EKSTRA
MENÜ

İl İl Koronavirüs Haritası

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 114 haberi bulunmuştur.

İl İl Koronavirüs Haritası Haberleri

Gözler güncel İstanbul risk haritasında: İstanbul kırmızı oldu mu, yüksek riskli mi

Gözler güncel İstanbul risk haritasında: İstanbul kırmızı oldu mu, yüksek riskli mi?

Kabine toplantısı ardından gözler güncellenecek koronavirüs risk haritasına çevrildi. Güncellenecek haritada özellikle, nüfusun en yüksek olduğu İstanbul, Ankara ve İzmir'in durumu merak ediliyor. Renklere göre yapılan ilk risk haritasında İstanbul ve İzmir turuncu yani yüksek risk grubunda, başkent Ankara ise sarı yani orta risk grubunda yer alıyordu İllerin yeni rengini vaka sayılarının yanı sıra, hastane yatış oranları ve yatak sayısı gibi birçok etken belirliyor. Yayınlanan som risk haritasına göre vaka oranları listesinde 9 il, bir önceki hafta 100 bin kişide 100 vaka sınırının altındayken üstüne çıktı. Peki, bu haftanın risk haritası belli oldu mu, İstanbul'da rengi değişti mi?

15.03.2021Gündem
Koronavirüs risk haritası açıklandı mı, ne zaman açıklanacak Yeni risk haritası için heyecanlı bekleyiş

Koronavirüs risk haritası açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? Yeni risk haritası için heyecanlı bekleyiş

Koronavirüs risk haritası ile ilgili son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. Risk gruplarına göre ayrılan iller geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. İller düşük, orta, yüksek ve çok yüksek risk gruplarına göre ayrıldılar. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı açıklamada, '7 günlük vaka görülme sıklığını il bazında yayınlamaya haftalık olarak devam edeceğiz. Risk haritası da 15 günde bir yayınlanacak.' ifadelerini kullanmıştı. Şimdi gözler yeni koronavirüs risk haritasına çevrildi.

15.03.2021Gündem
Koronavirüs risk haritası güncellendi İşte 15 Mart öncesi açıklanan Sağlık Bakanlığı Koronavirüs risk haritası

Koronavirüs risk haritası güncellendi! İşte 15 Mart öncesi açıklanan Sağlık Bakanlığı Koronavirüs risk haritası

Koronavirüs risk haritası son gelişmeler ile takip ediliyor. Kısıtlama ve normalleşme takviminde önem arz eden illere göre koronavirüs haritası Sağlık Bakanlığı tarafından güncellendi. 15 Mart Pazartesi günü yapılması beklenen Kabine Toplantısı'nda haftalık vaka sayılarının yeni kararlara yön verecek. Açıklanan güncel risk haritasına göre vaka oranları listesinde 9 il, bir önceki hafta 100 bin kişide 100 vaka sınırının altındayken üstüne çıktı. Bu iller Kırklareli, Kocaeli, İstanbul, Tekirdağ, olarak yer aldı. İşte, risk haritasında son durum.

13.03.2021Gündem
Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman yapılacak Gözler Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamalarında

Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman yapılacak? Gözler Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamalarında

Bilim Kurulu Toplantısı, koronavirüs gündemi ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın başkanlığında gerçekleşiyor. Salgının seyrinin illerde göre değerlendirildiği ve yerli aşı çalışmalarının ele alındığı kritik toplantıda, Bilim Kurulu üyelerinin görüşleri ile yeni tedbirler istişare ediliyor. 1 Mart itibarıyla geçilen yeni döneme ilişkin yapılacak değerlendirmeler için gözler bu hafta Sağlık Bakanı Koca'dan gelecek açıklamalara çevrildi. Peki, Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman? İşte, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı'nın tarihi ile ilgili bilgiler.

9.03.2021Gündem
Koronavirüs önlemlerinde dikkat çeken detay.. Sarı ilde kırmızı bölge

Koronavirüs önlemlerinde dikkat çeken detay.. Sarı ilde kırmızı bölge

Kademeli normalleşmede ilk veriler korkuturken daha sıkı önlemler gündemde: - Kentin geneli sarı bile olsa, riskli cadde, mahalle, sokak ve parklar için kırmızı kurallar uygulanabilecek. - Kırmızı bir ilden sarı illere geçişler zorlaşacak.

8.03.2021Gündem
Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak Risk haritası yayınlanacak mı Bakan Koca yanıtladı

Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak? Risk haritası yayınlanacak mı? Bakan Koca yanıtladı

Kabine Toplantısı'nın tarihi, yeni hafta öncesi gündeme geldi. 1 Mart'ta gerçekleşen Bakanlar Kurulu Toplantısı'nın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada hafta sonu yasağı düşük ve orta riskli olan toplam 42 kentte tamamen kaldırılırken, yüksek ve çok riskli şehirlerde ise sadece pazar günü uygulanacağını belirtti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada "risk haritası da 15 günde bir yayınlanacak" ifadesini kullandı. Gözler şimdi bu haftaki Kabine Toplantısı kararlarında. İşte, ayrıntılar.

6.03.2021Gündem
Vatandaşlardan yoğun destek gördü Trabzonda çalışma başlatıldı...

Vatandaşlardan yoğun destek gördü! Trabzon'da çalışma başlatıldı...

