EKSTRA
MENÜ

Çevre

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 111.894 haberi bulunmuştur.

Çevre Haberleri

Sürdürülebilir bir dünya ve temiz denizler için Garanti BBVA ve TURMEPA’dan, Mavi Nefes Projesi…

Sürdürülebilir bir dünya ve temiz denizler için Garanti BBVA ve TURMEPA’dan, Mavi Nefes Projesi…

İklim kriziyle mücadele ve sürdürülebilir bir dünya için çalışan Garanti BBVA, DenizTemiz Derneği/ TURMEPA iş birliğiyle deniz kirliliğini önlemek adına Marmara Denizi’nde atık yüzey temizliği ve bölge illerinde deniz temizliği konusunda farkındalık eğitimleri gerçekleştirmek amacıyla Mavi Nefes Projesi’ni hayata geçiriyor.

22.09.2021Hayat
Son dakika: Şilede fabrikada yangın paniği

Son dakika: Şile'de fabrikada yangın paniği

Şile'de elektrik malzemeleri üreten bir fabrikanın depo kısmında çıkan yangın, kontrol altına alındı. Yangın sırasında zaman zaman patlamalar da yaşandı.

22.09.2021Gündem
Emine Erdoğandan kadınlara sürdürülebilir dünya inşa edelim çağrısı

Emine Erdoğan'dan kadınlara "sürdürülebilir dünya inşa edelim" çağrısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, erkek egemen ve kar odaklı iş dünyasının, tabiata sadece kaynak olarak bakan hakim anlayışını dönüştürmenin kadınların elinde olduğunu söyledi.

22.09.2021Gündem
Ankarada zincirleme kaza: 1 ölü, 2 yaralı

Ankara'da zincirleme kaza: 1 ölü, 2 yaralı

Ankara Çevre Yolu'nda iki kamyona çarparak savrulan kamyonet, aynı istikamette giden otomobille de çarpıştı. Zincirleme trafik kazasında kamyonet sürücüsü Çetin K. (31) hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı.

22.09.2021Gündem
11 ayın ardından kum zambakları yeniden açtı... Koparmanın cezası 80 bin 465 TL

11 ayın ardından kum zambakları yeniden açtı... Koparmanın cezası 80 bin 465 TL

Muğla'nın Datça ilçesinde 11 aylık bekleyişin ardından kum zambakları yeniden çiçek açtı. Nesli tükenme tehlikesi altında olan kum zambaklarını koparanlara 80 bin 465 TL ceza kesiliyor.

22.09.2021Gündem
Endişelendiren görüntü Beyşehir Gölü kurudu, yüzlerce balık öldü

Endişelendiren görüntü! Beyşehir Gölü kurudu, yüzlerce balık öldü

Türkiye'nin en büyük tatlı su gölü Beyşehir Gölü kenarındaki Milli Park sahasında bulunan sulak alan kururken, içindeki yüzlerce balık telef oldu. Kuruyan alanda 2-3 kilogram ağırlığa sahip onlarca balık ölüsü görülürken, sığlaşan kesimlerde sıkışan küçük balıklar balıkçıllara yem olmaya başladı. Beyşehir Birliği, Göl, Doğa ve Çevre Koruma Derneği Başkanı Bekir Sami Tan, "Aşırı kuraklıktan dolayı bu çukurun gölle irtibatı kesildi, balıklar, içindeki canlılar öldü. Buradan 500 metre gitsen gölü öyle görürsün" dedi.

22.09.2021Gündem
Japonyada koronavirüs OHALi ay sonu kaldırılacak

Japonya'da koronavirüs OHAL'i ay sonu kaldırılacak

Japonya'da Kovid-19 karşı 19 eyalette uygulanan olağanüstü halin (OHAL) ay sonunda kaldırılacağı bildirildi.

22.09.2021Dünya
Bakan Kurumdan Meclisin onayına sunulması planlanan Paris İklim Anlaşmasına ilişkin açıklama

Bakan Kurum'dan Meclis'in onayına sunulması planlanan Paris İklim Anlaşması'na ilişkin açıklama

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) onayına sunulması planlanan Paris İklim Anlaşması'na ilişkin, "İklim değişikliğiyle mücadele noktasında atılacak bu tarihi adımın, ülkemize, milletimize ve dünyamıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum." ifadesini kullandı.

