EKSTRA
MENÜ

Zehra

Zehra ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Zehra haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 9.793 Zehra haberi bulunmuştur.

Zehra Haberleri

Son Dakika: Türkiye 1-3 ABD voleybol maçı (Maç sonucu)

Son Dakika: Türkiye 1-3 ABD voleybol maçı (Maç sonucu)

Filenin Sultanları, FIVB Milletler Ligi'ndeki 12. maçında ABD'ye setlerde 3-1 kaybetti ve üçüncü yenilgisini aldı.

14.06.2021Spor Arena
Beren Saat satışları patlattı

Beren Saat satışları patlattı!

Beren Saat, eşi Kenan Doğulu ile çıktığı tatilde giydiği mayonun satışlarını patlattı! Tek omuzlu siyah mayoyu tasarlayan Deniz Marşan, ilgi karşısında şaşkın.

14.06.2021Magazin
İlk tezli roman nedir İlk tezli roman örneği kime aittir Türk edebiyatında ilk tezli roman

İlk tezli roman nedir? İlk tezli roman örneği kime aittir? Türk edebiyatında ilk tezli roman

Türk edebiyatında ilkler merak edilen detaylardandır. İlk tezli roman da Türk edebiyatında merak edilmektedir. İlk tezli roman örneğinin kime ait olduğu ve ilk tezli romanın kaç sayfa olduğu merak edilmektedir. Son günlerde ilk tezli roman ile ilgili araştırmalar da artmıştır. Peki ilk tezli roman nedir? İlk tezli roman örneği kime aittir? İlk tezli roman Türk edebiyatında nedir? İşte ilk tezli roman ile ilgili tüm detaylı bilgiler.

13.06.2021Araştırma
İlk natüralist roman nedir İlk natüralist roman yazarı kimdir Türk edebiyatında ilk natüralist roman hangisidir

İlk natüralist roman nedir? İlk natüralist roman yazarı kimdir? Türk edebiyatında ilk natüralist roman hangisidir?

Natüralizm akımı 19. yüzyılda realizm ve romantizm akımına tepki olarak doğmuştur. Fransız yazar Emile Zole'nın 1877 yılında kaleme aldığı ''Natüralizm'' başlıklı makalede bu akımın kuralları beyan edilmiştir. Realizmden farklı olarak bilimsel bir temele dayanan bu akımın ortaya çıkışında pozitivizm felsefesi etkili olmuştur. Türk ve dünya edebiyatında ilk natüralist roman nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.06.2021Araştırma
Batılı anlamda ilk roman örneği hangisidir Batılı anlamda ilk roman yazarı kimdir Türk edebiyatında batılı anlamda ilk roman

Batılı anlamda ilk roman örneği hangisidir? Batılı anlamda ilk roman yazarı kimdir? Türk edebiyatında batılı anlamda ilk roman

19. yüzyıl Türk edebiyatında bir dönüm noktası olmuştur. Bu yüzyıla kadar Divan edebiyatının bariz etkisi söz konusuyken, Tanzimat dönemi ile birlikte Batılı anlamda ilk eserler yazılmaya başlanmıştır. Başta Namık Kemal, Samipaşazade Sami ve Ahmet Mithat Efendi olmak üzere birçok yazarın kaleme aldığı eserler, Türk edebiyatının ''ilkleri'' arasında yer alır. Batılı anlamda ilk roman örneği hangisidir? Sizin için ayrıntılı bir şekilde derledik.

13.06.2021Araştırma
Filenin Sultanları’ndan Milletler Ligi’nde 9’uncu galibiyet Belçikayı 3-0 yendik...

Filenin Sultanları’ndan Milletler Ligi’nde 9’uncu galibiyet! Belçika'yı 3-0 yendik...

A Milli Kadın Voleybol Takımı, Milletler Ligindeki 11’inci maçında Belçikayı 3-0 mağlup ederek 9’uncu galibiyetini elde etti.

13.06.2021Voleybol
Filenin Sultanları, Japonyaya 3-1 yenildi

Filenin Sultanları, Japonya'ya 3-1 yenildi

A Milli Kadın Voleybol Takımı, İtalya'nın Rimini kentinde düzenlenen FIVB Milletler Ligi'ndeki onuncu maçında Japonya'ya 3-1 mağlup oldu ve organizasyondaki ikinci yenilgisini aldı.

