MENÜ

Cilt Lekesi

Cilt Lekesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Cilt Lekesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 139 Cilt Lekesi haberi bulunmuştur.

Cilt Lekesi Haberleri

Güneşe çıkarken dikkat Oluşabilecek lekelere karşı önlem almayı ihmal etmeyin

Güneşe çıkarken dikkat! Oluşabilecek lekelere karşı önlem almayı ihmal etmeyin

Koronavirüs nedeniyle evde kalmak zorunda olduğumuz zamanlarda vücudumuzun büyük ihtiyacı, güneşten aldığımız D vitamini. Hayatın normale dönmeye başlamasıyla birlikte güneşten ihtiyacımız olan D vitamini de alınıyor. Ancak unutmamak gerekir ki; dikkat edilmezse güneş, cilt lekelerini de beraberinde getiriyor. Güneş altında fazla kalmak cildimizde leke oluşturarak cildimizin hem nem dengesini bozuyor hem de kurumasına neden oluyor. Güneşin zararlı etkilerinden korunmanın mümkün olduğunu belirten Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Op. Dr. Evrim Uçkunkaya, konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

8.09.2020Sağlık
Cilt lekeleri neden olur, nasıl tedavi edilir

Cilt lekeleri neden olur, nasıl tedavi edilir?

Leke, deri renginde koyulaşmayı ifade eden genel bir terimdir. Hiç şüphesiz en küçüğünün bile moralimizi bozmaya yettiği cilt lekeleri lokalize ya da yaygın olabilir. Çoğu kez iyi huylu bir durum olmasına rağmen bazen altta yatan önemli bir hastalığın ya da deri kanserinin göstergesi bile olabilir. Dermatoloji Uzmanı Doç. Dr. Hilal Gökalp lekeyle ilgili tüm ayrıntıları ve çözüm yollarını anlattı.

2.09.2020Sağlık
Cilt Soyulması Kalıcı Lekeye Sebep Olabilir

Cilt Soyulması Kalıcı Lekeye Sebep Olabilir

Tatil sonrası güneş lekeleri ve yanıkları, deri dökülmesi gibi sonuçlara ilişkin yapılması gerekenleri Dermatoloji ve Deri Hastalıkları Uzmanı Bahar Öznur anlattı. Güneş yanıklarına karşı kalıcı sorunların yaşanmaması ile ilgili bilgi verdi, soyulmaların ciltte uzun dönemde kalıcı lekeler bırakabileceğinin altını çizdi.

19.08.2020Kişisel Bakım
Yaz Aylarında Güneş Lekelerini Nasıl Engelleriz

Yaz Aylarında Güneş Lekelerini Nasıl Engelleriz?

Uzun saatler güneş maruz kalan ciltlerde lekelenmeler olduğunu söyleyen Güzellik Koçu Aylin Çetinkaya yaz aylarında deniz, kum ve güneşin tadını çıkarırken güneş lekelerine dikkat edilmesi konusunda uyardı.

17.07.2020Kişisel Bakım
Çocuklardaki cilt döküntülerine dikkat edin Ciddi olabilir

Çocuklardaki cilt döküntülerine dikkat edin! Ciddi olabilir

Cilt üzerindeki döküntüler bazen tek başına sorun oluştururken bazen de farklı bir hastalığın ilk belirtisi olabiliyor. Özellikle çocuklardaki leke ya da döküntüler ailelerin de paniğe kapılmasına neden olabiliyor. Bazıları son derece masum olmakla birlikte bazılarında biraz daha hızlı hareket etmek gerekebiliyor. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Perihan Çobanoğlu Saf, çocuklarda ciddiye alınması gereken döküntüleri sıralayarak alınması gereken önlemleri anlattı…

Yaz Aylarında Yaşanan Cilt Sorunları ve Çözümleri

Yaz Aylarında Yaşanan Cilt Sorunları ve Çözümleri

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte sıcak hava, güneş ışınları, deniz ve havuz suyu gibi etkenlerden kaynaklanan çeşitli cilt hastalıkları olduğunu söyleyen Deri ve Zührevi Hastalıklar Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Didem Mullaaziz, bu hastalıklardan korunma yollarını anlattı.

Güneş lekelerine ne iyi gelir Yüzdeki güneş lekeleri nasıl geçer

Güneş lekelerine ne iyi gelir? Yüzdeki güneş lekeleri nasıl geçer?

