MENÜ

Etiket

Etiket ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Etiket haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.751 Etiket haberi bulunmuştur.

Etiket Haberleri

Mersinde 975 litre sahte etil alkol ele geçirildi

Mersin'de 975 litre sahte etil alkol ele geçirildi

MERSİN'de bir depo ile kargo şubesinde yapılan aramalarda toplam 975 litre sahte etil alkol ile içki yapımında kullanılan 225 kit ve 10 bin etiket ele geçirildi. 3 şüpheli gözaltına alındı.

11.08.2020Gündem
Okul için gerekli eşyalar

Okul için gerekli eşyalar

Okullar yakın zamanda açılacak. Bunun için de ihtiyaç listesinin hazırlanması hem kolayca işinizi halletmenizi hem de gerekli olanları almanızı sağlayarak fazla harcamadan kurtarır.

10.08.2020Eğitim
Gaziantepte sahte içki operasyonu: 5 gözaltı

Gaziantep'te sahte içki operasyonu: 5 gözaltı

GAZİANTEP'te, polisin bağ evine yaptığı operasyonda, 139 litre sahte alkol ele geçirilirken, 5 kişi de gözaltına alındı.

7.08.2020Gündem
Gardırobunuzun ömrünü uzatmanın 7 yolu

Gardırobunuzun ömrünü uzatmanın 7 yolu

Kıyafetlerinize özen göstermek ve onu daha çok yönlü hale getirmek, paradan tasarruf etmenizi ve yıllarca sahip olduğunuz parçalara değer vermenizi sağlar. Gardırobunuzun ömrünü uzatmak, çok yönlülüğün yanı sıra işlevsellik de yaratır. Gelin gardırobunuzun ömrünü hangi şekillerde uzatabileceğinize bakalım…

6.08.2020Ekstra Özel
Dünyaya Türk meyve suyu ihracatı artıyor; hangi ülke en çok ne içiyor

Dünyaya Türk meyve suyu ihracatı artıyor; hangi ülke en çok ne içiyor?

Türkiye’nin en büyük içecek üreticilerinden olan Oğuz Gıda, ihracat yaptığı 103 ülkenin hangi içeceklere ilgi gösterdiğini açıkladı. Arap Yarımadası'nın her zaman şekerli içecekleri tercih ettiğini belirten firma İran’ın ise haftada 4 konteyner enerji içeceği talebinde bulunmasıyla en çok ihracat yapılan ülkeler içinde ilk sırada yer aldığını bildirdi. Türkiye’de yetişen meyvelerin kendine has lezzetinden dolayı Türk meyve sularına dünyadan yoğun talep olduğunu ifade eden Oğuz Gıda CEO’su Enes Örer, Türk meyve suyu sektörünün dünyanın birçok ülkesinden daha ileri teknoloji ve lezzete sahip olduğunu söyledi.

29.07.2020Ekonomi
Ben gençken de popülerdim

'Ben gençken de popülerdim'

Bugün Türkiye’de ‘tarih’ denince akla gelen en önemli isimlerden Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın aslında neredeyse bir ‘hukukçu’ olacağını biliyor muydunuz? Peki genç Ortaylı okul yıllarında ders çalışmak dışında neler yapardı?İlber Hoca ile “En güzel yıllarım” dediği öğrencilik dönemini konuşuyoruz. Sohbetimiz esnasında hiç durmadan telefonu çalıyor. Acaba gençken de bu kadar popüler miymiş? Gülerek, “Evet o zaman da arkadaşlar arasında popülerdim” diye yanıtlıyor...

26.07.2020Gündem
15 Temmuz darbe yargılamaları

15 Temmuz darbe yargılamaları

Anadolu Ajansı yargılamalarla geçen bu dört yıllık süreci, titiz bir çalışma sonucu ‘15 Temmuz Darbe Yargılamaları’ kitabında toplayarak okuyucu ile buluşturdu.

