MENÜ

Elektronik

Elektronik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Elektronik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 53.872 Elektronik haberi bulunmuştur.

Elektronik Haberleri

MEB, LGS ile ilgili merak edilenleri yanıtladı

MEB, LGS ile ilgili merak edilenleri yanıtladı

MEB, LGS ile ilgili sıkça sorulan soruları ve yanıtlarını, bakanlığın internet sitesinde yayımladı. Yanıtlananlar arasında, LGS’ye başvurular, oturumların içeriği, sınavın uygulanışı gibi konulardaki sorular yer aldı.

4.04.2020Eğitim
LGS ne zaman yapılacak MEB 2020 LGS sınavı takvimi

LGS ne zaman yapılacak? MEB 2020 LGS sınavı takvimi

Liselere giriş kapsamında her yıl uygulanan LGS sınavı başvuru kılavuzu Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayımlandı. LGS başvurularına yönelik bilgilerin gelmesiyle beraber sınava hazırlanan öğrencilerin gözü 2020 LGS takvimine çevrildi. Adaylar bu yıl LGS'nin ertelenip ertelenmediğini ve söz konusu sınavın hangi tarihte yapılacağını sorguluyor. Peki, LGS ne zaman yapılacak? İşte, MEB 2020 LGS sınavı takvimi ve konuyla ilgili ayrıntılar...

3.04.2020Gündem
Son dakika haberleri... LGS kılavuzu yayımlandı

Son dakika haberleri... LGS kılavuzu yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığınca, Liselere Geçiş Sistemi kapsamında 7 Haziran'da yapılacak merkezi sınava ilişkin başvuru ve uygulama kılavuzu yayımlandı. LGS kapsamındaki merkezi sınav, 8'inci sınıf birinci dönem müfredat ve kazanımlarından yapılacak. LGS başvuruları, yurt dışında e-Okul'a kayıtlı olmayan okullardakiler hariç tüm 8. sınıf öğrencileri için Bakanlık tarafından merkezi yapılacak. Sınavın sonuçları, 1 Temmuz'da "https://www.meb.gov.tr" internet adresinde ilan edilecek.

3.04.2020Gündem
LGS kılavuzu yayımlandı

LGS kılavuzu yayımlandı

MEB, LGS kılavuzunu yayımladı. LGS, 8'inci sınıf birinci dönem müfredat ve kazanımlarından yapılacak. Başvurular, yurtdışında e-Okul'a kayıtlı olmayan okullardakiler hariç tüm 8'inci sınıf öğrencileri için bakanlık tarafından merkezi olarak yapılacak. LGS sonuçları 1 Temmuz'da açıklanacak. LGS'de sınav, oturumlar, sınav süreleri ve soru sayısı ve ders dağılımlarında bir değişiklik yapılmadı. Geçen yıl sınavla öğrenci alan okulların 139 bin 120 olan kapasitesi, bu yıl 213 bin 128 oldu.

3.04.2020Eğitim
Evde kalanlara Apple Musicten sürpriz koleksiyon: Birlikte Daha Güçlü

Evde kalanlara Apple Music'ten sürpriz koleksiyon: "Birlikte Daha Güçlü"

Zor günler geçirdiğimizi söylemek, yaşadıklarımızı tam olarak ifade etmeye yetmez. Ancak COVID-19 salgını sırasında her nerede, ne yaşıyor olursanız olun bu süreci birlikte atlatacağız. Evde çalışırken, yaşamınızı sürdürürken ve oyun oynarken ya da hayatınızın bu çalkantılı döneminde olumlu bir bakış açısı bulmaya çalışırken, müzikle ilgilenmek hem birlikte olduğunuz kişiler hem de sizin için bir kaçış ve kurtuluş olanağı sunabilir. Çünkü sosyal mesafeyi korumak, sosyal hayattan tamamen uzaklaşmak anlamına gelmiyor. Evinde tüm zamanını geçirenleri unutmayan Apple ise Apple Music'te 'Birlikte Daha Güçlü' koleksiyonu oluşturdu. Peki içeriğinde neler var?

