MENÜ

Zehra

Zehra ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Zehra haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 9.071 Zehra haberi bulunmuştur.

Zehra Haberleri

Son dakika haberi: Corona virüste vaka ve ölüm sayısı açıklandı Bakan Kocadan yeni açıklama

Son dakika haberi: Corona virüste vaka ve ölüm sayısı açıklandı! Bakan Koca'dan yeni açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan son dakika açıklaması... Sağlık Bakanı Koca bugün yapılan 24 bin 900 testten, 4 bin 117'sinin pozitif çıktığını, 87 hastanın hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 812'ye yükseldiğini duyurdu.

8.04.2020Gündem
Bakan Selçuk, TOBB ve TÜRMOB başkanlarıyla kısa çalışma ödeneğini görüştü

Bakan Selçuk, TOBB ve TÜRMOB başkanlarıyla kısa çalışma ödeneğini görüştü

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, TÜRMOB ve TOBB Başkanlarıyla video konferansla "Kısa Çalışma Ödeneği"ni görüştü.

8.04.2020Ekonomi
Sosyal yardım ücretleri yattı mı Sosyal yardım başvuru sonuçları nasıl öğrenilecek Bakan Zehra Zümrüt Selçukdan açıklama-

Sosyal yardım ücretleri yattı mı? Sosyal yardım başvuru sonuçları nasıl öğrenilecek? Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'dan açıklama-

1000 TL'lik sosyal yardımların devam edeceğini açıklayan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 3. fazın da hazırlıklarının yapıldığı müjdesini verdi. Bakan Selçuk, 3. fazda, 1 ve 2. fazlardan faydalanmamış ihtiyaç sahibi hanelere 1.000’er TL destekte bulunacaklarını söyledi. Peki, 1000 TL sosyal yardım başvurusu ne zaman başlayacak? 3. faz sosyal yardım başvuruları nereden yapılacak? Sosyal yardım başvuru sonuçları nasıl öğrenilecek?

8.04.2020Ekonomi
Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman yatacak Kısa Çalışma Ödeneği başvuru sorgulama

Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman yatacak? Kısa Çalışma Ödeneği başvuru sorgulama

Kısa Çalışma Ödeneği başvuru sonuçları araştırılıyor. Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman yatacak? 23 Mart tarihinde alınmaya başlanılan başvurular ile ilgili Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamada ödemelerin Rehberlik ve Teftiş Başkanlığımızca yapılacak uygunluk tespitinin ardından gerçekleştirileceğini duyurmuştu.

8.04.2020Ekonomi
Bakan açıkladı... Yeni yardım ödemesi başlıyor 1000 lira evlere getirilecek

Bakan açıkladı... Yeni yardım ödemesi başlıyor! 1000 lira evlere getirilecek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, koronavirüs salgını nedeniyle ihtiyaç sahibi 2.3 milyon haneye daha 1000 lira yardım yapılacağını açıkladı.

8.04.2020Ekonomi
Ailelere yapılacak nakdi yardımın detayları açıklandı

Ailelere yapılacak nakdi yardımın detayları açıklandı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün kamuoyuna duyurduğu ve koronavirüsle mücadele için 2. faz sosyal yardım programı kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere yapılacak nakdi yardımın detaylarını açıkladı.

7.04.2020Gündem
Evsizlere konaklama projesi başlıyor

Evsizlere konaklama projesi başlıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Koronavirüsle mücadele kapsamında evsizlere konaklama projesi başlıyor” dedi.

7.04.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan açıkladı: Süresi uzatıldı

Son dakika... Bakan açıkladı: Süresi uzatıldı

Bakan Selçuk; “Eczanelerimizle ilaç teminine ilişkin imzaladığımız protokolümüzün süresini uzattık” açıklamasında bulundu.

6.04.2020Ekonomi
Emekli bayram ikramiyesi tahsis numarası nasıl öğrenilir Tahsis numarası ne demek, nedir

Emekli bayram ikramiyesi tahsis numarası nasıl öğrenilir? Tahsis numarası ne demek, nedir?

