu aracın nasıl kullanılması gerektiğine dair internet üzerinden araştırma da gerçekleştiriliyor. Peki, silikon tabancası nasıl kullanılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

4.10.2021Araştırma
Bilişim Vadisi, enerjisini ‘güneşten’ alacak

Bilişim Vadisi, enerjisini ‘güneşten’ alacak

Kalyon PV ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi desteğiyle ve Bilişim Vadisi ev sahipliğinde düzenlenen Yenilenebilir Enerji Çalıştayı’nda, Bilişim Vadisi’nin çatılarının Kalyon PV tarafından üretilen 1.05 megavat (MW) kapasiteli 2 bin 619 adet güneş paneliyle kaplanmasına ilişkin iş birliği protokolü imzalandı.

29.09.2021Ekonomi
GRAFİK | Yeni dünyanın teknolojik soğuk savaşı ABD mi önde Çin mi

GRAFİK | Yeni dünyanın teknolojik soğuk savaşı! ABD mi önde Çin mi?

Çin ve ABD arasındaki gerilim her geçen gün tırmanarak büyüyor. İki ülkenin askeri, iktisadi geriliminin kilit noktasında ise teknoloji rekabeti var. Bir tarafta, Tesla, Apple, Amazon ve Facebook ile küresel bir lider olduğu iddiasını taşıyan ABD, diğer tarafta ise Zeekr, Huawai, Alibaba ve TikTok ile bu liderliğe ağır darbeler indiren Çin var. Artan rekabet akıllara "Yeni bir soğuk savaşın içinde miyiz?" sorusunu getiriyor. Bu rekabette gelinen noktayı anlamak için 2014-2020 arasındaki verilere bakmak yetiyor

27.09.2021Teknoloji
Kural yok, baskı yok, bir gemi ve kripto para var dediler ama... Başlarına gelmeyen kalmadı

'Kural yok, baskı yok, bir gemi ve kripto para var' dediler ama... Başlarına gelmeyen kalmadı!

Kuralların, baskının olmadığı, tüm alışverişlerde kripto paranın kullanıldığı, özgürlüğün sınırsız olduğu bir toplum hayaliyle yola çıktılar ama sonuç hüsran oldu. İşte üç meraklı milyonerin dev bir fiyaskoya dönüşen çılgın projesi...

25.09.2021Dünya
Dikkat, tehlike büyük Damacanalardan sonra şimdi de biberonlar...

Dikkat, tehlike büyük! Damacanalardan sonra şimdi de biberonlar...

Bebeklerin beslenmesinde kullanılan biberonlar, içerdikleri maddeler nedeniyle tehlike saçıyor. Peki anne babalar ne yapmalı?

24.09.2021Gündem
‘Geleceğin liderleri’ İstanbul’da buluştu

‘Geleceğin liderleri’ İstanbul’da buluştu

23 tarafından üniversite öğrencilerine; geleceklerini inşa ettikleri, gerçek tecrübe odaklı bir liderlik deneyimi yaşatmayı amaçlayan, Zirve 23, İstanbul Volkswagen Arena’da gerçekleştirildi. Zirve kapsamında ‘Belirsizlik, Şüphe, Merak, Tutku, Denge, Huzur, Vicdan, Cesaret ve Devrim’ olmak üzere 9 tema çerçevesinde oturumlar ve paneller düzenlendi.

24.09.2021Ekonomi
Zirve 23, İstanbul Volkswagen Arena’da gerçekleştirildi

Zirve 23, İstanbul Volkswagen Arena’da gerçekleştirildi

23 tarafından üniversite öğrencilerine; geleceklerini inşa ettikleri, gerçek tecrübe odaklı bir liderlik deneyimi yaşatmayı amaçlayan, bunu da şirketler, partnerler aracılığıyla gerçekleştiren bir serüven olan Zirve 23, İstanbul Volkswagen Arena’da gerçekleştirildi. Zirve kapsamında “Belirsizlik, Şüphe, Merak, Tutku, Denge, Huzur, Vicdan, Cesaret ve Devrim” olmak üzere 9 tema çerçevesinde oturumlar ve paneller düzenlendi.