3.04.2020Teknoloji
Koronavirüs perakende tüketicilerini online ticarete taşıdı

Koronavirüs perakende tüketicilerini online ticarete taşıdı

Türkiye’de corona virüs (Covid-19) vakasının ilk kez ortaya çıkmasının ardından evlerinden çıkamayan milyonlarca tüketici online alışverişe yüklendi. Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan pandemi ilanından sonra insanlar evden çıkmamak için büyük bir hassasiyet gösteriyor. Tüketicilerin bu izolasyon döneminde sürekli evde olmaları onların tüketim alışkanlıklarına da yansıyor ve çok sayıda kişi e-ticaret platformları ve online marketleri kullanıyor.

3.04.2020Teknoloji
Son dakika.. Corona Virüs önlemi: Kura başvuru evrakı artık Sağlık Bakanlığına gönderilmeyecek

Son dakika.. Corona Virüs önlemi: Kura başvuru evrakı artık Sağlık Bakanlığı'na gönderilmeyecek

Sağlık Bakanlığı, 2020 yılı ataması kurayla yapılanlara ilişkin unvan değişikliği kura çekimini canlı yayında noter huzurunda gerçekleştirdi. Corona Virüsle mücadele kapsamında kura başvuru evrakı artık Sağlık Bakanlığı'na gönderilmeyecek, başvurular elektronik ortamda sisteme yüklenecek.

3.04.2020Gündem
BİM 3 Nisan 2020 aktüel ürünler kataloğu genelinde elektronik ürünler ön planda BİM cuma kataloğu

BİM 3 Nisan 2020 aktüel ürünler kataloğu genelinde elektronik ürünler ön planda! BİM cuma kataloğu

Türkiye genelinde tüm mağazalarda yer bulan 3 Nisan 2020 BİM aktüel ürünler kataloğu içerisinde pek çok ürün yer alıyor. Bu hafta da geniş bir yelpazeden onlarca ürüne marketlerinde yer verecek olan BİM, 3 Nisan 2020 tarihli aktüel ürünler kataloğu içerisindeki 71 ürünle dikkat çekiyor.Sabahın ilk saatlerinde yüzlerce kişinin merakla araştırdığı BİM 3 Nisan 2020 aktüel ürünler kataloğu içerisinde televizyon, kablosuz kulaklık, su arıtma sistemi, takım çantası ve akülü vidalama cihazı dikkat çekiyor. İşte, 3 Nisan 2020 BİM aktüel ürünler kataloğu ve dikkat çeken ürünlerin fiyatları ve listesi

3.04.2020Ekonomi
ABye ihracat geriledi

AB'ye ihracat geriledi

Türkiye'nin geleneksel ihracat pazarı AB'ye dış satımı geçen ay yüzde 21,3 düşerek 5,9 milyar dolar oldu.

3.04.2020Ekonomi
‘Maskeli soygun’ teşhir edildi

‘Maskeli soygun’ teşhir edildi

Ticaret Bakanlığı koronavirüs salgını döneminde fahiş fiyat artışı yapan 198 firmaya 10 milyon Türk Lirası ceza kesti.

3.04.2020Ekonomi
Ev hapsine özel takip

Ev hapsine özel takip

İnfaz düzenlemesiyle ‘ev izni’ne çıkacak mahkûmlar sıkı denetime alınacak. Elektronik kelepçenin yanı sıra özel yazılımlı takip de var.

3.04.2020Gündem
Ehliyet yenileme işlemi ne zaman bitiyor Ehliyet yenilemede son gün ne zaman

Ehliyet yenileme işlemi ne zaman bitiyor? Ehliyet yenilemede son gün ne zaman?

Ehliyet kartları düzenlenen yeni sisteme göre artık değişim gösteriyor. Bunun içinde belirlenen son tarih eski ehliyet sahibi olan vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki 2020 yılı yeni ehliyete geçmenin son tarihi mi? İşte yeni ehliyet değişim tarihi hakkında detaylar

2.04.2020Gündem
Bursada emniyetten koronavirüs tedbirlerine Mobeseli denetim

Bursa'da emniyetten koronavirüs tedbirlerine Mobese'li denetim

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) bünyesinde faaliyet gösteren Muhabere Elektronik Şube Müdürlüğü ekipleri, kentte alınan koronavirüs tedbirlerini Mobese kameralarıyla denetliyor. Ekipler, insan yoğunluğunun bulunduğu şehir merkezi, park ve bahçeler, sahil şeridi gibi bir çok noktayı takip ederek, özellikle 65 yaş ve üzeri vatandaşlara uyarılarda bulunuyor.

