EKSTRA
MENÜ

Cumhurbaşkanlığı

Cumhurbaşkanlığı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Cumhurbaşkanlığı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 51.651 Cumhurbaşkanlığı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Cumhurbaşkanlığı Haberleri

Kalın: Havalimanını işletme görevini devam ettirebiliriz

Kalın: Havalimanını işletme görevini devam ettirebiliriz

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, dün akşam NTV yayınına katılarak tahliye sürecine ilişkin soruları yanıtladı.

26.08.2021Dünya
İletişim Başkanlığı Yardımcılığına Başar atandı

İletişim Başkanlığı Yardımcılığı'na Başar atandı

Resmi Gazete’de yayımlanan kararla İletişim Başkanlığı Başkan Yardımcılığı'na Evren Başar atandı.

25.08.2021Gündem
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı 30 Ağustos Zafer Bayramını dijital gösterimle kutluyor

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı dijital gösterimle kutluyor

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla düzenlenen "30 Ağustos Dijital Gösterimi" yarın Marmaray Yenikapı İstasyonunda açılacak.

25.08.2021Gündem
Son dakika Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalından Afganistandan tahliye açıklaması: 24-36 saat içerisinde tamamlanabilir

Son dakika! Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan 'Afganistan'dan tahliye' açıklaması: '24-36 saat içerisinde tamamlanabilir'

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın canlı yayında kritik açıklamalarda bulundu. Kalın, Türk askerinin Afganistan'dan Türkiye'ye dönmesine ilişkin "Sahadaki gerçekleri görerek hareket etmek zorundaydık." dedi ve Türk askerlerinin tahliye edilmesinin 24 ya da 36 saat içerisinde tamamlanabileceğini ifade etti.

25.08.2021Gündem
Son dakika haberi MSB duyurdu: Afganistanda görev yapan Türk askerleri geri dönüyor

Son dakika haberi! MSB duyurdu: Afganistan'da görev yapan Türk askerleri geri dönüyor

Son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanlığı, çeşitli temaslar, mevcut durum ve şartlar değerlendirilerek Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarının Afganistan’dan tahliyesine başlandığını bildirdi. Ayrıca MSB, 1129 sivil vatandaşın tahliyesinin gerçekleştiğini açıkladı.

25.08.2021Gündem
Erdoğanın Başdanışmanı İlnur Çevik: Avrupa Afgan sığınmacılar konusunda Türkiyeye güvenemez

Erdoğan'ın Başdanışmanı İlnur Çevik: Avrupa Afgan sığınmacılar konusunda Türkiye'ye güvenemez

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanı İlnur Çevik, BBC'ye yaptığı açıklamada, Avrupa ülkelerinin Afgan göçmen akını konusunda Türkiye'ye bel bağlayamayacağını ifade etti.

25.08.2021Dünya
“Katılım Genç Gelişim” yetenek ve sertifikasyon programı başlıyor

“Katılım Genç Gelişim” yetenek ve sertifikasyon programı başlıyor

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi’nin koordinasyonunda “Katılım Finans” sektöründe insan kaynağı potansiyelini artıracak, yetenek geliştirme ve sertifikasyon süreçleri ile nitelikli ve küresel rekabete açık yeni yetenekler kazandıracak “Katılım Genç Gelişim” yetenek ve sertifikasyon programı başlıyor.

25.08.2021Ekonomi
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Artık hiçbir kesimin milletimize acı yaşatmasına izin vermeyeceğiz

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Artık hiçbir kesimin milletimize acı yaşatmasına izin vermeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bitlis'in Ahlat ilçesinde Malazgirt Zaferi'nin 950'nci yıldönümü kutlamalarında açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kimi zaman sağcı solcu diyerek kimi zaman Alevi-Sünni diyerek kimi zaman Türk-Kürt diyerek birbirine düşürmek istedikleri gençlerimiz bu defa oyuna gelmemiştir, gelmeyecektir. Artık hiç kimsenin hiçbir kesimin hiçbir gücün ülkemize, milletimize, gençlerimize kayıplar verdirmesine müsaade etmeyeceğiz" dedi.

