EKSTRA
MENÜ

Meme Ameliyatı

Meme Ameliyatı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Meme Ameliyatı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 770 Meme Ameliyatı haberi bulunmuştur.

Meme Ameliyatı Haberleri

Meme Estetiği Emzirmeye Engel mi

Meme Estetiği Emzirmeye Engel mi?

Meme estetiği ile ilgili bilgiler veren Prof. Dr. Ayşin Karasoy Yeşilada, “Emzirme açısından protezin kas altına veya üstüne yerleştirilmesinin etkisi bulunmamaktadır. Dünyada meme estetiğinde yeni jenerasyon protezler biçimini her pozisyonda koruyarak protez dış kılıfı zarar görse bile içindeki silikonun vücut dokuları içine dağılmadığı protezler olarak üretilmektedir” dedi.

Meme Büyütme Ameliyatında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Meme Büyütme Ameliyatında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göğüs güzelliğine verilen önem yüzyıllar öncesinden günümüze kadar uzanmaktadır. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Doç. Dr. Karaca Başaran konu ile ilgili bilgiler verdi.

Meme kanseri sonrası meme onarımı neden önemli

Meme kanseri sonrası meme onarımı neden önemli?

Meme dokusu dişiliğin, üretkenliğin, anneliğin ve cinselliğin bir simgesi. Bu dokunun en korkulan hastalığı ise elbette meme kanseri. Meme kanseri giderek artış göstermekte ve özellikle Batılı toplumlarda her sekiz kadından birinde hayatının herhangi bir döneminde ortaya çıkmakta. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof Dr Reha Yavuzer, meme kanseri ameliyatı olan hastaların göğüs bölgesinde yaşadıkları deformasyonu meme rekonstrüksiyonu ameliyatları ile memeyi tekrar yaparak düzelttiklerini anlattı.

14.10.2020Sağlık
Meme Estetiği Konusunda Doğru Bilinen 7 Yanlış

Meme Estetiği Konusunda Doğru Bilinen 7 Yanlış

Estetik meme ameliyatı olan kadınların sayısı giderek artıyor. Her kadını ilgilendiren meme estetiği ameliyatlarıyla ilgili Plastik, Rekonstrüktif  ve Estetik Cerrah Op. Dr. Özgür Hürkal doğru bilinen yanlışları anlatıyor...

Meme Kanseriyle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Meme Kanseriyle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Her yıl dünyada yaklaşık 2 milyon, Türkiye’de ise 20-25 bin kadına meme kanseri teşhisi konuluyor. Ülkemizde yaşamı boyunca her 22-23 kadından birinde meme kanseri görülüyor ve 6 meme kanseri hastasından birinin 40 yaşın altında olduğu gözlemleniyor. Bununla birlikte her 100 meme kanseri hastasından birinin de erkek olduğu biliniyor.

Onkoloji ve Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Fatih Aydoğan, meme kanseri ile ilgili toplumda doğru bilinen çok sayıda yanlış olduğunu belirterek, meme kanseriyle ilgili doğru bilinen 10 yanlışı açıkladı.

En Popüler Meme Estetik Uygulamaları

En Popüler Meme Estetik Uygulamaları

En popüler meme cerrahisi prosedürleri meme büyütme ve meme dikleştirmedir. Her iki operasyon aynı vücut bölgesine yönelik yapılsa da kendilerine spesifik amaçları ve sonuçları vardır. Plastik,Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Doç. Dr. Karaca Başaran meme estetikleri hakkında bilgiler verdi.

25.09.2020Kişisel Bakım
Meme Büyütme İşlemlerinde Nelere Dikkat Edilmeli

Meme Büyütme İşlemlerinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Göğüs güzelliğine verilen önem yüzyıllar öncesinden günümüze kadar uzanmaktadır. Dişiliğin sembolu olan göğüsler, birçok faktöre bağlı olarak deformasyona uğrayabilir ya da genetik veya hormonal nedenlerden dolayı gelişimini tamamlayamayabilir. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Doç. Dr. Karaca Başaran konu ile ilgili bilgiler verdi.

Meme estetiği hangi durumlarda gereklidir

Meme estetiği hangi durumlarda gereklidir?