23.09.2021Ekonomi
Girişim sihirbazıyla iş birliği

Girişim sihirbazıyla iş birliği

Logitech, Google, PayPal gibi dünya devlerine kuruluş aşamasında ev sahipliği yapan Plug and Play, Türk Telekom ile iş birliğine imza attı. İran Devrimi sırasında San Francisco’ya kaçan Plug and Play CEO’su Saeed Amidi halı işi ile adım attığı Silikon Vadisi’nde bugün, yarattığı binlerce şirketlik ağ ile adeta bir girişim sihirbazına dönüşmüş durumda.

20.09.2021Ekonomi
Boyu değil işlevi efsanesi yıkılıyor mu

'Boyu değil işlevi' efsanesi yıkılıyor mu?

Yıllardır penis boyu üzerine yapılan uzun sohbetlerin de sayısız araştırmanın da ardı arkası kesilmedi ama bilim insanları çalışmaları ile kafaları karıştırmaya devam ediyor. “Boyu değil işlevi önemli” algısı çoğumuz tarafından kabul görmüşken yapılan yeni bir araştırma “penis boyu” tartışmasının fitilini tekrar ateşledi.

17.09.2021Sağlık
Silikon Vadisine ‘Türk’ imzası Biz de varız...

Silikon Vadisi'ne ‘Türk’ imzası! 'Biz de varız...'

Silikon Vadisi’nde faaliyet gösteren Türk Telekom’un iştiraki Netsia baz istasyonlarını akıllandırarak doğru zamanda doğru talebe yönlendirmeyi başardı. Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, “Türk mühendislerinin gücünü dünyaya göstermek adına yerimizi aldık. Dünya devlerinin tamamı burada. Silikon Vadisi’nde yani işin mutfağında geliştirdiğimiz teknolojileri dünyaya ihraç ediyoruz” diye konuştu.

13.09.2021Ekonomi
Limak Marash’tan Rusya’ya güneş paneli fabrikası

Limak Marash’tan Rusya’ya güneş paneli fabrikası

Rus şirketi Unigreen Energy, Kaliningrad’taki Chernyakhovsk şehrinde inşa edeceği güneş paneli fabrikası için Limak’ın Rusya’daki iştiraki Limak Marash’ı seçti.

12.09.2021Ekonomi
Atıksız hayat, oh ne rahat

Atıksız hayat, oh ne rahat!

Pek çoğumuz gezegenimizin karşı karşıya kaldığı tehlikeyi görüp gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için bireysel bir katkı sunmak, doğa dostu bir hayata geçmek istiyoruz. Plastik şişeleri, poşetleri hayatımızdan çıkarmanın, kullandığımız ambalajlı ürün sayısını azaltmanın sağlığımıza katkısı da çok. Sürdürülebilir bir hayat düzenine geçişte bize yardımcı olacak ürünleri jürimize sorduk.

Bir yıldır her saniye birlikteler ama birbirlerine ilk kez baktılar... İkizlerin hayata mucize tutunuşu

Bir yıldır her saniye birlikteler ama birbirlerine ilk kez baktılar... İkizlerin hayata mucize tutunuşu!

Dünya, İsrail'de mucize gibi bir operasyonla birbirlerinden ayrılan yapışık ikizleri konuşuyor. Oldukça nadir gerçekleştirilen bir operasyonla birbirlerinden ayrılan ikizler bir yıldır her an birlikte nefes alıp vermiş olsalar da birbirlerini ilk defa gördüler...

6.09.2021Dünya
Estetik dünyasının en merak edilenlerine en muzip cevaplar

Estetik dünyasının en merak edilenlerine en muzip cevaplar

Burun ameliyatlarında kullanılan tamponlar, silikon yastıkçıklar, selülit tedavisinde en etkili yöntemler, botoks mimik ilişkisi, dolgu etkisi geçtiğinde yüz, kepçe kulak ameliyatı sonrası duyma...

İş Bankası Genel Müdürü Aran: Güven artışı olduğunu görüyorum

İş Bankası Genel Müdürü Aran: Güven artışı olduğunu görüyorum

Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran, ekonomik sıkıntıların aşılmasında, öngörülebilirliği sağlamanın, serbest piyasa dinamiklerine güvenmenin, kararlı ve sabırlı duruşun anahtar olduğunu belirterek, 'Ben bir güven artışı olduğunu ve ilk adımının gerçekleşmeye başladığını görüyorum.' dedi.

