MENÜ

Leke Tedavisi

Leke Tedavisi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Leke Tedavisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 365 Leke Tedavisi haberi bulunmuştur.

Leke Tedavisi Haberleri

En Çok Kullanılan Cilt Gençleştirme İşlemleri

En Çok Kullanılan Cilt Gençleştirme İşlemleri

Zamanın durdurulamaması ve yaşlılığın ilk belirtilerini göstermesi ile insanoğlu gençleşmenin gerek doğal gerek estetik müdahalelerle nasıl mümkün olabileceğini araştırmaya ve bununla ilgili yeni yöntemler keşfetmeye çalışıyor. Medikal Estetik Uzmanı Dr. Biran Ekici, cilt gençleştirme işlemleri hakkında bilgi verdi.

21.09.2020Kişisel Bakım
Yaz Aylarında Güneş Lekelerine Karşı Alınabilecek Önlemler

Yaz Aylarında Güneş Lekelerine Karşı Alınabilecek Önlemler

Koronavirüs nedeniyle evde kalmak zorunda olduğumuz bugünlerde vücudumuzun büyük ihtiyacı, güneşten aldığımız D vitamini. Hayatın normale dönmeye başlamasıyla birlikte güneşten ihtiyacımız olan D vitaminini almaya başlayacağız. Ancak unutmamak gerekir ki; dikkat edilmezse güneş, cilt lekelerini de beraberinde getiriyor. Güneş altında fazla kalmak cildimizde leke oluşturarak cildimizin hem nem dengesini bozuyor hem de kurumasına neden oluyor. Güneşin zararlı etkilerinden korunmanın mümkün olduğunu belirten Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Op. Dr. Evrim Uçkunkaya, yaz aylarında güneş lekelerine karşı alınabilecek önlemleri sıraladı...

Güneşin Zararlı Işınlarından Nasıl Korunmalıyız

Güneşin Zararlı Işınlarından Nasıl Korunmalıyız?

Çocukluk ve gençlik döneminde yoğun ve bilinçsizce güneş ışınlarına ve özellikle yanıklara maruz kalmanın ilerleyen yaşlarda kanser dahil olmak üzere pek çok sağlık problemine yol açabileceğini belirten Dermatoloji Uzmanı Uzm. Dr. Oya Yeşim Hacımustafaoğlu Utkan, güneş ışınlarından nasıl korunmak gerektiği hakkında ayrıntılı bilgi verdi.

20.07.2020Kişisel Bakım
Ciltte Oluşan Lekeler ve Sebepleri

Ciltte Oluşan Lekeler ve Sebepleri

Ciltte meydana gelen lekelerin birçok sebebi olabilir. Nedenini bilirseniz lekelerle daha kolay mücadele edebilir, korunabilirsiniz. Medikal Estetik Hekimi Dr. Metehan Özgür, ciltte meydana gelen lekelerin sebeplerini anlattı.

24.06.2020Kişisel Bakım
Güneş Kremi Ne Zaman Sürülmeli

Güneş Kremi Ne Zaman Sürülmeli?

Güneşten koruyucu kremleri dışarı çıkmadan 30 dakika önce sürülmesi gerektiğine dikkat çeken Dermatoloji Uzm. Doç. Dr. Filiz Topaloğlu Demir, doğru güneş kremi kullanmanın yollarını anlattı.

22.06.2020Kişisel Bakım
Güneş Lekeleri Nasıl Tedavi Edilir

Güneş Lekeleri Nasıl Tedavi Edilir?

Hepimiz pürüzsüz, lekesiz, parlak bir cilt isteriz. Güneşten korunulmaması sonucunda, cildin hassas ve savunmasız bölgelerinde istenmeyen kahverengi lekeler tıbbi ve estetik sorunlar oluşturur.

