EKSTRA
MENÜ

Cennetten Çiçek

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 83 haberi bulunmuştur.

Cennetten Çiçek Haberleri

Kurtlar Vadisi Pusu hayranları bu replikleri unutmadı

Kurtlar Vadisi Pusu hayranları bu replikleri unutmadı!

“İki kişin bildiği sır değildir” ile başlayan, ve “Ölüm, ölüm dediğin nedir ki gülüm ? Ben senin için yaşamayı göze almışım” ile devam eden Kurtlar Vadisi’nin unutulmayan o kadar çok repliği var ki… Aslan Akbey’den, Süleyman Çakır’a, Memati’den Abdülhey’e, Polat Alemdar’dan Amon’a ve dahe nice efsane olmuş karakter Kurtlar Vadisi hayranlarının hafızalarına kazınan o kadar çok repliğe imza attı ki…

18.12.2014Keyif
Cennetten Çiçek şarkısı şarkısını kim söylüyor Cennetten Çiçek neden trend oldu

'Cennetten Çiçek' şarkısı şarkısını kim söylüyor? 'Cennetten Çiçek' neden trend oldu?

'Cennetten Çiçek' şarkısı son günlerde başta Twitter olmak üzere Instagram ve Facebook gibi sosyal medya platformalarında trendler arasında yer alıyor. Sosyal medya kullanıcıları, şarkıyı kullanarak sevdikleri politikacılar, sanatçılar ve sporcuları videolarda editliyor. İşte, 'Cennetten Çiçek' akımı hakkında merak edilenler...

18.06.2020Hayat
‘Cennetten Çiçek’ vaktini bekledi ve açtı...

‘Cennetten Çiçek’ vaktini bekledi ve açtı...

“Acılara yürüyor, korkmuyorum / Arada bir kalbini yokluyorum / Cennetten çiçek mi topluyorum / Herkesi sen gibi kokluyorum...” Son günlerde Twitter’da, TikTok’ta, Instagram’da hatta ana haber bültenlerinde bile hep bu şarkıyı duyuyoruz. Sosyal medya kullanıcıları kolaj videolarını, fonuna bu şarkıyı koyarak paylaşıyor. Akıma katılanlar arasında ünlü isimler, kurumsal hesaplar bile var! Dinleyeni hemen etkisi altına alan parçanın nasıl bu kadar popüler hale geldiğini yaratıcılarıyla konuştuk.

Zehra: Yaşadığım acılar beni bu yola itti

Zehra: Yaşadığım acılar beni bu yola itti

Sırf eğlence olsun diye açtığı YouTube kanalında paylaştığı bir şarkı, 22 yaşındaki Zehra’nın hayatını değiştirdi. Haftalardır 7’den 70’e herkes “Cennetten Çiçek” topluyor. Zehra’nın abone sayısı birkaç hafta içinde patladı, şarkı caps’lerle aldı yürüdü, hatta ana haber bültenlerine konu oldu. Genç yorumcu tüm bu olup biteni şaşkınlıkla izlerken devreye yapımcı Erol Köse girdi, onu İstanbul’a gelmeye ikna etti. Öğretmenlik hayali kurarken starlık yolunda yürümeye başlayan Zehra’yla buluştum, dramdan rüyaya dönüşen öyküsünü konuştum.

8.07.2020Magazin
Ustadan tam not

Ustadan tam not

“Cennetten Çiçek” şarkısıyla adını duyuran Zehra, “Kuaförüm Sensin” yarışmasına konuk oldu.

5.08.2020Keyif
Kendini sahnede buldu

Kendini sahnede buldu

Genç şarkıcı Zehra önceki akşam Ferruh Taşdemir’in işlettiği Maslak 1453’te bulunan Balkabağa isimli mekandaydı.

5.10.2020Keyif
Zehra Gülüç: Hayatımın her noktasında müziğe sarılırım.

Zehra Gülüç: Hayatımın her noktasında müziğe sarılırım.

Müthiş ​sözleri ​​etkileyici ​bir şarkı ve güzel sesi ile ​hayatımıza girdi. Bütün yaz neredeyse her yerde şarkıları dinlendi. Cennetten çiçek topluyorum ile karşımıza çıkan Zehra Gülüç; dünya genelinde 200 milyon tıklanma, indirilme ​rekoru kırarak ülkemizde  müzik severlerin ilgi​sini üzerinde topladı.  ​H​aftalarca ​müzik listelerinin ​zirve​sinde o vardı. Kendi kendisinin ciddi rakibi olan ​türk genç şarkıcı ​Zehra bakalım şimdi neler yapıyor, nelerle ilgileniyor?

