EKSTRA
MENÜ

Cumhuriyet Gazetesi

Cumhuriyet Gazetesi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Cumhuriyet Gazetesi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 11.367 Cumhuriyet Gazetesi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Cumhuriyet Gazetesi Haberleri

Prof. Dr. Cevat Geray kimdir

Prof. Dr. Cevat Geray kimdir?

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi eski dekanlarından Cevat Geray, 88 yaşında hayatını kaybetti. Cevat Geray, öğrenci hareketlerinin en yoğun olduğu dönemleri de içeren 1977-1982’de Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde dekanlık görevinde bulunmuştu. Peki, Prof. Dr. Cevat Geray kimdir?

23.07.2018Gündem
Yargıtaydan tahliye talebine ret

Yargıtay'dan tahliye talebine ret

YARGITAY 16. Ceza Dairesi, yeniden CHP’den milletvekili seçilen Enis Berberoğlu hakkındaki ‘gizli bilgileri açıklamaktan’ 5 yıl 10 hapse mahkûm olduğu davanın ‘yasama dokunulmazlığı’ nedeniyle durması talebini önceki gün reddetti.

20.07.2018Gündem
Yargıtaydan flaş Enis Berberoğlu kararı

Yargıtay'dan flaş Enis Berberoğlu kararı

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, yeniden milletvekili seçilen Enis Berberoğlu hakkındaki davanın dokunulmazlık nedeniyle durması istemini reddetti.

20.07.2018Gündem
MİT TIR’ları davasından bir beraat

MİT TIR’ları davasından bir beraat

Adana ve Hatay’da Ocak 2014’te durdurulan MİT TIR’larına ait görüntülerin yayınlanmasına ilişkin davada Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Erdem Gül, ‘devletin güvenliğine ilişkin gizli kalması gereken bilgileri temin etmek ve açıklamak’ suçundan beraat etti.

16.07.2018Gündem
Yargıtay ve Danıştay’a 112 yeni üye atandı

Yargıtay ve Danıştay’a 112 yeni üye atandı

Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) dün Yargıtay’a 100, Danıştay’a da 12 olmak üzere yüksek yargıya 112 yeni üye seçti. HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz’ın İstanbul’da savcı olarak görev yapan kardeşi Sabri Yılmaz da Yargıtay üyeliğine getirildi.

16.07.2018Gündem
Gazeteci Erdem Güle beraat

Gazeteci Erdem Gül'e beraat

MİT'e ait yardım tırlarının durdurulmasına ilişkin gizli kalması gereken bilgi ve fotoğraflara Cumhuriyet gazetesinde yer verdiği gerekçesiyle "casusluk" suçundan yargılanan gazetenin Ankara Temsilcisi Erdem Gül, beraat etti.

16.07.2018Gündem
flaş

flaş

16.07.2018Merkez
Gerekçeli karar: 28 Şubat küresel darbe

Gerekçeli karar: 28 Şubat küresel darbe

Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi 28 Şubat davasında gerekçeli kararını açıkladı. “28 Şubat darbesi, sadece Türkiye’deki Müslümanları değil, dünyadaki bütün Müslümanları kapsayan, ‘küresel’ bir darbedir” denilen kararda Muammer Aksoy, Çetin Emeç, Turan Dursun, Bahriye Üçok cinayetlerinin de 28 Şubat darbe planının bir parçası olduğu savunuldu.

3.07.2018Gündem
Gazeteci Tokere 1.5 milyon liralık tazminat davası

Gazeteci Toker'e 1.5 milyon liralık tazminat davası

CUMHURİYET gazetesi yazarı Çiğdem Toker hakkında, “Tasarruf arıyorsanız, metro ihalelerine bakın” başlıklı yazısı için 1.5 milyon TL’lik manevi tazminat davası açıldı.

25.05.2018Gündem
Yaşar Kemal’in Çukurova’sı

Yaşar Kemal’in Çukurova’sı

Mart başlarında ‘Düş Patikası’ndan Barış aradı. Yaşar Kemal’in eşi Ayşe Baban’la da görüştüğünü ve beni işaret ettiklerini, bir grup dostu, yazarımızın doğup büyüdüğü Çukurova’ya götürmek ve ‘yerinde hikâyeler’ anlatmamı istiyordu. Hatta bunu zaman zaman diğer büyük sanat adamları için de tekrar edip etmeyeceğimi sordu. Fikir harikaydı. Belgeselin canlı anlatımı gibi… Geçen hafta, kendimizi Çukurova’ya attık.

14.05.2018Seyahat
7 ay sonra duruşmaya geldi

7 ay sonra duruşmaya geldi

ADANA ve Hatay’da Ocak 2014’te silah taşındığı gerekçesiyle durdurulan MİT TIR’larına ait görüntülerin yayınlanmasına ilişkin ‘terör örgütü üyesi olmamakla birlikte örgüte yardım’ suçundan yargılanan CHP Milletvekili Enis Berberoğlu, 7 ay sonra yeniden duruşma salonuna geldi.

9.05.2018Gündem
Kılıçdaroğlu’ndan Muharrem İnce yorumu

Kılıçdaroğlu’ndan Muharrem İnce yorumu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, Fransa'da yayımlanan Kur'an-ı Kerim'den bazı ifadelerin çıkartılmasına ilişkin bildiri için "Buradan açık ve net söylüyorum; çağ dışı kalan Kur'an-ı Kerim değil, çağ dışı kalan sizlersiniz. Sizin bu tavrınız, bu düşünceniz, El Kaide, El Nusra, IŞİD düşüncesidir" dedi. Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce'nin adaylığını da değerlendirdi.

