EKSTRA
MENÜ

Kişilik Özellikleri

Kişilik Özellikleri haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kişilik Özellikleri hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.662 Kişilik Özellikleri haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kişilik Özellikleri Haberleri

O artık ergen Kurallar, sınırlar ve sorumluluk...

O artık ergen! Kurallar, sınırlar ve sorumluluk...

Bir buçuk yıl süren uzun bir aradan sonra okulların yüz yüze eğitime geçmesi ile birlikte okul-aile ve öğrencinin yeniden bir araya geldiği, heyecan veren bir uyum sürecini geride bıraktık. Uzaktan eğitim süreci ile birlikte aile-okul ve öğrenci üçgeni içinde farklılaşan sorumluluklar oldu. Özel Ata Koleji Ortaokulu Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Servisi, psikososyal uyumu sağladığımız bu günlerde aile olarak ergenlik dönemindeki çocuklarımızın sorumluluk duygusunun gelişimine sağlayacağımız katkılar ve onların akademik-sosyal ve duygusal gelişimini hızlandıracak faktörler hakkında bilgi verdi.

1.10.2021Eğitim
31 Ağustos hangi burç ve burcu ne 31 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

31 Ağustos hangi burç ve burcu ne? 31 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astroloji birçok kişinin ilgisini çeken konulardan birisidir. Burçlar kuşağında yer alan on iki burç ise kişilerin doğdukları tarih aralığına göre belirlenmektedir. İnsanların kişilik özellikleri ile ilgili de birçok bilgi vermektedir. 31 Ağustos hangi burç ve burcu ne? 31 Ağustos tarih de bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.09.2021Burçlar
26 Ekim hangi burç ve burcu ne 26 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

26 Ekim hangi burç ve burcu ne? 26 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astroloji de bulunan burçlar kişilik özellikleri hakkında birçok bilgi vermektedir. Bu yüzden ise insanlar burçlarını ve burçlarının özelliklerini öğrenmek istemektedirler. 26 Ekim hangi burç ve burcu ne? 26 Ekim tarih de bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.

15.09.2021Burçlar
22 Eylül hangi burç ve burcu ne 22 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

22 Eylül hangi burç ve burcu ne? 22 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar insanların gelecekleri ve kişisel özellikleri ile ilgili bilgi vermektedir. Bu nedenle pek çok insan burçlara ilgi duymaktadır. Astroloji günümüzde hala gelişmekte olan bilim dallarından bir tanesidir. 22 Eylül hangi burç ve burcu ne? 22 Eylül tarihte bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, tüm detaylar.

15.09.2021Burçlar
19 Ekim hangi burç ve burcu ne 19 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

19 Ekim hangi burç ve burcu ne? 19 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar insanların doğum tarihlerine göre değişkenlik gösterir. Geçmişten beri burç konusu insanların ilgisini çekmiştir. Konu ile ilgili sürekli araştırmalar yapılmaktadır. 19 Ekim hangi burç ve burcu ne? 19 Ekim tarihte bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.

15.09.2021Burçlar
10 Ağustos hangi burç ve burcu ne 10 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

10 Ağustos hangi burç ve burcu ne? 10 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astrolojinin en önemli konularından birisi de burçlar olarak bilinmektedir. Kişinin doğduğu tarih aralığına göre burçları belirlenir. Burçlar ise insanın kişilik özellikleri hakkında birçok ipucu vermektedir. 10 Ağustos hangi burç ve burcu ne? 10 Ağustos tarih de bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

14.09.2021Burçlar
9 Eylül hangi burç ve burcu ne 9 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

9 Eylül hangi burç ve burcu ne? 9 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

İnsanların burçları, kişilik özellikleri hakkında birçok bilgi vermektedir. Buna bağlı olarak da insanlar hem kendi burçlarını hem de çevrelerinde bulunan insanların burçlarını öğrenmek istemektedir. 9 Eylül hangi burç ve burcu ne? 9 Eylül tarih de bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

14.09.2021Burçlar
29 Nisan hangi burç ve burcu ne 29 Nisan tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

29 Nisan hangi burç ve burcu ne? 29 Nisan tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astroloji pek çok insanın ilgi alanındadır. Çünkü burçlar insanların karakterleri ve kişilikleri ile ilgili bilgiler vermektedir. Bu sayede kişiler hem kendileri hem de çevrelerindeki insanların kişilik özellikleri ile ilgili bilgi sahibi olabilmektedirler. 29 Nisan hangi burç ve burcu ne? 29 Nisan tarihte bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, tüm detaylar.

