EKSTRA
MENÜ

Düğün Salonu

Düğün Salonu haberleri sayfasında güncel ve son dakika Düğün Salonu hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 4.648 Düğün Salonu haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Düğün Salonu Haberleri

Son dakika... Restoranlardan flaş talep: 2 doz aşısı olmayan girmesin

Son dakika... Restoranlardan flaş talep: 2 doz aşısı olmayan girmesin

TURYİD Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Demirer "1 Eylül'den itibaren lokanta, kafe, bar, gece kulübü, kıraathane, spor salonları, her türlü müsabaka sahaları, sinema, tiyatro, konser ve düğün ve özel davetlere katılacak misafir ve müşterilerin 2 doz aşıyı yaptırmış olması zorunluluğu getirilmesi" istediklerini söyledi

26.07.2021Ekonomi
Düğün salonu kaporasını mahkeme kararıyla geri aldı

Düğün salonu kaporasını mahkeme kararıyla geri aldı

Balıkesir’de yaşayan Emre Erden, tarihi önceden planlı olan oğullarının sünnet düğününü, pandemi sürecine rast gelmesinden dolayı ileri bir tarihe aldırmak istedi. Anlaşıp kaporasını verdiği düğün salonunun sahibi 10 bin TL ilave para isteyince Erden, anlaşmayı iptal ettirip, kapora iadesi istedi. Kaporasını alamayan Erden, avukatı Fırat Karayaka aracılığıyla konuyu yargıya taşıdı. Tüketici Mahkemesi, asıl alacağına ilave, yüzde 20’si oranında icra inkar tazminatıyla toplam 7 bin 200 TL'nin Emre Erden'e ödenmesine karar verdi. Avukat Fırat Karayaka, bu kararın emsal olacağını söyledi.

14.07.2021Haber
Düğün salonu kaporası ile ilgili mahkemeden emsal karar

Düğün salonu kaporası ile ilgili mahkemeden emsal karar

Balıkesir’de yaşayan Emre Erden, tarihi önceden planlı olan oğullarının sünnet düğününü, pandemi sürecine rast gelmesinden dolayı ileri bir tarihe aldırmak istedi. Anlaşıp kaporasını verdiği düğün salonunun sahibi 10 bin TL ilave para isteyince Erden, anlaşmayı iptal ettirip, kapora iadesi istedi. Kaporasını alamayan Erden, avukatı Fırat Karayaka aracılığıyla konuyu yargıya taşıdı. Tüketici Mahkemesi, asıl alacağına ilave, yüzde 20’si oranında icra inkar tazminatıyla toplam 7 bin 200 TL'nin Emre Erden'e ödenmesine karar verdi. Avukat Fırat Karayaka, bu kararın emsal olacağını söyledi.

14.07.2021Ekonomi
Düğün sektörünü yoğun mesai bekliyor

Düğün sektörünü yoğun mesai bekliyor

Düğün Salonları ve Organizasyon İşletmecileri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Murat Dokak "Haziran ayında yüzde 20 olan doluluk, temmuz, ağustos ve eylülde yüzde 100'e ulaşacak" dedi.

30.06.2021Ekonomi
Berk Oktay ile Merve Şarapçıoğlu arasında mal paylaşımı davası başladı

Berk Oktay ile Merve Şarapçıoğlu arasında mal paylaşımı davası başladı

Berk Oktay ile Merve Şarapçıoğlu arasındaki ‘mal rejimi davası’nın ilk celsesi görüldü. Şarapçıoğlu’nun tanıkları, ikilinin düğün masrafını yarı yarıya ödediğini ve Oktay’ın parasını babasının yönettiğini söyledi.

20.06.2021Magazin
Düğünlerde yeni dönem fiyatlara da yansıyacak Flaş zam açıklaması

Düğünlerde yeni dönem fiyatlara da yansıyacak! Flaş zam açıklaması

Düğünlerde ikram dönemi dün itibarıyla terar başladı. İstanbul Düğün Salonları Toplantı ve Davet Organizatörleri Derneği Genel Sekreteri Ahmet Batmaz, düğünlerde ikram edilen ürünlere gelen zamları hatırlarak, "Henüz düğün salonlarının fiyatlarında bir değişim olmadı ancak bu ürünlere gelen zamlar doğrultusunda işletme sahipleri de fiyatları artıracaklar." dedi.