Türkiye'nin koronavirüs risk haritasında kırmızı renkle işaretlenen ‘yüksek riskli iller’ arasında yer alan, vakaların en fazla cenaze ve taziye ziyaretleriyle bulaştığı tespit edilen Trabzon’da, İl Sağlık Müdürlüğü çağrıda bulunup, ‘Trabzon’da taziyeler telefonda’ sloganıyla farkındalık çalışması başlattı.

5.03.2021Gündem
İl il normalleşme haritası belli oldu Yasaklar İstanbul, Ankara, İzmirde kaldırıldı mı İşte tüm illerde yasaklar ve yeni normaller

İl il normalleşme haritası belli oldu! Yasaklar İstanbul, Ankara, İzmir'de kaldırıldı mı? İşte tüm illerde yasaklar ve yeni normaller

İl il normalleşme haritası ile mavi, orta riskli iller sarı, yüksek riskli iller turuncu, çok yüksek riskli iller ise kırmızı olarak gruplandırıldı. Koronavirüs kısıtlamaları için önemli olan normalleşme haritası ile bazı illerde yasaklar kaldırıldı, bazı illerde ise devam kararı alındı. Buna göre bu illerdeki risk durumuna göre kararlar alınacak ve uygulamaya konulacak. Peki, Yasaklar İstanbul, Ankara, İzmir'de kaldırıldı mı? İşte, tüm illerde yasaklar ve yeni normaller ile ilgili ayrıntılı bilgiler

3.03.2021Gündem
Kırmızı listedeki Rize ve Giresunda peş peşe yeni kararlar

Kırmızı listedeki Rize ve Giresun'da peş peşe yeni kararlar

Sağlık Bakanı Koca'nın paylaştığı 20-26 Şubat'ta Covid-19 vaka sayısı haritasına göre nüfusa oranla en çok vakanın görüldüğü ilk 5 il arasında yer alan Rize ve Giresun'da ek yeni tedbirler alındı. Rize'de açılış, kokteyl, kurdele kesme gibi bir arada bulunmayı gerektirecek etkinlikler yasaklandı, nikah ve düğünlere katılım da 50 kişiyle sınırlandırıldı. Giresun'da köy ve yaylalara çıkışlar yasaklandı, denetimler artırıldı.

3.03.2021Gündem
Çok yüksek riskli iller arasındaki Edirnede endişe hâkim

'Çok yüksek riskli' iller arasındaki Edirne'de endişe hâkim!

Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı koronavirüs risk haritasında 'çok yüksek riskli' iller arasında kırmızı renkte bulunan Edirne'de, vatandaşlar, oluşan tablo karşısında hem şaşkın hem de endişeli. Yaklaşık 1 aydır dükkanlarını müşterilere açmayı bekleyen meşhur tava ciğeri işletmecileri ise Edirne'nin 'çok yüksek riskli' kategoride yer almasıyla paket servise döndü.

3.03.2021Gündem
Çok yüksek riskli iller arasında yer alan Konyada şaşkına çeviren görüntü

'Çok yüksek riskli' iller arasında yer alan Konya'da şaşkına çeviren görüntü

Dün akşam açıklanan Türkiye'nin risk değerlendirme haritasında 'çok yüksek riskli' iller arasındaki kırmızı kategoride yer alan Konya'dan gelen görüntüler şaşkına çevirdi. Açık olan bir eğlence mekanına yapılan baskında 60 kişiye para cezası kesildi.

2.03.2021Gündem
Yerinde karar dönemi nedir Yerinde karar döneminin ayrıntıları belli olacak

Yerinde karar dönemi nedir? Yerinde karar döneminin ayrıntıları belli olacak

Kovid-19'la mücadelede 'yerinde karar' döneminin ilk uygulamaları mart ayında başlayacak. Yerinde karar döneminin ayrıntıları 1 Mart tarihli kabine toplantısında belli olacak. Kovid-19 salgınıyla mücadele sürecinde hayata geçirilen "yerinde karar" döneminde her ildeki vaka sayısı, aşılama oranı gibi veriler normalleşme adımlarının atılmasında belirleyici rol alacak.

1.03.2021Gündem
İl il koronavirüs vaka sayısı haritası: Hangi illerde koronavirüs vaka sayısı yüksek, hangi illerde düşük İşte Kovid-19 haritasında son durum

İl il koronavirüs vaka sayısı haritası: Hangi illerde koronavirüs vaka sayısı yüksek, hangi illerde düşük? İşte Kovid-19 haritasında son durum

İl il koronavirüs vaka sayısı haritası Sağlık Bakanlığı'nın bilgileri ile açıklanmaya devam ediyor. Koronavirüs salgınında alınan tedbirler artık 'yerinde karar' dönemi ile yeni bir kontrol planlanıyor. Vaka sayısı düşük veya yüksek olan illerde, illerin durumuna göre tedbirler gevşetilecek veya arttırılacak. Her hafta yayınlanacak olan koronavirüs tablosunda illerin son durumu açıklanıyor. Yayınlanan güncel verilere bakıldığında Karadeniz bölgesi alarm verirken, 3 büyük il içinde en düşük vaka sayısına sahip olan ilimiz Ankara oldu. Öte yandan, Sağlık Bakanı Koca vaka sayısı en çok azalan ilin Bayburt olduğunu duyurdu. Sağlık Bakanlığı kısıtlama kararlarının da illere göre yapılacağını bildirdi. Peki corona virüste illerdeki son durum nedir? İşte 15-21 Şubat koronavirüs tablosunda son veriler.