13.09.2021Burçlar
29 Mayıs hangi burç ve burcu ne 29 Mayıs tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

29 Mayıs hangi burç ve burcu ne? 29 Mayıs tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Doğum günleri birçok insan için oldukça değerli günlerdir. Her insanın karakterine etkisi olduğu düşünülen burçlar belirlenmiştir. 29 Mayıs hangi burçtur? 29 Mayıs günü dünyaya gelenler hangi burca sahip oluyor? 29 Mayıs gününde doğanların özellikleri nelerdir? 29 Mayıs gününün yükseleni nedir? 29 Mayıs günü dünyaya gelen Türk ünlüler, futbolcular, anime karakterleri kimlerdir? İşte tüm detaylar.

13.09.2021Burçlar
27 Nisan hangi burç ve burcu ne 27 Nisan tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

27 Nisan hangi burç ve burcu ne? 27 Nisan tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar kuşağına göre on iki farklı burç bulunmaktadır. İnsanlar sevdikleri kişilerin burçlarını veya kendi burçlarını öğrenmek isterler. Bu şekilde de burçların kişilik özellikleri hakkında da bilgi edinilebilir. 27 Nisan hangi burç ve burcu ne? 27 Nisan tarihin de bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.09.2021Burçlar
24 Nisan hangi burç ve burcu ne 24 Nisan tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

24 Nisan hangi burç ve burcu ne? 24 Nisan tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar insanların kişilik özellikleri hakkında birçok ipucu vermektedir. Buna bağlı olarak da insanlar hem kendi burçlarını hem de çevresinde bulunan insanların burçlarını öğrenmek istemektedir. 24 Nisan hangi burç ve burcu ne? 24 Nisan tarihin de bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.09.2021Burçlar
20 Mayıs hangi burç ve burcu ne 20 Mayıs tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

20 Mayıs hangi burç ve burcu ne? 20 Mayıs tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar insanların kişilik özellikleri hakkında bir takım bilgiler veren bir gök bilimidir. Astroloji de burçlar oldukça önemli bir yere sahiptir. 20 Mayıs hangi burç ve burcu ne? 20 Mayıs tarih de bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.09.2021Burçlar
16 Temmuz hangi burç ve burcu ne 16 Temmuz tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

16 Temmuz hangi burç ve burcu ne? 16 Temmuz tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar kişilik özellikleri ile ilgili olarak bilgi vermektedir. Buna bağlı olarak da insanlar burçlarını öğrenmek isteyebilir. 16 Temmuz hangi burç ve burcu ne? 16 Temmuz tarih de bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? 16 Temmuz tarihinde doğan kişilerin hangi burç olduğunu detayları ile derledik.

12.09.2021Burçlar
14 Temmuz hangi burç ve burcu ne 14 Temmuz tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

14 Temmuz hangi burç ve burcu ne? 14 Temmuz tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

İnsanlar tarih boyunca gezegenlerin hareketleri ile ilgilenerek bu hareketlerden anlam çıkarmışlardır. Gezegenlerin hareketleri ile ilgili çıkarımlarda bulunan bilim dalı astroloji olarak isimlendirilir. Astroloji bilimine her geçen gün ilgi daha da artmaktadır. 14 Temmuz hangi burç ve burcu ne? 14 Temmuz tarihte bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

