EKSTRA
MENÜ

Gübre

Gübre ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Gübre haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.817 Gübre haberi bulunmuştur.

Gübre Haberleri

Salgında hobi amaçlı sera kuran mühendis, sebze talebine yetişemez duruma geldi

Salgında hobi amaçlı sera kuran mühendis, sebze talebine yetişemez duruma geldi

Salgın döneminde 22 yıldır inşaat mühendisliğini yapan Barış Malkondu, esnek çalışma modeline dönünce hobi amaçlı sebze yetiştirmeye başladı. Talebe yetişemeyince iki sera daha kurdu.

14.05.2021Haber
Hobi amaçlı bahçesine kurdu Şimdi talebe yetişemiyor

Hobi amaçlı bahçesine kurdu! Şimdi talebe yetişemiyor

Salgın döneminde 22 yıldır inşaat mühendisliğini yapan Barış Malkondu, esnek çalışma modeline dönünce hobi amaçlı sebze yetiştirmeye başladı. Talebe yetişemeyince iki sera daha kurdu.

14.05.2021Ekonomi
Kargolar bayramda çalışıyor mu İşte merak edilenler

Kargolar bayramda çalışıyor mu? İşte merak edilenler

Kargolar bayramda çalışıyor mu sorusu tam kapanma ile beraber gündeme geldi. Daha önceki bayram dönemlerinde farklı kararlar alan şirketler Ramazan Bayramı'nda tam kapanma nedeni ile farklı kararlar alabilecekler. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede kargoların çalışma durumu hakkında bilgiler verildi. Peki, kargolar arefe günü açık mı, bayramda kargolar çalışıyor mu? İşte, Ramazan Bayramı kargo çalışma saatleri hakkında ayrıntılı bilgiler.

13.05.2021Gündem
Buğdayda rekolte beklentisi 17.5 milyon ton

Buğdayda rekolte beklentisi 17.5 milyon ton

Yaklaşan buğday hasadı dönemi dolayısıyla Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Genel Başkanı Fehmi Kiraz, değerlendirmelerde bulundu.

13.05.2021Ekonomi
Membran Nedir Ve Ne İşe Yarar Membran Çeşitleri Ve Kullanım Alanları

Membran Nedir Ve Ne İşe Yarar? Membran Çeşitleri Ve Kullanım Alanları

Su, yaşam için büyük önem taşımakta olan temel unsurlardan birisi olarak kabul edilmektedir. Fakat suyun faydası olduğu gibi zararları da olabilmektedir. Sizin için Membran nedir ve ne işe yarar? Membran çeşitleri ve kullanım alanları konu başlıklarını tüm detayları ile derledik.

11.05.2021Araştırma
Susuz tarımda Konyada umutlar yeşerdi

Susuz tarımda Konya'da umutlar yeşerdi

KONYA Ovası'na kuraklık tehlikesine karşı susuz tarım için ekilen ata tohumu olan 'Sorgül' buğdayı, filizlenip büyümeye başladı. Tarım ve Orman Bakanlığı'nın Altınova Tarım İşletmesi Müdürlüğü'ne ait 40 dekarlık alana bu yıl deneme amaçlı ekilen 'Sorgül' buğdayından verim alınırsa, yapılacak teknik çalışmaların ardından ekimin ova geneline yayılması planlanıyor.

7.05.2021Gündem
Çiftçilik belgesi nasıl alınır Çiftçi belgesi olanlar yasaktan muaf mı

Çiftçilik belgesi nasıl alınır? Çiftçi belgesi olanlar yasaktan muaf mı?

Çiftçilik belgesi, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) üzerinden 5 adımda tamamlanabiliyor. E-Devlet şifresinin zorunlu olduğu çiftçilik belgesi başvuru sürecinde, istenilen bilgiler girildikten sonra süreç onay aşamasına geçiyor. Onay aşaması tamamlanan çiftçiler, çiftçilik belgesi almaya hak kazanıyor. Peki, çiftçilik belgesi nasıl alınır? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

6.05.2021Gündem
Hindistan mutasyonu yayılıyor Kenyada da görüldü

Hindistan mutasyonu yayılıyor! Kenya'da da görüldü

Kenya'da, Hindistan'daki yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) mutasyona uğramış türünün tespit edildiği açıklandı.

