EKSTRA
MENÜ

Elektronik

Elektronik haberleri sayfasında güncel ve son dakika Elektronik hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 55.671 Elektronik haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Elektronik Haberleri

Otopark ve vale görevlisi belgelendirme hizmeti alınacak

Otopark ve vale görevlisi belgelendirme hizmeti alınacak

İSPARK İstanbul Otopark İşletmeleri Ticaret A.Ş. otopark ve vale görevlisi belgelendirme hizmeti alımı yapacak.

16.10.2021Ekonomi
e-Devlette yenilik Doğum bildirimi başvuruları yapılabilecek

e-Devlet'te yenilik! Doğum bildirimi başvuruları yapılabilecek

İçişleri Bakanlığı, e-Devlet'te gerçekleşen yeniliği duyurdu. Yeni doğum bildirimleri bundan sonra e-Devlet'ten yapılacak.

16.10.2021Ekonomi
Lisede Endüstri 4.0

Lisede Endüstri 4.0

Bursa'da öğrenciler, yenilenen atölyelerdeki uygulamalı derslerde "Endüstri 4.0" kapsamında insansız fabrika deneyimi yaşıyor.

16.10.2021Eğitim
Esnafa 235 milyon TLlik vergi desteği Yıllık beyanname kalktı, konaklama vergisi 2023’e ertelendi

Esnafa 235 milyon TL'lik vergi desteği! Yıllık beyanname kalktı, konaklama vergisi 2023’e ertelendi

Pandemi sürecinde çiftçi, esnaf gibi üretim ve ticaret sektöründeki kesimlere vergi indirimleriyle dolaylı destek içeren torba yasa Meclis’ten geçti. Yeni düzenlemeyle, ‘küçük esnaf’ olarak tanımlanan 850 bin civarındaki ticaret erbabının kazancı gelir vergisinden istisna tutuldu.

16.10.2021Ekonomi
Kimlik kartlarında büyük yenilik Yeni uygulama hayata geçti

Kimlik kartlarında büyük yenilik! Yeni uygulama hayata geçti

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Nitelikli Elektronik Sertifika (NES) başvuru sahiplerinin kimliklerinin TC Kimlik Kartı vasıtasıyla uzaktan doğrulanarak TC Kimlik Kartlarına uzaktan NES yüklenebileceğini, böylece kimlik kartlarının güvenli elektronik imza atabilmek için de kullanılabileceğini bildirdi.

15.10.2021Gündem
MediaMarkt Startup Challengea girişimcilerden büyük ilgi

MediaMarkt Startup Challenge'a girişimcilerden büyük ilgi

MediaMarkt Türkiye’nin 4’üncüsünü gerçekleştireceği MediaMarkt Startup Challenge’a 300’e yakın başvuru yapıldı. Bu yıl Lenovo Türkiye iş birliği ile gerçekleştirilecek yarışmanın finaline ise sadece 1 hafta kaldı. Yarışmada birinci olan proje, Münih’te gerçekleşecek Plug and Play Retailtech Center Hızlandırma Programı’na katılmanın yanı sıra; girişimciler için kurumsal ortaklıklar sunan hızlandırma programına katılma hakkı, Silikon Vadisi’nin en aktif yatırımcıları arasında olan Plug and Play’in girişimci ağına dahil olma fırsatı yakalayacak. Ayrıca Lenovo Türkiye tarafından sürpriz hediyeler de verilecek. Kazanan proje, 22 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek online etkinlik ile açıklanacak.

15.10.2021Teknoloji
Vergi kanunlarına ilişkin düzenleme içeren teklif TBMM Genel Kurulunda yasalaştı

Vergi kanunlarına ilişkin düzenleme içeren teklif TBMM Genel Kurulu'nda yasalaştı

AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan ve milyonlarca vatandaşı ilgilendiren Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek, yasalaştı.

15.10.2021Ekonomi
Evin bilmediğiniz en kirli yerleri

Evin bilmediğiniz en kirli yerleri

Sizin ve aileniz için en hijyenik ortam olarak düşündüğünüz eviniz, tahmin ettiğinizden çok daha fazla mikrop ve bakteri bulunduruyor olabilir. İşte, en çok bakteri bulunduran yerler hakkında merak ettiğiniz her şey bu yazıda!

15.10.2021Temiz Sözlük
Mühendislik Tamamlama yerleştirme sonuçları açıklandı

Mühendislik Tamamlama yerleştirme sonuçları açıklandı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 6 -11 Ekim tarihleri arasında tercihleri alınan Teknik Öğretmenler için Mühendislik Tamamlama Programlarına (2021-Mühendislik Tamamlama) yerleştirme sonuçları açıklandı.

15.10.2021Eğitim
DGS ek tercih işlemleri başladı

DGS ek tercih işlemleri başladı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), 2021- Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2021-DGS) ek tercih işlemleri, 15-21 Ekim tarihleri arasında yapılacağını duyurdu.

15.10.2021Eğitim
Kanun tüketiciden yana ama... Taahhütlü satışlarda cayma hakkı var mı | 6 SORU 6 YANIT

'Kanun tüketiciden yana ama...' Taahhütlü satışlarda cayma hakkı var mı? | 6 SORU 6 YANIT

Türkiye'deki aboneliklerin yüzde 70'inden fazlası uzun süreli taahhütle alınıyor. Taahhütten vazgeçmek isteyenlerden de yüksek cayma bedeli ve ek ödemeler isteniyor. Peki şirketlerin bunu istemeye hakkı var mı? Hukuk bu meselelerde ne diyor?

15.10.2021Gündem
Savunma Sanayii toplantısında tam bağımsızlık vurgusu

Savunma Sanayii toplantısında tam bağımsızlık vurgusu

Savunma Sanayii İcra Komitesi (SSİK), Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında Beştepe’de toplandı.

15.10.2021Gündem
‘Zamana karşı yarış’

‘Zamana karşı yarış’

Anadolu Yıldızı 2021 Müşterek Arama Kurtarma Tatbikatı’nın dünkü bölümünde, Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları dağda mahsur kalan 6 dağcının kurtarılmasına ilişkin senaryoyu başarıyla uyguladı. “Zamana karşı yarış” operasyonunda, özel sistemle yerleri belirlenen dağcıların, karadan Özel Dağcılık Timi’nin müdahalesi ve havadan helikopter manevralarıyla güvenli bölgeye alınmaları sağlandı.

15.10.2021Gündem
Son dakika haberi: Vergi Usul Kanun teklifi TBMMde kabul edildi

Son dakika haberi: Vergi Usul Kanun teklifi TBMM'de kabul edildi

TBMM Genel Kurulu'nda, Vergi Usulü Kanunu'nda değişiklik öngören yasa teklifi kabul edildi. Basit usulde vergilendirilen mükelleflerin kazançları, Gelir Vergisi'nden istisna tutulacak. 'Küçük esnaf' olarak ifade edilen ve 850 bin civarında olan bu mükellef grubunun kazançlarının istisna edilmesiyle yıllık beyanname vermemeleri sağlanacak. Fiziki ortamdan bağımsız elektronik ortamda vergi dairesi kurulabilecek. Tarım sektörü ve çiftçilerin desteklenmesi için kamu kurum ve kuruluşları tarafından yapılan destekleme ödemeleri, gelir vergisinden istisna tutulacak ve bu ödemelerden herhangi bir vergi kesintisi yapılmayacak.

14.10.2021Ekonomi
Kritik toplantı sona erdi Tam bağımsız savunma sanayi vurgusu

Kritik toplantı sona erdi! 'Tam bağımsız savunma sanayi' vurgusu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen Savunma Sanayii İcra Komitesi (SSİK) toplantısından sonra yapılan açıklamada, "Türkiye; yerli ve milli sistem ve teknolojilerin tasarımı, geliştirilmesi ve üretimindeki kararlılığıyla, tam bağımsız savunma sanayi hedefine emin adımlarla ilerlemeye devam edecektir" denildi.

14.10.2021Gündem
Yasakla göç başlamıştı Zirveye ABD oturdu... Uzmanlar uyardı

Yasakla göç başlamıştı! Zirveye ABD oturdu... Uzmanlar uyardı

Cambridge Bitcoin Elektrik Tüketim Endeksi (CBECI) tarafından yapılan araştırmaya göre, Çin'in küresel Bitcoin madenciliği payı etkin bir şekilde sıfıra düştü. Öte yandan kripto para madenciliği ABD'ye kaydı. Ancak elektronik atık ve elektrik konusunda ciddi problemlerin olduğu dile getiriliyor.

14.10.2021Ekonomi
Türkiye küresel tedarik zincirinin yeni merkez üssü olma yolunda

Türkiye küresel tedarik zincirinin yeni merkez üssü olma yolunda

Yeni tip koronavirüs salgını sonrası yeniden şekillenen küresel tedarik zincirinde stratejik üs haline gelen Türkiye, jeopolitik konumu ve sunduğu maliyet avantajıyla uluslararası şirketlerin radarına girmeye devam ediyor. Fitch Ratings'e göre Avrupa'da tedarik zincilerindeki değişimden en fazla kazanç elde edecek ülkeler sıralamasında Türkiye ilk sırada yer aldı.

14.10.2021Ekonomi
Merkez Bankası personel alımı yapacak İşte MB personel alımının ayrıntıları

Merkez Bankası personel alımı yapacak! İşte MB personel alımının ayrıntıları

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) teknisyen ve mühendislerden oluşacak 52 kişiyi bünyesinde istihdam edecek. Çeşitli sınavlardan puanlar baz alınarak yapılacak alımlar için, başvuru şartları ve diğer detaylar kurumun resmi internet sitesinden ilan edildi. Peki, Merkez Bankası personel alımı başvuru şartları neler?

14.10.2021Gündem
Yemek hizmeti alınacak

Yemek hizmeti alınacak

Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yemek hizmeti alınacak.

14.10.2021Ekonomi
Ders kitapları yönetmeliği yenilendi

Ders kitapları yönetmeliği yenilendi

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Bakanlığa bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında okutulacak ders kitabı ve diğer eğitim araç-gereçlerinin niteliklerinin arttırılmasına yönelik usul ve esaslar yeniden düzenlendi.

14.10.2021Eğitim
Mesleki eğitime enerji desteği

Mesleki eğitime enerji desteği

Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ) ve Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol imzalandı. Meslek liselerini kapsayan protokolde, öğrencilerin iş dünyasıyla entegre olarak gelişmesi hedefleniyor.

14.10.2021Eğitim
Vergi kanunları teklifinin ikinci bölümünde yer alan maddeler kabul edildi

Vergi kanunları teklifinin ikinci bölümünde yer alan maddeler kabul edildi

Meclis Genel Kurulunda, Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi'nin ikinci bölümünde yer alan maddeler kabul edildi.

13.10.2021Ekonomi
Çevre düzenleme ve peyzaj işi yaptırılacak

Çevre düzenleme ve peyzaj işi yaptırılacak

Elazığ Belediyesi fuar alanı çevre düzenlenmesi ve peyzaj yapımı işi ihale edecek.

13.10.2021Ekonomi
A101 aktüel kataloğu 14 Ekim 2021 Bu hafta A101 aktüel katalog ürünlerinde neler var

A101 aktüel kataloğu 14 Ekim 2021! Bu hafta A101 aktüel katalog ürünlerinde neler var?

A101 aktüel ürünler kataloğu 14 Ekim Perşembe yayınlandı. A101 bu hafta buz dolabından televizyona pek çok elektronik ev eşyasını indirimli olarak alışveriş severlerin beğenisine sunuyor. İndirim fırsatlarını raflarına taşıyan A101 aktüel katalog ürünlerinde notebook 2,999,00 TL, cep telefonu 1.699,00 TL, buz dolabı 2,099,00 TL, 19 parça kahvaltı seti 119,95 TL'den satışa sunulacak. Ayrıca A101 kataloglarda bu hafta okul malzemeleri de indirimli olarak yer alıyor. Peki, A101 aktüel indirimli ürünler kataloğunda bu hafta neler var? İşte A101 14 Ekim 2021 aktüel kataloğu...

13.10.2021Ekonomi
Bakan Özer: İkinci doz ve antikor oluşturan öğretmenlerin oranı yüzde 91

Bakan Özer: İkinci doz ve antikor oluşturan öğretmenlerin oranı yüzde 91

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmenlerin Türkiye’deki meslek grupları içinde en fazla COVID-19 aşısı yapılan grup olduğunu belirterek, bunun da okulların açık tutulmasında en büyük avantajlardan olduğunu söyledi.

13.10.2021Eğitim
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özerden yüz yüze eğitim açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den yüz yüze eğitim açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Covid-19 nedeniyle kapalı okul bulunmadığını belirterek, "Sistemde hiçbir problem yok. Sistem başarılı bir şekilde yüz yüze eğitim mekanizmasını işletiyor. Sağlık Bakanlığı'nın önerdiği yönergeler çerçevesinde devam ediyor" dedi.

13.10.2021Gündem
Fransa 9 yılda 30 milyar euro yatırım yapacak

Fransa 9 yılda 30 milyar euro yatırım yapacak

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, 2030 yılına kadar endüstri, teknoloji, nükleer ve sağlık gibi sektörlere 30 milyar avro yatırım yapacaklarını bildirdi.

13.10.2021Ekonomi
Binlerce çalışanı ilgilendiriyor Müzakereler başladı

Binlerce çalışanı ilgilendiriyor! Müzakereler başladı

Otomotiv, beyaz eşya ve elektronik sektörleri başta olmak üzere metal iş kolundaki 130 bin çalışanı ilgilendiren Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) Grup Toplu İş Sözleşmesi'nde müzakereler başladı.

12.10.2021Ekonomi
Binali Yıldırım: En büyük kaynağımız, genç beyinlerdir

Binali Yıldırım: En büyük kaynağımız, genç beyinlerdir

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Kafkas Üniversitesi'nin 2021/2022 Akademik Yılı Açılış Töreni'nde öğrencilere seslenerek, "En büyük kaynağımız, genç beyinlerdir. Sizin gibi genç insanlar, bizim en büyük güvencemiz" dedi.

12.10.2021Gündem
Ev tipi soğuk su sayacı alınacak

Ev tipi soğuk su sayacı alınacak

Güroymak Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ev tipi soğuk su sayacı alımı yapacak.

12.10.2021Ekonomi
İzmir Alsancak Stadı’nda geri sayım

İzmir Alsancak Stadı’nda geri sayım

İzmirli futbolseverlerin yeniden kapılarını açmasını yıllardır heyecanla beklediği Alsancak Stadı'nın inşaatında geri sayım sürüyor.

12.10.2021Futbol
KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) nedir, nasıl alınır

KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) nedir, nasıl alınır?

Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) adresi ticari, Kamu kurumları, her sektörden işletmeler ve isteyen tüm vatandaşların, hazırladıkları tüm belge ve içerikleri hızlı ve güvenli bir şekilde göndermeyi sağlamaktadır. Dünyada çoğu gelişmiş ülkede uzun yıllardır kullanılan KEP sistemi ülkemizde de kullanılmaktadır. Peki KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) nedir, nasıl alınır, ne işe yarar? İşte KEP ile ilgili bilgiler…

12.10.2021Gündem
İsim değişikliği nasıl yapılır E-Devlet detayları

İsim değişikliği nasıl yapılır E-Devlet detayları!

İsim değişikliği nasıl yapılır sorusu son günlerde gündeme gelmesiyle birlikte pek çok kişinin araştırdığı konu olmaya başladı. Mahkeme kararı olmaksızın bir defaya mahsus isim soyisim değişikliği yapma şansını tanıyan E-Devlet sistemi, elektronik ya da mobil imza sahibi vatandaşlar tarafından kullanılacak. Peki, isim değişikliği nasıl yapılır? İşte, E-Devlet ad soyad değişikliği ekranı

12.10.2021Gündem
750 engelli öğretmen atama başvurusu ne zaman Cumhurbaşkanı Erdoğan engelli öğretmen atama tarihini duyurdu

750 engelli öğretmen atama başvurusu ne zaman? Cumhurbaşkanı Erdoğan engelli öğretmen atama tarihini duyurdu

Engelli öğretmen atama tarihleri ile ilgili beklenen açıklama geldi. Kabine Toplantısı'nın ardından Türkiye gündemine dair önemli değerlendirmeler yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 Aralık Dünya Engelliler gününde 750 engelli öğretmen ataması yapılacağını bildirdi. Açıklamanın ardından, MEB 750 engelli öğretmen ataması başvuru tarihlerine gözler çevrildi. Atamalar, adayların tercihi ve EKPSS puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda yapılacak. Kadro ve branş dağılımı ile atama tercihleri önem arz edecek. Peki, 750 engelli öğretmen atama başvurusu ne zaman? İşte, engelli öğretmen atamaları ile ilgili ayrıntılı bilgiler..

11.10.2021Gündem
Özel sektörün en büyük toplu iş sözleşmesinde pazarlık başlıyor

Özel sektörün en büyük toplu iş sözleşmesinde pazarlık başlıyor

Otomotiv, beyaz eşya ve elektronik sektörleri başta olmak üzere metal iş kolundaki 179 iş yerinde yaklaşık 130 bin çalışanı ilgilendiren Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) Grup Toplu İş Sözleşmesinde pazarlık süreci yarın başlayacak.

11.10.2021Ekonomi
Giresun İl Sağlık Müdürlüğü hasta taşıma aracı hizmeti alacak

Giresun İl Sağlık Müdürlüğü hasta taşıma aracı hizmeti alacak

Giresun İl Sağlık Müdürlüğü 2022 yılı için hasta taşıma aracı hizmet alımı yapacak.

11.10.2021Ekonomi
Evini küçük dokunuşlarla kışa hazırlamak isteyenler için 6 öneri

Evini küçük dokunuşlarla kışa hazırlamak isteyenler için 6 öneri!

Sıcak günler geride kaldı… Doğanın kabuk değiştirmesiyle birlikte sonbahar ve kış esintileri yavaş yavaş evlerin enerjisine karışıyor. Evinizin atmosferine sıcaklık ve kimlik kazandırarak kasvetli havayı dağıtacak ipuçlarıyla evinizi kışa hazırlayın.

11.10.2021Trend Ürünler
ALES/3 başvurusu ne zaman bitiyor ALES 3 başvurusu için son günler

ALES/3 başvurusu ne zaman bitiyor? ALES 3 başvurusu için son günler

ALES başvurusu için son günlere giriliyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yılda üç kez düzenlenen ALES'in bu yılki son etabı için, başvuru süreci geçtiğimiz hafta start almıştı. ÖSYM Başkanlığının internet sitesinde yer alan 2021 akademik takviminde, söz konusu sınavın son etabı için tarih bilgisinin yanı sıra başvuru takvimine ilişkin bilgiler de yer alıyor. İşte, ALES/3 hakkında ayrıntılar...

11.10.2021Gündem
Gamer’ların yüzünü güldürecek Ekim ayı fırsatlarını keşfet

Gamer’ların yüzünü güldürecek Ekim ayı fırsatlarını keşfet!

Bilgisayar oyunları dünyasında, kendine apayrı bir evren yaratanları ekim ayında büyük fırsatlar bekliyor. Uzun saatler soluksuz oyun oynayan “gamer” dünyasına ait her türlü ekipman ve elektronik ürünlerindeki büyük indirimlerle, oyun daha yeni başlıyor.

11.10.2021Trend Ürünler
Ekim indirimde öne çıkan trend elektronik ürünler

Ekim indirimde öne çıkan trend elektronik ürünler

Teknoloji sevenler ve hayatlarının her alanında teknolojinin sağladığı kolaylıkları yaşamak isteyenler için elektronik ürün indirimleri oldukça önemli. Ekim ayında da birçok elektronik üründe cazip indirim ve kampanyalar buluyor. Bu içeriğimizde teknoloji tutkunlarının asla “hayır” diyemeyeceği fırsatları listeledik. İşte o cazip fırsatlar…

11.10.2021Trend Ürünler
Elektrikli araçlara ‘yerli’ usta çözümü

Elektrikli araçlara ‘yerli’ usta çözümü

‘Sanayi’ ve ‘laboratuvar’ kelimelerini birleştirerek sanayinin laboratuvarı olma hedefiyle SANLAB markasını yaratan Salih Kükrek ve Evren Emre, ‘Türkiye’de teknoloji üretilemez’ algını kırma hedefiyle yola çıktı. Girişimcilerin son projesi ise elektrikli araç sektörüyle ilgili. Kükrek ve Emre, yeni simülasyonu ile elektrikli araç bakım ustaları yetiştirmeyi planlıyor.

