EKSTRA
MENÜ

Hükümet

Hükümet haberleri sayfasında güncel ve son dakika Hükümet hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 119.505 Hükümet haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Hükümet Haberleri

Kuzey Kore hükümetinden kıtlığa çözüm: 2025 yılına kadar daha az yiyin

Kuzey Kore hükümetinden kıtlığa çözüm: 2025 yılına kadar daha az yiyin!

Dünyanın en dışa kapalı ülkesi Kuzey Kore'de sular durulmuyor. Son dönemde kıtlık krizi ile karşı karşıya kalan Kuzey Kore'de hükümet tepki çeken bir öneride bulundu.

27.10.2021Dünya
Rusya, Avrupanın en fakir ülkelerinden Moldovayı doğal gaz satışını kesmekle tehdit ediyor

Rusya, Avrupa'nın en fakir ülkelerinden Moldova'yı doğal gaz satışını kesmekle tehdit ediyor

Ülkesi Moldova bir doğal gaz kriziyle karşı karşıya ama Nicu Popescu, geleceğe iyimser bakıyor. Ancak bu adım karşısında Gazprom tehdidini gerçekleştirirse Moldova, çok daha fazla doğal gaz satın almak zorunda kalacak. Gazprom, Moldova'yı "doğal gaz vanalarını kapatmakla" tehdit ediyor.

27.10.2021Dünya
‘Trafik Lambası’ için müzakereler başladı

‘Trafik Lambası’ için müzakereler başladı

22 Çalışma Grubu ayrı ayrı pazarlığa başlarken, SPD, FDP ve Yeşiller’in Noel’e kadar yeni koalisyon hükümetini kurmayı hedeflediği yinelendi.

27.10.2021Avrupa
Almanyada büyüme tahmini düşürüdlü

Almanya'da büyüme tahmini düşürüdlü

Nisan 2021'de açıklanan resmi büyüme beklentisi bu yıl için yüzde 3,5 olarak duyurulmuştu

27.10.2021Ekonomi
Sudanda üç muhalif lider gözaltına alındı

Sudan'da üç muhalif lider gözaltına alındı

Sudan ordusunun hükümeti feshederek başbakan dahil çok sayıda üst düzey siyasetçiyi gözaltına alması sonrası, güvenlik güçlerinin önde gelen üç muhalif lideri daha gözaltına aldığı bildirildi.

27.10.2021Dünya
Şentop açıkladı Meclisin bütçe teklifi 2.2 milyar lira

Şentop açıkladı! Meclis'in bütçe teklifi 2.2 milyar lira

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda TBMM Başkanlığı'nın 2022 yılı bütçesinin sunumunu yaptı. Sunuma göre TBMM'in 2022 yılı için bütçe teklifi 2.2 milyar lira oldu.

27.10.2021Ekonomi
18 aydan uzun süredir uygulanıyordu... Önemli karar duyuruldu: Yasak kalktı

18 aydan uzun süredir uygulanıyordu... Önemli karar duyuruldu: Yasak kalktı

Avustralya, uluslararası seyahat yasağını kaldırdığını açıkladı. 18 aydır yürürlükte olan seyahat yasağı, 1 Kasım'dan itibaren kaldırılacak.

27.10.2021Ekonomi
Son dakika... CHPnin tezkereye hayır oyu vermesi... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Onurlu bir parti HDPye tepki gösterirdi

Son dakika... CHP'nin tezkereye 'hayır' oyu vermesi... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Onurlu bir parti HDP'ye tepki gösterirdi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda vekillere hitap etti. Erdoğan, sınır ötesi tezkereye 'hayır' oyu veren CHP'ye "HDP yöneticileri, CHP'ye çağrı yaptı. Bu çağrıda, HDP'nin içinde fiilen yer aldığı ama resmen varlığının inkar edildiği siyasi ittifakın devamı, CHP'nin tezkereye destek olmaması şartına bağlanıyordu. Hatta bununla da kalınmayarak CHP açıkça tehdit ediliyordu. Tabii böyle bir durumda onurlu bir partinin ve liderin çıkıp 'Siz kim oluyorsunuz da bizi tehdit ediyorsunuz, biz kendi politikamızı kendimiz belirleriz.' diyerek HDP'lilere ağızlarının payını vermesi beklenirdi. Ama karşımızda maalesef artık böyle bir CHP mevcut değildir" sözleriyle tepki gösterdi.