5.05.2021Dünya
Ekosistem Nedir Ve Neden Önemlidir Ekosistemi Oluşturan Unsurlar Hakkında Bilgi

Ekosistem Nedir Ve Neden Önemlidir? Ekosistemi Oluşturan Unsurlar Hakkında Bilgi

Ekosistemler bireylerin ve tüm canlı varlıkların yaşamı için oldukça önemli bir yapılanmadır. Bu sistemin çökmesi halinde birçok canlının hayatının son bulması kaçınılmaz olmaktadır. Bu nedenle bugün pek çok kişi tarafında Ekosistem nedir ve neden önemlidir? Ekosistemi oluşturan unsurlar hakkında bilgi nedir? Gibi sorular akıllarda yer almaktadır. İşte, ekosistem konusunda merak edilen tüm detayları sizler için derledik.

3.05.2021Araştırma
Bitkisel üretimde Cumhuriyet tarihinin rekoru geldi

Bitkisel üretimde Cumhuriyet tarihinin rekoru geldi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, geçen yıl bitkisel üretimde verimli bir sezonu geride bıraktıklarını belirterek, "Meteorolojik kuraklığa rağmen toplam bitkisel üretimimiz, 2020’de 9 milyon ton artışla 126 milyon tona yükselerek, Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdı" dedi.

3.05.2021Ekonomi
Çiftçi belgesi olan yasaktan muaf mı Çiftçi belgesi nasıl alınır

Çiftçi belgesi olan yasaktan muaf mı? Çiftçi belgesi nasıl alınır?

Çiftçi belgesi olan yasaktan muaf mı sorusu, tarımla uğraşan kişilerin araştırdığı hususlar arasında yer almaya devam ediyor. Çiftçi belgesi aracılığıyla topraklarına gidip işleyebilecek olan vatandaşlar, bu kapsamda çiftçi belgesini kullanacak. Peki, çiftçi belgesi olanlar yasaktan muaf mı olacak? İşte, bu kapsamda çiftçi belgesi nasıl alınır sorusunun cevabı ve detaylı bilgiler

1.05.2021Gündem
Zakkum Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Zakkum Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Zakkum Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Zakkum Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Zakkum çiçeği en çok yetiştirilen çiçeklerden bir tanesidir. Özellikle çiçek yetiştirmeyi seven kişiler Zakkum çiçeğine ayrı bir ilgi göstermektedirler. Zakkum çiçeği gerek görselliği ile gerekse de yetiştirilişi ile birlikte oldukça fazla tercih edilmektedir. Zakkum çiçeği ile ilgili yoğun bir araştırma yapılmaktadır. Son aylarda Zakkum çiçeği en çok araştırılan çiçekler arasına girmiştir. Peki Zakkum çiçeği nedir? Zakkum çiçeği nasıl yetiştirilir? Zakkum çiçeği nasıl sulanmalıdır? Evlerde bu çiçek yetiştirilir mi? İşte Zakkum çiçeği ile ilgili her şey.

