EKSTRA
MENÜ

Corendon Airlines

Corendon Airlines ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Corendon Airlines haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 79 Corendon Airlines haberi bulunmuştur.

Corendon Airlines Haberleri

Hollandalı turist Türkiyeden memnun

Hollandalı turist Türkiye'den memnun

Hem otel zinciri hem havayolu, hem de tur operatörü olarak yatırımlarda bulunan Corendon Turizm Grubu, Türkiye’yi tanıtmak için bir atılım gerçekleştirdi. Grup, Hollanda’nın basın, blogger ve turizm camiasından önemli isimlerini Türkiye’de ağırladı.

14.06.2017Ekonomi
Dünya birinciliğine koşuyor

Dünya birinciliğine koşuyor

Corendon Airlines, 2016’da APSCO Cansat International Competition’dan Dünya Birinciliği ile dönen APİS Ar-Ge Uydu Takımı’na sponsor oldu.

1.06.2017Ekonomi
Dünya birincisi İTÜlüler ABD yolcusu

Dünya birincisi İTÜ'lüler ABD yolcusu

İTÜ bünyesinde kurulan ve geçen yıl katıldığı yarışmadan dünya birinciliğiyle ayrılan APİS Ar-Ge Uydu Takımı, 9-11 Haziran’da, ABD Teksas’ta düzenlenecek AIAA CanSat Competition 2017'de de birincilik hedefliyor.

1.06.2017Eğitim
Almanya pazarında daha da büyüyeceğiz

Almanya pazarında daha da büyüyeceğiz

Turistik uçuşlarıyla Türkiye turizmine önemli katkı sağlayan Corendon Havayolları, 2017 sezonunda Alman pazarına sunacağı 430 bin koltuğu ve uçuş programını tur operatörleri ve acentelerle paylaştı.

22.09.2016Dünya
Almanya ve İsviçreden Antalyaya ek sefer

Almanya ve İsviçre'den Antalya'ya ek sefer

Corendon Airlines, yaz sezonunda Almanya ve İsviçre'den Antalya uçuşları için ek sefer düzenleyecek.

11.06.2015Ekonomi
Almanya’nın 14 noktasından Antalyaya uçacak

Almanya’nın 14 noktasından Antalya'ya uçacak

"Türkiye’ye tatil havayolum” sloganıyla Alman pazarındaki faaliyetlerini arttıran Antalya merkezli Corendon Airlines, 2015 sezonu için filosuna bir Boeing 737-800 daha ekledi.

21.05.2015Avrupa
Hollandanın tek yerlisi oldu, Türk karşıtlarını bile uçurdu

Hollanda'nın tek yerlisi oldu, Türk karşıtlarını bile uçurdu

Corendon Grup Finans Koordinatörü Melik Yetim, “Corendon'un Hollanda merkezli havayolu firması Dutch Airlines, KLM ve Transavia'nın satılmasıyla ülkenin tek yerli firması haline gelirken, Türk karşıtı Hollandalıların bile tercihi oldu” dedi.

8.05.2012Ekonomi
Maskotları uçaklarına taşıdı

Maskotları uçaklarına taşıdı

Corendon Tur Operatörlüğü’nün yeni çocuk paketinin maskotları Lulu ve Tiger, Corendon Airlines’ın uçaklarına taşındı.

5.03.2012Ekonomi
KKTC turizmine Corendon desteği

KKTC turizmine Corendon desteği

Merkezi Antalya'da bulunan Hollanda ve Belçika başta olmak üzere birçok ülkeden Türkiye'ye turist taşıyan Corendon Airlines firması, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne Polonya'dan turist taşımaya başladı.

23.06.2011Ekonomi
Feyenoordu Corendon taşıdı

Feyenoord'u Corendon taşıdı

2009-2010 futbol sezonunun ikinci yarı hazırlıkları kapsamında devre arası kampı için Antalya’yı tercih eden Hollanda’nın ünlü futbo takımı Feyenoord’u Türkiye’ye, Corendon Airlines taşıdı

14.01.2010Futbol
‘Last minute’la başladı 188 milyon Euro’ya çıktı

‘Last minute’la başladı 188 milyon Euro’ya çıktı

Gurbetçi iki arkadaşın 12 yıl önce kurup tur operatörlerinin elinde kalan otel odaları sattığı acente, bugün yılda 300 bin turist getiren, 7 uçaklı havayolu şirketine ve 5 yıldızlı otele sahip holding oldu. Corendon’un 2010 ciro hedefi 227 milyon Euro.

12.12.2009Ekonomi
Corendon Airlines grabs opportunities

Corendon Airlines grabs opportunities

ANTALYA - Corendon Airlines, a Turkish-registered aircraft operator, has created opportunities out of the crisis by introducing new destinations, the firm’s manager said, revealing that the firm aims to reap $100 million in turnover this year.