27.02.2021Gündem
Son dakika... Okullar ne zaman açılacak Yüz yüze eğitim bir gün ertelendi

Son dakika... Okullar ne zaman açılacak? Yüz yüze eğitim bir gün ertelendi

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda, resmi ve özel tüm ana sınıflarında, ilkokullarda, 8. ve 12. sınıflar ile özel eğitim okul ve sınıflarında 1 Mart 2021 Pazartesi günü itibariyle yüz yüze eğitime başlanılacağı, ayrıca illerin salgın koşullarındaki durumlarına bağlı olarak il bazlı kararların da alınabileceği kamuoyuna açıklanmıştı. Milli Eğitim Bakanlığı, 1 Mart'ta eğitim öğretime geçişi planlanan tüm okullarda yüz yüze eğitim ve sınavlara 2 Mart'ta illerin salgın koşullarına göre başlanacağını duyurdu.

27.02.2021Gündem
MEB: Yüz yüze eğitime 2 Martta başlanacak

MEB: Yüz yüze eğitime 2 Mart'ta başlanacak

İkinci aşaması 1 Mart’ta başlayacak olan yüz yüze eğitimle ilgili yeni bir karar alındı. Milli Eğitim Bakanlığı 1 Mart’ta başlaması planlanan yüz yüze eğitimin ikinci kademesiyle ilgili açıklama yaptı. Kararın pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda değerlendirileceği işaret edilen açıklamaya göre okulların açılması bir gün ertelendi. Tüm okullarda yüz yüze eğitim ve sınavlara 2 Mart'ta illerin salgın koşullarına göre başlanacağı bildirildi.

27.02.2021Eğitim
Normalleşme hangi illerde başladı Yasaklar ne zaman bitiyor  Bir ilde yeni kısıtlama kararı alındı

Normalleşme hangi illerde başladı? Yasaklar ne zaman bitiyor? Bir ilde yeni kısıtlama kararı alındı!

Kısıtlamaların biteceği tarih, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı açıklamaların ardından gündeme geldi. Kabine Toplantısı sonrası değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı, illere göre atılacak adımlarda normalleşme için mart ayını işaret gösterdi. Koronavirüs kısıtlamaları için takvim netleşirken vaka sayısı artan Ordu'da yeni yasaklar devreye girdi. İl genelinde ev ziyaretleri ve yaylaya çıkmak yasaklandı. Öte yandan, Bartın için ise yasaklar ne zaman bitiyor sorusunun yanıtı belli oldu. İşte, normalleşmenin başladığı illerle ilgili ayrıntılı bilgiler.

24.02.2021Gündem
Sağlık Bakanı Kocanın duyurduğu tabloda ilk 6 kent içerisinde... Vaka sayısı artan Tokatta yeni tedbirler alındı

Sağlık Bakanı Koca'nın duyurduğu tabloda ilk 6 kent içerisinde... Vaka sayısı artan Tokat'ta yeni tedbirler alındı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın duyurduğu tabloya göre 15-21 Şubat'ta oransal olarak en çok vakanın görüldüğü iller arasında ilk 6'da bulunan Tokat'ta İl Umumi ve Hıfzıssıhha Kurulu'nca yeni kararlar alındı. Vali Ozan Balcı, 10 gün süresince düğün ve nikahların ertelendiğini, spor salonları ve hayvan pazarlarının ise kapatıldığını söyledi.

24.02.2021Gündem
Kafeler ve restoranlar ne zaman açılacak Kafe ve restoranlar için gözler 1 Mart tarihine çevrildi

Kafeler ve restoranlar ne zaman açılacak? Kafe ve restoranlar için gözler 1 Mart tarihine çevrildi

Kafelerin ve restoranların ne zaman açılacağı merak ediliyor. Son yapılan Kabine Toplantısı’nın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, salgın tedbirleri sebebiyle işine ara vermek zorunda kalan esnafı rahatlatacak adımların da atılacağını belirmişti. Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, 7 günlük veriler ışığında, hastalığın seyrine göre il hıfzıssıhha kurullarınca bölgesel kararlar alınabileceğine ve belli faaliyetlere aşama aşama geçilebileceğine değindi.

23.02.2021Gündem
Hafta sonu sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek Normalleşme takvimi ile kısıtlamaların kaldırılacağı ilk il belli oldu

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek? Normalleşme takvimi ile kısıtlamaların kaldırılacağı ilk il belli oldu!

Hafta sonu sokağa çıkma yasağının içinde yer aldığı koronavirüs yasaklarının biteceği tarih, iller bazında kademeli normalleşme mesajları ile netleşmeye başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Sağlık Bakanı Koca'nın açıklamalarına göre vaka sayısı , aşılama sürecine göre 1 Mart itibarıyla belirlenen kriterler çerçevesinde iller bazında kısıtlamalar kademeli olacak kaldırılacak. Kısıtlama kararları için önemli açıklamalar gelirken, yasaklar ne zaman bitecek sorusunun yanıtı Bartın için belli oldu. Bartın'da 1 Mart’tan itibaren yüz yüze eğitime geçilmesine, 65 yaş ve üzeri için pazar yeri kısıtlamasının kaldırılmasına karar verildi. İşte, koronavirüs normalleşme takviminin detayları.