12.06.2021Voleybol
Ağrı lise taban puanları 2021 Ağrı LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları bilgisi

Ağrı lise taban puanları 2021! Ağrı LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları bilgisi

LGS sınavı sonrasında gözler açıklanacak sınav sonuçlarında. Sınav sonrası en çok araştırılan konulardan biri de taban puanları ve yüzdelik dilimleri... Pek çok öğrenci yaşadığı bölgedeki okulların puanlarını ve yüzdelik dilimlerini merak ediyor. Ağrı'da sınavla öğrenci kabul eden okulların taban puanlarını ve yüzdelik dilimlerini sorgulayan öğrenciler, kendi sonuçlarına göre tercih işlemlerini gerçekleştirecekler. İşte 2021 yılına ait Ağrı LGS yüzdelik dilimleri ve sınavla öğrenci alan okulların listesi...

12.06.2021Eğitim
Batman lise taban puanları 2021 Batman LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları bilgileri

Batman lise taban puanları 2021! Batman LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları bilgileri

LGS sınavı sonrasında gözler açıklanacak sınav sonuçlarında. Sınav sonrası en konulardan biri taban puanları ve yüzdelik dilimleri... Pek çok öğrenci yaşadığı bölgedeki okulların puanlarını ve yüzdelik dilimlerini merak ediyor. Batman'da sınavla öğrenci kabul eden okulların taban puanlarını ve yüzdelik dilimlerini sorgulayan öğrenciler, sınav kendi yüzdelik dilimleri ve puanlarına göre tercih işlemlerini gerçekleştirecekler. İşte 2021 yılına ait Batman LGS yüzdelik dilimleri ve sınavla öğrenci alan okulların listesi..

9.06.2021Eğitim
2050’ye kadar yüzde 60 daha fazla gıda üretimi gerekecek

2050’ye kadar yüzde 60 daha fazla gıda üretimi gerekecek

Gıda ve Tarım Örgütü- FAO’nun 2020 Dünyada Gıda Güvencesi ve Beslenme Durum Raporuna göre, dünyada yaklaşık 690 milyon insanın aç olduğu ve bu sayının her yıl 10 milyon kişi artacağı tahmin edildiğini söyleyen Öğr. Üyesi Füsun Zehra Özkan, “Raporda 2019 yılı itibarıyla 2 milyar insanın güvenli, besleyici ve yeterli gıdaya düzenli olarak erişemediği belirtilirken açlıktan etkilenen insan sayısının 2030 yılına kadar 840 milyonu aşacağı tahmin ediliyor” dedi.

8.06.2021Ekonomi
Berinayın umudu gen tedavisinde

Berinay'ın umudu gen tedavisinde

ANKARA'da, Zehra ve Burak Özkesemen çiftinin Spinal Muskuler Atrofi (SMA) Tip 1 hastası olan çocukları Berinay'ın (1), sağlığına kavuşabilmesi için gen tedavisi olması gerekiyor. Zehra Özkesemen, tedavi için gereken 2,3 milyon doların kampanya kapsamında yüzde 10'unun toplandığını belirterek, Her an çocuğumuzu kaybetme korkusu yaşıyoruz dedi.

7.06.2021Haber
SMA hastası Berinayın umudu gen tedavisinde

SMA hastası Berinay'ın umudu gen tedavisinde

ANKARA'da, Zehra ve Burak Özkesemen çiftinin Spinal Muskuler Atrofi (SMA) Tip 1 hastası olan çocukları Berinay’ın (1), sağlığına kavuşabilmesi için gen tedavisi olması gerekiyor. Zehra Özkesemen, tedavi için gereken 2,3 milyon doların kampanya kapsamında yüzde 10'unun toplandığını belirterek, "Her an çocuğumuzu kaybetme korkusu yaşıyoruz" dedi.

7.06.2021Gündem
Adana lise taban puanları 2021 Adana LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları

Adana lise taban puanları 2021! Adana LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları

LGS sonrası en önemli konulardan biri de lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri... Pek çok öğrenci yaşadığı bölgedeki okulların puanlarını ve yüzdelik dilimlerini araştırıyor. Adana'da sınavla öğrenci kabul eden okulların taban puanlarını ve yüzdelik dilimlerini merak eden öğrenciler, sınav sonuçları belli olduğunda kendi yüzdelik dilimleri ve puanlarına göre tercih işlemlerini gerçekleştirecekler. İşte 2021 yılına ait Adana LGS yüzdelik dilimleri ve sınavla öğrenci alan okulların listesi...