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Op. Dr. İlsun Aka, estetik cerrahinin sunduğu imkanlarla hayal edilen göğüslere sahip olmanın mümkün olduğunu belirterek, yapılan operasyonlar hakkında detaylı bilgi verdi.

27.03.2020Sağlık
Genel cerrahi nedir Genel cerrahi neye ve hangi hastalıklara bakar

Genel cerrahi nedir? Genel cerrahi neye ve hangi hastalıklara bakar?

Genel cerrahi, vücut içerisinde yerel ve sistemik problemlerin cerrahi metotlar ile tedavisiyle ilgilenir. Bununla beraber yaralanmaya endokrin ve metabolik yanıt, yara iyileşmesi gibi genel prensip konularını içeren, gelişimleri bakımından birçok cerrahi ve ana tıp dalını etkileyen teknik disiplin şeklinde tanımlanabilir. Genel Cerrahi nedir? Hangi hastalıklara bakar?

9.03.2020Sağlık
Meme küçültme ameliyatının alternatifi var mıdır

Meme küçültme ameliyatının alternatifi var mıdır?

Meme büyüklüğü, estetik görünümünün haricinde birçok sağlık problemine neden oluyor. Normal meme büyüklüğüne sahip kişilerin kilo alımına bağlı olarak ekstra büyümesi bel ve sırt ağrılarına, omuzlarda sütyen askılarına bağlı yaralar ve meme altında pişik benzeri tabloların görülmesine neden olur. Peki, meme küçültme ameliyatı nasıl yapılır? Meme küçültmesi için ameliyattan başka alternatif var mıdır? Estetik Plastik Ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Diren Çelik, meme küçültme ameliyatları hakkında merak edilen soruları yanıtlıyor.

9.01.2020Sağlık
Meme Estetiği İle İlgili Bilmeniz Gerkenler

Meme Estetiği İle İlgili Bilmeniz Gerkenler

Hızla gelişen teknolojinin yansımalarını gördüğümüz plastik cerrahide bu gelişmelerden en çok faydalanan operasyonlardan birisi de meme implant işlemleri. Gelişen görüntülü teknolojilerle ameliyat sonrasında nasıl bir değişiklik olacağını gören hasta, aynı zamanda yeni nesil implantlar sayesinde çok konforlu bir süreç geçirebiliyor.

Estetik Alanında 2018 Yılında Çok Arananlar

Estetik Alanında 2018 Yılında Çok Arananlar!

Google, 2018 yılında insanların en çok merak ettiği konuları her sene olduğu gibi açıkladı. Estetik Cerrah Serdar Bora Bayraktaroğlu da bu alandaki verileri yorumladı.

Başarısız meme küçültme ameliyatı yapan doktora Yargıtay şoku

Başarısız meme küçültme ameliyatı yapan doktora Yargıtay şoku!

Başarısız meme küçültme ameliyatı yapan doktor ve bağlı bulunduğu hastanenin tazminat ödemesinin yolu açıldı. A. T., meme küçültme ameliyatı için Kadıköy’deki bir hastaneye gitti. Ameliyatı doktor İ.A. yaptı. Ancak ameliyat başarısız geçti. Sol memesinde renk değişimi ve his kaybı yaşayan A. T. bir kaç kez operasyon geçirmek durumunda kaldı. A. T.’nin kasığından iki kez alınan parça meme zeminine konuldu. Bir seferinde kasıktan alınan parçayı yere düşüren doktor, alınan parçanın üzerine bastı. A.T.’nin maddi tazminat talebini yerel mahkeme geri çevirdi. Ancak Yargıtay, verilen kararın hatalı olduğuna hükmederek bozdu.

17.12.2018Gündem
İstanbul’dan kopamadılar

İstanbul’dan kopamadılar

Sezon başında Galatasaray’dan Suudi Arabistan’ın El-Hilâl takımına transfer olan Bafetimbi Gomis ile Fenerbahçe’den yine Suudi Arabistan takımı olan Al Ahli’ye giden Josef De Souza, lig tatilini fırsat bilip İstanbul’a döndü.

14.11.2018Magazin
Murat Dalkılıç ile çoğu oyuncunun yaşadığını yaşadık

Murat Dalkılıç ile çoğu oyuncunun yaşadığını yaşadık!