20.02.2021Gündem
Bakan Koca duyurmuştu Oransal olarak en fazla vaka görülen Trabzonda ek tedbirler devrede

Bakan Koca duyurmuştu! Oransal olarak en fazla vaka görülen Trabzon'da ek tedbirler devrede

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 8-14 Şubat tarihleri arasında oransal olarak il bazlı vaka sayılarını paylaşmış ve Trabzon ilk sırada yer almıştı. Trabzon'da yerel kısıtlama tedbirleri devreye alınıyor. Ek tedbirler kapsamında cenaze namazları en fazla 30 kişi ile sınırlandırıldı, kırsalda aile içi buluşmaların önlenmesi için denetimler sıklaştırıldı.

18.02.2021Gündem
Koronavirüs vakalarının en fazla olduğu Karadenize özgü kısıtlama talebi

Koronavirüs vakalarının en fazla olduğu Karadeniz'e özgü kısıtlama talebi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın paylaştığı haftalık vaka sayısı haritasına göre 8-14 Şubat haftasında oransal olarak en çok vakanın görüldüğü iller Trabzon, Rize, Ordu, Giresun ve Samsun oldu. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Faruk Aydın, bölgesel kısıtlama tedbirleri önerdi. Aydın, "Kişisel önlemlerin yanında kapanma, şehirler arası ulaşım, şehir içi ulaşım, kırsala göç, kırsaldan dönüş gibi kısıtlamalar uygulanmalı" dedi.

17.02.2021Haber
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca paylaşmıştı İlk 5 sıradaki iller için bölgesel kısıtlama talebi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca paylaşmıştı! İlk 5 sıradaki iller için bölgesel kısıtlama talebi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın paylaştığı haftalık vaka sayısı haritasına göre 8-14 Şubat haftasında oransal olarak en çok vakanın görüldüğü iller Trabzon, Rize, Ordu, Giresun ve Samsun oldu. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Faruk Aydın, bölgesel kısıtlama tedbirleri önerdi. Aydın, "Kişisel önlemlerin yanında kapanma, şehirler arası ulaşım, şehir içi ulaşım, kırsala göç, kırsaldan dönüş gibi kısıtlamalar uygulanmalı" dedi.

17.02.2021Gündem
Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman yapılacak Sağlık Bakanı Kocanın yazılı açıklama yapması bekleniyor

Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman yapılacak? Sağlık Bakanı Koca'nın yazılı açıklama yapması bekleniyor

Bilim Kurulu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplandı. Koronavirüs vaka sayısına yönelik pazartesi günü açıklama yapan Sağlık Bakanı Koca, illere göre 7 günlük her 100 bin kişide görülen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayılarını paylaştı. Bazı illerdeki vaka artışları dikkat çekerken, Bilim Kurulu toplantısının ne zaman yapılacağı ve Bakan Koca'nın açıklaması merak konusu oldu. Bilim Kurulu Toplantısı sonrası Bakan Koca'nın yazılı açıklama yapması bekleniyor. Peki, Bilim Kurulu toplantısı ne zaman?

16.02.2021Gündem
Son dakika: Salgında yeni dönem resmen başladı Bakan Fahrettin Koca il bazında tek tek açıkladı

Son dakika: Salgında yeni dönem resmen başladı! Bakan Fahrettin Koca il bazında tek tek açıkladı

Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüsü (koronavirüs) salgınında yeni döneme işaret eden verileri paylaştı. İllerin haftalık vaka sayılarını Twitter'dan yayınlayan Bakan Koca, "Yerinde karar dönemindeyiz" ifadesini kullandı. Bakan Koca'nın paylaştığı haftalık vaka sayısı haritasına göre; İstanbul'da 100 bin kişide 60.19, Ankara'da 35.49, İzmir'de ise 44,39 vaka sayısı belirlendi. Tabloya göre 8-14 Şubat haftasında oransal olarak en çok vakanın görüldüğü iller Trabzon, Rize, Ordu, Giresun ve Samsun oldu.

16.02.2021Gündem
Son dakika... Köy okullarında yüz yüze eğitim... Bakan Selçuk: Öğretmenler ay sonu ilk doz aşıları olacak

Son dakika... Köy okullarında yüz yüze eğitim... Bakan Selçuk: Öğretmenler ay sonu ilk doz aşıları olacak

Köy okullarında yüz yüze eğitim başlıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Iğdır'da bir okulda yaptığı açıklamada öğretmenlere Şubat'ın son haftası koronavirüs aşısının ilk dozlarının yapılacağını söyledi.

15.02.2021Gündem
Bilim Kurulu üyesinden dikkat çeken mutasyonlu virüs açıklaması: 400 civarında insan mutasyonlu virüs ile enfekte

Bilim Kurulu üyesinden dikkat çeken mutasyonlu virüs açıklaması: 400 civarında insan mutasyonlu virüs ile enfekte

Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Hasan Tezer, Türkiye'de şu anda 400 civarında insanın mutasyonlu virüs ile enfekte olduğunu söyledi. Tezer, "Güney Afrika ve İngiltere varyantlarının olduğunu biliyoruz. Ülkemize has mutasyonların olduğunu da biliyoruz; ama ülkemizdeki varyantlarının nasıl etki edeceğini bilmiyoruz. Yakın bir zamanda da bu mutasyonların özellikleri yapılan çalışmalar sonucu açıklanacaktır" dedi.