30.04.2021Bitki Bakımı
Telgraf Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Telgraf Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Telgraf Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Telgraf Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Telgraf çiçeği nedir? Telgraf çiçeği nasıl ekilir? Telgraf çiçeği nasıl çoğaltılır? Telgraf çiçeği bakımı nasıl yapılır? Telgraf çiçeği özellikleri nelerdir? Telgraf çiçeği tohumu nasıl olur? Telgraf çiçeği Latincesi nedir? Evde telgraf çiçeği yetiştiriciliği yapılabilir mi? Telgraf çiçeği hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Selluka Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Selluka Sarmaşığı Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Selluka Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Selluka Sarmaşığı Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Selluka çiçeği nedir? Selluka çiçeği bakımı nasıl yapılır? Selluka çiçeğinin özellikleri nelerdir? Selluka çiçeği nerelerde bulunur? Selluka çiçeği nasıl ekilir? Selluka çiçeği nasıl çoğaltılır? Selluka çiçeği nasıl sulanır? Selluka çiçeği evde yetiştiriciliği yapılabilir mi? Selluka çiçeğinin anlamı nedir? Selluka çiçeğinin Latincesi nedir? Selluka çiçeğinin özellikleri hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Sedef Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Sedef Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Sedef Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Sedef Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Sedef çiçeği, bitki dünyasında göz alıcı çiçekleriyle dikkatleri çeken bitkilerden biri olarak yerini alan bir çiçek türüdür. Bu bakımdan pek çok insanın dikkatini çekmekte ve insanları bu konuyla alakalı olarak araştırma gerçekleştirmeye itmektedir. Sizin için Sedef çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Sedef çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği konularını derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Safran Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Safran Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Safran Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Safran Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Safranbolu ilçesinde adını veren “Safran” çok uzun yıllardan beri çiçek tepecikleri, baharat ve gıda boyası olarak kullanımı söz konusu olan soğanlı bir bitkidir. Sizin için Safran çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Safran çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği şeklinde en fazla merak edilen konu başlıklarını tüm detayları ile birlikte derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Reyhan Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Reyhan Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Reyhan Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Reyhan Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Reyhan çiçeği nedir? Reyhan çiçeği nasıl ekilir? Reyhan çiçeği nasıl sulanır? Reyhan çiçeği nasıl çoğaltılır? Reyhan çiçeğinin bakımı nasıl yapılır? Reyhan çiçeği evde yetiştiriciliği yapılabilir mi? Reyhan çiçeğinin özellikleri nelerdir? Reyhan çiçeği adının anlamı nedir? Reyhan çiçeğinin Latincesi nedir? Reyhan çiçeğinin özellikleri hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Ortanca Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Ortanca Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Ortanca Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Ortanca Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Ortanca çiçeğinin sahip olduğu pastel tonları sayesinde, oldukça gösterişli ve güçlü bir çiçek olduğu belirtilebilir. Ortanca çiçeği; pembe, mavi, mor gibi tonları bulunur. Bununla birlikte mavinin eşsiz tonları; beyaz, lila, uçuk sarı gibi tonlarla birlikte yetişen ortanca çiçeğinin, pek çok yerde kullanılan bir çiçek olduğu belirtilebilir. Peki, ortanca çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Ortanca çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği nasıldır? İşte tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı
Mürver Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Mürver Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Mürver Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Mürver Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Mürver çiçeği zarifliği simgeleyen bir çiçektir. Türkiye'de en çok yetiştirilen çiçeklerden olan Mürver çiçeği bakımı da son derecede kolay olan bir çiçektir. Mürver çiçeği ile ilgili son aylarda yoğun araştırmalar yapılmaktadır. Çiçeğin faydaları oldukça fazladır. Mürver çiçeğinin aynı zamanda bitkisel çayı da bulunmaktadır. Peki Mürver çiçeği nedir? Mürver çiçeği bakımı nasıldır? Mürver çiçeği anlamı nedir? Mürver çiçeği özellikleri nelerdir? Mürver çiçeği nasıl ekilir? İşte Mürver çiçeği ile ilgili tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı
Manolya Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Manolya Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Manolya Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Manolya Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Manolya çiçeği; oldukça hoş bir kokusu olan, yaprakları ve oval görünümlü kaba bir çiçek türüdür. Manolya çiçeği; tür şeklinde iki çeşit şeklinde gruplandırılmaktadır. Manolya çiçeği; her mevsim rengini koruyan ender bitkilerin içerisinde yerini alır. Peki manolya çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Manolya çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları nedir ve yetiştiriciliği nasıldır? İşte merak edilen tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı
Küpe Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Küpeli Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Küpe Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Küpeli Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Küpe çiçeği nedir? Küpe çiçeği bakımı nasıl yapılır? Küpe çiçeğinin özellikleri nelerdir? Küpe çiçeği tohumu nasıl olur? Küpe çiçeği nasıl çoğaltılır? Küpe çiçeği nasıl sulanır? Küpe çiçeği evde yetiştiriciliği yapılabilir mi? Küpe çiçeği anlamı nedir? Küpe çiçeğinin Latincesi nedir? Küpe çiçeği faydaları nelerdir? Küpe çiçeğinin hikayesi nedir? Küpe çiçeği hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Kılıç Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Kılıç Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Kılıç Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Kılıç Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Kılıç çiçeği; halk arasında paşa kılıcı ya da Peygamber kılıcı şeklinde de isimlendirilmektedir. Kılıç çiçeği, bakım şeklinde de kolay bir yapısı bulunan salon çiçeği olarak tanımlanabilir. Peki Kılıç çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Kılıç çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları nedir ve yetiştiriciliği nasıldır? İşte merak edilen tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı
Kartopu Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Kartopu Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Kartopu Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Kartopu Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Kartopu, Viburnum cinsini meydana getiren ve 150 ile 175 aralığında türü bulunmakta olan, çalı formunda bitki türlerinin ortak adıdır. Üç farklı mevsimde üç farklı güzelliğe bürünebilen bir bitki türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Sizin için Kartopu çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Kartopu çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği konularını detaylarıyla derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Kaktüs Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Kaktüs Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Kaktüs Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Kaktüs Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Mutfakta, ofislerde, ev ortamlarında ve doğal yerlerde büyüyen kaktüs çiçeği; her alanda süsleme olarak kullanılabilmektedir. Mekanı, süsleyen ve güzel görünüm sağlayan kaktüs çiçeği; çok farklı faydalara sahiptir. Peki kaktüs çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Kaktüs çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları nelerdir ve yetiştiriciliği nasıldır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı
İris Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır İris (Süsen) Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

İris Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? İris (Süsen) Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

İris çiçeği, büyüleyici güzellikte bir çiçek olmasının yanında mitolojiye konu olmuş bir çiçektir. Bu çiçek adını antik bir Yunan tanrıçası olan Okeanos’un soyundan gelen İris ’ten alır. Bu güzel mitolojik çiçek ile alakalı İris çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? İris (süsen) çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği konularını detaylarıyla derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Hüsnü Yusuf Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Hüsnü Yusuf Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Hüsnü Yusuf Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Hüsnü Yusuf Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Hüsnü Yusuf çiçeği, doğada kırlarda yetişen bir çiçek türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Karanfil çiçeği ile aynı cinse bağlı olan Hüsnü Yusuf çiçeğinin birçok rengi bulunmaktadır. Sizin için Hüsnü Yusuf çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Hüsnü Yusuf çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği şeklinde olan konuları tüm detayları ile birlikte derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Hazeran Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Hazeran Çiçeği (Delfinyum) Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Hazeran Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Hazeran Çiçeği (Delfinyum) Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Hazeran çiçeğinin bir başka ismi; Delfinyum olarak belirtilmiştir. Hazeran çiçeğinin çiçek sayısı fazla bir çiçek türüdür. Peki hazeran çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Hazeran çiçeği (Delfinyum) anlamı, özellikleri, faydaları nedir ve yetiştiriciliği nasıldır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı
Hanımeli Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Hanımeli Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Hanımeli Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Hanımeli Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Caprifoliaceae familyasından bir bitki olan Hanımeli çiçeği, sarmaşık türünden bir bitki olarak varlık göstermektedir. Hanımeli çiçeğin sarı ve beyaz renkleri, bu çiçek türünün en çok bilinen renkleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Sizin için Hanımeli çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Hanımeli çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği konu başlıklarını detayları ile derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Ful Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Ful Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Ful Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Ful Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Ful çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Ful çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği nasıldır? Ful çiçeği hakkında detaylı bir bilgi için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Ful çiçeğinin bakımı nedir ve daha fazlasını burada bulabilirsiniz.