12.09.2021Burçlar
Muharrem İnce 5 ay hapis cezasına çarptırıldı

Muharrem İnce 5 ay hapis cezasına çarptırıldı

Silivri'de Ergenekon davalarını izlerken jandarma personelini ittiği iddiasıyla hakkında "Kamu görevlisine karşı görevini yaptırmamak için direnme" suçundan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 5 ay hapis cezasına çarptırıldı. İnce'nin duruşmadaki tutum ve davranışlarını dikkate alan mahkeme, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

8.09.2021Gündem
3 Mayıs hangi burç ve burcu ne 3 Mayıs tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

3 Mayıs hangi burç ve burcu ne? 3 Mayıs tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

İnsanlık tarihi kadar eskilere uzanan gökyüzündeki yıldızları, gezegenleri keşfetme isteği ve bu cisimlerin dizilimleri başta olmak üzere çeşitli hareketlerinden varsayımlar çıkarma astroloji ile daha da gün yüzüne çıkmıştır. Bilinmeyene duyulan merak ve öğrenme isteği insanları burçların dünyasına doğru keyifli bir yolculuğa çıkmaktan alıkoyamamıştır. İnsanlar doğum tarihlerine bağlı olarak hangi burçtan olduklarını kolaylıkla öğrenebilmektedir. Öyleyse araştıranlara özel 3 Mayıs hangi burç ve burcu ne? 3 Mayıs tarihte bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özelliklerini detayları ile derledik.

8.09.2021Burçlar
28 Şubat hangi burç ve burcu ne 28 Şubat tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

28 Şubat hangi burç ve burcu ne? 28 Şubat tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Günümüzde pek çok kişi hangi burca ve hangi yükselen burcuna sahip olduğunu merak ediyor. Burçlar için kişilerin doğum günleri baz alınırken yükselen burçlarını bulmak için ise, doğum saatini de bilmek gerekir. Bu tarihlerden bir tanesi de 28 Şubat’tır. 28 Şubat hangi burç ve burcu ne? Tüm detayları ile derledik.

7.09.2021Burçlar
16 Şubat hangi burç ve burcu ne 16 Şubat tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

16 Şubat hangi burç ve burcu ne? 16 Şubat tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Her ay da iki farklı burç yer almaktadır. Kişiler hem kendi burçlarını hem de sevdiklerinin burçlarını öğrenmek istemektedir. Bu şekilde kişisel özellikleri hakkında çıkarımlarda bulunmak da mümkün olmaktadır. 16 Şubat hangi burç ve burcu ne? 16 Şubat tarihinde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

6.09.2021Burçlar
15 Ocak hangi burç ve burcu ne 15 Ocak tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

15 Ocak hangi burç ve burcu ne? 15 Ocak tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astrolojide burçlar kişilerin doğum tarihleri ile öğrenilebilir. Kişilerin hangi günde ve hangi ayda doğduklarına göre belirlenen burçlar, insanların kişilik özellikleri ile ilgili birçok ipucu vermektedir. 15 Ocak hangi burç ve burcu ne? 15 Ocak tarihin de bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

6.09.2021Burçlar
12 Şubat hangi burç ve burcu ne 12 Şubat tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

12 Şubat hangi burç ve burcu ne? 12 Şubat tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar kuşağında on iki farklı burç bulunmaktadır. Kişilerin doğdukları gün ve ay ise burçların belirlenmesinde rol oynamaktadır. Burçlar, insanların kişilik özellikleri ile ilgili olarak birçok konuda ipucu vermektedir. 12 Şubat hangi burç ve burcu ne? 12 Şubat tarihin de bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, tüm detaylar.

6.09.2021Burçlar
9 Nisan hangi burç ve burcu ne 9 Nisan tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

9 Nisan hangi burç ve burcu ne? 9 Nisan tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçların insanların karakter özellikleri hakkında bilgiler verdiğini söylemek mümkündür. Kişilerin doğum tarihlerine göre belirlenen burçlar hakkında siz de kendi burcunuzun ve sevdiklerinizin burcuna dair bilgi edinmek isteyebilirsiniz. 9 Nisan hangi burç ve burcu ne? 9 Nisan tarihin de bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.