8.05.2018Gündem
Can Dündar’ın dosyası ayrıldı

Can Dündar’ın dosyası ayrıldı

MİT TIR’larına ait görüntülerin yayınlanmasıyla ilgili eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile Ankara Temsilcisi Erdem Gül hakkında ‘devletin güvenliğine ilişkin gizli kalması gereken bilgileri temin etmek ve açıklamak’ suçundan verilen hapis cezasına ilişkin dava, Yargıtay’ın bozma kararının ardından yeniden görülmeye başlandı.

7.05.2018Gündem
Can Dündar’ın dosyası ayrıldı

Can Dündar’ın dosyası ayrıldı

MİT TIR’larına ait görüntülerin yayınlanmasıyla ilgili Cumhuriyet Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile Ankara Temsilcisi Erdem Gül hakkında “Devletin güvenliğine ilişkin gizli kalması gereken bilgileri temin etmek ve açıklamak” suçundan verilen hapis cezasına ilişkin dava, Yargıtay’ın bozma kararının ardından yeniden görülmeye başlandı. Mahkeme heyeti Erdem Gül ile hakkında gıyabi tutuklama kararı bulunan ve kırmızı bülten çıkartılması talep edilen Can Dündar’ın dosyalarının ayrılmasına karar verdi.

7.05.2018Gündem
Tüm çetesi çökertildi

Tüm çetesi çökertildi

İstanbul Ataşehir’de kız kardeşi Ceylan Timuroğlu’nu uyurken kafasından vurarak öldürmekten ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Erhan Timuroğlu’nun 12 adamı, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalandı.

1.05.2018Gündem
Kadıköyde Özgür Mumcu söyleşisi

Kadıköy'de Özgür Mumcu söyleşisi

Gazeteci ve akademisyen Özgür Mumcu 6 Mayıs Pazar günü saat 14.00'da Koşan Kaplumbağa Anaokulu'nda Kadıköylülerle buluşuyor.

30.04.2018Kitap Sanat
F. Celâlettin’in hikâyeleri

F. Celâlettin’in hikâyeleri

Yapı Kredi Yayınları’nı büsbütün kutlamak gerekiyor: Fahri Celâl’in bütün hikâyeleri ‘Kedinin Kerameti’nde derlenmiş. Gerçek edebiyatseverler onun yazdıklarından tat alacaklardır. Yalnız hikâyelerinden değil, kıyıda köşede kalmış edebî yazılarından da.

26.04.2018Kitap Sanat
Cumhuriyet davasında karar çıktı

Cumhuriyet davasında karar çıktı

İstanbul 27’nci Ağır Ceza Mahkemesi, Cumhuriyet Gazetesi davasında 3 sanığa beraat kararı verilirken aralarında İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay, Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu ve muhabir Ahmet Şık’ın da aralarında bulunduğu sanıklar hakkında ‘terör örgütüne üye olmamakla birlikte bilerek ve isteyerek yardım etme’ suçundan değişik oranlarda hapis cezası verdi. Hakkında tahliye kararı verilen Akın Atalay, gece saatlerinde cezaevinden çıktı.

25.04.2018Gündem

Yazar Sonuçları

O taş hepimize

ŞANLIURFA Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde, Abdulkadir Keskinli isimli bir hasta yakını, çocuğuyla ilgilenen nöbetçi hekim Ahmet Yalçın’a saldırdı. Yerden kaptığı kaldırım taşıyla Dr. Yalçın’ı ağır yaraladı.

19.07.2018

Elle taciz eden kanal yöneticisi kimdi, onu hiç merak etmediniz mi

AYNI cümleleri bir kere daha, hem de bu defa daha açık bir ifadeyle okuyunca merak ettim:

5.07.2018

Cumhuriyet'te yeni seçim

CUMHURİYET Vakfı Yönetim Kurulu’nun seçimleriyle ilgili açılan davada İstanbul Asliye Mahkemesi bu seçimi iptal etmişti.

4.07.2018

Antalya’da duayen siyasetçi Subaşı listeleri altüst etti

ANTALYA’da İYİ Parti’nin başarısının mimarının sağ siyasetin önemli ismi Hasan Subaşı olduğu anlaşıldı. Milletvekili sayısı 14’ten 16’ya yükselen Antalya’da İYİ Parti nedeniyle partilerin oyları düşüş kaydetti.

27.06.2018

Trump’la bir de insan hakları krizimiz oldu

ABD Dışişleri Bakanlığı’nın 2016 yılına ilişkin Türkiye insan hakları raporu geçen yıl mart ayında açıklandığında Ankara’da “kabul edilemeyecek iddialar, yanlış tanımlamalar ve gerçekten uzak yorumlar içerdiği” gerekçesiyle sert bir tepkiye yol açmış, Dışişleri Bakanlığı yaptığı bir açıklamayla bu raporun “sergilenen işbirliğinin devamı konusunda önemli sonuçlar yaratacağını” duyurmuştu.

27.04.2018

Başkan hanım bak sana anlatayım kâfir kimdir

AKP Alanya Kadın Kolları Başkanı hanımefendi...

26.04.2018