20.07.2020Gündem
Asansör güvenliği için renk etiketlerine dikkat

Asansör güvenliği için renk etiketlerine dikkat!

Yapay zeka destekli, hızlı ve güvenli asansörler üreten Mitsubishi Electric'in asansör ve yürüyen merdiven sistemlerinde Türkiye'deki tek yetkili satıcısı olan AG MELCO, yönetmelik gereği uzmanlar tarafından yılda bir kez yapılan kontrol denetimlerinde asansörlere konulan renkli etiketlerin anlamına ve önemine dikkati çekiyor.

10.07.2020Teknoloji
Koronavirüs salgınına karşı e-Menü, akıllı ayna, kasasız mağaza

Koronavirüs salgınına karşı e-Menü, akıllı ayna, kasasız mağaza

Yıldız Teknopark şirketleri, Kovid-19 sürecinde değişen alışveriş alışkanlıklarına yönelik çeşitli yazılım ve uygulamalar geliştirdi.

7.07.2020Teknoloji
Son dakika: Kırmızı ette bu hileye dikkat Şırıngayla enjekte ediyorlar...

Son dakika: Kırmızı ette bu hileye dikkat! Şırıngayla enjekte ediyorlar...

Gıda Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Uğur Toprak, yüzde yüz dana eti adı altında satılan kıyma ve sucuk gibi ürünlere merdiven altı üreticiler tarafından sakatat ve kanatlı hayvan eti karıştırıldığını, kırmızı ette ise tartıda ağır basması için şırıngayla su enjekte edildiğini belirterek, yapılan hilelere karşı vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

7.07.2020Ekonomi
Kıymanın hilelisi bakın nasıl anlaşılıyormuş

Kıymanın hilelisi bakın nasıl anlaşılıyormuş!

Gıda Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Uğur Toprak, yüzde 100 dana eti adı altında satılan kıyma ve sucuk gibi ürünlere merdiven altı üreticiler tarafından sakatat ve kanatlı hayvan eti karıştırıldığını, kırmızı ette ise tartıda ağır basması için şırıngayla su enjekte edildiğini belirterek, yapılan hilelere karşı vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Başakşehirde kaçak nargile tütünü operasyonu; 5 gözaltı

Başakşehir'de kaçak nargile tütünü operasyonu; 5 gözaltı

BAŞAKŞEHİR'de kaçak nargile imalathanesi olarak kullanılan bir eve operasyon düzenleyen polis ekiplerince 264 kilogram nargile tütünü ele geçirilirken, Suriye uyruklu 5 kişi gözaltına alındı.

2.07.2020Gündem
Mezuniyet sergisi, yeni tip koronavirüs nedeniyle sanal ortama taşındı

Mezuniyet sergisi, yeni tip koronavirüs nedeniyle sanal ortama taşındı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, her yıl gerçekleştirdiği mezuniyet sergisini, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle bu yıl sanal ortama taşıdı.

29.06.2020Teknoloji
Neilsen Türkiyede atama

Neilsen Türkiye'de atama

Nielsen Türkiye’de perakende hizmetleri direktörlüğü görevine Onur Yüksel getirildi.

23.06.2020Ekonomi
Bu hileye dikkat... Peynir ve sütle ilgili önemli uyarı

Bu hileye dikkat... Peynir ve sütle ilgili önemli uyarı!

İZMİR Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Süt Teknolojileri Bölümü Başkan Vekili Prof. Dr. Harun Uysal, peynirde yapılan hilelere dikkat çekerek, açıkta satılan peynirlerin tüketilmemesi konusunda uyarılarda bulundu. Uysal, kaynatma süt yerine de ambalajlı süt tüketilmesini söyledi.

20.06.2020Ekonomi
Bayide 406 bin galeride 550 bin

Bayide 406 bin galeride 550 bin

Koronavirüsten en derin yarayı alan otomotiv sektöründe talep beklenenin üzerinde geri gelince, yeniden arz sıkıntıları yaşanıyor. İkinci elde ise sıfır fiyatlarını geride bırakan bir yükseliş göze çarpıyor. Örneğin Mercedes’in piyasaya sunduğu GLB modeli otomobil bayisinde 406 bin TL iken, ikinci el araçların satıldığı sitelerde 550 bin TL’yi buluyor.