14.02.2021Gündem
Van, koronavirüs risk haritasında en iyi 5 il arasında

'Van, koronavirüs risk haritasında en iyi 5 il arasında'

Van'da Sağlık Bakanlığı'nın 'Hayat Eve Sığar' mobil uygulamasındaki koronavirüs vaka yoğunluk haritası, özellikle son 2,5 ayda tedbirler ile kırmızıdan yeşile döndü. Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, pandeminin başladığı ilk aylarda düğün, taziye ve dışarıdan gelen kişilerden kaynaklı vaka artışının fazla olduğu kentin, tedbirler sonrası risk haritasına göre en iyi 5 il arasında olduğunu söyledi.

10.02.2021Gündem
Kuzey Koreden şaşırtan hamle... Vaka yok diyorlar, aşı yapıyorlar

Kuzey Kore'den şaşırtan hamle... Vaka yok diyorlar, aşı yapıyorlar!

Kim Jong-un başkanlığında yönetilen Kuzey Kore dünyanın en dışa kapalı ve 'gizemli' ülkelerinden biri olarak kabul ediliyor. Salgın dünyayı sardığından beri başta Kim Jong-un olmak üzere tüm yetkililer ülkede hiç koronavirüs vakası olmadığı konusunda tekrar tekrar açıklamalar yapsalar da başkent Pyongyang'dan sızan haberler durumun aksini kanıtlar gibi....

27.01.2021Dünya
Sağlık Bakanı Kocadan 80 yaş üzeri için aşı açıklaması

Sağlık Bakanı Koca'dan 80 yaş üzeri için aşı açıklaması

Bakan Koca, ''Bilim Kurulumuzun önerisiyle hazırlanan program dâhilinde bugün itibariyle, 80 yaş üzeri vatandaşlarımızın da aşılanmasına başlıyoruz. 80 yaş üzeri vatandaşlarımız sağlık kuruluşlarımızda aşılanacaklar.'' açıklamasında bulundu.

25.01.2021Gündem
Edirnede vaka sayıları yüzde 90 düştü, tablo yeşile döndü

Edirne'de vaka sayıları yüzde 90 düştü, tablo yeşile döndü

Türkiye genelinde eylül ayı ile birlikte yeniden yükselişe geçen koronavirüs vakaları, yeni kısıtlama kurallarının devreye girmesinin ardından Edirne'de düşüşe geçerken, Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasında da kent haritası yeşile döndü. İl Sağlık Müdürü Mustafa İshak Yıldırım, kentte vaka sayılarında yüzde 90'ın üzerinde düşüş yaşandığını belirterek, "Bu düşüş bizi rahatlatmamalı, çünkü sosyal mesafe, maske ve kişisel hijyen kurallarına uymazsak yine 1- 1,5 ay içerisinde yüksek sayılara ulaşabiliriz" dedi.

23.01.2021Gündem
Diyarbakırda harita yeşile döndü

Diyarbakır'da harita yeşile döndü

Diyarbakır'da hafta içi belli saatlerde ve hafta sonu tam gün uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları ile alınan tedbir ve sıkı denetimler sonucu Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasındaki risk haritası kırmızıdan yeşile döndü. Diyarbakırlılar, alınan tedbirlere uyulması halinde salgının kısa sürede sona erebileceğini söyledi.

21.01.2021Gündem
Kocaelide vaka sayıları 3 binden 300e düştü, harita yeşile döndü

Kocaeli'de vaka sayıları 3 binden 300'e düştü, harita yeşile döndü

Kocaeli'de Kasım ayında günlük 3 binlere ulaşan koronavirüs vaka sayısı 300'e kadar düştü. Koronavirüs tedbirlerine uyulduğunu belirten kent sakinleri, sokağa çıkma kısıtlamasının devam etmesi gerektiğini belirtti.

11.01.2021Gündem
Son dakika haber: 13 Aralık koronavirüs (coronavirüs) vaka tablosu: Türkiye il il corona virüs vaka sayısında son durum İşte Covid 19 ölüm, hasta, iyileşen sayısı

Son dakika haber: 13 Aralık koronavirüs (coronavirüs) vaka tablosu: Türkiye il il corona virüs vaka sayısında son durum! İşte Covid 19 ölüm, hasta, iyileşen sayısı

Son dakika haberi...13 Aralık Koronavirüs günlük vaka tablosu Sağlık Bakanlığı tarafından güncelleniyor. Tüm dünyada devam eden koronavirüs salgını etkisini gösterirken Türkiye'de vaka sayısında son dakika gelişme yaşandı. Bugünkü tabloya göre, 26 bin 919 kişinin testi pozitif çıktı. Sağlık Bakanı Koca, vaka sayısında Gaziantep, Şanlıurfa, Tekirdağ ve Denizli'de düşüş yaşandığını bildirdi. Bakan Koca, yeni tedbirlere uyulması gerektiğinin altını çizdi. Diğer yandan, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli, Konya, Sivas, Kahramanmaraş ve Gaziantep'te vaka artışının düşmeye başlanan iller olarak bildirilmişti. İl il koronavirüs risk haritası da belli oldu. Peki, 13 Aralık coronavirüs tablosunda vaka sayısı ne kadar oldu? İşte 13 Aralık Koronavirüs günlük vaka ve ölüm sayılarındaki son durum ve son gelişmeleri...