31.10.2019Özge Ayabakan
Güneşin İstenmeyen Mirası: Cilt Lekeleri ve Tedavi Yöntemleri

Güneşin İstenmeyen Mirası: Cilt Lekeleri ve Tedavi Yöntemleri

Güzelliğin dayandığı asıl güç, temiz ve pürüzsüz bir cilttir. Ancak bazı dış etkenler özellikle de güneş, cildin pürüzsüz görünümüne gölge düşürebilir. Vücut için yararlı olduğu kadar önlem alınmadığında cilt için zararlı bir silaha dönüşen güneşin etkilerini ciltten silmekse artık mümkün. Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Keskin, güneş lekelerinin yol açtığı lekeler için kullanılan IPL yöntemini anlatıyor.

25.10.2019Kişisel Bakım
Leke Tedavisi İçin En Uygun Zaman Sonbahar

Leke Tedavisi İçin En Uygun Zaman Sonbahar

Cilt yaz boyunca güneş ve sıcaklığa maruz kalıyor. Yaz aylarında cildin güneş ışığının zararlı etkilerinden korunmak için pigment sentezini arttırdığını ve cilt lekelerine sebep olduğunu belirten Deri Hastalıkları Uzmanı Dr. Figen Akın, “Bu nedenle cilt lekesi tedavisi yazın değil, sonbaharda yapılmalı. Ayrıca cilt sonbahar ve soğuk kış etkilerinden de korunmalı, bakımına özen gösterilmeli” önerisinde bulundu.

22.08.2019Kişisel Bakım
Cildi derinden etkileyen tedavi yöntemi: Dermapen

Cildi derinden etkileyen tedavi yöntemi: Dermapen

Dermapen nedir? Dermapen hangi alanlarda kullanılır? Yapılan işlem ağrılı mıdır? Uzman Estetisyen/Klinik Koordinatörü Tuba Elmas, bu konuda merak edilen soruları yanıtladı.

Mezoterapi nedir, hangi amaçla uygulanır

Mezoterapi nedir, hangi amaçla uygulanır?

Dr. Didem Ljohiy cevapladı; Mezoterapi nedir, hangi amaçla uygulanır?Mezoterapi derinin orta katmanına uyguladığımız tedavilere denir. Bu tedaviler çok ince iğne uçları ile uygulanır ve derinin orta katmanına tedavi amaçlı ilaç, vitamin, mineral gibi daha çok derinin ihtiyacı olan farmakolojik ajanlar verilir. Mezoterapi daha çok estetik tıp amaçlı kullanılan bir tedavi yöntemidir. Cilt yenileme işlemleri, nem kaybı, kırışıklık tedavisi, cilt elastikiyetinin kaybı, leke tedavisi, saç dökülmesi, bölgesel zayıflama, selülit tedavisi gibi birçok alanda mezoterapi kullanılabiliyor. Mezoterapi tedavisi genellikle hastanın ihtiyacını belirleyip o alana göre uygulanan bir tedavi yöntemidir. Mezoterapi, lokal anestezi uygulandığından dolayı oldukça kolay kolay ve konforlu bir işlemdir. Bu tedavi yönteminde önemli olan, hastanın mezoterapi seanslarına düzenli aralıklarla gelmesidir. Bu bir tedavi yöntemi olduğu için kullanılan ilaçların devamlılığı esastır. Bu sebeple tek seansta sonuç almak gibi yüksek beklentilerin içinde olmamak gerekir.

20 yıl önce et ve tavuğu bıraktım

20 yıl önce et ve tavuğu bıraktım

Şevval Sam önceki gün Bebek’te görüntülendi.

27.03.2019Magazin
Leke Tedavisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Leke Tedavisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Estetik Cerrah Serdar Bora Bayraktaroğlu leke tedavisini anlatıyor...

"Sivilce ve akne izleri psikolojik travma nedeni!"

Cilt lekeleri her insanın hayatının belirli bir döneminde yaşadığı kozmetik sorun gibi görünse de ciddi hastalıkların da habercisi olabiliyor.

