GeriAvrupa ‘Türkiye’de hasta olursa biz getiririz’
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Türkiye’de hasta olursa biz getiririz’

‘Türkiye’de hasta olursa biz getiririz’
Abone Olgoogle-news

Corendon Airlines CEO’su Yıldıray Karaer, Almanya’nın, Türkiye için seyahat uyarısını 31 Ağustos’a kadar uzatması üzerine Türkiye’de tatil yaparken koronavirüse yakalandığı tespit edilen yolcularının ve ailelerinin geri dönüşlerini üstleneceklerini açıkladı.

PANDEMİ sürecinde gerekli tüm önlemleri alarak güvenli uçuşlar yapmak için hazırlıklarını tamamlayan Corendon Airlines, Alman turistlerin Türkiye’de güvenle tatil yapabilmeleri için bir hizmet daha geliştirdi. Hava yolu şirketi, Türkiye’de tatili esnasında koronavirüse yakalandığı tespit edilen ve dönüş biletleri olan yolcuları, tedavileri tamamlandıktan sonra ülkelerine geri götürecek, bu yolcuların ailelerine de istedikleri zaman ülkelerine dönme esnekliği tanıyacak. Şirket CEO’su Yıldıray Karaer, Alman turistlerin Türkiye’ye planlayacakları tatillerinde içlerinin bir nebze daha rahat olması için böyle bir uygulamaya gittiklerini açıkladı. Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, daha önce yaptığı açıklamada, tatildeyken virüse yakalananlar için uçak kaldırmayacaklarını söylemişti. Pandemi nedeniyle tüm uçaklarda uluslararası standartlarda ekstra hijyen önlemleri aldıklarını anlatan Karaer, “Uzun süre evde kaldıktan sonra tatil için yola çıkan yolcularımızın en güvenli ve emniyetli şekilde seyahat etmesini sağlıyor olacağız” dedi.

‘Türkiye’de hasta olursa biz getiririz’
YOLCULARA REZERVASYON ESNEKLİĞİ
Rezervasyon yaparken endişe taşıyan misafirleri için esnek rezervasyon imkânı sağlayarak, yolcularının biletlerine güvence verdiklerini belirten Karaer, şunları söyledi: “‘Biletin Güvende’ kampanyası ile misafirlerimizin rahatı için bu süreçte tüm rezervasyonlarda ücretsiz tarih ve hat değişim imkânı sunuyoruz. Biletini 13 Haziran 2020 ve 15 Temmuz 2020 tarihleri arasında Corendon Airlines’dan alan yolcularımız, uçuş tarihlerine 7 gün kalana kadar tarih ve hat değişikliği talebinde bulunabilecek. Tatil planlarına esneklik tanıyarak rezervasyona teşvik etmek amacıyla düzenlediğimiz bu kampanya, 2020 yaz sezonu süresince yani 31 Ekim 2020’ye kadar sürecek. Yolcularımız uçuşlarını 31 Ekim 2021 tarihine kadar erteleyebilecek ve biletlerini istedikleri destinasyona değiştirebilecek. 27 Haziran itibarıyla Almanya, Hollanda, İsviçre ve Avusturya’dan Anadolu’nun 11 şehrine uçuşlara başlayacağız. Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşlarının da tatillerini ülkemizde geçirmek için yoğun istek duyduklarını biliyoruz. Bu sebeple, aynı tarih itibarıyla başta Almanya olmak üzere Avrupa’dan direkt Anadolu seferlerine de başlayacağımızın müjdesini vermek isterim.”

 

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle