EKSTRA
MENÜ

Birleşmiş Milletler Gıda Ve Tarım Örgütü

Birleşmiş Milletler Gıda Ve Tarım Örgütü haberleri sayfasında güncel ve son dakika Birleşmiş Milletler Gıda Ve Tarım Örgütü hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 821 Birleşmiş Milletler Gıda Ve Tarım Örgütü haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Birleşmiş Milletler Gıda Ve Tarım Örgütü Haberleri

Bakan Pakdemirliden Antep fıstığında rekor artış müjdesi

Bakan Pakdemirli'den Antep fıstığında rekor artış müjdesi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: "2018 yılı Antep fıstığı rekoltesinin 2017'ye göre yüzde 208 artış ile 240 bin ton olarak gerçekleşmesini öngörüyoruz. 2018 yılı Antep fıstığı rekoltemiz ülkemiz için rekordur" açıklamasında bulundu.

7.10.2018Ekonomi
Daha iyi bir hayat için

Daha iyi bir hayat için

Şanlıurfalı Fatma, ailesine katkı amacıyla tarım işinde çalışmaya karar vermiş. Ancak daha iyi koşullarda iş bulabilmek için ‘global sertifika’ sahibi olmaya hazırlanıyor. Hem Fatma hem de tüm tarım işçilerinin kaderini değiştirmek için Birleşmiş Milletler’in desteğiyle bir proje hayata geçirilmiş durumda. Proje kapsamında kursa gelenlere hem teorik hem de pratik eğitim veriliyor. Bir ürünün toprağa ekiminden hasadına kadar bütün aşamalarla ilgili bilgi aktarılıyor. Eğitimi tamamlayanlar uluslararası alanda geçerli sertifika alacak.

19.09.2018Gündem
İŞKUR, Suriyelilere süt sığırı yetiştiriciliğini öğretiyor

İŞKUR, Suriyelilere süt sığırı yetiştiriciliğini öğretiyor

Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İzmir İl Müdürlüğü, İzmir Halk Eğitim Merkezi ve Tarım Orman İl Müdürlüğü iş birliği ile Suriyelilerin istihdam edilmesine yönelik uluslararası bir projeyi yürütüyor. Kursiyerler projenin kurslarından biri olan ’süt sığırı yetiştiriciliği’ konusunda pratik eğitimlerini almaya başladı. Çoğu kadın 25 kişi, çiftlikte süt sağımı, buzağı bakımı ile ilgili pratik bilgiler alıyor.

18.09.2018Ekonomi
Türk ve Suriyelilere tarım eğitimi

Türk ve Suriyelilere tarım eğitimi

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) ile Adana Tarım ve Orman Müdürlüğü iş birliğinde yürütülen tarım eğitimi projesi kapsamında Türk ve Suriyeli 75 kişiye eğitim verilmeye başlandı.

5.09.2018Ekonomi
Hem tanıtıyor hem de iş yaratıyor

Hem tanıtıyor hem de iş yaratıyor

40 ülkeden 140 şefin aday gösterildiği Basque Dünya Aşçılık ödüllerinde bu yıl Mardinli Ebru Baybara Demir ilk 10 finalist arasında. Demir, kurucusu olduğu Cercis Murat Konağı’yla hem Mardin yemeklerini tanıtıyor, hem de Mardin ve çevresindeki kadınlara iş olanağı sağlıyor.

Dünyada açlığa son verme projesi

Dünyada açlığa son verme projesi

Hayatının bazı dönemlerinde evsiz kalan Adam Smith, projesinin dünya genelinde gıda israfına ve açlığa son vereceğini düşünüyor.

27.06.2018Dünya
Kooperatifleşme güç kazanıyor

Kooperatifleşme güç kazanıyor

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) tarafından en iyi kırsal kalkınma modeli ödülünü alan Tire Süt Kooperatifi ortakları, çocuklarının aile mesleklerini devam ettirmesini istiyor. İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Sosyoloji Bölümü tarafından “Tire Süt Kooperatifi Üzerine Sosyolojik bir Araştırma” başlıklı saha çalışması yapıldı. Çalışmada, üreticilerin yüzde 43,2’si çocuklarının mesleklerini sürdürmesini istediğini belirtti.

20.06.2018Ekonomi
Tarlalar da akıllanıyor

Tarlalar da akıllanıyor

Anadolu Efes, WWF Türkiye ile başlattığı ‘Akıllı Tarım Projesi’ ile ana hammaddesi arpa ve şerbetçiotu üretiminde köklü bir dönüşüme katkıda bulunmayı hedefliyor. Arpa ve şerbetçiotu çiftçisini akıllı ve doğaya duyarlı tarım uygulamalarıyla tanıştıracak olan proje, ileri teknoloji ile tarlada verimliliği ve ürün kalitesini arttıracak.

5.04.2018Ekonomi
BM’den alarm

BM’den alarm

BİRLEŞMİŞ Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), dünyada uçabilen en büyük kuş olarak bilinen toy kuşunun neslinin tükenmesini önlemek için çalışma başlattı.

2.02.2018Dünya
Fakıbaba Berlin’de: Türkiye küçümsenecek ülke değil

Fakıbaba Berlin’de: Türkiye küçümsenecek ülke değil

Gıda ve Tarım Küresel Forumu ile 10. Berlin Tarım Bakanları Konferansı’na katılmak üzere Berlin’e gelen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, “Türkler Almanları, Almanlar da Türkleri sever. Bu böyle gelmiş böyle gider. Ama kimse kimseye üstten bakmasın. Türkiye küçümsenecek ülke değil” dedi.

20.01.2018Dünya

Yazar Sonuçları

Mezopotamyalı kadınlar dünyanın kaderini değiştirecek

Mardin ülkemizde en etkilendiğim toprakların başında geliyor... Ve o şahane toprakların bize hediyesi Ebru Baybara Demir..... Memleket ve başarı sevdalısı bu girişimci kadını tanıdıkça daha da saygı duyuyorum... Yaptıkları yapacaklarının habercisi. Titiz, akıllı, özenli bir anne, dünyalı bir şef, gurur duyulası bir eş ve evlat...

31.07.2018

Yolun açık olsun Ebru Baybara Demir

DÜNYADA gastronominin önlenemez yükselişi devam ederken, genç şeflerimiz yüzümüzü güldürüyor.

14.07.2018

Kaybolmakta olan yerel tohumlara hayat veriyor  

Sevgili Refika Birgül geçenlerde Ayşe Arman ile yaptığı söyleşide mercimeğin, nohutun, börülcenin ve daha nice gıda maddesinin yurt dışından ithal edilmesine isyan bayrağı açmıştı.

2.01.2018