25.08.2021Ekonomi
Bir estetik cerrahın en sık duyduğu sorular

Bir estetik cerrahın en sık duyduğu sorular

- Badem göz ameliyatı ile gözlerimi istediğim kadar çekikleştirebilir miyim?-Beğendiğim bir ünlünün burnunun aynısından bana yapabilir misiniz?-Yağ dolgusu mu kolajen dolgu mu?- Covid aşısından sonra dolgu ve botoks yaptırabilir miyim?-Botoks boyun çizgilerimi geçirir mi?- Uçak yolculuğunda göğüs silikonum basınç ile patlar mı?- Burun ameliyatından sonra dalış yapabilir miyim?- Karın germe ameliyatı sezeryan ameliyatı ile aynı yerden mi dikilir?-1 ay önce burun ameliyatı oldum maske takmamda bir sorun olur mu?- Meme ameliyatından sonra korse kullanmak zorunda mıyım?

Huawei Watch 3 Türkiye’de satışa sunuldu

Huawei Watch 3 Türkiye’de satışa sunuldu

Huawei, bağımsız bağlantı ve tüm bağlantı senaryolarını destekleyen ve akıllı yaşam deneyimleri sunmak için HarmonyOS 2 işletim sistemiyle donatılan Huawei Watch 3 akıllı saatini Türkiye’de satışa sundu.

19.08.2021Teknoloji
Tunç nedir, nasıl elde edilir Tunç karışımı neyden oluşur

Tunç nedir, nasıl elde edilir? Tunç karışımı neyden oluşur?

Türkçeye geçmiş olan İngilizce karşılığı ile tunç ya da bronz insanların kullandığı en eski alaşımlardan birisidir. Tunç, bakırla kalayın alaşımından meydana gelir. Tunç ya da bronz, çok eski çağlardan beri bilinir. Önce fırınlarda ya da potalarda bakır eritilir. İçine ise, kalay katılır. Üzeri ise, kömür tozu ile kapatılır. Tunç nedir, nasıl elde edilir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

19.08.2021Araştırma
Honor Earbuds 2 Lite Türkiyede satışa çıktı

Honor Earbuds 2 Lite Türkiye'de satışa çıktı

Honor,​​​​​​​ Earbuds 2 Lite True kablosuz kulaklıklarını Türkiye’de satışa sundu.

16.08.2021Teknoloji
Son Dakika: Adana Demirspor - Fenerbahçe maçına damga vurdu Manchester United-Leeds United ve Emre Belözoğlu...

Son Dakika: Adana Demirspor - Fenerbahçe maçına damga vurdu! Manchester United-Leeds United ve Emre Belözoğlu...

Fenerbahçe, Adana Demirspor maçı ile Süper Lig'in 2021-2022 sezonuna merhaba dedi. Süper Lig'de yeni sezonun ilk haftasında Fenerbahçe, deplasmanda Adana Demirspor'u Mesut Özil'in golüyle 1-0 mağlup etti. Hürriyet Gazetesi yazarlarından Ertuğrul Özkök ve Uğur Meleke, karşılaşmayı masaya yatırdı. Ertuğrul Özkök, Adana Demirspor mücadelesini Manchester United-Leeds United ile kıyaslarken, Uğur Meleke ise Emre Belözoğlu'nun bıraktığı takımı ve Vitor Pereira sonrası yaşanan taktiksel değişimi kaleme aldı.

16.08.2021Futbol
Gözünüzden kaçmış olabilir | Zemin sıcaklığı artıyor... Bu ne anlama geliyor Biten salgın da kapıda, 117 milyon çocuk risk altında Yangın bölgelerinde sel olur mu (9-15 Ağustos 2021)

Gözünüzden kaçmış olabilir | Zemin sıcaklığı artıyor... Bu ne anlama geliyor? Biten salgın da kapıda, 117 milyon çocuk risk altında! Yangın bölgelerinde sel olur mu? (9-15 Ağustos 2021)

Hurriyet.com.tr'de sıcak gündemi size ulaştırdığımız gibi 'son dakika' telaşından uzak; dosya ve analizler içeren, ne olduğu kadar neden olduğunu da irdeleyen haberler üretiyoruz. İşte hafta boyunca 'gözden kaçmış' olabilecek haberlerden bazıları...

15.08.2021Gündem
Binlerce başvuru geliyor ama çok azı seçiliyor... Peki o kararı kim veriyor

Binlerce başvuru geliyor ama çok azı seçiliyor... Peki o kararı kim veriyor?

