EKSTRA
MENÜ

Doğu Türkistan

Doğu Türkistan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Doğu Türkistan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.321 Doğu Türkistan haberi bulunmuştur.

Doğu Türkistan, Orta Asya'nın orta bölümünde yer alan büyük Türkistan'ın doğu kesimidir. 1949 yılından bu yana Çin Halk Cumhuriyeti'nin siyasi ve iktisadi kontrolü altındadır. Bir ortaçağ Uygur el yazmasında "Uygurların Ülkesi" anlamına gelen, "Uygur Έli" terimi bulunmuştur.


Doğu Türkistan Haberleri

Bahçeliden seçim isteyen Kılıçdaroğluna: Terazi var tartı var her şeyin bir vakti var

Bahçeli'den seçim isteyen Kılıçdaroğlu'na: Terazi var tartı var her şeyin bir vakti var

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında şunları kaydetti:

14.10.2020Gündem
Son dakika… Bahçeli: Bunlar iblisin çocukları…

Son dakika… Bahçeli: Bunlar iblisin çocukları…

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bahçeli açıklamasında Hatay’daki yangını çıkardığı iddia edilen teröristler için ‘Ateşin böyle nesebi gayri sahih çocukları var mı bilemeyiz. Fakat bildiğimiz bir şey varsa o da şudur: Bunlar iblisin çocukları, ifridin çaşıtları, ihanetin çakallarıdır. Kimin çocukları oldukları esasen meçhul olan bu şerefsizlerin kısa sürede yakalanıp yaktıkları kadar yakılmaları, dahası yaptıkları her türlü kötülük ve menfur eylemlerden dolayı hesaba çekilmeleri en acil hukuk ihtiyacıdır’ ifadelerini kullandı.

13.10.2020Gündem
Babacanı ziyaret eden Kılıçdaroğlu: Herhangi bir ittifak görüşmesi olmadı

Babacan'ı ziyaret eden Kılıçdaroğlu: Herhangi bir ittifak görüşmesi olmadı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'a yaptığı ziyaretin ardından, "Bugün sadece ziyarete geldik. Herhangi bir ittifak görüşmesi ya da ittifak söz konusu da olmadı. Bugün için de zaten bir ittifak gündemde değil" dedi.

8.10.2020Gündem
Uygur alfabesi kaç harf ve nasıl yazılır Uygur alfabesi özellikleri ve bu alfabe ile yazılan eserler

Uygur alfabesi kaç harf ve nasıl yazılır? Uygur alfabesi özellikleri ve bu alfabe ile yazılan eserler

Uygur alfabesi ''Eski'' ve ''Yeni Uygur Alfabesi'' olarak ikiye ayrılır. Eski alfabenin tarihi 8. yüzyıla uzanırken yeni alfabe Arap harfleriyle yazılır. Uygur alfabesinin özellikleri nelerdir, bu alfabeyle yazılmış en önemli eserler hangileri? Sizin için araştırdık.

4.10.2020Araştırma
Sultanbeylide korkunç anlar İki küçük çocuk çatıda böyle görüntülendi...

Sultanbeyli'de korkunç anlar! İki küçük çocuk çatıda böyle görüntülendi...

Sultanbeyli'de iki küçük çocuğun çatıdaki tehlikeli oyununu görenlere korku dolu anlar yaşattı. Bir süre çatıda oyun oynayan çocuklar çıktıkları penceren tekrar içeri girdi. Çocukların annesi ise olaydan komşularının kapıyı çalması üzerine haberdar olduğunu belirtti. Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, çatıdaki iki küçük çocuğun yürekleri ağızlara getiren görüntüleriyle ilgili açıklama yaptı ve ''Ailenin ve çocukların durumunun takip edilebilmesi için Danışmanlık Tedbir kararı dün itibariyle alınmıştır'' dedi.