26.10.2020Magazin
Zehranın Gurbeti

Zehra'nın 'Gurbet'i

‘Cennetten Çiçek’ şarkısıyla adını duyuran Zehra, Özdemir Erdoğan’ın Türk sinemasına damga vuran nostaljik şarkısı ‘Gurbet’i cover'ladı.

18.03.2021Keyif
Zehra’dan retro klip

Zehra’dan retro klip

Cennetten Çiçek şarkısı ile hayatımıza giren Zehra, yeni şarkısı “Gurbet”e çekilen Retro klibi ile dikkatleri üzerine çekti.

23.03.2021Keyif
Zehra Gülüç kimdir, kaç yaşında Cennetten Çiçek şarkısıyla adından söz ettirdi

Zehra Gülüç kimdir, kaç yaşında? Cennetten Çiçek şarkısıyla adından söz ettirdi

Zehra Gülüç, son zamanların dikkat çeken genç yeteneklerinden biri oldu. Cennetten Çiçek şarkısıyla adından söz ettiren Zehra Gülüç'e ünlü isimler de destek oldu. Peki, Zehra Gülüç kimdir, kaç yaşında?

30.03.2021Magazin
“Cennetten Çiçek” şarkısıyla yıldızı parlayan Zehra: Taktiğimiz yok neysek o

“Cennetten Çiçek” şarkısıyla yıldızı parlayan Zehra: Taktiğimiz yok neysek o!

“Cennetten Çiçek” adlı ilk şarkısıyla büyük bir çıkış yakalayan Zehra hayranlarına sürpriz yaparak Özdemir Erdoğan’ın nostaljik eseri “Gurbet”i cover’ladı. Şarkı 3 haftalık kısa sürede YouTube’da 3 milyona yakın izlenmeye ulaştı. Pandemi döneminde repertuvarını genişletmek için çalıştığını belirten Zehra sesinin ‘arabesk müziğe yakıştırılması’ yorumlarına da şöyle yanıt verdi: “Küçüklüğümden beri hep arabesk ve fantezi müzikle büyüdüm. Sesimin fantezi müziğe yatkınlığı bu yüzden. Fakat ben müzikte tarz ayrımı yapmayı sevmiyorum ve elimden geldiğince bana yakışacağını düşündüğüm her tarz şarkıyı seslendirmeye çalışıyorum.”

15.04.2021Magazin
Teröre rağmen yılbaşı coşturdu

Teröre rağmen yılbaşı coşturdu

Dünya, yeni yıla büyük bir coşkuyla girdi. Büyük kentlerin meydanlarında binlerce insan toplanarak, havai fişeklerle, şampanyalar patlatarak teröre meydan okudu.

2.01.2004Dünya
Bahçesi en güzel 10 mekan

Bahçesi en güzel 10 mekan

Türkiye’nin tescilli his tercümanı Sezen Aksu güzel bir bahçede neler yaşanabileceğini ‘Yine mi çiçek’ isimli şarkısında şöyle anlatır: ‘Kur masayı Madam Despina / Kirli beyaz muşamba örtüleri ser / Çek sediri asmanın altına / Yanında bir ince Müzeyyen Abla / Yine mi güzeliz, yine mi çiçek? / Hamdolsun! / Altınbaş kadehe yağ gibi dolsun.’ Daha ne olsun! Malum mevsim yaz.

8.07.2004Kelebek
Yarışmaya Türkiye’nin her yerinden yemyeşil balkonlar katıldı

Yarışmaya Türkiye’nin her yerinden yemyeşil balkonlar katıldı

Türkiye’nin en güzel balkonları yarışmasına 13 Mayıs-6 Haziran arasında 1078 başvuru geldi. Bir ön eleme yaparak bu sayıyı 62’ye indirdik ve fotoğraflarını konularında uzman 12 kişiden oluşan jüriye yolladık. Jüri üyeleri ilk 10’u belirledi ve geçen hafta bu sonuçları duyurduk. Ancak başvurular arasında birçok başka güzel balkon da vardı.