25.08.2021Gündem
Mansur Yavaş aday olacak mı Canlı yayında açıkladı...

Mansur Yavaş aday olacak mı? Canlı yayında açıkladı...

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adaylığı için ismi geçen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş iddialara yanıt verdi. Adaylık konusunun gündemde olmadığını söyleyen Yavaş, 'Aday olarak adımın geçmesi bile hoş' şeklinde konuştu.

25.08.2021Gündem
Mansur Yavaş adaylık sorularına yanıt verdi

Mansur Yavaş adaylık sorularına yanıt verdi

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adaylığı için ismi geçen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş iddialara yanıt verdi. Adaylık konusunun gündemde olmadığını söyleyen Yavaş, 'Aday olarak adımın geçmesi bile hoş' şeklinde konuştu.

25.08.2021Haber
Yapay zekâda hedef 50 bin kişilik istihdam

Yapay zekâda hedef 50 bin kişilik istihdam

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yapay zekâ alanındaki hedefleri gerçekleştirmede nitelikli insan kaynağının büyük önem taşıdığını belirterek, “2025’te yapay zekâ alanındaki istihdamın en az 50 bine ulaşmasını hedefliyoruz” dedi.

25.08.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğanın kabulleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabulleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin ile emekliye ayrılan Orgeneral Dündar’ı kabul ettikabul etti.

24.08.2021Gündem
Türkiye’ye yönelik mülteci merkezi spekülasyonu sona erdi: Haberin hiçbir temeli yok

Türkiye’ye yönelik 'mülteci merkezi' spekülasyonu sona erdi: 'Haberin hiçbir temeli yok'

İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace’ın kaleme aldığı bir makaleyle başlayan Türkiye’de mülteci merkezi kurulacağına yönelik tartışmalar, Türk ve İngiliz yetkililerin açıklamalarıyla son buldu. Başta BBC Türkçe, Guardian olmak üzere bazı yabancı basın kuruluşları yaptıkları haberi silmek veya düzeltmek zorunda kaldı. İngiliz Bakan Wallace, "Haberin hiçbir temeli yok, tamamen spekülasyon." açıklaması yaparken Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise söz konusu haberi paylaşan muhalefet temsilcilerini özür dilemeye davet etti.

24.08.2021Dünya
Naci İnci Boğaziçililer’e seslendi

Naci İnci Boğaziçililer’e seslendi

Boğaziçi Üniversitesi’nde Melih Bulu’nun rektörlük görevinden alınmasının ardından vekaleten göreve getirilen Naci İnci, 21 Ağustos sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararıyla rektör olarak atandı ve göreve başladı. Atama, Boğaziçi Üniversitesi akademisyen ve öğrencileri tarafından tepkiyle karşılandı. Naci İnci, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla akademisyen ve öğrencilere seslendi.

24.08.2021Eğitim
Aşı olmayan okula gidebilecek mi Öğrenci ve öğretmenler için aşı zorunlu mu

Aşı olmayan okula gidebilecek mi? Öğrenci ve öğretmenler için aşı zorunlu mu?

Aşı olmayan okula gidebilecek mi sorusu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası gündemde yer aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, aşılama ile ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Okullarda 6 Eylül'de yüz yüze eğitim başlamasıyla, henüz aşı olmamış öğretmen ve diğer personelin haftada en az 2 defa PCR testi yaptırmasını isteyeceğiz." dedi. Cumhurbaşkanı konser, tiyatro gibi kamuya açık alanlar için de test yapılacağını bildirdi. Peki, öğrenci ve öğretmenler için aşı zorunlu mu? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

24.08.2021Gündem
Muratcan Güler kimdir, nereli, kaç yaşında

Muratcan Güler kimdir, nereli, kaç yaşında?