2.04.2020Haber
Kısa çalışma ödeneği başvurusu nasıl yapılır Kısa çalışma ödeneceği şartları nelerdir

Kısa çalışma ödeneği başvurusu nasıl yapılır? Kısa çalışma ödeneceği şartları nelerdir?

Corona virüse karşı önlem olarak açıklanan Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi kapsamında kısa çalışma ödeneği uygulaması için düğmeye basıldı. Kısa çalışma uygulamasından yararlanmak isteyen işverenlerin İŞKUR İl Müdürlükleri ve Hizmet Merkezlerine özel olarak oluşturulan elektronik posta adresleri aracılığıyla gerekli belgeleri göndererek alabilecekler. Kısa çalışma ödeneği ile işverenin de zor dönemlerde çalışanlarını kaybetmesini engellenmesi hedefleniyor. Peki, Kısa çalışma ödeneği başvurusu nasıl yapılır? Kısa çalışma ödeneceği şartları nelerdir? İşte, detaylar.

2.04.2020Gündem
Evde sağlıklı kalmanın formülü haftada en az 3 gün egzersiz

Evde sağlıklı kalmanın formülü haftada en az 3 gün egzersiz

Koronavirüs salgını nedeniyle uzun süre evde kalan kişilerde hareketsiz yaşamın getirdiği fiziksel rahatsızlıkların olabileceğini söyleyen Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Nuriye Gürer, “Evde sağlıklı kalmanın formülü haftada en az 3 gün egzersiz yapmaktan geçiyor.” dedi.

2.04.2020Sağlık
ASELSAN güçlü tedarik zinciriyle büyümesini sürdürüyor

ASELSAN güçlü tedarik zinciriyle büyümesini sürdürüyor

ASELSAN Genel Müdürü Prof. Dr. Görgün, ASELSAN'ın tedarik sistemini olası kriz senaryolarını öngörerek kurguladığını belirterek, küresel koşullardaki olumsuzluklara rağmen şirketin ilk çeyrekte büyümesini devam ettirdiğini bildirdi.

2.04.2020Teknoloji
ASELSAN güçlü tedarik zinciriyle büyümesini sürdürüyor

ASELSAN güçlü tedarik zinciriyle büyümesini sürdürüyor

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün "ASELSAN'ın toplam tedarikinde Uzak Doğu ülkelerine herhangi bir bağımlılığı bulunmamaktadır. Bu bölgelerden yapılan sınırlı malzeme alımları da çok hızlı bir şekilde gerek yurt içi gerekse yurt dışından ikame edilebilmektedir" dedi.

2.04.2020Ekonomi
Bakan Pekcandan Kovid-19 tanı kiti ithalatına ilişkin açıklama

Bakan Pekcan'dan "Kovid-19 tanı kiti" ithalatına ilişkin açıklama

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) tespitine yönelik tıbbi tanı kitlerinin Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunun bilgisi ve onayı olmadan ithal edilemeyeceğini belirterek, "Vatandaşlarımızın yaşayabilecekleri olası mağduriyetler engellenmiş olacaktır." ifadesini kullandı.

2.04.2020Ekonomi
Bursada emniyetten koronavirüs tedbirlerine mobeseli takip

Bursa'da emniyetten koronavirüs tedbirlerine 'mobese'li takip

BURSA İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirleri, kentin dört bir yanındaki Mobese kameralarıyla denetliyor.

2.04.2020Gündem
Online alışverişte dikkat edilmesi gereken kurallar

Online alışverişte dikkat edilmesi gereken kurallar

Yeni tip corona virüs salgını nedeniyle artan online alışverişlerde mağduriyet yaşanmaması için önerilen tavsiyelere uymak önem kazandı.

2.04.2020Teknoloji
TÜBİTAK memur alımı yapıyor TÜBİTAK personel alımı ile 36 kişi istihdam edilecek

TÜBİTAK memur alımı yapıyor! TÜBİTAK personel alımı ile 36 kişi istihdam edilecek

TÜBİTAK personel alımı ile bünyesine 36 personel alımı yapacak. Mühendislik ve ilanda belirtilen bölümlerinden mezun olan vatandaşların gerçekleştireceği TÜBİTAK memur alımı başvurusu genel olarak uzman yardımcısı kadrosunda yapılacak. Peki, TÜBİTAK memur alımı başvurusu nasıl yapılabilecek? İşte, pek çok vatandaşın merakla araştırdığı TÜBİTAK personel alımı hakkında detaylı bilgiler

1.04.2020Ekonomi
ASELSAN dijital takograf üretimini artırıyor

ASELSAN dijital takograf üretimini artırıyor

Türkiye'nin başlıca yerli sayısal takograf cihazı üreticilerinden ASELSAN, piyasalarda oluşan talebe hızlı cevap verebilmek için aylık üretim kapasitesinde artışa gidecek.