28.07.2005Kelebek
Ölmeden önce görülecek bin yer listesinden İSKANDİNAVYA

Ölmeden önce görülecek bin yer listesinden İSKANDİNAVYA

Amerika’nın en çok satanlar listesinde bir numarayı uzun süre kimselere kaptırmayan bir kitap var. Patricia Schultz’un yazdığı ve "Ölmeden önce görmeniz gereken 1000 yer" adını taşıyan bu eserde bahsedilen isimlere ilk defa baktığımda çok iyi bildiğim yerler de vardı, adını hiç duymamış olduklarım da. Türkiye’den ise 12 yer seçilmişti. Kitapta beni en çok etkileyen şeylerden bir tanesi giriş cümlesiydi "Yaşam aldığımız nefes sayısıyla değil, nefesimizi kesen yer ve anların sayısıyla ölçülür." Hazır bahar gelirken ve İskandinavya sezonu yaklaşırken kendi yorumum ve fotoğraflarımla, Kuzey Avrupa’da benim de gördüğüm ve etkilendiğim yerlerle, Türkiye’nin ilk 12’sini sizlerle paylaşmak istedim.

26.03.2006Seyahat
Türkiyede feminist hareket

Türkiye'de feminist hareket

20 yıl önce, hepi topu bin kadın, İstanbul Kadıköy’deki Yoğurtçu Parkı’nda toplandı.

12.05.2007Kelebek
Afrika’nın muhteşem adası ZANZİBAR

Afrika’nın muhteşem adası ZANZİBAR

Hint Okyanusu’nun Afrika’yla buluştuğu kıyılardaki Zanzibar Adası, tarçından karabibere, karanfilden Hint cevizine mutfağımızdaki birçok baharatın ana yurdu. Tropikal doğası, bitki örtüsü, balıkları, kuşları, taş ve ahşap ustalığının parladığı tarihi yerleşimleriyle göz kamaştırıcı. Yazın beş ay boyunca tropikal sıcaklarda kavrulan ada, kasım ayında yağmurlarla yıkanıyor, yenileniyor. Sıcaklık 28 - 30 derecearasında değişiyor.

25.11.2007Seyahat
Kuveyt Emiri Bodrum’da arsa arıyor

Kuveyt Emiri Bodrum’da arsa arıyor

Bodrum'a tatile gelen Kuveyt Emiri El Sabah, Güllük Körfezi'nde arsa arıyor.

3.04.2008Gündem
Kuzey İtalya’nın pembe manolya cenneti

Kuzey İtalya’nın pembe manolya cenneti

Avrupa’nın en güzel göllerinden biri Garda. Venedik’le Milano’nun arasında. Gökyüzünden bakıldığında pipo gibi görünüyor. Çevresi yüksek dağlarla çevrili. 51 kilometre uzunluğu, 369 kilometrekarelik genişliğiyle İtalya’nın en büyük gölü. Derinliği kimi yerlerde 349 metreye ulaşıyor. Çevresindeki ortaçağdan kalma kasabalar, şatolar, beş küçük adası, dağlardaki bitki örtüsüyle göz alıcı güzellikte. Eğer bugünlerde Garda’ya yolunuz düşerse, uygun fiyatlara konaklayabilir, çiçek açan pembe manolyalar, erguvanlarla tam bir renk cümbüşü yaşayabilirsiniz.

13.04.2008Seyahat
Kuzeyin yedi tepeli şehri Bergen

Kuzeyin yedi tepeli şehri Bergen

Bergen 12. ve 13. yüzyılda Norveç’in başkenti olmuş. 17. yüzyıla gelindiğinde 15 bin kişilik nüfusuyla İskandinavya’nın da en büyüğüymüş! Şehre yıllar önce ilk gittiğimde, nüfusu 224 bin kişi idi, son zamanlardaki ciddi artışla 231 bine ulaşmış! Başkent Oslo’dan sonra ikinci büyük kent olan Bergen, Türkiye standartlarına göre adeta bir ilçe. Giderken şemsiyenizi unutmayın, çünkü senenin 275 günü yağmur yağıyor!

14.09.2008Seyahat
Şehre dönüş keyfi City’s’de

Şehre dönüş keyfi City’s’de

Bayram alışverişinde en hararetli günlere giriyoruz. Bu, alışveriş yapmak için son haftasonu. Çocuklara ve kendinize yeni giyecekler almanız, ziyarete giderken götürmek üzere hediye veya çikolata seçmeniz gerekiyor. Alışveriş yaparken, güleryüzle karşılanacağınız, hayatınızı kolaylaştıracak, önünüze farklı seçenekler sunacak, dünyanın en ünlü markalarının yeni koleksiyonlarını görebileceğiniz bir yerde olmak istemez misiniz?