Güneş lekeleri özellikle yazın çıkılan tatilden sonra, kişiye rahatsızlık vermeye başlıyor. Güneş lekelerinden kurtulmak isteyen kişiler ise bu sorunu doğal yollarla çözebilmek adına bazı araştırmalar yapıyor. Peki, güneş lekelerine ne iyi gelir? Yüzdeki güneş lekeleri nasıl geçer?

25.03.2020Sağlık
Cilt Kanseri Tanısı Nasıl Konur Cilt Kanseri Belirtileri Nelerdir

Cilt Kanseri Tanısı Nasıl Konur? Cilt Kanseri Belirtileri Nelerdir?

Sanayinin hızlı gelişmesine bağlı olarak sera gazındaki yükseliş ve Ozon tabakasının giderek tahrip olması, cilt kanseri vakalarının sayısını giderek artırıyor. Günümüzde kanser vakalarının neredeyse yarısını cilt kanseri olduğunu hatırlatan Op. Dr. Evrim Uçkunkaya, 4 Şubat Dünya Kanser Günü nedeniyle cilt kanseri özelinde görüş ve önerilerini paylaştı.

4.02.2020İyi Yaşam
Cilt Lekelerinin 7 Temel Nedeni

Cilt Lekelerinin 7 Temel Nedeni

Cilt lekeleri, cildin bazı alanlarında normalden daha fazla melanin üretilmesi sonucu oluşurlar. Melanin gözlere, cilde ve saça renk veren pigmenttir. Ciltteki koyu alanlar sağlık açısından çoğu zaman bir risk oluşturmasa da kozmetik nedenlerden dolayı can sıkan bir duruma dönüşebiliyor. Medikal Estetik Hekimi Dr.Metehan Özgür konu hakkında bilgiler verdi.

Cilt Lekeleri İçin Limon Maskesi Tarifi

Cilt Lekeleri İçin Limon Maskesi Tarifi

Pürüzsüz bir cilde sahip olmak hepimizin ortak hayalidir. Ancak ciltte meydana gelen lekeler bir çok kişinin kabusu olabiliyor. Medikal Estetik Uzmanı Dr. Meltem Ayran ciltte meydana gelen lekelerden kurtulabilmek için limon maskesi tarifi verdi.

Güneşin İstenmeyen Mirası: Cilt Lekeleri ve Tedavi Yöntemleri

Güneşin İstenmeyen Mirası: Cilt Lekeleri ve Tedavi Yöntemleri

Güzelliğin dayandığı asıl güç, temiz ve pürüzsüz bir cilttir. Ancak bazı dış etkenler özellikle de güneş, cildin pürüzsüz görünümüne gölge düşürebilir. Vücut için yararlı olduğu kadar önlem alınmadığında cilt için zararlı bir silaha dönüşen güneşin etkilerini ciltten silmekse artık mümkün. Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Keskin, güneş lekelerinin yol açtığı lekeler için kullanılan IPL yöntemini anlatıyor.

25.10.2019Kişisel Bakım
Leke Tedavisi İçin En Uygun Zaman Sonbahar

Leke Tedavisi İçin En Uygun Zaman Sonbahar

Cilt yaz boyunca güneş ve sıcaklığa maruz kalıyor. Yaz aylarında cildin güneş ışığının zararlı etkilerinden korunmak için pigment sentezini arttırdığını ve cilt lekelerine sebep olduğunu belirten Deri Hastalıkları Uzmanı Dr. Figen Akın, “Bu nedenle cilt lekesi tedavisi yazın değil, sonbaharda yapılmalı. Ayrıca cilt sonbahar ve soğuk kış etkilerinden de korunmalı, bakımına özen gösterilmeli” önerisinde bulundu.

22.08.2019Kişisel Bakım
Gebelikte oluşan cilt lekelerinden kurtulmak mümkün

Gebelikte oluşan cilt lekelerinden kurtulmak mümkün

Getirdikleriyle, değiştirdikleriyle hamilelik, bir kadının yaşadığı en farklı dönemlerin başında gelir. Bazı şeylerin eskisi gibi olmayacağı aşikardır. Öyle ki duygular değişir, fiziksel özellikler değişir, küçük bir misafir ile hayat değişir.