1.10.2020Gündem
Karahanlılar Devleti tarihi - Karahanlılarlar Kuruluşu, Kurucusu, Hükümdarları, Sınırları Ve Yıkılışı hakkında özet bilgi

Karahanlılar Devleti tarihi - Karahanlılarlar Kuruluşu, Kurucusu, Hükümdarları, Sınırları Ve Yıkılışı hakkında özet bilgi

Karahanlı soyundan gelenler tarafından kurulan Karahanlı Devleti, Orta Asya'da kurulmuş, günümüz Doğu Türkistan sınırlarında MS 840-1212 tarihleri arasında hüküm sürmüş bir devlettir. Bu makalemizde sizler için tarih sahnesine İslamiyet'i resmî din olarak kabul eden ilk devlet olma unvanıyla geçen Karahanlı Devleti'nin kuruluşunu, kurucusunu ve diğer hükümdarlarını, devletin ulaştığı sınırları, tarihteki önemini ve yıkılış sebeplerini derledik.

25.08.2020Sözlük
Karahanlı Devleti tarihi - Karahanlılar Kuruluşu, Kurucusu, Hükümdarları, Sınırları Ve Yıkılışı hakkında özet bilgi

Karahanlı Devleti tarihi - Karahanlılar Kuruluşu, Kurucusu, Hükümdarları, Sınırları Ve Yıkılışı hakkında özet bilgi

Türk tarihinde kurulmuş olan birçok devlet bulunmaktadır. Bu devletler kimi zaman imparatorluk haline gelmiş kimi zaman ise sadece devlet olarak kalmışlardır. Türk tarihindeki en önemli devletler arasında Karahanlı Devleti bulunmaktadır. Karahanlı Devleti son aylarda internette en çok araştırılan Türk devletleri arasına girmiştir. Peki, Karahanlı Devleti tarihi nedir? Karahanlılar kuruluşu nasıldır? Karahanlı Devleti'ni kim kurmuştur? Karahanlı Devleti'nin hükümdarları kimlerdir? İşte Karahanlı Devleti'ne dair tüm detaylı bilgiler.

25.08.2020Sözlük
Fatihte motosikleti bir buçuk dakikada böyle çaldılar

Fatih'te motosikleti bir buçuk dakikada böyle çaldılar

Fatih'te yaşayan Doğu Türkistanlı Musa Abduhalil'in 10 gün önce aldığı motosikleti oturduğu apartmanın önünden bir buçuk dakika içerisinde çalındı. O anlar ise güvenlik kameralarına yansıdı.

19.08.2020Gündem
İsveçli ünlü şarkıcı Huawei ile anlaşmasını sonlandırdı

İsveçli ünlü şarkıcı Huawei ile anlaşmasını sonlandırdı

İsveçli ünlü şarkıcı Zara Larsson, Çin'in Doğu Türkistan politikalarına tepki olarak Çin teknoloji şirketi Huawei ile reklam anlaşmasını iptal ettiğini duyurdu.

6.08.2020Teknoloji
İsveçli ünlü şarkıcı Larsson, Çine tepki olarak Huawei ile anlaşmasını sonlandırdı

İsveçli ünlü şarkıcı Larsson, Çin'e tepki olarak Huawei ile anlaşmasını sonlandırdı

İsveçli ünlü şarkıcı Zara Larsson, Çin'in Doğu Türkistan politikalarına tepki olarak Çin teknoloji şirketi Huawei ile reklam anlaşmasını iptal ettiğini duyurdu.

5.08.2020Dünya
6. Sınıf Sosyal Bilgiler Türk Cumhuriyetleri Ve Komşu Devletler konu anlatımı

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Türk Cumhuriyetleri Ve Komşu Devletler konu anlatımı

Bu dersimiz içerisinde Türkiye Cumhuriyeti devletlerini inceleyeceğiz. Aynı zamanda ülkemizin etrafındaki komşu ülkelere bakacağız ve onlarla bazı ilişkilerimizi ele alacağız. İşte 6. sınıf sosyal bilgiler Türk Cumhuriyetleri ve komşu devletler konu anlatımı.

21.07.20206. SINIF
İHH kurban fiyatını belirledi

İHH kurban fiyatını belirledi

İHH, 28 yılın verdiği tecrübe ile bu yıl da yine mazlumların yanında olacak; hayırseverlerin kurbanlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için “Kurban Rahmettir” sloganıyla Türkiye dahil dünyanın 54 ülkesine yola çıkacak. İHH’nın bu yılki kurban bedeli 900 TL.