25.09.2008Kelebek
Cennetten parsel vaat ediyorlar

Cennetten parsel vaat ediyorlar

AKP, dün Ankara’daki seçim çalışmalarını bakanlarla yürüttü.

15.03.2009Gündem
Bakan Çiçekten vaatler için uyarı

Bakan Çiçek'ten vaatler için uyarı

DEVLET Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, AKP’nin Uşak’taki seçim çalışmalarına katıldı. Bakan Çiçek, valilik ziyaretinin ardından AKP'nin belediye binası önündeki seçim bürosunu ziyaret etti.

17.03.2009Gündem
Gezginlere açık davet

Gezginlere açık davet

Şimdi gezmek zamanı. Geziler artık dijital fotoğraflar ve avuç içine sığacak kadar küçük kameralarla ölümsüzleştiriliyor. Ama onlar gördüklerini çekiyorlar. Ya o an sizin hissettiklerinizi, duygularınızı kim kayıt altına alacak? Tabii ki siz. Tek yapacağınız şey bir defter ve kalem almak ve her akşamüstü, yaşadığınız günü sayfalara aktarmak. Büyük gezginlerin, yazarların çoğu böyle yapmış ve ortaya çok önemli eserler çıkmış.

11.07.2010Kelebek
Seyahat yazarlarının bayramda yurtdışı önerileri

Seyahat yazarlarının bayramda yurtdışı önerileri

İspanya’nın başkenti Madrid, meydanları, sarayları, parkları, müzeleri ile güzel bir kent. Bitmek bilmeyen gece hayatı, lezzetli tapasları, damak çatlatan jambonları, sıcak kanlı insanlarıyla bayram tatilinde sizi bekliyor. İngiltere’nin başkenti Londra, eylül ortasında festivallerle renklenecek.

29.08.2010Seyahat
Cem kısırsa, Erol da Köse

Cem kısırsa, Erol da Köse

Sosyal medya paraziti Erol Köse 15 dakikalık ünlü olma kotasını doldurdu

14.04.2012Gündem
Anadolu’nun dünyaya armağanı sır çemberi Göbeklitepe

Anadolu’nun dünyaya armağanı sır çemberi Göbeklitepe

Şanlıurfa’ya 15 km uzaklıkta, Mardin yolu üzerinde yer alan Göbeklitepe, yaklaşık 12 bin yıllık bir tapınak. Bütün dünyanın ilgisini çeken bu tarihi kalıntılar Mısır piramitlerinden 7 bin yıl önce yapıldı. Tonlarca ağırlığındaki taş malzemenin alana nasıl taşındığı, metal kullanılmadan yapılan kabartmalar, yüzyıllar sonra neden bilinçli olarak örtülüp, kapatıldığı hâlâ gizemini koruyor. Sadece yüzde yirmisi kazılan bu alan, inanç tarihinin gelmiş geçmiş en etkileyici buluntusu.

9.09.2012Seyahat

Yazar Sonuçları

Yaşadığım acılar beni bu yola itti

Sırf eğlence olsun diye açtığı YouTube kanalında paylaştığı bir şarkı, 22 yaşındaki Zehra’nın hayatını değiştirdi. Haftalardır 7’den 70’e herkes “Cennetten Çiçek” topluyor. Zehra’nın abone sayısı birkaç hafta içinde patladı, şarkı caps’lerle aldı yürüdü, hatta ana haber bültenlerine konu oldu. Genç yorumcu tüm bu olup biteni şaşkınlıkla izlerken devreye yapımcı Erol Köse girdi, onu İstanbul’a gelmeye ikna etti. Öğretmenlik hayali kurarken starlık yolunda yürümeye başlayan Zehra’yla buluştum, dramdan rüyaya dönüşen öyküsünü konuştum. 

8.07.2020

Bu yazın hit şarkısı hangisi?

Başlıktaki soruyu kime sorsam aynı cevabı aldım.Bu yazın hit şarkısı yok!

21.07.2020

Acaba 13 yıl önce ben bu cümleyi nasıl atladım

Bundan 13 yıl önce o diziyi seyrederken meğer çok önemli bir cümleyi hiç fark etmemişim.