2.09.2021Burçlar
5 Şubat hangi burç ve burcu ne 5 Şubat tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

5 Şubat hangi burç ve burcu ne? 5 Şubat tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçların, insanların kişilik özellikleri üzerinde birçok etkiye sahip olduğunu söylemek mümkündür. 5 Şubat hangi burç ve burcu ne? 5 Şubat tarihin de bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, 5 Şubat tarihi ile ilgili merak edilen tüm detaylar.

1.09.2021Burçlar
4 Mart hangi burç ve burcu ne 4 Mart tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

4 Mart hangi burç ve burcu ne? 4 Mart tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar her zaman insanlar tarafından ilgi görmüş bir bilim dalıdır. Popüler olması gelişmesinde olumlu etki etmiştir. Pek çok insan burcunu merak etmektedir. 4 Mart tarihinde doğan kişiler de hangi burç olduklarını merak etmektedirler. 4 Mart hangi burç ve burcu ne? 4 Mart tarihte bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

1.09.2021Burçlar
Anlıyorum ama konuşamıyorum” cümlesi doğru mu

"Anlıyorum ama konuşamıyorum” cümlesi doğru mu?

“Anne, babam küpüthanede mi?” / “Baba, benden bu oyuncağı al.”Yukarıdaki ifadeler 3 yaşındaki kızıma ait. Hem bir bilim insanı hem de meraklı bir baba olarak kızımın dil gelişimini yakından takip ediyorum. 19’uncu yüzyılın ilk yarısında yaptığı sayısız deneyle çocuklarda dil edinim sürecini inceleyen ilk bilim insanı, felsefeci Dietrich Tiedemann kadar sistematik bir şekilde araştırmasam da bu gözlemler bana pek çok veri sunuyor.

30.08.2021Eğitim
İkizler Burcu Gezegeni

İkizler Burcu Gezegeni

Burçlar insanların kişilik özellikleriyle ilgili birçok ipucu vermektedir. Burçların öğrenilmesi için ise kişilerin doğum tarihlerinin ay ve gün olarak bilinmesi gerekmektedir. Burçların bir takım özellikleri bulunmaktadır. Her burcun etkilendiği gezegende farklılık göstermektedir. İkizler burcu gezegeni nedir? İşte, merak edilen tüm detayları derledik.

11.08.2021Burçlar
Boğa Burcu Gezegeni

Boğa Burcu Gezegeni

Astrolojik bakımdan her bir burcun yöneticisi ve güçlü olan bir gök cismi bulunmaktadır. Bu gezegenlerin burçlara olan etkileri ise son derece büyüktür. Burç sahipleri bu nedenler burcunun hangi gezegen tarafından yönetildiğini ve bu gezegenin burcuna çeşitli yönlerden olan etkilerini merak ederek bu konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak istemektedir. Bu burçlardan birisi de toprak grubunun önemli burçlardan Boğa’dır. Peki, Boğa burcu gezegeni nedir? Boğa burcu gezegeninin etkileri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

11.08.2021Burçlar
Gölge oyunu nedir, nasıl oynanır Gölge oyunu karakterleri ve şekilleri..

Gölge oyunu nedir, nasıl oynanır? Gölge oyunu karakterleri ve şekilleri..

Gölge oyunu tiyatro alanında geçen bir tiyatro terimidir. Gölge oyunu kelime öbeği Türkçe bir kelimedir. Türk edebiyatı alanında da tiyatro kategorisinde geçen geleneksel bir kavramdır. Gölge oyunu gölge teriminden esinlenilerek keşfedilmiştir. Gölge ise bir cismin ışığın olmayan bir alanında karanlık yansımasıdır. Buradan hareketle gölge oyunu yapılmaya başlanmıştır. Gölge oyunu nedir, nasıl oynanır, gölge oyunu karakterleri ve şekilleri nasıldır detayları ile derledik.

15.07.2021Araştırma
Lama Nedir, Nerede Yaşar Lamaların Tükürme Alışkanlıkları Ve Özellikleri..

Lama Nedir, Nerede Yaşar? Lamaların Tükürme Alışkanlıkları Ve Özellikleri..

Lama Fransızca kökenli bir kelimedir. Dilimizde de lama şekliyle yer almaktadır. Hayvan ailesinde yerini alan lama tarihte pek çok medeniyette yaşan standartlarını yükseltmek amacıyla kullanılmıştır. Elbette ki lama hayvanının türleri, alışkanlıkları, özellikleri, yaşadığı bölgeler bulunmaktadır. Sizler için bilgilendirici şekliyle detaylı olarak lama nedir, nerede yaşar, lama hayvanının tükürme alışkanlıkları ve özelliklerini derledik.

8.07.2021Araştırma
Scottish Fold Nedir İskoç Kedisi Özellikleri, Kişiliği Ve Bakımı Nasıldır

Scottish Fold Nedir? İskoç Kedisi Özellikleri, Kişiliği Ve Bakımı Nasıldır?

Scottish Fold kelime öbeği İskoç dilinden kat anlamına gelmektedir. Scottish Fold bir kedi ırkının ismidir. 1961 yılında İskoç'da William Ross ismindeki çiftçi tarafından keşfedilmiştir. Bu kedi ırkının ün kazanması ise 1966 yılında yaşanan olayla olmuştur. Kedi ırkının kulak kıkırdağında yer alan değişim nedeniyle kıvrık, içe doğru, küçük yapı oluşmuştur. Böylece ünlenip GCCF tarafından kayıt altına alınmıştır. Sizler için bilgilendirici şekliyle detaylı olarak Scottish Fold nedir, özellikler, kişiliği, bakımı hakkında konuları derledik.

24.06.2021Yaşam
Misk Kedisi Nedir Misk Kedisinin Özellikleri, Kişiliği Ve Bakımı Nasıldır

Misk Kedisi Nedir? Misk Kedisinin Özellikleri, Kişiliği Ve Bakımı Nasıldır?

Kediler, evcil ve vahşi türleri ile tabiatın en ilgi çekici ve renkli canlı türleridir. Özellikle evcil türleri günlük yaşantımızda her zaman yanımızda olmasını arzu ettiğimiz en güzel dostlarımızdır. Kedilerin pek çok türü olmakla birlikte bazı türleri hakkında insanlar daha az bilgi sahibi oldukları için onlara dair daha fazla araştırma yapılmaktadır. Bu türlerin başında misk kedileri geliyor. Bu gizemli ve merak uyandıran kedi türüne ilişkin Misk kedisi nedir? Misk kedisinin özellikleri, kişiliği ve bakımı nasıldır? İşte, tüm detaylar.

24.06.2021Yaşam
Benlik Nedir, Tipleri Nelerdir Benlik Kavramı Ne Zaman Oluşur

Benlik Nedir, Tipleri Nelerdir? Benlik Kavramı Ne Zaman Oluşur?

İnsanların duygu durumları ve kişilik sancıları arasında farklılıklar bulunmaktadır. Özellikle benlik kavramı da en merak edilen konulardan bir tanesidir. Benlik nedir, tipleri nelerdir? Benlik kavramı ne zaman oluşur? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

9.06.2021Araştırma
Kaside Nedir Türkçe Ve Edebiyatta Kullanılan Kasite Türleri Ve Örnekleri

Kaside Nedir? Türkçe Ve Edebiyatta Kullanılan Kasite Türleri Ve Örnekleri

Kasd kökünden türetilmiş olan kaside, dilimize Arapçadan geçmiştir. Günümüzde daha çok ''kast'' şeklinde kullanılan kelimenin ilk anlamı niyet ve gayedir. Belli bir amaç doğrultusunda yazıldığı için bu tür şiirlere bu ad verilmiştir. Divan şiirinde gazelden sonra en çok yazılan şiir türü kaside olmuştur. Türkçe ve Edebiyatta kullanılan kaside türleri nelerdir? Sizin için örnekleri ile birlikte derledik.