29.06.2009Gündem
Avrupalı turist İstanbul’u pahalı buldu, yerini Arap ve Rus zengine bıraktı

Avrupalı turist İstanbul’u pahalı buldu, yerini Arap ve Rus zengine bıraktı

Son dönemlerde artan uçak bileti fiyatlarına İstanbul’daki otel fiyatları da eklenince Avrupalı turist gözünü yeni bölgelere çevirdi. İstanbul’da bir turistin günlük maliyeti 350 Euro’ya ulaşınca Avrupalı turistin yerini zengin Arap ve Rus turistler aldı.

5.10.2008Ekonomi
Ruslar otelleri kapattı, Hollandalı turist azaldı

Ruslar otelleri kapattı, Hollandalı turist azaldı

Türkiye'ye Rus turistlerin artan ilgisi sonucu bu sezon otellerin erken rezervasyonla dolması, Türkiye’ye gelen Hollandalı turist sayısını azalttı. Türkiye’ye gelen Hollandalı turist sayısında geçen yıla göre yüzde 6 düşüş yaşanıyor. Geçen yıl tatile giden 2 milyon 400 bin Hollandalının, 1 milyonu Türkiye’ye gelirken, bu yıl bu rakam 600 binlere düştü.

21.06.2008Kelebek
Corendon, Türkiye’de 10 otel işletmek için teklif verdi

Corendon, Türkiye’de 10 otel işletmek için teklif verdi

Otel işletmeciliğinde de atılım yapan seyahat acentelerinden Corendon, gelecek yıl 10 oteli işletmek için teklif verdi.

24.09.2006Ekonomi
THY Hollanda, ülkedeki Türk asıllı iş adamları ile bir araya geldi

THY Hollanda, ülkedeki Türk asıllı iş adamları ile bir araya geldi

THY Hollanda Müdürü Cengiz İnceosman "Dünyada bizden daha fazla ülkeye uçan bir hava yolu şirketi yok. En önemli noktamız olan Avrupa'da 114 noktaya uçuş yapıyoruz" dedi.

29.03.2019Ekonomi
Corendeon yeni havayolu şirketi kurdu

Corendeon yeni havayolu şirketi kurdu

Hollanda merkezli, iki Türk'e ait Corendon turizm grubunun yeni kurduğu Corendon Dutch Airlines;ın (CDA) ilk uçağının tanıtım uçuşu gerçekleştirildi.

29.04.2011Ekonomi
Does EasyJet really make a difference

Does EasyJet really make a difference?

ISTANBUL - Commuting between England and Didim? Cheap flights made it all possible and more Brits bought a home away from home and under the sun. But life for expatriates is linked to fluctuations in ticket prices, peak season fares and airline policies

26.04.2009Gündem
Keyifli bir seyahate çıkmak için 100 adres

Keyifli bir seyahate çıkmak için 100 adres

Tatil ayları gelince seyahat etmek kaçınılmaz çünkü yolculuk tatilin vazgeçilmez bir parçası. Tatil imkanları kadar seyahat alternatifi de var artık. Eğer özel aracınızla gitmiyorsanız, otobüs veya uçak en iyisi. Ancak seyahat acentelerinin sunduğu fırsatları da gözden geçirmekte yarar var.

10.07.2008Seyahat

Yazar Sonuçları

Çılgın Türkler Amsterdam'da otele uçak kondurdu

Yıldıray Karaer ile Atılay Uslu’nun sahibi olduğu Corendon Turizm Grubu, Amsterdam’da otel açtı. “Corendon Airlines” isimli bir havayolu şirketi de bulunan ortaklar, Corendon Vitality Hotel’in tepesine Boeing 737 uçağının kokpitini kondurdu!

2.12.2014

Türkiye krizde bile uçuş rekoru kırdı, havayolu trene 18 milyon fark attı

ŞEHİRLERARASI otobüslerle 150 milyon, trenle de 55 milyon yolcunun seyahat ettiği Türkiye’de, havayolu kuruluşları rekor üstüne rekor kırıyor.

28.11.2009

İşte yeni üniformalar

Türk Hava Yolları, yeni uçaklarıyla birlikte imajını da yeniliyor. Uçak dışı boyamadan koltuk renklerine, çatal-bıçak takımından tuvalet kağıdına Cemil İpekçi imzalı konsepte ilk olarak üniformalar tanıtıldı.

30.07.2005

Havacılığın Oscar’ları sahiplerini buldu

Havayolu sektörünün saygın dergilerinden Air Transport World, 2003 yılının en iyilerini seçti.

21.02.2004