22.09.2021Gündem
İçme suyu saf madde midir çözelti midir İçme suyu ph değeri ve sertliği kaç olmalıdır

İçme suyu saf madde midir çözelti midir? İçme suyu ph değeri ve sertliği kaç olmalıdır?

İnsan için en değerli yaşam unsurlarından olan su çok önemlidir. Su kalitesi ve içme suyunun özellikleri son zamanlarda oldukça değerli hale gelmektedir. İçem suyu saf madde midir yoksa çözelti midir? İçme suyunun ph değeri ve sertliği kaç olmalıdır hakkındaki tüm bilgiler sizler için derledik.

21.09.2021Pratik Bilgiler
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu Paris İklim Anlaşması TBMMnin onayına sunulacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! Paris İklim Anlaşması TBMM'nin onayına sunulacak

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda dünyaya seslendi. Konuşmasının önemli bir bölümünü iklim krizine ayıran Erdoğan, Paris İklim Anlaşması'nı gelecek ay TBMM'nin onayına sunmayı planladıklarını duyurdu.

21.09.2021Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğandan BM Genel Kurulunda önemli mesajlar

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda önemli açıklamalar yaptı. Koronavirüs aşısı konusunda dünyada eşitsizlik olduğunu belirten Erdoğan, "Yerli aşımızı yakın zamanda milletimizle birlikte tüm insanlığın istifadesine sunacağız" ifadelerini kullandı. Afganistan'da Taliban yönetimi sonrası oluşan yeni göç dalgaları konusunda da açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Artık yeni göç dalgalarını karşılamaya ne imkanımız ne de tahammülümüz vardır. Adil yük ve sorumluluk paylaşımı temelinde tüm paydaşların bu konuda üzerine düşeni yapmasının vakti gelmiştir" dedi. Erdoğan, Kıbrıs'ta iki devletli çözümle ilgili olarak tüm dünyaya çağrı yaparak şöyle konuştu: Çözüm için adanın asli lideri olan Kıbrıs Türk halkının uluslararası statüsünün tescil edilmesi gerekiyor. Buradan uluslararası topluma Kıbrıs Türklerinin görüşlerini açık fikirlilikle değerlendirme çağrısında bulunuyorum.

21.09.2021Gündem
Son dakika Samsun ve Orduda deprem mi oldu En son nerede deprem oldu 21 Eylül Kandilli son depremler listesi

Son dakika Samsun ve Ordu'da deprem mi oldu? En son nerede deprem oldu? 21 Eylül Kandilli son depremler listesi!

Son dakika Tokat depremi Kandilli Rasathanesi ve AFAD verilerine yansıdı. Kandilli Rasathanesi'nden gelen açıklamaya göre Tokat Niksar'da 4.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Ordu, Sivas, Samsun gibi çevre illerden de hissedildi. AFAD'dan gelen bilgiye göre ise depremin derinliği 14.34 olarak kaydedildi. Depremi hisseden vatandaşlar, Tokat'ta deprem mi oldu ve en son nerede deprem oldu? sorularına yanıt aramaya başladı. Diğer yandan bugün Malatya ve Balıkesir'de de hissedilen depremler meydana gelmişti. İşte, 21 Eylül Kandilli son depremler listesi ve bugün meydana gelen depremlerle ilgili bilgiler.

21.09.2021Gündem
Türkiye’nin Mühendis Kızları, SOCAR Türkiye iş birliği ile güçleniyor

Türkiye’nin Mühendis Kızları, SOCAR Türkiye iş birliği ile güçleniyor

SOCAR Türkiye’nin Desteğiyle Türkiye’nin Mühendis Kızları’na Artık Kimya Mühendisleri de Katılıyor!