1.04.2020Teknoloji
ASELSANdan 3 yılda 3 bin göz

ASELSAN'dan 3 yılda 3 bin "göz"

Şirket, Sarp uzaktan komutalı silah sistemlerinin gözü ve değişmez nişangahı olan elektro-optik sistem üretiminde 3 yılda 3 bin sayısına ulaştı.

1.04.2020Ekonomi
Veri merkezleri neden hayati bir öneme sahip

Veri merkezleri neden hayati bir öneme sahip?

Günümüzde pek çok işletme, veri merkezi yani Datacenter kullanıyor. Veri merkezleri, şirketlerin sunucu ve verilerine ev sahipliği yaptığı için de hayati bir öneme sahip. Peki işletmeler, veri merkezi konusunda nasıl hareket etmeli? Veri merkezini seçerken nelere dikkat etmeli?

F-16lar dostu-düşmanı ASELSAN ile ayıracak

F-16'lar dostu-düşmanı ASELSAN ile ayıracak

F-16 uçaklarında dost-düşman sorgularını yapacak ASELSAN IFF Mod 5/S Cevaplayıcı cihazların seri üretimine geçildi

1.04.2020Teknoloji
Ticaret Bakanlığı bazı gümrük işlemlerini kolaylaştırdı

Ticaret Bakanlığı bazı gümrük işlemlerini kolaylaştırdı

Ticaret Bakanlığınca, gümrük işlemlerinin daha hızlı ve elektronik ortamda yürütülerek ticaretin kolaylaştırılması ve uygulamada fayda sağlayacak adımların atılması için Gümrük Yönetmeliği'nde değişikliğe gidildi

1.04.2020Ekonomi
F-16lar dostu-düşmanı ASELSAN ile ayıracak

F-16'lar dostu-düşmanı ASELSAN ile ayıracak

F-16 uçaklarında dost-düşman sorgularını yapacak ASELSAN IFF Mod 5/S Cevaplayıcı cihazların seri üretimine geçildi.

1.04.2020Ekonomi
İş dünyasından destek yağdı

İş dünyasından destek yağdı

Koronavirüs salgınının etkilerini azaltmak için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 7 aylık maaşını vererek başlattığı ‘Milli Dayanışma Kampanyası’na iş dünyasından da büyük destek geldi. Vatandaşların kısa mesaj atarak destek olabildiği kampanyaya önce Cumhurbaşkanı ve bakanlar katkı sunarken ardından birçok kişi ve kurum destek olacaklarını açıkladı. Ayrıca Sağlık Bakanlığı ve valilikler aracılığıyla da sağlık çalışanları ve virüsle mücadeleye destek amacıyla birçok şirket ve kurum yardım yapacağını bildirdi.

1.04.2020Ekonomi
Savunma sanayisinden Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasına 10 milyon lira destek

Savunma sanayisinden "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kampanyasına 10 milyon lira destek

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Sektör olarak Milli Dayanışma Kampanyası'na toplam 10 milyon lira bağışlamış bulunuyoruz." açıklamasında bulundu.

31.03.2020Ekonomi
MEB, cerrahi maske makinesi üretti

MEB, cerrahi maske makinesi üretti

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, "İstanbul'da Küçükköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, Otomatik 3 Katlı Telli Ultrasonik Cerrahi Maske Makinesi üretildi ve üretime başladı. İlk sevindirici haberi almaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Makineyle artık sadece bu lisede günde 100 bin cerrahi maske üretilebilecek" dedi.

31.03.2020Eğitim
Uçuşlar ne zaman başlayacak

Uçuşlar ne zaman başlayacak?

