MENÜ

Kampüs

Kampüs ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kampüs haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.408 Kampüs haberi bulunmuştur.

Kampüs Haberleri

Boğaziçi Üniversitesi kampüsünü kısmen açıyor

Boğaziçi Üniversitesi kampüsünü kısmen açıyor

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü, 16 Mart’ta kapanan üniversite kampüsünün 15 Haziran’dan itibaren kısmen açılacağını duyurdu.

1.06.2020Eğitim
Son dakika haberi: Dev fabrika üretimden düştü Kümese girdi

Son dakika haberi: Dev fabrika üretimden düştü! Kümese girdi

İki kardeş arasındaki kavga, İstanbul Arnavutköy’de bulanan 200 milyon lira cirolu DÇT Demir Çelik Fabrikası’nı yok olmanın eşiğine getirdi. Dev fabrika üretimden düştü, adres olarak eski bir tavuk çiftliği gösterildi. Bir süre kayyım denetiminde kalan fabrikanın yönetiminde şimdilerde, ikisi işsiz biri inşaat işçisi 3 kişi bulunuyor.

1.06.2020Ekonomi
Kardeş kavgası emniyete sıçradı

Kardeş kavgası emniyete sıçradı

Sanayici Mustafa ve Adnan Demirci kardeşler 250 milyon lirayı aşkın mal varlığını paylaşamadı. Gün aşırı kavganın yaşandığı demir çelik fabrikasında silahlar da patlayınca gerilim büyüdü. İddiaya göre, dönemin Arnavutköy İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Haluk Öztürk ile bazı polisler, kardeşlerden Mustafa Demirci’den yana oldu. Adnan Demirci, “Emniyet müdürü Öztürk, fabrikadaki hissemi ağabeyime devretmem için karakolda bana baskı kurdu” diyerek suç duyurusunda bulundu. Öztürk ile ilçede görevli iki polis hakkında dava açıldı. Olaydan sonra üç polisin de görev yeri değiştirildi.

29.05.2020Gündem
Kız Kardeşim projesi için öğretmenler de eğitim alacak

'Kız Kardeşim' projesi için öğretmenler de eğitim alacak

Doğa Koleji, ekonomik kalkınmada kadınların konumunu güçlendirme hedefiyle, 'Kız Kardeşim' sosyal sorumluluk projesine dahil oldu.

28.05.2020Eğitim
Almanyanın en talihsiz takımı: Dresden

Almanya'nın en talihsiz takımı: Dresden

Hürriyet yazarlarından Efkan Bucak, koronavirüsün spor dünyasına etkilerini değerlendirdi.

23.05.2020Futbol
Öğrencilerin çalışmaları Duvarsız Sergide

Öğrencilerin çalışmaları 'Duvarsız Sergi'de

İstanbul Okan Üniversitesi O’Sanat Öğrenci Topluluğu'nun öğrenci çalışmaları koleksiyonunda yer alan eserlerin bir seçkisinden oluşan Duvarsız Sergi açıldı.

22.05.2020Eğitim
Yurtdışındaki üniversitelerde güz dönemi bekleyişi... Cambridge ve Kaliforniya kararını açıkladı

Yurtdışındaki üniversitelerde güz dönemi bekleyişi... Cambridge ve Kaliforniya kararını açıkladı

Avrupa ve ABD’de üniversiteler bugünlerde büyük bir dikkatle koronavirüs kaynaklı pandeminin seyrini izliyor. İki köklü üniversite; Cambridge ve Kalifornia önümüzdeki yıl için şimdiden kararlarını açıkladı. Kaliforniya uzaktan eğitime devam derken Cambridge önce 2021 yazına kadar kampus yok dedi sonra bir düzeltme yayımladı. ABD ve Avrupa’da bazı üniversiteler güz döneminde öğrencilerini yeniden kampüslere çağırmakta sakınca görmezken bazıları da karar vermek için biraz daha beklemeyi tercih ediyor.