Muratcan Güler, A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın menajerliğine getirilmesinin üzerine biyografisi merak edilen isim oldu. Basketbol kariyeri dikkat çeken Muratcan Güler, Ülkerspor, Galatasaray, Pınar Karşıyaka, Beşiktaş gibi takımlarda boy gösterdi. Babası ve kardeşi de basketbolun içerisinde olan Muratcan Güler, yeni dönemde menajerlik görevini üstlenecek. Peki, Muratcan Güler kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

24.08.2021Spor Arena
İhracatta hedef 210 milyar dolar

İhracatta hedef 210 milyar dolar

Beştepe’de düzenlenen Birinci Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplantısı’na başkanlık yapan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Eylül ayının ilk yarısında 2022-2024 dönemini kapsayacak Orta Vadeli Program’ımızı yayımlamayı planlıyoruz” dedi.

24.08.2021Ekonomi
En uzun muharebenin 100’üncü yılı

'En uzun muharebe'nin 100’üncü yılı

Türkiye, Kurtuluş Savaşı’nın dönüm noktalarından Sakarya Meydan Muharebesi’nin 100’üncü yıldönümünü gururla anıyor. Milli Savunma Bakanlığı da hazırladığı videoda Sakarya’nın dünya harp tarihinin en uzun meydan muharebesi olduğunu vurguladı.

24.08.2021Gündem

İbrahim Kalın: Mülteciler üzerinden yürütülen nefret siyaseti, vicdan kararmasıdır

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Mülteciler üzerinden yürütülen yalan ve nefret siyaseti bir akıl tutulması ve vicdan kararmasıdır" dedi.

23.08.2021Gündem
Üniversiteler ne zaman açılacak, yüz yüze eğitim olacak mı

Üniversiteler ne zaman açılacak, yüz yüze eğitim olacak mı?

Üniversiteler ne zaman açılacak sorusu 2021-2022 eğitim yılının güz yarı yılı öncesi öğrenciler ve ailelerinin gündeminde yer alıyor. Halihazırda üniversite eğitimi alan öğrencilerin yanı sıra 2021 YKS tercih sürecinin ardından üniversite eğitimi planı yapan öğrenciler, güz yarı yılında eğitimin yüz yüze mi yoksa online mı olacağını merak ediyor. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak? İşte, güz döneminde yüz yüze eğitime dair son gelişmeler...

23.08.2021Gündem
Hamidi Ailesi’nin mutlu günü

Hamidi Ailesi’nin mutlu günü

Hamidi Grup Yönetim Kurulu Başkanı Aydın-Fatma Hamidi’nin oğlu Hamza Hamidi ile Cumhurbaşkanlığı Plan Bütçe Komisyon Üyesi Tarık Hamidi ile Serap Hamidi çiftinin kızı Ayşegül Hamidi önceki akşam Four Seasons Hotel’de evlendi.

23.08.2021Keyif
Muratcan Güler A Milli Erkek Basketbol Takımının genel menajeri oldu

Muratcan Güler A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın genel menajeri oldu

A Milli Erkek Basketbol Takımı'nda genel menajerliğe Muratcan Güler getirildi.

23.08.2021Basketbol
Fuat Oktay, Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısında konuştu

Fuat Oktay, Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısında konuştu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısında açıklamalarda bulundu. Oktay, "Cumhurbaşkanımızın onayı doğrultusunda 2022-2024 dönemini kapsayacak OVP yayınlamayı planlıyoruz" dedi

23.08.2021Ekonomi
Oktay: OVPyi yayınlamayı planlıyoruz

Oktay: OVP'yi yayınlamayı planlıyoruz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısında açıklamalarda bulundu. Oktay, "Cumhurbaşkanımızın onayı doğrultusunda 2022-2024 dönemini kapsayacak OVP yayınlamayı planlıyoruz" dedi.