21.09.2021Enerji
Görüntüler sosyal medyada da konuşulmuştu Dehşete düşüren olayda yeni gelişme

Görüntüler sosyal medyada da konuşulmuştu! Dehşete düşüren olayda yeni gelişme

Ankara'da tartıştığı motosiklet sürücüsüne çarparak yaralanmasına neden olan kamyon sürücüsü hakkında "kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan 15 yıla kadar hapis talebiyle iddianame düzenlendi.

21.09.2021Gündem
Oceanography Magazinein düzenlediği yılın koruma fotoğrafçısı ödülünü bir Türk kazandı

Oceanography Magazine'in düzenlediği yılın koruma fotoğrafçısı ödülünü bir Türk kazandı

Dünya'nın en önemli sualtı fotoğrafı yarışmalarından Oceanography Magazine'in düzenlediği "Ocean Photographer of the Year 2021" yarışmasının Yılın Koruma Fotoğrafçısı Ödülünü (Conservation Photographer of the Year 2021) bir Türk kazandı.

21.09.2021Gündem
Hamamdan balona

Hamamdan balona

Termal turizmle 2.2 milyon turist çeken Afyonkarahisar, Frig Vadisi’ndeki restorasyon çalışmalarının da hız kazanması ile turizmini çeşitlendirmeyi hedefliyor. Kapadokya bölgesine haklı bir şöhret kazandıran balon turları Afyokarahisar’da da yapılmaya başlandı. Güncel hedef ise gelecek yıl 4 milyon turistin kente gelmesi.

21.09.2021Ekonomi
Son dakika haberi: ABDli iş insanlarına seslendi... Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli çağrı

Son dakika haberi: ABD'li iş insanlarına seslendi... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli çağrı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk-Amerikan İş Konseyi (TAİK) 11. Türkiye Yatırım Konferansı’nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tek gündemi Türk-Amerikan ilişkilerini zehirlemek olan bazı lobilerin ve çıkar gruplarının ülkemiz aleyhindeki asılsız karalama kampanyalarının gerçek amacını ve arz ettiği tehlikeyi de çok iyi gördüğünüzü biliyorum. Bu art niyetli hukuki ve tarihi gerçeklerden uzak bu faaliyetlere karşı sağlam bir duruş sergileyeceğinize inanıyorum." ifadelerini kullandı.

21.09.2021Gündem
Son dakika haberi: New Yorkun kalbindeki Türkevi açıldı Erdoğan: Türkevimizin kapısı herkes açık

Son dakika haberi: New York'un kalbindeki Türkevi açıldı! Erdoğan: Türkevimizin kapısı herkes açık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, New York'taki Yeni Türkevi Binası'nın açılış töreninde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan yaptığı açıklamada, "Devletimize ve milletimize kalıcı bir eser daha kazandırıyoruz" diyerek şöyle konuştu: "Türkevi binamızın kapılarının herkese açık olduğunun altını bir kez daha çiziyorum. New York'un örnek binalarından biri olacak Türkevi'nin milletimize, ABD'ye hayırlı olmasını diliyorum."

20.09.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktaydan CHPli Ünal Çeviköze Mavi Vatan tepkisi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan CHP'li Ünal Çeviköz'e 'Mavi Vatan' tepkisi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve KKTC Başbakanı Ersan Saner Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ortak basın toplantısı düzenledi. Oktay yaptığı açıklamada, CHP'li Ünal Çeviköz'ün 'Mavi Vatan'ı sözlerine tepki gösterirken, "Ülkemizin deniz yetki alanını sadece kara sularıyla sınırlandırmaya çalışan anlayış, ancak ve ancak bir cehalet ya da ihanetin yansıması olabilir" ifadelerini kullandı

20.09.2021Gündem
Tarihi Uzunköprü restorasyona alındı

Tarihi Uzunköprü restorasyona alındı

Dünyanın en eski ve uzun taş köprüleri arasında bulunan, UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi'ndeki Uzunköprü, kanatları, zemin ve kemerlerinde oluşan çatlaklar nedeniyle trafiğe kapatılıp restorasyona alındı. Edirne Valisi Ekrem Canalp, köprünün orijinaline uygun restore edileceğini belirterek, "Orijinal dokusu taş, dolayısıyla taşın dışındaki yapı elemanları ortadan tamamen kaldırılacak ve tarihi orijinal dokusuna kavuşacak. Her şeyiyle orijinal olduktan sonra UNESCO'nun kalıcı miras listesine kabul edilmesi için gerekli şartları yerine getirmiş olacağız" dedi.