Akıllı telefonlarımızın klavyelerinde yüklü binlerce emoji var. Üstelik bu emoji'lere her yıl yenileri ekleniyor. Peki neyin emoji'ye dönüşüp dönüşmeyeceği nasıl belirleniyor? Daha da önemlisi buna kim karar veriyor?

15.08.2021Dünya
En iyi fikir Silikon Vadisi’nden değil İstanbul’dan çıktı

En iyi fikir Silikon Vadisi’nden değil İstanbul’dan çıktı

FINANCIAL Times’ta yer alan habere göre online perakendede bu yılın en sıcak fikrinin Silikon Vadisi’nden değil İstanbul’dan olduğu belirtildi.

14.08.2021Ekonomi
Silikon Kaç Saatte Kurur Silikon Ortalama Kaç Dakikada, Ne Kadar Sürede Kurur

Silikon Kaç Saatte Kurur? Silikon Ortalama Kaç Dakikada, Ne Kadar Sürede Kurur?

Silikon günümüzde pek çok farklı amaç altında kullanılan en önemli malzemeler içerisinde gelir. Özellikle güçlü yapısı ile beraber kısa süre içerisinde belli başlı noktaları bir araya getirmektedir. Peki silikon kaç saatte kurur? Silikon ortalama kaç dakikada, ne kadar sürede kurur? İşte bu konular üzerine merak edilenler.

12.08.2021Araştırma
Aslan Burcu Taşı

Aslan Burcu Taşı

Her burç adına özel doğal taş bulunmaktadır. Birçok yararı bulunan ve şifalı olduğuna inanılan doğal taşların burçla uyumlu olması önemlidir. Doğal taşların güçlerinin astroloji ile bağlantılı olduğunu belirtmek mümkündür. Peki, aslan burcu taşı nedir? Aslan burcu taşı hangisidir ve nasıl kullanılmalıdır? Aslan burcunun doğal taşlarının adları nedir? İşte merak edilen tüm detaylar.

11.08.2021Burçlar
Taciz, tecavüz, ırkçılık... Gizlilik sözleşmeleri neyi gizliyor

Taciz, tecavüz, ırkçılık... Gizlilik sözleşmeleri neyi gizliyor?

Silikon Vadisi'nde şirketlerin inovasyon sırlarını rakiplerinin eline geçmesini önlemek amacıyla yaygınlaştırdığı gizlilik sözleşmeleri, çalışanların karşı karşıya kaldıkları saldırıların bile üzerini örtmeye yarar hale geldi. Özellikle kadın çalışanların anlattıkları detaylar gerçekten tüyler ürpertici.

11.08.2021Ekonomi
İnsan vücudu bu sıcağa dayanamaz… İki şehir artık resmen yaşanamayacak halde

İnsan vücudu bu sıcağa dayanamaz… İki şehir artık resmen yaşanamayacak halde!

Bilim insanları yıllardır iklim krizine dikkat çekiyor. Bunun sonucu ise kıyamet gibi görünen bir gelecek. Son yıllarda ise uzmanların dikkat çektiği konular öngörüden çıkıp gerçek olmaya başladı. Öyle ki bilim insanlarına göre Pakistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde yer alan iki şehir insanın yaşayamayacağı sınıra ulaşmış durumda... Peki hangi ülkeler ayakta kalacak? Türkiye iklim krizinden nasıl etkilenecek?

5.08.2021Gündem
Terahertz Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar Titreşim Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır Terahertz Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Terahertz Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar? Titreşim Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır? Terahertz Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Terahertz taşını daha önce duymamış olan pek çok kişi var. Terahertz taşı hakkında şaşırtabilecek en ilginç gerçeklerden bazılarını sizler için derledik.

28.07.2021İyi Yaşam
Oppo yeni nesil hızlı şarj teknolojisini tanıttı

Oppo yeni nesil hızlı şarj teknolojisini tanıttı

Oppo, Flash Charge Open Day etkinliğinde, hızlı şarj teknolojisine yönelik sürdürdüğü çalışmalarını ve hızlı şarj teknolojisi çözümünün sağladığı kolaylıkları duyurdu.

27.07.2021Teknoloji
Silikon Vadisi Nedir Silikon Vadisi Nerede Ve Ne Zaman Kuruldu

Silikon Vadisi Nedir? Silikon Vadisi Nerede Ve Ne Zaman Kuruldu?