23.08.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan AB Konseyi Başkanı Charles Michel ile göüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan AB Konseyi Başkanı Charles Michel ile göüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelensk ve Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel ile telefon görüşmeleri gerçekleştirdi. Erdoğan Johnson ile yaptığı görüşmede, Türkiye'nin Afganistan'da mevcut önceliğinin vatandaşlarının tahliyesi olduğunu belirterek, Kabil Havaalanının güvenliğini sağlama sorumluluğunu uygun şartların oluşması halinde devam ettirebileceklerini söyledi. Erdoğan, Michel ile yaptığı görüşmede ise AB’nin, Afgan halkına Afganistan'da ve Afganistan'a komşu ülkelerde, özellikle İran'da yardım etmesi gerektiğini ifade edip, halihazırda 5 milyon sığınmacıya ev sahipliği yapan Türkiye’nin ilave bir göç yükünü kaldıramayacağını vurguladı.

22.08.2021Haber
Cumhurbaşkanı Erdoğan AB Konseyi Başkanı Michele Afgan göçmen mesajı: Türkiye ilave bir yükü kaldıramaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan AB Konseyi Başkanı Michel'e Afgan göçmen mesajı: Türkiye ilave bir yükü kaldıramaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelensk ve Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel ile telefon görüşmeleri gerçekleştirdi. Erdoğan Johnson ile yaptığı görüşmede, Türkiye'nin Afganistan'da mevcut önceliğinin vatandaşlarının tahliyesi olduğunu belirterek, Kabil Havaalanının güvenliğini sağlama sorumluluğunu uygun şartların oluşması halinde devam ettirebileceklerini söyledi. Erdoğan, Michel ile yaptığı görüşmede ise AB’nin, Afgan halkına Afganistan'da ve Afganistan'a komşu ülkelerde, özellikle İran'da yardım etmesi gerektiğini ifade edip, halihazırda 5 milyon sığınmacıya ev sahipliği yapan Türkiye’nin ilave bir göç yükünü kaldıramayacağını vurguladı.

22.08.2021Gündem
Lübnanda akaryakıt fiyatları yüzde 66 arttı

Lübnan'da akaryakıt fiyatları yüzde 66 arttı

Lübnan'da, Merkez Bankasının akaryakıta yönelik desteği kaldırma ve hükümetin akaryakıt sübvansiyonunu azaltma kararının ardından akaryakıt fiyatları arttı.

22.08.2021Ekonomi
3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar vefatının 35. yılında kabri başında anıldı

3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar vefatının 35. yılında kabri başında anıldı

Türkiye Cumhuriyeti'nin 3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar, vefatının 35. yılında Bursa'nın Gemlik ilçesindeki kabri başında törenle anıldı.

22.08.2021Gündem
‘Yumuşak geçiş’ temennisi

‘Yumuşak geçiş’ temennisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüşmesinde Taliban’ın verdiği ılımlı mesajları şimdilik müspet karşıladıklarını, ancak Taliban’ın sözlerinin değil eylemlerinin önümüzdeki sürecin şekillenmesini sağlayacağını belirtti. Erdoğan, Merkel’e ise, Türkiye’nin Afganistan kaynaklı ilave bir göç yükünü kaldıramayacağını söyledi.

22.08.2021Gündem
1071 Malazgirt Zaferinin 950. yıl dönümü etkinliklerinin detayları açıklandı

1071 Malazgirt Zaferi'nin 950. yıl dönümü etkinliklerinin detayları açıklandı

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Erdoğan, "Bütün bu felaketlerin yaşandığı, milletimizin morale çok ihtiyaç olduğu bir dönemde ümit ediyorum ki Ahlat, Malazgirt etkinliklerimiz bu anlamda da bir katkı sağlar." dedi.

21.08.2021Gündem
TSK kullanmaya başladı Şimdiden 2 ülkeden talep var...

TSK kullanmaya başladı! Şimdiden 2 ülkeden talep var...

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) kullanımına sunulan silah taşıyıcı araçlara yenileri eklenecek. Silah taşıyıcı araçlardan Pars 4x4'e 2 ülkeden talep geldi.

21.08.2021Ekonomi
Son dakika haberler: Testli günler başlıyor: Aşı olmayanın hayat burnundan gelecek

Son dakika haberler: Testli günler başlıyor: Aşı olmayanın hayat burnundan gelecek!