21.05.2020Eğitim
Somalı 3 çocuğa ‘Şefkat eli’ değdi hayatları değişti

Somalı 3 çocuğa ‘Şefkat eli’ değdi hayatları değişti

Darüşşafaka Cemiyeti, 3 yetim madenci çocuğunun Soma faciasıyla kararan hayatına ışık tuttu. Mehmetcan, Süheyla ve Hatice Begüm okuldaki 6’ncı senelerini geride bıraktı. Şimdi her biri en az iki dil konuşabiliyor, bir enstrüman çalabiliyor ve hepsinden önemlisi geleceğe umutla bakabiliyor...

14.05.2020Eğitim
Üniversitelilerin kampüs özlemi: Özlemim gökyüzü kadar uçsuz bucaksız

Üniversitelilerin kampüs özlemi: Özlemim gökyüzü kadar uçsuz bucaksız

Uzaktan eğitim devam ederken, kampüslerini özleyen üniversiteliler Twitter'da #şimdifakültedeolsaydım konulu hashtag ile özlemlerini anlattı.

9.05.2020Eğitim
Sanayi kentinde 1,8 milyar liralık teşvik

Sanayi kentinde 1,8 milyar liralık teşvik

"Sanayi ve teknoloji kenti" Kocaeli'de hayata geçirilmesi planlanan ve sabit yatırım tutarı 1,8 milyar lira olarak öngörülen 43 komple yeni yatırım projesi teşvik kapsamına alındı.

9.05.2020Ekonomi
Karantinadaki vatandaşlara Mehter Takımından maskeli konser

Karantinadaki vatandaşlara Mehter Takımı'ndan maskeli konser

ERZURUM Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı, koronavirüs tedbirleri kapsamında yurt dışından getirilerek yurtlarda karantinaya alınan 265 kişiye konser verdi. Sosyal mesafeye dikkat eden mehter takımının maskeli konserini, vatandaşlar camlardan bayrak sallayarak izledi.

9.05.2020Gündem
İnternet kullanımı arttı... Siber zorbalığa dikkat

İnternet kullanımı arttı... Siber zorbalığa dikkat

Koronavirüs önlemleri kapsamında evden dışarıya çıkamayan, arkadaşlarıyla oyun oynayamayan çocuklar bilgisayar ve telefonlarla dolayısıyla çevrimiçi ortamlarda daha fazla vakit geçiriyor. Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Kuzey Kıbrıs Kampus Rektörü, aynı zamanda Siber Güvenlik ve Yapay Zekâ Uzmanı Prof. Dr. Nazife Baykal, siber zorbalık konusunda ailelere dikkatli olmalarını öneriyor.

4.05.2020Eğitim
Üniversite öğrencilerine 6 GB internet

Üniversite öğrencilerine 6 GB internet

Turkcell, Yükseköğretim Kurulu’nun YÖK Dersleri Platformu'ndan yararlanan üniversite öğrencilerine 6 GB’lık “Uzaktan Eğitime Destek Kotası" verilmesi kararına destek verdi. Üniversiteliler, Türkiye’nin iletişim ve yaşam platformu BiP’in Keşfet bölümünde bulunan ‘Kampüs Evimde’ kanalını takip ettikten sonra “6GB Paketinizi Aktifleyin” butonuna basarak kampanyadan yararlanabilecek

30.04.2020Teknoloji
Bir Dövüşçünün Dünya Maceraları

Bir Dövüşçünün Dünya Maceraları

Siyah kuşak sahibi emekli bir dövüşçü olan Ertan Balaban, geleneksel ve modern dövüş sanatlarını, dünyanın dört bir yanındaki ustaların yaşamlarına dahil olarak öğreniyor.

26.04.2020Televizyon
Basketbolda akademi dönemi

Basketbolda 'akademi' dönemi

Türkiye Basketbol Federasyonu uzun zamandır üstünde çalıştığı dev projeyi hayata geçirdi.