Günümüzde teknolojinin hızına yetişmek pek mümkün değildir. Çünkü her geçen gün gelişerek yeniliklerle karşımıza çıkmaya devam etmektedir. Teknolojinin başlıca gereği ise araştırma ve geliştirme yani Ar-Ge'dir. Teknolojinin gelişmesi için çalışan oldukça büyük yapılaşmalar bulunmaktadır. Silikon Vadisi de teknolojiyi yakından ilgilendirir. Belki herkes tarafından duyulmuş bir isim olsa da tam olarak ne olduğu bilinmemekle beraber sıkça araştırılan bir konudur. Silikon Vadisi nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

22.07.2021Araştırma
Son Dakika Haberi: Kasımpaşanın Stanfordlu bilgisayar mühendisi golcüsü

Son Dakika Haberi: Kasımpaşa'nın Stanfordlu bilgisayar mühendisi golcüsü

Lacivert beyazlılarda forma giyen Arda Bulut, benzersiz bir yaşam öyküsüne sahip. Stanford Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği Yapay Zeka bölümünden mezun olan 21 yaşındaki Arda Bulut, Lewandowski ve Kane gibi ünlü bir futbolcu olmak hayaliyle geçtiğimiz ocak ayında İstanbul’a geldi ve Kasımpaşa ile sözleşme imzaladı. Yarım sezon TFF 2. Lig ekibi Karacabeyspor’da kiralık olarak forma giyen genç santrfor, şimdi büyük bir istek ve şevkle yeni sezona hazırlanıyor.

19.07.2021Futbol

Yazar Sonuçları

İlk gençlik hapınızı kaç yıl sonra alabileceksiniz

Şimdi kahvenizden veya çayınızdan bir yudum alın...

24.10.2021

Hamilelik serüveni: Hangi bakımları yapabilirim?

Hamilelik sürecinde anne adayın var olan bakım rutinine cilt analiz edilerek bazı eklemeler yapılması gerekebilir. Burada önemli olan cildin doğru analiz edilmesidir. Genellikle hamilelik sürecinde değişen yağ ve nem dengesi ile cilt kuruması, akne ve kaşıntı problemleri görülmektedir. Anne adayına yaşadığı problemlere göre uygun içerikli ürünler önerilmesi gerekmektedir.

19.10.2021

Sizce bu 85 metrelik megayatı satın alabilecek kaç kişi vardır?

Türkiye’de değil, dünyada kaç kişi vardır diye soruyorum.

16.10.2021

İklim değişikliği ile mücadele öne çıkan teknolojiler ve girişimler- II. Bölüm

9 Ağustos 2021 tarihinde açıklanan ve “insanlık için kırmızı alarm” olarak nitelendirilen, Birleşmiş Milletler Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli’nin (IPCC) raporuna yönelik Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri António Guterres, şu önemli tespitleri paylaşmıştı: “Alarm sesleri artık kulakları sağır ediyor, somut kanıtlar reddedilemez noktaya geldi. Fosil yakıtların kullanımından ve ormanların yok edilmesinden kaynaklanan sera gazı emisyonları gezegenimizi boğuyor ve milyarlarca insanı riske atıyor. Küresel ısınma Dünya üzerindeki her bölgeyi etkiliyor ve birçok değişikliğin geri dönüşü yok…Yatırım yöneticileri, varlık sahipleri ve işletmeler için iklim krizi çok büyük finansal riskler oluşturuyor… Şimdi güçlerimizi birleştirirsek iklim felaketini önleyebiliriz. Ancak gecikme için zaman yok ve mazeretlere yer yok…”

8.09.2021

Keloid nedir? Tedavi edilebilir mi?

Cilt hastalığı çeşitlerinden olan keloid, sıklıkla deri yaraları ya da cerrahi işlemler sonrası oluşuyor. Keloid rahatsızlığının görüntüsü ise pembe, kırmızı ya da ten renginde düzensiz yumru görünümde sert ve elastik kıvamlı olabiliyor.

26.08.2021

Coniler evlerine dönerken...

ABD’nin Afganistan özel temsilcisi Zalmay Halilzad’in El Cezire’ye verdiği mülakatı izlerken (pazar gecesi) insan düşünmeden edemiyor: Afganistan’da hem de 20 yıldır asker bulunduran ABD ve koalisyon güçlerinin, etnik ve mezhepsel olarak bölünmüşlük içindeki ülkede ulusal bütünlüğü, huzuru ve barışı sağlayamadığı gibi, şimdi de ülkeyi terk etmek zorunda kaldığı bir gerçek!

20.07.2021