19.06.2020Ekonomi
Yetişkin içerikleri kullanan tehditlerin sayısı artıyor

Yetişkin içerikleri kullanan tehditlerin sayısı artıyor

Sokağa çıkma kısıtlamaları günlük yaşantıyı birçok açıdan değiştirdi. 2020’nin sloganı haline gelen “Evde kal, güvende kal” yaklaşımı, yetişkinlere yönelik içerik platformlarının ziyaretçi akınına uğramasını da sağladı. Bu kategoride karşılaşılan güvenlik riskleri ise her zamankinden daha yoğun hale geldi. Kaspersky araştırmacılarının 2019’daki tehdit faaliyetleri üzerine yaptığı incelemede, yetişkinlere yönelik içeriklerle saldırıya uğrayan mobil kullanıcı sayısının 2018’e (19.699) kıyasla iki kat artarak 2019’da 42.973’e ulaştığı belirlendi.

16.06.2020Teknoloji
İstanbul sahte içki operasyonu Binlercesi ele geçirildi

İstanbul sahte içki operasyonu! Binlercesi ele geçirildi

Pendik’te düzenlenen operasyonda satışa hazır vaziyette 7 bin şişe sahte içki ele geçirildi.

10.06.2020Gündem
Türkiyede 22 otel, 7 restoran Sağlıklı Turizm Belgesi aldı

Türkiye'de 22 otel, 7 restoran 'Sağlıklı Turizm Belgesi' aldı

Sağlıklı Turizm Belgelendirme Programı kapsamında 8 Haziran Pazartesi itibarıyla Türkiye genelinde 288 otel ve 40 restoran/kafe başvuru sürecine girdi. 22 otel ve 7 restorana Sağlıklı Turizm Belgesi sertifikası verildi.

10.06.2020Seyahat
Türkiye’de 22 otel, 7 restoran Sağlıklı Turizm Belgesi aldı

Türkiye’de 22 otel, 7 restoran Sağlıklı Turizm Belgesi aldı

SAĞLIKLI Turizm Belgelendirme Programı kapsamında 8 Haziran Pazartesi itibarıyla Türkiye genelinde 288 otel ve 40 restoran/kafe başvuru sürecine girdi. 22 otel ve 7 restorana Sağlıklı Turizm Belgesi sertifikası verildi.

8.06.2020Ekonomi
5 Haziran Dünya Çevre Günü: Alternatif yakıtlara geçiş önemli

5 Haziran Dünya Çevre Günü: Alternatif yakıtlara geçiş önemli

Birleşmiş Milletler çatısında düzenlenen ilk çevre konferansının anısına Dünya Çevre Günü ilan edilen 5 Haziran tarihi, koronavirüs pandemisiyle bu yıl daha fazla önem kazandı. Küresel İklim Değişikliği, hava kirliliği, tatlı ve temiz su kaynaklarının giderek azalması, ozon tabakasının incelmesi ve daha birçok sorun insanlığın karşılaştığı problemler arasında yer alıyor.

5.06.2020Teknoloji
Son dakika haberi: Sosyal mesafe korunamadı... İstanbulda acil önlemler alındı

Son dakika haberi: Sosyal mesafe korunamadı... İstanbul'da acil önlemler alındı!

Normalleşme sonrası toplu ulaşımda yolcular koronavirüsle mücadelenin temel kurallarını ihlal etti. Ortaya çıkan manzaralar üzerine İstanbul’da acil önlemler alındı.