26.05.2021Araştırma
Son dakika haberi: Sıcak haberi Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi: PKKnın Suriye sorumlusu etkisiz hale getirildi

Son dakika haberi: Sıcak haberi Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi: PKK'nın Suriye sorumlusu etkisiz hale getirildi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası esnaf, çiftçi ve tüccara destek paketleri açıklarken, sıcak bir gelişmeyi de tüm Türkiye ile paylaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, PKK'nın Suriye sorumlusu Sofi Nurettin'in MİT operasyonuyla etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Öte yandan Murat Karayılan ile Halk Savunma Merkezi (HSM) Merkez Karargahı yürütmesinde yer alan teröristin, bugüne kadar örgütün askeri kanadında etkisiz hale getirilen en üst düzeydeki terörist olduğu belirtildi.

17.05.2021Gündem
İlişkilerde Mutluluk Nasıl Yakalanır

İlişkilerde Mutluluk Nasıl Yakalanır?

Konfüçyüs; “Mutluluk bir varış değil, bir yolculuktur. Pek çokları mutluluğu insandan daha yüksekte ararlar, bazıları da daha alçakta. Oysa mutluluk insanın boyu hizasındadır.” demiştir. Sözlükte mutluluk “bütün özlemlere eksiksiz ve sürekli olarak ulaşılmaktan duyulan kıvanç durumu” olarak tanımlanmıştır. Psikiyatrist/Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney mutluluk hakkında bilgi verdi.

17.05.2021Aşk
Vakıf üniversitesinden öğrencilere burs imkânı

Vakıf üniversitesinden öğrencilere burs imkânı

Altınbaş Üniversitesi, AU Inspire Future programı kapsamında tercihlerinde kendi üniversitesine yer vermeyi planlayan lise son sınıf ya da mezun aday öğrencilere tercih süreçleri öncesinde yetkinlikleri, kişilik özellikleri ve mesleki yönelimleri doğrultusunda burs imkânı sunacağını duyurdu.

12.04.2021Eğitim
Narsist (narsisizm) ne demek İşte narsist kişilik özellikleri

Narsist (narsisizm) ne demek? İşte narsist kişilik özellikleri

Narsisist kişiliğin altında, paradoksal olarak, derin bir kendine güvensizlik yatar. Nitekim bu kişiler çok alıngan, eleştiriye oldukça tahammülsüz insanlardır. Narsisistler övgüyle beslendikleri için, çok çalışırlar. Dolayısıyla hayatta başarı kazanma, iyi bir yere gelme ihtimalleri yüksektir. Narsisistler, genellikle narsisist olduklarını fark etmezler; söyleseniz de kabul etmezler; kabul etseler bile kolay kolay değiştiremezler.

25.03.2021Televizyon
Pandemi işveren ve çalışan ilişkisini nasıl etkiledi

Pandemi işveren ve çalışan ilişkisini nasıl etkiledi?

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını ülkemizde ilk olarak geçen yıl Mart ayında görüldü ve çalışma düzenimizi de etkiledi. Peki çalışma koşullarının değişmesine neden olan koronavirüs salgını işveren ve çalışan ilişkisini nasıl etkiledi? Konuyla ilgili merak edilenleri işin uzmanı anlattı.

17.03.2021Gündem
Ağzı Var Dili Yok ne demek Ağzı Var Dili Yok deyiminin anlamı ve cümle içinde örnek kullanımı (TDK)

Ağzı Var Dili Yok ne demek? Ağzı Var Dili Yok deyiminin anlamı ve cümle içinde örnek kullanımı (TDK)

Ağzı Var Dili Yok deyimi, sessiz, içine kapanık ve ketum kişileri tanımlamak için kullanılan bir deyimdir. Aynı deyim ile utangaç ve insanlarla iletişim kurmakta güçlük çeken insanların kişilik özellikleri de anlatılır. Ağzı Var Dili Yok deyiminin anlamı nedir? Sizin için örnek cümleler ile ayrıntılı bir şekilde derledik.