Aşı yaptırmayan öğretmen ve diğer okul çalışanları haftada iki kez PCR testi vermek zorunda. Eğitim sektörü için bu testler devlet hastanelerinde ücretsiz, özelde parayla. 6 Eylül’den itibaren de uçak ve toplu taşıma aracıyla şehirlerarası yolculukta 48 saat öncesinden PCR testi yaptırılacak. Konser, tiyatro ve sinema gibi faaliyetlere girişte de ‘negatif test sonucu’ şart olacak.

21.08.2021Gündem
Türkiye, yapay zekada yolunu çizdi

Türkiye, yapay zekada yolunu çizdi

Türkiye, yapay zeka stratejisini belirledi. Buna göre 2025 yılı sonunda yapay zekanın Gayri Safi Milli Hasılaya (GSMH) katkısının yüzde 5’e, bu alanda çalışan sayısının 50 bine çıkarılması hedeflendi.

21.08.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Boğaziçi Üniversitesi ile Marmara Üniversitesinin yeni rektörleri belli oldu

Son dakika haberi: Boğaziçi Üniversitesi ile Marmara Üniversitesi'nin yeni rektörleri belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Boğaziçi ve Marmara üniversitelerine yaptığı rektör atamalarına ilişkin kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı.

20.08.2021Gündem
Son dakika: İçişleri Bakanlığından 81 ile PCR testi genelgesi İşte detaylar

Son dakika: İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ile PCR testi genelgesi! İşte detaylar

Son dakika haberine göre, İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine “Bazı Faaliyetler İçin PCR Testi Zorunlululuğu” konulu genelge gönderdi. Genelgeye göre, 6 Eylül'den itibaren seyahat firmalarınca HES kodu üzerinden kişilerin aşılı/geçirilmiş hastalık veya azami 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi sorgulaması yapılacak

20.08.2021Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile görüştü

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre görüşmede, Afganistan'daki gelişmeler ve göç meselesi başta olmak üzere bölgesel konular ile ikili ilişkiler ele alındı.

20.08.2021Gündem
Galatasarayda Müge Erdem, altyapı idari koordinatörlüğüne atandı 16 yıl sonra...

Galatasaray'da Müge Erdem, altyapı idari koordinatörlüğüne atandı! 16 yıl sonra...

Galatasaray'da 16 yıldır kadın basketbol takımının genel menajerlik görevini yürüten Müge Erdem, altyapı idari koordinatörlüğüne getirildi.

20.08.2021Basketbol
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Japonya Dışişleri Bakanı Motegiyi kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Japonya Dışişleri Bakanı Motegi'yi kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Japonya Dışişleri Bakanı Toshimitsu Motegi'yi kabul etti.

20.08.2021Gündem
Resmi Gazetede yayımlandı Türkiyenin yapay zeka stratejisi belirlendi

Resmi Gazete'de yayımlandı! Türkiye'nin yapay zeka stratejisi belirlendi

Türkiye, zeki canlılara özgü dinamik ortamlarda karar verme, anlam keşfetme ve öğrenme gibi eylemlerin, bilgisayar veya bilgisayar kontrolündeki bir makine tarafından gerçekleştirilmesi olarak tanımlanabilecek yapay zeka alanındaki stratejisini belirledi.

20.08.2021Ekonomi
Mülki idare amiri kimlerdir Hangi mülki idari amirlerin yeri değişti Görev yeri değişen mülki idare amirlerinin listesi...

Mülki idare amiri kimlerdir? Hangi mülki idari amirlerin yeri değişti? Görev yeri değişen mülki idare amirlerinin listesi...

Mülki idare amirler ile ilgili kararname gündemdeki haberlerden biri oldu. Peki, İstanbul ve İzmir'de görev yapan mülki idare amirlerinin de arasında olduğu 624 mülki idare amirinin görev yerlerinde değişiklik yapılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı, Resmi Gazete'de yayımladı. Peki, mülki idare amiri kimlerdir? İşte görev yeri değişen mülki idare amirlerinin listesi...