Emekli bayram ikramiyesi için heyecan giderek artıyor. Vatandaşlar, “Tahsis numarası nedir, nasıl öğrenilir?” sorularının yanıtını öğrenmek istiyorlar. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk daha önce yaptığı açıklamada ikramiyelerin ödeme tarihlerinde tahsis numaralarının dikkate alınacağını duyurmuştu. Haberimiz içerisinden sorgulama ekranına ulaşabilirsiniz.

6.04.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Selçuk: 93 ilacı daha geri ödeme listesine aldık

Son dakika... Bakan Selçuk: 93 ilacı daha geri ödeme listesine aldık

Bakan Selçuk; "4’ü kanser ve epilepsi, 3’ü parkinson olmak üzere 93 ilacı daha geri ödeme listesine aldık” açıklamasında bulundu.

5.04.2020Ekonomi
Yoğun bakım ödemeleri  2 katına çıktı

Yoğun bakım ödemeleri 2 katına çıktı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yeni tip koronavirüsle (COVID-19) mücadele tedbirleri kapsamında, Sağlık Uygulama Tebliği’nde (SUT) yapılan düzenlemeyle karşılanan yoğun bakım tedavi ücretlerinin iki katına çıkarıldığını bildirdi.

5.04.2020Ekonomi
Bakan Selçuk açıkladı Corona virüs tedavi ödemeleri iki katına çıkarıldı

Bakan Selçuk açıkladı! Corona virüs tedavi ödemeleri iki katına çıkarıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk “Koronavirüs tedbirlerimiz kapsamında, SUT ile karşıladığımız yoğun bakım tedavi ücretlerini iki katına çıkardık” dedi.

4.04.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Bakan Selçuk açıkladı: Bağış 900 milyon lirayı aştı

Son dakika haberi: Bakan Selçuk açıkladı: Bağış 900 milyon lirayı aştı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, Milli Dayanışma Kampanyası'na nakdi bağışın 900 milyon lirayı aştığını bildirdi.

3.04.2020Ekonomi
Ramazan Bayramı 2020 bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak Evden emekli maaşı nasıl alınır

Ramazan Bayramı 2020 bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak? Evden emekli maaşı nasıl alınır?

Nisan ayının ilk haftasında en çok araştırılan konuların başında bayram ikramiyesi geliyor. Emekliler Ramazan ve Kurban Bayramı'nda olmak üzere yılda iki kez ikramiye alıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2020 emekli bayram ikramiyelerinin nisan ayında yatıracaklarını duyurmuş, ardından net tarihi yazılı olarak bildirmişti. İçişleri Bakanlığı ise valiliklere verdiği talimatla Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası, Denizbank ve PTT ile varılan mutabakat sonucu, valilikler ve kaymakamlıklar koordinasyonunda sokağa çıkma yasağı olan emeklilerin maaş ödemeleri evlerinde gerçekleşecek. Peki emekli bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak? Evden emekli maaşı nasıl alınır?

3.04.2020Ekonomi
Kısa çalışmaya ara maaş formülü

Kısa çalışmaya ara maaş formülü

Kısa çalışma ödeneğinden bu ay maaş alacak çalışanlar için ara ödeme formülü üzerinde duruluyor. Bu ödeneğe başvuran işletme sayısı hızla artarken kısa çalışma kapsamına giren çalışanlar mayıs ayına kalmadan önümüzdeki haftalarda maaş desteklerini alabilecek.

3.04.2020Ekonomi
Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman ödenecek Emeklilere 1000 TL ikramiye ne zaman verilecek

Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman ödenecek? Emeklilere 1000 TL ikramiye ne zaman verilecek?

Milyonlarca emekliyi ilgilendiren emekli bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarih gündemde yer almaya devam ederken beklenen açıklama Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'tan geldi. Bakan Selçuk, 1000 TL olan Ramazan Bayramı emekli ikramiyelerinin ödeneceği tarihi duyurdu. Peki, Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman ödenecek? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

2.04.2020Gündem
Asgari ücret 2020 yılında ne kadar AGİ hesaplama tablosu ve AGİ hesaplama nasıl yapılır

Asgari ücret 2020 yılında ne kadar? AGİ hesaplama tablosu ve AGİ hesaplama nasıl yapılır