Oyunculuğa “Hayat Bazen Tatlıdır” dizisiyle adım atan Melis Sezen, şu sıralar “Dünya Hali” ile seyirci karşısında. Bu filmle birlikte adı rol arkadaşı Murat Dalkılıç ile anılmaya başlanan Sezen, dedikodulara tepkili: “Murat’la aramızda hiçbir şey yok.”

14.11.2018Magazin
Talihsiz kaza... Usta oyuncu bacağını kırdı

Talihsiz kaza... Usta oyuncu bacağını kırdı!

CUMHURBAŞKANLIĞI bünyesinde yer alan Kültür Sanat Politikaları Kurulu’nda görevlendirilen Hülya Koçyiğit ayağını kırdı.

14.11.2018Magazin
Gerçek Selimiyede ortaya çıktı

Gerçek Selimiye'de ortaya çıktı

Oyuncu çift Kenan İmirzalıoğlu ve Sinem Kobal hakkındaki gerçek Selimiye'de ortaya çıktı.

13.11.2018Magazin
LÖSEV’e Fulya Zenginer’den illüstrasyon desteği

LÖSEV’e Fulya Zenginer’den illüstrasyon desteği

Usta yönetmen Ertem Eğilmez imzalı lösemili bir çocuğun hikayesinin konu edildiği 'Canım Kardeşim' isimli sinema filmi, kuruluşunun 20. yılını kutlayan LÖSEV tarafından sonu değiştirilerek kısa film haline getirildi.

13.11.2018Televizyon
Tipi’ye yoğun ilgi

Tipi’ye yoğun ilgi

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Tipi’yi canlandıran ünlü oyuncu Savaş Özdemir katıldığı bir Tv programı sırasında Eminönü’nde yoğun ilgiyle karşılaştı.

13.11.2018Televizyon
Evinde düşen yönetmen Tunç Başaran, korkuttu

Evinde düşen yönetmen Tunç Başaran, korkuttu

BALIKESİRin Bandırma ilçesinde evinde fenalaşıp düşen yönetmen Tunç Başaran (78), hastaneye kaldırıldı. Başaran’ın böbreklerindeki rahatsızlık nedeniyle dengesizlik yaşayarak düştüğü bildirildi.

13.11.2018Magazin
Manaf okurlarıyla buluşuyor

Manaf okurlarıyla buluşuyor

Yazar Akif Manaf, İstanbul Tüyap Kitap Fuarı’nda yeni eseri “Şiddet Psikolojisi” ile okurlarıyla buluşacak.

13.11.2018Keyif
Hızzamanyaşamİstanbul resimleri

"Hızzamanyaşamİstanbul" resimleri

Ressam İbrahim Tayfur'un, dünyanın en eski ve en güzel kentlerinden biri olan İstanbul'un yaşantısından izler taşıyan çalışmaları 28 Kasım tarihine kadar Galeri Girgin'de sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

13.11.2018Keyif
Önceliğim oyunculuk

Önceliğim oyunculuk

‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ dizisinde rol alan Cansu Melis Karakuş, önceki gün Bebek’te görüntülendi.

13.11.2018Televizyon
Aksiyon akşamı

Aksiyon akşamı

Jason Statham ve Jessica Alba’nın başrollerini paylaştığı “Mekanik 2: Suikast”, bu akşam Kanal D’de yayınlanacak.

13.11.2018Televizyon
Meme Ameliyatı Sonrası Yapılması Gerekenler | Doktor Bu Ne

Meme Ameliyatı Sonrası Yapılması Gerekenler | Doktor Bu Ne

Op. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu cevapladı; Meme Ameliyatı Sonrası Yapılması Gerekenler nedir?

Hamlet Collage 22. İstanbul Tiyatro Festivalinde

"Hamlet Collage" 22. İstanbul Tiyatro Festivali'nde

Kanadalı tiyatro ve sinema yönetmeni Robert Lepage'ın uyarladığı "Hamlet Collage", 22. İstanbul Tiyatro Festivali'nde sanatseverlerle buluşacak.