21.07.2020Kurban Bayramı
4. Sınıf Sosyal Bilgiler Türkiyenin Komşuları Ve Türk Cumhuriyetleri konu anlatımı

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Türkiye'nin Komşuları Ve Türk Cumhuriyetleri konu anlatımı

Türkiye'nin sınırlarında 8 komşu ülke bulunmaktadır. Bulgaristan ve Yunanistan Kuzeybatı komşularıdır ve Avrupa'da yer alır. Doğu kanadında İran, Ermenistan, Gürcistan ve Nahçıvan yer alır. Türkiye'nin diğer komşuları Irak ve Suriye'dir. 4. sınıflar için Türkiye'nin komşularını ve Türk Cumhuriyetlerini anlattık.

20.07.20204. SINIF
Doğu Türkistan’da ‘Adım Adım Soykırım’

Doğu Türkistan’da ‘Adım Adım Soykırım’

İHH Mütevelli Heyeti Üyesi Murat Yılmaz tarafından hazırlanan “Doğu Türkistan Toplama Kampları: Adım Adım Soykırım” adlı rapor, İHH Genel Merkezinde çeşitli STK’ların katılımıyla yapılan basın toplantısıyla kamuoyu ile paylaşıldı.

5.07.2020Ekonomi
Çölün altında Türkler tarafından yapıldı... Neredeyse Çin Seddi kadar uzun

Çölün altında Türkler tarafından yapıldı... Neredeyse Çin Seddi kadar uzun! 

Karız Kanalları, Orta Asya'da Turfan bölgesinde yapılmış yer altı su şebekesi sistemi. Dünya uygarlık tarihinin en önemli buluntularından biri… İşte 2 bin 200 yıl önce Türkler tarafından, çölün altına yapılan kanalla ilgili detaylar…

3.07.2020Seyahat
PKK/YPG detayı ABDde dikkat çeken rapor yayınlandı...

PKK/YPG detayı! ABD'de dikkat çeken rapor yayınlandı...

ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan "Terörizm 2019 Ülkeler Raporu"nda, terör örgütü DEAŞ'ın dünyanın çeşitli yerlerinde terör saldırıları düzenlemeye odaklanan global bir ağa dönüşmeye başladığı belirtildi. PKK ve YPG'nin Türkiye sınırları içinde çeşitli terör eylemleri gerçekleştirdiği kaydedilen raporda, son 2 raporda yer verilmeyen "Türkiye'nin YPG'yi PKK'nın uzantısı olarak gördüğü" ibaresine bu kez yer verilmesi dikkati çekti.

24.06.2020Dünya
Babuşcunun Keşmir projesine Cumhurbaşkanı Alviden destek: Özgürlük kazanacak

Babuşcu'nun Keşmir projesine Cumhurbaşkanı Alvi'den destek: Özgürlük kazanacak

Keşmir dramını, dünyaya duyurmak için kolları sıvayan AK Parti İstanbul Milletvekili Aziz Babuşcu'ya, Pakistan Cumhurbaşkanı Arif Alvi'den destek geldi. Twitter adresinden Babuşcu'yu etiketleyerek 'Kashmir is My Name' şarkısını paylaşan Alvi "Keşmir'de özgürlük kazanacak" dedi. Babuşcu'dan "Pakistan ikinci evimiz " karşılığını alan Alvi bu mesajı da retweetledi.

14.06.2020Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan ’Kudüs’ açıklaması

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan ’Kudüs’ açıklaması

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Filistin, Kudüs ve Mescid-i Aksa’yla ilgili dini ve tarihi bilgilerin tüm İslam coğrafyasında eğitim ve öğretim müfredatlarına dahil edilmesi önemlidir" dedi.

13.06.2020Gündem
Yüreğimle Aşarım engellilerin sesi oldu

'Yüreğimle Aşarım' engellilerin sesi oldu

Engelliler Haftası dolayısıyla yayınlanan "Yüreğimle Aşarım" şarkısı ve klibi ilgi gördü.

13.05.2020Keyif
Moğollar Türk mü Moğollar kimdir

Moğollar Türk mü? Moğollar kimdir?