İhanete uğradıklarını hissediyorlar... Anneler karar verme yorgunluğu yaşıyor

İhanete uğradıklarını hissediyorlar... Anneler karar verme yorgunluğu yaşıyor

Çocuk bakımı, ev ve iş arasında sıkışan anneler pandemi sürecinde iyice zorlaşan koşullar sebebiyle ‘karar verme yorgunluğu’ yaşıyor. Birçoğu havlu atma noktasına geldi! Uzmanlar annelerin durumunun sadece tükenmişlik sendromuyla açıklanamayacağının altını çiziyor ve “Anneler ihanete uğramış hissediyor” diyor. Çocuk bakımı ve ev işlerinde sahada olmayan babalar, esneklik sağlamayan işverenler ve zayıf kalan toplumsal destek sistemleri başlıca sebepler. Annelerle ne yaşadıklarını konuştuk, uzmanlardan da konuyla ilgili öneriler aldık...

“Agorafobisi olan kişilerde anksiyete kaçınılmaz”

“Agorafobisi olan kişilerde anksiyete kaçınılmaz”

Alan korkusu olarak bilinen agorafobi sahibi bireylerde anksiyete sorununun kaçınılmaz olduğunu söyleyen Klinik Psikolog Dr. Hüseyin Ebadi, “Bireyin altı aydan fazla süren, korktuğu, anksiyete duyduğu alanın ne olduğunu kavraması çok önemli. Baş edilemeyen durumlarda mutlaka psikiyatrik ve psikolojik destek alması, hastalığın şiddetinin artmasını önlemesi için çeşitli terapi yöntemlerinden faydalanılması gerekir” dedi.

26.02.2021Sağlık
Aslı Özdemir  “Duygusal ihmal, istismarın sessiz bir türü”

Aslı Özdemir “Duygusal ihmal, istismarın sessiz bir türü”

Projemiz Hayat Derneği tarafından yürütülen “Geleceğe Dokunan Anneler Projesi”, “duygusal ihmal” konusuna anneler eliyle dikkat çekilmesi ve gelecek nesillerin güçlendirilmesini hedefliyor. Epsilon Yayınları’ndan çıkan “Geleceğe Dokunan Anneler” kitabı da duygusal ihmalin gelecekte yol açabileceği olumsuz davranış kalıplarını engellemeyi hedefliyor. Projemiz Hayat Derneği kurucusu Aslı Özdemir ile bir araya geldik ve çocukluktaki duygusal ihmali önlemede neler yapılması gerektiğini konuştuk.

11.02.2021Keyif
Ceylan hemşireyi bıçaklayan eski sevgiliye 14 yıl hapis

Ceylan hemşireyi bıçaklayan eski sevgiliye 14 yıl hapis

İSTANBUL, Beşiktaş’ta eski sevgilisi hemşire Ceylan G.’yi (29) dövdükten sonra gözaltına alınıp serbest bırakılan, ardından yolunu kestiği genç kadını tekrar dövüp, bıçaklayan kadın kuaförü Nazir Ilgın (26), ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan 14 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

6.02.2021Gündem
Yaşlandıkça insanların karakterleri nasıl değişiyor

Yaşlandıkça insanların karakterleri nasıl değişiyor?

Gazeteci Henry Trewhitt, gözlerini Başkan Ronald Reagan'a kararlıkla dikti ve "Sayın Başkan, birkaç haftadır düşündüğüm bir konuyu gündeme getirmek ve bunu da özellikle ulusal güvenlik açısından yapmak istiyorum" dedi. Takvimler, 1984 yılının Ekim ayını gösteriyordu. Bir dört yıl daha başkanlık görevini sürdürmek için kampanyasına devam eden Reagan, rakibiyle canlı tartışma programında karşı karşıya gelmişti.