Asgari ücret 2020 yılında ne kadar ve AGİ nedir konusu hakkında çalışanların merak ettiği detaylar söz konusu oluyor. İnternette en çok merak edilen konu ise 2020 asgari ücret ne kadar sorusunun cevabı oluyor. Bir diğer merak edilen soru ise AGİ hesaplama tablosu. AGİ nasıl hesaplanır sorusu da yanıt bekleyen önemli konular arasında. Peki 2020 asgari ücret ne kadar? 2020 AGİ hesaplama tablosu ve asgari ücret tutarı

2.04.2020Ekonomi
Tanzimat Dönemi Nedir 1. Ve 2. Tanzimat Dönemi Özellikleri, Edebiyatı Ve Sanatçıları

Tanzimat Dönemi Nedir? 1. Ve 2. Tanzimat Dönemi Özellikleri, Edebiyatı Ve Sanatçıları

Tanzimat dönemi, Osmanlı tarihine damgasını vuran yenilikçi uygulamaların yapıldığı bir dönemdir. Bu batılılaşma ve yenilik hareketinin en çok kendisini hissettirdiği alanlardan biri de idari, hukuki, askeri ve eğitim alanlarının dışında edebiyat alanıdır. Diğer edebiyat dönemlerinden farklı olan Birinci ve ikinci dönem Tanzimat edebiyatını özellikleri ve sanatçıları ile bilgileri hazırladık.

2.04.2020Gündem
Bir odada hem ilkokul hem lise hem üniversite

Bir odada hem ilkokul hem lise hem üniversite

Üniversiteye giden Gamze Gül Arpaut'un sosyal medyadan paylaştığı ve biri ilkokul diğeri lise öğrencisi olan iki kardeşiyle aynı odada uzaktan eğitim derslerine katıldığını gösteren fotoğraf beğeni topladı.

2.04.2020Eğitim
Son dakika... Bakan Selçuktan kronik hastalara önemli haber: Geçerli olacak...

Son dakika... Bakan Selçuk'tan kronik hastalara önemli haber: Geçerli olacak...

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yeni tip koronavirüs ile mücadelede Sosyal Güvenlik Kurumu tedbirleri kapsamında, “Kronik hastalarımızın 1 Ocak ve sonrasında süresi dolan sağlık raporları ve reçeteleri ikinci bir duyuruya kadar geçerli olacak." dedi.

2.04.2020Ekonomi
Sosyal yardım parası ne zaman hesaplara yatacak 1000 lira sosyal yardım parası ne zaman verilecek

Sosyal yardım parası ne zaman hesaplara yatacak? 1000 lira sosyal yardım parası ne zaman verilecek?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ihtiyaç sahibi 2 milyon 111 bin haneye 1000'er liralık destek ödemelerine 1 Nisan'da başlanacağını açıklamıştı. Bu gelişmenin ardından 1000 lira sosyal yardım parasını kimlerin alacağı ve bu imkandan yararlanmak için başvuru şartlarının neler olduğu gibi pek çok sorunun yanıtı da araştırılmaya başlandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca ihtiyaç sahiplerine yapılacak nakdi destek ödemesi, 1 Nisan Çarşamba günü (bugün) doğum yılının son rakamına göre başlayacak. Peki, 1000 TL yardım parası desteği kimlere verilecek?

1.04.2020Gündem
Evde kalıp, soruyu bilene ödül

Evde kalıp, soruyu bilene ödül

ERZURUM'un Aziziye ilçesinde Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, vatandaşların evde kalmalarını sağlamak için her gün farklı bir yarışma düzenliyor. Yarışmada birinci olanlar, başta bir aylık termal kaplıca aboneliği olmak üzere çeşitli hediyeler kazanıyor.

1.04.2020Gündem
Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasına nasıl bağış yapılır Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyası SMS bağışı nasıl yapılır

Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasına nasıl bağış yapılır? Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyası SMS bağışı nasıl yapılır?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından Milli Dayanışma Kampanyası başlattıklarını açıkladı. 'Biz bize yeteriz Türkiyem' diyerek başlatılan bu kampanya için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından, yardım hesabı açıldı. Bu gelişmelerin ardından pek çok kişi şimdi kampanyaya nasıl bağış yapabileceklerini merak ediyor. Peki, Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasına nasıl bağış yapılır? Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyası SMS bağışı nasıl yapılır?