12.11.2018Keyif
Aynı televizyondaki gibisin lafı beni mutlu ediyor

Aynı televizyondaki gibisin lafı beni mutlu ediyor

Pantene Altın Kelebek Ödülleri, Pantene ve Hürriyet Grubu işbirliğiyle bu yıl 45’inci kez düzenlenecek. Törenin merakla beklenen “Pantene Yıldızı Parlayanlar” kategorisinin kazananlarından biri de Aslı Bekiroğlu. “Jet Sosyete”nin Melike’si Bekiroğlu, hem sosyal medyadan oyunculuğa uzanan hikayesini hem de yeni projelerini anlattı.

10.11.2018Magazin
Genç bir kız kendi hikayesini yeniden yazarsa...

Genç bir kız kendi hikayesini yeniden yazarsa...

Beşikte Durduğu Gibi Durmuyor, kitabıyla adını duyuran Dicle Keskinoğlu, yeni romanında bu kez bir genç kızın isyan ve arayışlarını anlatıyor.

8.11.2018Keyif
Kara Hafta bu yıl Mike Hammer anısına

Kara Hafta bu yıl Mike Hammer anısına

Polisiye edebiyat yazarları ile okurlarını bir araya getirecek olan Kara Hafta bu yıl dördüncü kez gerçekleşiyor. 23 ile 24 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek olan etkinlikte bu kez Mike Hammer rüzgarı esecek.

7.11.2018Keyif
Soygun parasıyla meme ameliyatı

Soygun parasıyla meme ameliyatı

İstanbul’da nisan ayında Beşiktaş, Üsküdar ve Beykoz’da lüks sitelerdeki bazı villalar soyuldu. Peş peşe yaşanan soygunların ardından Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri çalışma başlattı. Hırsızlık yapılan sitelerdeki kamera görüntülerinden geçmişte hırsızlıktan kaydı olan, elebaşılığını M.A.A.’nın, yardımcılığını da R.K.’nın yaptığı çeteye ulaşıldı.

13.08.2018Gündem
Robotik cerrahi ile meme kanserinden iz kalmayacak

Robotik cerrahi ile meme kanserinden iz kalmayacak!

Teknolojideki hızlı gelişmeye hekimlerin tecrübesi de eklenince günümüzde pek çok hastalığın tedavisi mucize olmaktan çıkıyor. Öyle ki artık uygulanan cerrahi yöntemden ‘iz’ de kalmayacak! Türkiye’de ilk kez Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Cihan Uras tarafından yapılan ‘robotik cerrahi ile mastektomi’ ameliyatı sayesinde meme kanseri ameliyatının izlerinden eser kalmayacak!

2.08.2018Sağlık
Bu amazonlar çok cephede savaşıyor

Bu amazonlar çok cephede savaşıyor

Tüm kanser türlerinde olduğu gibi meme kanserinde de erken tanı elbette bir avantaj. Ancak metastatik (diğer organlara sıçramış) meme kanserinde de her şey bitmiyor. 7 yıl önce metastatik meme tanısı alan, 4 kez de kanseri nükseden Canan Perdahlı başkanlığını yaptığı Metastatik Meme Kanseri Derneği (METAMAZON) ile hastalara ilham ve destek veriyor.

25.10.2017Gündem
Tatil dönemi ameliyat olmak için en ideal mevsim

Tatil dönemi ameliyat olmak için en ideal mevsim

Araştırmalar yazın ameliyat olmanın sanılanın aksine daha uygun olduğunu belirtiyor. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu, iş stresinin ya da aile sorumluluklarının olmadığı dönemlerdeki ameliyat ve dinlenme sürecinin hastalar üzerinde daha başarılı olduğunu ifade ediyor.

25.05.2017Sağlık

Yazar Sonuçları

Meme küçültme zamanı

Sonbaharda özellikle tercih edilen estetik ameliyatlardan biri de meme küçültmedir. Ameliyatın temel amacı omuzlardaki fazla yükü alma ve kişiye düzgün postür vermektir.

21.09.2020

Göğüs estetiği sonrası iyileşme süreci

Göğüs ameliyatından sonra iyileşme sürecini zahmetsiz geçirmek dikkat edilmesi gereken birçok kriter var.

