Bugün neler oldu?

Cengiz Bozkurt

Güncelleme Tarihi:

Cengiz Bozkurt haberleri sayfasında Cengiz Bozkurt hakkında son dakika haberler ve güncel bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1007 Cengiz Bozkurt haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber sayfamızdan takip edilebilir.

24 Aralık 1965 yılında doğan oyuncu birçok meslekte çalışmıştır. İngiltere'ye gittiği için çok iyi derecede İngilizceye sahiptir. Eğitimini yurtdışında tamamlamıştır.

Cengiz Bozkurt Kimdir ve Nereli?

Cengiz Bozkurt, Nevşehir'de dünyaya gelmiştir. Gülyazı ilçesinde çocukluğunun bir kısmını geçirmiştir. Hem İngiltere hem de Türkiye'de yeteneğini ve başarısını eğitimiyle tamamlamış, bu sebeple kendini izleten bir oyuncu olmuştur.

50'ye yakın dizi ve filmde oynamıştır. Kumarbazın Seçimi - Kent Oyuncuları adlı oyunu kendisi yönetmiştir. 5 tiyatroda yer almış, ayrıca yılın en başarılı erkek oyuncusu ve en iyi yardımcı erkek oyuncu ödüllerine sahiplik etmiştir.

Cengiz Bozkurt'un Hayatı

Cengiz Bozkurt 1965 yılında Nevşehir'de doğmuştur. Ankara Atatürk Lisesi'nde mezun olmuştur. ODTÜ Fizik bölümüne başlamış ancak hedefleri fizik yönünde değil oyunculuk yönünde olduğu için okulunu yarıda bırakmıştır. İngiltere'de kendine bir hayat kurmuştur.

İngiltere'de pek çok meslekte çalışarak para kazanmış ve geçimini sağlamıştır. İki dile sahip olduğu için Türk derneklerinde pek çok kez temsilcilik yapmıştır. İşportacılık, esnaflık ve şoförlük gibi işlerde çalışmıştır. Ardından iş hayatını eğitim hayatına atılmak için yarıda bırakmıştır.

Cengiz Bozkurt, 1996 yılında İngiltere'de bulunan Goldsmiths University of London'da medya ve iletişim bölümünden mezun olmuştur.

Kısa filmler ve belgeseller çekerek kendini geliştiren Cengiz Bozkurt işini o kadar sevmişti ki oyunculuğu bırakmayı düşündüğü bir dönem olmuştu. Pek çok oyunculuk atölyesine katılarak İngiltere'deki tiyatrolarda rol almıştır. Dört arkadaşıyla birlikte o dönemde İngiltere'de bulunan Mehmet Ergen'in öncülüğünde tiyatro kurmuşlardır.

Mezuniyetinden dört yıl sonra genel sanat yönetmeni olarak çalışmıştır. Ardından 2003 yılında Türkiye'ye gelmiştir. İlk olarak tiyatrolarda yer almış, ödüllere aday olmuş ve eleştirmenlerden iyi notlar almayı başarmıştır. Kendisini geliştirerek televizyon dizileri ve sinema filmleri için çalışmalara başlamıştır.

Leyla ile Mecnun dizinde Erdal Bakkal olarak rol almasıyla Türkiye'de de tanınan bir oyuncu olmuştur. Ardından farklı tiyatrolar, televizyon dizileri ve filmlerde yer alarak oyunculuk hayatına devam etmiştir. Başarısını geniş kitlelere göstermeyi başaran Bozkurt, hayatına oyunculuk ile devam etmektedir.

Cengiz Bozkurt'un Eşi

Cengiz Bozkurt iki kez evlenmiştir. İlk evliliğini bir öğretmenle yapmış ve bu evlilikten Çağlayan isimli bir kız çocuğu dünyaya gelmiştir. 1990 yılında dünya evine giren çiftin tek çocuğu olan Çağlayan 1991 doğumludur ve şu an 28 yaşındadır.

İlk evliliğinden 18 yıl sonra İngiltere'de tanıştığı bir moda tasarımcısı ile yeni bir hayat kurmuştur. İkinci eşi Hatice Kavak ile 2012 yılında Sena isimli bir kız çocuğu daha olmuştur. Ardından 2016 senesinde Hatice Hanım'dan üçüncü kız çocuğu doğmuş ve ismi Ada olmuştur.

Cengiz Bozkurt'un Doğum Tarihi (Yaşı)

Cengiz Bozkurt 24 Aralık 1965 yılında dünyaya gelmiştir. Astrolojiye göre oğlak burcuna sahiptir. 54 yaşında bulunan Cengiz Bozkurt'un oyunculuk hayatı İngiltere ve Türkiye arasında devam etmektedir. Her alanda gösterdiği başarı ve deneyimiyle birlikte enerjisini koruyarak pek çok projede yer almaya devam etmektedir.

Cengiz Bozkurt'un Boyu

Cengiz Bozkurt, 170 santimetre boyunda ve 79 kilodur.

Cengiz Bozkurt haberleri

DAHA FAZLA #CENGİZ BOZKURT HABERLERİ

Cengiz Bozkurt’a ait tüm site haberleri