12.11.2018Sağlık
Yaz Sonrası Güneş Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Yaz Sonrası Güneş Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Yaz aylarının vazgeçilmez üçlüsü deniz, kum, güneşin cildinize verdiği hasarı sonbahar aylarında onarabilirsiniz. Yazın bitmesiyle beraber güneşin cildimizde bıraktığı izler ortaya çıkmaya başladı bile. Bu lekelerden evde yapacağınız günlük rutinler ile kurtulabilirsiniz…

Aniden büyüyorsa dikkat Güneş lekelerinden korunun

Aniden büyüyorsa dikkat! Güneş lekelerinden korunun

Güneş hayatımızın vazgeçilmezi. Özellikle de tatille özdeşleşen yaz ayları güneşe maruziyetimiz isteyerek ya istemeden de olsa artıyor. Getirdiği tüm güzelliklerin yanında yaz aylarının bıraktığı önemli sorunlardan biri de güneş lekeleri oluyor. Deri Hastalıkları Uzmanı Dr. Hülya Sağlam, yaz aylarında görülme sıklığında artış görülen cilt lekelerinden korunma ve tedavi yöntemlerini anlattı.

11.07.2018Sağlık
BBL tekniği nasıl uygulanılıyor

BBL tekniği nasıl uygulanılıyor?

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk cevapladı; BBL tekniği nasıl uygulanılıyor?

Cildinizi kışa hazırlamanın püf noktaları

Cildinizi kışa hazırlamanın püf noktaları

Hava değişiklikleri gibi cildimiz de mevsimlerle birlikte değişime uğrama ihtiyacı hisseder. Sonbahar ayları cilt bakımı ve tedavileri planlamak için ayrıca kış aylarına cildi hazırlamak için uygun zamanlardır. Kış aylarında cilt ayrıca ekstra bakım ve sevgiye ihtiyaç duyar. Fakat iyi haber; soğuk hava ve düşük ultraviyole oranı cildinizin ve cilt bakımı uygulamalarının en iyi arkadaşıdır. Dermatoloji Uzm. Dr. Zahide Eriş Eken, soğuk havanın cildimize etkilerine dikkat çekiyor.

23.11.2017Sağlık
Güneşte yıpranan ciltleri eski sağlığına kavuşturmak mümkün

Güneşte yıpranan ciltleri eski sağlığına kavuşturmak mümkün

Çok kısa bir süre önce biten yaz dönemi birçok kişinin üzerinde bazı ufak hatıralar bıraktı. Özellikle işi gereği dışarıda çok vakit geçirmek zorunda kalanlar ve tatil esnasında dikkatsiz güneşlenenler başta olmak üzere birçok kişinin cildi güneş yüzünden yıprandı.

27.10.2017Sağlık
Merdiven altı güzellik merkezlerine dikkat

Merdiven altı güzellik merkezlerine dikkat

Medikal Estetik Tıp Derneği (MESTDER) Başkanı Dr. Devrim Gürsoy, estetik yaptırmak isteyen vatandaşları merdiven altı güzellik merkezlerine karşı uyararak, hekim olmayan kişiler tarafından yapılan uygulamaların insan sağlığı açısından ciddi risklere neden olabileceğinin altını çizdi.

8.05.2017Sağlık
Uzmanından doğal leke tedavisi tarifleri

Uzmanından doğal leke tedavisi tarifleri

Uzman Estetisyen Filiz Çekin, kahverengi cilt lekeleri için servet harcamaya gerek olmadığını, evde uygulanabilecek birkaç doğal maske ile bu lekelerin giderilebileceğini açıkladı.

31.03.2017Kisisel Bakim
Düğün nasıl planlanır

Düğün nasıl planlanır

Evlenme teklifi kabul edildikten sonra sıra düğünü planlamaya gelir. Özellikle de yaz aylarında evlenmek isteyen çiftlerin bunun için hazırlıklara 1 yıl öncesinde başlamaları gerekiyor.

4.11.2016Stil
Ameliyatsız gençleşme yöntemleri nelerdir

Ameliyatsız gençleşme yöntemleri nelerdir?