İçişleri Bakanlığı genelgesi uyarınca havayolu yolcuları, 29 Mart'tan itibaren Seyahat İzin Belgesi olmadan seyahat edemeyecek. Salgının yayılmasının engellenmesi için alınan bu tedbir sıkı şekilde uygulanırken, genelgeyle yolcular Seyahat İzin Belgesi olmadan seyahat edemeyecek. Bu nedenle Türk Hava Yolları başta olmak üzere tüm hava yolu firmaları seyahat izin belgesi olmayan vatandaşlara bilet satışı yapmayacak ve uçak ile seyahat etmelerine kesinlikle izin vermeyecek. Peki, uçuşlar ne zaman başlayacak?

31.03.2020Gündem
Son dakika haberi... İstanbuldaki karantina yurtlarından tahliyeler başladı

Son dakika haberi... İstanbul'daki karantina yurtlarından tahliyeler başladı

İstanbul'da Avrupa’dan gelen Türk vatandaşlarının yerleştirildiği karantina yurtlarında tahliye başladı. Erasmus öğrencisi olarak gittiği İsveç'ten dönen ve 14 gündür karantinada olan Ayşegül Çınar, ''Bazı koşulları kabul ettiğimize dair bir kağıt imzalattılar. 14 gün evinizde kalmanız gerekiyor şeklinde bir madde vardı'' dedi.

31.03.2020Gündem
MEB duyurdu: Günde 100 bin maske üretimi başladı

MEB duyurdu: Günde 100 bin maske üretimi başladı

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamasında "İstanbul Küçükköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde 'ultrasonik cerrahi maske makinesi' üretildi. Lisede günde 100 bin maske üretimi başladı" ifadeleri kullanıldı.

31.03.2020Gündem
Kalkınma ajansları, Kovid-19 ile mücadeleye 3 koldan destek verecek

Kalkınma ajansları, Kovid-19 ile mücadeleye 3 koldan destek verecek

Kalkınma ajansları aracılığıyla toplam bütçesi yaklaşık 220 milyon lira olarak belirlenen "Kovid-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı" kapsamında, salgın riskinin yayılımını en aza indirmeye yönelik acil çözüm sunan projeler desteklenecek.

31.03.2020Ekonomi
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğludan işletmelere kısa çalışma ödeneği çağrısı

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'dan işletmelere "kısa çalışma ödeneği" çağrısı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, işletmelerin kısa çalışma ödeneğine başvurması çağrısı yaptı

31.03.2020Ekonomi
Amazon.com.trde bahar fırsatları kampanyası: Fiyatlar düştü

Amazon.com.tr'de bahar fırsatları kampanyası: Fiyatlar düştü!

Türkiye'nin önde gelen online alışveriş platformlarından Amazon.com.tr'de bahar fırsatları adı altında yeni bir kampanya başladı. Amazon'da satılan elektronik ürünlerin fiyatlarında önemli oranda düşüşler oldu. İşte düşen fiyatıyla dikkat çeken elektronik ürünler...


Bu bir ilandır

31.03.2020 Teknoloji
Bilim Kurulu üyesi İlhami Çelikten ATM uyarısı

Bilim Kurulu üyesi İlhami Çelik'ten ATM uyarısı

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. İlhami Çelik, "ATM ve bina girişlerindeki kapı şifreleri gibi yerlere dokunduktan sonra elimizi, ağzımıza ve gözümüze götürmeyelim. Mutlaka eller hemen yıkanmalıdır" dedi.

31.03.2020Gündem
Askeri birliklere yerli teknolojiyle güvenli takip

Askeri birliklere yerli teknolojiyle güvenli takip

Sahadaki askeri birliklerin takibini sağlayarak güvenli hareket imkanı sunan Birlik Takip Sistemi sayısı artıyor.

31.03.2020Teknoloji
ASELSAN sinyalizasyon sistemleriyle yolculuk başlıyor

ASELSAN sinyalizasyon sistemleriyle yolculuk başlıyor

ASELSAN tarafından geliştirilen sinyalizasyon sistemi, İstanbul metrosunda kullanılacak.

31.03.2020Teknoloji
Evden çalışan işletmelerde veri güvenliğinin 10 püf noktası

Evden çalışan işletmelerde veri güvenliğinin 10 püf noktası

İşletmelerin pek çoğunun evden çalışma düzenine geçtiği şu günlerde şirketlerin en önemli gündem maddelerinin başında dijital güvenlik konusu geliyor. Dijital güvenlik, ağa bağlı olan sistemlerin yazılımının, donanımının ve verilerinin yetkisiz erişimlere karşı korunmasını ifade ediyor. Bilgisayar sistemlerinde hem fiziksel hem dijital güvenliği ifade eden bu kavram, işletmeler açısından alınan dijital güvenlik önlemleri ile veri merkezlerine ve ağa bağlı cihazlarda yetkisiz erişimleri önleme anlamı taşıyor. Bu noktada uzaktan çalışma sırasında verilerin güvenli bir şekilde kullanımı, depolanması ve transferi daha da büyük önem kazanıyor.