11.10.2021Ekonomi
İstanbul Havalimanında unutulan eşyaları satın alma kuyruğu

İstanbul Havalimanı'nda unutulan eşyaları satın alma kuyruğu

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde unutulan, bulunan ve sahiplerine ulaşılamayan 3 bine yakın valiz, sırt çantası ve 3 bin parçaya yakın elektronik aletin yanı sıra 25 bin buluntu eşya ihale ile satıldı. İhale ile satın alınan valiz ve eşyalar satılmak üzere kamyonlarla Avcılar'a getirilerek satışa çıkarılınca kuyruk oluştu.

9.10.2021Haber
Uçakta unutulan eşyaları almak için sıraya girdiler 25 bin eşya ihale ile satıldı

Uçakta unutulan eşyaları almak için sıraya girdiler! 25 bin eşya ihale ile satıldı

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde unutulan, bulunan ve sahiplerine ulaşılamayan 3 bine yakın valiz, sırt çantası ve 3 bin parçaya yakın elektronik aletin yanı sıra 25 bin buluntu eşya ihale ile satıldı. İhale ile satın alınan valiz ve eşyalar satılmak üzere kamyonlarla Avcılar'a getirilerek satışa çıkarılınca kuyruk oluştu.

9.10.2021Ekonomi
İstanbul Havalimanı’nda unutulan eşyaları satın alma kuyruğu

İstanbul Havalimanı’nda unutulan eşyaları satın alma kuyruğu

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde unutulan, bulunan ve sahiplerine ulaşılamayan 3 bine yakın valiz, sırt çantası ve 3 bin parçaya yakın elektronik aletin yanı sıra 25 bin buluntu eşya ihale ile satıldı. İhale ile satın alınan valiz ve eşyalar satılmak üzere kamyonlarla Avcılar'a getirilerek satışa çıkarılınca kuyruk oluştu.

9.10.2021Ekonomi
TÜBİTAK doğal gaz kaçaklarını tespit eden Robot Göz geliştirdi

TÜBİTAK doğal gaz kaçaklarını tespit eden "Robot Göz" geliştirdi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "ABD'den sonra kendi denetim robotunu geliştiren ikinci ülkeyiz. 2017'de İGDAŞ için TÜBİTAK'ın başlattığı projede 'Robot Göz' doğal gaz hatlarındaki arıza ve kaçakları tespit ediyor" dedi.

9.10.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Sizce bu 85 metrelik megayatı satın alabilecek kaç kişi vardır?

Türkiye’de değil, dünyada kaç kişi vardır diye soruyorum.

16.10.2021

Türkiye dar geliyor

Aleyna Tilki’nin ünlü DJ Dillon Francis’le birlikte çıkardığı ‘Real Love’ tam 36 ülkede en önemli dijital çalma listelerine girmeyi başardı. Warner Music’le anlaşma imzalayan genç sanatçıyı bundan sonra Türkiye’de tutmakta zorlanacağız gibi görünüyor.

16.10.2021

Ne izlesem okusam dinlesem

Ridley Scott’ın Fransa’nın son resmi düellosunu anlattığı Orta Çağ draması “Son Düello”, Jodie Comer, Matt Damon, Adam Driver ve Ben Afleck’ten oluşan kadrosuyla merak uyandırıyor. Tom Hardy’nin bir kez daha Venom’a büründüğü “Venom: Zehirli Öfke 2” ve Jamie Lee Curtis’in çığlıklarını kesmediği yeni “Halloween” filmi “Cadılar Bayramı Öldürür”, perdede haftanın diğer seçenekleri.

15.10.2021

Fırsatlara merhaba diyelim

Yılın güzel haftalarından birine giriyoruz. Satürn’ün Kova burcundaki geri hareketi sona eriyor. Güneş ile Jüpiter arasındaki etkileşim zirve yapıyor. Coşku ve iyimserlik yükseliyor. Gayet neşeli, eğlenceli, fırsatların bol olduğu süreç başlıyor.

10.10.2021