Kuruluş Osman'ın ekranlara gelen son bölümünde obaya yapılan Moğol baskını dikkat çekti. Dizinin yayınlanan bölümüyle beraber Moğollar'ın tarihi bir kez daha gündeme geldi. Tarihte Asya kıtasının büyük bir kısmına sahip olan Moğollar, Çin ile Rusya arasındaki Moğolistan’da yaşadılar. Peki, Moğollar kimdir? Moğollar Türk mü? İşte, o konu hakkında merak edilen bilgiler.

12.02.2020Gündem
Çin’deki salgın kamplardaki Uygur Türklerini tehdit ediyor

Çin’deki salgın kamplardaki Uygur Türklerini tehdit ediyor

Çin uzmanları tarafından yapılan açıklamalarda, Çin'de yayılan korona virüsü salgınının yetersiz sağlık koşullarına sahip Doğu Türkistan'daki toplama kamplarına sıçramasının kitlesel ölümlere yol açabileceği belirtildi. Çin yönetimi ülke genelinde salgına karşı yüksek seviyede önlemler alırken, Doğu Türkistan’daki kampların kapatılmaması milyonlarca Müslümanın hayatını tehlikeye atıyor.

29.01.2020Dünya
Çaykur Rizespor 1-2 Fenerbahçe

Çaykur Rizespor 1-2 Fenerbahçe

Fenerbahçe, Süper Lig'de ilk yarının kapanış maçında Çaykur Rizespor'u deplasmanda 2-1 mağlup etti. Fenerbahçe'ye galibiyeti getiren golleri 13. dakikada Deniz Türüç ve 70. dakikada Jailson kaydetti. Çaykur rizespor'un tek golü ise 18. dakikada Abarhoun'dan geldi. Bu sonuçla birlikte deplasmanda 4 maç sonra kazanan Fenerbahçe puanını 31'e yükseltti. Çaykur Rizespor ise 20 puanda kaldı.

29.12.2019Spor Arena
37. İl Müftüleri İstişare Toplantısı sonuç bildirgesi açıklandı

37. İl Müftüleri İstişare Toplantısı sonuç bildirgesi açıklandı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, zararlı alışkanlık ve bağımlılıklar, dijital ortamların olumsuz etkileri, gençlerin yalnızlığını, çaresizliğini istismar eden yapıların faaliyetlerinin, yaşanan krizleri içinden çıkılamaz hale getirdiğini belirtti.

24.12.2019Gündem
Kölnün Çin anlaşması iptal

Köln'ün Çin anlaşması iptal

Almanya Ligi ekiplerinden Köln, Çin'in baskılarını protesto için daha önce bu ülkeyle varılan futbol akademisi anlaşmasını iptal etti.

19.12.2019Avrupa
PES 2020den Mesut Özil için flaş karar Sansür...

PES 2020'den Mesut Özil için flaş karar! Sansür...

Doğu Türkistan'da yaşananlara ve Müslüman ülkelerde medyanın yaşanan olaylara tepki gösteren Mesut Özil, PES 2020'nin Çin versiyonlarında kaldırıldı.

18.12.2019Futbol
Arsene Wengerden Mesut Özile ifade özgürlüğü desteği

Arsene Wenger'den Mesut Özil'e 'ifade özgürlüğü' desteği

Arsenal'ın eski teknik direktörü Wenger, Uygur Türklerine yönelik insan hakları ihlallerine tepki gösteren Türk futbolcu Mesut Özil'in herkes gibi ifade özgürlüğünün olduğunu söyledi.

18.12.2019Futbol
Pompeodan Mesut Özile Uygur Türkleri konusunda destek

Pompeo'dan Mesut Özil'e "Uygur Türkleri" konusunda destek

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde Uygur Türklerine yönelik insan hakları ihlallerine tepki gösteren Türk futbolcu Mesut Özil'e destek verdi.

17.12.2019Dünya
Mesut Özil’e Çin’den Uygur daveti

Mesut Özil’e Çin’den Uygur daveti

ÇİN hükümeti, İngiliz Arsenal takımında oynayan Mesut Özil’in Uygur Türkleri konusunda ‘yalan haberlere’ aldandığını öne sürerek, futbolcuyu ülkeye davet etti.