13.12.2020Gündem
Son dakika: 6 Aralık Koronavirüs (corona virüs) vaka, hasta ve ölüm sayısı tablosu - İl il korona virüs Türkiye yoğunluk haritası ve vaka artışı olan iller

Son dakika: 6 Aralık Koronavirüs (corona virüs) vaka, hasta ve ölüm sayısı tablosu - İl il korona virüs Türkiye yoğunluk haritası ve vaka artışı olan iller

Kovid-19 verilerinin derlendiği Worldometers internet sitesine göre, Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünya geneline yayılan Kovid-19 salgınında tespit edilen toplam vaka sayısı 67 milyon 4 bin 514'e yükseldi. ABD, 14 milyon 985 bin 142 ile en fazla vaka sayısına sahip ülke konumunda bulunuyor. Kovid-19 nedeniyle dünya genelinde 1 milyon 537 bin 15 kişi yaşamını yitirdi, 46 milyon 382 bin 900 kişi virüsü yenerek sağlığına kavuştu. Dünyada bunlar olurken ülkemizdeki güncel durum da Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşıldı. Peki, 6 Aralık coronavirüs vaka sayısı ne kadar oldu? İşte, il il coronavirüs ölüm ve iyileşen sayısı ve covid 19 risk haritası.

6.12.2020Gündem
Tekirdağın koronavirüs tablosu kırmızı boyandı

Tekirdağ'ın koronavirüs tablosu kırmızı boyandı

TEKİRDAĞ'da Covid- 19 vakalarının son günlerde artması nedeniyle Hayat Eve Sığar(HES) uygulamasındaki koronavirüs yoğunluk haritası kırmızıya büründü.

12.11.2020Haber
Son dakika... Korkutan koronavirüs tablosu Kırmızıya boyandı, yüzde 96 artış var...

Son dakika... Korkutan koronavirüs tablosu! Kırmızıya boyandı, yüzde 96 artış var...

TEKİRDAĞ'da Covid- 19 vakalarının son günlerde artması nedeniyle Hayat Eve Sığar(HES) uygulamasındaki koronavirüs yoğunluk haritası kırmızıya büründü.

12.11.2020Gündem
Son dakika haberi: 5 Kasım Türkiye koronavirüs güncel vaka sayısı tablosu: İstanbulda son durum ne  İşte il il covid 19 risk haritası

Son dakika haberi: 5 Kasım Türkiye koronavirüs güncel vaka sayısı tablosu: İstanbul'da son durum ne? İşte il il covid 19 risk haritası

Son dakika haberi.... Koronavirüs Türkiye tablosu vaka, hasta ve ölüm sayısı Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı veriler ile güncellendi. Korona virüs salgını tüm dünyada artış gösterirken, ülkemizde de bazı illerde vaka artışları dikkat çekiyor. Son dakika açıklamaya göre, 5 Kasım Türkiye koronavirüs tablosunda 2.311 kişiye hastalık tanısı konuldu, 81 kişi de koronavirüs nedeniyle vefat etti. Test sayısı ise 146.028 olarak kaydedildi. İl il koronavirüs tablosundaki son verilere göre İstanbul'da artışın devam ettiği ve geçtiğimiz haftaya göre daha da yükseldiği öne çıkan gelişmeler arasında yer alıyor. Bursa'da ise 65 yaş üstü vatandaşlara koronavirüs önlemleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması getirildi. İstanbul'da da esnek mesai uygulamasına geçildi. 5 Kasım coronavirüs Türkiye tablosu Covid 19 sitesi üzerinden vaka sayısı hakkında bilgi veriyor. İşte, Türkiye koronavirüs risk haritası ve bölge bölge kovid 19 günlük vaka sayılarında son durum bilgileri..

5.11.2020Gündem
Koronavirüs günlük vaka tablosu 1 Kasım:  Türkiye il il koronavirüs vaka sayıları ve illere göre corona virüs risk haritası

Koronavirüs günlük vaka tablosu 1 Kasım: Türkiye il il koronavirüs vaka sayıları ve illere göre corona virüs risk haritası

Son dakika haberi... Türkiye'nin koronavirüs mücadelesi devam ederken 31 Ekim Koronavirüs Türkiye günlük tablosu vaka sayısı Sağlık Bakanlığı'nın raporları ile açıklandı. Tüm dünyada artış gösteren vakaların ardından ülkemizde de özellikle bazı bölgelerimizde korona virüs vakaları hızla yükselmeye devam ediyor. Sağlık Bakanlığı'nın dün açıkladığı son 24 saat verilerine göre, Türkiye'de hasta sayısı 2.322 olurken, test sayısı 136 bini geçmişti. Corona virüs Türkiye vaka, test, ölüm ve iyileşen sayısı Covid.19 üzerinden açıklanıyor. Diğer yandan Sağlık Bakanı Koca, tedbir uyarısını sosyal medyadan yaptığı paylaşım ile yeniledi. İşte, Türkiye günlük korona virüs vaka sayıları risk haritası ve illerimizdeki risk durumu verileri...

1.11.2020Gündem
Son dakika haberleri... Eskişehirde vaka sayısı arttı, harita kırmızı renkte

Son dakika haberleri... Eskişehir'de vaka sayısı arttı, harita kırmızı renkte

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın vaka sayısı en çok yükselen kentler arasında saydığı Eskişehir’de koronavirüs artışı Hayat Eve Sığar (HES) mobil uygulamasına da yansıdı. Yaklaşık 5 bin 200 kişinin pozitif vaka olarak evde tedavi gördüğü ve 200 kişinin koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği kentin tamamı, son 15 günde HES risk haritasında ‘yüksek risk’ anlamında gelen ‘kırmızı’ renge boyandı.