27.10.2021Gündem
Salgını yendik deyip kaldırmışlardı... Maske zorunluluğu geri geliyor

Salgını yendik deyip kaldırmışlardı... Maske zorunluluğu geri geliyor!

Birçok Avrupa ülkesi yaz aylarında azalan vaka sayıları ve artan aşılama oranlarıyla koronavirüs salgınının geride kaldığına karar vermiş ve neredeyse tüm önlemleri kaldırmıştı. ancak yaklaşan kış ve ortaya çıkan yeni varyantların etkisiyle Avrupa kâbus günlerine geri dönüyor gibi görünüyor. Bu konuda ilk karar ise Belçika'dan geldi...

27.10.2021Dünya
Vatandaşlarımızın güvenini kazandınız

Vatandaşlarımızın güvenini kazandınız

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, Başbakan Angela Merkel’den yeni bir hükümet kurulana kadar görevini sürdürmesini istedi.

27.10.2021Avrupa
Lübnanda soruştuma krizinde anlaşmaya varıldı

Lübnan'da soruştuma krizinde anlaşmaya varıldı

Lübnan Maruni Patriği Mar Beşara Butrus er-Rai, Beyrut Limanı'ndaki patlamaya ilişkin soruşturmadan kaynaklı siyasi krizin çözümünde anlaşmaya varıldığını söyledi.

27.10.2021Dünya
Almanyada flaş Merkel adımı: Yeni hükümet kurulana kadar görevde kalması istendi

Almanya'da flaş Merkel adımı: Yeni hükümet kurulana kadar görevde kalması istendi

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, Başbakan Angela Merkel'den yeni bir hükümet kurulana kadar görevini sürdürmesini istedi.

27.10.2021Dünya
Sudan karıştı

Sudan karıştı

Geçen ayki başarısız darbe girişiminin ardından Sudan’da ordu, sivil hükümeti devirdi. Başbakan Hamduk bilinmeyen bir yere götürülürken, halk sivil itaatsizlik başlattı.

27.10.2021Dünya
Sudan’da darbe sonrası kan aktı: 7 ölü, 140 yaralı

Sudan’da darbe sonrası kan aktı: 7 ölü, 140 yaralı

Afrika ülkesi Sudan’daki darbenin ardından ilan edilen OHAL’e rağmen halk sokakta. Ordu, sivil idare yanlısı protestolara gerçek mermi ile karşılık verdi. Çıkan olaylarda 7 kişi öldü, 140 kişi yaralandı.

27.10.2021Dünya
Miçotakis: Güçlü ittifaklar kurduk

Miçotakis: Güçlü ittifaklar kurduk

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, Suudi Arabistan’a ziyareti sırasında Türkiye ile ilgili açıklamalarda bulundu.

27.10.2021Dünya
Tezkereye 2 yıllık vize

Tezkereye 2 yıllık vize

Cumhurbaşkanı’na sınır ötesinde TSK’yı terörle mücadele için görevlendirme yetkisi veren tezkere TBMM’de kabul edildi. Irak ve Suriye’de 30 Ekim 2023’e kadar operasyonları kapsayan tezkere AK Parti, MHP ve İYİ Parti’nin oylarıyla Meclis’ten geçti. CHP ve HDP ‘hayır’ oyu kullandı.

27.10.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktaydan kur ve ihracat açıklaması

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan 'kur ve ihracat' açıklaması

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Dolar endeksi mayıs ayından itibaren bir yükseliş trendi içindedir. Pek çok ülke gibi biz de etkilendik. İhracatımız Ocak-Eylül döneminde geçen seneye kıyasla yüzde 36 artış sergilemiştir. Cari açığımızda önemli iyileşmeler görülmektedir." açıklamasında bulundu. Oktay, ayrıca 10 büyükelçinin ortak açıklamasıyla ilgili de "10 büyükelçinin ortak açıklaması toplumun her kesiminde infial oluşturmuştur. Bağımsız ve tarafsız Türk yargısına baskı yapmaya niyetlenen bu hadsiz girişime karşı başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere her düzeyde tepki gösterdik. Niyetimiz elbette kriz çıkarmak değil, ülkemizin egemenlik hakkına yöneltilen bu saygısızlığa gerekli cevabı vermekti. Tutumumuzu net bir şekilde ortaya koyduk ve yanlışı ortadan kaldırmayı hedefledik" dedi.