1.04.2020Gündem
2020 Emekli bayram ikramiyesi ne zaman verilecek İşte bayram ikramiyesi ne kadar

2020 Emekli bayram ikramiyesi ne zaman verilecek? İşte bayram ikramiyesi ne kadar?

Corona virüsü önemlerine yönelik Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emekli bayram ikramiyelerinin bu yıl nisan ayında ödeneceğini duyurmuştu. Her yıl Ramazan ve Kurban bayramlarında milyonlarca emekliye ödenen emekli ikramiyelerinin ödeneceği net tarih Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından duyuruldu. Nisan ayının girilmesiyle beraber, gözler ikramiyelerin ödeneceği tarihe çevrildi. Peki, 2020 Emekli bayram ikramiyesi ne zaman verilecek? İşte bayram ikramiyesi ne kadar? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

31.03.2020Ekonomi
1000 TL yardım kimlere ne zaman verilecek Sosyal yardım başvuru formu var mı nereden açılır

1000 TL yardım kimlere ne zaman verilecek? Sosyal yardım başvuru formu var mı nereden açılır?

1000 TL sosyal yardım parası başvuru ekranı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un yaptığı son açıklamaların ardından sosyal yardım almak isteyen vatandaşların araştırdığı konu olmaya başladı. Türkiye çapında 3294 ve 2022 sayılı kanuna tabi olan vatandaşların alabileceği 1000 lira sosyal yardım miktarı, 2 milyon 111 bin kişiye tahsis edilecek. Peki, Koronavirus önlemleri kapsamında gerçekleşecek olan 1000 TL sosyal yardım başvuru formu ekranı bulunuyor mu? İşte, 1000 TL yardım kimlere ne zaman verilecek sorusunun cevabı ve sosyal yardım hakkında detaylı bilgiler

31.03.2020Ekonomi
SGK Bağkur prim ödemeleri ertelendi mi O illerde prim ödemeleri 30 Nisanda

SGK Bağkur prim ödemeleri ertelendi mi? O illerde prim ödemeleri 30 Nisan'da!

SGK prim ödeme için son güne girildi. İşverenlerin çalışanlar için yatırdığı SGK prim ödemeleri dışında BAĞKUR ödemeleri de ayın son gününe girilince araştırılmaya başlandı. Koronavirüs dolayısıyla pek çok işletmenin çalışmayı durdurmasının ardından SGK prim ödemeleri ertelendi mi sorusu da gündeme geldi. Peki, BAĞKUR ve SGK prim ödemeleri ertelendi mi? İşte, ödemeler için girilen son günde merak edilen o konu hakkında detaylı bilgiler

31.03.2020Ekonomi
Son dakika... İhtiyaç sahiplerine yapılacak 1000 liralık yardımın tarihi belli oldu

Son dakika... İhtiyaç sahiplerine yapılacak 1000 liralık yardımın tarihi belli oldu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un açıkladığı ihtiyaç sahiplerine verilecek 1000 liranın hesaplara geçme tarihi açıklandı.

31.03.2020Ekonomi
19 bin işletme kısa çalışmaya başvurdu

19 bin işletme kısa çalışmaya başvurdu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kısa çalışma ödeneğine bugüne kadar 19 bin firmanın başvurduğunu açıkladı.

31.03.2020Ekonomi
Nakdi yardım ne zaman ödenecek Sosyal yardım bilgileri sorgulama e Devletten nasıl yapılır

Nakdi yardım ne zaman ödenecek? Sosyal yardım bilgileri sorgulama e Devlet'ten nasıl yapılır?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 1000 TL'lik nakdi yardımın ödeneceği net tarihi açıkladı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından tahsis edilecek olan 1000 TL yardım parası başvurusu, Corona Virüsü salgını nedeniyle alınan önlemlerden doğrudan etkilenen muhtaç aileler için otomatik olarak hesaplara yatırılacak. Peki, nakdi yardım ne zaman ödenecek? Sosyal yardım bilgileri sorgulama e Devlet'ten nasıl yapılır?