20.08.2021Gündem
PCR testi tiyatro, konser ve sinemalarda zorunlu mu oldu İşte Kabine Toplantısı kararları

PCR testi tiyatro, konser ve sinemalarda zorunlu mu oldu? İşte Kabine Toplantısı kararları

PCR testinin zorunlu olduğu yerler merak konusu oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 13.50'de başlayan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası koronavirüs salgınında alınan yeni kararları açıkladı, alınan kararlardan biri de PCR testi ile ilgili. Peki, PCR testi tiyatro, konser ve sinemalarda zorunlu mu oldu?

20.08.2021Gündem
6 Eylül’den itibaren haftada beş gün yüz yüze eğitim

6 Eylül’den itibaren haftada beş gün yüz yüze eğitim

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, dün ilk kez katıldığı Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde yüz yüze eğitim hazırlıklarına ilişkin sunum yaptı.

20.08.2021Eğitim
Aşı olmayan öğretmene haftada iki test zorunlu

Aşı olmayan öğretmene haftada iki test zorunlu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, okullarda 6 Eylül’de yüz yüze eğitimin başlayacağını belirterek, “Aşı olmamış öğretmen ve personelin haftada en az iki defa PCR testi yaptırmasını isteyeceğiz. Aşı olmayan üniversite öğrencileri ve çalışanlardan düzenli PCR testi yaptırmalarını talep edeceğiz. Uçak ve otobüs yolculuğu, konser, tiyatro gibi toplu olarak faaliyetler için zorunlu PCR testini devreye alacağız” dedi. Erdoğan, dün Beştepe’de Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sonrası şu açıklamaları yaptı:

20.08.2021Gündem
Resmi Gazetede yayımlandı: 624 mülki idare amirinin görev yeri değişti

Resmi Gazete'de yayımlandı: 624 mülki idare amirinin görev yeri değişti

Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararnamesi ile 624 mülki idare amirinin görev yeri değişti.

20.08.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 13.50'de başlayan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantıda masaya yatırılan konular hakkında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yanan ormanlarımız, Anayasamızın 169. maddesine uygun şekilde tekrar canlandırılacak, tarım ve turizm dahil kesinlikle başka amaç için kullanılmayacaktır." ifadelerini kullandı. Erdoğan, Meclis'in açılmasıyla birlikte sosyal medya düzenlemesinin gündeme getirileceğini belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "kullarda 6 Eylül'de yüz yüze eğitim başlamasıyla, henüz aşı olmamış öğretmen ve diğer personelin haftada en az 2 defa PCR testi yaptırmasını isteyeceğiz. Aşı olmayan üniversite öğrencilerimizin ve çalışanlarımızdan da düzenli PCR testi yaptırmalarını talep edeceğiz. Uçak ve şehirlerarası yolculuk, konser, sinema gibi toplu faaliyetler için de zorunlu PCR testi uygulamalarını devreye alacağız." dedi.

19.08.2021Haber

Yazar Sonuçları

İmamoğlu, rotayı CHP Genel Başkanlığı’na mı çevirdi

2023 seçimlerinde cumhurbaşkanı adaylığı konusunun muhalefet açısından yakıcı bir soruna dönüşeceği görülüyor.

26.08.2021

CHP’de cumhurbaşkanlığı rekabeti büyüyor

CHP’de Bülent Kuşoğlu’ndan sonra Oğuz Kaan Salıcı da, “Cumhurbaşkanı olacak kişi, ittifakın lideri Kemal Kılıçdaroğlu” dedi.

25.08.2021

Aşı ve PCR doğru karar destekliyorum

DÜNKÜ yazımı yazdığımda Bakanlar Kurulu henüz bitmemişti. Ve ben de kuruldan özellikle okullarla ilgili somut adımlar beklediğimi yazmıştım.

21.08.2021

Cumhurbaşkanlığı seçimi ne olur

Gündemde ABD’nin Afganistan’ı altın tepsi içinde Taliban’a teslim etmesi ve Kastamonu, Sinop, Bartın ve Karabük’teki sel felaketinin yaralarını sarma çalışmaları var. Ama siyaset de olanca sıcaklığı ile devam ediyor.

20.08.2021