26.10.2021Gündem
Yeni Federal Meclis Başkanı Baerbel Bas

Yeni Federal Meclis Başkanı Baerbel Bas

Almanya’da 26 Eylül’de yapılan genel seçimlerden tam bir ay sonra Federal Meclis ilk oturumunu yaptı. Tüzük gereği 20’nci yasama dönemindeki ilk oturumu, eski Meclis Başkanı olarak değil ‘en kıdemli’ sıfatıyla 1972 yılından beri milletvekilliği yapan CDU’lu Wolfgang Schaeuble açtı. Seçim sistemi nedeniyle milletvekili sayısı 709’dan 736’ya yükselen ilk oturumda, SPD’li Baerbel Bas, Federal Meclis Başkanı seçildi.

26.10.2021Avrupa
Son dakika: Flaş açıklama... Sudan başbakanının akıbeti belli oldu

Son dakika: Flaş açıklama... Sudan başbakanının akıbeti belli oldu

Sudan’da OHAL ilan eden ordu komutanı Orgeneral Abdulfettah el-Burhan, Başbakan Abdullah Hamduk’un güvenliği için kendisiyle beraber olduğunu ve yakında evine döneceğini açıkladı. Ülkedeki darbe karşıtı gösteriler ise sürüyor.

26.10.2021Dünya
Sudanda Başbakan Hamdukun akıbeti bilinmiyor

Sudan'da Başbakan Hamduk'un akıbeti bilinmiyor

Sudan'da dün sabahki darbe girişimi esnasında başkentteki konutundan eşiyle alıkonulan Başbakan Abdullah Hamduk'un nerede olduğu henüz bilinmiyor.

26.10.2021Dünya
Tahtsız kral oğlunu böyle evlendirdi: Bir yılda üç düğün

Tahtsız kral oğlunu böyle evlendirdi: Bir yılda üç düğün

Dünyanın tüm kraliyet aileleri ve jet sosyete mensupları hafta sonu göz kamaştıran bir düğünde bir araya geldi. Babası her ne kadar "eski" kral olsa da "prens" unvanı bulunan damat ile zengin bir iş insanının kızı olan gelin, uzun süre unutulmayacak bir törenle, seçkin konukların önünde hayatlarını birleştirdi.

26.10.2021Magazin
Sudanda darbe karşıtı gösteriler sürüyor

Sudan'da darbe karşıtı gösteriler sürüyor

Sudan ordusunun hükümeti feshederek başbakan dahil çok sayıda üst düzey siyasetçiyi gözaltına almasına tepkiler 2. günde de devam ediyor.

26.10.2021Dünya
Güvenlik Konferansı’na kaldığı yerden devam...

Güvenlik Konferansı’na kaldığı yerden devam...

Pandemi nedeniyle iki yıl ara verilen Münih’teki Dünya Güvenlik Konferansı’nın 18-22 Şubat 2022 tarihleri arasında tekrar yüz yüze yapılacağı bildirildi.

26.10.2021Avrupa
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Başbakan, göreve devam etmek istemediğini söyledi

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Başbakan, göreve devam etmek istemediğini söyledi

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, 13 Ekim'de hükümetin istifasını sunan Başbakan Ersan Saner'e yeni bir hükümet oluşana kadar göreve devam etmesini söylediğini belirterek, "Sayın Başbakan, göreve devam etmek istemediğini söyledi." ifadelerini kullandı.

26.10.2021Dünya
Son dakika: 10 büyükelçinin geri adımı... Bahçeli: Kavala, Sorosun kuryesi, Gezinin kışkırtıcısıdır

Son dakika: 10 büyükelçinin geri adımı... Bahçeli: Kavala, Soros'un kuryesi, Gezi'nin kışkırtıcısıdır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, 10 büyükelçinin Osman Kavala açıklamasına tepki gösterdi ve "Zalim bir üst akıl hem büyükelçileri hem de zillet ittifakını harekete geçirmiş, ağız birliğiyle konuşmalarını dayatmıştır. Şirret bir oyun, tehlikeli bir rol paylaşımı söz konusudur. İç ve dış işgal cephesinin makyajı dökülmüştür. Kavala, Soros'un kuryesidir, Gezi'nin kışkırtıcısıdır" dedi. Bahçeli, "Kavala ile ilgili önerimiz ise şudur; hüküm verilirse önce cezasını Türkiye'de çekmesi sonra da vatandaşlıktan çıkarılarak 10 büyükelçinin ülkesinden birine gönderilmesi artık milli bir zarurettir" ifadelerini kullandı.