21.01.2021Teknoloji
Ergenlerdeki davranış değişiklikleri bağımlılığa işaret edebilir

Ergenlerdeki davranış değişiklikleri bağımlılığa işaret edebilir

Alkol, sigara ya da madde bağımlılığında ergenlik döneminin önemli bir risk faktörü olduğunu belirten uzmanlar, ailelerin çocuklarını iyi gözlemlemesi gerektiğine dikkat çekiyor. Ailelerin çocuklarının madde kullanımını 2 yıl sonra fark edebildiğini vurgulayan uzmanlar, öfke kontrolünde zorluk, uyku düzeninde bozulma ve içe kapanma davranışlarına dikkat edilmesi gerektiğinin altını çiziyor. Bağımlılığın gelişmesinde aile tutumlarının da önemine işaret eden uzmanlar, erken yaşta alkol kullanımı durumunda alkol bağımlılığının çok daha hızlı geliştiğini söylüyor.

8. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Hz. Musa konu anlatımı

8. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Hz. Musa konu anlatımı

İsrailoğulları'na elçi olarak gönderilen Hz. Musa, Ulu'l Azm peygamberi arasında yer alır.. Hz. Muhammed, Hz. İsa ve Hz. Davut ile birlikte kendisine kitap indirilen dört peygamberden biridir. Firavun'a karşı mücadele vermiş ve Mısır halkını özgürlüğüne kavuşturmuştur. 8. sınıflar için Hz. Musa konusunu örnek ayetlerle açıkladık.

12.01.20218. SINIF
7. Sınıf İngilizce Personal Traits (Kişilik Özellikleri) konu anlatımı

7. Sınıf İngilizce Personal Traits (Kişilik Özellikleri) konu anlatımı

İngilizcede Personal Traits - Kişilik Özellikleri, Personal Adjectives ise Kişilik Sıfatları demektir. Bu sıfatlar, insanların karakteristik özelliklerini tanımlamak için kullanılır. Bazı sıfatlar ise insanların içinde bulunduğu ruh durumlarını belirtir. Örneğin Sad - Mutsuz / Happy ise Mutlu demektir. 7. sınıflar için İngilizce Personal Traits (Kişilik Özellikleri) konusunu örnek kelimeler ve cümlelerle anlattık.

7.01.20217. SINIF

Yazar Sonuçları

Okuldaki başarısızlığının sebebi görme bozukluğu olabilir

Anne-babalar bazen çocuklarının okul başarısındaki sorunların ‘anlama eksikliği’ne bağlı olduğuna dair yanılgıya kapılıyor. Ancak asıl sebep görme bozukluğu olabilir. Uzmanlar “Bir çocuğun öğrenmesinin çoğu görseldir, bu nedenle gelişimi görme yeteneğine bağlıdır” diyor.

2.10.2021

Bir katil zanlısının anatomisi: üst düzey cani

Türkiye, henüz hayatının baharında, çevresi tarafından ‘lükse düşkün ve nazik biri’ olarak tanınan 48 yaşındaki mühendis, emlak şirketi sahibi, 1 çocuk babası Mustafa Murat Ayhan tarafından vahşice katledilen Azra Gülendam Haytaoğlu cinayetini konuşuyor. Katil zanlısı, genç kızı boğarak öldürdüğünü sonra da banyoda 5 parçaya ayırarak cesetten kurtulmaya çalıştığını itiraf etti. Peki, nasıl bir insan gözünü bile kırpmadan böylesine canice bir cinayet işleyebilir? Cem Garipoğlu, Cemal Metin Avcı ve şimdi de Mustafa Murat Ayhan... Canilerin ortak bir portresi olabilir mi? Sordum.

5.08.2021

Vajinismus ve Disparoni

Cinsellik ve seks kavramları genellikle birbirine karıştırılır. Cinsellik denildiğinde çoğumuzun aklına seks gelir ama bu doğru bir tanım değildir. Çünkü, cinsellik, seksi de içine alan daha geniş bir kavramdır.

18.01.2021