Yoğurdun Cildinize 8 Faydası

Yoğurdun Cildinize 8 Faydası

Cildimize çok yarar sağlayan ürünlerin başında şüphesiz doğal ve katkı maddesi bulundurmayan besinler yer alıyor. Bunlardan bir tanesi de içerisinde yer alan vitamin ve mineraller sayesinde cildi pürüzlerden ve zararlı organizmalardan arındıran yoğurt.

19.09.2018Kişisel Bakım
Cilt Lekelerinizden Kurtulmak İçin 8 Pratik Öneri

Cilt Lekelerinizden Kurtulmak İçin 8 Pratik Öneri

Cildinizdeki lekelerden kurtulmak için her ne kadar ilaç ve lazer gibi tedavi yöntemleri olsa da, sadece aşağıda yer alan 8 pratik öneriyle de aynı sonucu alabilirsiniz.

Güneşte yıpranan ciltleri eski sağlığına kavuşturmak mümkün

Güneşte yıpranan ciltleri eski sağlığına kavuşturmak mümkün

Çok kısa bir süre önce biten yaz dönemi birçok kişinin üzerinde bazı ufak hatıralar bıraktı. Özellikle işi gereği dışarıda çok vakit geçirmek zorunda kalanlar ve tatil esnasında dikkatsiz güneşlenenler başta olmak üzere birçok kişinin cildi güneş yüzünden yıprandı.

27.10.2017Sağlık
Cilt leke tedavisi nasıl yapılır

Cilt leke tedavisi nasıl yapılır?

Çil, yaşlılık lekesi veya güneş lekesi şeklinde bir leke varsa...

29.07.2016Kişisel Bakım
Benler neden oluşur Ben alma tedavisi nasıldır

Benler neden oluşur? Ben alma tedavisi nasıldır?

Benler genellikle vücutta oluşan zararsız lekelenmelerdir...

21.06.2016Sağlık
Leke tedavisinde kullanılan 6 yöntem

Leke tedavisinde kullanılan 6 yöntem

Leke tedavisi yaptırmak için en uygun zaman...

12.05.2016Kişisel Bakım
Kimyasal peeling işleminde sonuç garanti mi

Kimyasal peeling işleminde sonuç garanti mi?

Kimyasal peeling, cilt lekeleri, sivilce izi, cilt sorunları tedavisinde etkili sonuçlarından dolayı son dönemlerde sıkça başvurulan tedavi yöntemlerinden biridir.

6.01.2016Sağlık
Cilt lekelerini temizlemede etkili bir yöntem, IPL

Cilt lekelerini temizlemede etkili bir yöntem, IPL

Cilt lekelerinin tedavisinde kullanılan IPL yönteminin etkisi ve güvenilirliği oldukça merak konusu. İşte detaylar...

31.12.2015Sağlık
Kivi cilt lekelerini giderir, biberiye cildi gerginleştirir

Kivi cilt lekelerini giderir, biberiye cildi gerginleştirir!

Güzellik deyince artık doğal ürünler devreye giriyor. Birçok insan doğal yaşamdan sırlar öğrenip uyguluyor. Amaç genç ve güzel kalmak. Sizin için de uygulaması çok kolay yollar var...

Soğuğun faydalarını biliyor musunuz

Soğuğun faydalarını biliyor musunuz?

Soğuk hava ve buz, eklem ağrılarından, baş ağrısına, saçlardan cilde kadar pek çok soruna deva olabiliyor...

Renk uyumu ile daha genç görünün

Renk uyumu ile daha genç görünün

Esmerler, açık tenliler ve buğday tenliler için makyaj önerileri…

26.01.2013Kişisel Bakım
Cilt lekelerinde bitkisel Arbutin mucizesi

Cilt lekelerinde bitkisel Arbutin mucizesi

Japonlar cilt lekeleri için %40 etkili bir madde; arbutini keşfetti.

24.11.2011Kişisel Bakım
Doğal kozmetikte çıtayı yükseltti

Doğal kozmetikte çıtayı yükseltti

Henkel’in kuruluşu Cognis’in Fransa’daki laboratuvarında hazırlanan formülle ürettiği leke kremi satış rekoru kıran İzmirli girişimci Atalay, ihracata da başladı.