30.03.2020Gündem
Son dakika... Bakan Selçuk: İhtiyaç sahibi ailelere yardım ödemeleri 1 Nisanda başlıyor

Son dakika... Bakan Selçuk: İhtiyaç sahibi ailelere yardım ödemeleri 1 Nisan'da başlıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kısa çalışma ödeneği hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, tüm işletmelerin başvurabileceğini ifade ederken, şartın mevcut istihdamı korumak olduğunu söyledi. Bakan aynı zamanda destek ve yardım ödemelerinden de bahsetti.

30.03.2020Ekonomi
Emekli ikramiyeleri 7-11 Nisan’da ödenecek

Emekli ikramiyeleri 7-11 Nisan’da ödenecek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaklaşık 12 milyon emeklinin Ramazan Bayramı ikramiyelerinin 7-11 Nisan tarihleri arasında ödeneceğini açıkladı.

30.03.2020Ekonomi
Emekli bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek Son dakika açıklamayla net tarih belli oldu

Emekli bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek? Son dakika açıklamayla net tarih belli oldu

Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman verilecek? sorusunun yanıtı milyonlarca emekli tarafından araştırılırken, son dakika açıklama ile kesin belli oldu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaklaşık 12 milyon emeklinin Ramazan Bayramı ikramiyelerinin ödeneceği tarihin öne çekildiğini bildirerek emeklilere müjdeli haberi verdi. Bu kapsamda emekli bayram ikramiyeleri 4a (SSK) kapsamında olanlara tahsis numarasının son rakamına göre ödenecek. Peki, Ramazan Bayramı emekli ikramiyesi ne zaman yatırılacak? İşte, emekli ikramiyelerinin hesaplara yatırılacağı tarihle ilgili ayrıntılı bilgiler.

29.03.2020Ekonomi
Son dakika... O süre mayıs sonuna uzatıldı

Son dakika... O süre mayıs sonuna uzatıldı

Bakan Selçuk, “Engelli aylığı alan ve evde bakım yardımından yararlanan engellilerimizin, 1 Ocak 2020 tarihi ve sonrasında süresi dolan raporlarını mayıs ayı sonuna kadar geçerli sayıyoruz.” açıklamasında bulundu.

29.03.2020Ekonomi
Son dakika... Emeklilere bayram ikramiyesinde net tarih belli oldu

Son dakika... Emeklilere bayram ikramiyesinde net tarih belli oldu

Bakan Selçuk; "Emeklilerimizin Ramazan Bayramı İkramiyelerini 7-11 Nisan tarihleri arasında veriyoruz” açıklamasında bulundu.

29.03.2020Ekonomi
İşte Türkiyede corona virüsle mücadelede son 24 saatte yaşananlar

İşte Türkiye'de corona virüsle mücadelede son 24 saatte yaşananlar

Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 108'e çıktığını çıktığını bildirdi.

28.03.2020Gündem
Aksarayda minibüs ile tır çarpıştı: 6 yaralı

Aksaray'da minibüs ile tır çarpıştı: 6 yaralı

Aksaray'da minibüs ile tırın çarpışması sonucu 6 kişi yaralandı.

28.03.2020Gündem
Son dakika haberler... Bakan Selçuk: Huzurevleri için anlık Takip İzleme Birimleri oluşturuldu

Son dakika haberler... Bakan Selçuk: Huzurevleri için anlık 'Takip İzleme Birimleri' oluşturuldu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, koronavirüse karşı yaşlıların en fazla riski taşıyan grupta olduğunu belirterek, huzurevlerini yakından takip etmek üzere, ülke genelinde 'Takip İzleme Birimleri' oluşturduklarını açıkladı.

28.03.2020Gündem
Huzurevleri için önlem alındı

Huzurevleri için önlem alındı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk “Huzurevlerimizin anlık takibi için ‘takip izleme birimleri’ oluşturduk” dedi.

28.03.2020Ekonomi
Aksarayda minibüs TIRa çarptı: 2si çocuk, 6 yaralı

Aksaray'da minibüs TIR'a çarptı: 2'si çocuk, 6 yaralı

AKSARAY'da, TIR'a çarpan minibüste bulunan aynı aileden 2’si çocuk, 6 kişi yaralandı.

28.03.2020Gündem
Bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarih öne çekildi – Emekli bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek

Bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarih öne çekildi – Emekli bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek?