6.06.2021Eğitim
Diyarbakır Kısa Film Festivali başlıyor

Diyarbakır Kısa Film Festivali başlıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle Diyarbakır Kültür Sanat ve Sinema Derneği tarafından 1-4 Haziran 2021 tarihlerinde düzenlenecek “1. Diyarbakır Kısa Film Festivali”ne geri sayım başladı.

4.06.2021Keyif
Çanakkaleliler 1 buçuk ay sonra kordonda yürüdü

Çanakkaleliler 1 buçuk ay sonra kordonda yürüdü

Çanakkale'de 15 Nisan tarihinde halkın kullanımına kapatılan park ve bahçeler ile sahiller, yeni normalleşme kararları doğrultusunda 1,5 ay sonra yeniden açıldı. Kentin yaz aylarında gözde mekanı kordon boyunda vatandaşlar sabah saatlerinden itibaren yürüyüşe çıktı.

1.06.2021Gündem
Zuhal Topal’la Sofrada birincisi kim oldu İşte 28 Mayıs Zuhal Topalla Sofrada kazananı ve puan durumu

Zuhal Topal’la Sofrada birincisi kim oldu? İşte 28 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada kazananı ve puan durumu

Zuhal Topal'la Sofrada kazananı haftanın finalinde belli oldu. Bir haftalık maratonun ardından Seniha Hanım’ın yarıştığı cuma günü verilen puanların açıklanması ile Zuhal Topal’la Sofrada birincisi kesinleşti. Eşitliklerin olduğu haftada ikinci olan isim 1 puan farkla 15 bin TL'ye veda ederken, haftanın birincisi büyük sevinç yaşadı. Zuhal Topal'la Sofrada yarışmasının 28 Mayıs tarihli bölümünde haftanın yemeği olan enginarlı pilavı en iyi yapan gelin Mehtap Hanım seçildi. Peki, Zuhal Topal’la Sofrada birincisi kim oldu? İşte, 28 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada kazananı ve bu haftanın puan durumu.

28.05.2021Televizyon
Doktor Osman Arıkan son yolculuğuna uğurlandı

Doktor Osman Arıkan son yolculuğuna uğurlandı

İstanbul Ataşehir'de bulunan özel bir hastanenin ortaklarından olan İç Hastalıkları Uzmanı Doktor Osman Arıkan, koronavirüs nedeniyle 54 gündür tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Arıkan için düzenlenen cenaze töreninde gözyaşları sel oldu. Cenazesinde Arıkan'ın hastası Gülsüm Paşasoy, "Türkiye'nin başı sağ olsun. Kendisi çok ender insanlardan biri. Geçen sene kendisi bana tümör teşhisi koydu. Belki o bu teşhisi koymuş olmasaydı bir hafta on günüm kalmıştı. Bugün ben ayaktayım, kendisini kaybettik'' dedi.

21.05.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Mazlumların umudu, sessizlerin sesi olacağız

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Mazlumların umudu, sessizlerin sesi olacağız

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, bugün Filistin'de devlet terörü uygulayan İsrail'in tüm dünyanın gözü önünde bir insanlık katliamı yaptığını belirterek, "İnsanlık onurunu açıkça çiğneyen ve zulme doymayan İsrail'i ne durduracak? Bağımsızlığa gönülden bağlı bir millet olarak, istiklal için 19 Mayıs'lara imza atmış, tehditlere asla boyun eğmeyen Türkiye olarak biz yine mazlumların umudu, sessizlerin sesi olacağız" dedi.

19.05.2021Gündem
Moda dünyasından güçlü iş birliği

Moda dünyasından güçlü iş birliği

Moda dünyasının iki güçlü ismi Güneş Mutlu Mavituncalılar ve Zehra Işık, yeni bir iş birliği için bir araya geldi. Ortaya, tenis modasından ilham alan sofistike tasarımlar çıktı

18.05.2021Keyif
Biden yönetiminden PKK/YPG’ye ilk ziyaret

Biden yönetiminden PKK/YPG’ye ilk ziyaret

Biden yönetimi, işbaşı yapmasının ardından ilk kez Suriye’nin kuzeyine giderek terör örgütü ile temasta bulundu.

18.05.2021Dünya
100 milyon dolar üreticiye kaldı

100 milyon dolar üreticiye kaldı

Doğu Karadeniz Bölgesi’ndeki 4 ilde çay tarımında çalışan yaklaşık 40 bin yabancı uyruklu işçi, bu yıl da koronavirüs tedbirleri kapsamında sınır kapılarının kapalı olması nedeniyle ülkeye giremedi. Üreticiler dün hasadı kendileri yapmaya başladı. Böylece her sene yurtdışına giden 100 milyon dolar da bölgeye kalacak.