Bu yöntemlerle bıçak altına yatmadan gençleşebilirsiniz.

19.08.2016Kişisel Bakım
Cilt leke tedavisi nasıl yapılır

Cilt leke tedavisi nasıl yapılır?

Çil, yaşlılık lekesi veya güneş lekesi şeklinde bir leke varsa...

29.07.2016Kişisel Bakım
Lazerle dövme sildirme nasıl yapılır

Lazerle dövme sildirme nasıl yapılır?

Pikosaniye lazerlerde dövme silme ortaya çıkan en büyük gelişmelerden biridir.

27.07.2016Kişisel Bakım
Göz altı morluğunun 7 suçlusu

Göz altı morluğunun 7 suçlusu

Dış görünüşü olumsuz etkileyen göz altı morluklarının başta kadınlar olmak üzere birçok kişinin ortak şikayetleri arasında ilk sıralarda yer aldığını belirten uzmanlar, bu şikayetten kolay ve ağrısız tedavi yöntemleriyle kısa sürede kurtulmanın mümkün olduğuna dikkat çekiyor.Adana Estelite Güzellik Merkezi’nin kurucularından Dr. Gizem Toktaş Geylani, birçok kişinin şikayet ettiği göz altı morluklarının çoklu faktörlerle oluşan bir süreç olduğunu belirtti. Geylani, yapılan araştırmaların her iki kişiden birinin göz altı morluklarından muzdarip olduğunu ortaya koyduğunu ifade etti. Morlukların 7 sebebi bulunduğunun altını çizen Geylani, bunları şöyle sıraladı:

29.06.2016Sağlık
Leke tedavisinde kullanılan 6 yöntem

Leke tedavisinde kullanılan 6 yöntem

Leke tedavisi yaptırmak için en uygun zaman...

12.05.2016Kişisel Bakım
Çocuklukta oluşan yanıklar kansere yol açabiliyor

Çocuklukta oluşan yanıklar kansere yol açabiliyor

Çocukların güneşten korunması herkesten daha önemli.

Cilt lekelerini temizlemede etkili bir yöntem, IPL

Cilt lekelerini temizlemede etkili bir yöntem, IPL

Cilt lekelerinin tedavisinde kullanılan IPL yönteminin etkisi ve güvenilirliği oldukça merak konusu. İşte detaylar...

31.12.2015Sağlık
Akne izleri yazın da tedavi edilebilir

Akne izleri yazın da tedavi edilebilir

Çok sık karşılaşılan bu problemde öncelikle dermatolojik muayene gerekiyor.

26.08.2015Sağlık
Ciltte oluşan lekeler nasıl tedavi edilir

Ciltte oluşan lekeler nasıl tedavi edilir?

Meyve asitleri ile cildinizde oluşan lekelerden kurtulabilirsiniz.

17.08.2015Kişisel Bakım
2015 yaz sezonu güzellik ürünleri

2015 yaz sezonu güzellik ürünleri

Kendinizi bakımlı ve iyi hissetmenizi sağlayacak öneriler...

11.08.2015Kişisel Bakım
Kırışıklık önlenebilir mi

Kırışıklık önlenebilir mi?

Cildinize masaj yapın, bol bol su için!

Yazar Sonuçları

Sonbahara Girerken Cildimize Nasıl Bakalım?

Herkese selamlar... Artık her hafta bu köşede sizlerle olacağım ve sizlere; çok daha güzel canlı pürüzsüz dinamik bir cilt için neler yapabiliriz elimden geldiğince anlatacağım.

18.09.2020

Güneş lekesi nasıl geçer?

Güneş lekeleri (melazma) türü lekeler doğuştan olmayan genellikle yüzde görülen kahve renkli oluşumlardır. Kadınlarda erkeklere oranla daha sık görülür. Yüz bölgesinde sıklıkla iki taraflı ve simetriktir. Güneş lekesi histolojik olarak yüzeysel, derin ve karışık tip olarak ikiye ayrılır. Yüzeysel güneş lekeleri tedaviye daha iyi yanıt verir. Güneşlenme, hamilelik, hormon tedavileri ve doğum kontrol hapları güneş lekesini tetikler.