20.09.2021Gündem
“Gelişim, Seninle” gençlerin 9 proje fikrine hibe sağladı

“Gelişim, Seninle” gençlerin 9 proje fikrine hibe sağladı

bp Türkiye’nin kapasite gelişim projesi “Gelişim, Seninle” aracılığıyla online eğitim verdiği üniversite öğrencilerinin geliştirdikleri proje fikirleri, jüri tarafından değerlendirildi. Projenin ilk etabında 9 proje toplam 90 bin TL’lik ödül kazandı. İkinci etap Aralık ayında gerçekleştirilecek.

20.09.2021Enerji
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktaydan CHPli Çeviközün Mavi Vatan yorumuna tepki

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan CHP'li Çeviköz'ün "Mavi Vatan" yorumuna tepki

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, KKTC Başbakanı Ersan Saner ile ortak basın açıklaması yaptı. Oktay, Türkiye'nin 'Mavi Vatan' stratejisini yayılmacılık olarak nitelendiren CHP'li Ünal Çeviköz'e tepki gösterirken, "Mavi Vatan'ı savunmak milli bir duruş gerektirir, CHP'de bu milli duruş var mıdır, onu bilemeyiz onu kendileri sorgulasın." ifadelerini kullandı.

20.09.2021Gündem
Milyonlarca kişi insan ticareti ve kölelik riski ile karşı karşıya

Milyonlarca kişi insan ticareti ve kölelik riski ile karşı karşıya

Uluslararası Çevre ve Kalkınma Enstitüsü'nün yayınladığı rapora göre, şiddetli kuraklık ve güçlü kasırgalar nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan milyonlarca insan, önümüzdeki yıllarda modern kölelik ve insan kaçakçılığı riskiyle karşı karşıya kalacak.

20.09.2021Dünya
Türkiye’den iki öğretmen dünyanın en iyisi olmak için yarışıyor

Türkiye’den iki öğretmen dünyanın en iyisi olmak için yarışıyor

Onursal Başkanlığını eski ABD Başkanı Bill Clinton’ın üstlendiği Varkey Vakfı tarafından düzenlenen “2021 Global Teacher Prize” yarışmasında Türkiye’den iki öğretmen dünyanın en iyi 50 öğretmeni arasına seçildi.

20.09.2021Eğitim
Prof. Dr. Sarı: Kasım ayında müsilaj tekrarlayabilir

Prof. Dr. Sarı: Kasım ayında müsilaj tekrarlayabilir

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Sarı, kasım ayında müsilajın tekrarlayabileceği uyarısında bulunarak, "Sorunu oluşturan koşullar devam ediyor. Müsilaj, temmuz ayı sonu itibarıyla, araba büyüklüğündeki parçalarla, denizin dibinde toplandı. Dalga hareketleri ve akıntıyla daha da derinlere sürükleniyor. Müsilajın parçalanması sonucu ortaya çıkan inorganik besin elementleri, yeni bir oluşum için suda zemin hazırlıyor. Bunun için kasım ayına çok dikkat etmemiz gerekiyor. Aynı sorunu bu aylarda tekrar yaşayabiliriz" dedi.

20.09.2021Gündem
Endüstriyel enzim pazarının 2 milyar doları Türkiye ve yakın coğrafyasında

Endüstriyel enzim pazarının 2 milyar doları Türkiye ve yakın coğrafyasında

LIVZYM Biyoteknoloji Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Dr. Serdar Uysal "Teknolojiden petrokimyaya, aşı ve ilaçtan otomobil ve savunmaya onlarca farklı alanda yürütülen bu sürecin önemli aktörlerinden biri de enzim. Türkiye'de gıda sektöründe kullanılan enzimin önemli bir kısmının üretimiyle birlikte, ülkemiz ithalatını önemli ölçüde ikame etmek mümkün" dedi.