29.07.2020

Elmalı skandalına dair iki ayrı komplo teorisi

İDDİAYI en kısa şekilde şöyle özetleyebilirim:

30.07.2020

Bu acele niye?

2016 yılında evlenen Zeynep Selvili-Kerim Çarmıklı çifti ayrılma kararı aldı. Zeynep Selvili, durumu ağırlaşan babasının yanında olmak için İzmir’e giderken, Kerim Çarmıklı eşinin geri dönmesini beklemeden boşanma davası açtı.

12.08.2020

Gülşen ve Edis’in ‘Nirvana’sındaki erotizm

Koca baharı ve hatta neredeyse yaz mevsimini birçok şarkıyı aynı anda anımsatan “Cennetten Çiçek” manisiyle geçiren Türk popu, nihayet Gülşen ve Edis düetiyle güçlü bir ses verdi.

30.08.2020

Koronanın uzun dönem etkileri bulundu

Çevremdeki bazı insanların “Korona olsak da atlatırız, sorun yok” diyerek pek bir rahat davrandığını üzülerek ve endişe içinde gözlemliyorum.

8.09.2020

Cebimde kaç milyon şarkı var her gün kaç şarkı ekleniyor

Spotify Güney ve Doğu Avrupa Yöneticisi Federica Tremolada ile pandemi dönemi müziği sohbeti devam ediyor.

14.09.2020

Kulaklara derin kazınanlar

Sadece albümler değil; tekliler, serilerin devamları, ortak işler ve düetler... 2020 korkulduğu kadar verimsiz bir yıl olarak geçmedi. Bu yıl dinlediklerimizi belli başlıklar altında toplayacak olursak karşımıza aşağı yukarı şöyle bir tablo çıkıyor...

26.12.2020

Davul zurnayla başlayıp koroyla biten bir gün

Çılgınlar gibi açılmanın öncesi, son cumartesi ve yine evden bildiriyorum. Ev çılgın atıyor. Zurna, elektrogitar, DJ set, canlı koro, hepsi burada…

4.07.2021

Yaşayan tablo Eğirdir

Geçen hafta başladığım ‘Göller Bölgesi’ gezim bu hafta da sürüyor. Yedi Renkli Göl adı da verilen Eğirdir Gölü, çevresindeki dağlar, meyve bahçeleri, suyun içinden yükselen ağaçları, sarı sazlıkları ile her koyunda ayrı bir güzellik sergiliyordu. Eğirdir, güzelliği kadar tarihi ile de ünlüydü.

18.06.2005

Bir zamanlar İstanbul

Bugünlerde dünyanın en moda, en ‘cool’ kentlerinden biri olan İstanbul’un bir iki asır öncesine gitmek ister misiniz? Yabancı gezginler, bu hafta sizi satırlarına bindirip asırlar öncesinin İstanbul’una götürecekler. Geçmişi bugünle kıyaslamak açısından ilginç bir gezi olacak.

3.09.2005

Mutsuz bir kahramanlık öyküsü

İnternet’e bayılıyorum. Bilinç akışı gibi oradan oraya savuruyor insanı.

23.12.2005

Tehlikeli ilişkiler.....

Şehvetle sevişen, sevişmeyi seven, insanı içine çeken o karanlığın dibindeki fısıltılardan, dokunuşlardan, çıldırışlardan oluşan gökkuşağının içinde varlığından kurtulmanın eşsiz hazzını tadan ve bunu hep tatmak isteyen biri asla sevişmelerin mahremiyetine ihanet etmez.

12.08.2006

Fatmana...

10 ay önce sormuştum...

"44 yaşındasınız, evlisiniz, 3 çocuğunuz var, maaşınız sadece 2 bin 500 lira... Piyango vurdu... 145 bin lira çıktı! Ne yaparsınız?"

3.11.2007

Kadın çenesi daha öldürücü

Diyorlar ki, "Erkek sıkıştığı zaman kadına vuruyor." Peki, kadın erkeği dövmüyor mu? Bence dövüyor. Nasıl dövüyor? Çeneyle. Ağaçkakan gibi. Tık, tık, tık, tık. Ağır ve devamlı çene darbeleri, erken ölüm sebebi bence.

22.07.2008

Pitane Balıkçısı ile buluştum Miko’da

Çandarlı’da “Pitane Balıkçısı” diye ünlenen öğretmen Kasım Türksavaş’ın, Miko’nun yaratıcısı Cenap Türksavaş’ın babası olduğunu bilir miydik?

26.11.2011