22.04.2020Basketbol
Başakşehir Şehir Hastanesi kaç yataklı, özellikleri nedir

Başakşehir Şehir Hastanesi kaç yataklı, özellikleri nedir?

Yaklaşık 1 milyon metrekare kapalı inşaat alanı ve 2 bin 682 yatak kapasitesine sahip Başakşehir Şehir Hastanesi'nin ilk etabı bugün açıldı. Hastanenin açılması ile birlikte vatandaşlar Başakşehir Şehir Hastanesi ile ilgili detayları internette araştırdılar. Peki Başakşehir Şehir Hastanesi'nin özellikleri nedir, kaç yataklı?

20.04.2020Gündem
Topraksız tarımla patatesin toprak altındaki unsurlarının genetiği çıkartılıyor

Topraksız tarımla patatesin toprak altındaki unsurlarının genetiği çıkartılıyor

Niğde'de Ömer Halisdemir Üniversitesinde, patatesin toprak altı organlarının genetik mekanizması çıkarılıyor.

17.04.2020Teknoloji
Eğitimde çok hızlı dijital dönüşüm Günde 100’den fazla ders

Eğitimde çok hızlı dijital dönüşüm! Günde 100’den fazla ders

Yaşar Üniversitesi, Yüksek Öğretim Kurumu’nun (YÖK) koronavirüs nedeniyle ‘dijital, uzaktan eğitim’ ile öğretime devam etme kararının ardından, geçen iki haftalık süreçte bahar dönemindeki bin 5 dersin uygulamalı dersler ve staj dışındaki 952’sini, dijital ortama taşıdı. Geçen iki haftalık süreçte; 8 bin 750 öğrenci, Çevrimiçi Öğrenme Ortamı’nda (Sakai CLE) 952 derste bin 842 canlı derse katılırken 3.3 milyon kez de sayfa görüntülemesi gerçekleştirdi.

8.04.2020Avrupa
Teknopark İstanbul, TÜRKPATENT desteğiyle inovatif projelere destek sağlayacak

Teknopark İstanbul, TÜRKPATENT desteğiyle inovatif projelere destek sağlayacak

Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) iş birliğiyle kampüsünde Bilgi ve Doküman Birimi'ne yer veren Teknopark İstanbul, bu birimle bünyesindeki firma ve girişimcilere sınai haklar konusunda destek sağlamayı hedefliyor.

6.04.2020Teknoloji
Tarsus Belediyesinden covid-19’a karşı farklı önlemler

Tarsus Belediyesinden covid-19’a karşı farklı önlemler

TARSUS Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, koronavirüsün giderek etkisini gösterdiği şu günlerde özellikle yaşlıların daha çok korunmaya ihtiyacı olduğunu belirterek, “Demans hastalarına (Alzheimer gibi), yalnız yaşayan yaşlılarımıza panik butonu olan bileklik dağıtmaya başladık. Sağlıkları ile ilgili sıkıntıda ya da herhangi bir ihtiyaçları için bu butonu kullanarak bizim onlara ulaşmamızı sağlıyorlar. Alzheimer hastalarının da bu bileklik ile nereye gidip geldiklerini kontrol edebiliyoruz. Dışarı çıktıkları an hem kaybolmamaları için hem de koronavirüs nedeniyle kimseyle temas etmemeleri amacıyla harekete geçiyoruz. Yanlarında kimse yoksa müdahale edip evlerine bırakıyoruz” dedi.

4.04.2020Gündem
Öğretmen ve öğrencilerden sağlık çalışanlarına maske

Öğretmen ve öğrencilerden sağlık çalışanlarına maske

Öğretmen ve öğrenciler, sağlık çalışanları için 50 adet 3D siperli maske üretti. Üretilen maskeler, Kuşadası Devlet Hastanesi’ne teslim edildi.