31.03.2020Teknoloji
Her şey mangalla başladı

Her şey mangalla başladı

Koronavirüs salgınına karşı alınan önlem ve çağrılara rağmen bir villada parti düzenleyen 4 kişi, elektronik kelepçe takılarak 2 ay ev hapsine mahkûm edildi. Partiyi organize ettiği öne sürülen Mustafa S., her şeyin villanın bahçesinde mangal yaparken başladığını, eğlence olsun diye tanıdıklarına mesaj attığını ama pişman olduğunu söyledi.

31.03.2020Gündem
ASELSAN, SSB arasında JEMUS 5 il projesi ile ilgili sözleşme imzalandı

ASELSAN, SSB arasında "JEMUS" 5 il projesi ile ilgili sözleşme imzalandı

 ASELSAN, Savunma Sanayii Başkanlığı ile toplam bedeli 51 milyon dolar ve 449 milyon lira olan bir sözleşme imzaladığını duyurdu.

30.03.2020Ekonomi
D Vitamini Eksikliği Nelere Yol Açar

D Vitamini Eksikliği Nelere Yol Açar?

Koronavirüsten korunmak adına bağışıklık sistemini güçlendiren antioksidan içeriği yüksek besinlerin tüketilmesi gerektiğini belirten Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Ülkü Demirci, D vitamini takviyesinin önemine dikkat çekti, “Güneş ışınından yeterli yararlanamayan, vücudunda D vitamini düzeyi düşük olan kişilerin solunum yolları enfeksiyonlarına yakalanma riski daha yüksek” dedi.

30.03.2020İyi Yaşam

Yazar Sonuçları

Maskesiz olmaz arkadaş

Bu saatten sonra inatlaşmanın, öyleydi şöyleydi deyip sözü uzatmanın anlamı kalmadı.

4.04.2020

Karantina Günlerinde Ağız ve Diş Sağlığı Nasıl Olmalı?

Herkese merhaba. Karantina günlerinde uzak kalmak zorunda olduğumuz birçok şey var ve ne yazık ki ağız ve diş sağlığı hizmetleri de bunlardan bir tanesi. Kimsenin kimseyle temas etmemesi gereken bir dönemde yaşamak istemeyeceğimiz birtakım diş problemlerinin önüne geçmek için neler yapabiliriz, kişisel bakımla bunların önüne geçebilir miyiz, bunlardan bahsetmek istiyorum.

3.04.2020

Aramızdaki Duvarları Yıksam Yıkarım Şu An Ama Baştan Başlayamam

Doğan Duru ‘Epoch’ isimli ilk solo çalışmasıyla karşımızda. Bu defa tek başına bir macera içinde olan müzisyen sadece Doğan Duru olarak buluştu dinleyiciyle. Aklınıza hemen Redd dağıldı mı bitti mi gibi sorular gelmesin. Dağılan biten bir şey yok sadece yeni deneyimler yaşamak isteyen bir müzisyen var. Bizler de dinleyici olarak bir müzisyenin deneyimlerine tanıklık ediyoruz. Bir nevi ‘tekilleşme’ hali.  

2.04.2020

Toplantısız Kütüphane Haftası

TÜRK Kütüphaneciler Derneği Genel Başkanı Ali Fuat Kartal’dan bir e-posta aldım.

2.04.2020

Müzik sektöründe neler olacak

Dünyayı sarsan koronavirüs salgınına dair Türkiye’deki ilk vaka, 11 Mart’ta görülmüştü. 22 gündür kademeli olarak evlerimizde kaldık. İki haftayı aşkındır da evimizden dışarı adımımızı atmamak için büyük bir çaba gösteriyoruz.

2.04.2020

Evden çıkmadan gelir vergisi beyanı

KORONAVİRÜSLE mücadele için kritik bir uygulama: 65 yaş üstü vatandaşlarımızın sokağa çıkması yasak.

31.03.2020