20.09.2021Ekonomi
31 Ekim hangi burç ve burcu ne 31 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

31 Ekim hangi burç ve burcu ne? 31 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar ilgi çekici konuların başında gelmektedir. Pek çok yerde günlük, haftalık, aylık hatta yıllık burç yorumları görebilirsiniz. Astroloji biliminin insanlara ilginç gelmesinden ötürü hakkında çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. 31 Ekim hangi burç ve burcu ne? 31 Ekim tarihte bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

20.09.2021Burçlar
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın New Yorktaki Yeni Türkevi Binasının açılışını yapacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın New York'taki Yeni Türkevi Binası'nın açılışını yapacak

New York'ta Türkiye'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilciliği ile New York Başkonsolosluğunun yer alacağı Yeni Türkevi Binası'nın açılışını yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapacak.

19.09.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın New Yorktaki Yeni Türkevi Binasının açılışını yapacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın New York'taki Yeni Türkevi Binası'nın açılışını yapacak

New York'ta Türkiye'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilciliği ile New York Başkonsolosluğunun yer alacağı Yeni Türkevi Binası'nın açılışını yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapacak.

19.09.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Karadenizin barış, istikrar ve refah denizi olması için önemli sorumluluklar göstermekteyiz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Karadeniz'in barış, istikrar ve refah denizi olması için önemli sorumluluklar göstermekteyiz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Biz bir iç deniz olarak Karadeniz'deki deniz yetki alanlarımız 463 bin kilometrekare mavi vatan safımızın önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Deniz güvenliğine etkisi, ticaret potansiyeli ve enerji kaynaklarıyla Karadeniz'in barış, istikrar ve refah denizi olması için Türkiye olarak önemli sorumluluklar göstermekteyiz. Karadeniz'in jeopolitik, jeostratejik ve jeogüvenlik açısından önemine istinaden tüm kıyıdaş devletlerin bölgede müşterek sorumluluğu bulunduğuna yürekten inanmaktayız" dedi.

19.09.2021Gündem
Bisiklet yoluna karşı çıktı, çevrecilerin hedefi oldu

Bisiklet yoluna karşı çıktı, çevrecilerin hedefi oldu

Berlinli genç girişimci Mustafa Öztürk, Türkiye kökenli göçmenlerin yoğun olarak yaşadığı Berlin’in Kreuzberg ilçesinde süpermarket işletiyor. Öztürk, Yeşiller Partisi’nin kalesi olarak bilinen Kreuzberg’de göçmenlerin kurduğu, ‘Wir sind Berlin (WSB)- Biz Berlin’iz’ adlı siyasi oluşuma katılarak, belediye meclisine adaylığını koydu.

19.09.2021Avrupa
Doğuda bembeyaz bir masal: Başkale travertenleri

Doğu'da bembeyaz bir masal: Başkale travertenleri

Pamukkale’ye benzer başka bir yerin Van’da olduğunu birkaç yıldır biliyordum ama iki kez Van’a gitmeme rağmen bir türlü yolumu düşürememiştim. Ama bu sefer Van Pamukkale’si çok yakınımdaydı. Başkale’ye 35 kilometre mesafedeki travertenlere gitmenin kolay olacağını düşünmüştüm ancak yanılmışım. Ne gitmek ne de dönmek kolay oldu. Ancak gördüklerimin güzelliğine fazlasıyla değdi...

19.09.2021Seyahat
Saklı cennette gözle görülür mutluluk

Saklı cennette gözle görülür mutluluk

Doğayla baş başa kalmak, el değmemiş kumsalda kilometrelerce yürümenin keyfini yaşamak, çocuklarla sığ denizde dalgalarla oynamak, günbatımında güneşin kızıllığını izlemek... Tüm bunların ve daha fazlasının olduğu saklı bir cennet biliyorum: Sarıgerme...

19.09.2021Seyahat
12 yaşında yaşama veda Şüpheli olay için harekete geçildi

12 yaşında yaşama veda! Şüpheli olay için harekete geçildi

Diyarbakır'da ailesiyle birlikte yaşadığı 8 katlı bir apartmanın 7’nci katından düşen 12 yaşındaki Aslı Demir, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Polis, Aslı’nın şüpheli ölümüyle ilgili olarak araştırma başlattı.