18.05.2021Ekonomi
Yasak Elma Zehra ölecek mi Şafak Pekdemir diziden ayrılıyor iddiası

Yasak Elma Zehra ölecek mi? Şafak Pekdemir diziden ayrılıyor iddiası

Yasak Elma Şafak Pekdemir diziden ayrılıyor iddiası kuvvetlenmeye devam ediyor. Dizinin önemli karakterlerinden birisi olan Şafak Pekdemirli'nin hayat verdiği Zehra, son bölümde gerçekleşen patlama sonrasında diziden ayrılacak isimlerden birisi olarak ifade edildi. Peki, Yasak Elma Zehra ölecek mi? Şafak Pekdemir diziden ayrılıyor mu? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

17.05.2021Televizyon
Matmazel Noraliyanın Koltuğu kitabını kim yazmıştır Matmazel Noraliyanın Koltuğu kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Matmazel Noraliya'nın Koltuğu kitabını kim yazmıştır? Matmazel Noraliya'nın Koltuğu kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Türk edebiyatında ikinci dünya savaşından sonra yayınlanmış olan pek çok eser vardır. Matmazel Noraliya'nın Koltuğu'da o eserlerden birisidir. Türk yazarların yazmış olduğu en güzel eserlerden biri olan Matmazel Noraliya'nın Koltuğu kitabı mutlaka okunması gereken kitaplardan bir tanesidir. Matmazel Noraliya'nın Koltuğu kitabı son aylarda internette de en çok araştırılan kitaplar arasına girmiştir. Peki Matmazel Noraliya'nın Koltuğu yazarı kimdir? Matmazel Noraliya'nın Koltuğu kitabının özeti nedir? Matmazel Noraliya'nın Koltuğu karakterleri nelerdir? İşte Matmazel Noraliya'nın Koltuğu ile ilgili her şey.

16.05.2021Araştırma
Feci kaza...Kaldırımda yürürken hayatlarını kaybettiler

Feci kaza...Kaldırımda yürürken hayatlarını kaybettiler!

İzmir'de meydana gelen olayda kaldırımda yürürken, otomobille çarpıştıktan sonra devrilen tırın altında kalan Özgür Aydemir ve Erol Yılmaz hayatlarını kaybettiler, araçlardaki 5 kişi ise yaralandı.

15.05.2021Haber
İzmirde korkunç kaza Kaldırımda yürürken hayatlarını kaybettiler

İzmir'de korkunç kaza! Kaldırımda yürürken hayatlarını kaybettiler

İzmir'de meydana gelen olayda kaldırımda yürürken, otomobille çarpıştıktan sonra devrilen tırın altında kalan Özgür Aydemir ve Erol Yılmaz hayatlarını kaybettiler, araçlardaki 5 kişi ise yaralandı.

15.05.2021Gündem
Fuat Oktay: Bayramdan bayrama gazoz içip kapağıyla oynardık

Fuat Oktay: Bayramdan bayrama gazoz içip kapağıyla oynardık

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’la bayram vesilesiyle bir araya geldik ve 1964 yılında Yozgat’ta başlayıp Beştepe’ye uzanan hikâyesini dinledik... Bir de gazoz tadındaki eski bayramları...

15.05.2021Gündem
4.5 yıllık sevgilisi nişanlıymış

4.5 yıllık sevgilisi nişanlıymış

Zehra A. 4.5 yıldır birlikte yaşadığı Levent C. trafik kazası geçirince soluğu hastanede aldı. Hastanede hayatının şokunu yaşayan Zehra A., Levent C.’nin nişanlı olduğunu öğrendi.

9.05.2021Gündem
Eşinin kaza haberiyle hastaneye koştu, hayatının şokunu yaşadı Başkasıyla nişanlı çıktı

Eşinin kaza haberiyle hastaneye koştu, hayatının şokunu yaşadı! Başkasıyla nişanlı çıktı

Adana'da düğün yapıp 4 buçuk yıldır birlikte yaşadığı eşi Levent C.'nin kaza yaptığını haberini alıp hastaneye koşan Zehra A. hayatının şokunu yaşadı. Hastanede yatan eşi Levent C. ve yanında ağır yaralanan yaralanan Gamze K.'nın 1 aydır nişanlı olduklarını öğrenen Zehra A. "Gamze'nin ailesiyle konuştuğumda onlar da şaşırdı. Levent'e acısam mı, üzülsem mi bilemedim. Gamze hanım yaralıymış, acil şifalar diliyorum. O da benim gibi kandırılmıştır" dedi.