16.06.2021Ekonomi
Düğün harekâtı Bu yaz rekor var...

Düğün harekâtı! Bu yaz rekor var...

Düğünler için verilen izin uzun süredir planlarını erteleyen binlerce çifti harekete geçirdi. Düğün mekânları günde 2 etkinlik için anlaşma yaparken, e-ticarette mobilya ve beyaz eşya alışverişleri yüzde 30 arttı. AVM’lerdeki çeyiz seti satışları yeniden ivmelendi. Bu yıl 750 bin düğünün yapılmasını beklediklerini söyleyen sektör temsilcileri, gelinlikçiden mobilyacıya, kuyumcudan çiçekçiye kadar her esnafın bu hareketlilikten etkilendiğini söyledi. Hem mekânlarda hem de eşyalardaki yüksek fiyat artışı ise evlenecek çiftleri düşündürüyor.

7.06.2021Ekonomi
Eylülde maskeler çıkar mı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Levent Akın yanıt verdi

Eylül'de maskeler çıkar mı? Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Levent Akın yanıt verdi

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Levent Akın, Bakan Koca'nın ''Toplumsal bağışıklığın sağlanmasıyla Eylül'de maske zorunluluğu kalkabilir'' açıklamasını değerlendirdi. Prof. Dr. Akın, ''Eğer toplum aşı programını takip etmezse, umurunda olmazsa kurarsa Eylül ayında maskeleri çıkaramayız'' dedi. Kademeli normalleşme sürecinde en riskli yerlerin kapalı mekanlar olduğunu söyleyen Akın, ''Kapalı mekanların açılmasını belki geciktirebilirdik. Ben özellikle spor salonlarına çok takılmış durumdayım. Spor salonlarında o egzersiz yapan kişiler maskelerini çıkarıyorlar. Mesafeler de kontrol edilmezse spor merkezlerinden çok vaka görülebilir'' diye konuştu.

4.06.2021Gündem
Düğünler nasıl olacak Düğün ve nişanlar pazar günü yasak mı, düğün salonları açıldı mı İşte İçişleri Bakanlığı genelgesi ile düğün şartları..

Düğünler nasıl olacak? Düğün ve nişanlar pazar günü yasak mı, düğün salonları açıldı mı? İşte İçişleri Bakanlığı genelgesi ile düğün şartları..

Düğünler nasıl olacak sorusu milyonlarca vatandaşın gündemine geldi. 31 Mayıs'ta yapılan Kabine Toplantısı'nın ardından yeni normalleşme kararlarını duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan düğün şartları ile nikah töreni şeklindeki düğünlerin yapılacağını bildirdi. İçişleri Bakanlığı'ndan yayınlanan genelgede ise düğün ve kınaların nasıl yapılacağı yanıt buldu. Öte yandan kına ve nişan törenleri ile ilgili de bilgiler netlik kazandı. Alınan karara göre açık ve kapalı alanlardaki nikahlar ve nikah şeklindeki düğün törenleri, belirlenen şartlara uygun şekilde 1 Haziran'dan itibaren başlayabilecek. İşte, milyonların merak ettiği Düğün ve nişanlar pazar günü yasak mı sorunun yanıtı ve genelgenin ayrıntıları.

2.06.2021Gündem
Düğünler ne zaman başlayacak Düğünler serbest mi olacak İşte kritik tarih

Düğünler ne zaman başlayacak? Düğünler serbest mi olacak? İşte kritik tarih!

Düğünlerin başlayacağı tarih, normalleşme için işaret edilen 1 Haziran öncesi değerlendirilecek. Kabine Toplantısı'nda alınacak kararla Türkiye'nin yeni normalleşme takviminde bir çok işletmenin açılması beklenirken, düğün salonu işletmecileri ve evlilik hazırlığı yapanlar da düğünler ne zaman serbest olacak? sorusunun yanıtına odaklandı. Sağlık Bakanlığı tavsiye kararları ile taslak çalışmaları hazırlanacak. Düğün salonlarının belli misafir sayısına göre hizmet verebileceği de öne sürüldü. İşte, düğünlerin ne zaman başlayacağı ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

29.05.2021Gündem
Düğünler ne zaman serbest olacak Düğünler 1 Hazirandan sonra başlayacak mı Tüm gözler o tarihte

Düğünler ne zaman serbest olacak? Düğünler 1 Haziran'dan sonra başlayacak mı? Tüm gözler o tarihte!