18.09.2021Gündem
Bakan Kurum, yangında anne ve babasını kaybeden genci ziyaret etti

Bakan Kurum, yangında anne ve babasını kaybeden genci ziyaret etti

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Manavgat'taki orman yangınında anne ve babasını kaybeden Hasan Kardaş'ı (30) ziyaret edip, yanan evin yerine yapılan 2 katlı yeni konutta incelemelerde bulundu.

18.09.2021Gündem
Adını duyan buraya akın ediyor... Nüfus 2ye katlanıyor

Adını duyan buraya akın ediyor... Nüfus 2'ye katlanıyor

Bursa'da turşularıyla meşhur olan Gedelek Mahallesi'nde sonbaharda turşu göçü yaşanıyor. Mahallenin nüfusu bu dönemde ikiye katlanıyor. Nufüsu 1700 olan mahallede nüfus 4000'lere çıkıyor. Bir turşu üreticisi, "Köyümüzün geçim kaynağı turşu olduğu için burası dünyaca ünlü bir yer. Gedelek'in ismini duyan, turşunun ismini duyan köyümüze geliyor. Buradan aldıkları turşudan memnun kalarak geri gidiyorlar” ifadelerini kullandı.

18.09.2021Ekonomi
Son dakika... Bakan Kurum: 2516 konutta ağır hasar tespit ettik

Son dakika... Bakan Kurum: 2516 konutta ağır hasar tespit ettik

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Antalya’nın Manavgat ilçesinde 28 Temmuzda başlayıp 10 gün süren yangınla ilgili Manavgat Afet Koordinasyon Merkezinde düzenlenen toplantının ardından açıklamalarda bulundu.

18.09.2021Ekonomi
Ağaç ve çalı satın alınacak

Ağaç ve çalı satın alınacak

Kağıthane Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ağaç ve çalı satın alacak.

18.09.2021Ekonomi
Yanan ormanlar kendilerini böyle yeniliyor: 1 ayda 1.5 metre

Yanan ormanlar kendilerini böyle yeniliyor: 1 ayda 1.5 metre

Türkiye, temmuz ve ağustos aylarında büyük bir felakete dönüşen orman yangınlarıyla mücadele etti. Sadece Marmaris’te 110 bin dönüm alan kül oldu. Buna rağmen doğa kendini hızla yeniliyor. Yangından sonra sürgün veren bir hayıt ağacının boyu 1.5 metreyi aşmış bile.

18.09.2021Gündem
Bakan Dönmezden Akkuyu Nükleer Güç Santrali açıklaması: Enerjide milat olacak

Bakan Dönmez'den 'Akkuyu Nükleer Güç Santrali' açıklaması: 'Enerjide milat olacak'

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Yerli üretim, insan kaynağı, teknoloji transferi ve çevre dostu üretimle Akkuyu enerjide milat olacak" dedi.

17.09.2021Gündem
Su Savaşları Çağlar Demirkapı kimdir, kaç yaşında, asıl mesleği ne

Su Savaşları Çağlar Demirkapı kimdir, kaç yaşında, asıl mesleği ne?

TRT Belgesel’de yayınlanan Su Savaşları programıyla tanınan Çağlar Demirkapı MasterChef’e konuk oluyor. İzleyiciler tarafından merak edilen Su Savaşları Çağlar Demirkapı’nın yaptığı program oldukça beğeniliyor. Peki Çağlar Demirkapı kimdir, kaç yaşında, asıl mesleği ne? İşte Su Savaşları Çağlar Demirkapı hakkında merak edilenler…

17.09.2021Televizyon

Yazar Sonuçları

Hayvanı da düşün

Birkaç gündür Bra’dayım. Bra, İtalya’nın Piemonte Bölgesi’nde küçük bir şehir.

20.09.2021

Anıtkabir’e ring seferi

Okurumuz Kudret Kaatsız, kısa ve öz olan iletisinde, “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a bir önerim var” demiş. Ve şöyle devam etmiş:

20.09.2021