Her sene milyonlarca emekli Ramazan ve Kurban Bayramı olmak üzere senede iki kez bayram ikramiyesi alıyor. 2020 Ramazan Bayramı’na kısa bir süre kala bin TL’lik bayram ikramiyesinin ödeneceği tarih gündeme gelmişti. Beklenen açıklama Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’dan geldi. Peki, emekli bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek?

27.03.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan açıkladı İşte emekli ikramiyelerinin ödeneceği tarih

Son dakika... Bakan açıkladı! İşte emekli ikramiyelerinin ödeneceği tarih

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, koronavirüs salgını ile alınan önlemlere ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, emekli ikramiyelerinin Nisan ayının ilk yarısında hesaplarda olacağını söyledi.

27.03.2020Ekonomi
Fatma Zehra Köse: Eve kalın, formda kalın

Fatma Zehra Köse: Eve kalın, formda kalın

23 Yaş Altı Avrupa Eskrim Şampiyonası’nda altın madalya kazanan milli eskrimci Fatma Zehra Köse, koronavirüs salgını ile ilgili Evde kalın mesajı gönderdi.

26.03.2020Diğer
Sağlık personeli alımı nasıl yapılacak Bakan Selçuk açıkladı

Sağlık personeli alımı nasıl yapılacak? Bakan Selçuk açıkladı!

Bakan Selçuk; "14 bin sağlık personelinin alımını İŞKUR üzerinden tamamen dijital ortamda gerçekleştireceğiz"

26.03.2020Ekonomi
Zehra Çilingiroğlu 1 saat spor yaptı

Zehra Çilingiroğlu 1 saat spor yaptı

Hülya Avşar’ın kızı Zehra Çilingiroğlu, salgına rağmen spordan vazgeçmiyor.

26.03.2020Magazin
Türkiyenin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar

Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 59'a çıktığını bildirdi.

25.03.2020Gündem
Kovid-19un ekonomik etkilerine karşı teknoparklarda kira düzenlemesi

Kovid-19'un ekonomik etkilerine karşı teknoparklarda kira düzenlemesi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını riski nedeniyle alınan tedbirlere yenilerini eklediklerini belirterek, "Teknopark yönetici şirketlerine, kuluçka firmalarından ve teknoparklarda yer alan restoran ve kafe gibi ticari işletmelerden 2 ay kira almamaları hususunda talimat gönderdik. Ayrıca, yine 'Bu kampüslerde Ar-Ge ve tasarım alanında çalışan firmaların da 2 aylık kira ödemelerini erteleyin ve ödeme planlarında kolaylık sağlayın.' dedik." ifadelerini kullandı.

25.03.2020Teknoloji
Hedefimiz toplam 25 bin öğrenciye ilk yılımızda erişmek

'Hedefimiz toplam 25 bin öğrenciye ilk yılımızda erişmek'

Bilim ve teknoloji dünyasında, kadının kendi potansiyelini keşfetmesi, fırsat eşitliğinin sağlanması ve toplumsal kalkınmanın desteklenmesini amaçlayan Teknolojide Kadın Derneği (Wtech), STEM (fen, matematik, mühendislik, bilim) öğrencilerini duymak, onlara gelecek yolculuklarında yalnız olmadıklarını söylemek ve kariyer planlarını en iyi şekilde tasarlamak için 15 farklı üniversitede genç yeteneklerle buluştu.

25.03.2020Teknoloji
Emeklilere 2020 bayram ikramiyesi ne zaman verilecek

Emeklilere 2020 bayram ikramiyesi ne zaman verilecek?

Kurban ve Ramazan bayramlarında emeklilere verilen 1000 liralık ikramiyenin 2020 Ramazan bayramı öncesi ne zaman verileceği merak konusu oldu. Mübarek Ramazan ayına kısa bir süre kala araştırmalarına hız veren milyonlarca emekli, konuya ilişkin yapılan resmi açıklamalar ile basında yer alan haberleri takip ediyor. Peki, Emeklilere 2020 bayram ikramiyesi ne zaman verilecek?

25.03.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Sade yaşam

“Şuna inanıyorum ki; dünyada yaşamak bir yorgunluk değil, bir eğlencedir ama sadelik ve bilgelik içinde yaşamak koşuluyla.” (Henry David Thoreau)

3.04.2020