28.10.2020Gündem
Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğandan Macron, Wilders ve ABDye çok sert tepki

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Macron, Wilders ve ABD'ye çok sert tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Malatya 7. Olağan İl Kongresi’nde konuştu. Erdoğan konuşmasında Fransa Cumhurbaşkanı Macron ve Hollanda Özgürlük Partisi Genel Başkanı Geert Wilders'ın skandal paylaşımına çok sert tepki gösterdi. Erdoğan açıklamasında 'Şu an Fransa’nın başındaki zat şaşırmış yatıp kalkıp Erdoğan’la uğraşıyor. Sen önce kendine bak. Bu bir vaka. Hakikatten kontrolden geçmesi lazım. Bir de Hollanda’da bir milletvekili müsveddesi var. O da kakmış bizimle ilgili bir şeyler yazıyor. Bir defa haddini bil. Kiminle yol yürüdüğünü hiç hesap ettin mi? Faşizm bizim kitabımızda yok' ifadelerini kullandı. Erdoğan konuşmasının devamında da 'Bazı Amerikalılar çıkıyor, İlham kardeşimi arıyor, diyor ki; 'Biz sizin yanınızda kimin yer aldığını biliyoruz, Erdoğan var, Türkiye var. Biz Türkiye'ye de yeri gelirse yaptırım uygularız.' Sen kiminle dans ettiğinin farkında değilsin. Yaptırımın neyse geç kalma yap' dedi.

25.10.2020Gündem
İllere göre koronavirüs (coronavirüs) 15 Ekim Türkiye günlük vaka tablosu  - Covid 19 haritası ve il il korona virüs tablosunda vaka, iyileşen, hasta sayısı

İllere göre koronavirüs (coronavirüs) 15 Ekim Türkiye günlük vaka tablosu - Covid 19 haritası ve il il korona virüs tablosunda vaka, iyileşen, hasta sayısı

15 Ekim Korona virüs Türkiye günlük tablosunda son dakika gelişmeler, Sağlık Bakanlığı koronavirüs ölüm vaka ve iyileşen sayısı ile "covid19.saglik.gov.tr" adresinden açıklandı. Sağlık Bakanlığı verileri ile açıklanan günlük korona virüs tablosuna göre, son 24 saatte vefat eden sayısı 66, iyileşen hasta sayısı ise 1.311 olarak kaydedildi. Türkiye coronavirüs tablosuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Ağır hasta sayımız durağan seyrine devam ediyor. Filyasyon, izolasyon eksiksiz devam ediyor. " dedi. Diğer yandan çarşamba günü gerçekleşen Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklama yapan Sağlık Bakanı Koca, İstanbul, Balıkesir, Bilecik'te vaka sayısının arttığını duyurdu. İllere göre İstanbul'da son 1 ay içinde artış yüzde 50 oranında arttı, Ankara'da ise düşüş gözlendi. ABD'de ise salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı 220 bin 989'a çıktı. İşte, 15 Ekim Türkiye koronavirüs günlük tablosu ve Covid 19 risk ve yoğunluk haritası.

15.10.2020Gündem
Son dakika haberi... Bakan Kocadan önemli açıklamalar

Son dakika haberi... Bakan Koca'dan önemli açıklamalar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Adana’da İl Değerlendirme Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, yerli aşı çalışmalarıyla ilgili olarak "Faz3 çalışması da 10 binlerce kişi de denecek. Deneklerin aşıdan önce 5 günlük karantina süreci olacak. Bu süreç 2 haftalık bir zaman gerektirmiş olacak. 2 hafta kadar sonra ilk insan deneme aşı uygulamamız yapılıyor olacak" dedi.

9.10.2020Gündem
Antandros sikkesi 1785 yıl sonra yeniden basıldı

Antandros sikkesi 1785 yıl sonra yeniden basıldı

BALIKESİR'de, 4 büyük kazı alanında gerçekleştirilen çalışmaların mevcut durumlarının ve hedeflerinin konuşulacağı Balıkesir Arkeoloji Buluşmaları’ çalıştayında M.S. 235 yılına ait Antandros sikkesi 1785 yıl sonra yeniden sembolik olarak basıldı.

7.10.2020Gündem
İllere göre koronavirüs vaka sayısı ve yatak doluluk oranları açıklandı - Sağlık Bakanlığı Ordu, Samsun, Sinop il il coronavirüs risk haritası

İllere göre koronavirüs vaka sayısı ve yatak doluluk oranları açıklandı - Sağlık Bakanlığı Ordu, Samsun, Sinop il il coronavirüs risk haritası

Koronavirüs illere göre günlük vaka sayıları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından son dakika açıklandı. Samsun'da gerçekleştirdiği toplantıların ardından koronavirüs ile mücadelede gelinen son durumu açıklayan Bakan Koca, Samsun, Amasya, Çorum, Tokat, Ordu, Sinop'ta vaka sayılarında düşüş olduğunu bildirdi. Orta Karadeniz Bölgesi'nde vaka sayıları hakkında bilgiler veren Koca, "Türkiye genelinde yatak doluluk oranı %51, yoğun bakım doluluk oranı %68, solunum cihazı %33 oldu" dedi. işte, 25 Eylül illere göre vaka sayısı oranları ve il il koronavirüs sayıları...