22.09.2011Ege
Cilt lekesi olanlar yazın ne yapmalı

Cilt lekesi olanlar yazın ne yapmalı

Yaz aylarında artan cilt lekelerine karşı Dr. Güneş Ertürk'ten öneriler...

15.06.2009Kişisel Bakım
Sinüzite Endoskopi tedavisi

Sinüzite Endoskopi tedavisi

Efes Kulak Burun Boğaz Merkezi doktorlarından Opt. Dr. İsmet Çerçi, sinüzit sorununun endoskopik müdahaleyle kansız ve ağrısız şekilde giderildiğini söyledi.

1.12.2006Ege
Şebnem erkeklik raporu isteyecek

Şebnem erkeklik raporu isteyecek

ÖZCAN Deniz ve Şenol İpek ile yaşadığı aşk ilişkisinin ardından çıkan dedikodulara cevaplamak amacıyla bakire raporu alan Şebnem Scheffer, “Erkeklik raporu diye birşey varsa, ben de sevgilim olacak kişiden erkeklik raporu isteyeceğim” dedi.

11.11.2006Gündem
Yaz sezonu yaklaşırken kim, nerede, nasıl hazırlanıyor

Yaz sezonu yaklaşırken kim, nerede, nasıl hazırlanıyor?

Kimi sanat dünyasının, kimi cemiyet hayatının önemli simalarından. Göz önünde oldukları için bakımlı olmak zorundalar. Aslında her zaman bakımlılar ama yaz sezonu gelirken kendilerine daha bir özen gösteriyorlar. Güzellik sırlarını ise bizimle paylaştılar.

13.05.2004Kişisel Bakım
Cildin en büyük düşmanı: UV IŞINLARI

Cildin en büyük düşmanı: UV IŞINLARI

İnsanoğlu yanık tenin güzelliğine inanıldığından beri güneşleniyor. Pek çok hastalığa iyi gelen güneş, korunmasız bir cilde temas ettiğinde ciddi rahatsızlıklara neden olabiliyor.

Yazar Sonuçları

Yeni yılda leke ve sivilceleri geride bırakın

Yeni yılda leke ve sivilceleri geride bırakın!

Tamamen acısız ve yaz kış uygulanabilir.

28.11.2016
Cilt lekelerine dikkat

Cilt lekelerine dikkat!

Cildinizdeki lekeler masum mu yoksa tehlikeli mi?

27.10.2014

Güneşi beklerken

Mayıs ayını yarıladık. Özlemle beklenen güneşli yaz günleri kapıda.

16.05.2014

Leke sorunu Işık Peelingi ile çözülüyor

İster kadın isterse erkek olsun lekeler yüzümüze gölge düşürüyor. Özellikle de kadınlar için oldukça can sıkan cilt lekeleri her kadının hayalini kurduğu doğallığı da yok ediyor.

4.03.2014

Kedi gözler yeniden sahnede

Baştan çıkarıcı, bir o kadar karanlık ama her zaman sıra dışı bir seksapele sahip... Göz kalemi modası, tüm ihtişamıyla geri döndü!

11.11.2011

‘Cilt lekesi’yle savaş, 88 milyon dolara ulaşıyor

TÜRKİYE’deki her 10 kadından 8’inin korkulu rüyası haline gelen cilt lekeleri, dermokozmetik ürünler pazarını 88 milyon dolara çıkardı. Fiyatları 60-350 lira arasında değişen ürünler, “Cilt üzerindeki hasarlı tabakanın atılımını sağlıyor, yaşlılık lekesi ve renk farkını gideriyor” iddiasıyla pazarda kendine yer buluyor.

18.06.2011

Cildinize leke düşürmeyin

Pürüzsüz bir cilt hepimizin hayali. Ancak cilt yapısı dışında diğer faktörler de cilt yüzeyinde lekeler bırakabiliyor.

14.05.2010

Gizli tuza dikkat edin

Tuz da tıpkı şeker gibi vücudumuzun mutlaka ihtiyaç duyduğu bir besin değildir.

11.06.2009

Yiyecek içecekleri biz kirletiyoruz

Bir okurumuz "Böcek öldürücüler, diğer tarım ilaçları, hormonlar ve benzeri kimyasallar bu kadar zararlıysalar onları neden kullanıyoruz?" diye soruyor.

22.07.2008