4.06.2020Gündem
Son dakika İşte İstanbulda toplu ulaşımda yeni döneme ilişkin kararlar

Son dakika! İşte İstanbul'da toplu ulaşımda yeni döneme ilişkin kararlar

İstanbul Valiliği tarafından Ulaşım Bilim Kurulu önerileri doğrultusunda İstanbul’da toplu ulaşım ile ilgili yeni kararlar alındı. Yapılan açıklamada 'Toplu taşıma araçları üçte bir oranında ayakta yolcu alabilecek' denildi.

3.06.2020Gündem
Otellere sertifika fiyatları belli oldu

Otellere sertifika fiyatları belli oldu

KORONAVİRÜS (Covid-19) salgını nedeniyle durma noktasına gelen turizmi canlandırmak amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinasyonunda otellerde ’Sağlıklı Turizm Sertifikası’ dönemi başlıyor. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), oteller ve restoranlar için yatak kapasitesi ve metrekare büyüklüklerine göre sertifika ücretlerini açıkladı. Buna göre, sertifika bedeli 600 ve üzeri yataklı şehir otelinde 2 bin 200 TL iken resort otelde 2 bin 600 TL olarak belirlendi.

30.05.2020Ekonomi
İzmirde 8 ton sahte etil alkol ele geçirildi

İzmir'de 8 ton sahte etil alkol ele geçirildi

İZMİR'in Karabağlar ilçesinde, aynı mahallede bulunan 2 depoya yapılan operasyonda, piyasa değeri yaklaşık 250 bin TL olan 8 ton sahte etil alkol ele geçirildi. Olayla ilgili olarak 2'si 18 yaşından küçük, 4 kişi gözaltına alındı.

30.05.2020Gündem
Yapışkan lekeler nasıl çıkarılır

Yapışkan lekeler nasıl çıkarılır?

Bant, yapıştırıcı veya etiket gibi maddelerin kalıntıları hoş olmayan bir görüntüye neden olabiliyor. Fakat, bu tarz inatçı lekelerden kurtulmak sanıldığı kadar zor değil. Peki, yapışkan lekeler nasıl çıkarılır? Gelin detaylara hep birlikte bakalım.

29.05.2020Evdehayat
Jandarmadan sahte dezenfektan operasyonu: 7 bin 425 litre el dezenfektanı ele geçirildi

Jandarmadan sahte dezenfektan operasyonu: 7 bin 425 litre el dezenfektanı ele geçirildi

BAŞAKŞEHİR ve Sultangazi'de sahte dezenfektan üretimi yapılan iki iş yerine jandarma ekipleri operasyon düzenledi. Operasyonda 7 bin 425 litre sahte el dezenfektanı, dezenfektan yapımında kullanılacak 205 litre izopropil alkol, 180 litre gliserin yağı, 60 litre koku esansı ve konsantresi ile ambalajlanan ürünlerde kullanılmak üzere 850 adet sahte etiket ele geçirirken, 3 şüpheli de gözaltına aldı.

29.05.2020Gündem
Sağlıklı turizmde belgelendirme fiyatları belirlendi

Sağlıklı turizmde belgelendirme fiyatları belirlendi

Yerli ve yabancı turistlerin güvenli şekilde tatillerini yapabilmeleri amacıyla hayata geçirilen, Türkiye Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) onaylı, "Sağlıklı Turizm Belgelendirme Programı" belgesi alım fiyatları belirlendi.

28.05.2020Ekonomi
SON DAKİKA: Donald Trump, Twittera savaş açtı Gerekirse kapatırım..

SON DAKİKA: Donald Trump, Twitter'a savaş açtı! Gerekirse kapatırım..

Son dakika haberi.. ABD Başkanı Donald Trump, paylaştığı bazı tweetlere "bilgiyi doğrula" etiketi ekleyen Twitter büyük bir tartışmanın fitilini ateşlemişti. Donald Trump sosyal medya platformları için düzenleme getirebileceklerini ya da kendi hesaplarını kapatabileceğini de belirtti.

27.05.2020Dünya
TCL 10L incelemesi: Nasıl bir telefon

TCL 10L incelemesi: Nasıl bir telefon?

Alcatel ve BlackBerry gibi markaların arkasındaki isim olan ve son zamanlarda kendi ismiyle telefon çıkaran TCL, yeni akıllı telefonu TCL 10L ile karşımızda. Peki TCL bu kez nasıl bir telefon yapmış? Gelin beraber yakından bakalım...

26.05.2020Teknoloji
Dezenfektan ürünlerde dikkat edilmesi gerekenler nedir Dezenfektanlar nasıl olmalı

Dezenfektan ürünlerde dikkat edilmesi gerekenler nedir? Dezenfektanlar nasıl olmalı?

Corona Virüs salgını ile birlikte insanların daha da sık kullanmaya başladığı dezenfektan ürünlerin nasıl olması gerektiği ve zararı var mı soruları internette aranan konular arasında yer alıyor. Peki Dezenfektan ürünlerde dikkat edilmesi gerekenler nedir? Dezenfektanlar nasıl olmalı?

21.05.2020Gündem
Male Ne Demek Male Kelimesinin Türkçe Anlamı Nedir

Male Ne Demek? Male Kelimesinin Türkçe Anlamı Nedir?

Gündelik yaşamın içerisinde çok sık karşılaşılan sözcüklerden biri olarak male kelimesi öne çıkıyor. Bu kelimenin İngilizce kökenli olduğunu söylemek mümkündür. Peki, Male ne demek? Male kelimesinin Türkçe anlamı nedir? İşte detaylar.

19.05.2020Gündem
Male Ne Demek Male Kelimesinin Türkçe Anlamı Nedir

Male Ne Demek? Male Kelimesinin Türkçe Anlamı Nedir?

Gündelik yaşamın içerisinde çok sık karşılaşılan sözcüklerden biri olarak male kelimesi öne çıkıyor. Bu kelimenin İngilizce kökenli olduğunu söylemek mümkündür. Peki, Male ne demek? Male kelimesinin Türkçe anlamı nedir? İşte detaylar.

16.05.2020Gündem
Çocuklara normalleşme süreci nasıl anlatılmalı Anne babalara tavsiyeler

Çocuklara normalleşme süreci nasıl anlatılmalı? Anne babalara tavsiyeler

Koronavirüs ile mücadele önlemleri nedeniyle çocuklar bir süredir evdeydi. ‘Yeni normal’ kapsamında, 0-14 yaş grubu, bugün 11:00-15:00 arası sokağa çıkabilecek. Çocuklar bu belirlenen 4 saatlik sokak iznini dört gözle bekliyordu. Peki, ama virüs ortamında çocuklar nelere dikkat etmeli? Bu normalleşme süreci onlara nasıl anlatılmalı? Pedagog Elif İpek, konuyla ilgili ailelere önemli tavsiyelerde bulundu.

Bez maskeye standart getirildi

Bez maskeye standart getirildi

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) yıkanabilir bez maskeler için standartları belirleyerek internet sitesinde yayımladı.

11.05.2020Gündem
Şimdi tam zamanı: Evdeyken şekeri bırakmak için ipuçları

Şimdi tam zamanı: Evdeyken şekeri bırakmak için ipuçları

Şekerden uzak durmak hepimizin edinmesi gereken bir alışkanlık. Evde olduğumuz ve yediğimiz, içtiğimiz her şeye rahatlıkla müdahale edebildiğimiz şu günler şekeri bırakmak için biçilmiş kaftan.

5.05.2020Evdehayat
İzmir’de 15 ton etil alkol ve Edirne’de 5 bin 230 adet maske ile siperlik ele geçirildi

İzmir’de 15 ton etil alkol ve Edirne’de 5 bin 230 adet maske ile siperlik ele geçirildi

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince İzmir’de gerçekleştirilen operasyonda yaklaşık 1 milyon lira değerinde 15 ton 117 litre etil alkol, Edirne Hamzabeyli Gümrük Kapısında gerçekleştirilen bir diğer operasyonda ise 5 bin 230 adet tıbbi maske ve koruyucu siperlik ele geçirildi.