26.09.2020Gündem
Son dakika haberi: AK Parti Sözcüsü Ömer Çelikten önemli açıklamalar

Son dakika haberi: AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Çelik, AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı devam ederken, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu ve soruları yanıtladı. Macron'un yönettiği dış politikaya tepki gösteren Çelik, "Rafael uçaklarını ilk kez bir AB ülkesine sattılar. Fransa size sahip mi çıkmış oldu? Sadece Rum kesimine ve size silah satmış oldu. Fransa'nın buradaki bölgesel barışa bir katkı sağlamak amacıyla, hatta bir AB vizyonuyla da hareket etmediğini görüyoruz. Macron'un kişisel olarak yürütmeye çalıştığı dış politika çökmüştür" ifadelerini kullandı

22.09.2020Gündem
İl il (covid 19) Koronavirüs risk ve yoğunluk haritası 12 Eylül İstanbul, Ankara, İzmir Türkiye corona virüs tablosu belli oldu

İl il (covid 19) Koronavirüs risk ve yoğunluk haritası 12 Eylül! İstanbul, Ankara, İzmir Türkiye corona virüs tablosu belli oldu

İllere göre Koronavirüs tablosunda vaka ve ölüm sayısı güncellenmeye devam ediyor. İstanbul ve Ankara'da koronavirüs vakalarının artmasının ardından önlemler genişletildi. Vatandaşlar kentlerindeki son durumu merak ederken, Sağlık Bakanlığı tarafından koronavirüs günlük vaka sayısı verileri paylaşıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca verdiği son röportajda verileri değerlendirdi ve rakamlarda Türkiye tablosundaki son durumu açıkladı. Koca, Van, Muş, Bitlis ve Hakkari'deki vaka sayılarına yönelik değerlendirmelerde bulundu. İllere göre koronavirüs risk ve yoğunluk haritası günlük olarak açıklanıyor. Peki, Türkiye koronavirüs tablosunda son durum nedir? İşte, 12 Eylül vakaların bölgelere göre günlük koronavirüs sayısı ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın son vaka artışlarının analizlerini yaptığı o açıklama.

12.09.2020Gündem
Ankarada kısıtlama olacak mı Bakan Fahrettin Koca yanıtladı İşte Ankara ilçe ilçe koronavirüs risk ve yoğunluk haritası

Ankara'da kısıtlama olacak mı? Bakan Fahrettin Koca yanıtladı! İşte Ankara ilçe ilçe koronavirüs risk ve yoğunluk haritası

Ankara koronavirüs haritası Sağlık Bakanlı Fahrettin Koca'nın yaptığı son açıklamaların ardından gündeme geldi. Bakan Koca, yaptığı açıklamada il il koronavirüs vaka sayısı hakkında bilgi verdi. Ankara'nın en riskli il olduğunu söyleyen Koca, Orta Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'da artış yaşandığını ifade etti. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Koca, "Ankara'da kısıtlama olacak mı?" sorusunun da cevabını verdi. İşte, Ankara ilçe ilçe koronavirüs haritası ve son durum bilgileri.

3.09.2020Gündem
3 Eylül Türkiye Koronavirüs vaka ve ölüm sayısı tablosu:  İl il koronavirüs son durum verileri belli oldu - İşte Covid 19 yoğunluk haritası

3 Eylül Türkiye Koronavirüs vaka ve ölüm sayısı tablosu: İl il koronavirüs son durum verileri belli oldu - İşte Covid 19 yoğunluk haritası

Koronavirüs tablosu gündemde yer almaya devam ederken, son dakika bilgilere göre vaka, iyileşen ve ölüm sayısı takip ediliyor. Koronavirüs salgınında ülkemizdeki son durumu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı paylaşımlarla değerlendirirken Türkiye'deki koronavirüs son durum tablosunu paylaştı. 3 Eylül koronavirüs tablosuna göre, vefat sayısı 49 oldu, 1.211 kişi de iyileşerek sağlığına kavuştu. Bakan Koca 5 ildeki pnömoni hasta sayısı hakkında bilgi verdi. İstanbul, Ankara, İzmir ve Diyarbakır coronavirüs vaka sayısı da Sağlık Bakanlığı'nın yaptığı açıklamalar ile belli oldu. Bakan Koca yaptığı açıklamada, Ankara, Mardin, Şanlıurfa da vaka sayısının arttığını söyledi. Diğer yandan koronavirüs vaka sayısı dünya genelinde 26 milyon 214 bin 446’ya çıkarken, virüs saptanan 18 milyon 479 bin 770 kişi sağlığına kavuştu. İşte, Sağlık Bakanlığı'nın açıklamaları ile 3 Eylül koronavirüs tablosu ve il il koronavirüs haritasında vaka sayıları...

3.09.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Sınavlar ve 'yüz yüze'ye erteleme

Milli Eğitim Bakanlığı, ikinci aşaması 1 Mart’ta başlayacak olan yüz yüze eğitimle ilgili yeni bir karar aldı. Tüm illerde pazartesi okullar açılmayacak, yüz yüze yapılacak sınavlar o gün için iptal edilecek.

28.02.2021