30.04.2021Bitki Bakımı
Frezya Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Frezya Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Frezya Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Frezya Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Frezya çiçeği, ilkbahar döneminde kendisini göstermeye başlayan etkileyici güzelliğe sahip çiçek türleri arasında yerini almaktadır. Çiçek açtığında son derece güzel görüntüler ortaya çıkaran bitki hakkında sizin için en çok sorulan Frezya çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Frezya çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği şeklindeki soruların yanıtlarını tüm detayları ile birlikte derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Çuha Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Çuha Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Çuha Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Çuha Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Evinizde çiçek yetiştirmeyi seviyorsanız, fakat soğuk havalar nedeni ile bu sevginizden mahrum kalmak istemiyorsanız, Çuha çiçeği tam size göredir. Parklarda ve bahçelerde yetişen bu çiçekler renk çeşitliliği ile evinizi şenlendirir. Çuha çiçeği hakkında tüm detayları derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Boru Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Boru Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Boru Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Boru Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Boru çiçeği hemen hemen her yeşil alanda, yol kenarlarında ya da tarlalarda karşılaştığınız bir bitkidir. Oldukça narin ve hoş bir yapısı olmasına rağmen zehirlidir. Fakat aynı zamanda da sağlık açısından pek çok faydası vardır. Bu kadar karmaşık olan Boru çiçeği hakkında merak edebileceğiniz her ayrıntıyı sizler için derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Borazan Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Borazan Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Borazan Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Borazan Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Borazan çiçeği, halk arasında boru çiçeği, kahkaha çiçeği, sihirbaz otu gibi isimlerle anılan bir bitkidir. Dış görünüşüyle oldukça estetik duran bu bitki, içeriğinde bulunan özellikler nedeniyle kullanılırken dikkat edilmesi çok önemlidir. Tehlikeli olmasının yanı sıra aynı zamanda bazı hastalıkların tedavisine de iyi geldiği bilinen bir çiçek türüdür. İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı
Ateş Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Ateş Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Ateş Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Ateş Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Dolgun ve kırmızı yapılı bir bitki olma özelliğine sahip durumda olan ateş çiçeği, çiçek olarak bakıldığı gibi aynı zamanda çay olarak da tüketilebilen şifalı bitkilerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Sizin için Ateş çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Ateş çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği konu başlıklarını tüm detaylarıyla birlikte derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Aslanağzı Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Aslanağzı Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Aslanağzı Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Aslanağzı Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Aslanağzı çiçeği yaz aylarının en harika görünüme sahip ve en çok aranan çiçeklerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca Türkiye'de doğal olarak yetişebilen çiçek türleri arasında yerini almaktadır. En fazla merak edilen Aslanağzı çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Aslanağzı çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği şeklinde belirlenmiş olan konu başlıklarını derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Çiftçiler yasaktan muaf mı ÇKS belgesi nasıl alınır

Çiftçiler yasaktan muaf mı? ÇKS belgesi nasıl alınır?

Çiftçiler yasaktan muaf mı sorusuna alacakları cevaba göre durumlarına çiftçilik faaliyetlerine yön verecek olan vatandaşlar, bunun için herhangi bir belge alınıp alınmayacağını merak ediyor. Peki, çiftçiler yasaktan muaf mı olacak? İşte, çiftçiler için merak edilen o konu hakkında merak edilen bazı detaylar

29.04.2021Gündem
Dört kıtada 23 ülkeye ihracat

Dört kıtada 23 ülkeye ihracat

‘Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi’ listesine Antalya’dan giren Uniba Tarım, pandemi sürecinde de büyüyerek 23 ülkeye ihracat yapan bir firma haline geldi.

29.04.2021Ekonomi
Sokağa çıkma yasağı müteahhitleri ve inşaat işçilerini kapsıyor mu

Sokağa çıkma yasağı müteahhitleri ve inşaat işçilerini kapsıyor mu?

Sokağa çıkma yasağı müteahhitleri ve inşaat işçilerini kapsıyor mu sorusu, tam kapanma kararı sonrasında merak uyandırmaya başladı. Halihazırda devam etmekte olan inşaatlar dolayısıyla sokağa çıkma yasağı dolayısıyla dışarı çıkma yasağının etkili olup olmayacağı merak konusu olmuştu. Peki, sokağa çıkma yasağı müteahhitleri ve inşaat işçilerini kapsıyor mu? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

27.04.2021Gündem
Son dakika: 81 ile tam kapanma genelgesi... Muaf olan yerler ve kişiler belli oldu

Son dakika: 81 ile tam kapanma genelgesi... Muaf olan yerler ve kişiler belli oldu

Son dakika haberi... Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan kararlar doğrultusunda 29 Nisan 2021 perşembe akşamı 19:00'dan başlayıp, 17 Mayıs pazartesi 05:00'e kadar sürecek olan tam kapanmanın detayları belli oldu. Tam kapanmadan muaf olacak işletme ve kişilerle ilgili genelge yayımladı.