Düğünler ne zaman serbest olacak sorusu yanıt aramaya devam ediyor. Düğün yasakları evlilik hazırlığında olan çiftler başta olmak üzere, düğün salonu işletmecileri tarafından son gelişmeler ile takip ediliyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında 17 Mayıs- 1 Haziran arasında geçerli olan kademeli normalleşme döneminde düğün iptali yapanlar, Cumhurbaşkanlığı'ndan gelecek açıklamalara odaklandı. Daha önce olduğu gibi yeni normalleşme takviminde, düğünlerin belli misafir sayısı ve mesafe kuralı ile açılması ön görülüyor. Peki, düğünler ne zaman yapılacak ve 1 Haziran'dan sonra başlayacak mı? İşte, düğün salonları ile ilgili merak edilen bilgiler.

27.05.2021Gündem
Bakanlar Kurulu ne zaman toplanacak Gözler Kabine Toplantısında İşte normalleşme takvimi ile kritik toplantının gündem maddeleri

Bakanlar Kurulu ne zaman toplanacak? Gözler Kabine Toplantısı'nda! İşte normalleşme takvimi ile kritik toplantının gündem maddeleri

Bakanlar Kurulu'nun ne zaman toplanacağı normalleşme takvimi için işaret edilen 1 Haziran öncesi gündeme geldi. 17 Mayıs 1 Haziran tarihleri arasında uygulanacak olan kademeli normalleşmenin son günleri yaklaşırken, gözler kafe, restoran, hafta sonu sokağa çıkma yasağı, düğün salonu, eğitim öğretim takvimi gibi konuların ele alınacağı Kabine Toplantısı'na çevrildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılacak olan Kabine Toplantısı'nda 1 Haziran sonrası normalleşme takviminin ana gündem maddesi olması bekleniyor. Peki, Kabine Toplantısı ne zaman, hangi gün yapılacak? İşte, kritik toplantıya dair ayrıntılı bilgiler.

26.05.2021Gündem
Esnafın yüzü gülecek Hibe desteğine başvuru zamanı

Esnafın yüzü gülecek! Hibe desteğine başvuru zamanı

Pandemiden etkilenen esnaf grupları için verileceği açıklanan hibe destekleri için başvuru süreci başladı. İki gruba ayrılan işletmeler bir defaya mahsus olmak üzere 3 bin ile 5 bin TL hibeden yararlanabilecek. Peki başvurular nasıl yapılacak? Kimler hangi destekten yararlanacak? İşte hibe desteği ile ilgili merak edilenler...

26.05.2021Ekonomi
Düğünler ne zaman başlayacak ve kaç saat olacak Düğün salonları ne zaman açılacak 1 Haziran detayı

Düğünler ne zaman başlayacak ve kaç saat olacak? Düğün salonları ne zaman açılacak? 1 Haziran detayı

Düğün salonları ne zaman açılacak ve düğünler kaç saat olacak sorusu pek çok kişinin araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Düğünlerin başlayacağı tarih, bahar aylarının gelmesiyle evlilik hazırlığına başlayan cifler tarafından yakından takip ediliyor. Pandemi koşulları sebebi ile kapatılan düğün salonu işletmecileri de yetkililerden yapılacak açıklamalara odaklandı. İçişleri Bakanlığı tarafından 17 Mayıs tarihinde başlayan kademeli normalleşme genelgesinde nişan, kısa düğün gibi organizasyonlara bir süre daha izin verilmeyeceğini bildirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise normalleşme için 1 Haziran'ı işaret etti. Peki, düğünler ne zaman başlayacak ve haziran ayında başlayacak mı? İşte, merak edilen düğün salonlarının açılış tarihi hakkında detaylar.

25.05.2021Gündem
Milyonlarca esnafa gelir kaybı desteği ödemesi yapıldı

Milyonlarca esnafa gelir kaybı desteği ödemesi yapıldı

Ticaret Bakanlığı, milyonlarca esnafa gelir kaybı desteği ödemelerine bugün itibariyle başladı. Esnafın hesabına 1000 lira yatarken 25 Mayıs itibariyle yeniden destek programına başvurarak 3-5 bin lira ödeme alınacak.