3.04.2020Eğitim
Üniversiteler uzaktan eğitim sürecine adapte olmaya çalışıyor

Üniversiteler uzaktan eğitim sürecine adapte olmaya çalışıyor

İstanbul'daki devlet ve vakıf üniversiteleri, bahar döneminde yüz yüze eğitimin yapılmayacağının açıklanmasının ardından başlatılan uzaktan eğitim sürecine öğrencilerini, öğretim elemanlarını ve sistemlerini adapte etmek için hazırlık çalışmalarına devam ediyor. İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi, YÖK Dersleri Projesi kapsamında 47 programdaki 900'ü aşkın ders kitabını, Türkiye'deki tüm öğrencilerin hizmetine sundu. Yeditepe Üniversitesi, internet tabanlı bir programda belirlenen haftalık ders saatinde öğrencilerine online etkileşimli ders imkânı sağlıyor. Boğaziçi Üniversitesi, 33 lisans ve 67 lisansüstü programa kayıtlı 15 bin 692 öğrenciyle online olarak uzaktan eğitim yapacak. Sabancı Üniversitesi, canlı yayın sistemlerini genişleterek tüm akademik kadro tarafından kullanılabilir hale getirdi.

1.04.2020Eğitim
Üniversitelerde Zeki Müren rüzgarı... Elbet bir gün buluşacağız

Üniversitelerde Zeki Müren rüzgarı... 'Elbet bir gün buluşacağız'

Zeki Müren’in sesi ilk kez geçtiğimiz cumartesi sabahı Yozgat Bozok Üniversitesi’nin kurumsal hesabından duyuldu.

31.03.2020Eğitim
ABDde Harvard Üniversitesinin rektörü ve eşinde Kovid-19 çıktı

ABD'de Harvard Üniversitesinin rektörü ve eşinde Kovid-19 çıktı

 ABD'nin en eski ve prestijli yükseköğretim kurumlarından Harvard Üniversitesinin Rektörü Larry S. Bacow ve eşi Adele Bacow’un yeni tip koronavirüsü (Kovid-19) için yaptırdıkları testin pozitif çıktığı öğrenildi.

24.03.2020Dünya
Evde çocuklarınızla yapabileceğiniz 19 etkinlik...

Evde çocuklarınızla yapabileceğiniz 19 etkinlik...

Korona virüs sebebiyle hem kendi hem de sevdiklerimizin sağlığını korumak için evdeyiz. Bu süreyi eğlenmek ve öğrenmek için en doğru şekilde kullanmak üzere pek çoğu ücretsiz, evde ailece yapabileceğiniz önerilerimiz var.

Sürücüsüz otomobil İstanbulda trafiğe çıktı

Sürücüsüz otomobil İstanbul'da trafiğe çıktı!

TOSB İnovasyon Merkezi’nin, İTÜ OTAM ile birlikte hayata geçirdiği Türkiye Bağlantılı ve Otonom Araç Kümelenmesi’ndeki üyelerinden ADASTEC firması, sürücüsüz araç test çalışmaları kapsamında, sürücüsüz aracı İstanbul trafiğine çıkarttı.

17.03.2020Teknoloji
Sezenin ölümüne neden olmuştu... Karar verildi...

Sezen'in ölümüne neden olmuştu... Karar verildi...

Ege Üniversitesi Kampüsü içinde, yolun karşısına geçmek isteyen Sezen Zambak'a (23) traktörle çarparak ölümüne neden olan Vehbi Bolsoy (46), 3 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ceza, 'iyi hal' indirimiyle 2 yıl 10 aya düşürüldü.

13.03.2020Gündem
Hakem lisesi için protokol imzalandı

Hakem lisesi için protokol imzalandı

MEB ile TFF arasında TFF Hakem Meslek Lisesi’nin açılmasını sağlayacak protokolü imzaladı.

13.03.2020Eğitim
İTÜ Rektörü, Doğa Koleji eğitim yöneticileriyle buluştu

İTÜ Rektörü, Doğa Koleji eğitim yöneticileriyle buluştu

İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, Doğa Kolejinin eğitim yöneticileriyle buluştu.