17.12.2019Dünya
Mesut Özil’e ‘Uygur Türkleri’ adına teşekkür

Mesut Özil’e ‘Uygur Türkleri’ adına teşekkür

Almanya’nın Duisburg kentinde faaliyet gösteren Doğu Türkistan Kültür ve Enformasyon Merkezi’nde dün bir araya gelen Türk sivil toplum kuruluşları (STK) temsilcileri ve üyeleri, Çin’in, Doğu Türkistan’da Uygur Türklerine uyguladığı zulmü kınadı. Toplantının moderatörlüğünü ise Duisburg Veliler Birliği Eş Başkanı Ali Yağız yaptı.

16.12.2019Avrupa
Mesut Özilin sözleri ortalığı karıştırdı Maç yayından kaldırıldı...

Mesut Özil'in sözleri ortalığı karıştırdı! Maç yayından kaldırıldı...

İngiltere Premier Lig takımlarından Arsenal'da forma giyen Mesut Özil, Çin'in Uygur Türkleri'ne yaptığı zulmü dillendirmesi, bazı çevreleri rahatsız etti. Çinli bazı şirketlerle iş yapan Arsenal, bu açıklamadan rahatsız oldu ve Özil'in bu açıklamasının kendisini bağladığını açıkladı.

15.12.2019Futbol
Arsenaldan skandal açıklama Mesut Özil...

Arsenal'dan skandal açıklama! Mesut Özil...

Dünyaca ünlü futbolcu Mesut Özil'in, Çin zulmü altındaki Uygur Türkleri'nin sesini duyurması, İngilizleri rahatsız etti.

14.12.2019Futbol
Mesut Özilden Doğu Türkistan açıklaması

Mesut Özil'den Doğu Türkistan açıklaması

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Arsenal forması giyen Mesut Özil, Doğu Türkistan'da yaşananlara ve Müslüman ülkelerde medyanın yaşanan olaylara sessiz kalmasına tepki gösterdi.

13.12.2019Futbol
Karamollaoğlundan Nobel tepkisi

Karamollaoğlu'ndan 'Nobel' tepkisi

SAADET Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Nobel Edebiyat Ödülü'nün Srebrenitsa soykırımını inkar eden ve Sırp savaş suçlularını savunan Avusturyalı yazar Peter Handke'ye verilmesini eleştirerek, "Bu utanmazlıktır aslında. Uluslararası bu örgütlerin ne kadar çifte standart ortaya koyduğunun en açık delilidir" dedi.

11.12.2019Gündem
Savaşçı yeni bölüm fragmanı yayınlandı.. İşte yeni bölümde yaşanacaklar

Savaşçı yeni bölüm fragmanı yayınlandı.. İşte yeni bölümde yaşanacaklar

Savaşçı dizisinin son bölümünün ardından yeni bölüm fragmanı ekranlara geldi. Dizinin yeni bölüm fragmanında duygusal anlar yaşanıyor. İşte Savaşçı yeni bölüm fragmanında meydana gelen olaylar..

10.12.2019Televizyon
4. Türk Dünyası Belgesel Film Festivalinde ödüllü filmler

4. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali'nde ödüllü filmler 

Niğde'de, "9 ülke, 9 şehir, 1 festival" sloganıyla düzenlenen 4. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali kapsamında ödül alan 5 filmin gösterimi yapıldı.

27.11.2019Keyif
DEAŞlıların çocuklarını Mehmetçiğe karşı silahlandırmışlar

DEAŞ'lıların çocuklarını Mehmetçiğe karşı silahlandırmışlar

Terör örgütü YPG/PKK'nın kontrolündeki Hol Kampı'ndan kaçan DEAŞ mensubu kadın, kampta yaşayan ve zorla ailelerinden koparılan 10 yaşın üstündeki çocuklara silahlı eğitim verildiğini, bu çocukların Barış Pınarı Harekatı bölgesine götürülüp Türk askeri ve Suriye Milli Ordusu'na karşı kullanıldığını ifade etti.