24.05.2021Ekonomi
Hibe başvuruları 25 Mayıs’ta başlıyor

Hibe başvuruları 25 Mayıs’ta başlıyor

Koronavirüsle mücadele kapsamında esnafa sağlanacak hibe desteği için başvurular 25 Mayıs’ta başlayacak. Destekten yararlanmak isteyenler bir ay süreyle e-Devlet üzerinden başvurabilecek.

22.05.2021Ekonomi
1 Haziran’da yasaklar kalkacak mı Kısıtlamalar ne zaman bitecek Normalleşme takviminde kritik açıklama

1 Haziran’da yasaklar kalkacak mı? Kısıtlamalar ne zaman bitecek? Normalleşme takviminde kritik açıklama!

Yasakların biteceği tarih milyonları ilgilendiriyor. Tam kapanma sonrası İçişleri Bakanlığı, 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00'ten 1 Haziran Salı saat 05.00'e kadar kademeli normalleşme dönemi tedbirlerinin uygulanacağını bildirdi. Kademeli normalleşme döneminde hafta sonu ve hafta içi sokağa çıkma yasakları, kafe, düğün salonu, spor salonu gibi işletmelerin kapatılması kararı sürecek. 1 Haziran tarihinden sonra başlayacak olan yeni normalleşme ile beraber tüm Türkiye'nin beklentisi bu tarihe yöneldi. Peki, 1 Haziran’da yasaklar bitecek mi? İşte, normalleşme ile ilgili yapılan açıklamalar.

22.05.2021Gündem
Düğün Salonları için bekleyiş sürüyor

Düğün Salonları için bekleyiş sürüyor

Başkent Berlin’de pandemi nedeniyle kapalı olan kafe ve restoranların yeniden açılması, düğün sektöründe de hareketliliğe neden oldu. Sosyal medya üzerinden düğün salonlarının açılacağı yönünde yapılan yanlış açıklamalar işletme sahiplerini zor duruma düşürdü. Düğün tarihi almak isteyen vatandaşların telefonlarına yetişmekte ve durumu anlatmakta zorlanan Berlin’deki düğün salonu yöneticileri, “Adeta korona danışma merkezi gibi çalışır olduk!” dedi.

21.05.2021Avrupa
Düğün fotoğrafçısına sudan tazminat davası

Düğün fotoğrafçısına 'sudan' tazminat davası!

Özlem-Mustafa Kanık çifti, fotoğraf ve video ekipmanlarını astığı yangın musluğunun patlayıp gelin odasına su basmasına neden olan fotoğrafçı Özkan Taşkıran’a 12 bin liralık tazminat davası açtı.

15.05.2021Gündem
Tepki çeken görüntü Cenneti talan ettiler...

Tepki çeken görüntü! Cenneti talan ettiler...

Samsun'da bulunan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'ndeki Galeriç Ormanı'nda özel bir firma tarafından sosyal medyada paylaşılan organizasyon hazırlıkları görüntüleri, doğaseverlerin tepkisini çekti. Fotoğrafçı Hasan Aktürk, 'Burası yaklaşık 1000 yılda bir oluşabilecek cennet köşesi. Buraya ilk önce bir kulübe ardından da yürüyüş yolu yapıldı. Bir şeyler yapıldıkça burası kuraklaştı.' dedi.

11.05.2021Gündem
AK Parti Genel Merkezi’ne ek bina yapılıyor

AK Parti Genel Merkezi’ne ek bina yapılıyor

2023 seçimlerine giderken kadrolarını yenileyen AK Parti, başkent Ankara’daki Genel Merkez yerleşkesini de genişletiyor.

25.04.2021Gündem
Partilere açılan düğün salonları evlenenlere de açılsın

Partilere açılan düğün salonları evlenenlere de açılsın!

Evlenmek isteyen çiftlerin hayatlarını birleştirmek üzere rüya gibi bir düğün hayali, pandemi nedeniyle önce ertelenirken, şimdi de iptallere döndü. Çiftlerin düğün hayallerini gerçeğe çevirmek için çalışan işletmeler ise ayakta kalma mücadelesi veriyor. Salon sahipleri “Siyasi parti temsilcilerinin 200 kişiyle toplantı yapmasına izin verilen düğün salonları, neden düğünler için açılmıyor!” diye soruyor.

20.04.2021Avrupa
Kavurması ayrı güzel ızgarası ayrı...

Kavurması ayrı güzel ızgarası ayrı...