26.10.2021Gündem
NASA Başkanından şok sözler Evrende yalnız değiliz

NASA Başkanı'ndan şok sözler! Evrende yalnız değiliz

NASA Başkanı ve eski astronot Bill Nelson evrenin büyüklüğüne dikkat çekerek, Dünya dışında da yaşam formları olabileceğine inandığını söyledi. Nelson, ABD’li savaş pilotlarının rapor ettikleri UFO’lar için de, “Ne olduklarını biz de bilmiyoruz” dedi.

26.10.2021Dünya
Tatar: Başbakan, göreve devam etmek istemediğini söyledi

Tatar: Başbakan, göreve devam etmek istemediğini söyledi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 13 Ekim'de hükümetin istifasını sunan Başbakan Ersan Saner'e yeni bir hükümet oluşana kadar göreve devam etmesini söylediğini belirterek, "Sayın Başbakan, bugün bana yaptığı ziyarette göreve devam etmek istemediğini söyledi." ifadelerini kullandı.

25.10.2021Gündem
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, erken seçim tarihini verdi

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, erken seçim tarihini verdi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, ülkede erken seçim için 9 Ocak 2021 tarihinin değerlendirildiğini bildirdi.

25.10.2021Gündem
Avustralya, sosyal medyada çocuk kullanıcılar için ebeveyn izni şartı getirmeyi planlıyor

Avustralya, sosyal medyada çocuk kullanıcılar için ebeveyn izni şartı getirmeyi planlıyor

Avustralya’da hükümet, sosyal medya platformlarına 16 yaş altı kullanıcılar için ebeveyn izni almalarını şart koşan bir yasa tasarısı yayımladı.

25.10.2021Dünya
Afganistanda ekonomik krize buğdaylı çözüm: Taliban maaşları kilo ile ödeyecek

Afganistan'da ekonomik krize 'buğday'lı çözüm: Taliban maaşları kilo ile ödeyecek!

Taliban ekonomik krizdeki Afganistan'da işçi maaşlarını "buğday'la ödeyeceğini açıkladı. Yoksullara iş imkanı sağlamak amacıyla hayata geçirilecek "İş Karşılığında Buğday Projesi"nde çalışacak işçilerin her birine günlük 10, mühendislere 16,5 kilogram buğday verilecek.

25.10.2021Dünya
Aile hekiminden aşı resti: Tıbba güvenmiyorsanız bana da gelmeyin

Aile hekiminden aşı resti: Tıbba güvenmiyorsanız bana da gelmeyin!

Belçika'nın ikinci büyük kenti Anvers'te bir aile hekimi, artık Covid aşısı olmayan hastalara bakmayacağını açıkladı. "Aşı olmamanız tıbba güvenmediğinizi gösteriyor, dolayısıyla bu durumda bana da güvenmiyorsunuz" diyen aile hekimi, meslektaşlarından da destek görüyor.

25.10.2021Dünya
Irakta seçim sonuçlarına yönelik krize müdahale çağrısı

Irak'ta seçim sonuçlarına yönelik krize müdahale' çağrısı

Irak'taki siyasi gruplar, Cumhurbaşkanı Berhem Salih'ten, şaibeli olduğu iddia edilen seçim sonuçlarına yönelik protestolar daha tehlikeli hale gelmeden duruma müdahale etmesini istedi.

25.10.2021Dünya
Yemende karşılıklı saldırılarda 814 kişi öldü

Yemen'de karşılıklı saldırılarda 814 kişi öldü

Yemen'de hükümet ve koalisyon güçlerinin İran destekli Husi milislerle çatışmaları ve hava saldırıları nedeniyle 814 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

25.10.2021Dünya
Son dakika: Sudanda darbe girişimi

Son dakika: Sudan'da darbe girişimi

Sudan'da darbe girişimi yaşanıyor. Sudan Enformasyon Bakanlığı Başbakan Abdullah Hamduk'un darbeyi reddettiği için tutuklandığını ve bilinmeyen bir yere nakledildiğini açıkladı. Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı'ndan konu ile ilgili yapılan açıklamada 'Sudan’da darbe teşebbüsünde bulunulduğu yönündeki haberleri derin endişeyle karşılıyoruz' ifadesine yer verildi.