12.03.2020Eğitim
Huawei yeni nesil kurumsal iş çözümlerini tanıttı

Huawei yeni nesil kurumsal iş çözümlerini tanıttı

Huawei, Çin’in Shenzen şehrinde gerçekleştirdiği Endüstriyel Dijital Dönüşüm Konferansı’nda yeni kurumsal iş çözümlerini tanıttı. Tüm dünyada canlı olarak yayınlanan etkinlikte Huawei, OptiXtrans DC908, SmartLi UPS ürünleriyle birlikte, en güncel çözümler olan OceanStor Dorado ve AirEngine Wi-Fi 6’yı duyurdu. Şirket, ayrıca kurumsal pazar için iki amiral gemisi çözümünü daha ortaya çıkardı: Kampüsler için HiCampus ve veri merkezleri için HiDC...

10.03.2020Teknoloji
Zyxel, yeni WiFi 6 Access Point cihazını satışa sundu

Zyxel, yeni WiFi 6 Access Point cihazını satışa sundu

Ağ teknolojileri alanında uçtan uca çözümler sunan Zyxel, WiFi 6 destekli yeni access pointi; WAX650S’i pazara sundu. Mart ayı itibarıyla raflarda yerini alan yeni nesil erişim noktası, yüzde 40 oranında daha hızlı veri aktarımı imkanı sunuyor.

4.03.2020Teknoloji
Telekomünikasyon sektörünün büyüklüğü 17 milyar TLyi aştı

Telekomünikasyon sektörünün büyüklüğü 17 milyar TL'yi aştı

Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER), Bilgi ve İletişim Kurumu’nun 2019 üçüncü çeyrek ve TÜİK enflasyon verilerini kullanarak hazırladığı sektör takip raporunu yayınladı. TELKODER’in hazırladığı raporda 2019 üçüncü çeyrek itibariyle sektör gelirlerinin 17,47 milyar TL olduğu, enflasyondan arındırıldığında ise gelirlerin 4 Milyar TL olarak tespit edildiği, bir önceki çeyreğe göre önemli bir büyüme sağlanamadığı görülüyor.

2.03.2020Teknoloji
Telekomünikasyonun 2019 üçüncü çeyrek büyüklüğü 17,5 milyar TL

Telekomünikasyonun 2019 üçüncü çeyrek büyüklüğü 17,5 milyar TL

Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği'nin (TELKODER) telekomünikasyon sektörü hakkında hazırladığı rapora göre, 2019 yılı üçüncü çeyrek itibariyle sektör gelirleri 17,47 milyar TL seviyesinde gerçekleşti.

28.02.2020Ekonomi
Boğaziçi Üniversitesi Teknoloji Zirvesi kapılarını açıyor

Boğaziçi Üniversitesi Teknoloji Zirvesi kapılarını açıyor

Boğaziçi Üniversitesi Bilişim Kulübü Compec tarafından 28 Şubat’ta başlayacak olan ve bu yıl 11.kez Teknolojiyle #YenidenTanış sloganıyla düzenlenecek Boğaziçi Üniversitesi Teknoloji Zirvesi - Boğaziçi TechSummit’20’de, güncel teknolojilerdeki gelişmeler incelenecek; katılımcılar endüstriyel ve insansı robotlar, 3 boyutlu yazıcı ve prototipleme teknolojileri, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik gözlükleri, drone teknolojileri gibi yeni teknolojik ürünlerle tanışacak.

28.02.2020Teknoloji
Boğaziçi’nde Techsummit 28 Şubat’ta başlıyor

Boğaziçi’nde Techsummit 28 Şubat’ta başlıyor

Boğaziçi Üniversitesi Bilişim Kulübü Compec tarafından 28 Şubat’ta başlayacak olan ve bu yıl 11.kez ING Bank ana sponsorluğunda Teknolojiyle #YenidenTanış sloganıyla düzenlenecek Boğaziçi Üniversitesi Teknoloji Zirvesi - Boğaziçi TechSummit’20’de, güncel teknolojilerdeki gelişmeler incelenecek; katılımcılar endüstriyel ve insansı robotlar, 3 boyutlu yazıcı ve prototipleme teknolojileri, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik gözlükleri, drone teknolojileri gibi yeni teknolojik ürünlerle tanışacak.