Pişirildiği yerde kokusu caddeleri sarar, meraklısının gece rüyalarına girer... İster kavurma, ister şiş, ister ızgara... Sakatat sevenlerin dört gözle beklediği uykuluğun mevsimi geldi. Biz de jürimize en iyi uykulukçu adreslerini sorduk.

Ordu’da mobilya atölyesinde yangın

Ordu’da mobilya atölyesinde yangın

ORDU’nun Perşembe ilçesinde mobilya üretim atölyesinde çıkan yangında alevler, bitişikteki düğün salonu ve eğlence mekanına sıçradı. Kontrol altına alınan yangına müdahale sırasında bir itfaiye erinin yanan atölyeden Türk bayrağı ve Atatürk tablolarını kurtarmaya çalışması dikkati çekti.

30.03.2021Gündem
Bursada koronavirüsle mücadelede HES kodu zorunluluğu

Bursa'da koronavirüsle mücadelede HES kodu zorunluluğu!

Bursa Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu’nca, koronavirüs tedbirleri kapsamında 22 Mart Pazartesi gününden itibaren il genelinde, tüm kamu kurum ve kuruluşları ile kuaför, kahvehane, spor salonu, hamam gibi yerlere girişte Hayat Eve Sığar (HES) kodu zorunluluğu getirildi. Ayrıca, 65 yaş ve üstü vatandaşlar için şehir içinde seyahat kısıtlaması kararı alındı.

18.03.2021Gündem
Arnavutköyde sıkı denetim Kaymakam Odabaş da katıldı

Arnavutköy'de sıkı denetim! Kaymakam Odabaş da katıldı

Koronavirüs ile mücadele kapsamında tüm yurtta olduğu gibi İstanbul'da da denetimler sıkı tutuluyor. Arnavutköy'de gerçekleşen koronavirüs denetimlerine Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaş da katıldı.

18.03.2021Gündem
Kayseride koronavirüs tedbirleri genişletildi

Kayseri'de koronavirüs tedbirleri genişletildi

Kayseri'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında taziye, mevlit, cenaze ve nişan yemeği gibi organizasyonların sınırlandırılması kararlaştırıldı.

16.03.2021Gündem
İstanbulda HESli hayat Kod yoksa çay da yok hamam da

İstanbul'da HES'li hayat! Kod yoksa çay da yok hamam da

İstanbul’da kahvehane, kıraathane, internet kafe, berber, hamam, masaj salonu, spor salonu, düğün salonu, tiyatro gibi yerlere HES kodu kullanılarak girilmeye başlandı. HES kodunun kontrol edilmesinden her bir işletme kendisi sorumlu olacak...

16.03.2021Gündem
HES kodu nerelerde zorunlu İşte ayrıntılar

HES kodu nerelerde zorunlu? İşte ayrıntılar

İstanbul'da birçok yere girişte HES kodu kontrolü başladı. İstanbul'da İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi kararı gereğince, tüm kamu kurum ve kuruluşlar ile birçok yere girişte Hayat Eve Sığar (HES) kodu zorunluluğu, uygulamaya konuldu. Peki, HES kodu nerelerde zorunlu?

15.03.2021Gündem
Eskişehir’de HES kodu zorunluluğu getirildi

Eskişehir’de HES kodu zorunluluğu getirildi

ESKİŞEHİR Valiliği, artan vakaların ardından aralarında berber, kuaför, güzellik salonu, nikah ve düğün salonu ile kahvehanelerin de olduğu işletmelere HES kodu sorgulanmasını zorunlu hale getirdi.

15.03.2021Gündem
Valilik açıkladı: İzmir için flaş HES kodu kararı Birçok alanda zorunlu olacak

Valilik açıkladı: İzmir için flaş HES kodu kararı! Birçok alanda zorunlu olacak

Türkiye koronavirüs risk haritasına göre, ’yüksek risk’ grubunda yer alan İzmir’de, İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından ’HES’ uygulamasıyla ilgili yeni karar alındı. Karar kapsamda tüm kamu kurum ve kuruluşlarında, mahalle ve semt pazarlarında, konaklama tesisleri gibi birçok alanda HES kodu kontrollerinin yapılması zorunlu hale getirildi.