25.10.2021Dünya
Kılıçdaroğlu: Esnafın muhatabı olmalı

Kılıçdaroğlu: Esnafın muhatabı olmalı

CHP Lideri Kılıçdaroğlu dün İzmir’de temaslarda bulunurken Anayasa’da esnafın korunması ve teşvik edilmesine ilişkin düzenleme olduğuna işaret ederek,“Pek çok sorunla karşılaşıyorsunuz. Devlette doğru dürüst muhatabınız yok. Bir muhatabınız olması lazım. Bunun yolu da esnaf bakanlığıdır” dedi.

25.10.2021Gündem
Talibandan maaş krizine buğdaylı çözüm

Taliban'dan maaş krizine 'buğdaylı' çözüm

Afganistan'da yoksullara iş imkanı sağlamak amacıyla hayata geçirilecek bir projede, çalışacak işçilerin her birine günlük 10 kilogram, mühendislere ise 16,5 kilogram buğday verilecek.

24.10.2021Dünya
Bakan Soyludan Hafıza Odası tepkisi Bedirhan Bebeki hatırlatıp sordu

Bakan Soylu'dan 'Hafıza Odası' tepkisi! 'Bedirhan Bebek'i hatırlatıp sordu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hakkari'de "Teşkilat Akademisi" programında açıklamalarda bulundu. Soylu, Diyarbakır'da açılan Hafıza Odası sergisine tepki göstererek, "HDP'nin eş başkanları, yerel yöneticiler, belediye başkanları hep beraber bir araya gelmişler. Kendisini sanatçı olarak nitelendiren bir kişi de 'Hafıza Odası' diye bir şey yapmış. Bu milleti ne kadar zorluğa düçar eden varsa oraya yerleştirmiş. Terör örgütünün ne kadar mensubu varsa oraya yerleştirmiş. Hafıza Odası'ymış. Bedirhan bebek burada ölmedi mi? Hafıza odanda Bedirhan bebek var mı?" ifadelerini kullandı.

24.10.2021Gündem
İzmir’de Kılıçdaroğlu’na protesto Mağdurlar pankartlarla karşıladı

İzmir’de Kılıçdaroğlu’na protesto! Mağdurlar pankartlarla karşıladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Karabağlar Belediyesi Atatürk Gençlik ve Spor Merkezi temel atma törenindeydi. Kılıçdaroğlu, tören alanında Uzundere kentsel dönüşüm mağdurlarının pankartlı protestosuyla karşılaştı. Kılıçdaroğlu, mahalle sakinlerinden Eray Uslu'ya "Devlete söyleyin, Büyükşehir Belediyesi ile anlaşsın, beraber yapsınlar. Gidin müteahhit bulun, gelsin ihaleye girsin." dedi. Uslu da bunun üzerine "Yani vatandaş kendi işini kendi çözsün. Bu söylenecek kelime mi?" karşılığını verdi.

24.10.2021Gündem
Sierra Leone parlamentosu ve kabinesinde kadınlara yüzde 30 kota ayrılacak

Sierra Leone parlamentosu ve kabinesinde kadınlara yüzde 30 kota ayrılacak

Batı Afrika ülkelerinden Sierra Leone'da hükümet, parlamento ve kabinede kadınlara yüzde 30 kota ayrılmasını öngören yasa tasarısını meclise sundu.

24.10.2021Dünya
Irakta seçimin galibi Sadr Hareketi: Hükümet kurma konusunda dış müdahaleye müsaade etmeyeceğiz

Irak'ta seçimin galibi Sadr Hareketi: Hükümet kurma konusunda dış müdahaleye müsaade etmeyeceğiz

Irak'ta genel seçimden birinci çıkan Sadr Hareketi lideri Mukteda es-Sadr, hükümet kurma konusunda dış müdahaleye izin vermeyeceklerini belirtti.

24.10.2021Dünya
Bakan Soylu: Ahpanos Vadisinde 570 olan terörist sayısı 19a indi

Bakan Soylu: Ahpanos Vadisi'nde 570 olan terörist sayısı 19'a indi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tunceli'deki Ahpanos Vadisi'nde 5 yıl önce 570 teröristin olduğunu, bu sayının 19'a indiğini söyledi. Avrupa ülkelerini de eleştiren Soylu, "10 tane büyükelçiyle bize ayar vermeye çalışıyorlar. Neymiş hukukun üstünlüğü. Bu hukukun üstünlüğünün hangi noktasına sığar?" dedi.