26.04.2021Gündem
İçişleri Bakanlığı, kovid-19 tedbirleri kapsamında tam kapanmaya ilişkin genelge yayımladı

İçişleri Bakanlığı, kovid-19 tedbirleri kapsamında tam kapanmaya ilişkin genelge yayımladı

Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabine Toplantısı sonrası açıkladığı yeni koronavirüs tedbirlerinin detaylarını ve 29 Nisan 2021 perşembe akşamı 19:00'dan başlayıp, 17 Mayıs pazartesi 05:00'e kadar sürecek olan tam kapanmadan muaf olacak işletme ve kişilerle ilgili genelge yayımladı

26.04.2021Haber
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni koronavirüs tedbirlerini açıklamıştı İçişleri Bakanlığı detayları paylaştı

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni koronavirüs tedbirlerini açıklamıştı! İçişleri Bakanlığı detayları paylaştı

Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabine Toplantısı sonrası açıkladığı yeni koronavirüs tedbirlerinin detaylarını ve 29 Nisan 2021 perşembe akşamı 19:00'dan başlayıp, 17 Mayıs pazartesi 05:00'e kadar sürecek olan tam kapanmadan muaf olacak işletme ve kişilerle ilgili genelge yayımladı

26.04.2021Gündem
6 İDDİA 6 GERÇEK  Koronavirüsü yok eden spreyler, gargaralar, pastiller...

6 İDDİA 6 GERÇEK Koronavirüsü yok eden spreyler, gargaralar, pastiller...

Koronavirüsün kolunu bacağını kıran spreyler, gargaralar, adaçayı ve ebegümeci karışımları, kekik yağları ve dahası… Tüm dünyada koronavirüs salgınına karşı aşılama ve yeni aşı çalışmaları tüm hızıyla devam ederken bir yandan da virüse karşı hem koruyucu hem de tedavi edici özellikleri olduğu iddia edilen pek çok ürün ortaya çıkıyor. Peki hangileri gerçekten etkili? Mercek altına aldık...

26.04.2021Gündem
Tarım ve Orman Bakanlığı, sağladığı desteklerle organik üretim ve tüketimi artırıyor

Tarım ve Orman Bakanlığı, sağladığı desteklerle organik üretim ve tüketimi artırıyor

Tarım ve Orman Bakanlığı, sektörün önünü açan yasal mevzuat düzenlemeleri ve destekleme uygulamalarıyla organik üretim ve tüketimi artırıyor.

21.04.2021Ekonomi
Prof. Dr. Hüseyin Toros, Çarşamba gününe kadar etkili olacak deyip uyardı: Mecbur kalmadıkça dışarı çıkmayın

Prof. Dr. Hüseyin Toros, 'Çarşamba gününe kadar etkili olacak' deyip uyardı: Mecbur kalmadıkça dışarı çıkmayın

Afrika’dan taşınan çöl tozları çamur yağışlarına sebep oluyor. İstanbul ve İzmir'de sabah kalktıklarında araçlarının çamurla kaplı olduğunu gören vatandaşlar, zor anlar yaşadı. İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Toros, "Çarşamba gününe kadar ülkemiz üzerinde bol miktarda Afrika’dan gelen çöl tozu hakim. Gözle görülmüyor ancak çamur yağışları şeklinde etkili olacak. Olumsuz etkilenmemek için yine dikkatli ve tedbirli olmakta fayda var. Mecbur kalmadıkça dışarıya çıkmamakta fayda görüyorum" dedi.

18.04.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Sokağı da doğayı da kirletiyor

Uzun süreli bir kapanmanın tam ortasındayız.

8.05.2021