8.05.2021Gündem
Eşinin kaza yaptığını duyunca hastaneye koştu, nişanlı olduğunu öğrendi

Eşinin kaza yaptığını duyunca hastaneye koştu, nişanlı olduğunu öğrendi

Adana'da düğün yapıp 4,5 yıldır imam nikahlı yaşadığı eşinin kaza haberini alınca hastaneye koşan Zehra A. (38), hastanede yatan kocası Levent C. ve yanında ağır yaralanan yaralanan Gamze K.'nın 1 aydır nişanlı olduklarını öğrenince şok yaşadı. Zehra A., "Levent ile 2017'de düğün yapıp evlendik. Mal varlığım olduğu için resmi nikah kıymak istemedim. Gamze'nin ailesiyle konuştuğumda onlar da şaşırdı. Levent'e acısam mı, üzülsem mi bilemedim. Gamze hanım yaralıymış, acil şifalar diliyorum. O da benim gibi kandırılmıştır" dedi

8.05.2021Haber
Son dakika haberleri.. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: 17 gün tam kapanma İşte koronavirüse karşı alınan yeni tedbirler

Son dakika haberleri.. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: 17 gün tam kapanma! İşte koronavirüse karşı alınan yeni tedbirler

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında biraraya gelen Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni koronavirüs kararlarını açıkladı. Alınan yeni kararlara göre; 29 Nisan 2021 perşembe akşamı 19:00'dan başlayıp, 17 Mayıs pazartesi 05:00'e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçilecek. Şehirler arası seyahatlerin tamamı izne tabi olacak ve otobüsler yüzde 50 ile çalışabilecek. Eğitimde ise anaokulu, kreş, 8. ve 12. sınıflar dahil tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek tüm sınavlar ertelendi.

27.04.2021Gündem
Kabinenin üç yeni yüzü

Kabinenin üç yeni yüzü

Günlerdir merakla beklenen kabine revizyonuyla iki bakan görevden alındı, üç yeni bakanın ataması yapıldı. Revizyonla kabinedeki siyasetçi ağırlığı artarken, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ikiye bölündü. Bakanlık sayısı 17’ye çıktı.

22.04.2021Gündem
Bakanlıklarda devir teslim törenleri gerçekleşti

Bakanlıklarda devir teslim törenleri gerçekleşti

Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'ndeki değişikliklerin yayımlanmasının ardından yeni bakanlar göreve bugün başlıyor. Zehra Zümrüt Selçuk Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'a, Ruhsar Pekcan da Ticaret Bakanı Mehmet Muş'a görevi devretti.

21.04.2021Haber
Bakanlıklarda devir teslim törenleri

Bakanlıklarda devir teslim törenleri

Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'ndeki değişikliklerin yayımlanmasının ardından yeni bakanlar göreve bugün başladı. Zehra Zümrüt Selçuk Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'e, Ruhsar Pekcan da Ticaret Bakanı Mehmet Muş'a görevi devretti.

21.04.2021Ekonomi
Son dakika... 128 milyar dolar tartışması... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Baştan sona yalan..

Son dakika... 128 milyar dolar tartışması... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Baştan sona yalan..

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda 128 milyar dolar tartışmalarıyla ilgili konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Ne rakam doğru, ne rakama yüklenen anlam doğru, ne bu rakam üzerinden üretilen kampanya doğru... Baştan sona yanlış, baştan sona cehalet...'' ifadelerini kullandı. Kabine değişikliğiyle ilgili de konuşan Erdoğan, ''Dün gece hem bir bakanlığımızı ikiye böldük, hem de 3 bakan atamasını yaptık. Üç yeni bakanımıza başarılar diliyorum'' dedi.

21.04.2021Gündem
Son dakika haberi: Resmi Gazetede yayımlandı Kabine değişikliği açıklandı.. İşte yeni bakanlar

Son dakika haberi: Resmi Gazete'de yayımlandı! Kabine değişikliği açıklandı.. İşte yeni bakanlar

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bazı bakanlıklara yaptığı atamalara ilişkin kararlar Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı. Buna göre; Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kuruldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Vedat Bilgin getirildi. Öte yandan, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın görevine son verilerek yerine Mehmet Muş getirildi. Karara ilişkin değerlendirmede bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, "Öncelikle hayırlı olmasını temenni ediyorum. Görevi devreden bakanlarımızın her birisi çok kıymetli, çok özveriyle çalışmış isimler. Onlardan aldığımız bayrağı biz taşıyacağız" ifadelerini kullandı.