4.09.2020

Güneş lekeleriyle mücadele

Bugün yazın son günü ve yarın itibariyle sonbahara “merhaba” diyeceğiz. Söz konusu medikal estetik olduğunda, sonbahar en sevdiğimiz mevsimdir. Güneşin cildimizde bıraktığı lekelerden kurtulabilirsiniz.

31.08.2020

Eyvah Lekeler!

Yaz mevsiminin ve güneşin keyfini çıkarırken bir yandan da güneş lekelerinin oluşmasından korkarız. Bazı cilt tipleri güneşi gördükleri anda lekelenmeye çok müsaittir. Çocukluktaki şirin çiller bir bakmışsınız ki sevimsiz lekelere dönüşmeye başlamış. Bu lekelere karşı neler yapabiliriz?

13.08.2020

Mezoterapi nedir, kimler için uygundur?

Mezoterapi 1952 yılından beri uygulanan, günümüzde gelişen teknolojiyle birlikte popülaritesi giderek artan cilt güzelleştirme ve tedavi yöntemidir. İçeriğinde hyalüronik asit başta olmak üzere birçok kompleks molekül bulunur ve genellikle cildin yüzeysel tabakasının altına enjeksiyon yöntemiyle uygulanır.

16.12.2019

Hollywood yıldızlarının tercihiyle cildiniz daha parlak görünsün

Hollywood yıldızlarının tercihi olan Hydrafacial cilt yenileme sistemiyle cildiniz için gerekli olan tüm bakımlar tek seanstta uygulanabiliyor. Bu sistem ile cildiniz parlak ve ışıltılı bir görünüme sahip oluyor.

11.07.2019

Bu Uygulamalarla Zamanı Tersine Çevirebilirsiniz

Cildimiz tüm vücut sisteminde, diğer organlarımızda gördüğümüz gibi yaşlanmaya yıpranmaya programlanmıştır. Zaman içinde cildimizde lekelenmeler, kılcal damar, kızarıklık artışı, volüm kaybı ile birlikte sarkmalar görülmektedir. Cilt gençleşmesinde yapılan işlemler, mevcut olan cildi korumakla birlikte oluşan cilt problemlerini ortadan kaldırmayı amaçlar.

14.03.2019

Tatil dönüşü cildimize nasıl bakım yapmalıyız?

Eylül ayının gelmesi aynı zamanda yeni bir dönemin başlangıcı sayılır. Okullar açılır, insanlar tatilden döner, sonbahara göz kırpılır. Geçen 3-4 ayda tatil nedeniyle yıpranan, kuruyan cildimize artık bakım zamanı gelmiştir.

10.09.2018

BBL tekniği nasıl uygulanılıyor?

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk cevapladı; BBL tekniği nasıl uygulanılıyor?

3.09.2018
Güneş lekeleri cildi yıpratır

Güneş lekeleri cildi yıpratır!

Yazın oluşan güneş lekeleri ve tedavisi hakkında tüm merak edilenler...

2.07.2015

Genç görünmenin beş sırrı!

Uzak durulması gereken cümle; “Aaaaa sana iyi mi geldi ben de kullanayım o zaman!”

30.03.2015

Çilleriniz artık canınızı sıkmasın

Güneş ışınları nedeniyle özellikle yüz bölgesinde bulunan kahverengi lekeleri daha da belirgin hale gelen birçok kişi, ilkbaharı aynı hevesle karşılayamayabiliyor.

11.03.2015

Cildinize gölge düşmesin!

Güzel ciltlerimizin bu davetsiz misafirleri çoğumuzun korkulu rüyası haline gelmeye başladı. Bilinçsizce güneşlenme, yanlış ürün kullanımı, genetik yatkınlık ve hormonal problemler ile oluşan lekeler, bir anda güzelliğimize gölge düşürebilir.

18.01.2015