24.10.2021Gündem
COVID-19 yeni eğitim döneminde dünyayı nasıl etkiliyor

COVID-19 yeni eğitim döneminde dünyayı nasıl etkiliyor?

Pandemi kaynaklı bir buçuk yılı aşkın uzaktan eğitim döneminin ardından, yüz yüze eğitime geçen ülkelerde farklı uygulamalar gündeme geldi. Bazı bölgelerde okullar tekrar kapanmaya giderken, bazı ülkelerde aşılama oranları hızla arttı.

23.10.2021Eğitim
Otomobillerin olmadığı bir şehir mi hayal ediyorsunuz Yapılmışı var

Otomobillerin olmadığı bir şehir mi hayal ediyorsunuz? Yapılmışı var!

Avrupa'nın dört bir yanında şehirler, önemli merkezlerini özel araçların girişine kapatıp yayalara ve bisikletlere özgürlük sağlamak için adımlar atıyor. Bu fikri 10 yıl önce hayata geçirmiş ve çok başarılı olmuş bir örnek de var üstelik. Hem de Avrupa'nın göbeğinde, hem de bir başkent: Ljubljana

23.10.2021Dünya
Almanya’da bir ilke doğru

Almanya’da bir ilke doğru

Almanya’da 26 Eylül’de yapılan genel seçim akşamı ‘ikili koalisyon’ döneminin sonuna gelindiği yönünde ciddi sinyaller verildi.

23.10.2021Avrupa
Cumhuriyet ne zaman, nasıl ilan edildi

Cumhuriyet ne zaman, nasıl ilan edildi?

Ekim ayıyla birlikte Cumhuriyet ne zaman, nasıl ilan edildi soruları vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin cumhuriyet yönetimini ilan ettiği tarih olarak kutlanan Cumhuriyet Bayramı'nın bu yıl 98.si kutlanacak. İşte Cumhuriyet Bayramı'nın tarihine ait detaylar...

23.10.2021Gündem
BMden bir  Myanmar uyarısı daha

BM'den bir Myanmar uyarısı daha!

Birleşmiş Milletler, Myanmar'da darbeyle yönetime el koyan ordunun, ülkenin kuzey bölgelerine asker sevkiyatını yoğunlaştırmasının ardından darbe karşıtı gruplar ve sivillere yönelik şiddetin vahim boyutlara yükselmesinden endişe edildiğini bildirdi.

23.10.2021Dünya
Kralların dostuna son veda... Gazeteci Lütfü Akdoğan son yolculuğuna uğurlandı

Kralların dostuna son veda... Gazeteci Lütfü Akdoğan son yolculuğuna uğurlandı

Lütfü Akdoğan kendisi için “En güçlü rakiplerimdendi” diyen meslektaşı Sami Kohen’den üç gün sonra hayata gözlerini yumdu. Geride birbirinden kıymetli haber ve yazılarının yanı sıra Ortadoğu’ya yıllarca hükmetmiş krallar, şeyhler ve siyasetçilere dair renkli nice hatıralar da bıraktı...

23.10.2021Gündem
AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım Sivasta konuştu: Milli irade olmadan devlet idaresi olmaz

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım Sivas'ta konuştu: Milli irade olmadan devlet idaresi olmaz

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, "Hizmette siyaset olmaz dedik, hizmet millete yapılır. Milli irade olmadan devlet idaresi olmaz. Milli iradeye sahip çıkamayan iktidarları da gördük. Nerede gördük 28 Şubat'ta, 1980'de, 1971'de, 1960'ta gördük" dedi.

22.10.2021Gündem
AK Parti Genel Başkan Vekili Yıldırım: Milli irade olmadan devlet idaresi olmaz

AK Parti Genel Başkan Vekili Yıldırım: 'Milli irade olmadan devlet idaresi olmaz'

AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, "15 sene milletin önüne sandık koyduk. 15 sene hesap verdik ve hala hesap veriyoruz, vermeye de devam ediyoruz. Millet iradesi devlet idaresine dönüşmedikçe Türkiye'nin kat edeceği yol yok." dedi.

22.10.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Büyükelçiler krizinde bir ihtimal daha var

Ankara son 48 saatte büyük bir çabaya sahne oldu. Bu çabalar henüz sonuçlanmış değil, devam ediyor.

25.10.2021