24.10.2019Dünya
Çin Başkonsolosluğu önünde eylem

Çin Başkonsolosluğu önünde eylem

DOĞU Türkistan'ın Çin Halk Cumhuriyeti tarafından işgalinin 70. yıl dönümü dolayısıyla Doğu Türkistanlı sivil toplum kuruluşları birliğinin düzenlemesi ile Çin İstanbul Başkonsolosluğu önünde basın açıklaması yapıldı.

1.10.2019Gündem
Yüz tanıma teknolojisinde mahremiyet tartışmaları büyüyor

Yüz tanıma teknolojisinde mahremiyet tartışmaları büyüyor

Son ayların en çok tartışılan teknolojilerinden "yüz tanıma" daha çok güvenlik alanında kullanılırken mahremiyet tartışmalarını da beraberinde getiriyor.

30.08.2019Teknoloji

Yazar Sonuçları

Boş tabaklar

İslam coğrafyasındaki ülkeler son yüzyıldan beri petrolden, gazdan kazandıklarıyla değirmenin çarklarını döndürüyor...

17.08.2020

Sistematik sahipsizlik

Sistematik ırkçılığın ABD’de günlük hayatı ne kadar zorlaştırdığına şahit oluyoruz...

6.06.2020

Kendisiyle baş başa kalanlar

Karantina, sokağa çıkma yasağı derken belki de hiç olmadığımız kadar ‘kendimizle’ vakit geçiriyoruz. Hz. Peygamber de ramazanın son on gününde ‘itikâf’ adı verilen bir ‘izolasyon’ süreci yaşardı.

14.05.2020

HEYET TAHRİR EŞ ŞAM (HTŞ) SORUNU (4) - Cihatçıların gidecek başka yeri kalmayınca

‘Uluslararası Kriz Grubu’ (ICG) ile Cenevre’deki ‘İnsani Diyalog Merkezi’nden birer temsilcinin geçen ocak ayı sonunda İdlib’e giderek burada Heyet Tahrir eş Şam’ın (HTŞ) lideri Ebu Muhammed el Culani ile görüşmeleri ve ICG’nin bu mülakatın bir özetini yayımlamasının geniş yankıları oldu. Her ikisi de alanlarında tanınmış uluslararası sivil toplum kuruluşları...

25.03.2020

O kiri temizleyebilecek su yok!

KORONAVİRÜSLE yatıyor koronavirüsle kalkıyoruz. Zira insanlık büyük bir tehditle karşı karşıya. Tüm devletler ülke çapında önlemler alıyorlar.

25.03.2020

‘Gençler travma yaşıyor’

CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, “Gençler travma yaşıyor” dedi.

27.12.2019

Yeni Reynmen vakası: Enes Batur

YouTube dünyasının son hadisesi: Reynmen gibi şarkıcılığa soyunan Enes Batur ve milliyetçi mesajları olduğu iddia edilen ilk şarkısı Dolunay! Şimdi buyurun yeni Reynmen vakasına ve “tık savaşı” bakımından yeni neslin Cem Yılmaz ve Şahan Gökbakar’ı oluveren ikilinin kıyaslamasına...

25.12.2019

Şu beş yalın gerçeği kafasına vura vura anlatmalıyız Trump’a

GERÇEK BİR: Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna yönelik operasyonunu Kürtlere karşı bir operasyon olarak gösterme! Çünkü bu operasyon Kürtlere karşı değil, PKK/PYD’ye karşıdır.

10.10.2019

New York'ta diplomasi

Birleşmiş Milletler Genel Kurul’unun New York’ta yapılan açılış oturumları ve ülkeler adına yapılan konuşmalar Eylül ayı sonunda bitti. Bundan sonra Genel Kurul (6 ana komitesiyle birlikte) 2019 yılı olağan görüşme sürecine başlayacak, gündeminde olan bütün konuları görüşecek ve çok sayıda karar tasarısı oylanacak, böylece BM’nin çok çeşitli konulardaki görüşleri ortaya çıkmış olacak.

1.10.2019

Uzak Doğu’da ne oluyor?

Hong Kong, Çin için ciddi bir sorun haline gelmiş durumda. Hong Kong’da sokak gösterileri bu yılın Mart ayından beri sürüyor ve şehrin geleceği konusundaki belirsizlik giderek artıyor.

20.08.2019