16.09.2020

Merhaba yeni yaşım

Bir süredir güzel hayat enerjisi olan, güzel düşünceleriyle çevrelerine pozitif düşünce aşılayan kişileri “İyi yaşam reçeteleri” başlığıyla köşemde konuk etmeye başlamıştım. Ayda bir defa yer verdiğim bu konukluklara kısacık bir ara verip bugün sizlere “47 yaşına merhaba” diyen kendimi yazmak istedim.

14.09.2020

Doğal ve dolgun göğüslere sahip olabilirsiniz

Meme ameliyatları günümüzde en çok tercih edilen estetik cerrahi işlemidir. Meme ameliyatları içerisinde ise en sık meme büyütme operasyonu gerçekleştirilmektedir.

6.08.2020

Meme asimetrisi estetiği nasıl yapılır?

Aslında her göğüs asimetriktir. Ancak bazı kişilerde bu durum ilk bakışta dışarıdan belli olacak belirgindir. Asimetrik meme göğüs şeklinin, boyutunun ve meme başı pozisyonunun diğer memeye göre farklı olmasıdır. Bu durum kalıtım, hamilelik, kilo alıp verme, yaşlanma, jinekomasti, emzirme ya da menopoz gibi farklı nedenler ile ortaya çıkabilir.

10.02.2020

Göğüs estetiğinden beklentiler neler?

Doğuştan küçük göğüslü kadınlardan çocuk doğumuna kadar vücutlarında bitmek bilmeyen değişikliklerin yanı sıra sorunlara bir de menopoz eklenince her yaştan kadın göğüs estetiğine karar verebiliyor. Orta yaş kadınlarının göğüs büyütme nedenleri daha genç olan kadınlarınkinden farklıdır.

13.06.2019

Meme Estetiğinden Neler Beklenmelidir?

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, hastaların meme estetiği hakkında yeterli bilgiye sahip olmasının operasyonun başarısındaki önemini anlattı.

8.04.2019
Östrojenli gıdalar iri göğüslere neden oluyor

Östrojenli gıdalar iri göğüslere neden oluyor

Kalorili ve östrojen katkılı gıdalar, kadınlarda östrojen düzeyinde artış, dolayısıyla fazla kilo ve meme dokusunun artarak büyümesine neden oluyor. Kolesterolden sentezlenen östrojen hormonunun uzun süreli yüksek seyri ve büyüyen göğüsler meme kanseri riskini tetikleyebiliyor. Meme küçültme ameliyatı, irileşen ve birçok sağlık sorununa davetiye çıkaran büyük göğüslerin dokuları azaltılarak, olası sağlık sorunlarına karşı estetik bir çözüm prosedürü olarak uygulanmaktadır.

14.03.2019

Meme büyütme estetiğinden beklentiler nelerdir?

Ameliyat sonrası meme şeklinin oturması ne kadar sürer?

12.02.2019
Hafızalı silikon, 2019 meme estetiği trendine damga vuracak

Hafızalı silikon, 2019 meme estetiği trendine damga vuracak

Kadınların 2018 yılında en çok tercih ettiği estetik operasyonlar arasında yer alan göğüs estetiği, yaklaşan 2019’un da popüler estetik uygulamalarından biri olacak.

11.12.2018

Göğüs büyütme estetiği hangi durumlarda yapılır?

Göğüs büyütme estetiği, tüm dünyada geniş bir yaş aralığı arasında oldukça popüler bir estetik operasyon türüdür. Birçok kadın göğüs boyutunu artırmak ya da daha dolgun bir şekil elde etmek için göğüs büyütme estetiği olmayı tercih eder. Estetik cerrahi bu süreci kişiye özel planlanması, hem ideal bir boyuta hem de şekle sokmak için çok sayıda seçenek sunar.

19.11.2018
Meme büyütme ameliyatı ile ilgili her şey

Meme büyütme ameliyatı ile ilgili her şey

Kadınlar, burun şeklinin ardından en çok göğüs ölçülerinin küçüklüğünden yakınmaktadırlar. Haksız da değiller, çünkü göğüs ölçüsünün vücutla uyumlu hacimde olması kadınlık algısını, izlenimini tamamlayan ya da eksik gösteren hatlardır.

2.11.2018