21.04.2021Gündem
Kabinede mini revizyon: 2 bakan gitti, 3 bakan geldi

Kabinede mini revizyon: 2 bakan gitti, 3 bakan geldi

Resmi Gazete’de gece yarısı yayımlanan Cumhurbaşkanlığı atama kararıyla kabinede mini revizyon yapıldı. İki yeni bakanlık oluşturuldu, kabineye üç yeni isim girdi.

21.04.2021Gündem
İletişim Başkanı Altun’dan Canan Kaftancıoğluna Aylan Kurdi’ tepkisi

İletişim Başkanı Altun’dan Canan Kaftancıoğlu'na 'Aylan Kurdi’ tepkisi

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun Twitter hesabından döviz rezervi tartışmalarıyla ilgili paylaşımında Aylan bebeğin fotoğrafına yer vermesine sert tepkiler gelmeye devam ediyor. İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Aylan bebeğin ve milyonlarca mazlumun aziz hatırasını inciten vicdansızlığı telin ediyoruz. Aylan bebeğin katillerinden emir alanlardan başka ne beklenir ki?" ifadesini kullandı.

20.04.2021Gündem
CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlunun Aylan bebek paylaşımına peş peşe tepkiler

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun Aylan bebek paylaşımına peş peşe tepkiler

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun döviz rezervi tartışmalarıyla ilgili Twitter'daki hesabından Aylan bebeğin fotoğrafıyla yaptığı paylaşım tepki çekti. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Aylan bebeğin cansız bedenini siyasete alet edenlere tepki gösterdi.

20.04.2021Gündem
Süreli engelli raporlarının süresi uzatıldı

Süreli engelli raporlarının süresi uzatıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk "Süreli engelli raporları 1 Eylül 2021 tarihine kadar geçerli sayılacak" dedi.

20.04.2021Ekonomi
Lüks mağaza zinciri Türkiye’den çekildi

Lüks mağaza zinciri Türkiye’den çekildi

Demet Sabancı Çetindoğan’ın sahibi olduğu Demsa Group bünyesinde faaliyet gösteren İngiliz perakende devi Harvey Nichols, sessiz sedasız Türkiye’den gitti.

19.04.2021Magazin

Yazar Sonuçları

Ne izlesem okusam dinlesem

Antalya ve İstanbul film festivallerinin en iyisi “Maddenin Halleri”, klasik belgeselciliğin ayarlarıyla oynayan, hipnotik ve unutulması güç bir yapım. 90’lardan sarsıcı başyapıt “Yağmurdan Önce”, babalar gününe özel Kevin Hart’lı komedi “Bir Eksik” ve 6 filmlik seçki “İlham Perileri”, haftanın diğer ekran seçenekleri... Raflarda bu hafta, Pınar Öğünç’ün salgın zamanları Türkiyesinin ve emekçilerinin hafızasını kaydettiği “Pandemi Zayiatı-Bir Yıldan 35 Hayat Hikâyesi” adlı kitabı var.

18.06.2021

“Golf Challenge 2021” e yoğun ilgi

Kemer Country Club’da bu yıl ikincisi düzenlenen “Golf Challenge”, golf tutkunlarını bir araya getirdi. Üç gün süren ve yoğun ilgi gören turnuva ödül töreniyle sona erdi

14.06.2021

Prokofyev ile Ravel’i dinleyeceğiz

Bugün saat 13.30’da TRT2’de Tugan Sokhiev yönetiminde Berlin Filarmoni Orkestrası’ndan ‘Bir Masal Gecesi’ yaşayacağız.

16.05.2021

Kuraklığın bedeli ağır olacak (1)

Trakya bölgesi genç ve verimli toprakları, nadassız tarımı olası kılan iklimi, 30 yıl öncesine kadar kendine yeten kaliteli yeraltı ve yerüstü kaynakları ve eko sistemleri ile tam bir yaşam bölgesi idi. Ancak, 21. yüzyıl insanlığa birçok yaşam standardı sunar iken tüm canlıların ortak malı olan çevrede, geri alınması çok zor hatta olanaksız olan doğal varlıklarımızı da alıp götürmektedir.

11.05.2021

Kemal Bey, CHP’yi toparlayın yoksa dağıtıyorlar

Kılıçdaroğlu’nun son dönemlerde çektiği videoları izliyor musunuz?

23.04.2021