26.02.2020Teknoloji
5 Üniversite THE Sıralamasında

5 Üniversite THE Sıralamasında

İlk 100’De Türkiye’den 5 üniversiteYükseköğretim derecelendirme kuruluşu THE, ‘2020 Gelişmekte Olan Ekonomiler Sıralaması’nı yayımladı. Türkiye’den beş üniversite ilk 100’de yer aldı.

24.02.2020Kampüs
Fuat Oktay: Ne yazık ki hain FETÖ üyelerine bazı ülkelerde kol kanat gerilmektedir

Fuat Oktay: Ne yazık ki hain FETÖ üyelerine bazı ülkelerde kol kanat gerilmektedir

CUMHURBAŞKANI Yardımcısı Fuat Oktay, "FETÖ'nün Türkiye ve Türk dili markasını kullanarak yaptığı okullar milletimizin gasp edilmiş mallarıdır ve bunların daha çok ülkede Maarif Vakfımıza devredilmesi için diplomatik mücadelemizi sürdüreceğiz. Ne yazık ki hain FETÖ üyeleri, bazı ülkelerde mağdur gibi karşılanmakta, bu teröristlere kol kanat gerilmektedir. Biz bu ülkelerin ikiyüzlü tutumuna rağmen asla karamsarlığa düşmedik, düşmüyoruz. Onlar kaçacak biz kovalayacağız." şeklinde konuştu.

17.02.2020Gündem
Gençlerde yeni moda: Okul bitince bir yıl kafa izni

Gençlerde yeni moda: Okul bitince bir yıl kafa izni

Dünyada yaygınlaşan ‘gap year’ (boşluk yılı) ya da gençlerin deyimiyle ‘kafa izni’ bu aralar bizde de moda oldu. Amaç bir yıl boyunca gezip değişik kültürleri tanımak, hayatı anlamak, ne istediğine karar vermek.

15.02.2020Eğitim

Yazar Sonuçları

Salgından sonra Çeşme

 2020 yılına gireli sadece 2.5 ay oldu ama 2.5 yıl geçmiş kadar yoğun bir gündemle yaşadık. İdlib krizi, 35 askerin şehit oluşu, Rusya ile gerilim, göçmenlere kapıların açılması, Avrupa ile gerilim, şimdi de yüzyılın en büyük 3-4 felaketinden biri koronavirüs dünya salgını.

16.03.2020

Acının içinden geçerken…

Çok sevdiğim dostum çalıştığı iş ile ilgili şehir dışı programı olduğunu iki hafta gelemeyeceğini söylemişti. İki hafta sonu gelmemişti ama normaldi. Derken 3,4,5 hafta sonu oldu, arkadaşım yine gelmedi...

28.02.2020

Acının içinden geçerken…

Çok sevdiğim dostum çalıştığı iş ile ilgili şehir dışı programı olduğunu iki hafta gelemeyeceğini söylemişti. İki hafta sonu gelmemişti ama normaldi. Derken 3,4,5 hafta sonu oldu, arkadaşım yine gelmedi...

28.02.2020

Acının içinden geçerken…

Çok sevdiğim dostum çalıştığı iş ile ilgili şehir dışı programı olduğunu iki hafta gelemeyeceğini söylemişti. İki hafta sonu gelmemişti ama normaldi. Derken 3,4,5 hafta sonu oldu, arkadaşım yine gelmedi...

28.02.2020

LoRaWAN | ‘Armut piş, ağzıma düş’ 

Dijital ekonomide yüksek ivmeli bir sıçrama kaydedebilmek için kritik altyapı teknolojilerinde kamunun daha aktif rol alması önemli ve çok değerli.

27.02.2020