1.05.2020Gündem
Ambalajların ön yüzleriyle arka yüzleri aynı şeyleri söylemiyor

Ambalajların ön yüzleriyle arka yüzleri aynı şeyleri söylemiyor

Sosyal medyada toplam 1.5 milyon takipçisi olan ‘Gıda Dedektifi’ Musa Özsoy, ‘Ne Yediğinizi Biliyor Musunuz?’ adlı kitabını çıkardı. Özsoy, “Limonata diye bildiğimiz ürünün yasal  ismi gazsız limonlu içecek. Dondurma diye  aldığımız ürün de aslında sütlü buz” diyor.

26.04.2020Hürriyet Pazar

Yazar Sonuçları

Bildiğiniz ‘yaz şarkıları’ndan değil

Ece Seçkin’in başarısında aranjörü Ozan Doğulu’nun büyük payı var. Dünya trendlerini takip ederek anaakımın dışına çıkmaya cesaret ediyorlar. ‘Acayip İyi’nin düzenlemesi de yaz şarkısı şablonundan taşıyor.

8.08.2020

Yaz aylarında iştahsızlık sorunu ile başa çıkmanın yolları

Büyüme ve gelişme döneminde yeterli ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları edinen çocukların bedensel ve zihinsel gelişimlerine önemli katkı sağladığı bilimsel çalışmalarla birçok kez kanıtlanmıştır. Bu dönemde yaşına ve cinsiyetine göre ideal boy ve vücut ağırlığı aralığını sağlıklı beslenerek sağlamak, çocukların bağışıklık sistemini güçlendirmesi ve gelecekte kronik hastalıklardan korunmasında oldukça önemli rol oynar.

25.07.2020

Zararına satış oyunu!

Marketler 2016 yılından bu yana sattıkları meyve-sebzenin alım fiyatını beyan etmek zorunda. Bazı marketler yüksek maliyetle aylar önce aldıkları meyve sebzenin fiyat bilgilerini paylaşıp vatandaşı ‘zararına satış’ imajı ile aldatıyor.

24.07.2020

Hediyelerin en romantiği: Zeytinyağı

Bu hafta Antalya Slow Food’dan Ezgi Dursun’dan ilham verici bir mesaj geldi.

20.07.2020

Apolyont'tan Napolyon'a yolculuk

Kiraz mevsimi açıldı. İlk yerli kirazlar sofralarımızı süslerken, sofralarımızı ve damak tadımızı da tatlandırdı. Ama pazar tezgahlarında o güzelim duble kirazların üzerinde hep aynı etiket var: ‘Napolyon Kiraz’. Hepsinde aynı terane, duble bunlar, Napolyon aşağı Napolyon yukarı ...

15.06.2020

Tarifeler alt üst oldu

Kimse uçuş için plan yapamıyor. Bilet alanlar birkaç gün sonra seferin iptal olduğunu zorla öğreniyorlar. Ya da yurtdışı için açıklamalara göre plan yapanların çoğunun planları suya düşüyor. THY’de genel müdür seviyesinde uçuşlarla ilgili atılan tweet’i bakıyorsunuz bir dakika içinde silmiş. Üstelik çağrı merkezlerinin aranmaması isteniyor. Garip bir durum...

10.06.2020

Dünya Çevre Günü: Doğa Dostu Aplikasyonlar

İçinde bulunduğumuz ve artık normalleşme sürecine girdiğimiz koronavirüs günlerinde hepimiz günlük yaşam alışkanlıklarımızı sorguladık. Doğa dostu, sürdürülebilir yaşam için neler yapabileceğimizi; farkındalığımızı artırıp çevreye duyarlı değişiklikleri hayatımıza nasıl uyarlayacağımızı düşündük. Hatta birçoğumuzun harekete geçtiğini umuyorum.

5.06.2020

Boşken Roma

İtalya yavaş yavaş normale dönmeye başladı.

1.06.2020