13.03.2021Gündem
Son dakika haberi: İstanbulda koronavirüs tedbirleri kapsamında yeni karar Birçok yere girişte HES kodu zorunluluğu getirildi

Son dakika haberi: İstanbul'da koronavirüs tedbirleri kapsamında yeni karar! Birçok yere girişte HES kodu zorunluluğu getirildi

Son dakika haberine göre; İstanbul'da İl Hıfzıssıhha Meclis Kararı'nın aldığı yeni kararla 15 Mart'tan itibaren kahvehane, internet kafe, berber, hamam, masaj salonu, düğün salonu, tiyatro ve spor salonları gibi bir çok yere girişte HES kodu zorunluluğu getirildi.

11.03.2021Gündem
Kırmızı listedeki iki ilde sıkı tedbir Etkinlikler yasaklandı... HES kodu zorunlu hale getirildi

Kırmızı listedeki iki ilde sıkı tedbir! Etkinlikler yasaklandı... HES kodu zorunlu hale getirildi

'Çok yüksek riskli' illerden Aksaray ve Sakarya'da koronavirüs tedbirleri sıkılaştırılıyor. Bu kapsamda Aksaray'da berber, kuaför, güzellik salonu, güzellik merkezleri, nikah salonu, düğün salonu ve kütüphane girişlerde HES kodu zorunluluğu getirilirken, Sakarya'da ise belli gün veya saatte mağazalarda yapılan kampanya ve çekiliş gibi etkinliklerin yapılmamasına karar verildi.

11.03.2021Gündem
HES kodu nasıl alınır Ankara için yeni HES kodu kararı

HES kodu nasıl alınır? Ankara için yeni HES kodu kararı!

Ankara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, bazı iş yerleri, sosyal ve kültürel aktivite merkezleri ile kütüphane, spor salonları ve spor merkezlerine girişlerde HES kodu zorunluluğu getirildi. Peki, HES kodu nasıl alınır?

10.03.2021Gündem
Son dakika haberler: Valilik duyurdu: Ankarada bu noktalarda HES kodu zorunlu olacak

Son dakika haberler: Valilik duyurdu: Ankara'da bu noktalarda HES kodu zorunlu olacak!

Son dakika haberi... Ankara Umumi Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında koronavirüsle mücadele kapsamında yeni kararlar alındı. Buna göre; şehir içinde yolcu taşımacılığı yapılan B1, B2, D1, D2 ve D4 yetki belgeli toplu taşıma araçları, berber, kuaför, güzellik merkezi, nikah ve düğün salonları, kahvehane ve kıraathaneler, internet kafeler, tiyatro vb. kültürel aktivite yerleri, kütüphaneler ve spor salonları için Hayat Eve Sığar (HES) kodu sorgulaması zorunluğu getirildi.

9.03.2021Gündem
Düşük riskli Iğdırda validen tedbir uyarısı: Maviyi bırakmayalım

Düşük riskli Iğdır'da validen 'tedbir' uyarısı: Maviyi bırakmayalım

IĞDIR Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim, vaka oranına göre mavi kategori ile düşük riskli iller arasında yer alan kentte yaşayanları tedbirler konusunda uyardı. Koronavirüs ile mücadele noktasında alınan kararlara harfiyen uyulması gerektiğinin altını çizen Vali Sarıibrahim, "Tekrar bir kapanma süreci yaşamadan maviyi bırakmayalım" dedi.

4.03.2021Gündem
Yasaklar esnetildi ama düğün yapan yok İşte sebebi...

Yasaklar esnetildi ama düğün yapan yok! İşte sebebi...

Antalya'da kısıtlamaların esnetilmesine rağmen düğün salonlarında rezervasyon ertelemeleri ve iptalleri devam ediyor. Salonlarda sınırlı sayıda kişi ve 1 saatlik süreyi yetersiz bulan çiftler düğün kararlarını erteliyor.

4.03.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Merak edilen hafta: ‘Bakalım ne olacak’

MİLYONLARCA insanı ilgilendiren kritik bir hafta başlıyor. Salı günü 1 Haziran ve “Tam kapanma” ardından gelen “Normalleşme” süresi sona eriyor. Restoran, lokanta, kafe, kafeterya, kahvehane gibi yerlerin işletmecileri, çalışanları, “Yeni kararlar, geleceğimiz ne olacak, açılabilecek miyiz?” diye merakla bekliyor.

30.05.2021

Çiftçi hububatta yeniden referans fiyat istiyor

İklim krizi, çiftçileri ve üretimi vuruyor. Bu yıl kuraklık nedeniyle hububat ekimi gecikti, kuru tarım yapılan alanlarda büyük zararlar oluştu.

27.05.2021